Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kIEv TO DO
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
Stron: 1, 2, 3, 4
nix
lista TO DO dla kIEv (zaznaczony stan na dzis - w wersji nie publikowanej)
[list]
[*]menu emotikonow - opcja (wyboru emotikon z listy, dodatkowo opcja "ostatnio uzywane") [czesciowo jest]
[*]w oknie rozmowy przyciski formatowania wiadomosci - opcja (B, I, U i kolor) [juz jest zrobione]
[*]"kopiuj link" pod prawym klawiszem myszy
[*]dodatkowy format obslugi zestawow emotikonow (XML)
[*]szablony rozszezajace mozliwosci modyfikacji wygladu okna rozmowy
[*]stosowanie urlencode dla otwieranych linkow (czasem sa problemy z przecinkami)
[/list:u]

na teraz to tyle... ale napewno to nie bedzie koniec :)
user posted image
nix
pytanie dla Was..... jak chcielibyscie zeby wygladalo okno wyboru emotikony do wstawienia...

moje propozycje to:
[list]
[*]wielkie okno jak w gg
[*]okno obok przycisku z obrazkami pogrupowanymi wg zestawow (oddzielne zakladki)
[*]male okno z paskiem przewijania
[*]okno pojawiajace sie obok okna rozmowy (przyklejony waski pasek z emotami)
[*]okno pojawiajace sie nad polem wpisywania wiadomosci lub nad jego czescia (przesuwajace okno wpisywania lub nie)
[*]...
[/list:u]

czekam na Wasze propozycje... wprowadze najprawdopodobniej kilka opcjonalnych rozwiazan :)
MiLKA
Ja juz swoja wizje przedstawialem Jakubkowi, ale podziele sie nia z Wami, moze bedzie podobnie widzieli wybor emot jak ja wink.gif

user posted image
Olórin
ja bym do pomysłu MiLKIdorzucił zakladki albo combobox z wyborem zestawu, i moze w 2 kolumnach??
Puma
okno pojawiajace sie obok okna rozmowy (przyklejony waski pasek z emotami)

Ja bym wolał coś takiego.
MiLKA
QUOTE(Olórin)
ja bym do pomysłu MiLKIdorzucił zakladki albo combobox z wyborem zestawu, i moze w 2 kolumnach??

Hmm... to widze ze jest wiecej chetnych na zakladki, tak jak mowilem Jakubkowi wink.gif Mialem na tym obrazku zawrzec tez zakladki, ale po rozmowie stwierdzilem, ze nie bede meczyl dluzej sie ;p
SandmmaN
Ja przychylam się do pomysłu MiLKi lub wielkiego okna jak w gg.
case
chyba nie bede oryginalny: pomysl MiLKI najbardziej mi odpowiada :wink:
^BerZerK^
ja jestem za pomyslem milki z zakladkami :-)
wielkie cos z gg zawsze mnie wkurzalo bo i tak trzeba bylo przewijac, wiec takie wielkie nie musialo byc, a tak bedzie porzadek jakis
KOSMOS
Hmm...
Ja powiem tak, Jakubek jak zrobisz tak będzie, do wszystkiego idzie się przyżwyczaic 8)
nix
MiLKA prosze narysuj jak widzisz zakladki
^BerZerK^
aha i tak jak milka narysowal zeby przy kazdej ikonce bylo co trzeba wpisac zeby sie pojawila - ew mogloby byc to do wylaczenia, jak sie juz nauczy na pamiec :-)
MiLKA
QUOTE(jakubek)
MiLKA prosze narysuj jak widzisz zakladki

za prośba idą czyny tongue.gif

przedmiot moich rozwazan numer 1:
user posted image
zakladki w wersji z opisem (wyblakly czerwony oznacza krawedzie kontrolki IE)

numer 2:
user posted image
zakladki w wersji wielowierszowej, srodkowy element jest podswietlony (w tym miejscu jest wirtualny kursor)

numer 3:
user posted image
wersja z okienkiem przyklejonym do prawej czesci okienka, mozna cos dac w tytul okienka, np.: emoty tongue.gif

numer 4:
user posted image
wersja z okienkiem przyklejonym do dolu. j.w.

