Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: SMSy do WPKontaktu ;)
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
Stron: 1, 2, 3
Ludwik
W celach auto-szkoleniowych spróbowałem zrobić skrypt do wtyczki SMS pozwalający wysyłać wiadomości do WPK. Co najdziwniejsze - działa ( :shock: ), chociaż w żadnym stopniu za to nie odpowiadam bo nie do końca rozumiem jak działa wink.gif Mi się to specjalnie nie przyda, ale może komuś? Można np. wysyłać informacje "Wejdz na gadu-gadu. Musimy Pogadać" wink.gif
A - i radzę nie używać polskich znaków, bo wiadomość potrafi wtedy nie dojść, pomimo komunikatu, ze została wysłana.
To dziwne cuś można ściągnąć tu (pliki umieścić w folderze sms/)
hao
<acceptNumber>.*</acceptNumber>
Przez tą linijkę, bramka WPK będzie się pojawiała przy dowolnym wpisanym numerze telefonu...
Nie wiem jak wyglądają "numerki" wpk, ale zakładając że jest to
user@wp.pl
acceptNumber wyglądałby:

<acceptNumber>+*?@.*wp.pl</acceptNumber>
Ludwik
"Numerki" wp to sama nazwa użytkownika. Taki też format przyjmuje bramka. W związku z tym "numer" wpk to może być cokolwiek - i tak też określiłem w skrypcie.
Może jednak na potrzeby konnekta wprowadzić (tak jak piszesz) login@wp.pl, a potem "@wp.pl" wywalać w lua...
Flind
hmmm bajera ale momo wszystko abrdziej przydatna była by komunikacja z wpk ale i tak nie umiejszam twych zasług smile.gif
Ludwik
Chyba nie sądzisz, że potrafił bym zrobić komunikację z WPK? :shock:
Ale nie martw się - będzie jak tylko Hao zrobi Jabbera.
Jeśli chodzi o format "numerka" WPK - jak napisałem, tak też zrobiłem. Teraz trzeba podawać jako "login@wp.pl", a skrypt LUA zmienia to na znośną dla bramki wersje "login". Do pobrania tutaj
Flind
zawzsze warto pomarzyc wink.gif
kurcze spewnoscia fajan ta funkcja wysylania tych wiadomosci tylko szkoda ze nie mam na kim ja sprawdzic bo nikt ze znajomych mych nie uzywa wpk sad.gif co innego jak by to był tlen. moze tak samo sie da zrobic???
Ludwik
QUOTE(Flind)
co innego jak by to był tlen. moze tak samo sie da zrobic???

Nie ma problemu, wystarczy podmienić adres... zaraz to zrobię
Flind
THX czekam na linka.
teraz bedzie przynajmniej na kim sprawdzic czy działa smile.gif
hao
Ludwik, można jeszcze (dodatkowo) przyjąć standard "webowy"
wpk:login
tlen:login@tlen.pl

itd... hmm?
Ludwik
No to tlen jest tu. Rzeczywiście tylko podmieniłem na razie adres, jeszcze niezrobiona obsługa błędów itd.
HAO: A... po co? Czy to nie wprowadzi tylko dodatkowego zamieszania?
i BTW: Czy mogę tam jakoś prosto wysyłać nagłówki do serwera podszywając się pod przeglądarkę?
PS: można używać polskich znaków, ale za to nie działają nowe linijkii.
Ludwik
Tlen z poprawioną obsługą błędów
hao
Możesz wysyłać wszystko, nie ma problemu. O obsłudze tesktów poczytaj przy okazji opisów Regular Expressions (dokumentacja PHPa, czy Perla). Tym się da zrobić wszystko, wierz mi smile.gif
Ludwik
QUOTE(hao)
Ludwik, można jeszcze (dodatkowo) przyjąć standard \"webowy\"
wpk:login
tlen:login@tlen.pl

itd... hmm?

