Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kZmieniacz reloaded
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3
Sija
joshua: i nie bedzie (na pewno nie w taki sposob w jaki bylo). poza tym masz chyba oczy ktore mozesz skierowac na licznik, nieprawdaz ?
joshua
korzystam tylko ze zmiany opisu w toolbarze pod kontaktami, dlatego tam mi tej opcji brakuje wink.gif teraz musze sobie radzić i liczyć ręcznie LOL
Olórin
Popieram, ja również używam tylko zmiany opisu na toolbarze wink.gif
keeveek
mogę zaproponować [kiedy już zapisywanie opisow do historii będzie działać] by była osobna historia opisów tlena , gg, jabbera [do pliku tekstowego z sekcjami, coś w tym stylu] ? bo jak wiadomo gg ma straszne ograniczenie długości opisów i nie każdy da sie wykorzystać.. i jakiś przycisk szybko czyszczący pole z opisem smile.gif
Olórin
QUOTE
[do pliku tekstowego z sekcjami, coś w tym stylu]

Nikt normalny nie będzie poraz kolejny implementował list MRU, zwłaszcza że Sija stworzył już całkiem przyjemną klasę do ich obsługi...
QUOTE
osobna historia opisów tlena , gg, jabbera

Jeżeli jako opcja, to czemu nie?
Sija
niu werszyn.
  • osobna historia opisow dla kazdej sieci (opcja)
  • zmiana koloru czcionki po przekroczeniu limitu
keeveek
jesteś kochany wub.gif opisy ślicznie się zapamiętują, dla każdej sieci osobno smile.gif
Andrzej1307
mi dalej nic sie nie zapamietuje - a jedyna zmiana ktora widze to pogrubienie licznika znakow dry.gif
keeveek
mi pomogło wyczyszczenie listy opisów, ustawienie ich dla wszystkich sieci, przestawienie suwaka na 80 i wyłączenie wszelakich toolbarów smile.gif zostawiłem tylko menu tray i na pasku sieci
Andrzej1307
ja nie zmieniam opisu z toolbaru dry.gif wyczyscilem liste ale i tak sie nie zapamietuje
Lwiczek
Do znudzenia: rozroznienie dla ktorych sieci ma byc zmieniany status/opis ;] i jeszcze fajnie by bylo gydyby mozna bylo recznie ustalic ktory status kZmieniacza odpowiada danemu w wybranej sieci [na przyklad dla GG ustawiloby sie dla wszystkich poza dostepnym na niewidoczny i bylby spokoj ...] biggrin.gif
michas
bez kitu, zapamietywanie nie dziala choc kombinuje jak moge....i u kumpla tez sad.gif w wersji 0.4.0.0 dziala.....
Abraxas
Dzięki Sija za kolorowanie. Jest tylko jeden babol, przynajmniej u mnie. Kiedy przekroczę limit znaków po czym zaczynam klepać backspace zostaje nadal podświetlenie nie licząć 12 ostatnich znaków, po ponownym przekroczeniu limitu te 12 zostaje jak było a końcówka robi się czerwona i robi się wesoło, kolorowo smile.gif
keeveek
pytanie z serii debilnych: czy jeśli ustawię limit np. 80 opisów w historii to tyczy on się każdej sieci osobno czy wszystkich razem? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Olórin
Jeżeli masz 1 historie opisow to tyczy sie wszystkich, jak masz niezależną historie dla każdej z sieci - dla każdej jest 80. Tak mi się przynajmniej wydaje wink.gif
.misiek
Ja się przyczepię do postu @Lwiczka, +1 dla zmiany osobnego statusu i opisu happy.gif


To kolorowanie nie bardzo ... Jeśli ktoś ma inny niż domyślny kolor okna w win [nie biały] to w miejscu gdzie jest opis jest pod nim białe pole :\

Prezentacja:
Nizm0
Super wtyczka biggrin.gif Wszystko działa ładnie i pięknie ale mam jeden maleńki błąd. Po wciśnięcie Entera wygląda jakby dodawał 2 znaki przejścia do nowej linii (te kwadraciki), ale opis wygląda jak by miał tylko 1. Niestety chodzi o to że zabiera 1 znak z długości opisu sad.gif da się to jakoś zmienić ?
dulek000
To nie jest normalne? W windowsie znak nowej linii to "\r\n", czyli dwa znaki.
keeveek
ale zamiast tego wtyczka mogłaby wstawiać ten prostokącik który jest jednym znakiem :]
dulek000
Same "\r", lub "\n" nie działa. tongue.gif
Andrzej1307
dulek000 - mi sie wydaje (troche sie uczylem C++) ze samo "/n" przechodzi do nowej linii smile.gif ale moze tu jest inaczej...
Olórin
Unix: "\n"
Mac: "\r"
Windows: "\r\n"
Nizm0
QUOTE(dulek000 @ 9.03.2006 - 07:12) *

To nie jest normalne? W windowsie znak nowej linii to "\r\n", czyli dwa znaki.

