Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: ZniKacz
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4
Mucha
nie mozna (a raczej - nie wiem jak), ukryty jest forma "dostepnosci" wiec automatycznie pakuje sie z innymi dostepnymi na szczyt listy
Olórin
Ukryty powinien być grupowany nie z dostępnymi, a z półdostępnymi (DND, XA).
Andrzej1307
oo i to byloby dobre smile.gif +1
Mucha
nie wiedzialem ze cos takiego istnieje, dodam jak bede wiedzial jak, gdzie mozna cos o tym poczytac?
mac307
QUOTE(Mucha @ 3.05.2006 - 17:08) *
Taki jest moj glowny cel, jak bedzie jakas ostateczna wersja, to udostepnie zrodla & dopisze komenty, moze pomoge komus kto bedzie chcial pisac jakies wtyki pod Delphi
no nie powiem chętnie bym zajrzał w kodzik, bo do tej pory w delphi pisałem tylko aplikacje okienkowe więc może czas zrobić krok dalej?
Cl3riq
Podziwiam za kreatywność. Tak trzymaj!
Andrzej1307
Mucha: kiedy wydasz te poprawki? sortowanie i zeby nie sprawdzal jesli siec gg nie jest wlaczona... prosze bo mnie denerwuje troche co jest teraz, a wtyczka jest super wink.gif
Mucha
Tego sortowania to nigdy bo nie wiem jak. A co do sprawdzania czy gg wlaczone to da sie zrobic.
Aule
Sortowanie to Olórin powinien dorobić w Sprzątaczce.
Mucha
Nowa wersja, nowa ikonka oraz sprawdza czy jestes podlaczony do serwera gg (opcjonalnie). Wtyczka juz nie bedzie rozwijana wiec zadnych nowych requestow prosze.
Andrzej1307
1) w konfigu dalej pisze 1.0.0.0
2) a co z sortowaniem? to juz nalezy do Olorina?
Mucha
Poprawilem wersje w konfigu. A co do sortowania to nie wiem, na pewno nie ja, mysle ze nikomu nie bedzie sie za bardzo chcialo tego robic
Keleos
hmm.. tak się zastanawiam.. wszystkie osoby na liscie kontaktów mają u mnie taki znaczek pomaranczowy po lewej stronie.. niby to ma znaczyć że są ukryci ? ( nawet ci dostepni maja...) .. chyba coś mi nie działa : /
Mucha
Tzn ze ukrywasz przed nimi status i nie ma nic wspolnego z ta wtyczka
Keleos
hehe rzeczywiście..tylko czemu wszyskim się ukrywanie włączyło ? pewnie efekt uboczny tego pluginu co to testowałem, co pokazuje status tylko aktywnym : / Dziękuje

heh.. i klikaj teraz 60 osób i zmieniaj.. echh.. czemu nie ma opcji zbiorczej : ukryj dla wszystkich, /odkryj

