Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: K.Board niezalezny?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
Stron: 1, 2, 3
nix
na centralce beta dostepna wersja 0.2.1
piotr.ek
Wow! Na pierwszy rzut oka - dziala biggrin.gif Nie wnikam glebiej w dzialanie kazdej poszczegolnej funkcji i ich kombinacji, ale pobieznie testujac - smiga pieknie, jestem w ciezkim szoku smile.gif Od razu pomysl sie nasuwa - rozbudowac to jakos w polaczeniu z konferencjami i mozna smialo w kalambury grac biggrin.gif Jeszcze wieksze dzieki, niz za nowe K.Notify! wink.gif
nix
powinno dzialac na konferencjach juz teraz
lhs
HA!! Dobre!!
Ale... bonusowo dostaliśmy prosty sposób wykrywania ukrytych (z zainstalowanym k.Board'em, oczywiście) - bez problemu nawiązuje połączenie... Sprawdzone na Jabberze na razie.
I jeszcze jedno - przy kontaktach niedostępnych k.Notify pisze "k.Board nie może nawiązać komunikacji z kontaktem lhs" - czyli ze mną samym...
.nomis
O! Jestem mile zaskoczony punktualnością smile.gif . Niestety, nie mam w tej chwili z kim tej tablicy wypróbować, już się nie mogę doczekać rysowania smile.gif
arkadyjczyk
Wszystko ładnie pięknie, tylko ja mam połączenie, które ciągle zrywa i mam kupę wiadomości z boarda niedostarczonych. Czy nie dałoby się, żeby kBoard po otrzymaniu info, że wiadomość nie została dostarczona usuwał narysowany element lub wysyłał go ponownie :?: Albo jakąś komunikacje dwukierunkową zrobić z potwierdzeniami wyświetlenia elementu.
misiuzeb
niestety nie moge z nikim nawiazac kontaktu przez kboard ?
wyskakuje mi komunikat, ze nie moze nawiazac polacznie z profilem i tu nazwa mojego profilu
arkadyjczyk
A ten ktoś z kim chcesz nawiązać kontakt ma wtyczke zainstalowaną :?:
piotr.ek
Z tego, co widze - wiadomosci z wtyczki zapisywane sa w historii w 'usuniete/nie obsluzone'. Zbieraja sie bardzo szybko, w zwiazku z czym przydalaby sie opcja nie zapisywania ich do historii w ogole smile.gif
Aule
Fajne to jest, tylko zrób, oczywiście jeżeli nie będzie to wielkim problemem, w następnej wersji możliwość zapisywania tego co sie narysowało, a jeżeli uzywasz DevIL'a to trudne raczej nie będzie.
piotr.ek
QUOTE(pz16)
Fajne to jest, tylko zrób, oczywiście jeżeli nie będzie to wielkim problemem, w następnej wersji możliwość zapisywania tego co sie narysowało, a jeżeli uzywasz DevIL'a to trudne raczej nie będzie.

Dobry pomysl smile.gif Poza tym przydalaby sie jakas gumka do mazania... I jeszcze jedno - nie moglem zrobic kropek (klikniecie w miejscu), zeby cokolwiek sie pojawilo, musialem minimalnie chociazby przeciagnac kursor.
nix
QUOTE(piotr.ek)
QUOTE(pz16)
Fajne to jest, tylko zrób, oczywiście jeżeli nie będzie to wielkim problemem, w następnej wersji możliwość zapisywania tego co sie narysowało, a jeżeli uzywasz DevIL'a to trudne raczej nie będzie.

Dobry pomysl smile.gif Poza tym przydalaby sie jakas gumka do mazania... I jeszcze jedno - nie moglem zrobic kropek (klikniecie w miejscu), zeby cokolwiek sie pojawilo, musialem minimalnie chociazby przeciagnac kursor.

aby zrobic kropke bez przesuwania myszka trzeba wybrac wielkosc pisaka conajmniej 2px.
nie kozystam z devila bo po co?? a zapisywanie i gumka pewnie kiedys sie pojawia - teraz bialy pisak mozna uzywac jako gumki wink.gif
Aule
No to może jakiś oddzielny pędzel, który ma na stałe kolor biały?? Bo zmieniać kolorki to trochę czasochłone jest. Ale jest nadzieja na zapisywanie tego co sie narysuje?
lhs
QUOTE(piotr.ek)
Poza tym przydalaby sie jakas gumka do mazania...

