Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [skrypt] away
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > K.bot
Stron: 1, 2
Sija
juz trwaja prace nad skryptem do ustawiania away'a [uprzedzam, zeby prace nad takim skryptem sie nie zdublowaly]

wlacza sie go poleceniem /away w oknie rozmowy: skrypt powiadamia wszystkie osoby z ktorymi aktualnie rozmawiamy i automagicznie odpowiada osobom ktore maja aktualnie otwarte okienka konwersacji, o tym, ze jestesmy away...

ew. dojdzie wysylanie sms'ow... :]]]
Peper
Taki skrypt już jest(brb), więc to chyba ty dublujesz pracę sad.gif
Sija
jesli chcesz wiedziec, skrypt brb ma 1 f-cje: polega ona na wyslaniu tesktu BRB do okienka, a to nie jest rownoznaczne z ustawianiem awaya... wiec moze zanim sie wypowiesz czytaj skrypty i posty dokladnie...
Sija
wersja 0.1 juz w katalogu [pojawi sie po zatwierdzeniu przez moderatora]
Flind
to jest troche nie bezpiecznie jesli wpiszesz własnie /away[opis] a masz właczonego okno rozmowy np w klan do siebei samego. wtedyto sie zapetla i nie da sie wyłaczyc. pozostaje tylko reset.

nie dało by sie z tym cos zrobic ??
shw
mam troche smieszne pytanie - a po co trzymasz otwarte okno rozmowy w klanie do siebie? tongue.gif
zreszta od kiedy w klanie mozna opisy dawac...
hao
Tak czy siak jest to błąd który powinieneś poprawić... ja np. w oknie "do siebie" wpisuje komendy, żeby do kogoś nie poleciały przypadkiem...
foxtwo
ekhem... tak poza tematem to ja nie moge pisac ani widziec na liscie kontaktow dostepnych mojego numerka - jest on caly czas niedostepny nawet gdy jestem online... :?
Ludwik
QUOTE(foxtwo)
ekhem... tak poza tematem to ja nie moge pisac ani widziec na liscie kontaktow dostepnych mojego numerka - jest on caly czas niedostepny nawet gdy jestem online... :?

Była na ten temat kiedyś dłuuga dyskusja. Serwer gadu-gadu nie wysyła podobnych informacji.
Flind
:arrow: ja podobnie jak hao w klanie klanie wysyłam do siebie wiadomosci i spradzam jaki jest tego rezultat

:arrow: a co do dostepnosci mego numeru to dziwne bo np w zwykłym gadu-gadu dziaął to poprawnie i widac swoj numer bez problemu. a przydało by sie rozwiazac ten problem bo dzieki temu widac swoj rzeczywisty status bez pomocy innych numero, bo nie zawsze to co w trayu lub w oknie statusow jest prawda. czesto mi sie dzdaza ze mam ustawiny inny status niz ten co jest napisany w konnekcie. a dzieki temu ze mogł bym widziec siebei \samego dostepnego bym widział jaki mam smile.gif ale sie zamotałem smile.gif
Flind
przydało by sie gdzies jakies informowanie ze jest właczony away. w prawdzie jest informacja o włączeniu i wyłączeniu ale przewaznie w moim przypadku wyglada to tak ze zapominam o0 wszystkim.


załwazyłem ze away nie odpowiada do osoby ktora do mnie pisze jesli u mnie jest zamkniete okno z ta osoba
hao
QUOTE
a co do dostepnosci mego numeru to dziwne bo np w zwykłym gadu-gadu dziaął to poprawnie i widac swoj numer bez problemu. a przydało by sie rozwiazac ten problem bo dzieki temu widac swoj rzeczywisty status bez pomocy innych numero, bo nie zawsze to co w trayu lub w oknie statusow jest prawda. czesto mi sie dzdaza ze mam ustawiny inny status niz ten co jest napisany w konnekcie. a dzieki temu ze mogł bym widziec siebei \samego dostepnego bym widział jaki mam  ale sie zamotałem

