Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Aera
Konnekt | Forum > Dodatki > Wasz Konnekt > Wasz pulpit
Stron: 1, 2, 3
Konrado
QUOTE(Bandit @ 3.03.2008 - 17:02) *

Konrado co ty porównujesz


Ja niczego nie porównuje, odpowiadam tylko Lool'owi.

A co do procesów:

Avedesk 2 916
Glass2k 7 732
Object Dock 8 360
Konnekt 13 732
Foo 26 132
Bandit
Ave desk po "wkliknięciu" = 10k, object przy użytkowaniu w miare normlanym 15k, testowane na 3 kompach.
ved
kolejny UPDATE:

Bandit
Az tak cie ta przezroczystość rajcuje? nie kumam troche tego. Długo korzystałem z foo dawx666 ale, jakoś tak żarło za dużo zasobów i chodziło po dłuższej pracy do bani :/ Btw to nie jest czasem standardowa tapeta z visty?

E! przecież nie skrytykowałem :-) w zasadzie to ze zdziwieniem zapytałem o tą przezroczystość. Blackbox, to pamiętny reinstal windy po, więc sry ale ja już odpadłem :-)
Ja2ger
A Ty Bandit za każdym razem musisz każdy pulpit skrytykować?
Ten pulpit jest przecież żadną paskudą. Jest całkiem zgrabny, jeśli ktoś lubi przeźroczystości.
Nie każdy lubi to, co Ty i nie wszystko, co Ty lubisz jest wyznacznikiem jednego i jedynego piękna i funkcjonalności tongue.gif Wiele osób uważa np. blackboxa za koszmarnie niewygodny...
Dexterxx
Mnie się np. podoba wink.gif

Bardzo często zadziwiacie mnie swoimi pulpitami... gdybym ja wam pokazał mój to dopiero byście mnie wyśmiali wink.gif
Bandit
Noto chwytaj jakiś poradnik (ja nic nie sugeruje) potem trochę poćwicz, desk to nic trudnego po kilku próbach to tylko rzecz gustu i wytrwałości w szukaniu.
ZenitH
Forum ma, twój poradnik gdzieś jest, jak co to moze pisać to mu sie pomoże. biggrin.gif
ved
Update kolejny:
-pasek WIN w koncu poszedl sie...
-pasek na dole full leo
-i ogoolny szpan transaprencja, reflexami etc, wiem ze wiesniackie ale juz mi sie znudzily klasyczne iwyszukane pulpity, stawiam na funcjonalnosc;)

Clean:


Dirty:


Jak kto bedzie chcial to opisze uzyte duperele i fajerwerki, ale licze ze wam sie nie spodoba wiec nie bede sie meczyc niepotrzebnie;)
pablo.kostek
Jak bez paska xp można normalnie pracować smile.gif?. Przykładowo jak zminimalizujesz opere lub konnekta to jak do nich wrócisz:>
Konrado
A słyszałeś o czyms takim jak alt+tab, a po za tym u góry masz dostep do wszystkich okien. smile.gif

BTW, takie kolorowe ikonki są fuj, nie wiem jak mogą Ci się podobać ;>
ved
Wiem, tez juz mnie wkurzaja, ale wole to niz greyscale monotonie...:>

A co do przelaczania okien, na gorze chyba widac po prawej sa wsyztskie:>
Pasek win to dno i brak jakiejkolwiek wygody, objectdock wymiata:>
Bandit
No i nie zdziwie się jak przy zminimalizowaniu apl. systemowej będzie sypał krytyki. explorer ftw! nie ma co przesadzać, ja mam areao4 malutki chudziutki paseczek, aha a co z trayem?... czy masz az takiego smoka ze ryba ci ten tray ?
ved
ikonki traya tez mozna wlaczyc w object docku.
Mi nie sa akurat potrzebne.

Szybkosc parcy na tym pulpicie zwiekszyla sie co najmniej 2 krotnie, nie wyobrazam sobie juz uzywac paska win:>
Bandit
Chciało by się rzec BULLSHOT, ale...

nie mam pojecia czemu tak faworyzujesz od, jest dobry ale... nie aż tak...
Konrado
Prawda to, mi też o wiele wygodniej się pracuje z dockami jak z kijowym paskiem startu.

Ps. Bandit, nie bullshot, tylko jak coś Bullshit ;>
ved
Co kto lubi, generalnie pasek win zawsze mi przeszkadzal, a start mozna wywolac z klawiatury(zreszta mam taka co ma milion dodatkowychp rzyciskow ze skrotami).

