Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: s.a0x
Konnekt | Forum > Dodatki > Wygląd > Schematy wyglądu (kStyle)
Stron: 1, 2, 3
Spass
foxtwo, dobrze to ująłeś. W moich k.stylach raczej nie macie co liczyć na więcej kolorów. W tym lepsza jest 'konkurencja'. wink.gif

// Nowa wersja - 0.9h - changelog i plik w pierwszym poście.
jiobel.
QUOTE(Spass @ 23.11.2005 - 23:18)
[...] W moich k.stylach raczej nie macie co liczyć na więcej kolorów. W tym lepsza jest 'konkurencja'. wink.gif [...]
*


A ową konkurencją jest na przykład? Bo ja w sumie takowej nie zauważam. rolleyes.gif
arct!c
propozycje: ikonka krss i kTerminarz. smile.gif
foxtwo
Wypasior... wszystko jest takie jak powinno być. Nie ma ikonki do "Profil" ?
Spass
arct!c, ikonka kTerminarza powinna działać. Przynajmniej u mnie działa. A ikona krss pojawi się w następnej wersji, niedługo ją zamieszcze. Czekam jeszcze na jakieś propozycje poprawek, bo takie dodawanie po jednej ikonce nie ma większego sensu.

foxtwo, o ile mi wiadomo, nie da się dodać ikonki dla pozycji Profil.

Styl spass_a0x chyba nigdy nie dojdzie do wersji oficjalnej 1.0 wink.gif Za często są zmiany i aktualizacje.
arct!c
Prosilbym jeszcze to odnosnie tabletki - ikonka na zakladce smile.gif
Spass
Nowa wersja - 0.9i - zawiera drobne poprawki.

Plik i changelog w pierwszym poście.
arct!c
Dziekuje bardzo smile.gif Teraz jest swietnie smile.gif
Gecik
Tradycyjnie najpierw gratuluję stylu smile.gif Świetnie, kolorów tyle, ile trzeba, a ta ikonka Tlenu to po prostu... zakochać sie można smile.gif

Pierwsza rzecz - zastanawia mnie, dlaczego Folder profilu ma jako ikonkę komóreczkę smile.gif

user posted image

Druga rzecz - lista ikonek, które burza jakoś tam harmonię stylu:

- GoBoard
- Gadacz
- Pozycja "Zakładki" (TabletKa) w Ustawieniach
- k.Birth
- Kółko i Krzyżyk
- kMigacz
- K+ (mogłaby byc w takim kółeczku) tongue.gif

...ale tak naprawdę to tylko gadżety, a styl broni się i bez tego smile.gif Wzorowa robota.
Spass
Dzięki Gecik.

Pozycja "Folder profilu" pobiera ikone z kontaktu bez sieci. Dla takiego kontaktu ustawiłem ikone komórki, bo przeważnie jak dodaje się kontakt bez sieci to jest to kontakt SMS. Tak już zostanie.

A nad ikonami tych wtyczek co napisałeś popracuje w najbiższym czasie.

Zestaw ikon a0x set 3 (autor a0x) mi też się bardzo podoba. Jak dla mnie to jest najlepszy zestaw i używam go też w Tlenie.

// Nowa wersja 0.9j. Changelog i plik w pierwszym poście.
arct!c
A moze tak ikonki do okienka kRSS (nowej wiadomosci, kanalu rss etc smile.gif)
hutu
Tak, wszystko fajne, tylko ta ikonka kAllStatus cosik niewyrazna. Jakby to 'i' bylo otoczone jeszcze bialym kolkiem wink.gif.
Spass
Pojawiła się nowa wersja stylu (0.9k). Jest w niej kilka poprawek. Zmieniłem też nazwe stylu na s.a0x
Graveer
Dziękować. Teraz jest jeszcze lepiej wink.gif
Cl3riq
Uzywam Twojego zestawu, jest świetnie skomponowany,
ale odkąd przesiadłem się na Jabbera (+transportGG)
konnekt ikony statusu jabbera "nieosiągalny" stosuje zamiennie
...z tym zielonym ludkiem, (nie wiem jak to się wabi =)

Co mogę zrobić, żeby tylko jedna ikona była wyświetlana?
Bo w sytuacji np dwóch osón nieosiągalnych, jedna ma żarówę,
a druga ludka...
dry.gif

Spass
Hmm... Nie mam pojęcia dlaczego ta ikonka ludka się tam ładuje. Na innych zestawach k.Style jest ok?
Cl3riq
Nie sprawdzałem na innych, ale na tym ikona konnekt-na.ico
czasem wyświetla się zamiast jab-na.ico.

