Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: szuKacz
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2
KoSiarzPL
Jesli mam szybkie wyszukiwanie to klikając strzałkę do góry lub do dołu powinno przechodzić mi do następnego lub odpowiednio poprzedniego znalezionego kontaktu a nie przechodzić mi do poprzednije literki. Bo chyba nie przewidujesz kilkuwierszowego wyszukiwania.
Suchy
QUOTE
SOA#1, nie powinno tak być.

Już wiem o co chodzi, limit nie jest do 10 znaków a do szerokości okienka. Rozszerzyłem okno K (przez co analogicznie rozszerzyło się okienko wyszukiwania) i można było wpisać więcej znaków. Jakby co to gdy się wpisuje więcej znaków niż przewiduje to szerokość okienka to one i tak się nie wpisują, nie są widoczne po rozszerzeniu. O ile ten problem nie jest spowodowany moim konfigiem i występuje u wszystkich to rozwiązaniem byłoby zrobienie tak jak to jest w okienkach formularzy elektronicznych na stronach internetowych gdzie gdy jest za dużo tekstu po prostu "jeździ się kursorem po okienku" (przykład: szukajka na forum). Mam nadzieję że wiadomo o co chodzi.
saCOOL
A ja bym chciał zapytać, czy nie dało by się zrobić z tego obecnego paska na liście kontaktów, tolbarka na oknie K. Wiem że chodziło o możliwość łatwego włączenia i wyłączenia go, ale gdyby ktoś chciał mieć to na stałe? Na tę chwile, dzieją się z nim różne rzeczy, podczas pojawiania się i znikania poziomych i pionowych pasków przewijania..
dulek000
KoSiarzPL: Można ustawić skróty klawiaturowe k.Lawy, myślę, że wystarczy.
Suchy: Jasne, rozumiem, nie zauważyłem tego wcześniej, poprawi się.
^Mattie&
Ech, nie rozumiem całej tej idelogii, nowych wtyczek, które są dostępne tylko i wyłączenie na Centralce. To kit, bo tylko testerzy mają tam dostęp. Może ktoś zapodać odnośnego linka do tej wtyczki ?
Aule
Jacy testerzy, przecież do centralek ma dostęp więcej ludzi, niż do forum...
Lwiczek
A ja właśnie ubolewam, że nie wszytkie wtyczki dostępne są na centralkach - tak można przeoczyć informację na forum o nowej wersji...
dulek000
Po pierwsze to jest niesamowita wygoda dla developera - interfejs KWeb jest dość przyjemny, a dodawanie jednej wtyczki w wielu miejscach to spory problem.

Wtyczka jest na razie na centralce beta, bo nie chcę wydawać bubla ogółowi. Dopracuję i normalni userzy dostaną w pełni funkcjonalny mini-kombajn wyszukujący. wink.gif Poza tym pro-userzy z forum Konnekta są doskonałymi testerami. wink.gif
^Mattie&
QUOTE
Moduł Centralka w budowie!!! Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać informacje o zmianach w serwisie.


Czarodziejską różdżką ściągnę sobie tą wtyczkę ? Ta Centralka w budowie jest chyba już od dłuższego czasu, zapisałem do newsletter, ale jakoś mi to mówi, że nic to nie da. Jakieś pomysły ?
dulek000
Jasne. Odpalić wtyczkę kUpdate…
KoSiarzPL
Proponuję najpierw zwiększyć "poziom zaawansowania" a następnie i w zakłądce "aktualizacje" dodać centralkę beta
zhvir
OT:

TO SKANDAL ISZ POZIOM ZAAWAMSOWANIA MOZNA PODNIEŚĆ PRZESóWAJONC SUWAK NA PASKU W OPCYJACH NATOMIAST PRAWDZIWY POZIOM ZAAWAMSOWANIA ZALEZNY OD KONKRETNEGO CZŁOWIEKA POZOSTAJE BEZ ZMIAN

EOT wink.gif
dulek000
Beta 0.9.3.1 poszła na centralkę. Jak nie będzie już błędów to wrzucę ją na centralkę kPlugins. smile.gif
KoSiarzPL
Wpisuję coś w szybkie wyszukiwanie i klikam enter
- jeśli mam wybraną akcję "okno rozmowy" owszem okno rozmowy się pokazuje ale nie pasek szybkiego wyszukiwania nie znika
- jeśli mam "zamknij pasek szybkiego wyszukiwania" ok pasek znika ale faktycznie zaznaczonym kontaktem jest ten z przed wyszukiwania. Czyli jeśli mam na liście zaznaczony kontakt A, następnie wyszukam B, udeżę w enter i ponownie udeżę w enter to dostaję rozmowę z kontaktem A.
dulek000
Ad1. Zapomniałem o tym, już poprawione, wersja 0.9.3.2 zaraz znajdzie się na centralce.
Ad2. Niestety, wygląda na to, że K sam prowadzi listę zaznaczonych kontaktów i w tym wypadku zwykłe ustawienie LVIS_SELECTED|LVIS_FOCUSED nie pomaga.
KoSiarzPL
Kurcze, bez sensu. Musi być jakiś sposób smile.gif
^Mattie&
QUOTE(KoSiarzPL @ 22.11.2006 - 12:30) *

