Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: ZniKacz
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4
RuFinek
Witam
czy jest jakakolwiek mozliwosc wprowadzenia recznie do kontaku nr IP ?
dulek000
Expimpem. tongue.gif
RuFinek
QUOTE(dulek000 @ 6.11.2006 - 15:38) *

Expimpem. :P




expimp nie radzi sobie z tym
zrobiłem na przykładzie jednego kontaktu z widzianym IP
wyeksportowałem dane kontaktu z posiadanym IP /oraz tego bez/ >
w miejscu gdzie K wpisuje IP kontaktu wprowadzilem dane z kontaktu którego IP nie jest widoczne >
zaladowane na liste kontaktów > nadal nic

potestowałem i na pojedynczo wyeksportowanym kontakcie i na ogolnym eksporcie listy

eksport do pliku *.xml
edytowane notatnikiem
/i tu pewnie lama ze mnie wyszła/

moze to prymitywne i mało twórcze ale to jedyne na co mnie stac

troche zakreciłem ale chyba zrozumieć sie da
poradzi ktoś coś ?
Mucha
Moze jak sie laczysz do sieci gg to IP sie poieraja od nowa (czyli jak ktos cie nie ma na liscie lub ma wylaczone p2p to bedzie pusto).
Add
Mam pytanie dosyć oczywiste ale nie dla mnie [mam nadzieje że jeszcze go nie było=P]

Co oznacza że ktoś jest 'poza NATem' ? To znaczy że ma wyłączonego kompa czy to znaczy że sie nie da stwierdzić jego 'dostępności' ?

Mucha
http://pl.wikipedia.org/wiki/NAT
Nie da sie stwierdzic czy ma wlaczonego kompa poprzez ping.
Killo
Pytanko: Możecie podać wartość sprawdzania cyklicznego?
oraz Timeout -> Nie doprowadzający do "skakania" kontaktów i w ten sposób uniemożliwiający pisanie do nich... ?
Masza
witam, pomysl bardzo dobry...ale dzialanie powinno byc takei samo jak w kaduspy...tamten program naprawde bardzo precyzyjnie wykrywa...nigdy mnie nie zawiodla jezeli chodzi o to smile.gif))

tutaj mni powykrywala duzo osob ktorych wcale nie ma...
a jak juz nie posiadam czyjegos adresu IP to neistety lwogoloe nie mozna nawet takeigo kontaktu poddac sprawdzaniu...

kiedy sie pojawi taka wersja jak w kaduspy??

pozdrawiam !!!
Mucha
W Kadu wcale to tak genialnie nie dzialalo, pamietam ze wysylalo puste wiadomosci do tych ktorzy nie uzywali oryginalnego gg. A jesli chodzi o sam sposob to ja tego nie zrobie bo mi sie nie chce.
Masza
fakt czasami sie to zdarzalo, ale nie ukrywajmy...wiekszosc osob korzysta z oryginalnego GG...tylko takei wyjatki jak my ;-) tego nei robimy ;-)))) i slusznie ;-))

no szkoda, ze nie da sie nic z tym zrobic...a pisales ze pracujesz nad tym...
bo tam w kadu, jak juz pokazal niewidocznego, to zawsze sie to zgadzalo, zawsze ta osoba byla na 100% niewidoczna....przy tej wtyczce niesttey tak nie jest...mimo ze pokazuje mi osobe jako "ukryta" to faktycznie tej osoby wcale nie ma, jest nei polaczona wogole...

pozdraiwam !!!
Bo$s
Teraz nie można by skorzystać z wysyłania pustych wiadomości ponieważ skończy się to na czasowej blokadzie konta z powodu dużej ilości wysyłanych wiadomości.
wachus
Programu nie polecam bo wskazuje tylko osoby z zewnętrznym IP a ponadto źle wskazuje czy ktoś jest niewidoczny. Po przejściu osoby na tryb "niewidoczny" pokazuje że jest niedostepny a dopiero gdy przejdzie na tryb dostępny pszełącza się na "ukryty.