I nie wiem od czego to zależy, bo gdy np wezmę 'więcej' ---> 'zapisz', wtedy zostaje standardowa żarówka, a po jakimś czasie znowu ludek.

Masz jakieś pomysły?

Spass
Pomysłów na rozwiązanie problemu póki co nie mam... Ale wina wcale nie musi leżeć po stronie mojego stylu. Najlepiej jakbyś sprawdził czy błąd występuje na innych zestawach. Może to być wina jakiejś wtyczki. Masz FavIcon?
Cl3riq
Mam FavIcon, ale z odłączonym te ikony równiez sie podmieniają.
Zarówno ten ludek jak i żarówa odpowiadają temu samemu statusowi, i może dlatego K je jakoś źle interpretuje. [ludek jest GLOBAL i dlatego nadpisuje żarówke Jabbera?]
[i jeszcze pytanie przy okazji: w Twoim zestawie są np niebieskie ikony jabbera. jak mogę je ustawic zamiast standardowych zółtych? Przez modyfikacje .XML?]
Spass
Nadal nie odpowiedziałeś mi na pytanie, czy ten błąd występuje tylko na moim zestawie... smile.gif

A niebieskie ikonki jabbera możesz zastosować poprzez zmiany w xml'u albo po prostu zmiane nazw plików.

EDIT: OK, już wiem co było nie tak. Brakowało wpisów do niektórych, niestandardowych stanów GG, a Cl3riq używał GG poprzez transport. Niedługo zamieszcze drobną poprawke stylu (wersja 0.9l)
qbic
Dla mnie też super - po małych przeróbkach jeszcze z dodatkiem TłoK jest super, aż sie pochwalę smile.gif
cumeel
Przydałaby się jeszcze ikonka blokowania okna rozmowy(tabletKa).
arct!c
Ja to bym chciał żeby ten zestaw dobrze przez Tloka był obsługiwany, bo jak na razie to widać niedoskonałości ikon.
eBayo
I jak? Jakieś prace rozwojowe są prowadzone? Może nowa wersja ikonek a0x'a? smile.gif
Spass
Prace rozwojowe są prowadzone na bieżąco. Jak będzie troche więcej zmian to zrobie update stylu, bo nie ma sensu wydawać nowej wersji ze zmienioną jedną lub dwoma ikonkami. Także - requesty mile widziane...
raben
Wersja stylu z ikonkami AQQ pozwoliłem sobie dorobić i udostępnić. Chyba Spass nie będzie miał nic przeciwko temu smile.gif. A komuś się przyda taka wersja z dopasowanymi ikonami AQQ pod styl.
lukaszgl
Przydałyby się jeszcze jakieś ładne ikonki do kRadia :>

Wiem że marudze, ale póki co to troche nieciekawie wygląda ta standardowa zielona
Graveer
Tylko z tego co wypatrzyłem, ikona łączenie nie ma tego piorunika, tylko taka migająca ikona "niedostępny". No i ikona zajęty wygląda jak z/w w innych sieciach, to trochę mylące. Po za tym GJ smile.gif
pzdr
Hunter67
Ja mam pytanie, mianowicie, czy da jakoś rade wyciągnąć ze stylu tylko samo kIEView? smile.gif
Spass
Hunter67: Samo kIEView, czyli styl okna rozmowy? To się ustawia niezależnie od ikon kStyle. Przeszukaj sobie dział Okno rozmowy (kIEView). Na pierwszym screenie to jest chyba jakaś przeróbka Gradientala.

PS: Jakoś niedługo trzeba bedzie zrobić update ikonek. Troche się braków nazbierało.

EDIT: Pojawiła się nowa wersja oznaczona jako 0.9m

Niedługo zmienie też ten screen w pierwszym poście na jakiś ciekawszy i bardziej aktualny.
// Właśnie zmieniłem screena. IMO teraz lepsiejszy jest.
lukaszgl
Super Spass dzięki za nowe fajne ikonki.

Teraz posiedze troche i powkładam to o co miałem więcej wink.gif
Andrzej1307
nie wiem czy ktos to juz pisal, ale brakuje ikonki kRSS podczas sprawdzania wiadomosci i ikonka kRadio tez jest zwykla... tzn kolorowa tongue.gif
lukaszgl
Ikonka kRadia jest, tylko ze po update kRadia główna ikonka zmieniła sie na taka czerwoną.