Po zastanowieniu muszę przyznać Hao racje.
Teraz dopuszczalny jest zarówno "webowy" standart ("tlen:username") jak i "jabberowo-mailowy" ("username@tlen.pl") czy ich łączenie ("tlen:username@tlen.pl").
Nowy WPK
Nowy Tlen
---
W wyrażeniach regularnych się mniej-więcej orientuję (choć czasem z podręcznikiem w ręku :twisted: ). Co do tych nagłówków - sprubóję poszperać w dokumentacji.
Ludwik
Ooops... po dokładniejszym przestudiowaniu skryptu już widzę że nie muszę szukać o nagłówkach w dokumentacji. Sorry.
W związku z czym nagłówki już zastosowane i tlen już nie wyświetla komunikatu "wiadomość wysłana ze strony http://" tylko "wiadomość wysłana ze strony http://konnekt.stamina.eu.org". Tu
kox
QUOTE(Ludwik)
\"wiadomość wysłana ze strony http://konnekt.stamina.eu.org\"

Nie wiem czy taki komunikat jest do końca fair, przecież stronka konnekta w tym nie uczestniczy. Skoro już jednak ma być reklama to proponowałbym coś w stylu "Wiadomość wysłana za pomocą Konnekta" :wink:
Ludwik
Taki napis jest obowiązkowo dodawany przez bramkę. Mogę tylko co najwyżej określić jaka strona będzie tam wpisana, fałszyjąc w nagłówkach z jakiej strony wywołano bramkę.
kox
W takim razie zwracam honor. Jak ma być reklama to musi być tam Konnekt biggrin.gif
Ludwik
Moje skrypty do wtyczki SMS robią się coraz bardziej off topic wink.gif. No to teraz zaprezentuję najdziwniejszy ze wszystkich wink.gif. Miał być najdziwniejszy, ale po wykonaniu okazało się że jest nawet całkiem funkcjonalny. Pozwala dodawać notki do swojego bloga na blog.pl z poziomu wtyczki SMS konnekta laugh.gif
Swój blogin i hasło wpisujemy w konfiguracji, potem po prostu każdorazowo wpisujemy jako adresata "blog" i dodatkowo po dwukropku temat notki ("blog:Temat notki"), a w polu na treść... treść notki i wysyłamy. Polskie znaki kodowane są w standarcie Windows.
Może to być ciekawa propozycja dla płci pięknej, tak lubiącej bloga, którą niektórzy wyczekują tu z utęsknieniem ;p Pozwala szybko, na bierząco dodawać swoje przemyślenia ("i wtedy on mi powiedział że ona powiedziała że Marcin wcale jej nie kocha. To straszne. Życie jest beznadziejne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"), a dodatkowo jest duuużo szybsze od strony blog.pl, która ostatnio działa w naprawdę żółwim tępie. Jak by ktoś był zainteresowany - jest tu.
-------------------
Wersja 0.0.0.0.0.0.2b:
Kodowanie polskich znaków zmienione na obowiązujące na blogu ISO.
hao
Widzę że ktoś w końcu zaczyna używać wtyczki SMSowej do tego, do czego została stworzona smile.gif
Istotne jest właśnie, żeby wszystkie nie-numery telefoniczne zapisywane były w jakiś funkcjonalny sposób... Myślę że "coś:" jest całkiem spoko!
Ludwik
W związku z pojawieniem się SDK do skryptów SMS - nowe wersje moich skromnych dziwactw.
Blog.pl zamienia znaki na iso przy pomocy jednej funkcji, a nie podmieniając każdą literkę z osobna. Za to w WPK dopiero od tej wersji dochodzą wiadomości z polskimi znakami - i to poprawnie.
[blog.pl] [WPK] [tlen.pl]
Olórin
świetne biggrin.gif
ps. jest bramka do jabbera smile.gif)) na jabberpl.org biggrin.gif
Olórin
własnie zrobilem skrypt wysylajacy wiadomosci na jabberka, do pobrania Tutaj

aaa..... zapomnialem napisac że skrypt niepisze wrazie błędu bo bramka nic niepodaje(nawet "wiadomosc wyslano" smile.gif), no ale ma byc w koncu wtyczka do jabbera....
cRoMo
Pytanie tylko, jaki jest sens korzystania z bramki na jabberpl.org, skoro jest juz skrypt do WPK, a jak wiadomo, WPKontakt to czesc sieci Jabber... Co panowie na to?

