Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Obsługa skinów.
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3
jiobel.
Riddle chciał powiedzieć, że minimalizm to jednak dobra sprawa. ;-))
Trial
Olorin i pozostali zwolennicy TloK-a - dziekuje za wsparcie duchowe smile.gif
narazie prace nad projektem (TloK) zostaly spowolnione do minimu na rzecz innego projektu..
co nie oznacza ze zupelnie odpuszcze ... przyjdzie nie dlugo moment ze wyjdzie nowa wersja
mysle ze poprawiona co nieco i dodana zostanie nowa funkcjonalnosc...
oczekuje tylko wyrozumialosci i cierpliwosci smile.gif

pozdrawiam
keeveek
ja jestem za skinowaniem i avatarami. ale możnaby zrobić współprace z tłokiem. a nie dałoby sie z tych dwu zrobić jedną wtyczke? że w opcjach wybierałoby się skina i jeśli ktoś chce, osobno plik graficzny tła
jiobel.
Po co łączyć? :-|
arct!c
Żeby można mieć i rybki i akwarium.
KoSiarzPL
Łączenie dwuch wtyczek to bez sens. Lepiej by było gdyby wtyczka do skinowania po prostu wydzieliła część opcji związanych z listą kontaktów do innej wtyczki. Wtedy by była wtyczka do skinowania i wtyczka do listy kontaktów, która można by było zastąpić tłokiem. Jeśli autorowi nie chciało by się wydzielać nowej wtyczki to dodać opcję "wyłącz/włącz skinowanie okna kontaktów"
Olórin
Zgadzam się z Kosiarzem.
bakerss
Taby w oknie rozmowy mogły być dopiero w 0.7, avatary w 0.7 skinowanie okna, tło w 0.7 a tu sie okazuje, że wszystko jest możliwe juz teraz. Może właśnie to jest ta wersja 0.7, to żeby wkońcu użytkownicy i developrzey zajeli sie konnektem, a nie tylko hao zrób to, hao zrób tamto, bo nie oszukujac sie, dopiero zaczeło sie cos dziać w konnekcie po tym dłuższym zastoju w którym nie było żadnych aktualizacji, a powstało praktycznie wszystko co było nie mozliwe w konnekcie wink.gif To takie moje małe dywagacje, nie przejmujcie sie tongue.gif

mi ta wtyczka sie wywala, czy to na nowym profilu, czy to na starym, to tyle z mojej strony ;]
Aule
Hym, ta o ile zakładki Olórina sie pewnie utrzymają, to ani Tłok, ani ta wtyczka, ani avatary nie będą potrzebne, wg mnie marnowanie czasu. W mitycznym K 0.7 ma być użyta inna kontrolka od listy kontaktów, więc wtyczki operujące na liście kontaktów przestaną działać... Co nie znaczy oczywiście, że nie jestem za rozwijaniem tych wtyczek.
Trial
nie jest powiedziane ze jak zmieni sie kontrolka listy kontaktow to nie zostanie przepisany TloK tak aby dzialal z nowa kontrolka smile.gif
kwestia przydatnosci jakich kolwiek wtyczek, o niej decyduja sami uzytkownicy. a to czy jest to efekt czysto wizualny nie wnoszacy zadnej funkconalnosci praktycznej do Konnekta nie mowi nic o przydatnosci...
dla niektorych jest to bardziej przydatne niz jakakolwiek obsluga protokolu jabera czy tlena czy jakiekolwiek innej wtyczki...

pozdrawiam smile.gif
keeveek
moim zdaniem liczba pobrań tłoKa mówi sama za siebie o jej przydatności /wtyczki/
arct!c
Nie którzy pobierają, raz włączą i wywalają. Np, ja. Wiec akurat ten argument do mnie nie trafia.
riddle
Jak można wywalić wtyczkę która wspaniale dodaje minimalistyczny gradient do zwykłej kolorowej plamy na rosterze. Chociażby żeby rozświetlić ten kolor. Tłok to wtyczka roku. Tabletka też jest cool, ale mi nie podpasowuje jeszcze. smile.gif

Wracając do tematu - uważam, że jest sens dewelopować takie rozwiązania, mimo że ten mityczny 0.7 będzie miał inną listę… być może nawet z opcją tła od razu… bo pomijając używanie wtyczek Trial i Ursus uczą się API K i samego programowania i potem mogą jeszcze coś dla nas zrobić. Chwała im za to.
keeveek
riddle, pierwszy raz zgadzam się z Toba w zupełności. należy doceniać trudną pracę jaką wykonują dla nas Ci developerzy a ich praca może przynieść efekty także w przyszłosći. Dzięki nim nie można już powiedzieć że konnekt nie jest plastyczny. po drugie jako nieliczni developerzy nie mają się za Bogów od których lud wymaga zamiast bić im pokłony
Olórin
tabletka wyszła w tamtym roku tongue.gif
arct!c
QUOTE(riddle @ 31.03.2006 - 17:02) *

Jak można wywalić wtyczkę która wspaniale dodaje minimalistyczny gradient do zwykłej kolorowej plamy na rosterze. Chociażby żeby rozświetlić ten kolor.