uuu nie mniej jednak.. nie działa tak jak powinno, ponieważ pokazuje mi moja siostre jako ukryta.. a nie jest do sieci Gg podłączona przeciez, tylko komputer chodzi : P
Mucha
Eh, zajrzyj do opcji wtyczki Aktywny (oraz do opisu to bedzeisz wiedzial co robi), tam masz ta opcje ,a teraz masz nawet nowsza wersje co mozesz sobie zapisac kto byl ukrywany na poczatku a kto nie. A siostre wykrywa dlatego ze ma wlaczonego kompa, przeczytaj jak dziala ta wtycza, w dodatku w opcjach mozesz ustawic zeby ja olewalo
wojciechs
Witam. Ja chcialbym tylko dodac jedna propozycje autrowoi wtyczki. Ze sprawdznie osob niewidocznych poprzez ping jest rzecza ktora sie mija z celem. Przeciez moge miec wylaczonego konnekta a wlaczonego kompa i tak czy siak pinguje mnie i pokazuje jako niewidocznego, po drugie tak jak ktos wczesniej wspomnial ludzie z Tpsy ze zmienny IP tez lipna, po 3 zauwaz ze wielu uzytkownikow ma neta z sieci osiedlowej i osoby te widziane sa za netem z jednego IP ( ip serwera) wiec i w tym przyapadku mija sie to z celem poniewaz ciagle bedzie pingowany serwer. Z tego co wiem w komuniaktorze KADU ( only linux) jest taka wtyczka ktora pokazuje niewidocznych, ale tam sprawdznie polega na wysluaniu do kontaktu pseudo obrazkow. Jak to jest zrobione nie wiem nie znam sie smile.gif) Pozdrawiam
zhvir
poprzez wysyłanie obrazków w konnekcie też można było wykryć takie osoby niestety sprawdzanie ukrytych w gg jest już od jakiegoś czasu niemożliwe (wszelkie dziury zostały w tym roku załatane) i jedyną (?) pseudometodą jest pingowanie kontaktów
Mucha
wojciechs: Przeczytaj uwaznie caly temat, te 3 pierwsze argumenty odpadaja
zhvir: Ta dziura nie jest zalatana, uzywalem niedawno kadu i wiem ze ta metoda dziala ale czasami dochodza puste wiadomosci
wojciechs
Hmmm troche dziwne ze w kadu jeszcze to dziala na wszystkich oporcz tych co maja gg7
Mucha ja wiem ze odpadaja pisalem wlasnie ze poprzez ping to jest za przeproszeniem glupota i podalem 3 argumenty ktore wlasnie ukazuje ze poprzez ping nie warto. A co do pustych wiadomosci to z tym sie zgodze ze dochodza ale bardzo zadko. uzywam juz od dawnien dawna konnekta i na konnekcie ani raz tak nie mialem, przy niektorych wersjach gg6 dochodza oraz w kazdej wersji tlena. Z reszta jest to jednorazowa pusta wiadomosc przy polaczaniu do sieci.
Mucha
Dlatego ze protokolu sie raczej nie zmienia po to zeby byl kompatybilny ze starszymi wersajmi, jedyne co mogli zrobic to zmeinic komunikator.
wojciechs
A nie warto sprobowac zrobic tak jak to jest w kadu. Moze Ci sie uda, wtyczka sie przyjmie i nie bedzie z nia problemow. No o czywiscie wtyczki trzeba byloby uzywac z glowa tzn nie sprawdzac osob ktore maja gg7 oraz nie sprawdzac naraz wiekszej ilosc.
Mucha
W Kadu sie po prostu zaznaczalo kogo chcesz... Ale ja sie za to nie biore, musialbym pisac wszystko od poczatku, ZniKacz jest juz martwy, jedynie bledy moge poprawic. Pracuje na razie nad czyms innym.
wojciechs
No to szkoda. Moze zabierze sie ktos inny za to kto sie zna. Chetnie bym zrobil ale niestety brak odpowiedniej wiedzy i umiejetnosci...
Potek
hehe... pomysł był nawet fajny ale wykonanie trudniejsze... Niedopracowane troche bo kolega który jest niewidoczny i sprawdze czy jest to sie nie pokazuje a jeśli kogoś nie ma (wiem bo np.wyjechał) to sie pokazuje <LOL>
xxllxx
@Potek
w pierwszym wypadku kolega ma firewalla, ktory blokuje ping, a w drugim wypadku ktos ma zmienne IP (np. neostrada)
Andrzej1307
ostatnio zauwazylem cos dziwnego:

mam drugi moj numer, ktory jest niedostepny, ale pokazuje go jako niewidocznego (wiadomo - IP), ale kiedy zmienie na tym kontakcie status na dostepny, to w rzeczywistosci tak jest, a na liscie kontaktow dalej widze go jako niewdiocznego....
Mucha
Sciagnij nowsza wersje, juz to poprawilem, zreszta jak klikniesz na wiecej->znikacz to tam mozesz sobie odznaczyc ten kontakt
Andrzej1307
mam najnowsza wersje, odznaczenie nie pomaga. poza tym nie chce odznaczac tego kontaktu.

dziwne - moj kontakt na jabberze pyta mnie o autoryzacje, a juz ja posiada...
Mucha
To w koncu chcesz zeby tak bylo czy nie? Bo jak nie chcesz to sobie odznacz, jak chcesz to nie odznaczaj. Jesli status ci sie nie zmienia z ukryty na dost to chyba wina gg. U mnie odznaczanie dziala, tez mam drugi numer i jest wszystko w porzadku. A to z jaberem co ma wspolnego z tematem??
Andrzej1307
edit, @post nizej, sorka ale z rana jestem nieprzytomny tongue.gif
Mucha
Fajnie, a to jest temat o ZniKaczu
Greybrow
Wtyczka super.
Status ukrytego powinien w ogóle się nigdy nie pojawić... smile.gif

Mam błąd powiązany z wtyczką AQQ: http://www.konnekt.info/forum/index.php?sh...066&st=270#

Kolejna sprawa: po rozłączeniu wszystkich sieci, skacze obciążenie procesora przez konnekt (po wyłączeniu znikacza, obciążenia brak).
Mucha
A z poprzednia wersja AQQ tez tak bylo?
Hanf
mam pytanie jak zrobic aby ukryci byli pokazywqani za dostepnymi na liscie kontaktow bo teraz mam pelno ukrytych na pierwszym miejscu na liscie:/
Mucha
Nie da sie.
Trial
da sie (jeszcze nie teraz)

w wolnej chwili poprawie Grupowanie (czesciowo poszerzylem jej mozliwosci).

