Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Obsługa skinów.
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3
ursus6
Od kilku dni próbuje zrobić obsługe sników do konnenkta. Napotkałem się z kilkoma problemami
tj. obsługa położenia różnych kontrolek.
Jak narazie takie efekty mam.
Olórin
Rebar ma styl CCS_BOTTOM, aby go pozycjonować musisz go usunąć. Toolbarom polecałybym dodać TBSTYLE_TRANSPARENT
Trial
widze ze ktos mnie ubiegl smile.gif

hahaha ...
jest kilka rozwiazan na zrobienie skinow...
ale nie wiem czy mowic smile.gif

hehe poczekam jeszcze smile.gif
zhvir
A nie chcielibyście połączyć swoich sił w tej sprawie skoro obaj o tym pomyśleliście w tym samym czasie? we 2 będzie wam raźniej... a wasza duma chyba wam pozwoli na taką współprace? wink.gif
Trial
ja jestem otwarty raczej smile.gif
tylko jak zwykle z czasem slabo stoje smile.gif
ale spoko jak ktos bedzie chcial nie ma problem
chce oczywiscie w pierwszej kolejnosci dokonczyc juz jeden projekt rozpoczety "TłoK"
i dopiero zajme sie kolejnym (mam zasade zrobic jedno i dobrze niz 100 i po kawalku) smile.gif

mysle ze dobra propozycja z tym wspolnym kodem...
nie wiem jak na ta zareaguje kolega ktory ten watek utworzyl smile.gif
dulek000
Jakby co to możecie skorzystać z SVN-a kPlugins. Milka jest jego adminem.
ursus6
Ja, korzystam z Delphi pisząc tą skórkę. Mam kilka pomysłów dot. obsługi skinów, ale narazie się 1 sposobem bawie. Jednakże mogę też w C porobić.
Trial
wiec powiem tyle ...
ze ja jestem otwarty i czekam na ewentualna propozycje wspolracy smile.gif

pozdro ..
ursus6
A tym TLOK subclassujesz cale okno konnekt czy tylko listviewa?
winthux
Musi subclassować rodzica ListView, żeby niektóre komunikaty przechwycić więc chyba subclassuje główne okno.
Trial
subclassuje Glowne okno i ListView-a smile.gif i to i to smile.gif
bo inne komunikaty ktore sa odpowiedzialne za rysowanie tej kontrolki jak narazie mi nie dzialaja czyli komunikaty przychodzace w WM_NOTIFY.
ursus6
Witam, teraz próbuję skończyć z skinowanie rebara,ale za nic nie chce sie skinowac, subclass dziala dobrze przyjmuje komunikaty ale od nowa jest rysowany:(. Pracuje nad tlem alpha, mam kodzik zrobiony, ale musze go dopracowac.

Dodaje screena z subclassowanym oknem, buttonem oraz tabcontrolem.


Trial
no i bardzo dobrze smile.gif
ladnie sie zapowiada smile.gif nie wiem jak jest zrobione skinowanie... ale na razie wyglada dobrze smile.gif
ursus6
Zauważyłem że w Konnekcie, coś odrysowywuje orginalny wygląd ToolBarowi. Przy komunikacie WM_NOTIFY i CDDS_ITEMPOSTPAINT rysuje na nim kwadraty, ale coś je odrysowywuje. Jedynie częsciowo działa, po najechaniu myszą i gdy hint się wyswietli.

// http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4421
Trial
mozesz sprobowac zastosowac trik z przekazaniem wlasnej bitmapy do odrosowania.
Powinienes to zrobic nie w komunikacie WM_NOTIFY tylko WM_DRAWITEM.
moze sie da smile.gif
ursus6
Ostatnio bawiłem się alpha i taki efekt wyszedł.
zhvir
smile.gif i więcej nie powiem
Abraxas
Nie uwierzę póki u siebie nie odpalę :|
k3mpa
a hmm to jest przezroczyty cały program a obsługa kanału alpha np w png ? też jest ? czy planujesz ?
atol
o mamusiu ja chce alfe
arct!c
Czy ja tu widze avatarki? Na razie wygląda genialnie. Ktoś z forumowiczów tworzy bazę avatarów, więc skontaktuj się z nim smile.gif Na pewno dojdziecie do jakiegoś konsensusu. smile.gif

edit:
avatarynka, http://www.konnekt.info/forum/index.php?sh...7218&hl=avatary
Aule
Toolbarów dalej nie ma? Ogólnie wyglada ładnie. Te obrazki obok kontaktów są w stylu, czy mogą być pobierane z jakiejś kolumny w konfiguracji?
zhvir
a jak współpraca twojej wtyczki do skinów z tloKiem?

