Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: K.Status?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
Stron: 1, 2, 3
Lukas77
No i robi sie pięknie i kolorowo smile.gif A możnaby było dorzucić pod linijką statusu status opisowy osoby (możnaby z opcją do włączenia/wyłączenia) i myślę że byłoby git.
---
No a teraz Jakubek zrobi w 15 minut e-moty smile.gif Co to dla niego, prawda?
ferrarius
Lepiej by bylo, azeby powstala wtyczka umozliwiajaca przesylanie plikow, bo z tego powodu musze czesto jeszcze wlaczac strare gg sad.gif Przesylanie plikow czeso sie jednak przydaje smile.gif))
shw
QUOTE(Lukas77)
No i robi sie pięknie i kolorowo smile.gif A możnaby było dorzucić pod linijką statusu status opisowy osoby (możnaby z opcją do włączenia/wyłączenia) i myślę że byłoby git.
---
No a teraz Jakubek zrobi w 15 minut e-moty smile.gif Co to dla niego, prawda?

Z tym opisem to troche juz by bylo przekombinowane - jakby mi wywalalo z opisami ludzi, to by chyba z lekka ekran zajelo caly smile.gif

a co do emotow - no tak nie za zbytnio, ale ja tam mysle, ze lepiej zeby sie jakubek zajol przeksztalceniem do konca kBota do stanu uzytkowania.
bez emotow zyc moge, bez kBota coraz trudniej smile.gif

[wlasnie stwierdzilem, ze czerstwa mi wyszla ta skorka w nocy i jak znajde dzisiaj troche czasu i weny tworczej, to walne ladniejsza - cos pod ciemne skiny]
Olórin
emoty...nieeeee, lepiej niech jakubek dokonczy kbota smile.gif moze byc to przesyłanie plików....czasami lepiej niewidzieć tych prymitywnych(to chyba dobre określenie) ikonek........
a jak bedą to i tak będzie musiał byc zapis kompatybilny z gg(<nazwa emotka>) chociaz niewiem czy lepszy niebyłby w " [ "(nietrzeba używać shifta:) albo nazwa po " ' " bez tagu zakanczającego smile.gif
shw
Drugi skin mojej roboty - zrobiony do stylu Beacon.

user posted image

Mam nadzieje, ze sie spodoba i sie jakos tez bedzie komponowal z innymi stylami (ciemnymi).

[ DOWNLOAD ]

-- update
Zmienilem kolorek czcionki na bialy, zeby byl bardziej widoczny. [chociaz ja jestem dziwny i uzywam czarnych wink.gif]
Ludwik
Może ktoś by pozbierał te wszystkie skórki i zrobił ładny mimi-katalog ze screenami?
Bo na razie o tej wtyczce mało kto wie :]
case
dokladnie! juz pisalem: "czemu k.status'a nie ma jeszcze na stronie K???"
---------------------------
www.rap4u.prv.pl
KOSMOS
Ja proponuje o nadawanie nazw swoim skórką, bo to raczej nie jest dobre "Moja KONNEKT.bmp/ini".
Moja propozycja to "nazwa skurki wersja" czyli np "Community v1.bmp/ini".
W tedy napewno nie pokryje nam to się z inna skórką i wiadomo czy to aktualna, bo były chyba poprawki skinów.
shw
a ja pomyslale, ze nazwanie skina od swojej ksywy jest dosc dobre (jak ktos ma nie czesto uzywana ksywe).