pozdro
lucas_mcs
wykrywanie niewidocznych osob moze sie odbycn na bardzo prostej zasadzie drugiej listy gg (drugi nr gg)
mamy swoja liste a na drugim numerze mamy rowniez swoja liste..tylko ze wszyscy z listy musza zbanowac ten drugi nr

idea jest prosta
jesli osoba jest dostepna/ukryta, wyswietla sie status 'zablokowany'
jesli osoby nie ma, jest status 'niedostepny'

wystarczy to odpowiednio przeniesc na pierwsza liste i juz wiemy kto jest niewidoczny, za natem czy nie za natem smile.gif

moze nie wnioslem nic nowego ale takie zachowanie zauwazylem juz baaaardzooo dawno i do tej pory sie nic nie zmienilo
sam chcialem cos napisac w tym celu ale chyba sobie oszczedze naruszanie ludzkiej prywatnosci ;]
jednak sam pomysl jest wart sprawdzenia i ztestowania, jest to bug sieci gg przeciez
Andrzej1307
a co jesli ktos nie ma Twojego drugiego nr na liscie kontaktow a ma status tylko dla znajomych? Wtedy Twoja metoda z drugiego numeru sie nie uda...
MSQ
Nie wiem czy jestem wyjątkowy, ale nie raz w sieci GG pokazuje mi kontakt jako ukryty, mimo że jest dostępny. Dopiero odznaczenie, żeby wtyczka kontaktu nie sprawdzała pomaga. Miałem tak z 4 osobami na GG.
Używam:
- tabletki, tłoka, GG, GGimage, kAQQ, kZmieniacz, OlewKa, KNotify, KStyle, linker, SMS, mejlik.
Mucha
Jakis blad widac, czym te 4 kontakty roznia sie od innych? Np czy maja opis albo ukrywasz przed nimi status?
MSQ
Przed 1. się ukrywam, reszta jest nie ukryta. Poza tym jednym nic niezwykłego nie ma w tych kontaktach. Mają opis.
elymus
A ja miałem tak, że przy włączonej wtyczce kontakt pokazywał mi się jako niewidoczny. Napisałem do niego, on mi odpisał i zaczęliśmy rozmowę. Z rozmowy wyszło jakieś takie moje pytanie: 'Przed kim się chowasz?' (bo był teoretycznie niedostępny), a on mi na to, że przecież jest dostępny. Po wyłączeniu wtyczki, kontakt rzeczywiście był dostępny...
Szkoda, że wtyczka nie będzie rozwijana, bo w takim stanie jaki jest nie będę jej używał, ponieważ ma za dużo błędów :/
Mucha
Rozwijal nie bede, bledy moge poprawic, przedtem nikt ich nie zglaszal, wiec nie wiedzialem ze cos jest zle. Niestety nie wiem kiedy, bo aktualnie nie mam dostepu do zrodel.
Andrzej1307
potwierdzam, czasami wtyczka pokazuje osobe ktora jest dostepna jako niewidoczna. Pomaga tylko jak wylaczymy sprawdzanie tego kontaktu dry.gif
elymus
A więc jest błąd :/ Dobrze by było jakby go ktoś naprawił tongue.gif
Mucha
Nowa wersja, niech ktos kto mial takie problemy powie czy teraz jest dobrze.
szpon
ta wtyczka wogóle nie działa, ten kto jest nie widoczny to i tak widać jako niedostępnego a ten kto niedostepny to widać jako niewidoczny, i ci co są dostępny tez niektórzy jako niewidoczni są na liście

trzeba jeszcze w tej wtyczke wiele poprawić tongue.gif
KoSiarzPL
Nie używałem tej wtyczki ale skoro dostępnych pokazuje jako ukrytych to mucha sprawdzaj status tego kontaktu jeśli jest dostępny to pomiń sprawdzanie niewidoczności.
Mucha
szpon: nie za bardzo rozumiem. jesli chodzi ci o to ze wtyczka moze pokazywac bledne osoby - to tak, pokazuje czy ktos ma wlaczony komp. po pewnym czasie dojdziesz kogo pokazuje naprawde a kogo nie, mozesz takie osoby powylaczac. co do zaznaczania dost jako ukrytych patrz na dol.
kosiarz: tak jest zrobione, u mnie wszystko dziala.
najpierw bylo tak:
jesli status mial flage ukryty lub niedostepny to go sprawdzalo. ale cos jak widac nie dzialalo wiec zrobilem "na glupka" ze:
ukryty=66 //ST_HIDDEN
niedostepny=0 //ST_OFFLINE
ukryty+ukrywaj status przed nim=4091(nie pamietam juz) itd //ST_HIDESTATUScostam and ST_HIDDEN
no i sprawdza tylko te osoby ktorych statusy maja te wartosci. nic wiecej nie moge zrobic.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.