Błagam! To NIE JEST problem Konnekta. Ile razy mam o tym pisać??? Skoro NIE dostaje informacji od serwera, to nie wyświetla statusu... Koniec, kropka...
shw
haoś a moglbys np. zrobic, ze jak kontakt ma taki sam id (w przypadku gg numer) co ten, z ktorym sie laczy to pokazuje status ktory aktualnie mamy?
przydaloby mi sie to do mojego skrypciku - mialbym z jedna kwestia mniej problemow.
Sija
QUOTE(Flind)
[..] załwazyłem ze away nie odpowiada do osoby ktora do mnie pisze jesli u mnie jest zamkniete okno z ta osoba


wiem, probowalem cos z tym zrobic, ale jest problem, poniewaz nie da sie wysylac wiad. do osob z ktorymi nie mamy otwartych okienek wiadomosci, wiec wiad. dochodza dopiero po otwarciu i jesli ten uzytkownik napisal do nas powiedzmy 10 msg'ow to skrypt robi niezlego flood'a, po otwarciu okienka...
Sija
QUOTE(Flind)
to jest troche nie bezpiecznie jesli wpiszesz własnie /away[opis] a masz właczonego okno rozmowy np w klan do siebei samego. wtedyto sie zapetla i nie da sie wyłaczyc. pozostaje tylko reset.

nie dało by sie z tym cos zrobic ??


poprawione, teraz away dziala tylko dla sieci GG :]
Ludwik
QUOTE(shw)
haoś a moglbys np. zrobic, ze jak kontakt ma taki sam id (w przypadku gg numer) co ten, z ktorym sie laczy to pokazuje status ktory aktualnie mamy?

Mam deja 'vu wink.gif Dyskusja o której pisałem wyżej (niestaty nie mogę jej znaleźć) obejmowała wszystkie te pomysły. Kadu napisał, że jest to nie po drodze architekturze Konnekta i żwe na pewno tego nie będzie.
Sija
v 0.2 juz w katalogu, teraz nie mozna wlaczac away'a jak sie jest niedostepnym + drobne poprawki
Ludwik
QUOTE(Ludwik)
Kadu napisał, że jest to nie po drodze architekturze Konnekta i żwe na pewno tego nie będzie.

Kufa, bredzę :shock:
Rozdwojenie jaźni i tyle. Miało być oczywiście "Hao napisał..."
SandmmaN
QUOTE(Flind)
przydało by sie gdzies jakies informowanie ze jest właczony away. w prawdzie jest informacja o włączeniu i wyłączeniu ale przewaznie w moim przypadku wyglada to tak ze zapominam o0 wszystkim.

załwazyłem ze away nie odpowiada do osoby ktora do mnie pisze jesli u mnie jest zamkniete okno z ta osoba

Flind, w chwili obecnej mozna to rozwiazac tak: zaznacz sobie w konfugiracji K'ya Interfejs > Wiadomosci > "Automatycznie otwierac okno wiadomosci".
Przy takim ustawieniu jak masz wlaczony ./away to jak ktos do Ciebie cos napisze a nie masz z nim aktywnego okna rozmowy, to przy drugim msg'u do Ciebie dostanie on powiadomienie od skryptu.

Przy okazji mam mala prosbe do Hao:
Moglbys tak zrobic zeby byla opcja przy tej "Automatycznie otwierac okno wiadomosci" umozliwiajaca wrzucanie samoczynnie otwartych okien jako zminimalizowanych do paska zadan? Bylbym strasznie wdzieczny - uzytek bylby nie tylko przy wykorzystaniu skryptu ./away wink.gif

I mala prosba do BazylisZ'a:
Moglbys dodac gdzies opcje do ustawiania co ile wiadomosci otrzymanych od rozmowcy skrypt ponawialby monit o nieobecnosci?

BTW-Swietna robota wink.gif
Pzdr.