do postu poniżej: miałem to samo na myśli
arct!c
Moim skromnym zdaniem te wszystkie wtyczki zmieniające wygląd konnekta (tłok, ta_skinująca) powinny zostać zebrane do kupy i wydane jako jeden plugin.
dulek000
Damn, a jak ktoś mówił, że z avatarami na liście kontaktów trzeba czekać do 0.7 to mu wierzyłem. Do tipa też się dostałeś?
ursus6
Narazie bmp 32bity jako tło oraz 24bit jako elementy ,poźniej dodam obsługe png.
Jest to wersja alpha, żeby ją odpalić należy w ustawieniach interfejs/wygląd/Lista kontaktów/kontakt oraz zaznaczony na czcionke 26.
Rebary to pozniej zrobie, avartary tak samo bedzie kolumna, tlok nie bedzie wspolpracował z ta wtyczką. Poprzez firme Microsoft chyba, że znajdzie sie inne wyjście.

Załączniki

arct!c
Baaardzo mi spowalnia działanie całego programu. Ale jak na razie <SZOK>
ursus6
Napoczątku spowalnia ponieważ wszystkie itemy kilka razy odrysowuje, po drugie nie obsługuje komunikatów WM_PAINT.
Aule
Wygląda ładnie, ale okienko przestało mi sie przesuwać po jednokrotnej próbie i nie można dostać sie do ustawień.
keeveek
wygląda naprawdę pięknie ale jak pisał arct!c monstrualnie spowalnia dzialanie konnekta. ale jestem pod sporym wrażeniem ohmy.gif jak kopara mi opadła tak została na ziemi ohmy.gif
ursus6
wszystko poprawie, ale jak ja tego używam to mi konekta nie spowalnia, więc przy jakiej czynności nastepuje spowolnienie?
beosia
Do ustawień można się dostać ale trzeba trafić dobrze myszką na dole okna biggrin.gif
Aule
Nie wiem, nie bawiłem się długo, włączyłem, przejrzałem listę i wyłączyłem.
Olórin
Wszystko działa ładnie, ale strasznie muli K! Np. przy łączeniu kiedy aktualizowane są itemy listy, zmianie grupy, etc.
keeveek
przy zmienianiu zakładek na liście, przy klikaniu na kontakty, przy łączeniu..
atol
a czego sie podziewaliście po alfie?
Olórin
Atol - my zgłaszamy zastrzerzenia, chyba po to wydaje się alphy i bety, prawda?
KOSMOS
Atol, nie wiem czy wiesz, ale przy włączonym zadokowanym tipie, nie idzie przewijać kontaktów.
ursus6
Alpha u mnie wykonuje sie w czasie 32-60ms. Poprawilem uzycie scroll'a oraz wyświetlanie itemów.
Olórin
Jak zmieniam zakładke to na 1 pozycji "w tle" pojawiają się pozycje a dopiero potem są sortowane, ale byćmoże ma to związek z używaniem przezemnie np. sprzątaczki...

Przenoszę do wtyczek.

Edit: zgadza się, bez sprzątaczki i tłoka działa OK.
Edit2: Znalazłem bardziej poważny błąd... Jeżeli mamy 2 kontakty o takim samej nazwie (mam naprzykład 2x Milka, jedno na jabberze drugie na gg), to pokazywany jest tylko jeden :> No i nie działa Find-As-You-Type... :>
ursus6
Z tego co zauważylem listview jest kilka razy przesortowywany. Musiałem wywalić opcje change itema i deleteitem z komunikatow listviewa bo to spowalniało i dałem IM_CNT_ADD,IM_CNT_CHANGED,IM_CNT_REMOVED, IM_CNT_STATUSCHANGE i LVN_INSERTITEM,NM_CLICK,TCM_INSERTITEM ,TCM_DELETEALLITEMS ,TCM_DELETEITEM, TCM_SETITEM,TCM_HITTEST. Przy tych komunikatach alphe wylicza i zobacze3 co da sie zrobić z tym bugiem.
Olórin
Jeżeli chodzi o sprzątaczke to bardzo możliwe że poprostu wychodzi na jaw przy okazji tej wtyczki jej niebardzo zoptymalizowany kod (no cóż, człowiek się uczy wink.gif)
Akira
Nie no ursus kupe dobrej roboty piwo dla Ciebie:) Kopara mi opadła jak odpaliłem:P
.misiek
Rozumiem że do toolbarów i buttonów dostaniesz się poźniej jakoś ?
Bo narazie kopara mi opadła jak zobaczyłem takie K happy.gif happy.gif

