Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Checky
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4
Cezex
A propos różnych ciekawostek. Na stronie http://www.redfish.org.pl znajdziecie listę rzeczy, które mógłbym Wam udostępnić w jakiś sensowny sposób (dane do przeglądania via www są tutaj: http://web.redfish.org.pl - mogą to być newsy, pogoda (z onetu ładnie sparsowana), programtv, etc, etc). Jeśli coś Was interesuje to dajcie znać.
StRuGi
Mala prosba do hao, czy moglbys cos zrobic, zeby skrypty nie byly uznawane jako offline ? Mam tak w przypadku skryptu od pojemnosci dysku itd.
Cezex
Ja mogę pisać smile.gif Plugin jest genialny w swojej prostocie i zamierzam go porządnie wykorzystać. Efekty pracy znajdziecie tutaj.
Sad
fajnie gdyby po pobraniu programu, "wysyłał' wiadomość do nas (alternatywa do ust. opisu) :>
riddle
To sobie powiększ w pliku konnekt\knotify\NAZWA_SKORY.ini rozmiar czcionki:

[font]
face=Tahoma
size=8
atol
brakuje jeszcze okienka "wiadomości" gdzie by mozna było wpisywać komędy dla bardziej złożonych skryptów
korro
witam, jak zmienic oryginalna ikone checky, chodzi mi o numer jakie podac w pliku tematu. pzdr
lhs
Klik...
Daniel125
mi nie chodzi pogoda z onetu, pogoda z wp, program tv... ale chodza imieniny, sprawdzanie wielkosci logow i pingi... wlasnie tez od wczoraj to sie stalo... ktos wie o co chodzi??
Bo$s
ktos wie jak to naprawić lub kiedy będzie działać ?
mXv
mam problem z programem tv sad.gif

mianowicie, wpisujac dokladnie to co jest tutaj czyli : programtv.exe "[%p-%k] %n" tvn turbo (oczywiscie sciezka do exe dobra), nie dziala....

zamiast programu w opisie mam " [-] ".

pomozcie



PS» witam wszystkich uzytkownikow smile.gif
vardoger
Mam ten sam problem ...

// Nie cytujemy poprzedniego posta... [Olórin]
Bo$s
to są jakieś problemy z redfishem, zobaczcie w topicu o programtv.exe
Andrzej1307
mleko - czy trzeba w ogole dawac adres pliku php.exe?? trzeba to instalowac?

napiszcie mi na PW (PM) jak skonfigurowac... co gdzie i jak... PLS!
bakerss
wchodzisz na www.php.net sciagasz instalujesz i podajesz scieżke do php.exe
Andrzej1307
zainstalowalem tego php ale nie widze pliku php.exe :| widze jakis php-cgi.exe
Przemekc1
To jest CHYBA to samo.
psota
Dobrze by było zrobić, aby w czasie włączania Konnekta wykonywał polecenie, a nie dopiero po okreslonych "odstepach" wykonywania polecenia
.misiek
Jeszcze zauważyłem, że licząc czas liczy od włączenia [jakby tak odnosił się do zegra systemowego to byłby pełen wypas smile.gif ]

I przy okazji jeszcze logi k zaczęły mi szybko rosnąć od kiedy używam Checky [przed włączeniem k 1h temu było 0,9MB, a po 70min już mam 1,38MB ... co daje 5kb/min] zauważyliście może coś podobnego ??
Andrzej1307
hej ja nie wiem jak sie tym obslugiwac tongue.gif
dalem:
CODE
c:\php\php-cgi.exe c:\program files\konnekt\checky\pogoda.php 1201050
i nie dziala...
pisze "no input file specified"
co zrobilem zle? tongue.gif
Daniel125
Andrzej1307, sprobuj tak:
CODE
c:\php\php-cgi.exe "c:\program files\konnekt\checky\pogoda.php" 1201050


Pozdro! smile.gif
riddle
QUOTE(Przemekc1 @ 2.05.2005 - 20:09)
To jest CHYBA to samo.
*