Z moim zestawem ikon nie wygląda to ładnie (widać niedoskonałości ikon). Mam wybór, tłok albo ikonki - sry, ale wole ikonki bo ładnie się komponują z moim pulpitem.
keeveek
jak idą prace? smile.gif będzie można się spodziewać jakichś kolejnych wersji aplha? smile.gif jestem tak napalony na tę wtyczkę że zaraz zaczną mi się topić klawisze klawiatury smile.gif
ursus6
Prubóje zrobić obsługe paska narzędziowego.
TaO
ja tylko dopiszę że mógłbys zrobić tak, żeby pasek narzędziowy mógł być chowany albo np: wyłączany tongue.gif albo cokolwiek tylko żeby zostały same kontakty + okno programu biggrin.gif
Abraxas
Hmmm a może wysuwany pasek narzędziowy. Coś ala winampowe szufladki. Ok, chyba się zapędziłem wink.gif
TaO
Abraxas: no właśnie o czymśtakim myślałem ;P ale chyba to trudno zrobić ? tongue.gif
@ndy
Czy są jakieś postępy w tworzeniu wtyczki ?
misiekf
Więc powiem tak , bo zawsze mówię, że nie działa smile.gif
Otóż pod w2000 działa ładnie, nawet tak bardzo nie spowalnia mi jak tłok...
Good job i czekam z niecierliwością
beosia
cicho wszędzie, głucho wszędzie
co to będzie, co to będzie...
Abraxas
A twórczy dodatków juz zacierają rączki :]
zhvir
czy coś się rusza w sprawie wtyczki? czyżby wszystkie siły i moce przerobowe poszły na kAQQ? smile.gif
ursus6
Nie pomysłu do skórkowania, jak skończe KAQQ to spróbuje dalej dokończyć.
mac307
szkode, że skinowanie odeszło na dalszy plan...
randal
Ja normalnie wymiękam Konnektowi brakowało chyba już tylko świetnego wyglądu.. Mi nawet okienko TIP (przy kursorze) O wiele lepiej chodzi jak normalnie .. A podpowiedzi przy kursorze pozwalają skumać i bezproblemowo wchodzić do ustawień smile.gif i zarządzać belka choć jej nie widać.. Hehe Ci super power userzy którzy mają konnekta bez podpowiedzi to niech teraz plują w brodę biggrin.gif jak ten projekt się zakończy jak zobaczą avatary no to chyba padnę z wrażenia. URSuS wielkie dzięki! A ja już powoli zacząłem zazdrościć nowej mirandzie wink.gif A tak apropos kiedy konnekt 7 ? Jest jakiś topic na ten temat? Oups .. dokowanie i przyciąganie do brzegów straciło na ważności.. Dzięki temu mam konnekt na drugim monitorze :]
zhvir
@ursus6: czy moglibyśmy się dowiedzieć co nowego w sprawie skórkowania w K? jakieś screeny lub chociaż garstka informacji... jeśli wolno mi zauważyć to użytkownicy forum AQQ mieli jakiś czas temu możliwość przyjrzenia się twojemu projektowi, a nam... chlip... chlip... nie chcesz pokazać ;)
GuZiK
Jakieś postępy?
raben
No szkoda że nie jest rozwijane bo bym porobił skórki smile.gif
keeveek
przestało być rozwijane na rzecz kTransfer3 i kAQQ32. Skiny będą zapewne, ale duuużo później
weer
To może źródełka mogły by być udostępnioone? ktoś by się nimi na pewno zaopiekował:)
zhvir
jeżeli ursus jest w grupie devów zaprzągniętych do projektu k0.7 to możemy być niemal pewni że nie zapomni o skórkowaniu :>
keeveek
niestety, projekt skórkowania jest z tego co wiem, zawieszony i nie ma w planach wznawiania go. (nie biorąc pod uwage K 0.7)
GuZiK
Wybaczcie, że odgrzebuję po takim kawale czasu, ale marzy mi się ta wtyka i marzy...
szpon5
Ja też bym bardzo chciał, aby powstała obsługa skinów. Może w tej nowej mitycznej wersji będzie chociaż trochę obsługi skinów, bo mam serdecznie dość zmieniania wyglądów Windowsa. Poz tym teraz mam viste i trudniej znaleźć dobre wyglądy.
keeveek
No ja bym raczej nie zmieniał wyglądu systemu dla komunikatora, prędzej bym zmienił komunikator, co radzę Tobie czynić wink.gif
szpon5
Mam zainstalowane AQQ i konnekt, jak na razie AQQ jest dla mnie lepsze, ale zobaczymy co będzie dalej z konnektem. AQQ jest bardzo szybko rozwijane, chyba najszybciej ze wszystkich komunikatorów i to jest wielki plus.
Bandit
Szpon idz pograj w Call of duty, pozabijaj troche biegajacych botów i ściągnij sobie gadu-gadu...

