Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: 0.6.20.114 - niebawem
Konnekt | Forum > Informacje > Dziennik
Stron: 1, 2, 3
nox_
swietne, normalnie boskie:)

tylko dla transportu pogody z chrome.pl widac tylko pierwsza linijke prognozy pogody

no i jakos dziwnie zachowuje sie opis na zadokowanym TIPie [*ale po co to komu] biggrin.gif
Versago
Hao, jestes wielki, od dobrej godziny zamiast pracowac siedze i sie K bawie, juz nawet 'spam' poszedl do znajomych ktorzy stawiali jeszcze slaby opor przed zmiana komunikatora bo nie bylo opisow na liscie, teraz sie nie wykreca wink.gif
Ach i wlasnie tak jak nox_ napisal, ucina mi opis przy transporcie pogody, tak wogole to jaki 'myk' trzeba zrobic zeby przy zwezonej liscie zalamywalo mi opis do nastepnej lini ?

P.S. Czy przy kontakcie ktory nie posiada opisu mozna jakos zlikwidowac to wolne miejsce, w sumie mi to nie przeszkadza bo i tak wrzucilem tam jeszcze wyswietlanie statusu, na wszelki wypadek, jakbym nie mogl dojrzec ikonki smile.gif ale np w zakladce sms tez tak 'rozbija' kontakty.
.nomis
No albo ja jestem naprawdę ślepy, albo nie wiem co gdzie zrobić... Opis mam dalej obok, nie pod, a kiedy włączam opcję Pokazuj opis w kilku linijkach, opisy znikają w ogóle... Czyli "W kilku linijkach"="Wyłącz"
Versago
QUOTE(.nomis)
No albo ja jestem naprawdę ślepy, albo nie wiem co gdzie zrobić... Opis mam dalej obok, nie pod, a kiedy włączam opcję Pokazuj opis w kilku linijkach, opisy znikają w ogóle... Czyli \"W kilku linijkach\"=\"Wyłącz\"


Hm u mnie jest ok, tzn zrzuca opis pod kontakt ale nie chce mi zalamac do kolejnych lini .
.nomis
Mhm, u mnie już też, tylko trzeba wymusić ponowne uruchomienie smile.gif . Ale działa ...i wiem już, ze wolę opisy z boku. Na dole zajmują za dużo miejsca i dwukrotnie wydłużają listę.
Versago
No dokladnie, ale z boku to z kolei lista jedzie do polowy ekranu, w sumie to ja chyba i tak zostaje przy tipie, ewentualnie pod kontakt wrzuce sobie jakies inne info. Hm nawet po restarcie za dlugi opis porpostu mi urywa i musze rozciagnac K aby doczytac.
nox_
u mnie teraz tip na belce wyglada zajefajnie:D

QUOTE
< {Group} > {UID} < {Display} >  [IP: {Host}:{Port}]
[Tel: {Cellphone}]  [email: {EMail}]
[ {StatusInfo} ]
case
damn.. a po coz te puste pola przy osobach bez opisu [[X] opis w kilku linijkach] .. ? :roll:

.. no i czemu nie dzieli niemieszczacego sie opisu na te "kilka linijek" :?:
> apropos tego dzielenia, to zeby bylo lux, proponuje, zeby dzielilo tak jak w TIP'ie [czyli dzielenie na wyrazy i te, ktore sie nie mieszcza jada do nastepnej linijki ..]
example:

--
Tekst tekst tekst tekst
tekst.
--

+ do tego dzielenie calych ciagow, tzn jesli ktos ma opis typu: "tekst_tekst_tekst_tekst_tekst" lub "tekstteksttekstteksttekst" to wtedy zostanie on uciety, a powinien byc podzielony:

--
tekst_tekst_tekst_tek
st_tekst
--

lub

--
teksttekstteksttekstte
kst
--

.. proponuje poprawic to zarowno w TIP'ie, jak i na liscie kontaktow ..aaaight? :roll:

PS: czemu dopieeeero teraz ? .. :twisted: :twisted: :twisted:

[edit]: wszystkie ikonki "dodadkowe" na liscie kontaktow [opisu, mail'a, komorki, ukrywania statusu, blokowania [a mam ustawione "po lewej" bez odstepu]] zjechaly mi ponizej ikony kontaktu [przy wlaczonym opisie "w kilku linijkach"] i nie sa poprawnie wyswietlone ..
iSiEk
Hao jestes debesciak tongue.gif Narescie mam opisy pod kontaktami biggrin.gif
powiec mi tylko jak zrobic zeby one pod kontaktami mialy kilka linijek a nie jedna bo mi ucina opisy, a okienka nie bede wydluzal na pol ekranu (mam rozdzielczosc 800 x 600 bo wiecej sie nie da).