PS. hehe - boje sie ukazanie sie kBota - taka malusi wtyczka jak kStatus, a tyle ruchu wokol niej... to co bedzie z kBotem.
tylko ja mam taka jedna prosbe do osob piszacych skrypty. zeby nie bylo jak ze skryptami pod sms, ze ktorys z was (bez urazy - doceniam prace), wydawal skrypt co 20 minut do sciagania itd.
lepiej poczekac kilka godzin czy cos i wydac cos pozniej z wieksza iloscia usprawnien itd. zanim umiescicie cos to sie zastanowcie, czy dziala, czy nie mozna czegos dodac itd., bo potem watek bedzie wygladal jak tasiemiec.
a mam nadzieje, ze hao naskrobie do czasu wydania kBota cos do mozliwosci udostepniania dodatkow do konnekta, jak wlasnie skiny, skrypty i co tam jeszcze bedzie mozna.
cRoMo
Tutaj ponownie dochodzimy do sprawy, o ktorej juz kiedys pisalem. Otoz kazdy zarejestrowany uzytkownik powinien miec konto z mozliwoscia wrzucania efektow swojej "tworczosci". Wczesniej chodzilo o skrypty, teraz dochodza jeszcze skorki dla K.Statusa. Hao, Torn - co Wy na to?

PS. Napisane przed przeczytaniem posta shw smile.gif
hao
Takie coś jest przewidziane na kWeb2. Od kiedy zrobiliśmy przejściową wersję (to co jest teraz) w temacie 2 wersji nic sie nie ruszylo...
Matzec
Zrobilem skórkę dla ThemeXP :)

user posted image

Do pobrania tutaj.
ferrarius
I jeszcze cos do Jakubka. Czy istnialaby mozliwosc dodania do konfiguracji wtyczki mozliwosci ustawiania odleglosci ikonki statusu od tekstu :?:
Matzec
Właśnie, też o tym myślałem. Bardzo by się taka opcja przydała...

Co do K.Statusu na stronie Konnekta, to moim zdaniem wtyczka powinna "dostać" oddzielną stronę, tak jak kLAN i GGicons, na której byłyby do ściągnięcia (oprócz samej wtyczki) stworzone przez nas skórki. Przydałaby się też instrukcja jak tworzyć własne skiny, w formie obrazka torn'a, ew. z krótkim komentarzem.

QUOTE
czasami lepiej niewidzieć tych prymitywnych(to chyba dobre określenie) ikonek........

Czyli nie tylko ja nie będę używał emotikonek w formie obrazków, jak już będą w K? Heh, nawet na forum sobie wyłączyłem obrazki emotikonek. ;P
Olórin
ja brak emotków w K traktuje jako zaletę smile.gif chociaz te z gg3d 3.2 były fajne smile.gif no ale te z gg 5.0 to są poprostu prymitywne, w szczególności te typu smile.gif sad.gif

w sprawie systemu na od skórek do kstatus można by zrobić kategorie forów np. "Nasza twórczość" i tam fora "Skrypty", "Skórki KStatus", itp... smile.gif i tworzyć tematy (1 na skórke/autora[to jest do omówienia] smile.gif no i odrazu jest system do komentowania smile.gif z tego co mi wiadomo do postów można załączać pliki co ułatwiło by zrobienie odpowiedniego sysytemu smile.gif co wy na to ??
ferrarius
To jest bardzo dobry pomysl. Tylko trzeba dac Hao troche czasu. Wtyczka K. Status pojawila sie kilka dni temu i musze przyznac, ze spotkala sie ze sporym zainteresowaniem. Mam nadzieje, ze Hao w miare szybko zrobi oddzielny dzial dotyczacy tej wtyczki i skorek do niej.
shw
QUOTE(Matzec)
Właśnie, też o tym myślałem. Bardzo by się taka opcja przydała...

Co do K.Statusu na stronie Konnekta, to moim zdaniem wtyczka powinna \"dostać\" oddzielną stronę, tak jak kLAN i GGicons, na której byłyby do ściągnięcia (oprócz samej wtyczki) stworzone przez nas skórki. Przydałaby się też instrukcja jak tworzyć własne skiny, w formie obrazka torn'a, ew. z krótkim komentarzem.



co do odlegosci - popieram
co do instrukcji - nie popieram - zrobi sie wysyp skorek robionych przez totalnych amatorow (tak jak ze skinami do winampa itp.). Ten kto bedzie chcial ten sie nauczy - obazek torn'a wystarczy!
nix
ok to mamy kolejna wersje K.Status.

