Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: szuKacz
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2
dulek000


SzuKacz Skolimy przepisany tak, aby wyszukiwanie było w oddzielnym okienku.

Aktualna wersja (stablina): 0.9.3.2.

Wtyczka skompilowana pod MSVS2005, wymaga MSVC2k5 Redistributable Package.
Wtyczka dostępna jedynie na centralkach (beta)!
Andrzej1307
Super smile.gif Dzięki biggrin.gif

A może dodasz opcję ustalenia gdzie ma być pozycja Szukacza, czy w menu wtyczek czy w menu kontaktów smile.gif
John Cooper
Widze że poprawiłeś tego krytyka który mi wyskakiwał smile.gif
Dobra robota tongue.gif

Przydatna i praktyczna wtyczka :]
GuZiK
great job wink.gif
lukaszgl
Bardzo przydatna wtyczka smile.gif

P.S. Może i to niepotrzebne, ale czy przy wyświetlaniu wyników wyszukiwania nie mógłby być wyświetlany ich aktualny status ?
atol
super eksta ale można by jeszcze dodać np: 5 ostatnio wyszukanych haseł (czy jak to nazwać)
zhvir
nie otwiera mi się okno rozmowy dla wyszukanych kontaktów z sieci aqq (pozostałe sieci ok)

edit: a wyszukajcie kontakt z którym nie można otworzyć okna rozmowy np. jakiegoś faworKa i spróbujcie otworzyć okno rozmowy; piękny krytyk czemu oczywiście dziwić się nie można wink.gif
arct!c
Błagalem, prosilem o to i doczekac sie nie mozna bylo ;/ Teraz jak nie mam neta a na K siedze zadko to powstalo paradoks :-) GJ.
ursus6
Wtyczka nie może otworzyć okna rozmowy z uidem(każda sieć).
PS. Zmiejsz rozmiar czcionki dla napisu "kryteria", paskudnie to wygląda na stylu 9x.
dulek000
Pracuję nad rozpoznawaniem, czy kontakt ma okno rozmowy, czy nie. Poprzedni sposób chyba się nie sprawdził.
x-bot
NARESZCIE!!! Gratulacje wtyczki biggrin.gif

BTW. Możesz też dodać skrót klawioszowy CTRL+F wink.gif
Sija
x-bot: sam sobie mozesz dodac (wtyczka k.lawa)
Olórin
Pisałem do autora na priv, ale stawia opór więc tutaj zaproponuję wink.gif Chodzi o to aby umieścić pola wyboru/wpisywania, nad, a nie obok listy znalezionych w nastepującej kolejności:
[Pole][Porównanie][Wartość] co dawałoby logiczny ciąg np. "Adres zawiera Kraków" wink.gif
wojbie
Proponuję wyszukiwarkę duplikatów
skolima
Gratuluję, w końcu ten nieszczęsny kod nadaje się do użytku :-D

Uwaga stylistyczna - zamiast "Szukana wartość" powinno byc chyba "Znaleziona wartość" (o ile pamiętam to jeszcze mój błąd...)
dulek000
Wojbie: Możesz rozwinąć? Nie rozumiem co masz na myśli.
BlackFalcon
Jemu chodzi o to, ze w tym polu jest wartosc, jaka wtyczka znalazla, a nie jaka dopiero bedzie szukac wink.gif.
boogi77
QUOTE(wojbie @ 21.10.2006 - 21:23) *

Proponuję wyszukiwarkę duplikatów



QUOTE(dulek000 @ 22.10.2006 - 08:24) *

Wojbie: Możesz rozwinąć? Nie rozumiem co masz na myśli.


Chyba nie tródno zgadnąć, że chodzi o wyszukiwanie kontaktów u których jakiś klucz jest taki sam. Takie coś masz w wyszukiwaniu w Total Commanderze tongue.gif
zhvir
nadal nie rozumiem tych duplikatów
przecież obecnie jeżeli są kontakty u których jakiś klucz jest taki sam to wyszukiwarka wyświetla wszystkie te kontakty
wojbie
a skąd mam wiedzieć jakie klucze wyszukiwać??

Mam listę np:
A 8522156
B 2548696
C 2548649
D 8522156
E 8995421
F 2548696

Po wybraniu wyszukiwania duplikatów wyrzuca mi że:
A 8522156 i D 8522156 mają ten sam numer
oraz
B 2548696 i F 2548696 też mają ten sam numer

przy dużej liście osób duplikaty są problemem
dulek000
Wysłałem wersję 0.9.1.0. Powinna pojawić się na centralce w najbliższym czasie.
zhvir
teraz działa idealnie smile.gif

btw. jeżeli komuś też nie podobają się nowe ikonki szuKacza to zawsze można podmienić. Ja wróciłem do starych ikonek Spassa, które można znaleźć tutaj

żebyście już nie szukali podaję wpisy, które należy dodać do pliku theme.xml uzywanego schematu ikon

QUOTE
<!-- szuKacz -->
<ico iml="16" file="szukacz_16.ico" id="#7D0C8"/>
<ico iml="32" file="szukacz_32.ico" id="#7D0C9"/>
Andrzej1307
Dzieki smile.gif jest good.
dulek000
To jeszcze mała prośba - może ktoś ma ochotę wykonać ikonkę 32x32px dla szuKacza? Najlepiej od razu w formacie ico.
dulek000
Wersja 0.9.2.0 poszła na centralkę.
wojbie
A co z tym wykrywaczem duplikatów

(prawy klawisz daje krytyka) lstę wyk dam jutro bo kompa muszę wyłączać
dulek000
Nie trzeba, poprawione już krytyki. Wysłana na centralkę została wersja 0.9.2.1.

