Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Obsługa skinów.
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3
mac307
QUOTE(78Pawel @ 30.06.2008 - 12:54) *

Uzbieraj w przeliczeniu jakieś 150zł - i po prostu kup smile.gif .Ja tak zrobiłem.


hehe bulić 150 zeta tylko po to żeby sobie wygląd komunikatora zmienić - gratuluje podejścia smile.gif
dejko
Ale tak już pomijając to wszystko... tam cos była mowa o Vista:
1. Zamulać i tak już ciężką Vistę dodatkowo WindowBlinds, tylko po to, żeby Konnekt nie straszył wyglądem?
2. Płacić 150 zł tylko po to, żeby Konnekt ładniej wyglądał?

Do Visty na początku wyszło kilka ciekawych styli w tym mój ulubiony:
http://www.pcjdesktop.cn/UploadFile/200802162128286019.jpg
Ale teraz to juz jakieś barachło tylko.
http://vistastyles.org/category/vista-styles/
78Pawel
QUOTE(mac307 @ 30.06.2008 - 16:50) *

hehe bulić 150 zeta tylko po to żeby sobie wygląd komunikatora zmienić - gratuluje podejścia smile.gif


QUOTE


1.1. Zamulać i tak już ciężką Vistę dodatkowo WindowBlinds, tylko po to, żeby Konnekt nie straszył wyglądem?
2. Płacić 150 zł tylko po to, żeby Konnekt ładniej wyglądał?



Po pierwsze - A kto powiedział że tylko komunikatora?? - bawię się grafiką i jeżeli mam ochotę na zmianę wyglądu powłoki Windowsa - to chcę mieć licencjonowane i oryginalne oprogramowanie, mogę sobie na to finansowo pozwolić - zarabiając pieniążki - to co w tym złego smile.gif. Autor programu dostał za swoją prace wynagrodzenie a ja nie muszę Chować Windowsa do Piwnicy smile.gif.

Po drugie - mając szybki procesor, wydajne ponad 2GB pamięci, szybki dysk i osobną grafikę na Laptopie - oraz odpowiednio skonfigurowany i zoptymalizowany system mogę zafundować mojej Viście naprawdę wszystko co tylko zechcę bez jej zamulania (widzę wasze ironiczne uśmiechy - ale cóż - młodzi jesteście - więc patrzę na to z przymrużeniem oka) . Okazało się że irlandzki Dell - robi naprawdę bardzo porządne laptopy a Vista w przypadku mojego modelu - działa wyśmienicie smile.gif.

Po trzecie - przy pomocy Tłoka - styli okien CSS - można wykonać bardzo ale to bardzo fajne efekty graficzne, personalizując swojego Konnekta według własnego widzi mi się smile.gif. Dodając do tego własne skórki wykonane przy pomocy specjalnych narzędzi powiązanych z Windows Blinds, jaki i Open Sourcowych programów takich jak Gimp czy Paint.Net - można stać się użytkownikiem i posiadaczem jedynego w swoim rodzaju wyglądu Windows.

Nie mówię to żebyście posądzali mnie o snobizm czy poczucie wyższości - ale mając te 30 lat - z czasem zmieniają się pewnego rodzaju preferencje związane z podejściem do sprzętu i oprogramowania.

Stać mnie to kupuję, modyfikuję i tworzę. Proste. A efekty pracy innych i moje - są dla mnie satysfakcjonujące.Równocześnie nie zarzucam nikomu aby do uruchomienia i uzywania konnekta musiał używać pirackiego oprogramowania z crackami itp smile.gif.
keeveek
Tak? Mnie się zdaje, że im człowiek starszy, tym mniej się w pierdółki z wyglądem windowsa bawi. Nie widziałem jeszcze żadnego informatyka, ani grafika, który , jeżeli w ogóle pracuje na windowsie, bawił się w jakieś zmiany skorek.