Absurd...
Mucha
Przeczytaj na jakiej zasadzie dziala ta wtyczka a potem narzekaj.
wachus
Ok, tylko nie rozumiem czemu nas wprowadza w błąd a to raczej nie jest jego celem. Tak normalnie pokazuje niedostępność jak ktoś się ukrywa a z przejścia na dostępny inforumje o niewidoczności... Coś tu jest nie tak....
Mucha
Nieprawda, sprawdzani sa tylko niedostepni. No chyba ze masz jakas starsza wersje, to moze byc blad (najnowsza: 1.0.0.3)
wachus
Mam akutualną wersję z twojej strony i tak jak już napisałem normalnie gdy ktoś się ukrywa jest pokazany jako nie widoczny a gdy przejdzie na dostępny to wskazuje jego jako ukryty.
Występuje jeszcze taki bug że pomimo że osoba mnie wprowadziła do listy kontaktów to podczas sprawdzania wyskakuje okienko że osoba nie ma cię na liście....
Dodam jeszcze że mam aktualnego konnekta i wersję GG 6.0

pozdrawiam
beniowsky
.. niestety wtyczka nie pokazuje kto niewidoczny [;

sprawdzilem to na drugim komunikatorze z innego numeru, gdy przeszedlem na niedostepny wtyczka nadal pokazywala status niewidoczny--- czyli g*wno nie wtyczka [; ;p
NelQ
Było już wielokrotnie powtarzane, że nie ma 100% pewnego sprawdzanie czy ktoś jest ukryty. Nie umożliwia tego protokół GG a z racji natury problemu ciężko jest znaleźć pewnie działający sposób.
Loony
Właśnie ściagnąłem i zainstalowałem. Pierwsze wrażenie bardzo dobre - ludzie są zaznaczeni i nikt się nie uchowa tongue.gif

ale jeszcze poinformuje w trakcie testowania.


edit:
a jednak... kumpel który jest ukryty do mnie pisze, a zniKacz go nie wyhaczył, a ci co są zaznaczeni to ich nie ma...
Jest na to jakaś rada?
stranded
u mnie w większości przypadków wtyczka działa jak należy
mistrzu
a jak sie to ma do tlena, jest jakas wtyczka która pokazuje kto sie ukrywa na tlenie?
szpon
firma gg coraz bardziej próbuje zabezpieczyć żeby nie można było sprawdzać niewidoczności, Znikacz łatwiej sprawdzi sieć AQQ lub Tlen ale GG trudno
trzeba było by Znikacza ulepszyć
Spass
szpon: Z tego co się orientuję, Tlen nie udostępnia IP, więc wtyczka ZniKacz nie ma jak sprawdzić kto jest "niewidoczny" na Tlenie. I nie wiem co jeszcze chcesz ulepszyć w tej wtyczce. Nie przeceniaj zwykłego pingowania.
szpon
to będzie trochę śmieszne co teraz napiszę
bardzo przepraszam za to co napisałem przedtem, Spass ma racje
kiedyś wgrałem tą wtyczkę i wywaliłem ją odrazu bo nie znałem się na niej, dzisiaj ją wgrałem i odrazu bardzo podoba mi się, dobrze sprawdza nie widocznych nawet na gg tzn większośc dobrze, czasami błędy ale lepsze niż nic
bo kiedyś nie wiedziałem np że cyklicznie sprawdza co jakiś czas i myślałem że nie działa, ale ja byłem głupi
nie wiem jak mam przepraszać i dziękować za tą wtyczkę - dopiero dzisiaj całkowicie się na niej poznałem hehe

ale mam jeden błąd który mnie wkurza
jak ktoś jest niewidoczny i zrobi się niedostępny to wtyczka dalej pokazuje go jako niewidoczny, jak to naprawić ??
musze tez pliki ze źródła kopiować jak tak to napiszicie gdzie
bo ja skopiowałem wtyczkę do folderu plugins tam gdzie konnekt wgrany oczywiście, i zrobiłem folder o nazwie Znikacz i dodałem tam pliki ze źródła i też go dałem do folderu plugins
ps: mam wersję 1.0.0.3
EcstasyxXx
Bardzo fajna wtyczka smile.gif
szpon
kto mi pomoże z tym błędem co napisałem wyżej sad.gif
BZZ1986
QUOTE(szpon @ 25.12.2006 - 23:18) *

