Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: mejliK
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3
nix
mejliK :twisted:

Załączniki

^BerZerK^
wow :-D chyba pierwszy :-) sciagam i testuje i zaraz napisze jak sie sprawuje zamiast emnotifiera :-)

buuu to tylko screen :-( kiedy wtyczka ? ;-)
undying
A czy planowana jest mozliwosc wyrzucania niechcianej poczty bez jej sciagania z serwera? Tzn sie wywala notify liste e-maili, zaznaczamy to czego nie chcemy sciagac (spam etc.) i przy nastepnym sprawdzaniu poczty te wiadomosci zostaja skasowane.

Taka opcje ma Skrzynka Boogiego http://www.ibnet.pl/resources/software/skrzynka/ - super program szczegolnie jak mi chello narzuci limit a na skrzyni mam mase niepotrzebnych smieci, ktore by sie wolno sciagaly.
bakerss
Co to sie dzieje wtyczka za wtyczką powstaja :>
drivex
QUOTE(bakerss)
Co to sie dzieje wtyczka za wtyczką powstaja :>


ludzie sie CePPa uczą:)ale to chyba dobrze :twisted: Przynajmniej nam k sie rozbuduje smile.gif

a wlasnie Nixie kiedy bedzie mozna zassac kMejlika ;>
Aule
Hehe. Nareszcie jakaś orginalna nazwa :wink:
case
Jesli sa nowe wiadomosci to nie chowaj powiadomienia do klikniecia - to bedzie bardzo przydatne biggrin.gif ...i ogolnie personalizacja wtyczki mi sie podoba, czekamy :wink:
niki
QUOTE(undying)
A czy planowana jest mozliwosc wyrzucania niechcianej poczty bez jej sciagania z serwera? Tzn sie wywala notify liste e-maili, zaznaczamy to czego nie chcemy sciagac (spam etc.) i przy nastepnym sprawdzaniu poczty te wiadomosci zostaja skasowane.


popieram w 100% smile.gif
raven
QUOTE(niki)
QUOTE(undying)
A czy planowana jest mozliwosc wyrzucania niechcianej poczty bez jej sciagania z serwera? Tzn sie wywala notify liste e-maili, zaznaczamy to czego nie chcemy sciagac (spam etc.) i przy nastepnym sprawdzaniu poczty te wiadomosci zostaja skasowane.


popieram w 100% smile.gif

dobre dobre.. (: + ignorowanie, kasowanie wszystkiego, tak jak to jest w PGG <: :roll:
nix
QUOTE(drivex)
QUOTE(bakerss)
Co to sie dzieje wtyczka za wtyczką powstaja :>


ludzie sie CePPa uczą:)ale to chyba dobrze :twisted: Przynajmniej nam k sie rozbuduje smile.gif

a wlasnie Nixie kiedy bedzie mozna zassac kMejlika ;>


z ta nauka C++ ... to ja to juz mam za soba pare lat :twisted:


QUOTE(undying)
A czy planowana jest mozliwosc wyrzucania niechcianej poczty bez jej sciagania z serwera? Tzn sie wywala notify liste e-maili, zaznaczamy to czego nie chcemy sciagac (spam etc.) i przy nastepnym sprawdzaniu poczty te wiadomosci zostaja skasowane.

Taka opcje ma Skrzynka Boogiego http://www.ibnet.pl/resources/software/skrzynka/ - super program szczegolnie jak mi chello narzuci limit a na skrzyni mam mase niepotrzebnych smieci, ktore by sie wolno sciagaly.


w jaki sposob wyobrazasz sobie okreslanie "niechcianej" poczty?
co do limitu chello - tam jest 15 GB ... przekraczasz to? poczta napewno nie powoduje tego przekroczenia :twisted:
niki
wtyczka PoweErMail z pgg umozliwiala kasowanie wiadomosci z serwera.
przydala by sie tez przycisk do uruchamiania klienta poczty z okienka powiadomienia o mejlu - kiedy cos przyszlo warto by bylo to odebrac kilentem poczty. smile.gif
a w sferze marzen powiadamianie sms o nowej poczcie :twisted:
hao
Powiadamianie SMSem jest możliwe już teraz.. Co prawda identyfikator bramki do użycia trzeba by podać tekstowo, a SMSy musiałyby być odpowiednio krótkie, żeby zmieściły się w limitach, to działałoby to bez problemu...