(edited)
A i jeszcze jedno mi przyszlo do glowy:

1) bylaby mozliwosc aby dodac jakis parametr do komendy ./away, aby powrot odbywal sie z poprzednim stanem opisowym (tym gdy bylismy dostepni) bez potrzeby podawania go ponownie po komendzie ./away? W wypadku "wymyslnych" opisow uciazliwym staje sie wpisywanie ich od nowa :/

2) czy jest aktualnie mozliwosc powrotu z ./away do statusu innego niz Dostepny? (eg. ZW* > /away > ZW /away > Dostepny) <- tak jest w tej chwili, a chodzi mi oto zeby po powrocie nadal byc na statusie ZW. Wiem ze to malo logiczne ale czesto jestem notorycznie na statusie ZW mimo ze siedze przy komputerze wink.gif
*ZW = Zaraz Wracam
Sija
QUOTE(SandmmaN)
[..] Moglbys dodac gdzies opcje do ustawiania co ile wiadomosci otrzymanych od rozmowcy skrypt ponawialby monit o nieobecnosci?


trwaja nad tym prace ;]

QUOTE(SandmmaN)
[..] 1) bylaby mozliwosc aby dodac jakis parametr do komendy ./away, aby powrot odbywal sie z poprzednim stanem opisowym (tym gdy bylismy dostepni) bez potrzeby podawania go ponownie po komendzie ./away? W wypadku \"wymyslnych\" opisow uciazliwym staje sie wpisywanie ich od nowa :/


jak wyjdzie nowa wersja K.Bot'a bedzie do zrobienia

QUOTE(SandmmaN)
2) czy jest aktualnie mozliwosc powrotu z ./away do statusu innego niz Dostepny? (eg. ZW* > /away > ZW /away > Dostepny) <- tak jest w tej chwili, a chodzi mi oto zeby po powrocie nadal byc na statusie ZW. Wiem ze to malo logiczne ale czesto jestem notorycznie na statusie ZW mimo ze siedze przy komputerze wink.gif
*ZW = Zaraz Wracam


na razie nie ma takiej opcji bo to faktycznie malo logiczne, ale moze zrobie ;]
Sija
btw, w nowej wersji [0.3] szykuje sie niespodzianka [bardzo przydatna], ale na razie nie zdradze jaka ;]
SandmmaN
QUOTE(BazylisZ)
btw, w nowej wersji [0.3] szykuje sie niespodzianka [bardzo przydatna], ale na razie nie zdradze jaka ;]

Widze ze przejmujesz maniere Hao - zapowiadania niespodzianek podsycajac atmosfere oczekiwania laugh.gif
Jak na mnie to dziala wiec czekam na niespodziewajke w wersji [0.3] a przy okazji mozesz tez dac skrypta tongue.gif
Sija
v 0.3 juz w katalogu :]]

zmiany w stosunku do v 0.2:
- drobne poprawki
- funkcja "automagicznej sekretarki" [po wlaczeniu away'a, kazda wiad. napisana do Ciebie jest zapamietywana, i jesli znajdujesz sie np. na wakacjach or sth. wystarczy, ze z dowolnego nr GG napiszesz do siebie >away.log haslo_ustawiane w away.lua i dostajesz liste wyslanych do Ciebie wiad. [z data, godzina, nazwa usera i numerem GG usera], jesli chcesz sprawdzic wiad. z innego konnetk' z zaladowanym away'em mozesz tez wpisac /away.log haslo_ustawiane w away.lua
Olórin
takie pytanko czy przewidziałeś ze gg niemoze miec wiadomości większych niż 2000 znaków?
Sija
QUOTE(Olórin)
takie pytanko czy przewidziałeś ze gg niemoze miec wiadomości większych niż 2000 znaków?


faktycznie, o tym mi sie zapomnialo ;P

na razie jest v. 0.3.5 ktora posiada jeszcze funkcje czyszczenia logu [>away.log [haslo] clear] + drobne poprawki [jak zawsze] + info o komendach itp. w pliku
juz w katalogu [po "ocenzurowaniu"] ;]