... tak zwarnujcie mnie, szpon trolu szmato lamo noobie WON! :-)
szpon5
Czym sobie na to zasłużyłem ?, ale dobra to jest temat o dyskusji obsłudze skinów, więc nie mam zamiaru dalej kręcić tej rozmowy.
keeveek
Don't worry to tylko Bandit, mama dawała mu klapsy bobrem wink.gif
78Pawel
QUOTE(szpon5 @ 28.06.2008 - 21:16) *

Ja też bym bardzo chciał, aby powstała obsługa skinów. Może w tej nowej mitycznej wersji będzie chociaż trochę obsługi skinów, bo mam serdecznie dość zmieniania wyglądów Windowsa. Poz tym teraz mam viste i trudniej znaleźć dobre wyglądy.


Widows Blinds 6.1 - i jak będziesz cierpliwy i nie będziesz leniwy - znajdziesz mnóstwo świetnych skórek Shela Windowsa Visty. Próbowałem i efekty były bardzo ale to bardzo fajne. Standardowy Konnekt w wielu przypadkach wygladał w nich bardzo efektownie.
keeveek
Jak chcesz mieć alufelgi to też kupujesz nowy samochód? Zmienianie windozy pod komunikator to strata czasu.
szpon5
Widows Blinds 6.1, znam ten program, używałem, tylko, że to wersja 30 dniowa a cracka ani seriala dobrego nie ma do tego programu, chyba, że do starej wersji.
78Pawel
QUOTE(keeveek @ 29.06.2008 - 11:59) *

Jak chcesz mieć alufelgi to też kupujesz nowy samochód? Zmienianie windozy pod komunikator to strata czasu.


Gdy nie można kupić nowych alufelg do starego samochodu - bo już ich nie wyprodukują - to kupuje się nowy tongue.gif.

Zmiana wyglądu Windows to tylko 5 minut pracy smile.gif. Dla chcącego odmiany - nic trudnego. Wystarczy poszukać, odszukać i sie MA. Wystarczy odrobina samozaparcia. Lenistwa , ciągłego MALKONTENCTWA w tej materii nie znosze.

QUOTE("szpon")
Widows Blinds 6.1, znam ten program, używałem, tylko, że to wersja 30 dniowa a cracka ani seriala dobrego nie ma do tego programu, chyba, że do starej wersji.


Uzbieraj w przeliczeniu jakieś 150zł - i po prostu kup smile.gif.Ja tak zrobiłem.
szpon5
QUOTE("78pawel")
Zmiana wyglądu Windows to tylko 5 minut pracy smile.gif. Dla chcącego odmiany - nic trudnego. Wystarczy poszukać, odszukać i sie MA. Wystarczy odrobina samozaparcia. Lenistwa w tej materii nie znosze.


Umiem zmieniać wygląd Visty, zmieniałem wiele razy
keeveek
Bzdura. Nie jestem jedynym użytkownikiem komputera w moim domu, a ustawianie osobnych kont dla każdego jest po prostu niewygodne i niepotrzebne. A nie każdy w moim domu by się zgodził na zmianę wyglądu windowsa, zwłaszcza tylko pod mój gust.

Dla mnie prościej i wygodniej było zmienić komunikator, i z tej zmiany jestem zadowolony.
Lwiczek
Widzisz - opinia jak du^wyraz - każdy ma swoją wink.gif Nie wyobrażam sobie, żeby u mnie w domu nie było osobnych kont dla każdego (rodzice mają osobne). Każdy chce mieć coś innego na pulpicie, każdy ma inną konfigurację programów (trzymanych w profilu w Documents & settings). U mnie to rozwiązanie sprawuje się świetnie. Plus jest jeszcze taki, że nikt nie zagląda do moich plików.

A co do zmiany wyglądu - dla mnie program który nie potrafi dostosować wyglądu do reszty systemu jest z reguły skazany na porażkę - lubię, gdy wszystko się komponuję i nie muszę dla każdego programu szukać osobnej skórki która pasowałaby do reszty. Raz wybrałem, dla systemu, i wszystko ma wyglądać tak samo. Znudzi mi się to znowu zmienię systemową, raz, i po problemie...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.