Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kZmieniacz reloaded
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3
Olórin
Jeżeli chodzi o poprzednią, tzn. moją wersję to póki co http://beta.olorin.info/
Sija
nowa wersja na centralce (po zatwierdzeniu przez hao)
keeveek
a jakiś changelog?
jeyRocs
Ja mam zgoła inny problem. Toolbar kZmieniacza zapamiętuje swoją pozycję... Zawsze o jedną niżej niż powinien smile.gif.

Gdy ustawię go na samym dole - po restarcie Konnekta zastaję go na tym samym miejscu. Ale już każda inna kombinacja skutkuje roszadami po ponownym uruchomieniu programu.

Miałem nadzieję, że może coś się zmieni po najbliższej aktualizacji, ale dziś zainstalowałem nową z centralki i dalej to samo smile.gif.

Tak poza tym gra wszytko oprócz wspomnianego już kolorowania - skrócenie opisu backspacem skutkuje dwukolorowym opisem wink.gif.
Sija
jeyRocs: jesli chodzi o toolbar to wiem o tym dziwnym zachowaniu, nie wiem natomiast co moze je powodowac wink.gif

za to dwukolorowy opis jest efektem mojej nieznajomosci WinAPI i co pozostawiam Olorin-owi smile.gif
.misiek
Nie chce się powtarzać, ale to białe tło da się jakoś zniwelować ... trochę to irytuje naprawdę jak się ma inną kolorystykę "niż jedną słuszną" czyli białą...
Sija
malanka: co ?!
malanka
A no to, że jak wybierałeś zmianę statusu z menu kontekstowego (choćby po kliknięciu ikonki kZmieniacza) to przy ustawionym wcześniej jakimkolwiek opisie zmieniał się tylko i wyłącznie status, a opis pozostawał bez zmian. Teraz poprostu opis zostaje usunięty. Było to o tyle przydatne, że nie trzeba było za każdym razem odtwierać okienka (dla tych co nie lubią mieć pola tekstowego na toolbarze) kZMieniacza aby zmienić status z jednoczesnym pozostawieniem wcześniej wybranego opisu.

No i właśnie, czy nie możnaby dodać opcji dzięki której opis by zostawał przy zmianie statusu wyżej opisanym sposobem lub poprostu ustawienia tego tak jak było?

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.

@Przepraszam, będę się pilnował smile.gif
Sija
malanka: poprawke wrzucilem na centralke, bedzie dostepna po zatwierdzeniu.
dzieki za info smile.gif
keeveek
proponuję możliwosć usuwania pojedynczych opisów z listy
d3mo!
Nie wiem czemu ale nie moge zmienić statusu i opisu klikajac na przycisk "Ustaw" w belce konekta. Poniżej załączam moj konf kZ. Prosze o pomoc.
Konf kZ
wyglad belki
sn0wman
znowuż podobny błąd związany ze zmianą statusu:
uruchomiłem konnekta, jestem niedostępny, usunąłem opis z toolbara zaznaczając go i DEL, następnie zmieniłem status (tym razem toolbarem) na niewidoczny. i wskoczyłem na opis który przedchwilą usunąłem. dziękuję bardzo autorowi wtyczki za jego pracę nad wtyczką, czas który niewątpliwie musi jej poświęcać, ale z całym szacunkiem uważam, że takie oczywiste i proste to wykrycia błędy powinny być eliminowane przed wypuszczeniem wtyczki do użytku publicznego. pozdrawiam, sn0wman.
Sija
sn0wman: na zatwierdzenie czeka wersja z poprawka
sushi
jest jeszcze maly problem z tekstem tongue.gif

we wczesniejszych wersjach nie zaznaczony tekst mial przezroczyste tlo, teraz to biale troche denerwuje ;p
nieda sie tego jakos poprawic?

