Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Poczta
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3
Mucha
Nowa wersja w pierwszym poscie, teraz mozna odbierac z kilku kont na raz
Suchy
Wtyczka przetała mi odbierać wiadomości sad.gif Klikam na "Sprawdź pocztę" i nie wyświetla się nawet okienko z wiadomością o zerowym stanie wiadomości.
Mucha
Dales 1 konto czy wiecej? Daj logi.
Suchy
W logach widać, że wtyczka pobiera wiadomość lecz nie wyświetlana jest informacja o ilości wiadomości w skrzynce oraz nie dostaje wogóle maila na K.
CODE

## [Poczta]         POP3 SSL - połączony
## [Poczta]         POP3SSL - Polączony
## [Poczta]         Odbieram 1 wiadomosc
## [wXP UI]         TRAY FG=30042 AC=3039a M=3039a UNC=1
## [wXP UI]         TRAY FG=30042 AC=3039a M=3039a UNC=0
## [wXP UI]         UNHIDE
## [CORE]        -> T=1e  NW
## [CORE]        -> T=f6
## [CORE]        >> T=1e <<
## [CORE]        *  SetConn plug=84 val=0
## [CORE]      --- ConnTimer OFF ---
## [CORE]        >> T=f6 <<


Miałem 1 konto.
Mucha
Sa 2 mozliwosci:
- albo to strasznie duza wiadomosc
- albo wiadomosc jakiegos dziwnego typu (ContentType) innego niz text/plain, text/html, part/mixed

Czy jest mozliwosc zebys sprawdzil ten typ wiadomosci? (bo niby jest ustawione, ze jak nieznany to daje text/plain ale widac cos nie dziala... mozliwie ze trzeba po prostu poczekac)
Suchy
Miałem tak na 0.0.0.4 i na tej obecnej wersji tak jest. Wiadomość wysyłałem z mojego drugiego maila (niemam go w kontaktach), a cała wiadomość zawiera tyle textu:
QUOTE

---- Wiadomość Oryginalna ----
Od: soochy666@gmail.com
Do: r4dziol@o2.pl
Data: Sun, 30 Jul 2006 22:35:09 +0200
Temat: Test

> Test.
>

Test2
zhvir
może prawdź w historii -> usunięte -> spoza listy
Mucha
Ale to chyba chodzi o to ze na tej wiadomosci "przerywa" sciaganie, tak?
Sprobuj odznaczyc "Usuwanie wiadomosci z serwera"
Suchy
Niema tam tej wiadomości jak i innych, które przyszły od momentu kiedy wtyczka przestała pobierać maile. ("Przyjmuj wiadomości od osób z poza listy" mam zaznaczone.)

Po kliknięciu w "Sprawdź pocztę" jest 0 odzewu, nic. Tak samo z opcją, która sprawdza pocztę na starcie, kompletnie nie działa. Wyłączyłem wszystkie wtyczki i nic. Pocztę mam na Gmailu ale sprawdzałem i z O2 również nie trybi.
Mucha
Laczysz sie z SSLem (z tlenem)? I czy masz w logach cos takiego:
CODE
## [Poczta]         Konto nr 1

Sprobuj jeszcze pozaznaczac i poodznaczac "Pokazuj temat" oraz "Ucinanie znacznikow"
Suchy
Używam połączenia SSL do odbierania poczty z Gmaila, jeśli chodzi o wtyczkę dwutlenek to wogóle nie posiadam. W logach nieznalazłem nic co dotyczy Poczty poza tym co dałem wcześniej. Zaznaczanie i odznaczanie tych opcji również nie przynosi żadnych rezultatów. Zaraz zerknę czy wersja 0.0.0.3 działa poprawnie.

Edit:

Na wersji 0.0.0.3 odebrałem w końcu tą wiadomość, ale wersja ta jest uboższa niż dwie następne :/
Mucha
Z tego co pamietam ze mowil Rav_ (bo nie mam za bardzo mozliwosci ztestowania tego SSLa) to wszystko co bylo przez SSL dzialalo potwornie wolno. Sciagnij jeszcze ta wersje co teraz dalem, dodalem tam 2 pozycje do logow w SSLu
Suchy
Nowa wersja działa super. Serdecznie dziękuję smile.gif
Mucha
Nowa wersja, domyslnie odznaczane jest wysylanie ENTERem, poza tym wreszcie zaladowalem domyslne ikonki (thx ursus) oraz ukrywa to menu temat itd dla innych sieci. Dostepne takze API do wysylania maili.

