Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Modernizacja pulpitu krok po kroku.
Konnekt | Forum > Dodatki > Wasz Konnekt > Wasz pulpit
Stron: 1, 2
Bandit
Modernizacja pulpitu - Zrób to sam! Ver 1.1

Witam, biorąc się "za siebie" po otrzymaniu tony pmów mam przyjemność opublikować ten oto poradnik(hucznie powiedziane) Tobie, mam nadzieje, i byłbym szczęśliwy gdyby pomógł Tobie lub twoim przyjaciołom/znajomym.
Cel:
Celem poradnika jest pomoc w upiększeniu Twojego pulpitu, gdy kompletnie nie wiesz, za co się zabrać.

Zaznaczam, że nie uważam się za jakiegoś deskletmejkera czy bóg wie co jeszcze, staram się Wam pomóc, wybawić Was od obrzydliwego standardowego wyglądu. Prosze wybaczyć mi tłumaczenie jak dla dzieci z przedszkola, lecz wszyscy wiemy jakie są na świecie neokidy, chce uniknąć kompletnie bezsensownych pytań.

Do rzeczy: Oto trzy screeny. Pulpit bardzo stonowany, możesz zostawić sobie go tak jak jest, jeżeli Ci się podoba, lub po zgłębieniu wiedzy na ten temat, dostosować go pod siebie, zmodernizować :-).

Jak to wygląda?



Jak to wygląda w praniu?


Dirty+Numery


PACZKA! Znajdziesz w niej większość potrzebnych rzeczy do zrobienia desku. (chwilowo rapid....) CLICK!CLICK!
Zawartość!

Od lewej:
=> Tapeta użyta na screenach
=> Skin VS
=> Patcher który pozwoli Ci zainstalować VS'y
=> Patcher Ikon
=> Ikony z Dock'u

1
==>> IKONY <<==
Patcher ikon, autorstwa ...ups...soon... globalnie zmienia systemowe ikony na ikony tango, GORĄCO POLECAM prawdopodobnie jak do tej pory to najpopularniejszy pack ikon na świecie!! Znajdziesz go w paczce, którą udostępniłem wyżej pod nazwą SUPER TANGO PATCHER!


2
==>> CD Art Display <<==
Program wyświetlający okładke/tytuł/progres/rate'y!/autora danego utworu,do pobrania TUTAJ!


3
==>> Visual Style <<==
Prawy klik na pulpicie /Właściwości/Wygląd
Czyli krócej mówiąc skórki na całą windę, zmieniające bardzo dużo, na lepsze!
Zaczynamy od instalacji tego => Patcher który pozwoli Ci zainstalować VS'y/ W paczce:UXTheme.Multi-Patcher.5.0 czyli multi patchera pozwalającego na zmianę skórek (instalacja dziecinna). Po koniecznym restarcie systemu, zabieramy się za skórkowanie. Wchodzimy do pliku => areao4 znajdującego się w paczce dwukrotnie klikamy na => areao4.msstyles Pokazuje nam się takie okienko:


W rozwijalnym menu "Schemat kolorów" możemy wybrać jedną z 6-ciu wersji kolorystycznych, polecam pierwszą.
Uwaga, czcionki (bynajmniej u mnie) po włączeniu Areao4 są ciut za małe, więc polecam zwiększyć je do rozmiaru 8 możesz to zrobić klikając na "Zaawansowane" ten sposób:


W pole zaznaczone strzałką wpisuj ZAWSZE 8 nie zmieniaj czcionki, zastosuj to samo do każdego pola z rozwijalnego menu "Element" pola w których nie będziesz mógł zmienić czcionki po prostu omijaj.


4
==>> Object Dock <<==
BARDZO BARDZO! użytkowy pasek, dodający komfortu pracy, pozwalający na wchodzenie w lokacje, bez spuszania "wszystkiego" do paska. Pobrać możemy go TUTAJ! Instalujemy, tak jak wszystko inne. Po instalacji pojawi nam się na pulpicie lekko biedny dock.
Konfiguracja:
A więc, należy nadmienić, że jest dziecinna... Lecz na prawdę nie wiem w czyje ręce trafi ten poradnik smile.gif.