Jeżeli jest takie zapotrzebowanie, mogę tak przerobić interfejs SMSów, żeby wyeliminować te ograniczenia...
Aule
Może Hao narazie zajmij sie ważniejszymi sprawami, a to zostaw na później.
nix
QUOTE(niki)
wtyczka PoweErMail z pgg umozliwiala kasowanie wiadomosci z serwera.
przydala by sie tez przycisk do uruchamiania klienta poczty z okienka powiadomienia o mejlu - kiedy cos przyszlo warto by bylo to odebrac kilentem poczty. smile.gif

no wlasnie - okienko powiadomienia o mailu - to jedynie K.Notify wiec nie ma jak zaznaczac wiadomosci do usuniecia... i gdzie niby na K.Notify mial by byc przycisk wlaczenia klienta poczty???
hao
Możesz zrobić tak, że jak naciśniesz powiadomienie kNotify, otworzy się okienko, z listą nowych maili, "ptaszkami" do zaznaczania tych do usunięcia i dużym guziorem do otwierania klienta poczty...

W sumie zamiast wyświetlać w kNotify, mógłbyś wrzucać odpowiednie wiadomości do kolejki, tak jak są w K zrobione inne powiadomienia. Zadziała to wtedy również osobom nie korzystającym z kNotify, zamryga ikonką w tray'u i jak ktoś będzie chciał, zamryga i Scroll Lockiem... Wyjście bardziej kompatybilne i konnekto-zgodne. Chyba, że tak planowałeś od początku, wtedy wybaczam tongue.gif
niki
QUOTE(hao)
Możesz zrobić tak, że jak naciśniesz powiadomienie kNotify, otworzy się okienko, z listą nowych maili, \"ptaszkami\" do zaznaczania tych do usunięcia i dużym guziorem do otwierania klienta poczty...

wlasnie o to mi chodzilo :oops: - kikliasz w kNotify - otwiera sie okno z nadawca, tematem, czy jest zalacznik, wielkosc mejla, konto na ktore przyszedl. w tym oknie umiescic kasowanie z serwera, sprawdzanie poczty i uruchamianie klienta poczty, itp.
a co do sms - to mozna przeciez ustawic co sie kce otrzymywac (np. nadawca, czy sa zalaczniki, temat, ilestam pierwszych znakow z tresci, itp) no i ograniczyc ilosc inf do wielkosci jedego sms
ech ... ale dzis mam marzenia :twisted:
nix
QUOTE(hao)
Możesz zrobić tak, że jak naciśniesz powiadomienie kNotify, otworzy się okienko, z listą nowych maili, \"ptaszkami\" do zaznaczania tych do usunięcia i dużym guziorem do otwierania klienta poczty...

W sumie zamiast wyświetlać w kNotify, mógłbyś wrzucać odpowiednie wiadomości do kolejki, tak jak są w K zrobione inne powiadomienia. Zadziała to wtedy również osobom nie korzystającym z kNotify, zamryga ikonką w tray'u i jak ktoś będzie chciał, zamryga i Scroll Lockiem... Wyjście bardziej kompatybilne i konnekto-zgodne. Chyba, że tak planowałeś od początku, wtedy wybaczam tongue.gif

ok... niech bedzie... zrobie :twisted:
hao
tylko niech to będzie okienko nie z jednym SMSem, a wszystkimi jakie przyszły... dostaję już blisko 100 maili ze spamem dziennie więc możnaby zwariować...
konrad
fajna wtyka kurde smile.gif czekam na mozliwosc laczeina archiwom gg i k w jedno i na odrwot smile.gif fajnie ze bedzie opcja z SMSami, ja rownie czekam na nia smile.gif
drivex
QUOTE(hao)
tylko niech to będzie okienko nie z jednym SMSem, a wszystkimi jakie przyszły... dostaję już blisko 100 maili ze spamem dziennie więc możnaby zwariować...