PS. Chcialem napisac news'a na komunikatory.pl odnosnie nowych skryptow, ale sie wstrzymam do wyjasnienia tej kwestii

PS2. Przed chwila sprawdzilem dzialanie bramki WPK (czyli bramki.gucio.net) na wspolprace z innymi serwerami Jabbera (w tym przypadku byl to jabber.gda.pl). Bramka stwierdzila, ze wysylanie sie powiodlo, chociaz zobaczymy, czy odbiorca dostal wiadomosc (byl nim Ludwik). Jesli tak, to znaczy, ze wystarczy zlikwidowac maske i mamy dodatkowa bramke dla jabbera, obok tej z jabberpl.org

PS3. Nie czekajac na odpowiedz, dodalem info na komunikatory.pl pomijajac skrypt WPK wink.gif
Olórin
Z kodu wpk.lua:
CODE
hConnect = InternetConnect(hSession, "gate.gucio.net", 80, "", "");

Z tego wynika że korzystamy z bramkie poza wp(może to korzysta z bramki wp[o ile taka istnieje],ale mniejsza oto).....A próba wysłania 'smsa' na mojego jabbera(serwery jabberpl.org i jabber.gda.pl) kończy się niepowodzieniem....Przez mój skrypt dochodzą wiadomosci smile.gif)

PS.Jak już napisałem, próbowałem wysyłać przez w/w bramke wiadomosci na jabbera(nie wp) no i niedoszły....na wp dochodzą błyskawicznie tongue.gif
cRoMo
QUOTE(Olórin)
Z tego wynika że korzystamy z bramkie poza wp

Ta bramka jest raczej zrealizowana w inny sposob, po prostu, maja postawiona sesje klienta wpkontakt (teraz juz jabber), ktory przyjmuje "zgloszenia" i wysyla je. Glowy sobie jednak uciac nie dam..
QUOTE
kończy się niepowodzieniem....Przez mój skrypt dochodzą wiadomosci smile.gif)

Masz na mysli to, że wiadomości są odrzucane przez bramkę, czy to, że są przyjmowane ale mimo wszystko nie dochodzą do 'celu'???
QUOTE
PS.Jak już napisałem, próbowałem wysyłać przez w/w bramke wiadomosci na jabbera(nie wp) no i niedoszły....na wp dochodzą błyskawicznie tongue.gif

OK, czyli jednak nie dochodzą tak jak powinny...
Olórin
QUOTE(cRoMo)
QUOTE(Olórin)
Z tego wynika że korzystamy z bramkie poza wp

Ta bramka jest raczej zrealizowana w inny sposob, po prostu, maja postawiona sesje klienta wpkontakt (teraz juz jabber), ktory przyjmuje "zgloszenia" i wysyla je. Glowy sobie jednak uciac nie dam..

Może się troche źle sformuowałem... no ale wiemy o co chodzi smile.gif)

PS. jest juz bramka do ICQ smile.gif) może nienajlepsza(brak obsługi błędów:(( no ale zawsze wiadomosc wyśle smile.gif), może ktoś wie jak w tym xml'u napisać że może liczba może mieć od 5 do 8 cyfr ?? do pobrania Tutaj
PS2. Niepisze więcej bramek bo wyjdzie na to że nietrzeba już pluginów(nie do sms:)) do sieci np. jabber,tlen smile.gif)
Ludwik
Pod adresem jab.moon.net.pl/index.php?op=bramka jest bramka do Jabbera polecana przez samego Mariana wink.gif
Warto by zrobić skrypt w którym można by (ale nie trzeba) ustawiać w konfiguracji swoje własne konto jabbera z którego wysyłane by były wiadomości.
Jest to możliwe do zrealizowania przy pomocy tej bramki. I teraz Olórin - podejmujesz się zrobienia takiego skryptu, czy ja mam go zrobić (tylko zw względu na po-chorobowe zaległości w szkole powinienem ograniczyć nawet drobne kontakty z komputerem), a może... ktoś inny?
Ludwik
QUOTE(Olórin)
może ktoś wie jak w tym xml'u napisać że może liczba może mieć od 5 do 8 cyfr ??