Prawoklik na pasku/This Dock/Właściwości passka (lub Dock Settings)

Rzuci nam się w oczy Language Options <- wybieramy to, Zmieniamy na polski oczywiście

Interesuje nas zakładka wygląd, wchodzimy w nią "bawimy się" suwakami, i konfigurujemy wielkość ikon/paska do swoich potrzeb, u mnie Rozmiar ikon 43 pikseli / Zaznaczona opcja powiększony .... i ustawiona na 58 pikseli. W polu Background wybieramy tło swojego paska również zgodnie ze swoimi potrzebami
Dodawanie ikon to istna przyjemność, upuszczamy potrzebną ikonę na naszym docku i tyle smile.gif. Jeżeli jednak chcemy zmienić jej ikonę , klikamy prawym, wybieramy ostatnią opcje, czyli Właściwości wpisu na dole klikamy zmień obrazek potem lewy dolny róg "Browse for an images" i podajemy ścieżkę do dowolnej ikony którą potrzebujemy. PS. Separatory możemy usunąć "upuszczając" je na pulpicie tak samo pozbywamy się ikon z docka.
Rozmieszczenie na ekranie czyli to gdzie znajdzie się nasz dock (4 opcje wyboru: lewa prawa góra dół) możemy znaleźć we właściwościach paska , w zakładce Pozycja w rozwijalnym podmenu EDGE OF SCREEN wybieramy sobie dowolne ustawienie, bawiąc się suwakiem zobaczycie do czego służy. Zaznaczamy opcje "Keep on bottom"

Moje ikony znajdziecie w folderze "BlackOps" w paczce.

==>> Konnekt <<==

To mój kompletnie obrzydliwy konnekt smile.gif zminimalizowany do tylko i wyłącznie moich potrzeb, myślę, że konnektPLUS dla początkujących jest bardzo wystarczającym projektem. Z wiadomych przyczyn nie będę opisywał tutaj


Tapete, to myśle, że nawet moja mama hacker umie zmienić :-) (jest w paczce).

Serdecznie pozdrawiam, czekam na opinie/uwagi z jedną prośbą, ktoś kto kiedyś sobie zmodernizuje pulpit dzięki temu pseudo poradnikowi<marzy>, mógłby tu wkleić screen smile.gif.


ENJOY!


Zamienniki/Ciekawe propozycje *sush*

The old farm
Bardzo ciekawa i innowacyjna tapeta.Click!
one.1.8 by R1p
Bardzo ładnie pasująca tapeta do pulpitu z poradnika (zamiennik)Click!

==>> Propozycje Forumowiczów! <<==

Stranded!: Tango! Visual Style Super Turbo Tango Patcher for Vista!
ZenitH!: Zamiennik ObjectDocka
Ja2ger!: Odjazdowy blog dla fanów deskletmakeingu

Linklista *sush*


www.deviantart.com - Największa skarbnica deskletmodderów
www.pimpmydesk.org - Bardzo ciekawy polski blog o tematyce stylingu
www.customize.org - Kolejna potężna skarbnica prac o wiadomej tematyce ;=>
www.google.pl - Specjalnie dla neokidów!
www.louiemantia.com - Ciekawy blog, musiał kosztować dużo pracy *sush*
http://www.neowin.net/forum Forum neowin obcojęzyczne.
ZenitH
No widzę, że miałeś trochę czasu żeby to wszystko napisać:) Myślę, że wiele osób z tego skorzysta, ja trochę od ciebie pomysłu podbiorę, bo nudzi mi się wygląd visty (te ikonki i w ogóle:D). Ogółem to dobry pomysł ten poradnik można by ogólny dział poświęcony takim poradnikom(nie tylko o wyglądzie) poświęcić ale to zostawiam już w rękach modów

Poradnik na 6+ tongue.gif wub.gif

EDIT:

Zamiast Object Docka można użyć RocketDocka który jest dla niego alternatywą



LINK:
http://files.punklabs.com/RocketDock/archi...Dock-v1.3.1.exe
Bandit
Dziękuję bardzo, wysuwam nieśmiało głowę, i szepczę! Podczep to modzie! :>
LooL
Niezły smile.gif w tle moja podłoga biggrin.gif

Na forum nie ma praktycznie nowych osób, a jak się pojawią to tylko po to bo maja problem z K,
więc nie licz xBanditt'o że ktos ci szybko podziękuje i wstawi swój pulpit.
Bandit
Mam tego świadomość, raz na jakiś czas człowieka nachodzi chęć na zmarnowanie swojego czasu, i rzekomą pomoc, często się łudzimy.

Edit: posty w stylu ZenitH'a z zamiennikami/udogodnieniami/ciekawymi pomysłami BARDZO mile widziane.