Co do wyszukiwarki duplikatów - może kiedyś.
atol
nie będzie ostatnio wyszukanych?
dulek000
Na razie nie wiem jak to sobie wyobrażasz - wtyczka działa przecież find-as-you-type. Trzeba by więc dodać przycisk "Szukaj". Jak myślicie, to dobry pomysł?
GuZiK
QUOTE(atol @ 25.10.2006 - 21:35) *

nie będzie ostatnio wyszukanych?

IMHO niepotrzebne...
Andrzej1307
imo tez niepotrzebne. Wole wyszukiwanie w czasie rzeczywistym, a nie co chwila klikac wink.gif
atol
QUOTE(dulek000 @ 25.10.2006 - 22:02) *

Na razie nie wiem jak to sobie wyobrażasz - wtyczka działa przecież find-as-you-type. Trzeba by więc dodać przycisk "Szukaj". Jak myślicie, to dobry pomysł?


A nie lepiej dodać by enter potwierdzał lub samo wybranie z listy wyszukiwało. Rozumiem że ktoś woli pisać ale mi sie nei widzi wyszukiwanie kilka razy tego samego tylko dlatego że nie pamiętam kogo to był numer tlefonu lub numer gg
grisha
Wtyczka jest po prostu EKSTRA!! Strasznie dlugo na nia czekalem. Moja propozycja:
1. Czy nie daloby sie zrobic tak, zeby po znalezieniu jednaj pozycji w szuKaczu, i kliknieciu Enter, od razu otwieral nam okno wiadomosci? Tylko w przypadku, gdy znajdzie jeden kontank. W ten sposob od kiedy chce znalezc konkretny kontakt i od razu zaczc z nim rozmowe, nie trace czasu na przenoszenie reki z klawiatury na myche smile.gif
2. Po kliknieciu na znaleziony kontakt i otwarciu okna wiadomosci, moznaby od razu zamykac okno szuKacza. Oczywiscie molgaby to byc jakas dodatkowa opcja, jakis checkbox w ustwieniach wtyczki. Bo nie kazdemu moze to byc potrzebne. Mnie np. bardzo by sie przydalo biggrin.gif

Jezeli ktoras z tych propozycji sie podoba bedzie fajnie jak zostanie wdrozona biggrin.gif

Jakbys potrzebowal pomocy pisz na mojego maila. Jestem programista, wiec sluze pomoca biggrin.gif

DZIEKI!!
dulek000
Atol: Przycisk, ale enter także by działał.
Grisha: Skorzystaj z klawisza tab i nie będziesz musiał klikać. wink.gif
atol
nie to nie ale mam inny pomysł by jak zaznaczyć w oknie rozmowy i na tym pklik to by w opcjach do wyboru było "wyszukaj na liście" czy coś w tym stylu.

Da się zrobić?
zimaq
QUOTE(Olórin @ 21.10.2006 - 20:46) *

Pisałem do autora na priv, ale stawia opór więc tutaj zaproponuję wink.gif Chodzi o to aby umieścić pola wyboru/wpisywania, nad, a nie obok listy znalezionych w nastepującej kolejności:
[Pole][Porównanie][Wartość] co dawałoby logiczny ciąg np. "Adres zawiera Kraków" wink.gif

Popieram w całej swojej okazałości ;-)
Olórin
A może interfejs w stylu find-as-you-type, tak jak w firefoxie? wink.gif
Aule
Czyli, że na dole pole do wpisywania ?wink.gif
Sija
ja bym byl bardziej za posrednim rozwiazaniem - okienko takie jakie jest + toolbar w glownym oknie konnekta z textboxem i dwoma przyciskami-ikonkami z menu odpowiednio dla pol i sposobu szukania
Olórin
W mojej wizji po naciśnięciu magicznego skrótu, nad listą pojawiałoby się okno z polami do wpisywania kryteriów i wynikami...
dulek000
Przeceniacie mnie delikatnie, ale mam już pewien pomysł, zobaczę jak mi to wyjdzie.
Aule
Olórin: ciiii! wink.gif
zimaq
QUOTE
Olórin: ciiii! wink.gif