update
numer 4 i 1/3:
user posted image
hmm... taka wersja bardziej mi sie podoba, ale jest bardziej trudna do wykonania (moze obrysowac ramke tak jak to robi K.Notify?)

pozdrawiam i sorki ludzie za duze obrazki, ale od czasu zainstalowania Photoshopa CS, moj ulubiony Photoshop 7 przestal miec jakiekolwiek teksty w exporcie dla sieci i zonk, musze robic to bez exportu sad.gif( 3a chyba odinstalowac go ;p
case
pierwsza albo druga opcja, ale pierwsza lepsza... [dla mnie]
hao
Jeżeli przyklejane okno, to jedno "przełączające" się pomiędzy różnymi oknami rozmowy... Generalnie wyjeżdżające menu, najlepiej pamiętające swoje rozmiary...
UNK
jak ktos napisal do wszystkiego da sie przyzwyczaic, ja bym wolal cos co mozna schowac i wystawic bardziej na stale (chociash i tak czesc emotow pishe z pamieci)
a i mam taka mala propozycje aby gdzies bylo zapamietywane ostatnie ustawienie formatowania tekstu dla kazdego kontaktu, albo globalnie dla wszystkich (czasami ktos pishe ciegle podkreslone, porgrubione...) bylbym bardzo wdzieczny za taka opcje ;d
nix
QUOTE(UNK)
a i mam taka mala propozycje aby gdzies bylo zapamietywane ostatnie ustawienie formatowania tekstu dla kazdego kontaktu, albo globalnie dla wszystkich (czasami ktos pishe ciegle podkreslone, porgrubione...) bylbym bardzo wdzieczny za taka opcje ;d


to juz jest w wersji ktora mam u siebie :]
UNK
heh niom tak tesh w suemi myslalem bo jush kiedys byla ta sprawa poruszana na forum...teraz tylko czekac ash wyjdzie...i z gory wielkie dzieki ;D

a i no mam jeszcze pytanie
jest mozliwosc zmiany wygladu miejsca gdzie sie pishe...tzn chodzi mi o wstawienie jakiegos gifka lub cos w tym rodzaju ??
Aule
Najlepiej jakby można było wybierać między tymi opcjami. Opcje 1 i 2 różnią się tylko opisami, więc można by było w opcjach dać możliwość włączenia opisów. Osobiście to jestem za opcją menu jak w 1 / 2 lub menu z boku okienka rozmowy(możliwość przełączania styli w opcjach też by sie przydała, gdyż nie każdemu może to pasować).
Z tak rozbudowanymi opcjami niejeden gg'owiec by na konnekta przeszedł. :twisted:
Matzec
QUOTE(nix)
okno pojawiajace sie obok okna rozmowy (przyklejony waski pasek z emotami)

Jestem za tym (oczywiście otwierane i zamykane jednym przyciskiem?)
beherith
kiedy mozna sie spodziewac tego patentu ? tongue.gif
nix
QUOTE(beherith)
kiedy mozna sie spodziewac tego patentu ? :P


nie za szybko... w tej chwili moja ilosc wolnego czasu skurczyla sie do paru minut dziennie... w tym czasie staram sie naprawic bledy w tym co juz jest
jankez
nie to żebym kogoś tu poganiał... :wink:
ale czy są jakieś wieści na temat menu z emotami?
nix
QUOTE(jankez)
nie to żebym kogoś tu poganiał... :wink:
ale czy są jakieś wieści na temat menu z emotami?
niestety brak postepow...
borut
Kiedy to menu Emots w oknie rozmowy??
Czekam i czekam ...............
Proszę o jakąś datę


borut@jabber.wp.pl
nix
najpierw czekaja w kolejce poprawki a potem beda dodawane nowe opcje... brak konkretnych dat... przypominam ze to hobby i sposob spedzania wolnych chwil...
bakerss
Ja tam sie o nic nie upominam, tak jak nie robilem tego z jabberem tak i tu bedzie, bo wiem że Ci co pracują nad konnektem robią to w wolnym czasie a nie dla pieniędzy jak gygy, tlen czy inne temu podobne. Dla mnie K to nie tylko kommunikator ale zaiste jakaś pasja ciągłe udoskonalenie fgo zmienianie testowanie nowych wtyczek, skryptow itp... ehhh to tak eot z mojej strony ;]
drivex
QUOTE(bakerss)
Ja tam sie o nic nie upominam, tak jak nie robilem tego z jabberem tak i tu bedzie, bo wiem że Ci co pracują nad konnektem robią to w wolnym czasie a nie dla pieniędzy jak gygy, tlen czy inne temu podobne. Dla mnie K to nie tylko kommunikator ale zaiste jakaś pasja ciągłe udoskonalenie fgo zmienianie testowanie nowych wtyczek, skryptow itp... ehhh to tak eot z mojej strony ;]