Chyba w wyrażeniach regularnych?
Jesli dobrze pamiętam będzie to wyglądać:
[0-9]{5,8}
cRoMo
Robi się coraz ciekawiej, nie nadązam z uaktualnianiem newsa o skryptach dla bramek wink.gif

PS. To chyba bardzo dobry objaw, coraz więcej chętnych do pisania, coraz ciekawsze przykłady niekonwencjalnego zastosowania konnekta i jego sms.dll smile.gif
Olórin
QUOTE(Ludwik)
QUOTE(Olórin)
może ktoś wie jak w tym xml'u napisać że może liczba może mieć od 5 do 8 cyfr ??

Chyba w wyrażeniach regularnych?
Jesli dobrze pamiętam będzie to wyglądać:
[0-9]{5,8}


Dzięki biggrin.gif

PS. co do bramki na jab.moon.net.pl to wlasnie prace stanęły na....rozdzieleniem loginu od serwera sad.gif(
PS2. Już po problemie biggrin.gif, ominąlem go trochche dziwnym sposobem... jeszcze obsługa błędów smile.gif
Ludwik
Olórin:
Mam tylko taką mini uwagę: Myślę że łatwiej by bylo gdyby obsługiwana była składnia nie tylko "jab:numerek", ale także "jabber:numerek" (czy nawet dodatkowo "jid:numerek"), dzięki temu użytkownik mógłby się domyślić co wpisać - bez zaglądania do xml
czyli
<acceptNumber>jab:.(.*)|jabber:.(.*)|jid:.(.*)</acceptNumber>
i dopisanie odpowiednich pozycji do sekcji
--- Usuwany zbędną (a wręcz szkodliwą) domenę
Widzę że się opierałeś na moich skryptach (a ja na Hao biggrin.gif), bardzo mi miło, tylko że tam są stare nazwy zmiennych, które mają nie być w przyszłości obsługiwane. Będziemy musieli je poprawić.
cRoMo: Może warto by dopisać w komunikatory.pl że składnia "numeru" jest "nazwa_sieci:numer_użytkownika".
Ludwik
Jeszcze jedna sprawa: Olórin (lub ktokolwiek) może zrobisz skrypt do bramki SMS ICQ? Ja nie mam komórki, więc nie za bardzo mogę...
Olórin
QUOTE
Olórin:
Mam tylko taką mini uwagę: Myślę że łatwiej by bylo gdyby obsługiwana była składnia nie tylko \"jab:numerek\", ale także \"jabber:numerek\" (czy nawet dodatkowo \"jid:numerek\"), dzięki temu użytkownik mógłby się domyślić co wpisać - bez zaglądania do xml
cRoMo: Może warto by dopisać w komunikatory.pl że składnia \"numeru\" jest \"nazwa_sieci:numer_użytkownika\".

zupełnie się z tobą zgadzam smile.gif)
co do sms'ów to zobaczę smile.gif, muszę tą bramke spróbować, bo kiedys niechciał mi icek na idee wysyłać smsów sad.gif
Olórin
coś mi się wydaje że jabber:olorin@jabberpl.org nieprzejdzie w konnekcie....jest limit 20 znaków na numer telefonu sad.gif
Ludwik
To proponuję umożliwić wpisywanie wszystkich trzech wersji, ale we wszelkich opisach podawać "jid:".
Rozumiem, ze oskryptowujesz tą drugą bramkę jabbera? Mam nadzieję że z możliwością podania własnego konta w konfiguracji, bo to by było bardzo fajne smile.gif
Olórin
juz oskryptowałem 2gą wersje bramki...ale niemoge sobie poradzić z obsługą błędów sad.gif(
no... juz skrypt sprawdza czy wpisałem login, itp...
Marian
QUOTE(hao)
Ludwik, można jeszcze (dodatkowo) przyjąć standard \"webowy\"
wpk:login
tlen:login@tlen.pl

itd... hmm?