a ja bym jednak chcial zeby Nix zajal sie jedna wtyczka/programem i ja dokonczyl .. bo ja widze tu topic zeby k.boarda wskrzesic, tu topic opisujacy DTBeditor a tam topic o kMejliku smile.gif lepiej jednak by bylo zeby chlopakowi nie dodawac roboty i niech jedno skonczy potem drugie potem trzecie i na koncu dziesiate :twisted: :twisted: tak to robi i robi i skonczyc nie moze biggrin.gif sad.gif((

sad.gif
^BerZerK^
heh :-) no to ja glosuje ze k.majlikiem smile.gif najbardziej uniwersalna, potem archiwum a potem k.board smile.gif no i za powiadamianie sms o mailu to normalnie piwo niezle sie bedzie nalezalo ;-)
Lukas77
Niedługo się z tego zrobi prosty klient e-mail :-) Ale nie mam nic przeciwko... podoba mi się ta wtyka.

chcę ssać, czuję głód ssania!!
drivex
QUOTE(Lukas77)
Niedługo się z tego zrobi prosty klient e-mail :-) Ale nie mam nic przeciwko... podoba mi się ta wtyka.

chcę ssać, czuję głód ssania!!



to niech Nix da jeszcze prosta mozliwosc wysylania meili tak zeby sie integrowala z danymi o kontaktach czyli jak ktos ma w kontakcie meila i klikniemy wyslij maila to otworzy sie okienko kMejlika ktory to wysle biggrin.gif biggrin.gif :twisted: :twisted: :twisted: i juz bedzie zaje..... biggrin.gif biggrin.gif
nix
QUOTE(Lukas77)
Niedługo się z tego zrobi prosty klient e-mail :-) Ale nie mam nic przeciwko... podoba mi się ta wtyka.


Nie zrobi się żaden klient poczty ponieważ podjąłem decyzję... nie będzie usuwania wiadomości.. ani uruchamiania klienta poczty... i tym bardziej nie będzie wysyłania wiadomości... ta wtyka ma informować o poczcie i tylko tyle... uważam, że usuwanie poczty wykracza poza zakres "obowiązków" komunikatora... a Konnekt jest przecież komunikatorem... i ja tego faktu zmieniać nie zamieżam...

Co do powiadomienia na SMS to jeśli Hao zautomatyzuje w jakiś sposób wybór bramki itd... to wprowadzę tą opcję...
kox
Moim zdaniem poczta elektroniczna to jak najbardziej komunikacja i funkcjonalność konnekta powinna być wzbogacona o chociażby prostą obsługę maili. Nie mówię o jakimś kombajnie, bo nie o to chodzi, ale opcja podglądu maila i usunięcią go bez pobierania na dysk byłaby bardzo przydatna bez stosowania kolejnych programów.
hao
QUOTE
Co do powiadomienia na SMS to jeśli Hao zautomatyzuje w jakiś sposób wybór bramki itd... to wprowadzę tą opcję...

Automatycznego wybierania bramki nie będzie raczej nigdy, bo jak rozróżnić która bramka jest w danym momencie najbardziej odpowiednia...
Możesz dać pole do wpisania numeru telefonu i pole do wpisania identyfikatora bramki (takiego, jaki wpisany jest w XMLach). Co najwyżej zrobię odpowiednie API, które będzie zwracało listę bramek obsługujących wybrany numer (taka sama, jak podczas wysyłania smsa...)
nix
QUOTE(hao)
QUOTE
Co do powiadomienia na SMS to jeśli Hao zautomatyzuje w jakiś sposób wybór bramki itd... to wprowadzę tą opcję...