Zawartość mojego katalogu php:

php.exe 28KB
php-cgi.exe 52KB
php-win.exe 28KB

Więc powinieneś mieć także plik php.exe
Polecam WebServ
Andrzej1307
no ale u mnie nie ma php.exe :| no i ten kod od Daniela nie działa wink.gif dalej to samo...
zobacze webserva
Flind
Ścianij sobie nie instalator tylko spakowana paczke z PHP i tam jest wszystko co potrzeba
Olórin
Dokładnie, do Checky nie potrzeba żadnego oprogramowania serwerowego - sam interpreter php smile.gif
Daniel125
u mnie chodzi nawet jesli uzyje php-cgi.exe wiec to chyba nie powinien byc az tak duzy problem. nie zapomnij, ze wszystkie sciezki, ktore zawieraja spacje, trzeba ujac w cudzyslowie. smile.gif
Przemekc1
Ja nie ujmuje i jakoś działa. Od czego to zależy?
Daniel125
u mnie jak nie bedzie w cudzyslowie, to pisze, ze nie moze znalezc okreslonej sciezki. wydaje mi sie, ze on to co jest po spacji uwaza juz za kolejny argument czy parametr, a jak jest w "" to traktuje to jako jedno. smile.gif tongue.gif
pielgrzym
Mam parę propozycji związanych z wymiatającą wtyczką "Checky":

1. Wspominana przeze mnie wcześniej opcja "zamykanie powiadomień dopiero po kliknięciu" + ew. możliwość osobnego ustawienia czasu dla notyfikacji Checky oraz dla każdego checky-kontaktu z osobna smile.gif

2. Możliwość dodania skrótu klawiszowego do wywołania konkretnego skryptu - dla posiadaczy przerośniętych klawiatur multimedialnych takie rozwiązanie to błogosławieństwo wink.gif

3. To już raczej taka sugestia - stworzyć coś na kształt 'packa' z php. Laik instaluje i potem tylko wrzuca skrypty do kataloku Konnekt/checky i pojawiają mu się same w rozwijanym wybieraku w oknie kontaktu (oczywiście linia poleceń zostaje). Żeby ominąć instalacje php i zabawy z klepaniem ścieżek i cudzysłowi - czy licencja php pozwala na taki manewr? Tylko dorzucamu samoinstalujący się pakiet, żeby checky radził sobie z php. Wtedy każdy będzie mógł go używać swobodnie smile.gif

4. Żeby na centralce update pojawiały się najpopularniejsze skrypty... wink.gif

5. I żeby najpopularniejsze skrypty instalowały się razem z wtyczką wink.gif

6. Żeby można było wybrać co stanie sią po kliknięciu na kontakt checkyiego - mnie bardzo drażni to otwierające się oknienko i wolałbym żeby wyskakiwała tylko notyfikacja w kNotify smile.gif


BUGREPORT: Notorycznie (3-4 razy na godzine) zdarza mi się, że dymek kNotify nie chce się zamknąć , mimo że histerycznie na niego klikam... Pomaga tylko zmiana statusu (czy cokolwiek, byleby się notyfikacja wyświetliła) i dopiero wtedy mogę zamknąć notyfikacje chekyiego. Dzieje się tak wyłącznie z komunikatami rmfft.php, bo tylko te mam wyświetlane cyklicznie smile.gif

EDIT:

Odkryłem, że notyfikacja nie chce się zamknąć gdy checky próbuje wyświetlić wyniki skryptu 'pogoda_onet.php' (zapomniałem, że to drugi cyklicznie wyświetlany skrypt). To samo gdy klikam na kontakt ze skryptem pogodowym - otwiera się legancko okienko z wynikiem, raz się dymek kNotify wyświetla, raz nie, ale zawsze nie daje się zamknąć... Help huh.gif
mls
QUOTE(pielgrzym @ 4.05.2005 - 16:27)
BUGREPORT:  Notorycznie (3-4 razy na godzine) zdarza mi się, że dymek kNotify nie chce się zamknąć , mimo że histerycznie na niego klikam... Pomaga tylko zmiana statusu (czy cokolwiek, byleby się notyfikacja wyświetliła) i dopiero wtedy mogę zamknąć notyfikacje chekyiego. Dzieje się tak wyłącznie z komunikatami rmfft.php, bo tylko te mam wyświetlane cyklicznie smile.gif
*