// http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=4421
Sija
nowa wersja (1.4.1.19) czeka na zatwierdzenie.
tym razem juz na centralce KPlugins, jako, ze zostaly poprawione prawie wszystkie bledy, czyli:
  • kolory pobierane sa z palety systemowej
  • toolbar w oknie glownym poprawnie zmienia swoja szerokosc po zmianie ustawien (strzalki, lista, opisy)
  • "dwukolorowy" opis nie wystepuje juz w okienku (niestety w combosie w oknie glownym nadal sie tak dzieje :/)
.misiek
QUOTE
kolory pobierane sa z palety systemowej

Dziękuję biggrin.gif

btw, jeśli mamy ustawione osobna historia opisów dla każdej sieci, możliwe jest aby poza właśnie tymi opisami były dostępne opisy również te które ustawiamy dla wszystkich sieci ?

Bo mamy tylko 2 opcje do wyboru, albo opis dla wszystkich sieci i wtedy nie są zapamiętywane opisy dla poszczególnych sieci, albo opcję że zapamiętuje tylko osobne opisy tych sieci, a reszta jest dostępna tylko z kzmieniacza. Jeszcze taki mix tych dwóch rzeczy byłby do wykombinowania ?
Sija
.misiek: no way. przy osobnej historii dla kazdej sieci ciagle masz historie sieci "wszystkie".
John Cooper
Została już zatwierdzona ta wtyczka :/

Są jeszcze jakieś źródła z których można ją ściągnąć ?

Czy tylko z tego muławotego kUpdate...

SZK77
Dzisiaj zaktualizowałem, i mi nie zmienia opisów, na dodatek nie mam przycisku zatwierdzjąceqo opis sad.gif
Ma ktoś tą starsza wersje :/ >
Sija
SZK77: przycisku nie masz bo zapewne nie trudziles sie konfiguracja + logi.
saCOOL
http://olorin.info/beta/

Tu jest stara. Mnie się też nowa wersja nie podoba. (Bawiłem się konfiguracją)
SZK77
Mój błąd, jest przycisk faktycznie w konf.
Ale jeżeli zatwierdzę oppis ENTERem to nie zmienia się wcale, muszę tym przyciskiem.
Thufir
Ja mam taki problem po ostatniej aktualizacji kZmieniacza. Uruchamiam konnekta, w okienku na opis jest ten opis który ustawiłem ostatnio przy wyłączaniu, kasuję go i każę łączyć się bez opisu, a po połączeniu, mimo (teoretycznego) braku opisu (bo go przecież skasowalem) konnekt i tak ustawia stary opis i muszę jeszcze raz klikać na dostępny, wtedy dopiero kasuje opis rzeczywiście. Da się coś z tym zrobić??
ved
Opisy automatyczne - mam ustawione, ale przy zmianie statusu zmieniaja sie TYLKO na sieci GG, na jabberze jest zawsze ten sam opis.

Nie wiem czy to wina Konnekta czy kZmieniacza, czy obydwu, dlatego sorry za ewentualny [OT]
dulek000
Konnekta - to normalne.
mlodass
czy jest mozliwosc dodania do obslugi klana?