Hmmm... :>
No to... czekamy na wdrożenie w życie któregoś z pomysłów ;-)
dulek000
Wersja 0.9.3.0 z szybkim wyszukiwaniem poszła na centralkę beta, niedługo powinna się pojawić.
Suchy
Ale bajer biggrin.gif Genialne smile.gif Ale proponowałbym jako pierwsze w menu kryterium dać UID, lub w ogóle opcje wyboru pierwszej pozycji. Po naciśnięciu enter w okienku mogłoby przenosić do następnego kontaktu. A, i dlaczego można wpisać tylko 10 znaków?
.misiek
A moze byc opszyns ze po nacisnieciu enter rozpoczyna rozmowe, a po nacisnieciu np F3 szuka nastepnej podobnej wartosci? :]

Jak klikam na ikonke przy domyslnym ustawieniu w opcjach zeby wyskakiwalo szybkie wyszukiwanie to i tak sie pyta o to co chce wybrac [okienko/fast] :/


a tak btw, nooormalnie wypas biggrin.gif
KoSiarzPL
Bardzo dobra wtyczka, wyglada prawie identycznie z tym co miałem w planach smile.gif Jeszcze tylko poprawić działanie entera i będzie super. Za poprawkę rozumiem:
Mam szybkie wybieranie i gdy uderzę w enter to ma się coś dziać, nie wiem co, najlepiej coś zdefiniowanego przez użytkownika. Dobrze by było dodać obsługę ctrl+enter co by wywoływało inną akcję (np rozwijało by się menu kontekstowe kontaktu). Po naciśnięciu esc, zaznaczony kontakt nie dostaje focusu co jest poważnym błędem.

Dodatkowo w swojej wersji myślałem nad obsługą skrótó f1, f2, f3, ... które by przełączały kryterium wyszukiwania.

Nad czym ja jeszcze u siebie myślałem. Aha, nie zmieniają ci się ikonki kryteriów wyszukiwań, przez co nie wiem po czym obecnie wyszukuję.

Proszę o wyjaśnienia, do czego służy "domyślna akcja" w konfiguracji.
dampis
QUOTE(KoSiarzPL @ 20.11.2006 - 19:07) *

Proszę o wyjaśnienia, do czego służy "domyślna akcja" w konfiguracji.

sluzy do tego, ze jak masz pozycje wtyczki ustawioną w menu wtyczek, a z menu kontekstowego masz zaznaczone "strzalki" to zaleznie od tego co ustawisz w konfiguracji w tyczki w domyslnej akcji to bedzie się wlaczalo po nacisnięciu na ikonke szukacza, czyli jak w konfiguracji ustawisz "okenko wyszukiwania" to po kliknięciu na szukacza automatycznie sie ono otworzy.
dulek000
QUOTE(Suchy @ 20.11.2006 - 17:41) *

A, i dlaczego można wpisać tylko 10 znaków?

SOA#1, nie powinno tak być.

QUOTE(.misiek @ 20.11.2006 - 18:37) *

A moze byc opszyns ze po nacisnieciu enter rozpoczyna rozmowe, a po nacisnieciu np F3 szuka nastepnej podobnej wartosci? :]

Jak klikam na ikonke przy domyslnym ustawieniu w opcjach zeby wyskakiwalo szybkie wyszukiwanie to i tak sie pyta o to co chce wybrac [okienko/fast] :/

Ad 1. F3 można ustawić sobie przez k.Lawę. Zajrzyj do "Dodatkowych akcji k.Lawy".
Ad 2. A masz włączone strzałki toolbara? :>

QUOTE(KoSiarzPL @ 20.11.2006 - 19:07) *

Mam szybkie wybieranie i gdy udeżę w enter to ma się coś dziać, nie wiem co, najlepiej coś zdefiniowanego przez użytkownika. Dobrze by było dodać obsługę ctrl+enter co by wywoływało inną akcję (np rozwijało by się menu kontekstowe kontaktu). Po naciśnięciu esc, zaznaczony kontakt nie dostaje focusu co jest poważnym błędem.

Dodatkowo w swojej wersji myślałem nad obsługą skrótó f1, f2, f3, ... które by przełączały kryterium wyszukiwania.

Nad czym ja jeszcze u siebie myślałem. Aha, nie zmieniają ci się ikonki kryteriów wyszukiwań, przez co nie wiem po czym obecnie wyszukuję.

Ad1. Dobry pomysł, zrobi się.
Ad2. F1, F2, F3… są klawiszami funkcyjnymi, nie ma co pod nie podpinać takich banalnych akcji. tongue.gif
Ad3. Nie mają się zmieniać, ale jeśli znajdziesz w-miarę-intuicyjne ikonki dla każdej z tych opcji to chętnie zrobię. wink.gif

QUOTE(dampis @ 20.11.2006 - 19:29) *

sluzy do tego, ze jak masz pozycje wtyczki ustawioną w menu wtyczek, a z menu kontekstowego masz zaznaczone "strzalki" to zaleznie od tego co ustawisz w konfiguracji w tyczki w domyslnej akcji to bedzie się wlaczalo po nacisnięciu na ikonke szukacza, czyli jak w konfiguracji ustawisz "okenko wyszukiwania" to po kliknięciu na szukacza automatycznie sie ono otworzy.

Dokładnie tak. smile.gif
zimaq
mmm... teraz to jest na prawdę neat ;-)
Dzię-ku-je-my! happy.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.