Wielki respekt dla ciebie Hao i dla calej ekipy konekta!
arkadyjczyk
1. Na liście kontaktów pod 98 (nie wiem jak pod XP bo jeszcze nie sprawdzałem) na kontaktem z samej góry zostaje dziwne puste miejsce.
2. W zakładkach, gdzie jest mało kontaktów (mniej niż wysokość listy) nie pojawia się suwak i to może dobrze, ale lista po zaznaczeniu w innej grupie kontaktu np 5 i przejściu do tej zakładki wyświetla się tak, że nie widać górnego kontaktu tylko np. jego opis i trzeba w niego kliknąc, żeby się poprawanie wyświetliło.
domek
Jest bajer, tylko brakuje zawijania i niepotrzebnie wyswietla sie puste miejsce pod kontaktami bez opisu (w przypadku wyswietlania opisow pod kontaktami)

BTW. Arkadyjczyk jak zrobiles taka fajna ikonke aktywnosci ?
arkadyjczyk
ArkCrystal w katalogu.
Zakrn
Weźcie wszyscy pod uwagę, że i tak mamy to, co chcieliśmy duuuuużo wcześniej, nie? Więc nie narzekać :roll:

BTW: albreht - i co, przewidziałem tę drugą betę? :twisted:
vojtek
Fajna sprawa te aktualizacje, az milo sie o tych zmianach czytalo podczas wyboru co chcemy aktualizowac. Jedyne co jest nie tak to te puste miejsca w przypadku braku opisu - reszta jest swietna, choc i tak nie zdazylem jeszcze wszystkiego potestowac ;)

Nam pozostaje teraz tylko używać, zachęcać znajomych i wspierać :)
kox
QUOTE(arkadyjczyk)
1. Na liście kontaktów pod 98 (nie wiem jak pod XP bo jeszcze nie sprawdzałem) na kontaktem z samej góry zostaje dziwne puste miejsce.
2. W zakładkach, gdzie jest mało kontaktów (mniej niż wysokość listy) nie pojawia się suwak i to może dobrze...
W XP-ku takich problemów nie ma.

QUOTE(Instrukcja formatowania)
{dodateknazwa_zmiennejdodatek} - dodatek to dowolne znaki nie alfanumeryczne, które pojawią się tylko wtedy, gdy wartość zmiennej będzie pusta.
Czy nie powinno być "gdy wartość zmiennej NIE bedzie pusta" ?
domek
Czyli 114tke wysypuje:

KBirth (K nie uruchamia sie)
KStatus (K nie uruchamia sie)
Olew.k (błąd przy zamykaniu/restatcie)
iSiEk
Ja bym do tej listy dodał jeszcze Migacza który nie miga na aplikacjach pełnoekranowych.
hao
Niestety, aktualna kontrolka listy pozwala tylko na elementy o stałej wysokości...
Sad
QUOTE
1. Na liście kontaktów pod 98 (nie wiem jak pod XP bo jeszcze nie sprawdzałem) na kontaktem z samej góry zostaje dziwne puste miejsce.


Potwierdzam.
aqapo
Mi dalej pokazuje status obok. Jak zrobić aby pokazywał pod?
domek
aqapo

Konfiguracja>Interfejs>Lista Kontaktów>Pokazuj opis kontaktu:W kilku linijkach
case
QUOTE(kox)
QUOTE(arkadyjczyk)
1. Na liście kontaktów pod 98 (nie wiem jak pod XP bo jeszcze nie sprawdzałem) na kontaktem z samej góry zostaje dziwne puste miejsce.
2. W zakładkach, gdzie jest mało kontaktów (mniej niż wysokość listy) nie pojawia się suwak i to może dobrze...
W XP-ku takich problemów nie ma.

problem 1 wystepuje - win XP ..
alberht
właśnie wstałem, a tu kolejna aktualizacja wink.gif szkoda, że lista może pokazywać tylko obiekty o stałej szerokości /zawijanie i poste pola pod kontaktami bez opisów/ fajnie, czekamy na kolejną betę, albo na v0.7...
lhs
QUOTE(hao)
Niestety, aktualna kontrolka listy pozwala tylko na elementy o stałej wysokości...

