Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Poczta
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3
Mucha
Wtyczka sluzy do odbierania (POP3) i wysylania (SMTP) poczty. Obsluguje SSL. Wszystko odbywa sie z okna rozmowy lub poprzez Szybki mail (dawny kMail). Kontakty sa przechowywane na liscie jako kontakty nowej sieci "Poczta". Nie uzywac z kMailem! Napisane razem z Rav_'em

Poczta 1.0.0.3:
Wtyczka
API do wysyłania maili
Więcej informacji na mojej stronie


Zmainy:
0.0.0.1:
* literowka w portach, bylo na odwrot
* uzytkownik->wiadomosci->spoza listy, nie wysyla wiadomosci
0.0.0.2:
* Rav_ dodal usuwanie tagow i reklam, poprawia wyswietlanie wiadomosci
* "prowizorycznie" naprawiony blad z kZmieniaczem
0.0.0.3
* Odbieranie zalacznikow
* Wysylanie zalacznikow
0.0.0.4
* Odbieranie HTML
* Wysylanie HTML
0.0.0.5
* Mozliwosc pobierania z kilku kont
0.0.0.6
* Ikonki
* Ukrywanie przycisku temat-zalacznik-sprawdz w oknie rozmowy dla innych sieci
* Wysylanie wiadomsoci ENTERem domyslnie odznaczone
0.0.0.7
* Poprawiony blad z kZmieniaczem
0.0.0.8
* Odznaczanie ENETERem opcjonalne
* "0 nowych wiadomosci" znika automatycznie
* Przycisk sciagnij poczte szarzeje gdy sciagamy poczte
1.0.0.0
* Folder załączników w menu
* Poprawka Notify oraz Szybkiego
1.0.0.3
* automatyczne pozycjonowanie na pasku statusów
* z menu kontaktu można wysyłać maile
* możliwość wyboru pozycji wysyłania
* poprawki w konfiguracji
* ikonki (by Psota)
krys_wm
czy do poprawnego działanai tej wtyczki potzrebny jest kmail?, w oknie konbfiguracji nie ma ustawień do smtp i pop3?
zhvir
1. Raczej kmail został włączony do tej wtyczki, a jeśli chodzi o ustawienia smtp i pop3 to czy to nie chodzi o "Host POP3" i "Host SMTP" ?

2. A to co?
rav_
@krys_wm Nie, kMail nie jest potrzebny.
Podajemy do swojej skrzynki Hosty np. pop3.wp.pl smtp.wp.pl login, haslo, email i wtyczka ma chodzic.
Nastepnie dodajemy kontakt w sieci "poczta" gdzie UID jest adresem emailowym odbiorcy, klikamy na kontakt i wysylamy jako zwykle wiadomosci. smile.gif

@zhvir: Wylączyłeś kMaila ?
zhvir
@rav_: początkowo obie wtyczki były włączone jednocześnie, później kMaila wyłączyłem ale ten dziwny wpis został.

...a teraz gwóźdź programu: testowałem wysyłanie emaili przez tlena z włączonym ssl i autoryzacją smtp, po kilku nieudanych próbach (zamienione porty pop3-smtp; brak jakiegokolwiek potwierdzenia wysłania wiadomości lub błędu) w końcu wiadomość doszła do adresata. Mimo tego pokazało się wiadomość o błędzie ssl. Po restarcie konnekta wtyczka wpadła w jakąś pętlę i zaczęły wyskakiwać dziesiątki okienek z komunikatami: wiadomość została wysłana, potem jakiś błąd smtp a na końcu "zbyt wiele połączeń z jednego IP". Teraz boję się wejść na swój profil :>>>