Automatycznego wybierania bramki nie będzie raczej nigdy, bo jak rozróżnić która bramka jest w danym momencie najbardziej odpowiednia...
Możesz dać pole do wpisania numeru telefonu i pole do wpisania identyfikatora bramki (takiego, jaki wpisany jest w XMLach). Co najwyżej zrobię odpowiednie API, które będzie zwracało listę bramek obsługujących wybrany numer (taka sama, jak podczas wysyłania smsa...)


wlasnie o to mi chodzilo:
QUOTE(hao)
Co najwyżej zrobię odpowiednie API, które będzie zwracało listę bramek obsługujących wybrany numer (taka sama, jak podczas wysyłania smsa...)
undying
QUOTE
Nie zrobi się żaden klient poczty ponieważ podjąłem decyzję... nie będzie usuwania wiadomości.. ani uruchamiania klienta poczty... i tym bardziej nie będzie wysyłania wiadomości... ta wtyka ma informować o poczcie i tylko tyle


Hmm myslalem ze juz jest wtyka o informowaniu o poczcie - emNotifier...
Sija
QUOTE(undying)
QUOTE
Nie zrobi się żaden klient poczty ponieważ podjąłem decyzję... nie będzie usuwania wiadomości.. ani uruchamiania klienta poczty... i tym bardziej nie będzie wysyłania wiadomości... ta wtyka ma informować o poczcie i tylko tyle


Hmm myslalem ze juz jest wtyka o informowaniu o poczcie - emNotifier...


jest, ale...

1] kiepsko dziala
2] piopawlu [autor wtyczki] przestal sie nia zajmowac/rozwijac
piotr.ek
QUOTE(Sija)
1] kiepsko dziala
2] piopawlu [autor wtyczki] przestal sie nia zajmowac/rozwijac

Uzywam od dawien dawna i nigdy zadnych problemow z nia nie mialem smile.gif (wrecz przeciwnie - dziala doskonale) Tak czy inaczej - chetnie obadam ta nowa, kiedy w koncu sie urodzi wink.gif
undying
Dokladnie, dziala doskonale (czyli idealnie powiadamia o nowej poczcie). A skoro cos dziala dobrze to po co to ulepszac.
Sija
QUOTE(undying)
Dokladnie, dziala doskonale (czyli idealnie powiadamia o nowej poczcie). A skoro cos dziala dobrze to po co to ulepszac.


to po co Ci nowy komputer? P 133MHz tez dziala dobrze
piotr.ek
QUOTE(Sija)
to po co Ci nowy komputer? P 133MHz tez dziala dobrze

Nowa wtyka bedzie szybsza? biggrin.gif (joke) Nie no, nie chce mi sie czytac tego wszystkiego, ale nowe funkcje (zakladam, ze takowe beda) zawsze ciesza. Nie zmienia to jednak faktu, ze u mnie emnotifier (wersja nossl) spelniala postawione przed nia zadanie idealnie.
drivex
QUOTE(piotr.ek)
QUOTE(Sija)

to po co Ci nowy komputer? P 133MHz tez dziala dobrze

Nowa wtyka bedzie szybsza? biggrin.gif (joke) Nie no, nie chce mi sie czytac tego wszystkiego, ale nowe funkcje (zakladam, ze takowe beda) zawsze ciesza. Nie zmienia to jednak faktu, ze u mnie emnotifier (wersja nossl) spelniala postawione przed nia zadanie idealnie.



moim zdaniem nowa wtyka nie jest potrzebna no ale skoro Nix tak lubi pisac nowe wtyki to spox smile.gif ale to wysylanie to POWINNO BYC !! bez zadnych zalacznikow ani nic tylko zeby mozna bylo prosta wiadomosc napisac... i to by sie integrowalo z wysylaniem maila pod prawym klawiszem smile.gif