---
v 0.4 bedzie juz wyswietlala logi > 2000 znakow, cierpliwosci ;]
Bora
u mnie niestety nie dizła >away.log *****
zawsze pokazuje brak wiadomości mimo że są nieprzeczytane i mruka w trayu.
Czy to zależy od statusu?? (Większość czasu jestem ukryty).
Flind
log jest tylk z okresu jak miałes właczonego away i jesli wąlsnie wtedy przyszły wiadomosci to mozesz sobie sprawdzic z innego kompa
Bora
działa wypas sprawa.
Czy skrypt away może obejmować równieź tryb ukryty z moźliwością wyłączenia komunikatów???
Sija
QUOTE(Bora)
u mnie niestety nie dizła >away.log *****
zawsze pokazuje brak wiadomości mimo że są nieprzeczytane i mruka w trayu.
Czy to zależy od statusu?? (Większość czasu jestem ukryty).


niestety K.Bot nie obsluguje wysylania wiad. do zamknietych okienek, wiec tymczasowym rozwiazaniem problemu moze byc wlaczenie opcji "Automatycznie otwieraj okno wiadomosci" [ustawienia -> interfejs -> wiadomosci]

QUOTE(Bora)
działa wypas sprawa.
Czy skrypt away może obejmować równieź tryb ukryty z moźliwością wyłączenia komunikatów???


bedzie w v 0.4 :]
Flind
fajnie gdyby hasło uzywane w away nie było osobnym hasłem tylko odnosiło sie do tego całego "mechanizmu" z terminal.lua
Sija
w zwiazku z tym, ze v 0.3.5 nie ukazala sie w katalogu [problemy techniczne...] opublikuje dopiero v 0.4 ktora bedzie juz dzielila log jesli jesli jest > 2000 znakow...

...juz niedlugo :]
Sija
v 0.4 juz gotowa biggrin.gif

zmiany:

- jak zawsze poprawki
- zmiana hasła poprzez funkcje /away.pass, a nie w pliku [domyslne haslo to: ViewLogsNow]
- opis skryptu w naglowku pliku
- nowa funkcja /away.silent, dzięki której uzytkownicy nie beda dostawali zadnych powiadomien o przejsciu/przebywaniu w trybie away
- wysylajac dzieli log, na krotsze wiad.

teraz pytanie do uzytkownikow skryptu:

czy wersje 0.4 wrzucic do katalogu, czy wypuscic od razu 0.5 z wodotryskami? ;P
Puma
QUOTE(BazylisZ)
czy wersje 0.4 wrzucic do katalogu, czy wypuscic od razu 0.5 z wodotryskami? ;P


Daj wersje 0.4 smile.gif
Olórin
ja bawie się z przerabianiem(wrzucam jedno polecenie) twojego skryptu żeby wysyłał sms'a na żądanie(korzystając z bramki sms->gg na www.gg.w-pl.com smile.gif) popieram wypuszczenie nowej wersji przed 0.5 smile.gif chyba że już ją skończyłeś smile.gif
Sija
ide na kompromis, wrzucam wersje 0.4.5 biggrin.gif

zmiany:
- dodany trigger [przycisk] w menu K.Bot'a, informujacy o aktualnym statusie away'a [on | off]
- poprawki
- ustawianie hasla odbywa sie przez komende +

QUOTE(BazylisZ)
- zmiana hasła poprzez funkcje /away.pass, a nie w pliku [domyslne haslo to: ViewLogsNow]
- opis skryptu w naglowku pliku
- nowa funkcja /away.silent, dzięki której uzytkownicy nie beda dostawali zadnych powiadomien o przejsciu/przebywaniu w trybie away
- wysylajac dzieli log, na krotsze wiad.
Puma
Jakos nie widze nowej wersji sad.gif
Sija
niestety, z niewiadomych przyczyn [Hao: blad w skrypcie or sth.] nie moge wrzucic nowej wersji... :/
hao
Na czym polega ten błąd???
Sija
QUOTE(hao)
Na czym polega ten błąd???


