Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: K.Status?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
Stron: 1, 2, 3
nix
czy ktos gdzies pytal o wyskakujace powiadomienia o dostepnosci kontaktow?

Zeby nie bylo ze sie lenie... napisalem dzis wtyczke wyswietlajaca zmiany statusow kontaktow... ta opcja jest wbudowana w K.Bota... ma tam wieksze mozliwosci... i jest sterowana przez skrypty... ale dla spragnionych wyskakujacych info zamieszczam wtyczke K.Status
http://jakubek7.republika.pl/status.zip

Uwaga!!! Wtyczka jest bardzo swieza i moga wystepowac bledy... wiec zapraszam do testowania.
werw0e
ładne to ale nie pokazuje jak kontakt zmieni status na niedostępny/niewidoczny
nix
nie pokazuje to prawda... i zrobilem to z premedytacja... tak zadecydowalem bo nie podobalo mi sie jak wyskakiwala lista niedostepnych przy laczeniu z serwerem... lista tych ktorzy maja ustawiony status opisowy... a dokladnie tych przy ktorych pokazuje sie znak zapytania na liscie...

ale to tylko ograniczenie K.Status... w K.Bocie skrypt steruje wszystkim i kazdy moze zmienic zachowanie okienka jak tylko bedzie chcial :-)

BTW jesli chcemy zeby wyswietlal w odpowiedniej formie (zenska/meska) trzeba ustawic plec kontaktu (w ustawieniach kontaktu)
case
nienajgorsze...

ale mam nadzieje ze w k.Bot'cie beda jakies opcje konfiguracyjne tej wtyczki... 8) bo na razie nie ma :?

pozdr.
-----------------------
www.rap4u.prv.pl
Peper
jakubek, a może K.Bot też się już nadaje do potestowania ?
nix
to jest tylko jakby demonstracja, w K.Bocie bedzie pelna konfigurowalnosc... zmiana kolorow, czcionek, stosowanie obrazkow na tlo i wiele innych opcji
nix
no tak... dodalem powiadomienie o odebranej wiadomosci... i odrobine zmienilem czas wyswietlania listy
http://jakubek7.republika.pl/status.zip

a i teraz wyswietla jak ktos zmieni ztatus na niedostepny (ale tylko gdy wczesniej byl doslepny lub zajety -> nie wyswietla listy ukrytych)
Matzec
Dzięki za wtyczkę, przyda się, ale dlaczego ikonka niedostępności ma taki dziwny kolor?

user posted image
longart
Super wtyczka, jakubek, postarales sie.. thx, podoba mi sie, tzn. taka sama jak standardowa w gg wink.gif
pozdro wink.gif

ps - ale konnekt jest lepszy tongue.gif
case
dobra wtyka nie jest zla biggrin.gif

medal dla jakubka! [ale srebrny, bo zlote zawsze malysz musi pozbierac tongue.gif ]

QUOTE(Matzec)
...dlaczego ikonka niedostępności ma taki dziwny kolor?
user posted image

nom. ten maly bug pasowaloby jednak poprawic
pozdr.
---------------------------
www.rap4u.prv.pl
Zakonnick
Witam. Czy jest możliwość przedłużenia czasu wyświetlania się "powiadamiacza"? U mnie za szybko się chowa i czasami nie zdąże przeczytać, kto wszedł na gg ;-). Jeśli jest, to proszę mnie naprowadzić, gdzie to znajdę, a jeśli nie ma, to nalegam o wprowadzenie takiej opcji. Z góry thx.
case
sciagnij wersje, ktora kuba podal kilka postow wyzej [czas wyswietlania jest troche dluzszy]
...natomiast mozliwosci konfiguracji na razie nie ma i beda po wydaniu k.Bot'a i finalnej wersji k.statusu [zreszta kuba wszystko napisal...!]
---------------------------
www.rap4u.prv.pl
nix
QUOTE
Dzięki za wtyczkę, przyda się, ale dlaczego ikonka niedostępności ma taki dziwny kolor?

rzeczwiscie dziwny kolor... ja uzywam GGicons i nie ma tego problemu... bede musial to sprawdzic...

QUOTE
...natomiast mozliwosci konfiguracji na razie nie ma i beda po wydaniu k.Bot'a i finalnej wersji k.statusu