KTO JEST ZA ????- ja :twisted: :twisted: :twisted:
MiLKA
wrong!! nowa wtyka do sprawdzania poczty musi byc, obecna wersja wydana przez Piopawlu nie jest skompilowana z nowymi naglowkami, co powoduje chociazby brak dzwiekow. A druga sprawa, jak juz wczesniej Hao napisal nowy K bedzie wymagal ponownego skompilowaniw wtyczki ( i ew. zmian?), co biorac pod uwage, a jak wiemy Piopawlu przestal korzystac z K na rzecz Mirandy i juz nie ma czasu i ochoty zajmowac sie swoimi starymi produkcjami (vide kTransfer). Reasumujac dobrze ze Kuba zabral sie za nowa wersje wtyczki smile.gif
UNK
DriveX konto na chromie czy innym koncie Jabberowym i tez mozesz wysylac maile, bardzo szybko tongue.gif
piotr.ek
QUOTE(MiLKA)
wrong!! nowa wtyka do sprawdzania poczty musi byc, obecna wersja wydana przez Piopawlu nie jest skompilowana z nowymi naglowkami, co powoduje chociazby brak dzwiekow. A druga sprawa, jak juz wczesniej Hao napisal nowy K bedzie wymagal ponownego skompilowaniw wtyczki ( i ew. zmian?), co biorac pod uwage, a jak wiemy Piopawlu przestal korzystac z K na rzecz Mirandy i juz nie ma czasu i ochoty zajmowac sie swoimi starymi produkcjami (vide kTransfer). Reasumujac dobrze ze Kuba zabral sie za nowa wersje wtyczki smile.gif

Hehe... coz my, luserzy, mozemy wiedziec o naglowkach i innych takich wink.gif Pewnie masz racje, wiec pozostaje nam tylko czekac smile.gif
Sija
mialem przyjemnosc testowac mejliKa i ogolnie jestem z niego bardzo zadowolony.
posiada funkcjonalnosc emnotfiera [chociaz na razie nie wnosi nic nowego], tyle, ze jest lepiej zrobiona i bardziej "user-friendly" :]

wtyka jest juz na ukonczeniu, wiec mysle, ze niedlugo zagosci na waszych dyskach ;]
MiLKA
no... pierwsze testy wtyczka ma juz za soba, dziala bez zarzutow. Wlasciwie to kazdy wie na czym polega jej dzialanie, wiec moze napisze co w niej sie zmienilo w stosunku do emnotifiera:

1) o wiele latwiejsza personalizacja tresci powiadomien (nie ma lua skryptow)
2) usuniete okienko (a wlasciwie ciezko tu pisac o usunieciu, gdyz Kuba to pisal od nowa) okienko w ktorym pojawiala sie tresc powiadomienia (na cholere to okienko, i tak z niego nie korzystalem)
3) wreszcie dzialajace dzwieki
4) dziala podmienianie ikonek w powiadomienie dzieki k.style (juz zmontowalem na swoje potrzeby dwa male zestawiki)
5) w knotify pojawiaja sie dwa rodzaje ikonek - dla braku wiadomosci i dla wiadomosci
6) okienko konfiguracyjne wreszcie prawidlowo obsluguje klawisze tab :)
7) mozliwosc nie chowania wiadomosci gdy przyszedl jakis mail nowy
8) SSL jest wbudowany we wtyczke domyslnie

ponizej screen z kilku minut personalizacji wyswietlnego powiadomienia i zmienione ikonki
user posted image

na koniec dodam jedynie ze mechanizm sprawdzania poczty, czyli logowanie do serwera, pobieranie naglowkow wiadomosci zostalo wykonane przez Piotrka (piopawlu) jako osobną biblioteke.
Puma
Zapowiada się interesująco, teraz czekam na wtyczkę a całej okazałości tongue.gif
Aule
Hehe. MAły OT: Zaktualizuj se firebird'a do firefox'a. Fajny download menager nowy laugh.gif
shw
QUOTE(nix)
uważam, że usuwanie poczty wykracza poza zakres \"obowiązków\" komunikatora... a Konnekt jest przecież komunikatorem... i ja tego faktu zmieniać nie zamieżam...

wrong! konnekt nie jest komunikatorem tongue.gif
jest mechanizmem do obslugi wtyczek. przeciez miozna wylaczyc wtyki gg, klan, jabber, zostawic sama sms i tez bedzie ladnie dzialal i bedzie uzyteczny (jak zreszta napisane jest w 'reklamie' konnekta).
tak wiec... usuwanie poczty i uruchomienie domyslnego klienta wiekszym problemem chyba nie jest, a sprawiloby, ze wtyka bylaby znacznie uzyteczniejsza.. (np. emlnotify'era nie uzywam z tego powodu, ze wlasnie nie usuwa maili i z tegoz samego powodu musialem miec wlaczony dodatkowo progz skrzynka bogiego)
MiLKA
Mam pomysl! (Kuba nie linczuj,,,aaaaaa to boli... ;p)