BTW: Mowcie mi Bandit <- nick byl zajety wiec zrobilem taki jak na deviancie, a to byl błąd :>
ZenitH
Jeżeli znacie jakieś style windy upodobniajace do ubuntu albo do czegos zwiazanego z linuxem bardzo bym prosil o link:)
Bandit
To raczej nie bardzo upodabnia do ubuntu, no ale smile.gif
MokrySedeS
Do ubuntu chyba najlepiej upodabnia to:
http://shamushand.deviantart.com/art/Ubuntu-XP-58336736
ZenitH
QUOTE(MokrySedeS @ 12.12.2007 - 10:42) *

Do ubuntu chyba najlepiej upodabnia to:
http://shamushand.deviantart.com/art/Ubuntu-XP-58336736

Dzieki:) I Bandit a da sie zmienic jakos kolor tych ikon w tym tango patcher np na pomarancz:)
szczeniak191
http://www.mediafire.com/?bnozn0ymm9l - zestaw ikonek mojego autorstwa do docka pod styl Royale. (zrobiony na własne potrzeby - chcecie więcej piszcie).

Jeżeli ktoś lubi się bawić z tym całym desktopowym wyświetlaniem (zegary, wskaźniki zapełnienia dysków itp itd) to polecam Samurize
http://www.samurize.com/

LooL
A ja polecem ten programik smile.gif
stranded
ZenitH

jak chcesz pomarańczowe ikony w tango patcher to podczas instalki zaznacz Tangerine icon set

albo coś takiego wtedy będą pomarańczowe
ZenitH
QUOTE(stranded @ 12.12.2007 - 16:14) *

ZenitH
jak chcesz pomarańczowe ikony w tango patcher to podczas instalki zaznacz Tangerine icon set


Hehe tak myślałem ale nie chciało mi sie ich jeszcze raz instalować dlatego sie pytałem czy nie ma innej opcji. No ale cóż:) A jakieś pomarańczowe tapetki znacie fajne:)
Bandit
Nie wiem, czemu wam się to podoba, ten pomarańcz jest lekko mówiąc żałosny, a takie robienie windy na linuxa i odwrotnie, to również porażka -my opinion


Szczeniak a ty jak dajesz linka to byś sie pokwapił o jakiegoś screena z tymi ikonami.Było by miło.

To samo się tyczy loola, daj troche opisu a niet tylko licznik podbijasz ^^ :>

UWAGA!! Plik podany przez loola po dezinstalacji może powodować problemy.
stivo
A ja ze swojej strony polecam Icon Restore.

Ustawiłeś sobie ikonki na pulpicie w wymaroznym porządku. Po restarcie kompa albo po niespodziewanej zmianie rozdzielczości ikonki rozjechały Ci się po całym pulpicie. To jest własnie program dla Ciebie wink.gif
LooL
Program na własną opowiedzialność. U mnie było wszystko good POLECAM
Bandit
Ludzie, dodawajcie opisy do swoich propozycji.

Lool, jesteś tym szczęśliwym... poczytaj komentarze na dp.pl

Edit: nie wzorowałem się tylko na tych komentarzach kolego, autopsja+inne fora. gugl.
Ja2ger
Bardzo dużo informacji o desktop moddingu można znaleźć na http://pimpmydesk.org ze szczególną uwagą na forum.
Bandit
Oops pomyliło mi się, najmocniej przepraszam, dodane do posta głównego.
Ja2ger
Od kiedy? o.O
To nasz rodzimy serwis przecież biggrin.gif
ved
Ja mam tylko jedno ALE do tego patchera:



Czemu nie mozna zmienic TYCH durnych niepasujacych w ogole ikon?
ZenitH

A co może ta buźka w okularach ci nie pasuje? biggrin.gif tongue.gif
Bandit
Eh vedzina albo ja Cię nie zrozumiałem, albo te ikony są zmienione, stawiam raczej na to 2 bo nie przypominam sobie takich w standardowej windzie. Możesz jednak użyć programu Styler oraz googli ;]
ZenitH
"Vedzina" użyła patchera Tango i dlatego ma takie ikony, ja zresztą też ale o detale się nie czepiam więc mi te ikonki nie przeszkadzają cool.gif
ved
Ja mam WB, juz sobie z tym poradzil.
A te ikony brzydkie, mozna przerobic SAME foldery bo ta reszta to taki syf ze przykro.
LooL
Fajny program do zmian ikon to Slicer. Niestety trial, ale jedno ustawienie ikon starczy do nastepnego formatu. smile.gif
Bandit
Ja używam IconTweakera jest darmowy i posiada wgrywanie z "paczek" w zupełności starcza, do wszystkiego.
ZenitH
Dwa pytania do icon tweakera skad bierzesz icony i czy maja one jakis plik ktrego wystarczy zaimportowac aby zmienily sie wszystkie ikony?
Bandit
Teoretycznie jest taka opcja, dużo ludzi z niej korzysta, ale dla mnie jest fuj i to bardzo. www.deviatnart.com

Moglibyście podać kilka ciekawych linków do do portali/blogów/ogólnie stron z jakich korzystacie, z jakich się wzorujecie, a jakie przeglądacie z czystej ciekawości etc <łudzi się> *sush*.
Bandit

Prosz bardzo.