Co więcej, mnie osobiście jeszcze bardziej dziwi, by instalować jakieś blindsy i inne szajsy na laptopie. Dla mnie laptop powinien mieć jak największą wydajność i jak najmniejszy pobór mocy. Zwłaszcza przydaje się to grafikom i programistom, bo jednak trochę więcej wolnego ramu pozwala na szybszą kompilację i rendering, ale niektórzy widzę chcą mieć różowe aero, no trudno.
78Pawel
QUOTE(keeveek @ 30.06.2008 - 18:34) *

Tak? Mnie się zdaje, że im człowiek starszy, tym mniej się w pierdółki z wyglądem windowsa bawi. Nie widziałem jeszcze żadnego informatyka, ani grafika, który , jeżeli w ogóle pracuje na windowsie, bawił się w jakieś zmiany skorek.

Co więcej, mnie osobiście jeszcze bardziej dziwi, by instalować jakieś blindsy i inne szajsy na laptopie. Dla mnie laptop powinien mieć jak największą wydajność i jak najmniejszy pobór mocy. Zwłaszcza przydaje się to grafikom i programistom, bo jednak trochę więcej wolnego ramu pozwala na szybszą kompilację i rendering, ale niektórzy widzę chcą mieć różowe aero, no trudno.


To czym mam fioletowe czy rózowe AREO - nie obchodzi mnie - wiem tylko że programy graficzne zarówno z włączonym jak i wyłączonym interfejsem - działają płynnie bez zacięć z włączoną kupą filtrów.

To czy mam włączone bajery czy nie - jest to kwestia indywidualności - jedni lubią Mercedesa inni Lexusa. Nie jestem z tych osób, które muszą mieć tak jak ma prawie każdy.

Czy w tym kraju nie ma już szans na indywidualność ?? Czy wszyscy muszą poruszać się w szarej masie takich samych ludzi i określonym przez TRENDY I MODY kierunku - bo tak robią wszyscy??

Widzę że u niektórych przebudził się duch totalitarnego traktowania - ktoś inny nie może mieć już inaczej jak On sam ma. Jakież to typowe w mentalności sąsiada - Polaka wink.gif
keeveek
Czyli dla Ciebie wyznacznikiem indywidualności jest styl windowsa? Jakie przykre musisz mieć życie...
lukaszgl
Raczej aspektem a nie wyznacznikiem.
Ale cóż, każdy widzi to co chce widzieć wink.gif
78Pawel
QUOTE(keeveek @ 30.06.2008 - 19:24) *

Czyli dla Ciebie wyznacznikiem indywidualności jest styl windowsa? Jakie przykre musisz mieć życie...


Keeveek - Tak to już jest z niektórymi młodymi osobnikami..nie potraficie czytać między wierszami.. szkoda że przy tym uczepiłeś się mnie jak rzep 4 liter psa. Weź dziewczynę (żonę) - tak jak ja to zrobię - daj jej buziaka - weź ze sobą jej psa lub kota i wyjdź na wieczorny spacer, odetchnij troszkę świeżym powietrzem i daj żyć innym - tym szarym jak i tym którzy lubią mieć epileptyczne fuksjo-seledynowo-różowy pulpit wink.gif.

Wizard
Co wy się czepiacie 78Pawla? Jak najbardziej ma racje. Stać go to kupuję - i bardzo dobrze, że korzysta z legalnych źródeł. Wydajność go zadowala, może sobie pozwolić na swoisty tuning - tuninguje. Nie widzę żadnego problemu, a niektórzy próbują go szukać na siłę. Niestety ma to miejsce co raz częściej, często za sprawą wiadomego forumowicza.
Bandit
Jest takie podejscie polaków, pomimo, że każdy wie, że piractwo to złodziejstwo i okradanie autorów którzy włożyli dużo trudu i pracy w swoisty twór, każdy piraci i teraz ludzie śmieją się z 78pawła, że jest uczciwy.

"...Teraz zlodziej i cwaniak jest ogolnie szanowany, a dobry i uczciwy frajerem nazywany..." - Natural Dread Killaz - Babylon!

Bardzo prawdziwe słowa.
dejko
QUOTE
każdy piraci i teraz ludzie śmieją się z 78pawła, że jest uczciwy.

Ja sie np. nie śmieję. Jeśli ktoś ma potrzebę używania takiego programu i stać go na uczciwość, to bardzo dobrze, ze decyduje się zapłacić a nie ukraść.