nie bedzie czegos takiego jak "finalna wersja k.statusu" bo jest to wtyczka ktora przestanie istniec wraz z wprowadzeniem K.Bota... cala funkcjonalnosc K.Statsu zostanie przejeta przez K.Bot jednoczenie nadajac jej wieksza elastycznosc
szuflad
nie wiem jak sie ma k.status do k.bota, ale w k.stausie zauwazylem takie cus:
w momencie gdy sie jest na autoaway'u i ktostam z listy wykaze jakas aktywnosc i wyjezdza pasek z powiadomieniem to away znika i sie zmienia status z zaraz wracam na dostepny...
aha: xp, konekt najnowszy, k.status tyz
alberht
fajna wtyczka, tylko czy nie mozna by zrobic tak zeby po kliknieciu na wiadomosc o nowej wiadomosci otwierało się okienko rozmowy, zamiast klikać w ikonkę w tray'u ?
case
...biorac pod uwage, ze informacja o nowej wiadomosci [zarowno jak i ta o zmianie statusu] sa pokazywane przez ok 2 sekundy to nie wiem czy mialoby to sens, ale jak zapewnia nas kuba - w k.Bocie beda mozliwosci dowolnej konfiguracji tego skryptu, wiec pewnie bedzie mozliwosc ustawienia czasu pokazywania informacji i kto wie moze bedzie to o czym mowisz, czyli otwieranie okna wiadomosci po kliknieciu na tip z informacja o jej przyjsciu.

poczekamy zobaczymy ;]

peace
---------------------------
www.rap4u.prv.pl
werw0e
jest problem jeśli jest zbyt dużo wiadomości, wtedy ostatnia wiadomość przechodzi poza ekran(u góry) i jej nie widać ;[
nix
ok... jednak zmiana planow...
K.Status jednak troszke sie rozwinela http://jakubek7.republika.pl/status.zip
w obecnej wersji naprawiona jest sprawa zle rysowanej ikonki nieobecnosci... oraz dodane skorki... teraz mozna zmieniac wyglad okienka w dosc sporym zakresie - obrazek tla (ze specjalnymi ustawieniami powiekszania), marginesy, kolor napisu, cien, wielkosc czcionki...
Zapraszam do testowania...

Dlaczego jednak rozwoj K.Status? Uznalem ze bedzie to oddzielna wtyczka od K.Bota... tzn powstanie wtyczka K.Notify czyli K.Status pozbawiony reakcji na wiadomosci i obecnosi ludzi, a reagujaca tylko na polecenia API... np od K.Bota... i od innych wtyczek... tak wiec kazda wtyczka bedzie mogla kozystac z K.Notify aby wyswietlic informacje :-) I jednoczesnie skrypty K.Bota beda dokladnie decydowaly co i kiedy wyswietlic...
Matzec
Wielkie dzięki!
Proponuję tylko zmniejszyć wielkość fonta w odpowiednim pliku .ini - 12 jest troszkę ZA duży :)
Ja ustawiłem 8 i jest o wiele ładniej.
nix
te skorki ktore dostarczylem razem z K.Status sa przykladowe... przeciez kazdy moze sobie zmienic jak chce... a ta wielkosc czcionki w Silver jest taka bo fajnie wyglada w XP z wlaczonym ClearType :]
Matzec
Co oznacza błąd "Błąd skórki: ustawienie wypełniania błędne" i jak się go pozbyć? Wystąpił przy próbie uruchomienia własnego skina.
shw
ja jakies 20 sec po sciagnieciu i uruchomieniu zrobilem swoj skin i jakos dziala (nie mam bledu)
shw
a tak wogole to by sie jeszcze przydala w configu mozliwosc ustawienia czasu wyswietlania wiadomosci...
nie smiem prosic juz o konktrolke ignorowania zmian statusow dla konkretnego kontaktu smile.gif
nix
kolejna poprawka... tym razem zmiana czasu wyswietlania...
nie ma nic nowego w konf...
http://jakubek7.republika.pl/status.zip

a tak btw to nie bedzie czegos takiego jak ignor dla wybranych (to mozna bedzie w K.Bot zrobic)... ustawienia czasu tez w K.Bot... oczywiscie w kwestji K.Status/K.Notify

apropo ustawien obrazka - sprawa dotyczy obszarow ktore w rozny sposob sa powiekszane (te przy krawedzi sa rozciagane tylko wzdloz krawedzi), naroza NIE sa rozciagane, a srodek wzgledem 2 osi... wiec parametry w pliku .ini sluza do okreslenia odleglosci od kolejnych krawedzi obrazka... zrozumiale? :]

no i prawdopodobnie dodam mozliwosc przezroczystosci okien... bedzie mozliwy dowolny ksztalt okna
shw
czy przesada byloby poproszenie o narysowanie linii na jakims obrazku i napisanie strzalek jak rozciaga itd. w stosunku do jakistam ustwien?
[moj umysl przestaje pracowac w odpowiedni dla niego sposob przez ta cala nauke smile.gif]
torn
informacje na temat pliku .bmp i wartości w pliku .ini:
user posted image
case
pieknie sie ftyka rozwinela smile.gif mi sie podoba. niby takie nic, a bardzo sie przydaje i dzieki za poprawki w stosunku do poczatkowej wersji.