Jesli do jutra nie ma zadnych bugow to publikuje wtyczke na centralce.
beosia
Czy jest w planach zrobienie jakiejś listy przy pobieraniu nowych wiadomości tak jak np w emnotifierze, w której byłaby mozliwość kasowania wiadomości bez ich czytania/ściągania? Teraz każda nowa wiadomość staje się nowym kontaktem na rosterze, a jak ściąga sie jednocześnie kilkadziesiąt nowych maili to robi się niezły bałagan zarówno na liście kontaktów jak i w oknie rozmowy.
Mucha
Juz jest wink.gif Klikasz na kontakt prawym i dajesz Usun. Masz jeszce filtr wiadomosci spoza listy.
Andrzej1307
jeszcze nie testowałem wtyczki, ale zapytam - czy blad z kzmieniaczem dalej wystepuje?
Mucha
Mozesz miec wlaczonego kzmieniacza i poczte razem
Suchy
CODE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x7C3417FB in the main Thread.
Information: can't read 20

inIM: 30032(0x0 , 0x0)(30B) [kZmieniacz->Poczta]

Stack trace:
.000017FB strlen+0x00000026 [MSVCR71_7.10.3052.4]
84DBA3F0



Nastąpi zamknięcie programu!


Wersja poczty: 0.0.0.6
Wersja kzmieniacza: 1.4.1.19

LOG
Mucha
Dales 0 jako pozycje w menu? Mowiac ze kzminiacz i poczta dziala razem mialem na mysli to ze trzeba dac 0 jako pozycje wtyczi na toolbarze sieci. Ale bede to poprawial.
zhvir
może do czasu poprawienia tego błędu z kZmieniaczem należałoby zablokować możliwość zmiany tej wartości?
Mucha
Dalem bo nie wszyscy uzywaja kZmieniacza, domyslnei jest 0 wiec jak sie nie grzebie za bardzo to bedzie dzialac
Andrzej1307
a kiedy przewidujesz poprawienie tego bledu? tongue.gif o ile w ogole biggrin.gif
Mucha
Czy to AŻ takie ważne? W innych sieciach nie mozesz sobie ustawic pozycji ikonki... Kiedys przewiduje, dokladnej daty i czasu raczej ci nie podam.
saCOOL
Jak to nie możesz? W zależności od pozycji na liście wtyczek, na belce będzie odpowiednia kolejność sieci tongue.gif..
Mucha
Aha, nie wiedzialem. Skoro to takie wazne to przechodzi na gore listy TODO
Aule
Wtyczki sieciowe maja niski priorytet, więc jeżeli dajesz normalny(albo nie dajesz, bo standardowo jest normalny), to Poczta będzie pierwsza, ale to tylko moje podejrzenia.
Mucha
Priorytet dalem tak jak w SDK bylo napisane czyli PLUGP_LOW.
CODE
  UIGroupInsert(IMIG_STATUS , IMIG_TOOLBAR, 0, 0, 'Poczta', IDI_MAIL);
Pozycja zalezy od tej 3 zmiennej, jak sie da inna niz 0 to kzmieniacz wali krytykiem (strzelam ze probuje dodac ten wiersz opis, ale po zrodlach kzmieniacza 0.2 nie sposob dosc jak temu zapobiec)
thade
Przede wszystkim świetna wtyczka, naprawdę długo czekałem aż ktoś coś takiego napisze, więc wielkie dzięki.

Jest jednak jedna rzecz która mnie nieco irytuje. Po sprawdzeniu poczty pojawia się powiadomienie: np "Liczba nowych wiadomości: 1". To powiadomienie nie znika, chyba że się na nie kliknie. I tak ma być, bo nie chcę przegapić żadnej wiadomości. Jednak kiedy pojawia się ""Liczba nowych wiadomości: 0", to już jest mniej ważne, więc mogłoby jednak znikać. Tak jest np z wtyczką kRSS. Dałem sobie sprawdzanie poczty na starcie i irytuje mnie konieczność klikania za każdym razem w to powiadomienie, żeby zniknęło zaraz po starcie konnekta. Z góry dzięki.

dopisane: Zauważyłem właśnie że wysyłanie wiadomości enterem jest domyślnie odznaczone i nigdzie nie można tego ustawić. Nie można by tego dodać do opcji wtyczki?
Keleos
Ja miałbym pytanko odnoście Sprawdzania Poczty, za omocą tej wtyczki.. otóz na skrzynce mi siedzi 21 maili, a konnekt mi pokazuje ich 7, i wszystkie z załącznikami od razu ściąga na dysk : / Czy to tak ustawowo, czy u mnie coś nie tak ?
.nomis
Wy tu z takimi wielkimi rzeczami, a ja się tylko xhxiałem zapytać czemu cały czas mam komunikat "POP3 błąd: Login incorrect"... w emNotifierze wszystko było w porządku.

***
Problem rozwiązany, musiałem wpissać inną nazwę hosta niż w emNotifierze... Ale na tym forum nie można kasować własnych postów. :/

***
Gdzie są pokazywane tematy wiadomości przychodzących? Czemu okienko nie znika samo, kiedy jest 0 nowych wiadomości tylko trzeba w nie kliknąć?
rav_
Spokojnie, te i kilka jeszcze innych funkcji bedą zrobione, narazie nie mam kontaktu z Mucha.