Proponuję najpierw zwiększyć "poziom zaawansowania" a następnie i w zakłądce "aktualizacje" dodać centralkę beta


pfff... tongue.gif no jaki ten świat wydał się teraz kolorowy
keeveek
a mnie szybkie wyszukiwanie nie działa. Jeśli w okienku wpiszę tylko jeden znak, to zaznaczy mi jakiś tam kontakt na liście. Jeśli jednak wpiszę cokolwiek więcej, zaznaczenie znika.

dodatkowy przykład: Gdy mam ustawione szukanie według opisu, z opcją "zawiera", to gdy mam kontakty Myself i Homyck to po wpisaniu "m" podświetla mi się Myself, a po wpisaniu "my" homyck. po wpisaniu jakiejkolwiek litery potem, zaznaczenie znika. (mam wyłączone sprawdzianie wielkości liter)
Wareczek
QUOTE(saCOOL @ 20.11.2006 - 22:52) *

A ja bym chciał zapytać, czy nie dało by się zrobić z tego obecnego paska na liście kontaktów, tolbarka na oknie K. Wiem że chodziło o możliwość łatwego włączenia i wyłączenia go, ale gdyby ktoś chciał mieć to na stałe? Na tę chwile, dzieją się z nim różne rzeczy, podczas pojawiania się i znikania poziomych i pionowych pasków przewijania..

Popieram możliwość blokady Szybkiego wyszukiwania na liście kontaktów. Jeszcze bardziej ułatwiłoby to pracę z wtyczką smile.gif
dulek000
keeveek: Pobaw się ustawieniem czułości na wielkość znaków (Sposób->Uwzględniaj wielkość liter).
keeveek
o dziwo nie zauważyłem już problemów.

Propozycje: przy szybkim wyszukiwaniu jakiś mały krzyżyk czy cokolwiek zamykające

- domyślna opcja w szybkim szukaniu to "wyświetl jako" (chyba najczęstsze kryterium?)
dulek000
Ad1. Użyj po prostu klawisza escape. wink.gif
Ad2. Nie ma sensu ustalać domyślnych zaznaczeń, jeśli naprawdę najczęściej używasz "wyświetl jako" to będzie ono zazwyczaj ostatnio użytym. tongue.gif
Wareczek
Jemu chodzi o to jak wtyczka zachowuje się od razu po zainstalowaniu jej. Szuka po opisie, a później ludzie piszą, że im nie działa...
atol
przdało by sie by przy szybkim wyszukiwaniu przeskakiwało między grupami (jeżeli w danej grupie nie ma konkretnej osoby)
Mucha
Swietna wtyczka, zwlaszcza szybkie wyszukiwanie, popieram pomysl z przeskakiwaniem miedzy grupami
^Mattie&
mi jakoś nie wyszukuje nic, nie reaguje na naciśnięcie "szukaj"
mcczester
QUOTE(KoSiarzPL @ 20.11.2006 - 22:16) *

Jesli mam szybkie wyszukiwanie to klikając strzałkę do góry lub do dołu powinno przechodzić mi do następnego lub odpowiednio poprzedniego znalezionego kontaktu a nie przechodzić mi do poprzednije literki. Bo chyba nie przewidujesz kilkuwierszowego wyszukiwania.

Też bym chciał coś takiego.
I możliwość włączenia szybkiego wyszukiwania na stałe, żeby cały czas było pod listą kontaktów.
I całkowite wyłączenie historii (obecnie w najlepszym wypadku zapamiętuje jedną ostatnio szukaną frazę, dla mnie to o jedna za dużo).
alexhornbeam
Dla mnie najlepszym rozwiazaniem byloby dodanie opcji, ktora na glownym toolbarze dodawalaby pole tekstowe (ktore lezaloby sobie tam caly czas, a nie dopiero po wcisnieciu dwoch przyciskow). Jezeli potrzebowalbym kogos z listy szybko wyszukac, to klikam w pole tekstowe wpisuje i enter i juz z nim rozmawiam...
A teraz to jest takie szybkie wyszukiwanie, za posrednictwem oddzielnego okienka(sic!) albo po kombinacji naciskania dwoch przyciskow, ze szybciej juz znajde kolesia recznie...
SkkF
@up - zrób sobie tak jak ja - skrót klawiaturowy (kLawa) np. Ctrl+S, wciskasz i wyskakuje pasek do wpisywania. Mam 183 kontakty na liśćie i przydaje się BARDZO, dzięki!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.