P.S. kStyle mam na samym dole listy, więc pewnie autor wtyczki z radiem umiescił tam na sztywno swoja ikonke...
Chciałbym miec spowrotem taka ze stylu, jak to zrobić ?
Spass
W wersji 0.9n ikonka wtyczki kRadio powinna już być prawidłowo podmieniona.
inox
Rewelacyjny styl! Gratuluję! Jestem z konnektem od lat. Dziś postanowiłem trochę go zmienić...
Inne tematy to w większości niedoróbki... tu za wyjątkiem kilku personalnych upodobań (kolor TIP, tło pod listą kontaktów) akceptuję wszystko smile.gif
Andrzej1307
jestem tego samego zdania smile.gif styl jest najlepszy ze wszystkich dostepnych. pasuje do mojej szarej kolorystyki windowsa wink.gif
Spass
Fajnie, że się Wam podoba. Dawno nie było żadnych zmian, więc postanowiłem troszkę uaktualnić ten schemat. Pozmianiałem troche ikon, między innymi kLAN, AIM, GoogleTalk, dotychczasowe ikony kLAN powędrowały na ikony globalne i kZmieniacza, ikony stanów Porozmawiajmy, Jestem zajęty i Wrócę pózniej są odświeżone. Poprawiłem jeszcze kilka drobniejszych spraw. Wersja 0.9o do pobrania w pierwszym poście.

A jeśli chodzi o to, że nie do końca pasują Wam kolorki zdefiniowane w stylu, to właściwie nawet nie wiem jakie są zdefiniowane, bo traktuję s.a0x raczej jako schemat ikon. Więc po prostu wgrywajcie sobie tylko ikony.

Nie jestem teraz w Konnekcie na bieżąco, więc piszcie jak będzie brakowało jakiejś ikony w stylu, albo będzie ona wyjątkowo brzydka.

pzdr

// Nowy screen:

cartman24
Ehh a ja już z godzine próbuje sobie wczytać ten wygląd ale pojęcia nie mam jak to zrobić :| Wytłumaczy ktoś... ? Sorki za problem..ale powaznie..zrobiłem wszystko co przeczytałem..i nie moge zmienić wyglądu mojego konnekta ;|
Spass
To zależy co rozumiesz pod pojęciem "wygląd". Jeśli ikony, to folder s.a0x 0.9o należy przegrać do folderu themes, a następnie w opcjach Ustawienia -> kStyle wybrać dany schemat ikon. Jeśli chodzi Ci o kolor listy, to ustaw go sobie w Ustawienia -> Wygląd. A jeśli chodzi Ci o ramkę okna, to zmień sobie styl Windowsa, a jednocześnie zmieni się ramka Konnekta. A jeśli o coś innego Ci chodzi... to wytłumacz to dokładniej.
raben
Spass kiedy będzie nowa wersja ? tongue.gif bo mi nie pasuje ta czerwona ikona k.Radia (1 beta) smile.gif zrób prezent przed nowym rokiem PLOX biggrin.gif
Spass
Jeśli Ci chodzi o ikonkę kRadia na głównym toolbarze to u mnie się podmienia prawidłowo. Może masz jakąś starszą wersję s.a0x? Sprawdź, ściągnij z pierwszego postu wersję 0.9o i sprezentuj się sam ;)

A nowa wersja będzie, jak mnie zasypiecie postami typu "ta ikona się nie podmienia", "ta jest brzydka jak cholera", "tej ikony brakuje". Także piszcie, piszcie.
lukaszgl
Spass skoro tak stawiasz sprawę to ja mam kilka propozycji.