Tak ale w gg znak przejścia do nowej linii to ten prostokącik, więc wtyczka mogła by zamieniać ciąg znaków \r\n na ten właśnie jeden prostokącik smile.gif jak już zasugerował keeveek
Andrzej1307
ale skoro windows "twierdzi" ze potrzebuje dwoch kwadracikow to pewnie nic nie da sie z tym zrobic... jak juz Olórin powiedzial w windowsie jest to "\r\n"
Trial
\r\n - znaki formatowania umownie przyjete sobie tam smile.gif nie wiem o co chodzi ze windows przyjmuje tak inny tak??
jesli program interpretuje ze znakiem nowej linii i powrotem karetki jest jakis sobie znak to tak jest

prosty przyklad mozna sobie uzyc formatowania wpisujac znak \n i tekst w notatniku zostanie rozpoznany jako czarny kwadracik natomiast WordPad juz sobie rozpozna go jako znak nowej linii ... wiec nie wiem o co chodzi smile.gif
\r - chr 13
\n - chr 10

jakos tak smile.gif
riddle
@.misiek: i tu by się przydała jakaś zmienna konnektowa która wstawia wyróżniający się tekst oparty na kolorach systemowego theme - najwyżej odwrócony, żeby walił po oczach jak czerwony teraz (to się też tyczy okna konfiguracji i czerwonego na sztywno).
keeveek
ktoś umie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego, skoro mam ustawione 80 opisów to zapamiętuje mi maksymalnie 30? smile.gif
.nomis
a mi wciąż wywala przy próbie zmiany opisu enterem...

CODE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x7C3417FB in the main Thread.
Information: can't read 0

inIM: 30032(0x0 , 0x0)(30B) [kZmieniacz->MetaK]

Stack trace:
.000017FB strlen+0x00000026 [MSVCR71_7.10.3052.4]
84A8B4A8



Nastąpi zamknięcie programu!

-----------

## [dwuTleneK] lT| !H! | Keepalive sent
## [dwuTleneK] lT| !H! | sending to server:' '
## [kZmieniacz] [kZmieniacz::actionProc()]: anBase->act.id = 30352, anBase->act.cnt = 0, an->code = 10
## [kZmieniacz] [kZmieniacz::actionProc()]: anBase->act.id = 30352, anBase->act.cnt = 0, an->code = 11
## [kZmieniacz] [kZmieniacz::actionProc()]: anBase->act.id = 30017, anBase->act.cnt = 0, an->code = 1
## [kZmieniacz] [Status<14391944>::changeStatus().item]: net = 116, status = 66
## [kZmieniacz] [kZmieniacz::actionProc()]: anBase->act.id = 30352, anBase->act.cnt = 0, an->code = 10
## [kZmieniacz] [kZmieniacz::actionProc()]: anBase->act.id = 30352, anBase->act.cnt = 0, an->code = 11
## [kZmieniacz] [kZmieniacz::actionProc()]: anBase->act.id = 30352, anBase->act.cnt = 0, an->code = 1
## [tabletKa] Tabs::SubclassProc - WM_SETTEXT: "Hubi: // Desperate Housewives //"
## [tabletKa] Tabs::SubclassProc - WM_SETTEXT: "Kamil *NIE PISAĆ*: sam..."

Locking...
Lock applied

Critical Structured Exception caught. Preping more info...

Access Violation
--------------------
Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x7C3417FB in the main Thread.
Information: can't read 0

inIM: 30032(0x0 , 0x0)(30B) [kZmieniacz->MetaK]

Stack trace:
.000017FB strlen+0x00000026 [MSVCR71_7.10.3052.4]

84A8B4A8




## [CORE] Aborting...



- nie wiem czy to dobry fragment tongue.gif
ar2oor
wyłącz zmienianie statusu do metaKontaktu
.nomis
Fakt tongue.gif Dzieki wielkie smile.gif
.misiek
Nie chcę trollować, ale tym białym tłem to da się w jakiś sposób zająć?
I jakieś info czy da się choć zrobić wybieranie zmiana status/opis na danej sieci a nie oba na raz, czy jest to trudnie i narazie sie nikomu nie chce za to brać smile.gif
Sija
pytajcie Olórina, w koncu to jego wtyczka ;>
Andrzej1307
Sija - a moglbys cos poradzic na to zapamietywanie opisow? w ogole nie zapamietuje... dry.gif
John Cooper
Ja jakoś nie mam problemów z wtyczką !
Tylko niekiedy zamiast połączyć mnie z siecią bez opisu łączy z opisem...
Daje niewidoczny a za chwile łączy mnie niewidoczny/opis...
Troche to dla mnie dziwne ale da sie z tym jakoś żyć tongue.gif
Sija
John Cooper: a cos wiecej ?
.misiek
QUOTE(Sija @ 19.03.2006 - 00:21) *

pytajcie Olórina, w koncu to jego wtyczka ;>


QUOTE(.misiek @ 7.03.2006 - 16:07) *
Ale to białe to Twoja sprawka tongue.gif
John Cooper
QUOTE(Sija @ 19.03.2006 - 09:15) *

John Cooper: a cos wiecej ?