.nomis temat przychodzącej wiadomosci pokazywane sa w oknie rozmowy.
Mucha
Bylem na krotkich wakacjach ale juz jestem, nie wiem kiedy bede mial dostep do wlasnego kompa wiec nie wiem kiedy to zrobie.
thade: entet dodam, to notify tez sprobuje zrobic
nomis: temat masz na gorze wiadomosci
Tar
Bardzo fajna wtyczka! Tylko czy dało by się zrobić żeby pobierało mejle tylko tych osób co mam na liście kontaktów ? Bo tak to wszystkie reklamy mi pobiera i inne śmieci sad.gif
rav_
Ustawienia => Wiadomości => Spoza listy. Odznaczyć
"Przyjmuj wiadomosci od osób spoza listy"
Mucha
Nowa wersja, poprawki:
* Odznaczanie ENETERem opcjonalne
* "0 nowych wiadomosci" znika automatycznie
* Przycisk sciagnij poczte szarzeje gdy sciagamy poczte
thade
Wszystko działa, bardzo dziękuję!
Suchy
Ja cały czas mam problem z Gmailem (SSL) i znakami ą, ś, ź, zamiast nich dochodzą jakieś krzaki.
rav_
Raz ze nie posiadam konta na GMailu, 2 było testowane przez kilka osob i jakos nie mieli z tym problemu. Więc nie wiem co Ci poradzic smile.gif

Jest ktoś jeszcze kto ma taki problem?
Mucha
Pewnie trzeba dac w jakim jest kodowane iso, beda poprawki, ale jakos ostatnio wogole nie mialem na to czasu
namthar
A ja mam taki problem: otóż ustawiłem zbyt mały czas Timera (nie wiedziałem, że to w milisekundach jest) no i niestety wtyczka stała się bezużyteczna. Przy każdym włączeniu konnekta od razu obciąża 100% procesora, a klikanie w jakiekolwiek ikonki, w tym "ustawienia" pozostaje bez reakcji ze strony komunikatora. Da się jakoś zmienić czas Timera "ręcznie", czyli nie w programie?
rav_
Tak, wywal wtyczke z folderu "konnekt/wtyczki" włącz konnekta
Jesli masz włączoną wtyczke exPIMP to "Exportuj ustawienia" na pulpit, odpal ten plik ktory sie pojawił w "WordPadzie"
nacisnij "ctrl+F" znajdz:
[...]
<cell name="Poczta/EDIT_TIMER">Witam</cell>
<cell name="Poczta/EDIT_TIMER">tutaj liczby ktore wpisałes w ustawieniach</cell>
[...]
Zmien je na jakieś większe, zapisz plik, "Importuj" ustawienia, włącz wtyczke "Poczta" i ma chodzic. Troche zamotane ale mysle ze sobie poradzisz wink.gif
zhvir
1. po co jest w ustawieniach poczty opcja "ukryj stare wyśłij e-maila" skoro nie ma żadego zamiennika dla normalnych kontaktów z przypisanymi adresami mailowymi

2. w związku z pkt 1 proponuję aby "szybki mail" integrował się z menu kontaktu

3. jezeli propozycja z pkt 2 jest niemozliwa do zrealizowania to chciałbym proponowałbym wydzielenia obecnego "szybkiego maila" z powrotem do dawnego kmaila (oczywiście z dodawaniem załączników)
Mucha
1. Po to ze te maile z normalnych kontaktow mozesz sobie wyimportowac latwo
2. Ok
3. Propozycja 2 jest mozliwa
Morf
Witam.
Jak zmienić ikonkę poczty ? Czytając plik theme.xml doszełem do tego że potrzebny jest ID pluginu wink.gif gdzie takowy się znajduje ? Prosiłbym jeszcze o "instrukcję" jak zmienić ikonkę FTP w oknie rozmowy.
dampis
wlacz konnekta z parametrem -debug(".../.../konnekt.exe -debug") i w menu konnekt pojawi się pozycja dev/debug z tamtad wybierz lista ikon, w nowo otwartym okinku poszukaj interesujacej cię ikonki, zaznacz ją i zobaczysz jej ID
smash
QUOTE(Mucha @ 26.07.2006 - 15:04) *

Tu masz wartosci ze zrodel:
CODE
   IDI_MAIL := 550502400;
   IDI_ODBIERZ := 1372585985;
   IDI_TEMAT := 1372585986;
   IDI_SZYBKI := 1372585987;
   IDI_ROZLACZ := 1372585988;
   IDI_TOOLBAR := 1372585989;
   IDI_ZALACZNIK := 1372585990;



Zna ktos id na folder zalacznikow oraz ikone ktora wyswietla sie na liscie kontaktow jako kontakt "poczty" ?
Mucha
odpal konnekta z parametrem -debug, w "konnekt" pojawi sie nowe menu i tam masz liste ikon
rav_
Nowsza wersja 1.0.0.3 w załaczniku.

* automatyczne pozycjonowanie na pasku statusów.
* z menu kontaktu można wysyłać maile.
* możliwość wyboru pozycji wysyłania.
* poprawki w konfiguracji.
* nowa opcja "Zapisuj załączniki na dysk".
* ikonki (by Psota).
kesh


; p
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.