... i zmiana koloru tła. Wiem, wiem, można narysować wypełniony prostokąt...
piotr.ek
A wiecie co, w ogole, to wolalbym wybieranie kolorow tak zorganizowane, jak w Paint Shop Pro - z palety - osobno na prawy i osobno na lewy przycisk. Wtedy i gumka nie bylaby potrzebna, bo przy ciagle widocznej palecie kolorow (jak w PSP) wystarczyloby siegniecie po bialy i klikniecie prawym smile.gif
arkadyjczyk
Może jeszcze dodać sprawdzanie w jakiej sieci jest kontakt i wtedy albo pojawia się funkcja rysowania w menu albo nie. Coś tam chyba jest zrobione w tym kierunku bo dla osób bez sieci nie ma rysowania, ale dla faworek jest.
piotr.ek
QUOTE(arkadyjczyk)
Może jeszcze dodać sprawdzanie w jakiej sieci jest kontakt i wtedy albo pojawia się funkcja rysowania w menu albo nie. Coś tam chyba jest zrobione w tym kierunku bo dla osób bez sieci nie ma rysowania, ale dla faworek jest.

Ale sprawdzanie, jaka siec, raczej mija sie z celem, skoro wtyczka dziala w kazdej sieci (sprawdzalem na gg, tlenie i jabberze - smigalo wszedzie). Istotniejsze byloby sprawdzanie rodzaju kontaktu (wlasnie tak, jak mowisz - faworki, uslugi itp.) Nie da sie chyba sprawdzic, czy druga strona uzywa Konnekta, a co za tym idzie - wtyczki.
StRuGi
Jest ktoś chętny do przetestowania ze mną tej wtyki ? Bo nikt moich znajomych nie ma Konnekt'a :/
foxtwo
Braqje jednej funkcji... odmowy rysowania z kims biggrin.gif
arkadyjczyk
Piotrek, trochę niejasno się wyraziłem. Chodziło mi nie tyle o sprawdzanie jaka sieć co wartość net i tylko dla tych co są sieciami, żeby pojawiało się w menu.
bakerss
Przetestowałem i dla mnie bomba ;] zabawy co nie miara ;]
piotr.ek
QUOTE(arkadyjczyk)
Piotrek, trochę niejasno się wyraziłem. Chodziło mi nie tyle o sprawdzanie jaka sieć co wartość net i tylko dla tych co są sieciami, żeby pojawiało się w menu.

Nom, co prawda moim zdaniem, to akurat bez wiekszego znaczenia, bo kto by probowal rysowac z FaworKowym skrotem do strony na przyklad, ale oczywiscie nic nie stoi na przeszkodzie (przeszkodzie pomyslowej, hehe, bo technicznie nie znam sie kompletnie), zeby wtyczka rozpoznawala rodzaj kontaktu smile.gif Diabel tkwi w szczegolach, a chcemy przeciez, zeby K zmierzal ku doskonalosci, nie? wink.gif
lhs
k.Board uniemożliwia odebranie prośby o autoryzację na Jabberze.

http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?p=21948
.nomis
Przydałaby się większa tablica i możliwość pisania tekstu tongue.gif
nix
QUOTE(lhs)
k.Board uniemożliwia odebranie prośby o autoryzację na Jabberze.

