Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kIEv TO DO
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
Stron: 1, 2, 3, 4
ShaQ
prawie gotowe? juz miesiac minal i nie ma:/ nix kiedy beda?tongue.gif
case
bug?: przy probie wyslania wiadomosci zawierajacej: "^<font color="#xxxxxx">jakis tekst</font color>" czyli o niestandardowym kolorze, dostaje informacje, ze: "Wiadomosc formatowana zawiera blad i nie mogla zostac wyslana"... dzieje sie tak tylko w kJabberz'e i przy kazdym kolorze [lacznie z tymi, do wyboru w menu formatowania]

natknalem sie na to przy okazji kAway'a i sprawdzalem w normalnych wiadomosciach... to zamierzone zagranie? :roll:

edit: problem solved, thx 2 hao biggrin.gif [zla skladnia: "</font color>" zamiast "</font>"]
nix
nowa wersja kiev dostepna do testow na centralce beta - nadal nie ma menu emot - zmiany w sposobie obslugi wiadomosci i zmienione menu pod prawym klawiszem myszy - miedzy innymi zapisywanie rysunkow i mozliwosc zmiany ikonek w menu przez kStyle smile.gif
MEK
no niezle nix nie to na co cie stac ale calkiem niezle fajnie by bylo gdybys zrobil otwieranie linkow pod domyslna przegladarka wszystkie programy sie tak otwieraja po ustawieniu przegladarki to ty napewno tez tak zrobisz smile.gif
arkadyjczyk
A jak powinno działaś to zapisywanie, bo ja w menu po najechaniu na obrazek mam opcję zapisz... ale niestety nic ona nie robi (win98).
kox
QUOTE(arkadyjczyk)
A jak powinno działaś to zapisywanie, bo ja w menu po najechaniu na obrazek mam opcję zapisz... ale niestety nic ona nie robi (win98).
W XP-ku po prostu pojawia się standardowe okno 'Zapisz plik'. Pewnie będzie poprawka.
itsonlyme
bry.

mam cos takiego w cssie (takie logo po prawej stronie okienka wzorowane na konnekt.css)
QUOTE
body {
  margin-right: 100px;
  background: white url(jakis-nick-avatar.jpg) repeat-y fixed top right;
}


czy tylko u mnie tak jest, ze przy otwarciu okienka po raz pierwszy, obrazek sie nie pokazuje?
cos nie tak ze mna czy z wtyczka?
Sahasrara
I musisz czyścić stronę żeby wyskoczył? Też tak mam. Potem jak wyskoczy to już jest dobrze dla wszystkich kontaktów. Mam tą najnowszą wersję z kiev z bety.
nix
QUOTE(itsonlyme)
bry.

mam cos takiego w cssie (takie logo po prawej stronie okienka wzorowane na konnekt.css)
QUOTE

body {
  margin-right: 100px;
  background: white url(jakis-nick-avatar.jpg) repeat-y fixed top right;
}


czy tylko u mnie tak jest, ze przy otwarciu okienka po raz pierwszy, obrazek sie nie pokazuje?
cos nie tak ze mna czy z wtyczka?

czy ktos jeszcze ma podobne objawy?
MiLKA
QUOTE(nix)
czy ktos jeszcze ma podobne objawy?

ja ;]
itsonlyme
hmm, wydaje mi sie,ze widzialem w jakims changelogu informacje o zmianie sposobu dodawania elementow do okienka. moze to z tym jest zwiazane?
bo chyba to jakis nowy bug, skoro do tej pory nikt sie nie zorientowal, a konnekt.css jest chyba defaultowym stylem..
itsonlyme
ha, i jeszcze jedno..
jak mam zmienic kolor linka?
na razie odkrylem, ze dodanie a { color: pink } ( tongue.gif ) do cssa nic nie zmienia, natomiast kolor tekstu linka okresla kolor czcionki ustalony w ustawieniach | interfejs | wygląd | wysylane/odbierane, zaleznie od kierunku linka. to tez nowy blad? bo w changelogu znalazlem
QUOTE
wersja 0.1.6.3 (03/12/2003 17:58)
...
  - styl linka standardowo dla znacznika <A>


pozdrawiam i zycze milej nocki smile.gif
lhs
Dodaj modyfikator !important, czyli:

CODE
a { color: pink !important; }
cRoMo
Zauwazylem, ze wybitnie dlugie linki nie chca sie otwierac polecniem "otworz w domyslnej przegladarce". Mam Opere 7.5, ale nie sadze, by to jej wina byla.
itsonlyme
@lhs
czlowiek sie uczy cale zycie.. nigdy bym nie wpadl na to. dzieki, dziala smile.gif
(postuluje dodanie tego do readme tongue.gif)
lhs
QUOTE(itsonlyme)
(postuluje dodanie tego do readme )

Takiej mocy to ja już nie mam... biggrin.gif
arkadyjczyk
Nie wiem czy o tym już było. Wysyłam kumpeli:
CODE

http://www.kplugins.net/update/central.php

a ona dostaje:
CODE

<?xml version="1.0" encoding="windows-1250" ?> - - <!--  informacje o centralce   -->   - <!--  update   -->

Wcześniej wysyłałem coś z pogrubieniem, ale kilka wypowiedzi wcześniej więc może coś załapał z formatowania.
nix
na centralce beta dostepna jest wersja kiev w ktorej klikanie na link otwiera domyslna przegladarke
case
QUOTE(nix)
na centralce beta dostepna jest wersja kiev w ktorej klikanie na link otwiera domyslna przegladarke

at last !!!!!!!!!!! 8)
bakerss
i o to chodzi biggrin.gif jeszcze tylko menu emot i bedzie git ;]
MEK
no super

ja mam taki problem ze od poprzedniej wersji beta po wlaczeniu Konnekt'a i otwarciu pierwszego okna rozmowy nie mam wpleni wczytanego stylu Shine\kieview.css okno nie jest wypelnione
jak zaczynam pisac to sie robia te kreski kolorowe
a jak otworze kolejne okno jest wszystko OK - okno jest wypelnione kreskami szarymi
itsonlyme
czyli juz raportowany blad z niewczytywaniem obrazkow backgroundu przy pierwszym otwarciu okienka rozmowy...

prosimy o poprawe wink.gif
MEK
aha "obrazek" czytalem ale nie zrozumialem

tzn myslalem ze chodzi o faktyczne obrazek ale ten z ggimage
arkadyjczyk
To otwieranie po kliknieciu to trochę przesadzone zostało. U mnie już po zaznaczeniu otwiera się w domyślnej. Czy da się to jakoś wyłączyć, bo ja nie zawsze chcę po zaznaczeniu otworzyć link, wolałem jak się kopiowało.
zenq
QUOTE(arkadyjczyk)
To otwieranie po kliknieciu to trochę przesadzone zostało. U mnie już po zaznaczeniu otwiera się w domyślnej. Czy da się to jakoś wyłączyć, bo ja nie zawsze chcę po zaznaczeniu otworzyć link, wolałem jak się kopiowało.

potwierdzam, po zaznaczeniu samego linka otwiera sie w domyslnej, bez klikniecia na link. przy zaznaczeniu linka z jakims txtem ten problem juz nie wystepuje... przy wylaczonym automatycznym kopiowaniu txtu jest tak samo...
Zakrn
Właśnie sobie przypomniałem niegdysiejsze nasze problemy z kontrolką ie w kieview... Niedawno dopiero odkryłem kontrolkę mozilli http://www.iol.ie/~locka/mozilla/mozilla.htm, może dałoby się to wykorzystać zamiast ie?
duch-x
QUOTE(Zakrn)
Właśnie sobie przypomniałem niegdysiejsze nasze problemy z kontrolką ie w kieview... Niedawno dopiero odkryłem kontrolkę mozilli http://www.iol.ie/~locka/mozilla/mozilla.htm, może dałoby się to wykorzystać zamiast ie?


dziwne.. bo jej nie ma. Chyba ktos ci ja usunal :?
Olórin
wywal końcowy przecinek z adresu, prawidłowy to http://www.iol.ie/~locka/mozilla/mozilla.htm

Nix już się na ten temat wypowiadał smile.gif
nix
QUOTE(Olórin)
wywal końcowy przecinek z adresu, prawidłowy to http://www.iol.ie/~locka/mozilla/mozilla.htm

Nix już się na ten temat wypowiadał smile.gif

tiaaa bylo juz o tym...
Zakrn
No to sorki za OT, ale nie pamietałem żadnej wypowiedzi... Moja słaba pamięć jest po prostu super...
nix
na centralce beta nowa wersja kiev - tylko poprawki
idarek
H.. zastanawiam się czy w wakacje znalazłeś troszke czasu na zrobienie menu emotikon?
nix
QUOTE(idarek)
H.. zastanawiam się czy w wakacje znalazłeś troszke czasu na zrobienie menu emotikon?