jest tez taki myk, ze jak ustawie czasami w kzmianiczu na niedosteny (wszystkie sieci) to nagle konnekt sie wysypuje, tylko nie wiem czy to wina kzmieniacza czy tez nie tabletki bo tak mi cos w glowie swita ze moze przyczyna jest tabletka, a teraz jakos nie moge wyczynic zeby sie wysypal konnekt tongue.gif w kazdym badz razie jendo z drugim ma jakis zwiazek zapewne tongue.gif
sn0wman
ja ze swojej strony tylko dodam, (sory że dopiero teraz biggrin.gif) że wtyczka nadal nie działa poprawnie, nie będę już się rozdrabniał z detalami jak wcześniej, mniej więcej ta sama bajka, knotify notorycznie informuje mnie o ustawieniu innego opisu niż powienien być. pozdrawiam i życzę wytrwałości we wprowadzaniu poprawek...
Sija
sn0wman: "knotify notorycznie informuje mnie o ustawieniu innego opisu niż powienien być" - tzn ?
sn0wman
no dobra, pobawię się moim konnekcikiem i napiszę co jest nie tak.
[tu bawię się]
(przy okazji inne rzeczy wyszły)
1)
czy kZmieniacz nie obsługuje kLAN ?
(u mnie sieć pozostaje martwa)
2)
-ustaw opis przyciskiem na dostępny.
-ustaw opis przyciskiem na niedostępny.
-usuń opis
-enter
rezultat: K łączy się z siecią GG (tylko).
[edit] a przecież nie powinien w ogóle
3)
-ustaw opis przyciskiem na dostępny
-ustaw opis przyciskiem na niedostęny
-restart
-usuń w edicie opis, enter->knotify informuje mnie o zmianie statusu kZ na zaraz wracam, ale sie nie łączy
-ustaw opis przyciskiem na dostępny
rezultat: jestem dostępny z opisem który przed chwilą usunąłem (wdg kNotify)

a 'notorycznie' znaczyło nie że cały czas mam inny opis niż powinienem, tylko że takie historie wciąż się zdarzają.
ved
Mam male pytanie - czy istnieje jakas droga zeby kzmieniacz zmienial status na sieci GG troche inaczej:
Kiedy mamy
-dostepny,pogadam, - GG dostepny
-zaraz wracam - GG z. wracam
-nieosiagalny,nie przeszkadzac - GG UKRYTY ?

domyslnie ustawiany jest "zaraz wracam", a przeciez nie wracamy zaraz, tylko nie wracamy w ogole, albo nie chcemy zeby nam zawracano glowe:]
GG wkurza, bo status z.wracam traktowany jest troche jak "jestem, ale cos robie, ale mozna mnie zagadac, itp"... Przynajmniej ja mam takie wrazenie.
Lwiczek
w sumie chyba juz bylo... ale i tak +1...
zimaq
Nie. Czemu? Bo Nieosiągalny != niewidoczny - po prostu to jest 'nie_tak_zaraz_wracam'.
A ukryty służy do ukrywania się, jak sama nazwa tego statusu wskazuje.
btw. i tak się chyba nie da zrobić, więc proponuje ręcznie ustawienie dla gg ukrytego... No i mi pasuje tak jak jest ;p
ved
QUOTE(zimaq @ 26.05.2006 - 14:47) *

Bo Nieosiągalny != niewidoczny - po prostu to jest 'nie_tak_zaraz_wracam'.


No coz, dla mnie nieosiagalny oznacza ze mnie nie ma na dluzej
tymbardziej nie przeszkadzac oznacza ze mnie nie ma do rozmow, a nie ze zaraz wroce i odpisze:)
No i jabber z reguly nie obsluguje statusu "ukryty"

no ale skoro niemozna to niemozna.
Zenujace to GG:)
Lwiczek
Najlepiej byłoby gdyby się dało to ręcznie skonfigurować plus konfiruracja ręczna dla których kZmieniacz ma ustawiac opisy :]
Sija
mam prosbe - w zw. z tym, ze nie mam za bardzo jak zajmowac sie teraz ta wtyczka - jakis chetny developer moze to zrobic jako, ze jej zrodla sa udost. na licencji LGPL.

zapraszamy do zabawy ;>
saCOOL
W wersji Olórina:
Zmiana sieci na osobnym toolbarze (z okienkiem do wpisywania) zmieniała status wszystkich sieci oraz opis (na widoczny w okienku obok)
Zaś przycisk na pasku sieci zmieniał jedynie statusy, pozostawiając opisy w spokoju.
Można było mieć dla każdej sieci inny opis i zmieniać jedynie status.

