Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnekt 0.6.20.118
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Beta
Stron: 1, 2, 3
hao
Nowa beta już jest gotowa do pobrania... Proszę o intensywne testy, zwłaszcza na windowsach 98. W razie problemów, proszę sprawdzić przede wszystkim, czy pojawiają się one również po wyłączeniu niestandardowych wtyczek!

W oknie ustawień jeszcze nie wszystko jest gotowe, więc gdzieniegdzie może pojawić się pusty tooltip, dziwna grafika, lub tekst...

Zmian jest w sumie masa, mam nadzieję, że nowy wygląd K się spodoba biggrin.gif

QUOTE
> UI - nowy rodzaj dymków z podpowiedziami (z możliwością umieszczania w nich np. ilustracji)
> UI - stopniowanie \"trudności\" interfejsu, przez zmianę liczby pól konfiguracyjnych, opisów i podpowiedzi
^ UI - okna konfiguracyjne dostosowują swoją szerokość do zawartości
> UI - nowe kontrolki do wykorzystania w API - suwaki, spinery, przyciski z grafiką, przyciski z podpowiedziami, przyciski radio
^ UI, GG, Jabber, DwuTlenek, kSound, kStyle - nowe rozplanowanie pól w ustawieniach, użyte nowe możliwości podpowiedzi, nowe kontrolki i ShowBits (stopniowanie trudności)...
+ UI - zminimalizowane migotanie zawartości okien konfiguracji
> UI - więcej możliwości w ustawieniach uruchamiania z systemem
> UI - okno wprowadzania wiadomości obsługuje formatowania (żeby wysyłać formatowane wiadomości potrzebny będzie nowy kIEView)
> UI - rozbudowane menu kontekstowe okna wpisywania wiadomosci (wklejanie z zachowaniem formatowania, wklejanie jako cytat, obsługa historii wpisanych wiadomości...)
> UI - nowe skróty wklejania w oknie wpisywania - Ctrl+v - wkleja bez formatowania - Ctrl+Shift+v - jako cytat - Ctrl+Alt+v - z zachowaniem formatowania
^ biblioteki, ustawienia historii, statystyki beta, logi, dane dla kupdate lądują w katalogu \"data\"
+ kUpdate - poprawka błędu krytycznego STACK_OVERFLOW
^ kUpdate - kopia instalatora trzymana jest w data\kupdate, na wypadek gdyby nie było go w tempie
^ kJabber - prosi o potwierdzenie wyrejestrowania z usługi
+ GG - poprawka przypominania hasła
+ DwuTlenek - blokowanie przy anulowaniu połączenia
^ kSound - ścieżki w oknach otwierania zapamiętywane są tylko na czas sesji
^ kSound - odtwarzanie nie ustawionych dźwięków w kontakcie, odtwarza dźwięk domyślny
^ kStyle - zaznaczenie \"ładuj kolory\" wczyta również kolory czcionek
> kStyle - zmodyfikowany sposób ładowania zestawów
+ UI - poprawka w API zwiazana z zamykaniem okien
lhs
Czytam, czytam - i oczom nie wierzę... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
PoGoWieC
JuZ zasysam. Troche wolno to idzie.
Pewnie duzo osob sciaga biggrin.gif
jareq
Wszystko ładnie pięknie ale u mnie po aktualizacji pojawił się taki błąd (screeny) i nie moge uruchomić konnekta z nowym UI...
Co mam z tym zrobić?
_menic_
fju fju fju biggrin.gif
Mi działa wysmienicie biggrin.gif
hao
Zainstalować K od nowa i pobrać _wszystko_ z bety...
jareq
uuuu sad.gif
... i wszystko bede musiał ustawiać od nowa sad.gif((
hao
Nie, tylko zainstaluj pełną paczkę i zassaj kUpdate
misia
njiestety sad.gif pobiera mi ale nie chce zainstalowac, mimo licznych prob zaczerpnietych z innych topicow, nie udaje mi sie od dluzszego czasu "zainstalowac" aktualizacji sad.gif widac nie bede mogla wyprobowac nowej bety sad.gif
chyba ze hao masz jakas nowa porade, bo jak do tej pory wszystki wyprobowane w moim przypadku zawiodly sad.gif
hao
uzywasz windows 2000?
misia
2003 sad.gif
pamo
Działa niby dobrze, jest kilka fajnych zmian, ale:
1. Przy włączeniu "Wtopienia w pulpit" nie da się tego wyłączyć - nie pomaga restart, zmiania ustawień itd. Pomogło dopiero zaimportowanie starych ustawień.
2. Przestało działać zamykanie okna rozmowy klawiszem ESC - przyzwyczaiłem się do tego, funkcja jest banalnie prosta, więc proszę...... przywróćcie ją ! :-)

Ogólnie mówiąc - postępy widoczne :-)
_menic_
QUOTE(pamo)
2. Przestało działać zamykanie okna rozmowy klawiszem ESC - przyzwyczaiłem się do tego, funkcja jest banalnie prosta, więc  proszę...... przywróćcie ją ! :-) 

Ogólnie mówiąc - postępy widoczne :-)
true true
kaufman512
u mnie z kolei na XP z SP1 po updacie i przy uruchomieniu tylko miga i sie wyłączą. Przed aktualizacją działał ok. Czy to jakiś błąd czy co?
pamo
QUOTE(kaufman512)
u mnie z kolei na XP z SP1 po updacie i przy uruchomieniu tylko miga i sie wyłączą. Przed aktualizacją działał ok. Czy to jakiś błąd czy co?