To może w przypadku braku opisu kontaktu zastosować brak elementu (zamiast elementu pustego) na liście??
LooZ^
Jeszcze jeden problem. Przy wylaczeniu opcji statusow (a co, zobaczylem ze dziala i wracam do starych przyzwyczajen ;P) pozostaje puste miejsce.
jareq
QUOTE(case)
[...].. no i czemu nie dzieli niemieszczacego sie opisu na te \"kilka linijek\"  :?:
> apropos tego dzielenia, to zeby bylo lux, proponuje, zeby dzielilo tak jak w TIP'ie [czyli dzielenie na wyrazy i te, ktore sie nie mieszcza jada do nastepnej linijki ..]
example:

--
Tekst tekst tekst tekst
tekst.
--

+ do tego dzielenie calych ciagow, tzn jesli ktos ma opis typu: \"tekst_tekst_tekst_tekst_tekst\" lub \"tekstteksttekstteksttekst\" to wtedy zostanie on uciety, a powinien byc podzielony:

--
tekst_tekst_tekst_tek
st_tekst
--

lub

--
teksttekstteksttekstte
kst
--

.. proponuje poprawic to zarowno w TIP'ie, jak i na liscie kontaktow ..aaaight?  :roll: [...]

Cłopaki jest już kolejna aktualizacja w której dzieli opisy biggrin.gif biggrin.gif Tylko że trzeba podać ile ma być tych linijech (tak pisało podczas aktualizacji) TYLKO GDZIE I CO DOKŁADNIE TRZEBA WPISAĆ?????
lhs
QUOTE(LooZ^)
Jeszcze jeden problem. Przy wylaczeniu opcji statusow (a co, zobaczylem ze dziala i wracam do starych przyzwyczajen ;P) pozostaje puste miejsce.

Potwierdzam. Ale można to obejść - ustaw opisy obok i zmień ich kolor na kolor tła listy.
case
QUOTE(jareq)
Cłopaki jest już kolejna aktualizacja w której dzieli opisy biggrin.gif  biggrin.gif  Tylko że trzeba podać ile ma być tych linijech (tak pisało podczas aktualizacji) TYLKO GDZIE I CO DOKŁADNIE TRZEBA WPISAĆ?????

w "Formatowaniu pol", w polu "opis kontaktu na liscie", pod "{info}" naciskasz "enter" tyle razy, ile linijek chcesz aby zajmowal opis .. [niestety to stala wartosc dla wszystkich kontaktow :?]
zenq
QUOTE(lhs)
QUOTE(LooZ^)
Jeszcze jeden problem. Przy wylaczeniu opcji statusow (a co, zobaczylem ze dziala i wracam do starych przyzwyczajen ;P) pozostaje puste miejsce.

Potwierdzam. Ale można to obejść - ustaw opisy obok i zmień ich kolor na kolor tła listy.

heh.. dobre smile.gif ale przydalo by sie zeby przy wylaczeniu opisow na liscie nie bylo tego wolnego miejsca...
piotr.ek
Woo... jak milo, jak przyjemnie biggrin.gif Potwierdzam zgloszone juz problemy - nie zawija wierszy i zostawia puste miejsca, gdy ktos nie ma opisu. W tej chwili jednak opisy z boku roxx! Swietna sprawa, mozna rzucic okiem tylko, czy cos sie zmienilo, a w razie wu najechac i z tipa calosc odczytac. Thnx!

Szkoda, ze nie ruszone zostalo okno wyszukiwania kontaktow wedle tego, co napisalismy tutaj: http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?p=24261 (no i ciagle reaguje na shift globalnie)
case
QUOTE(piotr.ek)
W tej chwili jednak opisy z boku roxx! Swietna sprawa, mozna rzucic okiem tylko, czy cos sie zmienilo, a w razie wu najechac i z tipa calosc odczytac. Thnx!

tak wlasnie u mnie pozostanie :wink: .. az do k0.7 :twisted:
.nomis
A może by tak z tej okazji zrobić nową paczkę? Bo 19.111 to trochę jakby nieaktualna już wink.gif
sleesh
Racja, jeszcze pare dni testow czy w tym co jest nie ma za duzo bogow i hao moglby paczuszke nowa zrobic :]
aqapo
jeszcze tylko zeby to puste miejsce dało się usunąć... i będzie git smile.gif
Fazi
QUOTE(lhs)
Potwierdzam. Ale można to obejść - ustaw opisy obok i zmień ich kolor na kolor tła listy.