co nowego:
- dodana przezroczystosc wg kanalu alpha (PNG) (tylko win2k i XP)
- inny sposob obslugi przezroczystosci w win2k i XP przy uzyciu koloru maski... Layered Window
- nazwa pliku graficznego nie musi byc taka sama jak pliku ini (ustawiana w pliku ini)
- mozliwe inne typy plikow... takie jak PNG JPG BMP
- wyrownywanie tekstu (lewa, srodek, prawa)
- pozycja ikonki (lewa, prawa)
- brak ikonki (opcja)
- odstep miedzy ikonka a tekstem
- odstep miedzy liniami tekstu
- w konfiguracji nie pokazywany juz obrazek skorki - zamiast tego przycisk testowania (podglad) - opcja mocno przydatna dla tworcow skorek - nie trzeba zmieniac statusu zeby zobaczyc efekty :]

zapraszam do testowania i czekam na uwagi

w zipie sa tez przykladowe skorki... kilka z nich to przyklady uzywania pliku INI (one nie wygladaja)... kilka to skorki pobrane z forum... i kilka moich...
misiu98
Wszystko pięknie, ale... dlaczego nie ma najnowszej wersji wtyczki w dziale 'download' na stronie K?
Flind
a co ty myslisz ze hao siedz po nocach i czeka tylko na listy o nowych wersjach zreszta jak co roz wychodza nowe wersjie to nie ma sensu wszystko wrzucac na strone tylko poczekac az sie sytułacja bardziej unormuje
Matzec
Odkąd zainstalowałem nową wersję wtyczki, Konnekt zawiesił się już z 5 razy... wcześniej to się nie zdarzało.
Konnekt zawiesza się, gdy kliknę na chmurkę, w przypadku gdy okno K jest niewidoczne. Nie jest tak zawsze, raz się zawiesi, innym razem nie.
ferrarius
Niczego takiego nie zauwazylem, bawie sie ta wtyczka od dobrych kilku godzin smile.gif
case
nom... bug jest, bo u mnie tez nie da sie rozmawiac z wlaczona najnowsza wersja wtyczki sad.gif. na razie musze jechac na poprzedniej...
---------------------------
www.rap4u.prv.pl
torn
Rhodium Transparent:

user posted image

Co myślicie o tym skinie?

PS: U mnie też się czasem wiesza K z nową wersją k.statusa...
foxtwo
Czasem kiedy wyswietla sie status zacina mi sie caly konekt... mushe wtedy poczekac ash ktos znowu zmieni status i wszystko znowu jest OK... :?
Ps: Win XP... nie wiem co jest 5, ale chyba tak nie powinno sie dziac... 8)
SandmmaN
QUOTE(torn)
Rhodium Transparent:
(...)
Co myślicie o tym skinie?

Moim zdaniem pierwszorzedna robota smile.gif = WELL DONE!

Z kolei jezeli chodzi o problemy zwiazane z update'em k.Statusu to mam wrazenie ze moj K teraz gorzej sie laczy sad.gif (ale moze to tylko zludzenie i zbieg okolicznosci).
shw
heh - wlasnie ten blad wystapil i mi.
ql sia patrzy - testowalem Trans_Beacona az tu scina. Menedzer procesow, konnekt, a tam zasysa mi 98% CPU smile.gif i tak kilka razy [gosciu cos do mnie pisal] - dopiero za ktoryms razem jak szybko kliknelem na to, zeby odebral wiadomosc, to zaskoczylo.

ps. wam tez K zajmuje tak duzo pamieci?
torn
A, no i przy 16-bitowej głębi kolorów nie działają skiny z alphą. Przy 32-bitach jest OK, nie wiem jak z 24-bitami.
shw
teoretycznie przy 24 juz powinno dzialac, ale sprawdzic nie mam jak.
shw
jak wczesniej nic sie nie walilo przez te klika godzin nowej wersji, tak przed chwila ze 3 razy sie zwiesil...
chyba od kiedy ustawilem sobie skina z polprzezroczystoscia..
ferrarius
Wiem, ze to nie na temat, ale mam pytanie: Skad mozna sciagnac skorke "Rhodium" do winxp??? Zauwazylem, ze wiele osob ja uzywa i spodobala mi sie:)
piotr.ek
QUOTE(shw)
...a tam zasysa mi 98% CPU... [...] ps. wam tez K zajmuje tak duzo pamieci?

