Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: IRC w konnekcie?
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie wtyczek
Stron: 1, 2, 3
.misiek
QUOTE(Przemekc1)
Ale byłby prezent pod choinkę biggrin.gif  Gdyby była jeszcze wersja 0.7....


lepsze niż co kolwiek innego laugh.gif
Sad
QUOTE(.misiek)
QUOTE(Przemekc1)

Ale byłby prezent pod choinkę biggrin.gif  Gdyby była jeszcze wersja 0.7....


lepsze niż co kolwiek innego laugh.gif


gołe baby
NelQ
QUOTE(.misiek)
QUOTE(Przemekc1)

Ale byłby prezent pod choinkę biggrin.gif  Gdyby była jeszcze wersja 0.7....


lepsze niż co kolwiek innego laugh.gif


biggrin.gif O TAK smile.gif Rewelacyjny prezent.
pytanie: we wtyczce IRC bedzie cos ala mircowskie perform? : )
nix
QUOTE(arct!c)
pytanie: we wtyczce IRC bedzie cos ala mircowskie perform? : )
a co to jest?
hmmm jest to lista, na ktorej wpisuje sie komendy, ktore na starcie sie UAKTYWNIAJA np: join #FinalDest ( laczy odrazu po wlaczeniu mirca na kanal ) lub bardzo wazna rzecz jak AUTH ( czyli zalogowanie sie na swoje "konto" irc wyglada to tak : /MSG Q@CServe.quakenet.org AUTH LOGIN PASSWORD. Dzieki tej komendzie jak ktos da nam OP'a ( poprzez bota L/Q ) zawsze podczas wejscia na kanal otrzymamy tego opa od BOTA L/Q. Jest to bardzo dobra rzecz, gdyz nie trzeba recznie wpisywac linijek zeby dało nam autha.

I jeszcze jeden ficzer, mozliwosc ustawiania synchronizowania k.awaya do mirca jasli sie oczywiscie da smile.gif NArazie to wszytko : - ]
nix
QUOTE(arct!c)
hmmm jest to lista, na ktorej wpisuje sie komendy, ktore na starcie sie UAKTYWNIAJA np: join #FinalDest ( laczy odrazu po wlaczeniu mirca na kanal ) lub bardzo wazna rzecz jak AUTH ( czyli zalogowanie sie na swoje \"konto\" irc wyglada to tak : /MSG Q@CServe.quakenet.org AUTH LOGIN PASSWORD. Dzieki tej komendzie jak ktos da nam OP'a ( poprzez bota L/Q ) zawsze podczas wejscia na kanal otrzymamy tego opa od BOTA L/Q. Jest to bardzo dobra rzecz, gdyz nie trzeba recznie wpisywac linijek zeby dało nam autha.

I jeszcze jeden ficzer, mozliwosc ustawiania synchronizowania k.awaya do mirca jasli sie oczywiscie da smile.gif NArazie to wszytko : - ]
a jak to sie ma do odpowiedniego rfc i protokolu? bo w protokole irc nie ma polecenia /msg (to prawdopodobnie jakis dodatek mirca)
no wlasnie dlatego napisalem "we wtyczce IRC bedzie cos ala mircowskie perform? : )", czyli dodawanie kanalow do auto join, lub/i wysylanie tego typu wiadomosci ( zeby sie zalogowac ) Q@CServe.quakenet.org AUTH LOGIN PASSWORD
i jak bedzie cos z tego ?
atol
ja narazie odkrywam zalety irca w operze tongue.gif
lhs
... a gdyby ktoś potrzebował IRC-a w Firefox-ie - http://www.hacksrus.com/~ginda/chatzilla/index.html
no calkiem niezle, ale preferuje poczciwego, dobrego mIRCa smile.gif
sleesh
OT: A ja preferuje X-Chata , ewentualnie wtyke irc ;]
PeterZnik
Jak tam sie maja prace dotyczące wtyczki irc??
Przemekc1
QUOTE(PeterZnik)
Jak tam sie maja prace dotyczące wtyczki irc??