rav_
zhvir@ wiem SSL działa zbyt wolno, nie polecam tongue.gif
aha i jak macie zabitą skrzynke mejlami (ja mialem 8MB) to po sprawdzeniu konta pocztowego przez Poczte dlugo bedzie pobierac, a narazie nie ma mozliwosci przerwania pobierania, chyba ze wylaczymy K.
Proponuje wejsc na skrzynke pocztową, powywalac wiekszosc zalacznikow lub przeniesc do innego folderu i dopiero potem odbierac,wysylac wiadomosci za pomocą wtyczki.
krys_wm
@rav , gdzie moge wpisać serwer poczty wychodzącej i przychodzącej , bo nie widzę
rav_
W ustawieniach wtyczki na samej górze podajesz login i hasło, niżej masz Host POP3 i Host SMTP.
zhvir
już chyba wiem skąd te wszystkie dziesiątki wyskakujących okienek!!!
mam zaznaczone żeby nie przyjmować wiadomości od osób spoza listy (ustawienia->interfejs->wiadomości->spoza listy) i przy uruchamianiu konnekta i włączonym sprawdzaniu poczty na starcie wszystkie maile trafiają do historia rozmów->usunięte->spoza listy a do każdego adresu jest wysyłana moja standartowa formułka z prośbą o wpisanie hasła!!! :/ a ponieważ wtyczka próbuje wysłać maile jednocześnie do wszystkich adresów to się zapycha, stąd też tyle okienek :>
Mucha
Nie mialem okazji to za bardzo ztestowac, na razie musisz wlaczyc przyjmowanie od osob spoza listy. Widze takze ze sa problemy z nazwami, co sugerujecie dla "host POP3" i SMTP zamiast tego co jest?
zhvir
to ja na razie poczekam na wersję ignorującą zabezpieczenie antyspamowe w konnekcie, poza tym troche dziwnie tak z tą nową siecią
Mucha
Juz jest poprawione, na poczatku testowalem tak ze maile dochodzily do tego kontaktu ktory ma ten mail przypisany (np gg) ale bylo to potwornie niewygodne. Nowa siec to rozwiazanie latwe, wygodne i w miare logiczne. No i oczywiscie zostawia wieksze pole do rozwoju wtyczki
zhvir
jakby metakontakty były bardziej sprawne to mozna by było łączyć kontakt z jego pocztą, ale metaK jak na razie mi zupełnie nie odpowiada :)
joshua
a kiedy będzie współpracować z kZmianiaczem/albo inaczej: kiedy kZmieniacz będzie funkcjonował z pocztą?
Qiub
Bledy:
- wywala konnetka gdy wcisne ikonke poczty na glownym oknie konnekta
- pobiera poczte z podfolderow (poczta.fm) - po przeniesieniu poczty otrzymanej do innego folderu...
- przy sprawdzaniu poczty za kazdym razem powiadamia o tych samych wiadomosciach (starych juz wczesniej pobranych przez wtyczke)
Mucha
- masz wlaczony kZmieniacz?
- oczywiscie ze pobiera
- <błysk>a zanaczyles opcje usuwaj wiadomosci z serwera w ustawieniach </błysk> ? biggrin.gif
Qiub
tak , mam wlaczony
nie zaznaczylem tej opcji, bo ta wtyczka przeciez nie pobiera calych wiadomosci (z zalacznikami) , tylko sam text
co mi po wiadomosci informujacej ze "ten" mejl ma zalacznik i wtedy mi ja ma juz skasowac z servera?
co do pobierania z podfolderow, to pisales wczesniej zeby mejle z zalacznikami przeniesc do folderow innych, zeby ich nie pobieralo, wiec ...
zhvir
wtyczka jest w fazie rozwojowej i nie należy w najbliższym czasie spodziewać się pełnej funkcjonalności wtyczki; tylko do testów!
Andrzej1307
po nacisnieciu tego smiesznego guzika na pasku sieci Konnekt wywala krytyka...
btw nazwa niezbyt oryginalna.

gdzie sa ustawienia wtyczki? (nie zauwazylem w konfigu)
zhvir
ponieważ poczta jest tak jakby nową siecią dlatego jej ustawienia znajdują się tam gdzie ustawienia gg, tlena, jabbera i aqq!
Mucha
krytyk = kZmieniacz...