Nie wiem, jak z pamiecia, ale u mnie (win98se) proc jest zajety w 100%. Tak pokazuje monitor systemu, przy czym zajecie procesora spada do ok 10% przy przewijaniu listy kontaktow tongue.gif (nie rozumiem zwiazku, a juz tym bardziej takiego efektu) Po wylaczeniu wtyczki wszystko wraca do normy. Ma ktos przedostatnia wersje? Jakby co, to prosze o linka siakiegos...
case
prosze ;]
k.status
---------------------------
www.rap4u.prv.pl
cRoMo
QUOTE(ferrarius)
Wiem, ze to nie na temat, ale mam pytanie: Skad mozna sciagnac skorke \"Rhodium\" do winxp???
Szukaj nazwy "stylexp" na naszym Forum.

PS. Do skorki Rhodium polecam ekran logowania p.t. "Biohazard" - zajebiscie sie komponuje kolorystycznie =]
nix
no dzieki wam wielkie! i wlasnie do tego sa betatesterzy :]
a oto porawka: K.Status

a co bylo nie tak?
problem z odrysowaniem okna... okienko wciaz dostawalo komunikat WM_PAINT... bo go nie obslugiwalem gdy bylo Layered Window (zle zrozumialem dokumentacje)... ale juz poprawione...
a przy okazji kilka malenkich poprawek tez (nieszkodliwych)

zapraszam do testowania i czekam na komentarze...
shw
QUOTE(jakubek)
no dzieki wam wielkie! i wlasnie do tego sa betatesterzy :]

proud to be one of them smile.gif

QUOTE(jakubek)
a co bylo nie tak?
problem z odrysowaniem okna... okienko wciaz dostawalo komunikat WM_PAINT... bo go nie obslugiwalem gdy bylo Layered Window (zle zrozumialem dokumentacje)... ale juz poprawione...
a przy okazji kilka malenkich poprawek tez (nieszkodliwych)

i wlasnie do tego sa programisci :]
:wink:
foxtwo
jak na razie jest ql... jush praiwe 1H chodzi mi K. bez zadnego zaciecia... smile.gif
torn
Shine:

user posted image

W sumie nie pasuje do żadnego thame'a :]
piotr.ek
A mi K z wlaczonym K.Statusem ciagle zzera 100% proca. I ciagle zuzycie spada podczas przewijania listy... Czemu?? Nie, zeby mi to jakos wyraznie system zwalnialo, ale... :?
torn
Przyszło mi jeszcze do głowy, że można by dodać do .ini przy type=tile wielkość tile'a, np tilexsize=5 powodowało by że rozciągnięcie po osi X było by wielokrotnością liczby 5...

update: ok, wystarczy parametr żeby tile był powielany całkowitą ilość razy...
piotr.ek
Z kolei ja bym sie cieszyl, gdyby okienko o nadejsciu nowej wiadomosci nie znikalo, poki jej nie przeczytamy (i zeby klikniecie na to okienko otwieralo okno rozmowy - wtedy bylby juz wypas calkowity biggrin.gif)
alberht
dokładnie to miałem na mysli, była by to kolejna wtyczka, która upodobniała by konnekta do standardowego gg, która jak wiem jest bardzo lubiana przez wielu użytkowników, a najlepiej gdyby to czy chcemy żeby znikała czy nie było do ustawienia w opcjach
Olórin
kiedy wyjdzie KBot to KStatus sam nic niebędzie wyświetlał, tip pokazywany będzie tylko na polecenie skryptu KBota(lub innej wtyczki:) no i wtedy oskryptujemy to tak jak będziemy chcieli :]
shw
dokladnie, wiec trzeba cierpliwie czekac, az jakubek 'przeniesie' kBota na LuaPlus [dobrze pamietam?] i wtedy to bedzie dopiero zabawa biggrin.gif
longart
WoW, nie bylo mnie ok. 3 tygodni i tyle sie zmienilo, tyle nowych wersji... gratulacje dla jakubka...
pozdro wink.gif
piotr.ek
QUOTE(longart)
WoW, nie bylo mnie ok. 3 tygodni i tyle sie zmienilo, tyle nowych wersji... gratulacje dla jakubka...