adresy wpk, tlena i jabbera są w standardzie webowym w tej postaci:
user@serwer/zasób np. marian@jabber.gda.pl/praca

przedrostek to np. jabberid: lub jid:.....
Ludwik
Marianie, każda bramka musi mieć inny przedrostek. bramka Jabbera nie wysyła na tlena, więc tlen z własną bramką ma "tlen:", bramka WPK obsługuje tylko WPK stąd przedrostek "wpk:". Za to logicznie by było gdyby bramka jabbera, która obsługuje także WPK obsługiwała także przedrostek "wpk:" - wtedy użytwkonik mógłby wybrać z rozwijanej listy, z której bramki chce skorzystać wysyłając na WPKontakt (ale tym już musiał by się zająć Olórin w swojej jabber-bramce)
Marian
Bramka na jab.moon.net.pl jest bardzo komfortowa bo umożliwia autoryzację, jednak niestety wiadomości nie da się odebrać, więc jaki jest sens takiej bramki? Praktyczne wykorzystanie to edycja własnego blogu na jogger.pl...

Zarówno bramka na JabberPL.org jak i na jab.moon.net.pl sa lepsze niż bramka na wp.pl - ta ostatnia wysyła wiadomości wyłącznie w obrębie serwera jabber.wp.pl. Dwie pierwsza wysyłaja na wszystkie serwery łącznie z WPK.

Ogólnie pomysł z wtyczkami do bramek to bomba!...
Marian
QUOTE(Ludwik)
Marianie, każda bramka musi mieć inny przedrostek. bramka Jabbera nie wysyła na tlena, więc tlen z własną bramką ma \"tlen:\", bramka WPK obsługuje tylko WPK stąd przedrostek \"wpk:\". Za to logicznie by było gdyby bramka jabbera, która obsługuje także WPK obsługiwała także przedrostek \"wpk:\" - wtedy użytwkonik mógłby wybrać z rozwijanej listy, z której bramki chce skorzystać wysyłając na WPKontakt (ale tym już musiał by się zająć Olórin w swojej jabber-bramce)

Masz słuszność, bramka tlena i bramka wpk ze względu na ograniczoność muszą mieć swoje przedrostki. Natomiast bramka jabbera powinna mieć tylko jid, wprowadzanie wpk jest mylące, użytkownicy wiedzą że WPK jest w sieci jabbera.... Pytanie jaki jest sens robić odrębną wtyczkę dla WPK?
hao
QUOTE
<acceptNumber>jab:.(.*)|jabber:.(.*)|jid:.(.*)</acceptNumber>

Raczej:
<acceptNumber>(jab|jabber|jid):[^@]+@[^@]+</acceptNumber>
Zakładając że w jid'zie jest zawsze @.

Co do limitu 20 znaków w polu numeru to akurat moje niedopatrzenie...
pole się po prostu nie przewija...

Generalnie cieszę się, że wtyczka Sms'owa zaczyna być używana do tego, do czego została stworzona, czyli do wysyłania krótkich wiadomości GDZIEKOLWIEK biggrin.gif
Ludwik
QUOTE(Marian)
więc jaki jest sens takiej bramki?

Można odebrać potem - mając zainstalowany jabber na innym komputerze, lub włączając klienta jabberowego gdy będzie więcej czasu. Poza tym od razu wiadomo od kogo jest wiadomość - zarówno dla naszych przyjaciół jak i skryptów w stylu jogger.

QUOTE(Marian)
ta ostatnia wysyła wiadomości wyłącznie w obrębie serwera jabber.wp.pl. Dwie pierwsza wysyłaja na wszystkie serwery łącznie z WPK.

To prawda, ale ten skrypt powstawał już dość dawno temu, gdy jeszcze chyba serwer WPK nie był otwarty. Jedyna zaleta, że nie trzeba podawać domeny wink.gif
Nie mówiąc o tym, że skrypt do wpk zrobiłem wyłącznie w celach szkoleniowych, niezastanawiając się co będzie wygodniejsze. I tak najbardziej mi się podoba skrypt do blog.pl biggrin.gif (a już wkrótce - jabber z autoryzacją Olórina)

QUOTE(Marian)
<acceptNumber>(jab|jabber|jid):[^@]+@[^@]+</acceptNumber>
Zakładając że w jid'zie jest zawsze @.