A wiec do rzeczy: Kazda skrzynka do odbioru zrobic jako kontakt na liscie (wyeliminowane byloby konfigurowanie w ustawieniach), jesli mamy wiadomosc to kontakt (ta skrzynka) zmienia sie na dostepny (czy tam inny status, ale tak aby byla na gorze) a jak nie ma wiadomosci to zostaje na dole jako "niedostepne". Co powiecie na takie rozwiazanie?
MiLKA
QUOTE(shw)
tak wiec... usuwanie poczty i uruchomienie domyslnego klienta wiekszym problemem chyba nie jest, a sprawiloby, ze wtyka bylaby znacznie uzyteczniejsza.. (np. emlnotify'era nie uzywam z tego powodu, ze wlasnie nie usuwa maili i z tegoz samego powodu musialem miec wlaczony dodatkowo progz skrzynka bogiego)

ZTCW to libmail (made by Piopawlu) na ktorym Kuba oparl wtyczke, nie posiada takiej funkcji, wiec dopoki biblioteka nie bedzie miala tej opcjie to i wtyczka nie.

UPDATE! przejrzalem wlasnie przykladowa aplikacji i naglowki dla libmaila i jest wdzieczna funkcja LM_DELE, wiec chyba jednak mozna kasowac wiadomosci przez libmaila....
nix
Na samym poczatku myslalem o wprowadzeniu takich kontaktow jak proponujesz MiLKA ale pozniej zrezygnowalem...
moze kiedys cos jeszcze w tym zrobie... przez najblizszy czas nie oczekujcie jakichkolwiek ruchow z mojej strony w kierunku programowania...
drivex
QUOTE(nix)
Na samym poczatku myslalem o wprowadzeniu takich kontaktow jak proponujesz MiLKA ale pozniej zrezygnowalem...
moze kiedys cos jeszcze w tym zrobie... przez najblizszy czas nie oczekujcie jakichkolwiek ruchow z mojej strony w kierunku programowania...

eee chlopie to pierw sie deklarujesz ze pragniesz programować biggrin.gif jesteś tego żądny biggrin.gif a tera mowisz nam userom K ze juz nie chcesz programowac sad.gif smile.gif)) hehe ale i tak doceniamy Twoj trud we wlozone wtyki smile.gif tylko proooosze wypusc je biggrin.gif oczekiwamy na : kMejlika , DTB edita i co tam jeszcze bylo.... hmm biggrin.gif
MiLKA
drivex bez zbednego unoszenia sie, kazdy z osob ktore jakos wsparly Konnekta wtyczkami robi to dobrowolnie, Kuba napewno ma jakies powazne powody by wstrzymac sie na pewien czas od programowania. Jeszcze jedno, wtyczka nazywa sie mejliK
drivex
QUOTE(MiLKA)
drivex bez zbednego unoszenia sie, kazdy z osob ktore jakos wsparly Konnekta wtyczkami robi to dobrowolnie, Kuba napewno ma jakies powazne powody by wstrzymac sie na pewien czas od programowania. Jeszcze jedno, wtyczka nazywa sie mejliK



przeciez sie przyjacielu nie unosze biggrin.gif ja Mu gratuluje i doceniam jego checi smile.gif tylko prosze zeby dokonczyl to co zaczal smile.gif hehe wink.gif no dobra MejliK ... :| smile.gif
case
QUOTE(drivex)
ja Mu gratuluje i doceniam jego checi smile.gif tylko prosze zeby dokonczyl to co zaczal smile.gif

Kuba do tego przyzwyczail juz :wink: dla mnie to jak chleb powszedni 8)

ale lepszy rydz niz nic biggrin.gif
shw
ogolnie to nie wiedzialem, ze oparl to na tej bibliotece.
myslalem, ze sam zrobil obsluge protokolu pop3, a tam prosiuchne to jest
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.