btw, nie wyczytałem, albo przeoczyłem, ale resize okna też nie działa i tylko czasami mi obciąża na max proca...

Dobrze że używam skróty klawiaturowe bo bym sobie paru rzeczy nie zmienił wink.gif

--added--
jeśli mamy jakąś osobę na gadu dla której mamy ukryty status to nie pojawia się w ogole ikonka sieci
przewijanie rostera tylko scrollem narazie opanowałem, da się jakoś inaczej ?
Trial
wtyczka spoko... nawet mnie zaskoczyla milo...
ale zdecydowanie poczekam na poprawki..

odrazu moje przemyslenie. myslalem ze ListView zostanie spokojnie ominiety (przez twoja wtyczke)..
skorka myslalem ze zostanie naniesiona tylko na gowne okno.
to wyklucza wlasnie takie wtyczki jak sprzataczka czy tlok..
predzej bylbym sklonny udostepnic ci swoj kod Tlok-a i mozna by bylo zrobic oddzielna wtyczke
do rysowania listy kontaktow... taka ktora nie bedzie sie gryzla z zadna wtyczka..
badz sam moge dopisac kilka linijek do Tloka zeby zrobic takie skorkowanie jak zaprezentowales w swojej wtyczce

pozdrawiam


p.s. ogolnie obrany kierunek jest calkiem dobry smile.gif i czekam na propozycje.
ursus6
Resize zpowalnia, ponieważ skórka się nie rozciąga, i jest ustawiana do wielkości tła spodniego. Rysowanie listy kontaktów tj w tłoku można byłoby zrobić. A co do współpracy z innyymi wtyczkami, nic nie moge z tym zrobić gdyż jak mówiłem okno nie otrzymuje poleceń WM_PAINT oraz wszystkich powiązanych.

Zauważyłem jeszcze że wszystkie efekty na liście kontaktów, spowalniają działanie aplikacji z kAlpha.
Trial
zgadza sie wszelkie akcje na liscie kontaktow spowalniaja konnekta..
dlatego w tloku jest optymalizacja kodu na maxa i sa uzywane bezposrednie wywolania
funkcji api do rysowania - zero bibliotek graficznych i tym podobnych smile.gif

jeszcze raz ponawiam - dobrze by bylo gdyby twoja wtyczka zajmowala sie skorkami okna
i tyle wystarczy.. a ja sie zajme lista kontaktow.. i wtedy wszystko bedzie okej.. wtyczki nie beda sie gryzly.

czekam teraz juz na bezposredni kontakt.. smile.gif
Olórin
Trial - Mam nadzieję że nie zrezygnujesz z prowadzenia swojego projektu, bo mimo wszystko ja (i nie tylko ja) pozostanę jednak przy standardowym interfejsie z tłem wink.gif
zhvir
niektórzy zostaną przy tłoKu inni będą używali skinów... bardzo dobrze, że będzie wybór. Chociaż fajnie by było gdyby autorzy obu wtyczek wymienili doświadczenia bo to na pewno przysłuży się wspólnej sprawie czyli konnektowi smile.gif
riddle
Ja też pozostanę, podobnie jak przy zwykłych kontaktach (a nie metakontaktach) póki wtyczki nie będą działać nienagannie. Nawet tabów jeszcze nie używam, im dłużej poczekam tym mniej się będę miał czego czepiać. biggrin.gif

Marzy mi się jakiś prosty design Konnekta w skinie ala Adium-X zgrany z tapetą, żeby mógł być non stop widoczny. Także proszę o rozwagę. biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.