az sie podniecilem :/// dla mnie to zajebisty prog :] i ludzie ktorzy go tworza tez sa zajebisci :] tylko tyle
MarcineQ
A czy są szanse na możliwość podmiany kontrolki z IE na Mozillę (na przykład taką)? W praktyce powinno oznaczać to podmianę kilku linijek.
Są tacy ludzie jak ja, dla których IE służy jedynie jako Windows Update i instalowanie IE 6 nie ma większego sensu. Dla nich taka wersja byłaby bardzo interesująca. Właśnie używanie IE jest dla mnie jedną z większych wad GG.
Olórin
no cóż...ja jestem całkowicie za!!
kox
Oby Konnekt nigdy nie uruchamiał się tak długo jak Mozilla..
gosciu
Jestem jak najbardziej za, z zaznaczeniem, aby rozpoznwal rowniez Firebird'a jako Mozille :)
case
QUOTE(MarcineQ)
A czy są szanse na możliwość podmiany kontrolki z IE na Mozillę ?

taaaaaaaaaaaaaaak! prosze...! biggrin.gif

PS: MarcineQ - podwazyles stereotyp, ze "nowi" pisza "glupie" posty
zgadzam sie co do literki z Twoja wypowiedzia :wink: i witamy na forum K biggrin.gif 8)
MarcineQ
QUOTE(case)
PS: MarcineQ - podwazyles stereotyp, ze \"nowi\" pisza \"glupie\" posty
zgadzam sie co do literki z Twoja wypowiedzia  :wink: i witamy na forum K  biggrin.gif  8)

Jak widać od każdej reguły są wyjątki. smile.gif
Cieszy mnie tak pozytywny odzew. Zobaczymy co z tego wyniknie.
nix
Mozilla ActiveX... niestety nie jest to takie proste jak by sie moglo wydawac po przeczytaniu tekstu ze strony http://www.iol.ie/~locka/mozilla/control.htm
zrobilem zmiany jak jest opisane na stronie i takie wnioski:
- zainstalowanie Mozilli nie wystarczy.. konieczne jest zainstalowanie oddzielnej kontrolki Mozilla ActiveX
- po zmianie na Mozille pierwsze otwarcie okna rozmowy jest strasznie powolne... trwa kilka razy dluzej niz wersja z IE
- niektore sprawy dzieja sie odmiennie :]
udalo mi sie uruchomic z kontrolka Mozilla ale okno bylo pozbawione styli i emot... kursor byl caly czas z klepsydra i nie dostepne bylo menu pod prawym klawiszem myszy... w tej chwili nie mam czasu na szukanie roznic i zmienianie... ale mozliwe ze kiedys sie za to wezme.. istrasznie mnie denerwuje dlugie otwieranie pierwszego okna... (za kazdym uruchomieniem konnekta pierwsze okno otwiera sie dlugo)
hao
Jeżeli ktoś nie chce IE w Konnekcie, może wyłączyć kIEview smile.gif

A co do powolnego otwierania - podejrzewam, że gdybyś miał włączony quick launch mozillowy wskakiwałoby o wiele szybciej...
MarcineQ
QUOTE(hao)
Jeżeli ktoś nie chce IE w Konnekcie, może wyłączyć kIEview smile.gif
Wiadomo... :roll:
Z dwojga złego mogłaby wystarczyć kompatybilność kIEv z IE 5

Co do szybkości uruchamiania, to chodzi tu głównie o kwestię trzymania w pamięci (IE) lub ładowania od nowa (Moz). Jeżeli coś w rodzaju Quick Launch jest do zrobienia, to pewnie rozwiązałoby problem.
A może takie rozwiązanie: równolegle dwie wersje, każdy będzie mógł wybrać co mu bardziej odpowiada.
gosciu
QUOTE
podejrzewam, że gdybyś miał włączony quick launch mozillowy wskakiwałoby o wiele szybciej...