Przy zaznaczeniu kontaktu znowu widać opis (nie mam się czego czepić :wink: )
Poza tym od kilku wersji coś takiego:
przełączam się na zakładkę, w której mam tyle kontaktów, że wyświetla się scroll;
po chwili przełączam się na zakładkę bez scrolla - i mam podwójne ikony SMS (czy co jaką tam ikonkę ustawię po prawej). Znikają po zaznaczeniu wszystkich kontaktów (przewinąć - zaznaczyć, IMO marnowanie czasu). Macie jakieś remedium na to?
lhs
QUOTE
Przy zaznaczeniu kontaktu znowu widać opis

Rzeczywiście. Na to już nie mam, niestety, pomysłu sad.gif
zenq
QUOTE(lhs)
QUOTE
Przy zaznaczeniu kontaktu znowu widać opis

Rzeczywiście. Na to już nie mam, niestety, pomysłu sad.gif

a ja mam smile.gif konfig -> formatowanie pol -> opis kontaktu na liscie -> wywal zmienna {info} i znow mamy starego, dobrego konnekta biggrin.gif oczywiscie opis ustawiasz obok kontaktow

HAO big thnx za poprawke tipa <piwo>
lhs
zenq - pozwolisz, że cię zacytuję??

QUOTE(zenq)
heh.. dobre smile.gif

biggrin.gif
jareq
hao mozemy sie jeszcze czegoś spodziewac w najblizszym czasie biggrin.gif bo widze ze się rozpędziłeś z tymi zmianami ... :wink:
alberht
a niełatwiej - konfiguracja > interfejs > lista kontaktów > pokazuj opis na liście > wyłączone ??
lhs
QUOTE(alberht)
a niełatwiej - konfiguracja > interfejs > lista kontaktów > pokazuj opis na liście > wyłączone ??

Chodzi o to, że wtedy zostają puste pola pod każdym opisem.
alberht
QUOTE(lhs)
QUOTE(alberht)
a niełatwiej - konfiguracja > interfejs > lista kontaktów > pokazuj opis na liście > wyłączone ??

Chodzi o to, że wtedy zostają puste pola pod każdym opisem.

:/ to była tylko moja teria - nie sprawdziłem, sorry, nowa lista - nowe problemy :/
duch-x
QUOTE(piotr.ek)
Szkoda, ze nie ruszone zostalo okno wyszukiwania kontaktow wedle tego, co napisalismy tutaj: http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?p=24261 (no i ciagle reaguje na shift globalnie)


hm.. a czy nei jest przypadkiem tak ze jak wcisniesz shift i dasz na szukaj to jest to co chcesz? :twisted:
piotr.ek
QUOTE(duch-x)
hm.. a czy nei jest przypadkiem tak ze jak wcisniesz shift i dasz na szukaj to jest to co chcesz?  :twisted:

W tym rzecz, ze ono zmienia sie po kazdym gdziekolwiek nacisnietym shifcie - raz nowe, raz stare...
zenq
Hao... ja (i parenascie innych osob) mamy taka prosbe... skoro juz majstrujesz przy 0.6 to moze jeszcze wymodzisz aby mozna bylo kontak do kilku grop podpiac ?? pliiiisss... zmniejszy mi to liste kontaktow o 1/3 ;-)
albo gdyby ktos zdolal wyklikac taka wtyczke... tak zanim sie 0.7 pojawi smile.gif
alberht
masz na myśli metakontakty ?? osobiście wolałbym usunąć te puste pola pod tymi, co nie mają opisów...
Puma
Te puste pola pod kontaktami to według mnie porażka, ja zresztą i tak nie będę tego używał, mi podoba się w tipie.
Sad
Mam wylaczone opisy pod kontaktami a miejsce na opis zostalo sad.gif..
Sad
ok znalazlem odpowiedz i zrobilem co nie znaczy, ze nie jest to bug. Skoro opisy wylaczone to wylaczone tongue.gif..
Wolt
Mi się bardzo podoba opcja: W głównej zakładce tylko kontakty BEZ gróp
Dzięki Ci HAO za to. Tego mi brakowało biggrin.gif biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.