Obecnie bez otwierania okienka ze statusem, owego efektu się niestety nie doświadcza. Jak chcesz zmienić jedynie status, musisz kliknąć, z menu wybrać Opis, w pojawiającym się okienku odznaczyć zmianę opisu, kliknąć na OK. Stanowczo wolę wersje Olórina. Czy będzie w nowym kZmieniaczu taka dogodność?
@ndy
Czy kZmieniacz będzie mógł ustawiać status/opis także w sieci Actio ?
Aule
A co w Actio do ustawiania? Dostępny/niedostępny?
Lwiczek
Może chodzi o to, by mozna było łączac się do sieci za pomocą kzmieniacza od razu połaczyć się do actio [czyli wybierając niedostepny rozłączamy actio, wybierając kazdy inny wybieramy włączone actio]. W chwili obecnej trzeba połączyć się z wszystkimi sieciami a potem ręcznie włączyć actio...
@ndy
Chodzi o to aby móc połączyć się za jednym kliknięciem z Actio i innymi sieciami wink.gif
saCOOL
Czy ktoś robi coś z tą wtyczką (tylko pytam)? Nadal nie są zapamiętywane opisy, jeśli zmienia się je w toolbarze na głównym panelu programu.
Andrzej1307
no wlasnie... wciaz uzywam starszej wersji bo ta jest felerna...
ved
Dobra, ktos juz to poruszal ale musze napisac bo mnie krew zalewa.

Przy zmianie statusu(samego statusu, okienko z opisem puste) z poziomu osobnego toolabra wywala wszystkie opisy w sieciach.

Czyli ogolnie mowiac zmienia tez opis.

Moznaby dodac taka funkcje zeby przy prostym zmienianiu(bez otwierania tego okienka i odznaczaniu "opis") nie zmienial opisu tylko sam status(chyba ze wpiszemy opis w okienko i enter).

Andrzej1307
czy wtyczka jest w ogole rozwijana? Mozna liczyc na poprawki bledow, ktore zglaszamy?

Ja mam pewien dodatkowy ficzer: w oknie zmiany opisu, na dole, dodac checkboxy z ikonkami sieci w ktorych w tym momencie chcemy zmienic status/opis. Po to zeby np. zmienic na 3 z 4 sieci, a na tej ostatniej zostawic taki jaki jest...
dstankiewicz
Chcialem sie zapytac, czy sa gdzies dostepne zrodla do ostatniej wersji kZmieniacza? Przydalyby mi sie, poniewaz chce zmienic ograniczenie dotyczace dlugosci opisu w sieci gadu-gadu. W najnowszej wersji gg limit ten zostal zwiekszony z 70 do 255 znakow, przydaloby sie to rowniez zmienic jakos w konnekcie tongue.gif
dulek000
Musiałbyś to jeszcze zmienić we wtyczce GG z tego co pamiętam. A z jej źródłami to raczej ciężko. wink.gif
dstankiewicz
Sadze ze nie, bo w innych sieciach nie ma ograniczenia ilosci znakow w opisie (albo jest, tyle ze mniejsze tzn. wiecej znakow). Za to odkrylem inny problem, ze konnekt wyswietla tylko 74 znaki opisu w okienku (kolega ustawil przy pomocy nowego gg opis o dlugosci ponad 200 znakow, ja dalem kopiuj opis i skopiowalo tylko 74). Gorzej bedzie cos z tym zrobic :/
Aczkolwiek jakby ktos mial dostep do zrodel kZmieniacza, to prosze o info wink.gif
dulek000
Dla pewności przejrzałem źródła GG - samo gg.dll nie ma ograniczenia, ale stara wersja libgadu i tak nie pozwoli ustawić dłuższego opisu. Nic nie wskórasz w ten sposób.
cdX
Mógłby ktoś napisać kZmieniacza pod wtyczke GG8.0? Było by zajefajnie wink.gif
zhvir
jestem na 100% pewien że ktoś na pewno mógłby napisać taką wtyczkę. i prawdopodobnie byłoby zajefajnie
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.