Disturbed
Kiedy próbuje zainstalować UXTheme Multi-Patcher 5.5 pokazuje mi się coś takiego:



Wtf? :| Tak ma się pokazywać?
Bandit
Jesteś na viscie lub nie masz service packa. dowiedz się o tym więcej.
Disturbed
Nie mam Visty bo to shit i mam XP SP2 :|
Bandit
No piekna aplikacja neostrady, naprawde miodzik smile.gif

Jak ją usunąć, i dlaczego ?

Post przeniesiono.
Grave Dogger
QUOTE(LooL @ 11.12.2007 - 21:56) *


Na forum nie ma praktycznie nowych osób, a jak się pojawią to tylko po to bo maja problem z K,
więc nie licz xBanditt'o że ktos ci szybko podziękuje i wstawi swój pulpit.


Ja jestem nową osobą na forum i póki co nie zgłaszałem żadnego problemu z K jedynie pobierałem wtyczki etc.
i gdy zobaczyłem modernizację pulpitu wg Bandit która mi się spodobała od razu ją zrobiłem, nie bez problemów, musiałem sformatować dysk ale było warto, oto efekt u mnie, póki co jest tak samo jak u Bandit szukam jakiejś fajnej pasującej tapetki




i jeszcze jedno pytanie, bowiem wcześniej miałem zainstalowany SP2 a z tego co wyczytałem uniemożliwiało mi to modernizacji (instalacji UXTheme.Multi-Patcher.5.0) i czy teraz gdy pulpit jest zrobiony mogę zainstalować SP2 i będzie nadal ok ??
Bandit
Po 1 ustaw duże ikony, po 2 wywal z Paska szybkiego uruchamiania ikony , dodaj je do docka... noi sp2 spokojnie można, w innym topicu pisałem co u mnie zawsze działa, a mam sp2.

Dowiedz się jeszcze conieco o miniaturach na forum.
Grave Dogger
poprawione:

LooL
No no smile.gif
A jednak ktos sie trafił...
Wstaw miniatury...
Grave Dogger
Screeny poprawione biggrin.gif
Mardok
Też coś pokaże a co mi tam biggrin.gif Wersja BARDZO wstępna wink.gif

Skrin ;]
dnm
@Mardok: ten kalendarz to vistovski czy jakiś program osobny?
Mardok
QUOTE(dnm @ 2.03.2008 - 12:20) *

@Mardok: ten kalendarz to vistovski czy jakiś program osobny?


Dokładnie to http://judge.deviantart.com/art/Vertical-Calendar-16116085 wink.gif
m4ci3kk
ma ktos moze białe ikonki do programów z mojego docka?? bo chciałbym juz wszystko w miare normalnej kolorystyce miec ale nie moge znaleźć niczego ładnego.... sad.gif byłbym bardzo wdzięczny za pomoc

screen

TrzEpiZ
dzisiaj trafiłem na temat i w sumie doszedłem do wniosku ze czas na zmiany :
oto wynik 30 min pracy :








Dzięki za wszelkie podpowiedzi, które znalazłem w tym tutku.. smile.gif
Mardok
No i kilka poprawek wink.gif



Sam pulpit bo nad stylem konnekta prace dalej trwają jak na razie mam tylko wczesną betę wink.gif

Konrado
Nieźle, jakie wliekie Ty masz te dyski na kompie? biggrin.gif
Mardok
QUOTE(Konrado @ 6.03.2008 - 19:07) *

Nieźle, jakie wliekie Ty masz te dyski na kompie? biggrin.gif


Na screen'ie są akurat :

2x 250GB RAID 0 na System/Dokumenty/Gry
2x 500GB na ogólnie Dane typu Filmy/Muzyka/Image
1x 250GB na BackUp'y

i dwa HDD z serwera ale to chyba mało ważne w tym dziale wink.gif
Bandit
Tak mnie zatkało, że aż muszę zaofftopować.

Chciało by się rzec: DUDE! co ty tam trzymasz? teściową i jej rodzinkę?

z 80gb (tak jak to w moim przypadku jest) to chyba by ci tylko na OS'y starczyło, prawda?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.