Mnie śmieszy co najwyżej wywalanie kasy w tak niepraktyczną rzecz jak modding pulpitu. Ja rezygnuję z bajerów, jeśli powodują one negatywny wpływ na wydajność systemu, a co dopiero, gdybym musiał za nie zapłacić.

Drugie co mnie śmieszy - po co wydawać kasę na programy, które w dodatku mulą kompa, skoro do takich samych efektów można dojść wykorzystując darmowe metody, w dodatku nie wpływające na wydajność.

Aero ma bardzo duży potencjał i w sieci można znaleźć wiele themesów. Od jakichś tam prostych oczojebnych kolorków, po naprawdę ładne i wyważone kompozycje.
WB nie uzywałem nawet na XP, bo oferowane przez nią efekty nadają się tylko do zrobienia screena i pochwalenia sie na forum. W detalach są one miejscami mocno niedopracowane.

Jeśli juz miałbym się bawić w dogłębne modyfikacje, to raczej skorzystałbym z modyfikacji shella. Daje to znacznie lepsze efekty, dużo mniejszym kosztem (czasem nawet zwalnia zasoby).
http://www.searchengines.pl/Alternatywne-shelle-t22308.html
Tu polecam Litestep. Ciężki w konfigu (jedzie się w notatniku), ale efekty powalają.
http://search.deviantart.com/?section=brow...&q=litestep

Ten to dopiero pozwala na modyfikowanie i tutaj można sie rzeczywiście "odróżnić".
Bandit
litestep sux, Bblean rox!
mac307
mnie po prostu chodziło o to że nie zamierzam wywracać do góry nogami wyglądy całego systemu (i to jeszcze za opłatą) ... nic więcej. więc argumenty że można sobie zmienić skórkę komunikatora (bo tego dotyczy ten temat - a niektóry o tym zapomnieli!! ) za pomocą zmiany stylu Windowsa jest po prostu psu na budę - ale oczywiście GURU forumowi mają zawsze rację wink.gif
keeveek
78Pawel, czyli jednak mierzysz smile.gif Wydaje Ci się, że jeżeli ktoś ma standardowego skina windowsa, to nie chodzi z dziewczyną (żoną) na spacery? Zresztą, uważaj jak konstruujesz zdania po polsku, bo "Weź dziewczynę (żonę) - tak jak ja to zrobię" brzmi bardzo.. nietaktownie smile.gif

I ciężko, że macie problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Nam chodziło o to, że kupowanie oprogramowania za 150 zł, żeby "konnekt ładniej wyglądał" jest po prostu śmieszne. Osądzanie reszty jest żałosne. Od dawna nie zainstalowałem pirackiego oprogramowania, gry kupuję tylko i wyłącznie legalnie, więc nie wiem o co chodzi.

mac307, popieram. Zmiana stylu windowsa to nie jest zmiana wyglądu komunikatora! W Konnekcie nie masz wpływu na jego wygląd, więc zmień komunikator czym prędzej, bo przecież musisz być fashionable jak 78Pawel, więc poszukaj komunikatora z kolorowymi skórkami smile.gif

I zgadzam się z dejkiem, że 90% tego, co powstaje na WB jest cholernie niefunkcjonalne i posiada tylko kilka bajerów, które na dłuższą metę są irytujące, co pokazywała niejednokrotnie Ved.
foxtwo
keeveek: czytajac bzdury jakie wypisujesz dochodze do wniosku ze forum powinno miec ograniczenia wiekowe...
keeveek
Myślę, że wtedy byś się nie załapał.
ved
>które na dłuższą metę są irytujące, co pokazywała niejednokrotnie Ved.

keeveek to ty masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem i to straaaszne.

Za WB tesknie, bo uzytecznych funkcji mial mase jak chociazby zamykanie prawoklikiem
keeveek
Faktycznie, niesamowicie przydatne :] A menu kontekstowe wtedy czym? smile.gif Zresztą, do takich "bajerów" wystarczą dodatkowe przyciski myszki smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.