Ja mam XP SP1 i nie miałem takich problemów :P


Za to został zauważony kolejny błąd: zwis Konnekt`a przy przeciąganiu obrazka w okno rozmowy.
PoGoWieC
U mnie Kjabber nie dziala
Wyświetla sie cos takiego:
QUOTE
Nie znaleziono punktu wejscia procedury ?setState@Item@DiscoDB@jabberoo@@QAEXW4State@123@@Z w bibliotece jabberoo.dll

a nastepnie
QUOTE
Wystapil blad podczas ladowania plugins\kjabber.dll
jezeli nacisniesz TAK plugin ten nie bedzie ladowany ponownie.

Load Failed[127] Nie mozna odnalezc okreslonej procedury.
nox_
potwierdzam
u mnie to samo z KJabber
krzemi
Windows 98 SE PL (wszystkie poprawki)

W oknie wiadomości:
-nie są zapamiętywane ustawienia ikonek (cały czas musze przesuwac pasek aby zobaczyć wszystkie ikonki)
-pasek z ikonkami raz jest grubszy raz chudszy smile.gif
-podpowiedzi ( w stylu wyślij sms itd. nad ikonkami) nie znikają jeżeli poruszymy szybciej myszką, pozostaja nawet po opuszczeniu okna konnekta

Podpowiedzi (te same co w oknie wiadomosci) nie znikają przez dłuższy czas przy najechaniu na ikonke GG w trayu.

To tyle narazie testuje dalej biggrin.gif
Drillah
U mnie narazie wszystko działa dobrze prócz TemaciKa...Nie wysyła wiadomości do Joggera...zaczeło się tak dziać jak zainstalowałem nową wersje :?
sleesh
U mnie zadnych problemow. Wszystko gra :] Hao we love U!
Oby tak dalej ;]
Drillah
A mi jednak wszystko dziala...wina nie lezala po stronie programu smile.gif
mleko
hmm a ja nie moge update pobrac sad.gif jest timeout czyli chyba serwer nie wytrzymal
joshua
mały problem z pobieraniem paczek. wszystkie się pobierają, ale nie ma samego upd.exe. gdzie można znaleźć jego aktualną wersję?

może ktoś umieści tu swoją. bo te co mam ja tylko wyrzucają błędziki w stylu "Skrypt zawiera nieznane polecenie". wtf?
KOSMOS
No u mnie śmiga ładnie biggrin.gif
jareq
Już sobie poradziłem ze wszystkim - nowy Konnekt jest świetny! Brawo hao :!:

Ale denerwuje mnie jedna zmiana :/ ...
W poprzedniej wersji jak najechałem na ikonkę (obok zegarka) to pojawiał się balonik z nazwą profilu i statusem (tak sobie ustawiłem w formatowaniu pól) a teraz zostało to zlikwidowane i jest balonik z informacjami o statusie i ew. opisy każdej z posiadanych sieci. Nie podoba mi się to bo mam 2 konta (2 kopie Konnekta) i jak najechałem na ikonke to wiedziałem który to profil a teraz nie wiadomo - przydało by się dać spowrotem możliwość formatowania tego balonika.
NelQ
U mnie sama aktualizacja przebiegła bez najmniejszego problemu smile.gif Wszystko wygląda świetnie i - co bardzo ważne - przejżyście dla przeciętnego nowego K. user-a (zwłaszcza w trybie "początkujący") To powinno przyciągnąć trochę nowych użytkowników biggrin.gif OBY TAK DALEJ!!

QUOTE(PoGoWieC)
U mnie Kjabber nie dziala
Wyświetla sie cos takiego: (...)

A u mnie wszystko działa jak należy.
joshua
narazie poradziłem sobie z problemem przez manualną instalacje z update'u smile.gif

całkiem, całkiem smile.gif teraz tylko nowy kIEview i irceK, no...
i wtyka do RSS smile.gif
duch-x
kolejny bug ktory zauwazylem to ze konnekt nei zapamietuje ustawien w tlenie i jabberze - dodawaj kontakty do synchronicznej listy czy jakos tak..
poza tym fakt - konnekt sie wiesza gdy przeciagam obrazek w \okno rozmow i neidziala Esc przy zamykaniu okna.. sad.gif
foxtwo
nie dziala kStatusLog :cry:
mleko
hmm a mozna jakos recznie pobrac ten update???
j.h.hudy
błędów co nie miara , kurde , dajcie starą wersje konnekta bo ztą mnie szlak trafi , przy aktualizacji miałem error ze upd.exe czy jakoś tak nie można zaktualizować , jest niestabilny ten konnekt itp , jak wgrac poprzednią bete ???? albo kiedy poprawicie tą ???
lhs
Po co instalujesz bety, jeżeli nie radzisz sobie z nimi?? Wystarczyło przed instalacją skopiować folder Konnekta...
foxtwo
QUOTE(j.h.hudy)
błędów co nie miara , kurde  , dajcie starą wersje konnekta bo ztą mnie szlak trafi , przy aktualizacji miałem error ze upd.exe czy jakoś tak nie można zaktualizować , jest niestabilny ten konnekt itp  , jak wgrac poprzednią bete ???? albo kiedy poprawicie tą ???