Sposób Hao jest niewątpliwie bardziej profesjonal, ale mój też będzie działać wink.gif
Nie jestem pewien czy zawsze będzie występować @ - chyba przy podaniu swojego konta w autoryzacji wysyłając na ten sam serwer nie trzeba dawać domeny?
I proponuję:
<acceptNumber>(jab|jabber|jid|wp):[^@]+@[^@]+</acceptNumber>
Olórin
nową testową wersje bramki konnekt -> Jabber z wpisywaniem własnego konta można sciagnąć tutaj

uwagi mile widziane... pewnie skrypt jest pełen błedów wink.gif)
PS.skrytp NIE MA obsługi błedów poza informowaniem użyszkodnika że niewpisał danych swojego serwera jabber i konta smile.gif
Olórin
QUOTE(Ludwik)
zarówno dla naszych przyjaciół jak i skryptów w stylu jogger.

fajnie będzie wyglądał jogger i przy każdej notce 'wysłano z bramki jab.moon.net.pl' czy cos takiego wink.gif)
QUOTE(Ludwik)
I tak najbardziej mi się podoba skrypt do blog.pl  biggrin.gif (a już wkrótce - jabber z autoryzacją Olórina)

smile.gif)
Ludwik
Ja bym nowego jabbera dał pod adres starego - żeby np. link na komunikatory.pl wskazywał na ten lepszy smile.gif
No i żeby obsługiwał "wpk:"
<acceptNumber>(jab|jabber|jid|wpk):[^@]+@[^@]+</acceptNumber>
Olórin
już, jest wpk...ale musi być z małpką smile.gif
nowa wersja jest tu a stara tamsmile.gif)

ps. co sądzicie o bramce email ???
Ludwik
Moje dalsze uwagi:
W "konfiguracji" w polu "port" powinno być domyślnie wpisane "5222".
I bardzo ważna rzecz: jeśli w konfiguracji został by wpisany login jabbera skrypt powinien się przestawiać na tryb autoryzowany, sprawdzać czy inne pola są wypełnione itd. Ale jeśli tego loginu tam nie ma - powinien korzystając z tej samej bramki wysyłac anonimowo (z numeru bramki). Bramka jabberpl.org ma taką samą nazwe co nowa, więc jest usuwana przy instalacji, ale myślę że można ją sobie już darować (podobnie jak WPK) i zrobić taki system jak opisałem powyżej - w nowej bramce.
PS: Śmiesznie to wykombinowaleś z podziałem na login i serwer smile.gif
Ludwik
Moje dalsze uwagi:
W "port" w konfiguracji powinno być domyślnie wpisane "5222" (zamiast tego kometarza).
Myślę że ta bramka powinna obsługiwać zarówno tryb autoryzowany (przez własne konto) jak i anonimowy (przez konto bramki). Tym bardziej, że stary skrypt jabbera ma taką samą nazwę i przestaje działać wink.gif Ale chyba można sobie dac z nim spokój (podobnie jak z WPK).
Jak by to miało wyglądać?
Gdy wpisało by się login w konfiguracji - skrypt przestawiał by się na system autoryzowany, sprawdzał kolejne pola i wysyłał z naszego jid.
Gdyby wpisanego loginu nie bylo - wysyłał by z tej samej bramki, ale w sposób anonimowy (z jid bramki).
Co do bramki e-mail też o tym myślałem, ale to chyba lekka przesada wink.gif
Nie wiem dlaczego - ale nie mogę usunąć posta powyżej (o którym wcześniej myślałem że się nie wysłał, więc napisałem go jeszcze raz).
Flind
a ja uwazam nadal ze takie rzeczy powinny znalezc swe miejsce na stronie konnekta bo w koncu nie karzdy przeglada forum i tez nie akzdy zna strone komunikatory.pl gdzie jest wzmianka o scryptach smile.gif
Olórin
IMHO zostawie ten skrypt tak jak jest i bedzie wybór w menu Jabber(autoryzowany) i Jabber(bramka)
smile.gif)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.