PS: czemu nie ma jescze k.Statusu w downloadzie na stronie K?????????? :? :? :?
jak ktos nie czyta forum to nie ma pojecia ze ona wogule istnieje!
---------------------------
www.rap4u.prv.pl
nix
kolejna wersja K.Status
http://jakubek7.republika.pl/status.zip

tym razem dodana jest mozliwosc przezroczystosci obrazka
oraz drugi sposob powiekszania tla (przez rozciaganie i przez kafelkowanie)

zapraszam do testowania

i czekam na komentarze i uwagi
Matzec
Torn, dzięki za to wytłumaczenie, o co tu w ogóle chodzi ;)
Zrobiłem skina dla theme'a Rhodium. Zainteresowanych zapraszam do pobrania i oceny :)
case
no... k.status idzie do przodu.
nowe skiny ok [matzec - piece of good work, twoj skin po prostu idealnie komponuje sie z moim skinem StyleXP smile.gif dzieki]
---------------------------
www.rap4u.prv.pl
cRoMo
QUOTE(Matzec)
Zrobiłem skina dla theme'a Rhodium. Zainteresowanych zapraszam do pobrania i oceny smile.gif

Cholera, uprzedziles mnie smile.gif Mialem juz wczoraj gotowego, czekalem tylko na przezroczystosci smile.gif
Lukas77
Jak ktoś lubi styl ThemeXP to skleciłem coś na poczekaniu... http://www.wsinf.edu.pl/~axl/themeXP.zip mam nadzieje że się spodoba smile.gif
ferrarius
Ja również wykonałem skórke. Powinna się komponować z KONNEKTEM. Oto jak wyglada:

user posted image

Jeśli ktoś chcialby go mieć to zapraszam do pobrania:

http://www.republika.pl/ferrarius/konnekt/kstatus.zip

Pozdrawiam
torn
hehe... tez zrobiłem skina do Rhodium, nie wiedząc o waszych:
http://www.torn.kliper.eu.org/stuff/theK/rhodium2.zip
KOSMOS
Mam problem ze skórkami, dokładniej to jest widoczny różrowy kolor, który powinien być przezroczysty.
Jak to zmienic ????
Matzec
Wpisz w ini:

[background]
transparent=true
kox
Albo nie masz nowej wersji K.statusa.
KOSMOS
A o to moja wtyka http://free.of.pl/r/razem/community.zip
Peper
Matzec bez obrazy, ale torn zrobił ładniejszego skina :P
Good Job torn
case
no ja nie wiem ;]
skin matzec'a [apropos - jak sie odmienia twoja ksywke? biggrin.gif ] jest thebesciarski - torn'a tez pasuje mi do theme'a styleXP, ale jest moim zdaniem za duzy, przez ten naglowek z napisem k.status i w chwili kiedy sie pojawia, zaslania mi menu konnekta 8) co czasem troche przeszkadza.
ale co do jego wygladu to jest siuper smile.gif

robcie nastepne tongue.gif czekan na dostawe. heh~!
---------------------------
www.rap4u.prv.pl
torn
Skin 'Minimal'
user posted image
http://www.torn.kliper.eu.org/stuff/theK/minimal.zip
(3 wersje kolorystyczne - niebieski, żółty, różowy)
Mam nadzieję że komuś się spodoba.
cRoMo
Torn, a co to za dziwne przyciski (domyslam sie, ze steruja dzwiekiem), obok strzalki rozsun/zsun ?

PS. Sorki za OT
case
cRoMo: to sa przyciski zminimalizowanego Media Playera 9 biggrin.gif heh
---------------------------
www.rap4u.prv.pl
Matzec
QUOTE
hehe... tez zrobiłem skina do Rhodium, nie wiedząc o waszych:

Konkurencja nie śpi ;))
W nowej wersji skin wygląda tak:

user posted image

Zapraszam do pobrania.

QUOTE

Czy Twój skin nie powinien przypadkiem nazywać się "AikonXP?" :)
Peper
no no matzec :D Chyba też zrobie własnego skina. Nazwa oczywiscie: "pro leet" :P
case
matzec - rozwiewasz moje watpliwosci kto robi najlepsze skiny do k.statusa tongue.gif heh.
---------------------------
www.rap4u.prv.pl
shw
QUOTE(case)
cRoMo: to sa przyciski zminimalizowanego Media Playera 9 biggrin.gif heh

maly OT jeszcze - winamp 3 ma tez cos takiego.
koniec OT (moze i ja walne jakiegos skina)
ferrarius
Mam takie pytanie: czy was tez ta nowa wtyczka informuje o nowych wiadomosciach??? Jak to wylaczyc??? Jak zrobic tak, zeby tylko powiadamiala o zmianach statusu???
ferrarius
A oto kolejna skorka:

user posted image

Zainteresowanych zapraszam do pobrania:

http://www.republika.pl/ferrarius/konnekt/...ue_K.Status.zip

Polecam biggrin.gif
shw
No to sobie patrze - noc jeszcze mloda smile.gif - moze by cos zmajdrowac. No i powstalo moje pierwsze 'dziecko':
user posted image

I do sciagniecia: Shw 3
wszelkie uwagi mile widziane tongue.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.