No, trzeba przyznac, ze K.Status w krotkim czasie niesamowicie poszedl do przodu smile.gif

Ale skoro prace nad K jakby wstrzymane, to moze Kuba postaral by sie w wolnym czasie o wersje K.Statusu, ktora nie zjadalaby 100% mocy procesora? Moze jestem przewrazliwiony, ale przy moim p200@225mhz takie obrazki przyprawiaja mnie o palpitacje :shock:

Aha, wersja mojej wtyczki: 0.2.8.0 (system: win98se)

Ps. a jakby sie dalo jeszcze sprawic, zeby okienko o nowej wiadomosci nie znikalo, poki jej nie odczytam, a klikniecie na to okienko ja otwieralo... wiem, wiem - K.Bot i kolejne wersje K, ale czuje, ze jeszcze sporo wody w Odrze poplynie, nim je zobaczymy... Moze wiec daloby sie cos zrobic w tzw. miedzyczasie? biggrin.gif
nix
QUOTE(piotr.ek)
Ale skoro prace nad K jakby wstrzymane, to moze Kuba postaral by sie w wolnym czasie o wersje K.Statusu, ktora nie zjadalaby 100% mocy procesora? Moze jestem przewrazliwiony, ale przy moim p200@225mhz takie obrazki przyprawiaja mnie o palpitacje icon_eek.gif

Aha, wersja mojej wtyczki: 0.2.8.0 (system: win98se)

objawy: zjada 100% procka
lekarstwo: win 2k lub xp lub skorki do K.Status bez przezroczystosci
opis: w windows 2000 i XP do wyswietlania obrazkow przezroczystych wykozystywany jest mechanizm Layered Window (wbudowany w sys), natomiast w innych windowsach przezroczystosc (ksztalt okna) jest przeliczany z koloru bitmapy... i proces ten wymaga obliczen... dlatego podczas wysuwania/wsuwania okienka K.Status uzycie proca sie zwieksza...
pod win 98/Me zalecam uzywanie skorek bez przezroczystosci... lub przesiadke na win z serii 2k
piotr.ek
QUOTE(jakubek)
pod win 98/Me zalecam uzywanie skorek bez przezroczystosci... lub przesiadke na win z serii 2k

Problem w tym, ze nie uzywam skina z przezroczystoscia (bodajze Rhodium2 mam ustawiony), a proca zzera nawet, jak zadne okienko nie jest pokazywane sad.gif Ot - non-stop zajmuje 100%... Z kolei win2k odpada, bo 32mb ramu to juz na nt4 bylo malo wink.gif
shw
Rhodium2 tez ma przezroczystosc - gorny prawy rog, to obciecie, przeciez to tez jest przezroczystosc.
sprawdz cos co nie ma nic w przezroczystosci - cos na maxa kwadratowego (moj beacon w 1 wersji nie mial przezroczystosci) i zobacz czy zzera 100% proca.
piotr.ek
QUOTE(shw)
Rhodium2 tez ma przezroczystosc - gorny prawy rog, to obciecie, przeciez to tez jest przezroczystosc.

Fakt - na to nie zwrocilem uwagi :oops:

QUOTE(shw)
sprawdz cos co nie ma nic w przezroczystosci - cos na maxa kwadratowego (moj beacon w 1 wersji nie mial przezroczystosci) i zobacz czy zzera 100% proca.

Nie pomaga nawet calkowite wylaczenie skinowania (ustwienie 'brak')... Wystarczy tylko, ze wtyczka jest wlaczona, niekoniecznie uzywana.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.