Nix narazie jest zajęty innym projektem biggrin.gif
nix
QUOTE(Przemekc1)
QUOTE(PeterZnik)
Jak tam sie maja prace dotyczące wtyczki irc??


Nix narazie jest zajęty innym projektem biggrin.gif

kilkoma komercyjnymi i narazie wtyczki do k zwolnily tempo rozwoju
atol
when will it be?
khargan
Witam, nie ukrywam ze temat stary ale wkoncu jak z ta wtyka i jak z KView ? bo osttanio wydaje mi sie forum troche martwe... tzn. wiem ze jest pisany nowy silnik strony/forum... tongue.gif ale osobiscie na te wtyke czekam juz kilka miesiecy i sie nia interesuje :] sam natomiast nie programuje w c programuje troche w innych hezykach no w sumei tez mam kupe robty komercyjnej dlatego nie mam czasu na sama wtyczke tongue.gif rozumiem te zautorow wtyczek ze nie maja czasu .. to jest takie ogolne pytanie czy cos sie dzieje czy zasuj ? ;]
Przemekc1
Narazie nix jest zajęty innymi projektami, więc wtyczka nie powstaje :cry:
werw0e
Nie chce narzekać, ale...
Najpierw zrobić, potem mówić o tym :P
MusX
ja bym byl bardzo wdzieczny za taka wtyczke, gdyz nie musialbym miec odpalonego irca... wystarczyl by konnekt... do tego w koncu darza komunikatory, by byc wielofunkcyjne wink.gif
arct!c
I tak jest juz wielofunkcyjny smile.gif a zadnego programu do IRCa w tle nie musisz miec odpalonego smile.gif, wystarczy sobie BNC postawic i juz problem z glowy smile.gif
sleesh
Ale musisz na bnc tez wchodzic zeby posiedziec na ircu, odebrac wiadomosci etc... Czyli drugi programik trzeba wlaczyc... Arc, mysl tongue.gif
arct!c
tak owszem trzeba wlaczac, ale nie trzeba miec go caly czas uruchomionego smile.gif sa jeszcze pluginy irc w przegladarkach etc smile.gif Ale nie znaczy to ze nie bede uzywal irca w K smile.gif
TaO
uzywalem czegos takiego w Mirandzie i jezeli bedzie tam to tak rozwiazane jak w M. to rokuje malo uzytkownikow :/ ale pomysl dobry tongue.gif
MusX
nie ma co dyskutowac... przydalby sie irc, bo po co otwierac przegladarke jesli chce sie tylko gadac... konnekt powinien sie rozwijac a to niewatpliwie bylby rozwoj, zastapienie mircy i przegladarkowego irca... nie ma co sie spierac tongue.gif lepiej poswiecic ten czas na prace nad wtyczka biggrin.gif
jacekz
jak wyjdzie gg w wersji stabilnej 7 to konnekt poczuje konkurencje na plecach i ruszy tongue.gif biggrin.gif
GuZiK
K mógłbny byc przez rok nie rozwijany, a i tak Gadu_gAdfu nie dorówna mu.
Dawid_Kujon
Czy wie ktos moze na jakim etapie sa prace??
PinBack
ze strony kPlugins...
http://www.kplugins.net/plugins.irc.xml

Tyle ze nie widze tego w dziale downloads :?

To jest wtyczka czy jej nie ma? wink.gif
psota
to jest od ho,ho,ho, a może i jeszcze dawniej
a dokładniej pierwsze zauważenie http://www.konnekt.info/forum/index.php?sh...indpost&p=28801
StrozeR
Sadzę że IRC w konnekcie bardzo spowolni jego pracę i nie będzie mieć ładu, sieć ta ma już swoich mocnych klientów którzy w pełni zaspokajają potrzeby nawet tych najbardziej wybrednych ;-)

Ja na zawsze wierny irssi pozostane biggrin.gif A jak już slh wspomniał wcześniej o sieci Quakenet to ja zapraszam do odwiedzenia kanału #StrozeR ;-) > zawsze mnie tam znajdziecie.
Aule
Nix ostatnio ucichł, więc w najbliższym czasie nie musisz bać sie tego pluginu. Przed jego premierą musiałby ukazać się nowy kIEview.
piotr.ek
...a nowy kIEview nie pojawi sie pewnie wczesniej, niz nowy (ten kodowo-rewolucyjny) Konnekt.