to będzie trochę śmieszne co teraz napiszę
bardzo przepraszam za to co napisałem przedtem, Spass ma racje
kiedyś wgrałem tą wtyczkę i wywaliłem ją odrazu bo nie znałem się na niej, dzisiaj ją wgrałem i odrazu bardzo podoba mi się, dobrze sprawdza nie widocznych nawet na gg tzn większośc dobrze, czasami błędy ale lepsze niż nic
bo kiedyś nie wiedziałem np że cyklicznie sprawdza co jakiś czas i myślałem że nie działa, ale ja byłem głupi
nie wiem jak mam przepraszać i dziękować za tą wtyczkę - dopiero dzisiaj całkowicie się na niej poznałem hehe

ale mam jeden błąd który mnie wkurza
jak ktoś jest niewidoczny i zrobi się niedostępny to wtyczka dalej pokazuje go jako niewidoczny, jak to naprawić ??
musze tez pliki ze źródła kopiować jak tak to napiszicie gdzie
bo ja skopiowałem wtyczkę do folderu plugins tam gdzie konnekt wgrany oczywiście, i zrobiłem folder o nazwie Znikacz i dodałem tam pliki ze źródła i też go dałem do folderu plugins
ps: mam wersję 1.0.0.3


wtyczka nie jest doskonala, ale wystarcza...... czasem jak ktos wylaczy gg a ma wlaczonego kompa to pozostanie jako niewidoczny... bo jak przypuszczam wtyczka poprostu pinguje ip...... jak sam powiedziaes lepsze to niz nic.
szpon
wiem trochę miałem racje że przydało by się ją udoskonalić smile.gif
ale wtyczka naprawde super
zamaro
kto mi powie skad mam sciagnac ta wtyczke? bo ta co sciagam z podanej strony nie moge uruchomic, wyskakuje mi taki komunikat znikacz.dll, ale nie mozna odnalesc punktu wejscia DllRegisterServer. Nie mozna zarejestrowac tego pliku. Z gory dzieki za pomoc!!
szpon
wtyczkę pobierasz normalnie z tego linku
http://www.mucha87.yoyo.pl/pobierz.php?id=ZniKacz.dll
po pobraniu kopiujesz ją tam gdzie masz zainstalowanego konnekta i do folderu plugins, oczywiście wtyczki nie możesz tam skopiować w żadnym folderze, samą wtyczkę po prostu kopiujesz normalnie
Sunbeam
A ja mam pytanie. Czy ta wtyczka nie pokazuje nam tylko tych osob ktora sa niewidoczne,ale te ktore maja nas na liscie??? czy ogolnie pokazuje wszystkich,ktorzy sa niewidoczni,niezaleznie czy i oni maja nas na liscie???
szpon
jeżeli ty masz na swojej liście użytkowników a oni nie mają ciebie to też pokaże ale wtyczka musi znać IP tych osób
zamaro
wtyczka jest super, ale potrzeba jeszcze nad nia popracowac, jak bedzie cos nowego to dajcie znac. No i dzieki za pomoc.
Mucha
Tu już nic się nie da więcej zrobić, ani poprawić. Wtyczka nie jest rozwijana (jak jest napisane chyba w pierwszym poście).
Edi
excl.gif Ściągnęłąm wtyczkę, rozpakowałam, ale nie mogę jej uruchomić. Nie mogę otworzyć reszty plików... sad.gif Może coś robię źle... ?
BZZ1986
log? screen? jak to robisz? kazdy poprosi o wiecej informacji ; -)
Edi
Ok, jakoś sobie poradziłam z wtyczką. Już niby działa, no ale... Chodzi o IP osób z listy... Co mam zrobić, żeby wkońcu mi pokazało czy ktoś się ukrywa?? sad.gif
keeveek
przeczytaj ten wątek, a na pewno będziesz wiedział, jak działa wtyczka i wykrywanie adresów IP
nowako84
świetne polecam tego raczej nie można używać bo w moim przypadku było tak że dwa razy zablokowali mi numer blink.gif
Mucha
To na pewno nie przez tą wtyczkę, popatrz na opis jak ona działa...
Wizard
Wtyczka bardzo fajna, ale mam pewien problem wink.gif. Podczas pingowania jednego z kontaktów (notabene jesteśmy w tej samej sieci lokalnej) wyskakuje błąd: "Ta osoba nie ma Cię na swojej liście". Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że codziennie gadam z tą osobą tongue.gif. Jak rozwiązać problem, aby ZniKacz w tym przypadku działał? tongue.gif
mcczester
QUOTE
- mozna nie sprawdzac pojedynczych kontaktow