zimaq
No to sorry, ale jak mam wybierać między Pocztą ( fakt, niezbyt oryginalna nazwa ), a kZmieniaczem to wybór jest oczywisty dla mnie. Chyba musicie coś z tym zrobić wink.gif
Andrzej1307
to samo chcialem powiedziec. bo to lekki bezsens tongue.gif
Mucha
Problem "prowizorycznie" zalatany... Prowizorycznie bo jak sie ustawi pozycje inna niz 0 to sie kZmieniacz buntuje. Pozycja "do regulacji" w ustawieniach.
CODE
  UIGroupInsert(IMIG_STATUS , IMIG_TOOLBAR, GETINT(CFG_POZYCJA_IKONKI), 0, 'Poczta', IDI_MAIL);
Andrzej1307
kuuurcze... on mi zaczal sciagac ponad 100 wiadomosci z mojej skrzynki biggrin.gif da sie zrobic zeby pobieral tylko nieprzeczytane?
Mucha
Raczej nie, nie widzialem do tej pory takiej opcji
Qiub
emNotifier pobieral tylko nieprzeczytane wiadomosci ... (albo te ktore byly nowe - jeszcze nie pobrane)
nie wiem jak mejlik
wiec moze jednak to jest wykonalne?
Mucha
1. emNotifier (notify=powiadamiac) powiadamial a nie pobieral poczte, i z tego co pamietam zawsze informowal mnie o tych samych wiadomosciach, moze zaszly jakies zmiany, nie wiem, juz nie korzystam
2. wiadomosc nowa to nie znaczy to samo co wiadomosc nieprzeczytana
3. owszem da sie zrobic sciaganie "nowych" wiadomosci bez usuwania ich z serwera (tak jak robi np kMail w PLD, strzelam ze zapisuje ich naglowki na dysku i porownujac z tymi z serwera), i taka opcja bedzie w przyszlosci
zhvir
to raczej mejliK informował cały czas o tych samych wiadomościach natomiast z emNotifierem nie mam najmniejszych kłopotów, zawsze tylko nowe pokazuje
Suchy


Oprócz tego przy starcie konnekta i braku omijania niepokazywania wiadomości od nieznajomych jest ok smile.gif .

Aha i w theme.xml zamiast email.ico powinno być chyba email.png.

@Down
Wielkie dzięki, teraz wszystko gra biggrin.gif
rav_
@Suchy, potrzebne Ci są biblioteki "libeay32.dll" oraz "ssleay32.dll"
przenieś je do "konnekt/data/dll"
Kliknij, aby zobaczyć załącznik (dll.zip)
Suchy
Zrobiłem sobie ikonki do wtyczki, wszystko ładnie pięknie tylko ikonka "szybkiego maila" nie chce się za cholerę wyświetlić. Wyświetlała się jedynie gdy miałem ikonki ustawione tak jak w pierwszym poście, ale też nie zawsze.



theme.xml
CODE
    <!-- Poczta -->
    <ico iml="16" file="poczta.ico" id="550502400"/> /// ikonka sieci w wiecej
    <ico iml="16" file="poczta_lista.ico" id="1087373312"/> /// ikonka sieci na liscie kontaktow
    <ico iml="16" file="poczta.ico" id="1355808784"/> /// symbol wiadomosci w historii
    <ico iml="16" file="poczta_sprawdz.ico" id="1372585985"/> /// Odbieranie wiadomosci
    <ico iml="16" file="poczta.ico" id="1355808786"/> /// Ikonka tematu
    <ico iml="16" file="poczta_szybki_mail.ico" id="1355808787"/> /// Szybki mail
saCOOL
Wiecie co? Fajny ten Kombajn, ale jest tyle świetnych klientów poczty..

Wysyłanie szybkiego maila z poziomu okna rozmowy jest super, ale boję się, co się stanie, jak zacznie mi sprawdzać/ściągać pocztę.. Zbyt dożo maili, zbyt dużo megabajtów..
Suchy
@Up

Ja używam 60 MB na GMailu i wtyczka mi nie pobrała ani jednego starego maila. Nie pobrała nawet tych nieprzeczytanych. Dopiero gdy doszło coś nowego to wyświetliła okienko rozmowy z wiadomością.
Mucha
Suchy: * Sprawdzanie przy starcie jest domyslnie wylaczone
* Do olewania nieznajomych masz opcje w wiadomosciach (spoza listy), ignorka i pewnie jeszcez cos czego nie znam
* Ikonki sie wgrywaja jak wgrasz ikonke o id 550502400
* Nie powinno byc png
* Gmail: beda poprawki
saCool: Nienawidze programow pocztowych, duzo zajmuja, i dlugo sie laduja, poza sa kolejnym uruchomionym programem a ja wole miec wszystko w jednym (w Konnekcie), co do rozmiaru, nie wiem ile zajmuja maile ale taka jest cena posiadania programu pocztowego, jak chesz to mozesz przeciez wogule wylaczyc odbieranie poczty