Optymalizacja parcy, win z paskiem na dole to jakies nieporozumienie juz w ogole caly ekran dalej niz przyciski okna, itd...
A ten tray to juz w ogole rzenada. Jeszcze wsyztskie niepotrzebne apliakcje sie tam wpychaja, zapora syst. windows co chwile marudzi itd.

Bandit - mi object dock w tej konfiguracji zjada 8(!!!) mb RAM, nie wiem w czynm tym widzisz sztuczne problemy.
Chyba ze masz 64 RAM.
m4ci3kk
sorry Ved że ktos to robi ale chcę zapytać o dock z funkcjami OFF Restart i LogOff... zegar też mnie interesuje biggrin.gif

szkoda tylko ze po ukryciu paska Start nie działa mi kNotify mellow.gif
Konrado
Zegar jest z linkiem w pierwszym poscie smile.gif
Bandit
QUOTE

Ps. Bandit, nie bullshot, tylko jak coś Bullshit ;>

To pozostawię raczej bez komentarza.

A co do traya, to niezły haker z Ciebie, ikonki zapory można wyłączyć tutaj:



Klikamy tutaj:



Noi odznaczamy wszystkie trzy.

Ved: Ja bym sie na Twoim miejscu zainteresował BBleanem, chyba by Ci przypasował.

Haha btw moj post jest 69-ty :-)
ved
m4ci3kk: Mi knotify cholernie przeszkadzalo:) Zreszta z paskiem nie na dole(czyl iw najgorsyzm mozliwym polozeniu) nie dziala jak nalezy.

Do rzeczy:

-Neon clock: http://widgets.yahoo.com/widgets/neon-clock (przezroczystosc ustawiona na 70% bodajze)
-Power Off etc - http://www.wincustomize.com/skins.aspx?ski...03&libid=29 (chyba toto nie pamietam)

Bandit - chyba nie doczytales - o tej zaporze napisalam zeby bylo smieszniej, chodzi to to ze traya nie uzywam i uwazam za zbedny.

Co to za diabel ten bblean i co robi bo na necie o nim za wiele nie ma...


A tak BTW to na dniach bede meic leopardziątko wiec caly win pojdzie si pier....

Nie omieszkam zaszpanowac;))
m4ci3kk
dzięki wielkie Ved smile.gif
Lwiczek
http://icanhascheezburger.com/2008/04/21/f...d-mee-to-leprd/ , tak mi się skojarzyło... wink.gif
m4ci3kk
Bandit może zrobiłbys jakis poradnik albo cos w tym stylu do Blackboxa: najpotrzebniejsze wtyczki itp ??
Bandit
Ja w bblean znam podstawy, wszystko jest opisane na którymś z projektów Ja2ger'a którego polecam wymęczyć, dodam tylko, że przez to, że spartoliłem pewnie, ale po odinstalowaniu bbleana miałem Brak pliku NRLDR czy cuś w teń deseń noi formacik. (btw esej w moich dokumentach poszedł z ...)(dymem=bbleanem).
ved
loool:>

Moze napisz chociaz co to robi?
Screeny na necie nie zachwycaja ynajmniej ale moze jakis fajne funkcje ( I love nowosci:D)

keeveek
QUOTE(Bandit @ 22.04.2008 - 05:19) *

Ja w bblean znam podstawy, wszystko jest opisane na którymś z projektów Ja2ger'a którego polecam wymęczyć, dodam tylko, że przez to, że spartoliłem pewnie, ale po odinstalowaniu bbleana miałem Brak pliku NRLDR czy cuś w teń deseń noi formacik. (btw esej w moich dokumentach poszedł z ...)(dymem=bbleanem).

Lol wystarczyło ten plik skopiować z płyty instalacyjnej windozy na c:\ wraz z ntdetect.com , ewentualnie jeszcze z boot.ini i wszystko by grało biggrin.gif
Konrado
Pewnie tak, albo podlaczajac dysk do innego kompa, wiesz Bandit wie najlepiej biggrin.gif

Pozatym gdyby BB byłoby takie dobre, już dawno znalazłoby się na pulpicie moim albo Ved,nie? tongue.gif
Bandit
keevek jestem ostatni który robi formaty, próbowałem, ale i to nie pomogło, po tym żebrał o nastepny plik, a na koniec o jeszcze jeden, format tak czy siak sie przydał (co zawsze sie stwierdza po)

Bbleana można zobaczyć tutaj:
http://xbanditto.deviantart.com/art/Snow-Queen-76000298

A co do funkcjonalności to radze jakąś porządną lekturkę, bblean dwoma słowy ogólnie zmienia całego szela, jak i prawy przycisk itd. super wygodny, 100 modowalny, łatwy. Coś jak lifetap z nowej ery.