Hmm... To rmffm Ci działa? Zdaje się, że w skrypcie zrobiłem jakiś błąd, i nie pamiętam, czy go poprawiłem czy nie wink.gif
pielgrzym
QUOTE(mls @ 7.05.2005 - 00:17)
Hmm... To rmffm Ci działa? Zdaje się, że w skrypcie zrobiłem jakiś błąd, i nie pamiętam, czy go poprawiłem czy nie wink.gif
*



Działa (ostatnio raz działa, a raz nie), ale ciągle mi się kNotify zacina sad.gif zauważyłem też, że gdy zacznie działać 4-5 skryptów naraz to ostatnie instancje (uosobienia? biggrin.gif) php.exe zaczynają żreć 100% procesora nic konstruktywnego poza tym nie robiąc (czyt. nie produkując wyniku skryptu). Niemniej to chyba sprawa samego php, a nie Konnekta rolleyes.gif
auriN
Witam.

Mam nastepujacy problem: przy uzywaniu filtrowania listy kontakow siec "checky" traktowana jest jako offline... czy ktos moze ma jakis pomysl zaby temu zaradzic, bo mnie sie powoli koncza pomysly...
Daniel125
checky jest traktowany jako offline, gdy nie wystepuje blad! takie jak w ogole zamierzenie checkiego tongue.gif
Pozdro!
lhs
pielgrzym - czy mógłbyś wybadać, który skrypt zżera ci cały procesor? Podobnie miałem u siebie i udało się naprawić.
auriN
QUOTE(Daniel125 @ 7.05.2005 - 13:12)
checky jest traktowany jako offline, gdy nie wystepuje blad! takie jak w ogole zamierzenie checkiego tongue.gif
Pozdro!
*



OK. Czyli w takim razie niemozliwe jest jakims sposobem zrobieni zeby przy filtrowaniu listy kontaktow "kontakty" checky'ego byly widoczne?
Przemekc1
Niestety nie. Hao chyba nie przewidział, że Checky będzie taki popularny unsure.gif
skolima
Propozycja poprawki do wtyki : Checky liczy czas od startu Konnekta. Można by dodać opcję, żeby pierwsze wywołanie szło od razu, a nie dopiero po upływie całego czasu...
pielgrzym
QUOTE(lhs @ 7.05.2005 - 14:23)
pielgrzym - czy mógłbyś wybadać, który skrypt zżera ci cały procesor? Podobnie miałem u siebie i udało się naprawić.
*



Dokładnie chodzi o Twój skrypt do MPK. Dziwne jest tylko to, że zżera jedynie jego wersja z parametrem dla autobusu 194 huh.gif (zawsze po uruchomieniu tylko skryptu dla 194 zżera 100% procka i wyrzuca na końcu "!Problem!" - pozostałe autobusy działają bez zarzutu (5 skryptów)):

CODE
H:/php/php "C:\Program Files\Konnekt\checky\lhs_mpk.php" autobusy.php?linia=194&start=2&dir=kier2&przystanek=19407 4


oraz skrypt pogodowy (najnowszy z onetu):

CODE
H:/php/php "C:\Program Files\Konnekt\checky\lhs_pogoda_onet.php" 0,196,38,miasto.html


Z góry dzięki za pomoc smile.gif
lhs
Wczoraj wrzuciłem poprawkę MPK Kraków - wypróbuj (i bardzo bym prosił o komentarze w tamtym wątku), pogodzie przyjrzę się chyba już nie dzisiaj...
jareq
Moje propozycje co do Checky:

user posted image

Zrobić to tak jak np. na załączonym screenie i wchodząc w ustawienia -> wtyczki -> Checky podawałoby sie ścieżkę do php.exe w Aktywne skrypty zaznaczałoby się chetboxami skrypty nam potrzebne, które były by automatycznie wykrywane, jeśli były by w katalogu Checky (tak jak jest to w SMS).
Aktywne skrypty były by na liście i tam można było by je konfigurować.