http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?p=21948

prawdopodobnie kjabber uzywa MT_SPECIAL (typ wiadomosci jaki uzywa board). juz poprosilem hao o przydzielenie nowego typu wiadomosci dla boarda smile.gif
psota
Przydała by się opcja zapisania dzieła, bo większość wychodzi ładnie 8)
Naprzykład to dzieło jest przepiękne 8)
gilek
ile ty chłopie masz lat :?: :!:
psota
A co :?: Może twoje dzieło jest ładniejsze :?:
StRuGi
psota: dzielo na miare 6-latka ;] takie rzeczy zes narysowal na tym czyms, i jeszcze sie tym chwalisz ;]
psota
No ale jestem ciekawy czy ktoś umie ładniej narysować rysunek w k.board`zie, szczegulnie jak jedna osoba zaczyna rysować co innego niż druga.
StRuGi
Nie no, nikt nie jest lepszy - przecież ty jesteś the best biggrin.gif te rysy genitaliów, oh, piękne XD Nie umiałbym narysować lepszych tongue.gif
werw0e
QUOTE(StRuGi)
Nie umiałbym narysować lepszych


Gdybyś umiał to byś narysował i pokazał ;]
Przynajmniej nie kłamiesz:P

wg. mnie spoko rysunek;]
psota
Te genitalia to mój kolega dorysował, :roll: pewnie wzorował się na swoich genitaliach i je przerysował :?
lhs
torn - gdzie Ty jesteś????????
shw
co mnie zaciekawilo.. to, ze facetowi 'brakuje' pewnej czesci ciala.. nie wiem - moze autor jest troszke uposledzony anatomicznie czy cos, ale na boga - co ta 'kobieta' ma mieczy nogami - az boje sie spytac gdzie on to widzial (a moze to jednak kwestia wieku i po prostu tak wyobraza sobie kobiete..) ;P
psota
To jest kobieta sikająca na odległość ;p
alan
a ja mam takie pytanie :
czy kboard moze dzialac pomiedzy dwoma userami za natem ?
z jakiego protokolu to wogole korzysta? czy to jest p2p ?
Aule
A ja cie spytam tak. Możesz rozmawiać (wysyłać wiadomości) do userów za nat'em?? Ta sama odpowiedź jest na twoje pytanie, bo k.Board wysyła wiadomości.

Nix jest mały bład. Jeżeli ktoś z poza listy chce rysować, to pisze " chce rysować", a powinien być chyba jakiś uid, a nie nic. Nigdzie nie można sprawdzić, no może poza historią, z kim rysujesz.
alan
ok. poprostu wczoraj nie moglem sie polaczyc z kumplem, z ktorym zawsze mam jakies problemy, bo oboje jestesmy za routerami.
zmylila mnie informacja, ze kboard jest niezalezny od sieci (pomyslalem, ze to p2p..)
fenks za uświadomienie smile.gif
psota
QUOTE(pz16)
Nix jest mały bład. Jeżeli ktoś z poza listy chce rysować, to pisze \" chce rysować\", a powinien być chyba jakiś uid, a nie nic. Nigdzie nie można sprawdzić, no może poza historią, z kim rysujesz.

O ile się orientuje to kiedy się włączy wtyczke k.bot to będzie wyświetlany numer osoby chcącej rysować.
gilek
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Olórin
A może by możliwość zdefiniowania kilku kolorów użytkownika żeby nie trzeba było wybierać za każdym razem ?
psota
Albo jakieś skróty klawiszowe.
najlepiej to zintegrowac photoshopa biggrin.gif i wtedy kazdy bedzie mial cos dla siebie :-) A tak na powazenie to pomysl Olórin mi sie podoba.
psota
Nie każdy ma photoshopa. Już lepiej zintegrować painta lub jakiś darmowy edytor graficzny np. gimpa który jest porównywany do najleprzych edytorów graficznych takich jak photoshop.
nie no bez przesady napewno ten porgram rownac sie nie moze z photoshopoem, a co dopiero z 3D maxem :-)
gilek
QUOTE(psota)
Nie każdy ma photoshopa. Już lepiej zintegrować painta lub jakiś darmowy edytor graficzny np. gimpa który jest poruwnywany do najleprzych edytorów graficznych takich jak photoshop.

[OT]nie widziałeś ironii w poście arct!ca? laugh.gif [EOT]
A co do tematu to nie widze potrzeby żeby łączyć k.boarda z jakimś programem graficznym
Z tym photoshopem to byl zatr !
gilek
no przecież to wiadome :]
lhs
Nie dla tych, których kobiety sikają na odległość...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.