Wogole wtyczka oczywiscie bedzie rozwijana, dojdzie HTML i zalaczniki, i wtedy bedzie mozna korzytstac jak z prawdziwego programu pocztowego
Suchy
Ikonki mi się wgrywają, ale gdy zamienię standardowe na te własnej roboty to za Chiny ludowe nie chce mi się wgrać ikonka szybkiego maila.
Mucha
Tu masz wartosci ze zrodel:
CODE
   IDI_MAIL := 550502400;
   IDI_ODBIERZ := 1372585985;
   IDI_TEMAT := 1372585986;
   IDI_SZYBKI := 1372585987;
   IDI_ROZLACZ := 1372585988;
   IDI_TOOLBAR := 1372585989;
   IDI_ZALACZNIK := 1372585990;

Nowa wersja w pierwszym poscie, odbiera i wysyla zalaczniki
zhvir
- gdy pozycja ikonki poczty na pasku sieci jest inna niż "0" konnekt wysypuje się (znany błąd z kzmieniaczem)
- czy będzie możliwość sprawdzania z większej ilości kont pocztowych? bo teraz chyba jest możliwe tylko z jednego
Mucha
Wysypuje sie bo kZmieniacz probuje dodac pole "opis:" do menu. Sprawdzanie z wiekszej ilosci kont bedzie.
zhvir
to może trzeba pozwolić kzmieniaczowi ustawić to pole :>
Mucha
kzmieniacz dodaje pole opis wszystkiemu co sie miesci na toolbarze statusow chyba ze ma pozycje ustawiona jako 0. Wlasnie jak mu sie pozwoli dodac to leci krytyk.
zhvir
czy jest możliwość żeby szybki mail miał możliwość dodawania załączników oraz żeby był połączony z kontaktami (tak jak jest w starym kMail)?
rav_
zalaczniki tak, menu chyba nie. tongue.gif
Aule
Uelastycznijcie trochę szybki mail, to sie będzie dało. Nie wiem w czym piszecie, więc będę używał terminów z c++. Utwórzcie funkcje o nazwie np CreateQuickMailWindow(std::string emailAddres), która będzie tworzyła okno szybkiego maila z wpisanym mailem ze zmiennej emailAddres. Subclassujcie kontrolkę z menu do wysyłania maili przez kontakt(tylko akcję) i przy akcji wywołujcie CreateQuickMailWindow(GETCNTCA(an->act.cnt, CNT_EMAIL)). Nie trzeba sie nawet zajmować tym, czy kontakt ma email, bo o to zadba UI ukrywając kontrolkę, gdy emaila nie ma.
Rozwiązaniem pośrednim jest dodanie przez Was api, które będzie umożliwiało tworzenie okna szybkiego maila, przyjmujące np jako p1 adres emailowy. Wtedy obsługę emaili z kontaktów będzie mogła dorobić inna wtyczka.

Pisałem z głowy, więc wybaczcie ewentualne błedy, czy przeoczenia.
Mucha
Tu nie chodzi o to ze sie nie da tylko o to ze to niepotrzebne wink.gif Szybki mail bedzie przepisywany na API po to zeby mniej zajmowal i (moze) szybciej chodzil. Opcja o ktorej mowi zhvir byla kiedys ale teraz nie jest juz potrzebna, bo przeciez mozna zaimportowac e-maile do kontaktow sieci Poczta
zhvir
Jeśli miałbym wybierać czy pisać emaila w oknie rozmowy (w którym muszę pamiętać, że mam nie naciskać entera) a oknem szybkiego maila (kMaila) to na razie wybieram to drugie. Jakby dałoby się tylko dla kontaktów sieci Poczta wyłączyć opcję "Enterem" i dodatkowo ustawić inny styl okna rozmowy... smile.gif
Mucha
Z tym ENTERem to faktycznie denerwujace, a z oknem rozmowy co by mialobyc?
Rozwiazanie tymczasowe: Ctrl+ENTER
Aule
Hym, czy jako twórca wtyczek mógłbym prosić o API do wysyłania e-maili? Sam sobie najwyżej dorobię to co mi potrzebne.
zhvir
wiem że ustawienie innego stylu okna rozmowy dla danej sieci jest teraz niemożliwe (?) ale może kiedyś... odbieranie emaili w oknie rozmowy z każdym bardziej wymyślnym stylem jest nieco "chore" tongue.gif

Wybacz, ale żeby nie było dezinformacji musiałem tak zrobić
Mucha
Aule: Z API to na razie prawie nic nie ma, jak cos bedzie to ci dam znac na priva
Zhvir: Nadal nie rozumiem o co ci chodzi z tymi stylami okna rozmowy
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.