riddle
Miałem przyjemność, tak jak wcześniej Torn, napisać co nieco na swoim blogu o wtyczce. Wpis u mnie. Możecie na razie podawać znajomym linka, za jakiś czas zrobię z tego większego arta do konnek.tk.
struthio
czy w checky jest jakas mozliwosc uruchamiania zdalnych skryptow ?

np na
komp1 mamy konnekta
komp2 mamy Apache+PHP

i dzieki temu nie bylo by potrzeby instalowac php na komp1
i przy tym (wedlug mnie) byla by wieksza kontola nad zasobami komp2 - (serwer)

QUOTE(hao @ 20.04.2005 - 10:18)
Wersja 1.1
- zwrócenie kodu błędu >= 10 wyrzuca informację krytyczną - z własnym dźwiękiem powiadomienia i pojawiającą się upierdliwie za każdym razem
(...)


a czy mozna bylo zrobic dodatkowe
CODE

<konnekt:sound> - czy odtwarzać dzwięk
<konnekt:critical> - czy błąd jest krytyczny
<konnekt:status> - status na liście (dostępny/zaraz wracam/...)

?
bo mi np bardziej pasuje, że jak kontakt jest dostępny to usługa działa, a jak kontakt niedostępny - usługa nie działa

a dzięki wprowadzeniu tych 'tagów' które podałem każdy mógł by sam zdecydować kiedy jest bład itp. jak komu wygodniej smile.gif

/--
no i jak jest
CODE
<konnekt:info></konnekt:info>

albo wogóle nie ma
CODE
<konnekt:info>

to żeby kontakt nie miał opisu smile.gif bo aktualnie jest ze jak nie ma 'konnekt:info' to automagicznie ustawia sie "OK"
Olórin
critical jest nie potrzebne - wystarczy ze zwrocisz błąd > 10...
struthio
QUOTE(Olórin @ 14.05.2005 - 19:39)
critical jest nie potrzebne - wystarczy ze zwrocisz błąd > 10...
*



mi by sie przydało bo wiekszość skryptów mam na zdalnym komputerze a aby sprowadzic ich wynik na komp z konnektem używam czegoś takiego

CODE
<?php
$plik = @fopen("http://<server>/<skrypt>","r");
if (!$plik)
{
 echo("<konnekt:icon>#BCF73</konnekt:icon>");
 echo("<konnekt:info>BRAK POŁĄCZENIA Z SERWEREM</konnekt:info>");
 echo("<konnekt:notify>Mail: BRAK POŁĄCZENIA Z SERWEREM</konnekt:notify>");
 exit(0);
} else
 {
  $tresc = "";
  while (!feof($plik)) {
     $tresc .= fread($plik, 8192);
  }
  fclose($plik);
  echo($tresc);
  exit(10);
 }
?>


więc mogł bym sterować 'criticalem' ze zdalnego skryptu bez konieczności bawienia się z ifami w powyższym skrypcie smile.gif
Olórin
CODE
eval(file_get_contents('http://adres.do/skryptu'));

Wykona kod który zwróci skrypt ze zdalnego serwera... i stamtąd możesz sterowac wszystkim
baael
CODE
<konnekt:status> - status na liście (dostępny/zaraz wracam/...)


rzeczywiście by się przydało, gdyby w różnych sytuacjach kontakt miał różne statusy sterowane ze skryptu. dostępny byłby widziany po filtrowaniu smile.gif

ps. są udostępnione źródła do CHECKY??
Aule
Jeżeli miałoby być już takie rozwiązanie, co uważam za dobry pomysł, to lepiej, żeby wartością był status liczbowy z sdk(np 0 dla niedostępnego itd.)
PinBack
kto mi powie co jest nie tak?
po dwukliku na kontakt checkiego nie otwiera mi sie okno :?
Checky w wersji 1.3.2.0
Bo$s
@PinBack, pewnie ściągnąłeś wersję zdalnym wywoływaniem skryptów... Miałem to samo. Ściagnij tą co jest w tym temacie, będzie działać OK :]
Bo$s
Może mi ktoś powiedzieć dlaczego na centralce kplugins beta jest wersja 1.3.2.0 a tutaj 1.3.0.0 ? I co ciekawsze wersja 1.3.0.0 jest nowsza (wg daty) niz 1.3.2.0 :/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.