Aha takie małe oftopowo: A co wy jesteście jakimiś (w tym miejscu chciało by się coś rzec) wyznacznikami sztuki a ja nic nie wiem ?
ved
Screen mi nic nie mowi, co ten bblean potrafi poza wdrozeniem tej watpliwej urody skorki i malymi zmianami ?
Bandit
Wiec przeto napisałem abyś poczytała. A poza tym screen ukazuje co masz pod prawoklikiem, a zresztą, szkoda Twojego cennego czasu, w końcu tam nie trzeba tylko kliknąć zastosuj.
ved
screen nic nie pokazuje, na co mi prawoklik jak ma 10 skrtow do wsyztskiego na klawie?
Wyglada na to ze sam sie nie zapoznales z tematem a rzucasz jakby to byl osmy cud swiata.

Zarzuc jakimis konkretami to pogadamy.
Ja2ger
Czym jest Blackbox?

http://www.bb4win.org
http://bb4win.sourceforge.net/bblean/
http://www.lostinthebox.com

Oraz archiwum naszego starego zgromadzenia pulpitowego: http://pimpmydesk.org/forum/
W dziale Powłoki shellowe / Shells jest sporo tematów o BB

Z dedykacją dla Ved: Otóż oprócz nowego wyglądu (minimalistycznego, wręcz acetycznego, którey nie każdemu sie podoba) jest po prostu całą nową powłoką systemu. Nie jest to dodatek typu Dock, czy skórkowanie windowsa. Alternatywny shell (alternatywny dla windowsowego Explorera), czyli jak np. LiteStep, czy WB. Co daję? Jest w pełni konfigurowalny. Konfiguracja poprzez edycje megaczytelnych plików konfiguracyjnych przy pomocy notatnika. Musiałbym srasznie dużo wypisać tu rzeczy które w nim śa i które w nim można zrobić. najlepiej poczytać i wypróbować. Jest możliwość uruchomienia go w trybie "testowym", czyli bez instalacji go w systemie (bez podmiany explorera). Tryb ten nie jest wtedy w pełni sprawny i kompatybilny z systemem, ale daje pewien pogląd. W razie zainteresowania możemy założyć na forum nowy temat/dział o BB wink.gif gdyż w polskim internecie jedyne informacje są praktycznie tylko na pimpmydesk.org
ved
No dobra to pytanie za 100pkt - robi z windowsa PRAWIE LEOPARDa? Strasznie przykre te strony o nim, i sam fakt ze nie ma jakiejs jednej konkretnej, ogolny roz...
Bandit
No ale co to ma do rzeczy, jak w ogóle można kreować coś na coś.

Dla przykładu wolała byś aby na twoich ładnych nie markowych butkach widniał napis abibas? albo adonis?

Bblean jest poprostu inny, jednym pasi drugim nie, mi osobiście pasił ale miałem z nim sporo problemów ze względu na aplikacje jakich używam.
ved
Wole miec pulpit taki jak mam niz taki jak twoj po prostu.

Bblean takich mozliwosci nie daje wiec po co o nim wspominasz?:>
Konrado dobrze powiedzial - gdyby to bylo przydatne juz dawno bysmy tego uzywali;)
Bandit
eh, czy ja kiedykolwiek powiedziałem, że bblean to jest jakiś szczyt marzeń albo wyrocznia, powiedziałem kilka razy ani bblean ani Ty nie jest/jesteś żadnym wyznacznikiem stylu i piękna bo gust jest jak wiadomo co, i każdy lubi co innego, i to było by na tyle.
ved
to po co piszesz ze powinnismy istalowac ten szmelc?:>
keeveek
Mnie tam w ogole "upiększanie komputera" tak, jakby to była własna twarz jakimiś pierdółkami, kremami, pudrami jest bez sensu. Kompletnie umniejsza to funkcjonalność desktopa, a jeżeli przyjdzie z niego korzystać osobom trzecim, to już zupełnie się w nich pogubią. Mnie tam wystarczy zmiana tapety, inni widocznie muszą robić sobie z pulpitu jakiś bohomaz, jeszcze gorszy niż Aero z Visty. To tyle ode mnie, tyczy się to też pulpitu Ved. To co pokazał Ja2ger, na większości screenów przynajmniej przypomina normalnego windowsa