powiem Ci jak bede wrzucal v 0.5, ktora juz jest gotowa i przechodzi ostatnie testy...
longart
BazylisZ, ja czekam z niecierpliwoscia biggrin.gif
pozdro wink.gif
Sija
btw, w miedzyczasie wrzucam do katalogu poprawiona wersje skryptu status notify.lua

poprawki:
- jezeli osoba nie figuruje na naszej liscie kontaktow, zamiast jej nick'a [tym wypadku nic sie nie pokazuje] pokazuje nr GG [albo innej sieci]
Matzec
QUOTE
btw, w miedzyczasie wrzucam do katalogu poprawiona wersje skryptu status notify.lua


http://www.stamina.eu.org/konnekt/kweb/ope...dirID=103#dl_93

http://www.stamina.eu.org/forum/viewtopic.php?t=761

Chyba, że mówisz o tej małej poprawce w skrypcie przerobionym przeze mnie... nie rób konkurencji :)
Sija
QUOTE(Matzec)
Chyba, że mówisz o tej małej poprawce w skrypcie przerobionym przeze mnie... nie rób konkurencji smile.gif


nie robie konkurencji tylko wrzucam poprawiona wersje skryptu z nieuwzgledniomi przez Ciebie poprawkami, jesli chcesz to porownaj zrodla ;]
Sija
Hao:

QUOTE
Błąd!

Musisz podać unikalny tytuł!


to sie pojawia, kiedy edytuje wpis na stronie http://www.stamina.eu.org/konnekt/kweb/admin.php?action=f_download_edit&id=60&force_mod=1, a pozniej zatwierdzam, zmieniajac tylko opis skryptu i wrzucajac nowy plik

jak Hao poprawi blad, to wrzuce v 0.5, bo juz jest gotowa i przetestowana :]
hao
No to zmień tytuł (np. dodając numer wersji) i po sprawie!
Sija
wrzucone do katalogu :]]

zmiany:
- poprawiony duzy bug z wyswietlaniem czasu przychodzacych wiad.
- uporzadkowana struktura kodu
- dodany trigger, ktory informuje nas o statusie away'a [w glownym menu K.Bot'a]
- dodana funkcja /away.status, ktora robi to samo co trigger
- zmienione troche wysylanie komunikatow o niedostepnosci uzytkownika
- poprawione male bledy

Opis wszystkich funckji, w naglowku pliku.
Domyslne haslo przy pierwszym uruchomieniu skryptu to: ViewLogsNow
beherith
W katalogu nadal widze tylko 0.3 sad.gif
EDIT: Spox niewziolem tego pod uwage,czekam z niecierpliwoscia. tongue.gif
Yacho
skoro juz jestesmy przy triggerze....
W awayu denerwuje mnie to ze.... za kazdym razem kiedy wlaczam /wylaczam away musze komus "podarowac" msg o tym (otworzyc okienko do kogos)

Nie daloby sie zrobic wlaczania Awaya jakos w menu ? np tak "ptaszek" (thick) do on/off+pole textowe obok do away reason....
Sija
QUOTE(Yacho)
skoro juz jestesmy przy triggerze....
W awayu denerwuje mnie to ze.... za kazdym razem kiedy wlaczam /wylaczam away musze komus \"podarowac\" msg o tym (otworzyc okienko do kogos)

Nie daloby sie zrobic wlaczania Awaya jakos w menu ? np tak  \"ptaszek\" (thick) do on/off+pole textowe obok do away reason....


niestety obecna wersja K.Bot'a nie ma funkcji ktora wysyla wiad. do osob z zamknietymi okienkami, a jesli chodzi o "ptaszka", to tez nie da rady :/ [moze w nast. wersji K.Bot'a cos sie zmieni]

jedyny sposob, zeby caly skrypt byl uzyteczny to wlaczenie funkcji "automatycznie otwieraj okno wiadomosci" [ustawienia -> interfejs -> wiadomosci]...

wszystko zalezy od nast. wersji K.Bot'a... a moze nowy Konnekt cos zmieni? we'll see...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.