Summa summarum - lepiej nauczyc sie uzywac mIRCa chociazby, niz czekac na ta wtyczke tongue.gif
TaO
StrozeR Ty tutaj ? tongue.gif witam smile.gif

Co do tematu: ja osobiscie uwazam ze do K. przydala by sie taka wtyka nawet z najprostszymi komendami (slap, kick, ban, join, exit biggrin.gif) bo mysle ze niema sensu tworzyc kombajnu do k, ktory zdestabilizuje jego prace czy ja spowolni, lepiej juz zrobic mniej ale lepiej tongue.gif
arct!c
jestem stanwczo za! komeny typu: /nick /join, /kick nick etc. I ustawienie na stale nicka, autha i servera na ktory ma sie laczyc.
GuZiK
Swego czasu widziałem(#konnekt) tą wtyczkę w akcji, wiec moze lepiej zapytajcie jakie komendy już są wink.gif
frioniel
Z tego co zauważyłem to wtyczka tworzona jest już gdzieś z rok... Rzeczywiście, obsługa IRC'a była by mile widziana w Konnekcie ^^

No nic... Pozdrawiam autorów tworzonej wtyczki i życzę szybkiej i udanej pracy wink.gif
Aule
Czy ona jest tworzona to ja bym sie głeboko zastanowił. Ona była prawie na ukończeniu, przynajmniej z relacji tych którzy ja mieli, ale potrzebny był nowy kIEview, który jeszcze skończony nie był. A potem nagle nix ucichł...
Kostekm
hmmm wtyczka internet Relay Chat była by dobra sprawa moze jakas dobra duszyczka cos wymysli smile.gif)
arct!c
jedna duszka mysli i mysli wink.gif nawt czesciowo wymyslila ;P czekamy jak ja domysli i da smile.gif ,a dlaczego jej nie ma to masz opisane w tym topicu.
Wolfik
Słuchajcie.. nie ma co gadać, czy to przydatne czy nie, bo na pewno znajdą się ludzie, którzy zechcą takiej wtyczki używać. Kwestia gustu po prostu. Ja np. chętnie bym używał rozbudowanej nawet wersji wtyczki do obsługi irca. Dawno na ircu ni bywałem i mam wrażenie, że ta forma komunikacji umiera. A może by ją konnekt ożywił ?? :>
arct!c
Jesli chodzi o quakenet`a to napewno nie umiera smile.gif A skoro jakas tam alpha-beta-omega wersja wtyczki jest wiec potrzebny autorowi czas wink.gif Ktory my mamy - poczekamy ile bedzie trzeba smile.gif bynajniej ja :-)
winthux
A nie lepiej się skrzyknąć i spróbować samemu? smile.gif Spróbować swoich sił w programowaniu. SDK do delphi jest. Moduł irc dla delphi zapewne też jest więc wystarczy połączyć te dwie rzeczy wink.gif

Zawsze można liczyć na podpowiedzi od wtyczkopisarzy odnośnie tworzenia pluginów smile.gif
Aule
Zaraz, zaraz, a nie było kiedyś jakiejś "wtyczki" od irca napisanej w delphi? Może kod z niej by działał?
bakerss
Zwana WIRC czy jakos tak, costam działało nawet ;]
arct!c
'zrodlo' jest, pomoc starzy wyjadywacze proponuja, no wiec tylko kogos z checiami i umiejetnosciami:) Ktos chetny niech wziasc sie za to niech zadeklaruje swoje zaangazowanie ;-)
winthux
arct!c: Miałem na myśli Ciebie, żebyś właśnie Ty się za to wziął.
dulek000
http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=1691

Co ciekawe działa. Gryzie się z k.zmieniaczem, ale działa.

Edit: Działa znaczy wyświetla pozycje w menu. Niestety nie chce wysyłać wiadomości.
Sad
niedlugo bedzie irc w konnekcie. potrzebuje osoby do pomocy. pilne!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.