Lub po prostu sama Mozille, ktorej niektorzy (np ja) w ogole nie zamykaja...
shw
nix i tak ma malo czasu, wiec na 2 wersje to ja bym raczej nie liczyl smile.gif
nix
QUOTE(hao)
A co do powolnego otwierania - podejrzewam, że gdybyś miał włączony quick launch mozillowy wskakiwałoby o wiele szybciej...

ja uzywam Mozilli 1.5 do przegladania stron.. i quick launch nic tu nie daje :D haa.. (cala przegladarka uruchamia mi sie szybciej niz okno wiadomosci w konnekcie)
poza tym w trakcie testow wersji kIEv z Mozilla ActiveX przegladarka byla otwarta w tle z forum Konnekta (Mozilla)... wiec nie widze rozwiazania jak przyspieszyc tworzenie tego okna :)
shw
a ja mam pytanko co do klikania na link. czemu zmienione zostalo otwieranie w domyslnej przegladarce i trzeba prawym przyciskiem?
przyzwyczailem sie do klikania na linki w wiadomosciach normalnie i teraz za kazdym razem jest 'o qrwa - zapomialem' i czekam, az sie otworzy new okienko ie... denerwujace, dlatego chcialbym sie dowiedziec - why taka decyzja
nix
QUOTE(shw)
a ja mam pytanko co do klikania na link. czemu zmienione zostalo otwieranie w domyslnej przegladarce i trzeba prawym przyciskiem?
przyzwyczailem sie do klikania na linki w wiadomosciach normalnie i teraz za kazdym razem jest 'o qrwa - zapomialem' i czekam, az sie otworzy new okienko ie... denerwujace, dlatego chcialbym sie dowiedziec - why taka decyzja

juz o tym gdzies wczesniej pisalem ze poprzednie rozwiazanie powodowalo bledy (najczesciej przy zamykaniu okna rozmowy)
rozwiazanie obecne jest tymczasowe i jak znajde czas to postaram sie obejsc problem
shw
aha - to milo, bo jest bardzo wqrwiajace smile.gif
case
QUOTE(shw)
aha - to milo, bo jest bardzo wqrwiajace smile.gif

podzielam 8)
piotr.ek
Zdecydowanie bardziej denerwowalo mnie wywalanie sie K przy zamykaniu okna rozmowy. Naprawde... teraz sie to nie zdarza, wiec jestem w stanie przebolec ta mala tak naprawde niedogodnosc smile.gif Czekam jednak na okienko z emotami i formatowanie tekstu - wtedy bedzie juz pelen luksus, hehe 8)
Olórin
ja mam w moizlli nastawione reagowanie na urle w schowku, to kopiuje z K(automatyczne kopiowanie) i mi sie otwiera smile.gif
rx
mam nadzieję, że piszę w dobrym miejscu... chociaż pewien nie jestem... ale może mnie nikt nie zastrzeli... jeszcze....
A pytanie moje brzmi - czy nie dałoby się powiązać zdarzeń w K.Notify z dźwiękami?
nix
QUOTE(rx)
czy nie dałoby się powiązać zdarzeń w K.Notify z dźwiękami?
dalo by sie ale to nie zgadza sie z zalozeniami. K.Notify informuje o zdarzeniach i kSound tez informuje tylko w inny sposob. Sprawa polega na tym ze inne wtyczki ktore chca o czyms powiadomic wysylaja odpowiednie polecenia do kSound i/lub K.Notify zeby powiadomic o zdarzeniach. To czy jakies powiadomienie K.Notify zwiazane jest z dzwiekiem zalezy tylko i wylacznie od wtyczki wysylajacej powiadomienie a nie od K.Notify
rx
hmm... w takim razie moje pytanie będzie chyba trochę off-topic - bo konkretnie chodzi mi o usłyszenie dźwięku, kiedy kontakt zmienia stan na niewidoczny/niedostępny, lub zmienia opis na w/w stanie. Czy istnieje odpowiedź gdzie mogę tego szukać? )
Mam pytanko .

Będzie w końcu to wybieranie emotów czy nie ??
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.