Niech mi ktoś napisze gdzie to się dokładnie ustawia, bo szukałem już chyba wszędzie i nie widzę.
Mam wersję 1.0.0.3
BZZ1986
QUOTE(mcczester @ 6.04.2007 - 20:19) *

Niech mi ktoś napisze gdzie to się dokładnie ustawia, bo szukałem już chyba wszędzie i nie widzę.
Mam wersję 1.0.0.3


Prawy klik na kontakt > Wiecej > Znikacz > Nie Sprawdzaj Tego Kontaktu..... Poprostu zaznacz......
mcczester
Szukałem tam i jestem na 100% pewny, że tego nie było. W tej chwili jest wink.gif W każdym razie dzięki.

Druga sprawa: ZniKacz żre mi się z kAQQ, opisałem to dokładniej w temacie kAQQ bo bardziej mi to wyglądało na błąd tamtej wtyczki, ale wszystko wskazuje na to, że to ZniKacz jest do poprawki. Szczegóły: http://www.konnekt.info/forum/index.php?s=...ost&p=83171
Mucha
Sprawdź czy nie masz sprawdzania cyklicznego ustawionego na 1ms, jak tak to weź przestaw na np 1-2 minut i powiedz czy działa.

EDIT Masz tu małe usprawnienie w załączniku.

Załączniki

mcczester
1) Rzeczywiście miałem ustawione 1 ms. Po zmianie na 1000 ms plik rośnie dużo wolniej. Dobrze by było ustawić domyślnie 1000 ms, bo sprawdzanie co 1 ms nie ma imho sensu, a nie każdy zagląda do konfiguracji.
2) Plik z załącznika także zmniejszył tempo rośnięcia loga.

Po zastosowaniu obu powyższych metod w logu pojawia się jedna wspomniana linijka na sekundę. Czytelność to dalej trochę zaburza, ale jest znacznie lepiej niż było i log przynajmniej nie zajmuje kilkunastu MB po kilku minutach wink.gif Dzięki wink.gif
kilerek997
wypakowalem te wtyczke i mam, tylko jak zniej korzystac? czy to sie robi automatycznie?
mozna sprawdzic pojedynczy osoby?
i najwazniejsze: na mojej liscie sa osoby dostepne i niedostepne lecz niektore niedostepne z takimi znakami zapytania o co tu chodzi??

a i jak juz naciskam na edycje nr i wybieram ukryty? to mi wyskakuje blad ze nie mam ip tej osoby i tak ze wszystkimi, dlaczego?? ;/
MSQ
QUOTE
a i jak juz naciskam na edycje nr i wybieram ukryty? to mi wyskakuje blad ze nie mam ip tej osoby i tak ze wszystkimi, dlaczego?? ;/
Bo nie masz IP tych osób biggrin.gif Muszą się stać dostępne by te IP zostało pobrane. Pamiętaj także, że wtyczka nie będzie dobrze działała z uzytkownikami Neostrady (czy innego łącza ze zmiennym IP). Wtyka działa automatycznie, a co do pytajników to poszukaj na forum (to nie ma związku z tą wtyczką) - było to już mnóstwo razy wink.gif
Krzys_K
a czy istnieje taka mozliwosc ze jezeli nie wyswietla nam w kontakcie numeru IP rozmowcy a znamy go to mozemy go jakos dodac zeby nam sprawdzalo czy jest ukryty??
jiobel.
To sobie przecież możesz pingować. A napisane własnego .bat`a nie jest problemem, a trochę zautomatyzuje ten jakże potrzebny proces sprawdzania czy ktoś jest dostępny a co w rzeczywistości jest… Chyba każdy wie, prawda? ;-D
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.