Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [skrypt] away
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > K.bot
Stron: 1, 2
Sija
wlasnie zaczynam robic skrypt [modul] pozwalajacy wysylac maila przez wszystkie skrypty K.Bot'a... modol bedzie bardzo podobny do skryptu do wysylania maili ktory byl obslugiwany przez wtyczke SMS...

bedzie dostepny jako skrypt do wysylania maili z K.Bot'a, i jako modul do innych skryptow... [m.in. away'a]
Yacho
QUOTE(BazylisZ)
QUOTE(Yacho)
skoro juz jestesmy przy triggerze....
W awayu denerwuje mnie to ze.... za kazdym razem kiedy wlaczam /wylaczam away musze komus \"podarowac\" msg o tym (otworzyc okienko do kogos)

Nie daloby sie zrobic wlaczania Awaya jakos w menu ? np tak  \"ptaszek\" (thick) do on/off+pole textowe obok do away reason....


niestety obecna wersja K.Bot'a nie ma funkcji ktora wysyla wiad. do osob z zamknietymi okienkami, a jesli chodzi o "ptaszka", to tez nie da rady :/ [moze w nast. wersji K.Bot'a cos sie zmieni]

jedyny sposob, zeby caly skrypt byl uzyteczny to wlaczenie funkcji "automatycznie otwieraj okno wiadomosci" [ustawienia -> interfejs -> wiadomosci]...

wszystko zalezy od nast. wersji K.Bot'a... a moze nowy Konnekt cos zmieni? we'll see...


To byc moze daloby sie zrobic komende ktora wysyla komunikaty o away po NASTEPNEJ otrzymanej wiadomosci ?

bo chce sobei wlaczyc away nie mam otwarter rozmowy z nikim - ale zeby wlaczyc away musze conajmniej 1 osobe "obdarowac" msg'iem ktorego nie zawsze sobie zyczy smile.gif
Sija
Yacho: tak bylo bodajze w v 0.2 or sth., ale zorientowalem sie, ze po otwarciu okienka rozmowy z danycm osobnikiem ktory zaczal cos do nas pisac, podczas naszej nieobecnosci i mial zamkniete okienko, dostaje nagromadzene powiadomienia [100 x "uzytkownik jest niedostepny..."], a poza tym mijalo by sie to z celem, bo kiedy otwieramy okienko juz jestesmy, wiec nie ma po co wysylac powiadomien...
Yacho
no tak ale jest sobie sytuacja - wychodze do szkoly naprzyklad... i chce miec taki away - i teraz jak wlacze silent away to osoby nie beda dostawac msg ze mnie nie...
Jak wlacze zwykly away to musze otworzyc okienko do *kogos* zeby wlaczyc away...

Chodzi mi o to zeby skrypt mial mozliwosc wylaczenia msg'ow o wejsciu i wyjsciu z trybu away a informowal jedynei o reasonie jak ktos do nas pisze... nie chodzi to o sprawe z otwartym okienkiem ktora znam i wiem ze to wina kbot'a itself smile.gif
Olórin
ja mam w liscie kontaktów swoj jeden numer gg pod nazwą " KBot Console" smile.gif i przez niego włączam away smile.gif przydałą by się jak już gdzieś pisałem konsola kbota smile.gif
Sija
QUOTE(Yacho)
no tak ale jest sobie sytuacja - wychodze do szkoly naprzyklad... i chce miec taki away - i teraz jak wlacze silent away to osoby nie beda dostawac msg ze mnie nie...
Jak wlacze zwykly away to musze otworzyc okienko do *kogos* zeby wlaczyc away...

Chodzi mi o to zeby skrypt mial mozliwosc wylaczenia msg'ow o wejsciu i wyjsciu z trybu away a informowal jedynei o reasonie jak ktos do nas pisze... nie chodzi to o sprawe z otwartym okienkiem ktora znam i wiem ze to wina kbot'a itself smile.gif


1] wlaczasz silent away
2] wlaczasz away'a
3] wylaczasz silent away
Sija
v 0.6 juz do zasysania [po akceptacji moderatorow offcorz] w katalogu, nowosci:

- dodanie opcjonalnego mrugania scroll-lockiem [/modules/pex.dll]
- dodanie okienka informacyjnego przy pierwszym uruchomieniu
- dodana komenda /away.blink do wlaczania/wylaczania mrugania scroll-lock'iem
- drobne poprawki
Sija
troche mi sie nudzilo, wiec...

v 0.7 juz w katalogu, zmiany:

- poprawki
- dodanie opcji /away.textON i /away.textOFF do ustawiania domyslnych opisow przy wlaczaniu [ON] i wylaczaniu [OFF] away'a, nie podanie zadnego opisu kasuje go [request by joystick]
Sija
v 0.8 juz w katalogu, zmiany:

- mozna wysylac logi rozmow mailem [>away.log [haslo] mail [email]]

+++
W zip'ie znalazly sie rowniez 2 inne pliki [module[mail].lua, mail.lua]
module[mail].lua - jest to funkcja pozwalajaca wysylac maile bezposrednio z konnekt'a, do wykorzystania przez kazdego [licencja GPL ;]
mail.lua - jest to przykladowy skrypt wykorzystujacy modul do wysylania maili
Olórin
mam propozycje do tego skrytu: aby można było wysłać sobie loga(komendą np. /away.sms haslo) na komórke, najlepiej aby można było wywołać tą akcje poprzez bramke sms2gg www.gg.w-pl.com
Bora
ja mam 2 propozycje:
1^ wspólne logowanie z remote control.
2^ propozycja na hasło. Możliwość definiowania arraya z hasłami po kzdym zalogowaniu hasło będzie sie przesówało o 1, a poprzednie będzie traciło waźność.
Olórin
i bedziesz pamietał wszystkie hasła ??
Bora
ustawiasz sobie jakieś 2 czy 3 bo wiecej nie potrzeba chyba że dłuźszy wyjadz.
Dopada problem z zabezpieczerniem bramką sms czy mailami.
Przecież każdy uźywa mase haseł to w razie potrzeby 2,3 nowe nie będą chyba stanowić problemu.
Olórin
albo ułożyć sobie wierszyk i kolejne haslo to kolejny wyraz itd. smile.gif
Sija
v 0.9 juz w katalogu, zmiany:

- caly skrypt dziala juz poprostu pieknie [loguje wszystkie wiad., odp. na wszystkie wiad., full wypas biggrin.gif], ale przy wlaczonej opcji [Konfiguracja -> Interjefs -> Wiadomosci -> Automatycznie otwieraj okno wiadomosci]
- przy probie dostepu zdalnego, informuje kiedy uzytkownik ma wylaczony tryb away
- poprawki
Olórin
w zipie z v 0.9 niema modułu mail!!!! wrzuć go osobno do katalogu!!!!!
Sija
sorry, poprawione
Neo14
chyba dalej nie poprawione bo jak ściągam to mam sam away.lua a nigdzie nie ma tego maila .
Flind
no bo trzeba pioczekaz z jakis zawsze dzien zanim hao zatwierdzi i wstawi na strone
Olórin
mam pare propozycji:
:arrow: zmiana powodu nieobecnosci [i goscie dostawali by msg "Zmieniono powód trypu away" czy coś takiego]
:arrow: możliwość włączenia awaya bez wysyłania do kogoś msg'a z Włączono tryb away

ps. niepisz że trzeba włączyc silent mode al pozmiej wyłączyć bo to niczego nierozwiązuje
Olórin
BUG: po wysłaniu kbotowi zdalnej komendy i wyłączonym away'u użyszkodnik dostaje wiadomość "[A]: Użytkownik ma wyłączony tryb away" i to przy *KAŻDEJ* zdalnej komendzie

skrypt najpierw powinien sprawdzać czy komenda tyczy się jego a później dopiero informować ze jest wyłączony
Olórin
można by włączaćaway przez już istniejącyu trigger w menu kbot'a, dokładając do obecnego przycisku OK jeszcze Anuluj(funkcja KMsgConfirm), i wtedy ustawiał by sie standardowy opis do away

co wy na to?
Sija
QUOTE(Olórin)
można by włączaćaway przez już istniejącyu trigger w menu kbot'a, dokładając do obecnego przycisku OK jeszcze Anuluj(funkcja KMsgConfirm), i wtedy ustawiał by sie standardowy opis do away

co wy na to?


zdazylem juz na to wpasc jakis czas temu, ale co z opisem? [standardowy opis jest chyba srednim rozwiazaniem... - 90% przekazu opiera sie wlasnie na opisie, a nie zawsze standardowy opis pasuje...]
Sija
QUOTE(Olórin)
BUG: po wysłaniu kbotowi zdalnej komendy i wyłączonym away'u użyszkodnik dostaje wiadomość \"[A]: Użytkownik ma wyłączony tryb away\" i to przy *KAŻDEJ* zdalnej komendzie

skrypt najpierw powinien sprawdzać czy komenda tyczy się jego a później dopiero informować ze jest wyłączony


sorry, przeoczenie, poprawiona wersja juz w katalogu.
Sija
QUOTE(Olórin)
[...]
:arrow: możliwość włączenia awaya bez wysyłania do kogoś msg'a z Włączono tryb away

ps. niepisz że trzeba włączyc silent mode al pozmiej wyłączyć bo to niczego nierozwiązuje


owszem rozwiazuje, i to dobrze:

1] wlaczasz silent mode
2] wlaczasz away'a - nie pokazuje sie msg "Włączono tryb away"
3] wylaczasz silent mode i kazdy uzytkownik ktory do Ciebie od tej pory napisze dostanie msg'a

QUOTE(Olórin)
[...]
:arrow: zmiana powodu nieobecnosci [i goscie dostawali by msg \"Zmieniono powód trypu away\" czy coś takiego]
[...]


hmmmm....
Olórin
QUOTE(BazylisZ)
owszem rozwiazuje, i to dobrze:

1] wlaczasz silent mode
2] wlaczasz away'a - nie pokazuje sie msg \"Włączono tryb away\"
3] wylaczasz silent mode i kazdy uzytkownik ktory do Ciebie od tej pory napisze dostanie msg'a



a co ci szkodzi zrobic jedną komende wiecej ?? chyba zaraz włącze notatnik tongue.gif
Sija
ok, zobaczymy :]
Sija
jakies propozycje co do kolejnej wersji? [oprocz tych powyzej ;]

w wersji 1.0 postaram sie calkowicie przebudowac zdalna [i lokalna] obsluge skryptu, ale na czym ona mialaby polegac na razie nie powiem - zobaczycie ;] [ficzer propozyszon by joystick]
nix
atam

i'm away
Sija
wersja 0.9.5 juz w katalogu, a w niej niewielkie zmiany:

- poprawki
- pokazuje nam, ile czasu nas nie bylo - Nie bylo Cie przez [xxx godzin, xxx minut i xxx sekund]
Sija
do katalogu wrzucilem juz wersje 0.9.7, zmiany:

- dodania czasu nieobecnosci i numeru wersji do triggera i /away.status
case
QUOTE(BazylisZ)
do katalogu wrzucilem juz wersje 0.9.7

...jeden nie proznuje :wink: dzieki
hao
Ja też trochę skrobię smile.gif
case
QUOTE(hao)
Ja też trochę skrobię smile.gif

milo slyszec biggrin.gif
Olórin
module[mail] nie działa, skrypt sms też sad.gif są "Problemy z połączeniem" sad.gif
Sija
u mnie wszystko dziala... moze masz stara wersje?
Karool_Gda
Witam. Przerobiłem, a raczej uprościłem sobie skrypt away aby ograniczyl sie tylko do wysylania wiadomosci tym co cos do mnie napisza kiedy jestem /away. Ale mam pytanko - jak przerobić go tak, aby każdemu kto coś do mnie napisze skrypt wysłał tylko jedno powiadomienie - czyli tylko po pierwszej wiadomosci a nie po kazdej. Proszę o prędką odpowiedź wink.gif P.S. Zmodyfikowany skrypt znajduje się tu: http://trojmiasto.cyberion.pl/away.lua.
UNK
Ja bym to zrobil tak jak Olórin w swoim skrypcie (ktorego tu nie ma) i wykorzystalem to do swojego:

CODE

string = ""
if io.open("odp.ini") == exist then
 pkto = io.open("odp.ini", "w")
 pkto:close()
else
 pkto = io.open("odp.ini", "r")
 kto = pkto:read("*a")
 pkto:close()
end
if preg_match("/, "..uidcnt..", /is" , ", "..kto) ~= 0 then
--  gdy osoba sie nie odzywala wczesniej
end
preg_match("|(.+?)|si", string);
if preg_match("/, "..uidcnt..", /is" , ", "..kto) == 0 then
 kto = kto..uidcnt..", "
end
pkto = io.open("odp.ini", "w")
pkto:write(kto)
pkto:close()


Skrypt nie byl testowany wiec moze byc jakis blad ale napewno sobie poradzisz wink.gif
Karool_Gda
Ale chciałbym wiedzieć jak to zrobić z instniejącego skryptu. Może jakaś instrukcja warunkowa?? Żeby sprawdzała czy tego usera już powiadomiono czy nie?
Sija
Wrzucilem do katalogu wersje 0.9.9.

ChangeLog:
- mozliwosc zmiany statusu lub/i opisu
- poprawione pare bledow

TODO:
- skrypt bedzie sie odzywal raz na x wiadomosci, lub na xx sek.
- co mi przyjdzie do glowy ;]
Sija
Wypuscilem wersje z poprawkami, ale na tyle malymi, ze nie moge zrobic z niej v1.0, do pobrania stad [razem z innymi skryptami] -> http://sija.net/index.php?id=5,0,0,1,0,0
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.