przed wakacjami znalazlem chwilke zeby zrobic to menu i jest w bardzo podstawowej formie - narazie nie udostepniam - prawdopodobnie po wakacjach wypuszcze kiev z menu emotikon... trzeba jeszcze poprawic pare drobiazgow... wiec prawdopodobnie koniec wrzesnia lub pazdziernik
idarek
ok, spoko... może jak chcesz to skontaktuj się z ludzmi od linuxowego komunikatora KADU na http://kadu.net, bo oni w swoim komunikatorze mają takie coś na wzór GG wiec może ci pomogą, wkońcu jadą na licencji GPL wiec ... warto sprobowac.

pozdrawiam
i zycze udanej pracy, nie popędzam bo wiem ze to nie jest tak prosto, sam pisze stony ww i inne projekty na tyle ile umiem i wiem jak to jest ;]
Olórin
Weź pod uwagę to że programowanie pod linuxem a pod windowsem to 2 rózne rzeczy.... Sądze że nix ma już koncepcję jak to zrobić tylko nie ma na to czasu....
dulek000
Po wakacjach! Nareszcie!
Zakrn
Nareszcie nie będę musiał sprawdzać każdego zestawu znaczków, kiedy będę chciał wysłać np. <zdziwiony> :twisted:
nix
dla potwierdzenia ze menu juz jest zrobione - pokazuje aktualny wyglad.. wymaga jeszcze paru drobnych poprawek ale trzeba na nie jeszcze poczekac bo w tej chwili nie mam zupelnie czasu

uwagi co do menu:
- ilosc wierszy i kolumn w menu ustawiana w konfiguracji
- naglowki okreslajace zestawy emotikon - wyswietlane lub nie (ustawiane w konf)
- obecnie emotikony wyswietlane jako animowane - jesli bedzie taka potrzeba to dojdzie modyfikacja wyswietlajaca statyczne emotikony zamiast animowanych
- poprawne dekodowanie wzorcow preg przy wstawianiu emotikon
... wiecej nie pamietam wink.gif

Załączniki

alberht
mmm - ciekawie się zapowiada... wink.gif
Olórin
Dla mnie bomba biggrin.gif

nix - zrób tak żeby nie pokazywało dubli - mam namysli jak część emotek powtarza sie w 2 zestawach,to zeby pokazywalo tylko w tym o najwyzszym priorytecie...
dulek000
Pikne!!! biggrin.gif

Nix daj jakąś betę...prosimy... tongue.gif
zenq
hmm co do ikon animowanych i statycznych, mozesz sprobowac wprowadzic tak aby ikony byly statyczne, a np. po najechaniu na kturas myszka zaczynala sie ona animowac... bedzie dwa w jednym smile.gif

good job master!
hutu
Właśnie nix wypuść jakąś bete, bo do września ma nas Al Kaida zaatakować i możemy już tego nie zobaczyć wink.gif. No nie daj sie prosić tongue.gif
.nomis
NARESZCIE! biggrin.gif Super!! Niech szybko wyjdzie jakas beta czy coś, bo musze to wypróbowac koniecznie biggrin.gif
Zakrn
Może być nawet alpha... Nie obrazimy się!
dulek000
QUOTE(Zakrn)
Może być nawet alpha... Nie obrazimy się!


No tylko taką, żeby k działał w miarę stabilnie...
Lwiczek
Mala propozycja - zestawy ikon jako zakladki u golu okienka z wyswietlonmi emotami :)
jareq
Zakładki nie zakładki dla mnie moze byc jak jest - aby było - przynajmniej na razie --> poźniej można maródzic.. wink.gif


ps nix bardzo prosimy o betę :mrgreen:
dulek000
Ja używam jednego zestawu emotikon to mi zakładki nie potrzebne, ale pomysł ciekawy...

QUOTE
ps nix bardzo prosimy o betę :mrgreen:


Bardzo, bardzo prosimy :wink:
Kumagoro
No, jakaś alpha by się przydała, choćby do szybszego szukania bugów

A takie małe pytanko, cy po wyborze emotki w menu, emotka pojawia się w menu pisania wiadomości jako obrazek (jak w ICQ) czy tekst (tlen)?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.