1. Ikonki w menu kRadia, ta od "Info" mogłaby być tak samo (czarno-biała) jak w menu konnekta - myślę że jak zerkniesz to będziesz wiedział o co mi chodzi. W tym samym menu ikonki od "głośniej" i "ciszej" tez mogłyby bardziej pasować do stylu.
2. Brakuje ikonek w ustawieniach kRadia, bo niedawno wydana nowa wersja posiada je bardziej rozbudowane.
3. Dziwnym trafem nie podmienia się u mnie w ustawieniach ikonka z K+, pozostaje zawsze standardowa (od razu wspominam że kStyle jest na samym dole). To samo dzieje się z kMigaczem (zarówno w ustawieniach jak i w "więcej" kontaktu - wersja 0.6.3.1)
4. Nie podmienia mi się także ikonka wiadomości od serwera (ta czerwona w menu wtyczek "Włącz/Wyłącz" - mam nadzieję że dobrze ją określiłem).
5. Czy mógłbyś pomyśleć też o zmianie ikonek Szukacza? Moim zdaniem te oryginalne nie pasują do całego zestawu, podrasowana lornetka to byłoby to, ewentualnie zmieniona ikonka która była w temacie Szukacza - czerwone logo konnekta z lupką.
6. Przydałaby się także ikonka kSend64, wprawdzie mało kto korzysta ale czasem się zdarza.
7. "Transfery" w sieci AQQ.

Edit 1:
8. Mógłbyś zrobić aby na liście kontaktów przy osobach do których mamy numer tel, maila lub po prostu posiadają opis, były ikonki jak w tipie (przykładowo w Silku jest to ładnie rozwiązane).
9. Proponowałbym abyś zastanowił się nad zmianą ikonki TV, jest ładna ale według mnie ten zielony nie pasuje do ogólnie szarego zestawu.

Edit 2:
10. Przydałaby się jeszcze ikonka do FTP, wiem można podstawić tą z KTP ale jednak to już inna wtyczka.


Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na aktualizację tego pięknego zestawu wink.gif

P.S. Jako że nikt pode mną nic nie napisał edytuje ten post.
EmiLio
Piękny zestaw ikon, ale przydałyby się ikony do AQQ(wyślij obrazek, katalog, pliki) bo te standardowe nie pasują do tego pięknego zestawiku.
Spass
Ja już nie rozwijam tego schematu, ale jak komuś się chce to oczywiście może wprowadzić poprawki i wrzucić zmienioną wersję na forum.
lool_konekt
Jeżeli znajdzie sie taka osoba która zechce mi wytłumaczyc co powinienem zrobic zeby mój konekt wyglądał tak jak na tym obrazklu będę jej niezmiernie wdzięczny ( jak bym znalazł instrukcje to bym sie nie pytał )
jiobel.
Wgrywasz styl ikonek do Konnekta (czyli tu: s.a0x). Zmieniasz styl Windowsa. Zmieniasz tło na takie, jak jest tu. Font to chyba Tahoma. A we wszystkim tym pomoże Ci szukajka na forum i wujek gugiel. Przecież można to wszystko znaleźć… ;-)

Poza tym na choinkę cytowałeś cały post? :-/
lool_konekt
Dziekuje za pomoc wink.gif a co do szukajki to szukałem ale nigdzie nie mogłem znaleźć konkretnych odpowiedzi ...


klikam na odpowiedz a robi sie cytuj why ? ;/

Bo klika się na dole odpowiedz, a nie przy poście. Na przyszłość: nie tolerujemy cytowania ostatniego posta. Prosiłbym, aby stosować się do regulaminu, który z kolei nakazuje pisać posty zgodnie z wszelakimi zasadami, a więc również zaczynać zdanie wielką literą.
saCOOL
Heh, s.modena przeszła na emeryturę u mnie, z błahego powodu: za mało kolorków jabbera rotfl. Ten schemat śliczny i na dodatek ładnie 3 jabberki można władować jak nic (a więcej by się i tak przydało biggrin.gif). Jak zwykle Spass wykonuje kawał genialnej roboty!
saCOOL


Wybaczcie, że post pod postem.

Wiem, czepiam się, ale czy te ikonki są inne? Są inaczej umiejscowione (o kilka pikseli), po prostu ani sam wygląd, ani umiejscowienie się nie pokrywa. Troszkę śmiesznie, jak przełącza się status dla wszystkich sieci, pierwszy jabber skacze biggrin.gif. Spass, jeśli będziesz się jeszcze bawił tym schematem, to zrobisz jeszcze ze dwa kolory dla jabbera?
Nathaniel_1986
Siemka!

Znalazłem ten świetny styl, ale pojawił sie problem podczas jego ładowania. Otóż - po wrzuceniu plików do 'themes' w ustawieniach mogę zmienić jedynie ikony i czcionki, ale za cholere kolory. Restartowałem konnekta i nic nie pomagało. Jeśli ktoś móglby mi pomóc, wie dlaczego tak sie dzieje i jak to można naprawić - wielkie dzięki!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.