Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: AMD vs. Intel
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
Stron: 1, 2
piotr.ek
QUOTE(daroc)
QUOTE(piotr.ek)
To sobie odpal w tle Azureusa ciagnacego 70kb/s 3 pliki i wlacz gre... powodzenia zycze.

Tutaj mnie troszeczkę zatkało. Nie korzystam z wymienionego Azureusa, ale ściąganie plików z Internetu nie wymaga od procesora prawie żadnej akcji.

To bardzo proste - azureus, napisany w javie, zre proca jak poparzony i z doswiadczenia wiem, ze kazdego proca potrafi zabic wink.gif Serio... (choc to zapewne jakis blad programistow, bo rozne wersje rozne cuda robia i tez nie u kazdego, w kazdym razie wsrod klientow sieci BT ten jest zdecydowanie najbardziej procozerny)
.misiek
Co do Javy, np w servisie kurnik.pl browser musi użyć Javy żeby w coś zagrać i w tym momencie na moim Bartonie2500 użycie proca jest 100% (Mozilla) do półki nie załaduje gry. :|
pielgrzym
QUOTE(piotr.ek)
To bardzo proste - azureus, napisany w javie, zre proca jak poparzony i z doswiadczenia wiem, ze kazdego proca potrafi zabic wink.gif Serio... (choc to zapewne jakis blad programistow, bo rozne wersje rozne cuda robia i tez nie u kazdego, w kazdym razie wsrod klientow sieci BT ten jest zdecydowanie najbardziej procozerny)


A to nie jest czasem spowodowane również specyficzną konstrukcją BitTorrenta?

Azureus to jeszcze nic biggrin.gif proponuje zassać Shareaze laugh.gif jak ten progs włazi na procesor to moje XP chodzi jak na 400MHz procku i 64MB RAMu laugh.gif

Sam zaś procek z HT mnie strasznie by się przydał. Gdy odpalam DivXa na TvOut (puszczam rodzicom filmy - telewizor jest w ich pokoju, a komp u mnie) i próbuje cokolwiek robić w systemie, to:

a) szarpie im co chwile filmik (normalne ustawinie priorytetu dla odtwarzacza)

cool.gif szarpie mi mp3 odtwarzane w międzyczasie, foldery otwierają się godzinami i w ogóle system pracuje jakby nie mógł wink.gif (gdy podnosze priorytet odtwarzaczowi)

Procek Athlon 2000+ z 1GB RAM.

Szczerze mówiąc przeciętnemu userowi poleciłbym HT zamiast większego wzrostu wydajności w A64. Dlaczego? Bo w grach i tak mizernie mu ta wydajność pomoże (to już lepiej kupić taniego proca i jaką wypasioną kartę graficzną), a używanie kompa na procku z HT może być o wiele bardziej komfortowe smile.gif
Przemekc1
A to dziwne według testów pentiumy 4 naewt te z HT myją się do AMD 64.
hao
Chyba oglądaliśmy różne testy :]
daroc
W ogóle dyskusja bez sensu... Nie wiemy, jakie zastosowanie, jak duża moc jest potrzebna itp. itd... Zresztą nie da się obiektywnie porównać dwóch tak dużych grup procesorów, szczególnie jak my tu porównujemy Pentiumy z HT oraz AMD64, a tu ktoś mi wyskakuje z filmikiem o AMD 1400 i P1000... :? tongue.gif
kyro
QUOTE(daroc)
W ogóle dyskusja bez sensu... Nie wiemy, jakie zastosowanie, jak duża moc jest potrzebna itp. itd... Zresztą nie da się obiektywnie porównać dwóch tak dużych grup procesorów, szczególnie jak my tu porównujemy Pentiumy z HT oraz AMD64, a tu ktoś mi wyskakuje z filmikiem o AMD 1400 i P1000... :? tongue.gif


Masz zupełna racje tongue.gif Najlepiej jak wszyscy muwilibysmy o jednych z najnowszych procesorów smile.gif Bo twedy to wszystko nie ma sensu. Wiadomo ,ze na poczontku AMD był mniej wydajny niz Intel i dopiero pózniej wyprzedził go.
pielgrzym
Podobno ta dioda termiczna (czy jak tam się nazywa ten dinks, który jest odpowiedzialny za uratowanie procka przed samozapłonem) nadal w AMD jest zbyt wolna wink.gif z resztą zaraz po publikacji na THG tego filmu AMD urządziło podobny pokaz, gdzie procek przeżył (poprzedni wynik tłumaczyli jakimś defektem płyty głównej laugh.gif).

Wydajność procesorów jest zbliżona, ale Pentiumy z HT o wiele lepiej radzą sobie z multitaskingiem. smile.gif (hehe, nie popuszcze ;P).

Ale macie racje - ta dyskusja jest jałowa, bo nie ma miarodajnych i naprawdę obiektywnych testów. Poza tym, gusta i guściki wink.gif
daroc
QUOTE(pielgrzym)
[...] ale Pentiumy z HT o wiele lepiej radzą sobie z multitaskingiem. smile.gif (hehe, nie popuszcze ;P).

Równie dobrze mógłbym napisać, że przecież zawsze można ustawić priorytet procesu na idle i również w tym wypadku można przestać się przejmować kompilatorem czy czym tam. Spadek wydajności będzie występował tak czy inaczej (HT nie powoduje, że możecie wykonywać 10 czynności jednocześnie z taką samą, maksymalną prędkością)...

A pisząc o bezsensowności tego wątku miałem na myśli szerszy bezsens... W ogóle nie da się tak po prostu porównać dwóch typów procesorów... tongue.gif

I tutaj już EOT, bo to dalej nie ma sensu.
Przemekc1
Ale prawdą jest, że gdyby nie głupia polityka intela to amd nie byłoby właściwie na rynku. A tak to dobrze jest, że mamy wybór, no i z jedną firmą ceny byłyby dużoi wyższe.
kyro
QUOTE(Przemekc1)
Ale prawdą jest, że gdyby nie głupia polityka intela to amd nie byłoby właściwie na rynku. A tak to dobrze jest, że mamy wybór, no i z jedną firmą ceny byłyby dużoi wyższe.


Co do ceny to fakt. Jak ktoś już ma na coś monopol to dają ceny z kosmosu. A już zwłaszcza u nas w Polsce :/ Chociażby nasza Telekomuna s.a. Zdziercy jedni :/
piotr.ek
Na tym wlasnie polega monopol i jeden z jego plusow do monopolisty, wiec zadnego 'zwlaszcza' tutaj byc nie powinno wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.