ale K**** (nie mylcie z konnektem :wink: ) marudzisz. Wychilluj troche i poczekaj. Po kiego bete instalowales ?! :twisted:
ar2oor
no wlasnie po co instalujesz jak sie obsługiwac nie umiesz ?! najlpiej zainstaluj wersje alpha ;] a nie narzekaj.
kaufman512
no uporałem się już z niedziałającym jabberem i tlenem (skopiować bibliotekę). Teraz ikonki są takie ładne że nie muszę ładować niestandardowych biggrin.gif
nox_
po instalacji nowej bety
na podstawowej centrali znowu pojawiaja sie wtyczki kjabber i gg
po ich zainstalowaniu wystepuje wlasnie taki problem z biblioteka jabberoo

wiec czy te ponowne pojawienie sie wtyczek jest niedociagnieciem
czy trzeba je pobrac?
mlodass
u mnie dziala jak nalezy, a u kolegi 3pietra wyzej nie dziala jabber kurza stopa biggrin.gif

przywrocic wylaczanie okna rozmowy escapem !!

w sumie jak narazie błędów nie mam.
j.h.hudy
czy wy jesteście poje...ni ??????

co ma umiejętność obsługi bety do takich błędów jak : nie działający esc , wysylanie obrazków itp ????????
ludzie wescie sie nauczcie czytać najpierw
stroozyk
to u mnie jakoś tak okienko rozmowy zaczęło inaczej wyświetlać.. mam cały czas kIEview 1.8.3.. tzn w jednym ze styli odległośc pomiedzy wpisywanymi wierszami sie zwiekszyła (mimo ze w stylu border jest 0), czcionka tekstu wpisywanego do okienka jest "wychudzona" mimo że powinna byc pogrubiona.. no i czy tylko u mnie po wpisaniu jednej linijki i nacisnieciu entera z shiftem znak zachety przeskakuje od razu o dwie linijki??
no i jeszcze jedno: mam taki stary problem z jakimiś chyba wtyczkami które powodują wysypanie konnekta po zamknięciu.. jak to "poprawić"??
elk
A mi wywala Konnekta - a konkretniej to dzieje sie to przez wtyczke do Tlena - po uruchomieniu Konnekta łączy mi się ładnie z wszystkimi sieciami, za moment rozłącza Tlena, łączy jeszcze raz i po chwili wyskakuje błąd że coś nie tak z dwutlenkiem i Konnekt się wyłącza.
Jest jakiś szybki sposób żeby sobie z tym poradzić?
nox_
mozecie zadokowac okno?
bo mnie cos nie wychodzi
itsonlyme
ale "esc" do zamykania okna to poprosimy back.. shift+esc takze smile.gif
Sinister
brakuje wyłączania ESC oraz przy opisie kontaktu na liście przez zawijanie wierszy ( z włączoną przeźroczystością) pojawiają sie tylko białe pasy zamiast opisów. :roll:
arkadyjczyk
A mi dymki z podpowiedziami do ikon na głównym pasku wychodzą pod oknem i wcale ich nie widać. Oczywiście przy "zawsze na wierzchu", ale dymki powinny chyba być bardziej na wierzchu biggrin.gif
stroozyk
wklej jako cytat czasem działa normanie, a czasem wkleja jakies znaczki sad.gif
hao
QUOTE
po instalacji nowej bety
na podstawowej centrali znowu pojawiaja sie wtyczki kjabber i gg
po ich zainstalowaniu wystepuje wlasnie taki problem z biblioteka jabberoo

wiec czy te ponowne pojawienie sie wtyczek jest niedociagnieciem
czy trzeba je pobrac?


Na razie nie ściągajcie kjabber i gg z podstawowej centralki. Jest to efekt przeniesienia wszystkich wtyczek do katalogu data\dll. Teoretycznie jest zabezpieczenie przed taką sytuacją, ale dodałem je dosłownie w ostatniej chwili i jak widać nie najlepiej działa :]

Wszystkie pozostałe zgłoszenia - idą do todo... proszę tylko, nie powtarzajcie się...
case
wow.. wyglada interesujaco.. :shock: nie zwalniajmy tempa!.. :wink: 8)
hao
spokojnie, najlepsze jeszcze przed nami wink.gif
lhs
Dzisiaj?? tongue.gif
j.h.hudy
mam dziwne wrażenie że za jakiś czas tak zrobią tego konnekta że będzie super i każdy będzie zadowolony a programu gadu gadu tlen będą używać tylko jego założyciele <hahaha>
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.