Wstawianie zegarów na pół ekranu, prognozy pogody i innej bzdety na pulpit jakoś mnie nie interesuje, skoro muszę wodzić po ekranie wzrokiem w poszukiwaniu standardowych narzędzi czy skrótów i przebijać się przez udziwnione ikony i ekrany
Konrado
Wiesz jak sama nazwa wskazuje PC - to komputer osobisty więc, co maja na nim do szukania osoby trzecie. Dla mnie to coś jak szczoteczka do zębów. A co do umniejszania funkcjonalności, wszelkie zmiany jakie wprowadza Ved albo ja na swoich pulpitach mają na celu poprawe funkcjonalności owego Tworu, więc jeśli coś tego nie spelnia jak np. standartowy pasek windy, jest z niego wywalane.
Bandit
Zgodze się z keevekiem ale do połowy, upiększanie pulpitu to swego rodzaju hobby, w zasadzie są ludzie którzy zbieraja motyle a przecież z nich zupy nie ugotują, natomiast co do funkcjonalności wodotryskowych zegarków i innych super-bzdet to racja, po co komu drugi zegarek

imo się powtórzę, ale robienie z windowsa leoparda czy innego złomu to po-ra-żka
Ja2ger
Bandit, nie wiem, czy wiesz, ale instalowanie bbleana to też robienie z windowsa czegoś innego biggrin.gif
W tym przypadku akurat, to blackbox ma swoje korzenie w linuksie tongue.gif
Bandit
No oczywiste, tyle, że bbox to tak jak powiedziałeś tylko korzeń z linuksa, a usilne stylowanie windowsa na maca czy inny badziew to imo tak jak juz napisałem.

Btw ved to pewnie ma Real Quick media playera też ;-)
keeveek
Ved to nie potrafi pisać postów dłuższych niż jednozdaniowe i w tym raczej bym upatrywał jej problemu smile.gif

i nie widzę funkcjonalności w pasku w lewym dolnym rogu ekranu ved ani w ikonach na dole niestety.
ved
>robienie z windowsa leoparda czy innego złomu to po-ra-żka

jeszcze bardziej mnie rozbawiles niz keeveek:>
Miales kiedys leo pod paluchami?

Nie widzisz, a ja nie widze funkcjonalnosci lataniu myszka po pulpicie jak poje..ny bo pasek na dole, menu u gory etc.

A OD z lewej to akurat szczyt wygody, nie uzywasz, nie wypowiadaj sie, zostan przy swoim pieknym niebiesk0-zielonym XP. Nikt ci nie kaze uzywac OD.

keeveek
Haha, no maksymalnie wygodne, oczywiście. No nic, rób co chcez, mam nadzieję że takiego ścierwa na laptopa byś już nie ładowała biggrin.gif
Bandit
ved miałem leo pod łapką nie długo ale miałem, jest ładny i na tym sie kończy to dobry pc ale nie w polsce, i poza muzyką surfowaniem, kilkoma grami i slabym softem, nic ciekawego.
DjSerek
Ja tak trochę z innej beczki... czy da się zrobić by pasek zadań nie pokazywał się kiedy dostajemy wiadomość w nieaktywnym oknie albo minimalizujemy okno ; P? Bo na dłuższą metę jest to denerwujące dry.gif .
Konrado
Nie bardzo się da :/ próbowałem coś z tym zrobić, ale nie bardzo się da. Jedyny sposób to wyłączać całkiem ten pasek.
ved
dokladnie, wywal pasek win w pizdu:) i bedziesz mial spokoj.

Co do LEO i macow w ogole - Pshop, ArchiCAD, etc, te wszystkie POWAZNE programy sa MAC DEDICATED, wiec nie pie...ol glupot Bandit, wszyscy szanujacy sie ludzie uzywaja Macow bo sa najszybsze i najwygodniejsze.

PC sa dla smarkaczy ktorych najwiekszym problemem jest nowa karta graficzna zeby moc w koncu grac w najnowsze gierki i na tym sie funkcjonalnosc PC konczy.

Ze o Viscie juz nie wspomne bo na to od roku ArchiCAD np nie napisal wersji, zastanow sie dlaczego...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.