Nie wiem czy to błąd, ale troche mnie to zawsze dziwi...
Uruchamiam konnekta na pasku sieci mam sieć "wszystkie" podaj kilikam ukryty, i uruchamia mi sie z jakimś opisiem, który mam zapamiętany...
Akira
Mi wszystko dziala pięknie szybko nawet opisy zapamietuje;] Jeszcze tylko zeby zmienialo opis w sieci actio to miodzio by było;]
Sija
John Cooper: wrrr... to nie blad tylko zachowanie Konnekta, zawsze tak bylo.
John Cooper
No trudno jakoś to przeżyje...
Choć wolałbym żeby było inaczej...
joshua
a czy dałoby się wprowadzić opcję, aby przy posiadaniu jednej sieci np. tylko jabber'a pokazywał, że zmiana opisu nastąpiła tylko w tej sieci - bez informacji, ze opis został zmieniony w całym kZmieniacz'u? poprostu aby okienko o tym mówiące było mniejsze o tę informację.
atol
nie zapisuje opisów, od czasu pobrania bety z centralki nie działa tak jak trzeba.
Akira
podobno w tej wtyczce zmienia opis w actio? Sciagnełęm ją z powyższego linku i ciągle nie mogę wybrać sieci actio dlaczego?
zhvir
a po co wam opis w sieci actio skoro z tego co mi wiadomo actio nie wspiera żadnych opisów :> ?
arct!c
Chodzi raczej o status. A z actio jest tak samo jak z k.lan... w nowym kzmieniaczu nie ma możliwości zmuszenia tych sieci do współpracy.
Akira
Szkoda... nic pomęcze sie dopóki nie zostanie to naprawione
sn0wman
wersja wtyczki 1.4.0.8

1)opisy są zapamiętywane ale po uruchomieniu programu zawsze muszę ustawiać od nowa opis bo jest pusty
2)sory że mało konkretnie ale mam problemy z ustawianiem opisu, nie wiem nagle się to stało. zmieniłem opis, dałem ustaw na wszystkich a tu nic. jeszcze raz. nic. zmieniłem opis jednej sieci - tlena (ikonką sieci) - podziałało na tlenie. to samo próbowałem na gg bez rezultatu, dopiero jak poskakałem po różnych pozycjach listboxa i wybraniu paru, mogłem ustawić inny opis. jeszcze to obadam i napiszę co i jak ale czy ktoś może potwierdzić u siebie podobne zachowanie ?

[EDIT]

po zmianie opisu listboxem i przywaleniu entera program się zawiesza.
wyczyściłem okienko -> enter, rezultat:



Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x7C3417FB in the main Thread.
Information: can't read 0

inIM: 30032(0x0 , 0x0)(30B) [kZmieniacz->MetaK]

Stack trace:
.000017FB strlen+0x00000026 [MSVCR71_7.10.3052.4]
84A89078

[EDIT2]
jak nie mogę ustawić przyciskiem dla wszystkich, tzn pisze w edicie że mam opis AAA a tak naprawdęjest BBB, to po weiściu do ustawienia opisu dla jednej sieci mam tak, że w listbox mam zaznaczony opis AAA (czyli ten który powinien być), a w memo jest BBB, czyli faktyczny.

[EDIT3]
po wyłączeniu MetaK'a enter działa i zmienia opis. ale wybranie opisu normalnie listbox'em a potem przyciskiem nie działa, zmienia się tylko status a opis pozostaje ten sam.
blinx
ja mam takie coś że jak jestem niedostępny wpisze opis w listboxie i wcisnę enter to ustawia wszystkie sieci na dostępny ustawia ten opis, ale nie zmienia ikony statusu kZmieniacz.
nie wiem czy to błąd czy tylko u mnie tak się robi
sn0wman
ja jak tak zrobię to mi się zmienia tylko gg, na ukryty (zamiast żeby zostało na niedost.), ikonka kZmieniacza owszem pozostaje bez zmian.
sn0wman
no dobra, skąd można ściągnąć poprzednią wersje ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.