Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ftp
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3
Olórin
sprawdź kaqq
Suchy
K+ 0.0.0.12, po jej wyłączeniu wysyła wszystkie wiadomości z kolejki i linki normalnie dochodzą smile.gif Szkoda, że muszę używać jednej wtyczki kosztem drugiej ale FTP jest dla mnie bardziej istotne niż K+.

@UP
Z kAQQ wszystko pięknie działa.
@UP&UP
Nie używam.
ustrYk
u mnie FTP chodzi jak nalezy. przydalaby sie jeszcze jako opcja formatowanie wysylanego linku, ja np wole jak wysyla link konczacy sie na folderze. ktos kilka w link, otwiera sie folder i sciaga sobie dany plik. pomocne jest to przy sciaganiu mp3 coby sie nie otwieraly w oknie przegladarki.
Mucha
Dodalem, wersja 0.0.0.7 poszla.
dns
po dodaniu tej wtyczki wszystkie wpisy w historii znikly, tzn widnieja jedynie numery/nicki z ktorymi gadalem, ale nie ma zadnych wiadomosci zapamietanych, przed dodaniem tej wtyczki wszystko bylo ok.
screen: www.uznam.net.pl/~dns/historia.JPG

//mam najnowsza wersje FTP (wtyczki)
Mucha
Restart Konnekta przywroci poprzedni stan, rozmowy i opisy sie zapisuja normalnie. Jak odpalisz okno historii przed oknem rozmowy to czegos takiego nie bedzie. Na razie nie wiem czym to jest spowodowane.
ursus6
Masz błąd w subclassie akcji lub zapisie do historii.
Mucha
Nic nie subclassuje ani nie zapisuje do historii. Problem moze byc w tym ze uzywam watkow delphi, zamienie je na watki WinApi i zobacze czy dalej tak bedzie.
Mucha
Wersja 0.0.0.8 do pobrania na centralce i na moim serwerze.
joshua
a czy da się utworzyć okno dialogowe z postępem wysyłania?
Lanooz
Bardzo dobra wtyczką. Z KTP zawsze miałam problemy. Ostatnio cały czas Krytyka wywalał. I na dodatek nie tak gładko ładował na serwer, nie wysyłal powiadomienia i jakie tam jeszcze były problemy.
Ale FTP funkcjonuje pięknie smile.gif

Co do postępu wysyłania, też proponuję takie okienko.
Mucha
Dodalem prosty pasek postepu oraz zamienianie linkow do JPG na obrazki.
Suchy
W którym miejscu jest ten pasek postępu? Nigdzie go nie widzę podczas wysyłania czegokolwiek...
Mucha
Wyskakuje ci jak wysylacz plik (nie obrazek). Jak masz maly plik to moze szybko zniknac ze nie zauwazysz. Albo masz stara wersje.
stivo
Super wtyka!

A może będzie możliwość usuwania tych plików??

Nie zauważyłem, że to już jest wink.gif
joshua
QUOTE
A może będzie możliwość usuwania tych plików??

a jest taka możliwość?

i jeszcze pytanie: czy wprowadzisz obrazek do tego okna postępu gdy plik jest wysyłany(bo to białe tło jakoś śmiesznie wygląda)?
i czy da się zrobić tak aby pokazywało ile średnio wysyła(prędkość)?
stivo
Jest. W menu Wtyczki na toolbarze. Ale to tyczy się KTP.. Ale zapewne będzie działać, bo KTP przejęła wszystkie ustawienia od FTP.. Jeszcze to sprawdzę.
Lwiczek
A czemu nie ma paska postępu dla plików graficznych?
stivo
Jednak usuwanie przez KTP nie działa, więc ponawaim pytanie:
Czy będzie usuwanie plików?

Nie wiem czemu, ale nie widzę podglądu plików graficznych, które wysyłam...
Mucha
stivo: nie, nie bedzie takiej mozliwosci
Lviczek: celowo, obrazki tak malo zajmuja ze jest to niepotrzebne.
QUOTE
i jeszcze pytanie: czy wprowadzisz obrazek do tego okna postępu gdy plik jest wysyłany(bo to białe tło jakoś śmiesznie wygląda)?
Nie da rady, to blad SDK Konnekta (a przynajmniej tak bylo napisane w przykladach)
.misiek
QUOTE(Mucha @ 7.11.2006 - 00:51) *

Lviczek: celowo, obrazki tak malo zajmuja ze jest to niepotrzebne.


A jak wysylam zdjecie 1,5Mb z uploadem 16kB/s to jednak jakby nie patrzec nie trwa to sekunde :]
Aule
Stivo: To FTP przejmuje ustawienia od KTP, a najprawdopodobniej korzysta z tych samych kolumn w konfiguracji.
Mucha
QUOTE(.misiek @ 7.11.2006 - 11:52) *

A jak wysylam zdjecie 1,5Mb z uploadem 16kB/s to jednak jakby nie patrzec nie trwa to sekunde :]
Mam ustawiona najlepsza jakosc i screen zajmuje 300kb. Mozesz wyslac to zdjecie jako plik, u drugiej osoby i tak sie pokaze (jesli JPG).
Lwiczek
Nie chodzi o screen ale o fotografie na przykład... taka fotografia faktycznie się kolosalnie długo wysyła i byłoby fajnie wiedzieć jaki jest już postęp - i tak, wysyłam ją jako plik, chce żeby ktoś miał podany do niej link... [mam up 5-8KB/s więc wysłanie nawet wspomnianego przez Ciebie 300KB screena zajmuje trochę więcej niż 'sekunde' tongue.gif]
Mucha
To ja zaczeniam doceniac moj upload, dobra, niech bedzie, zrobie jako opcje.
EDIT
Dodalem.
stivo
A czemu aktualizacji nie ma na żadnej centralce??
Lwiczek
Dzieki smile.gif
PiotrLato
A u mnie jest problem:
Obojętne czy wpisze nazwe czy ipke serwera widze: "Nie wyslano: Witaj"

BTW: Czy przewidział ktoś, że ftp może chodzić na innym porcie niż 21? wink.gif
rav_
Dobra robota Mucha.
Nie wiem czy była taka propozycja, ale czy myślisz moze o dodaniu opcji wysyłania fragmentu screenu po zaznaczeniu? tak jak to jest w AQQ ? :-)

Pozdro.
Mucha
PiotrLato: Nie wiem, moze masz jakis "niestandardowy" serwer.
Pokaz mi przyklady serwerow ktore dzialaja na porcie innym niz 21 a dodam.
Rav_: Wszystko co zwiazane ze screenami to ggimage, nic tutaj nie zdzialam.
PiotrLato
Mucha: Serwer jest jak najbardziej standardowy. Działa sobie na porcie 21 i kazdy, nawet najprostszy klient ftp współpracuje z nim poprawnie.

Edit: Sprawdziłem z innym i działa bez problemów. Ale czemu nie działa z tym pierwszym. Czy przyczyna moze byc tak prozaiczny fakt, ze serwer na dzien dobry zamiast "220 Welcome..." wyswietla "220 Witaj"? wink.gif
Aule
A na czym stoi serwer?
PiotrLato
QUOTE(Aule @ 9.11.2006 - 10:46) *
A na czym stoi serwer?


Na muddleftpd. Problem chyba polega na nietypowym "welcome", które wygląda tak:

CODE
220-
        FTP


220 Witaj.

Aule
Heh, a KTP się łączy?
PiotrLato
KTP mi ogólnie nigdy nie działał. Sprawdziłem ostatnią betkę i dalej to samo. Żadnej reakcji, żadnego komunikatu.
Zarówno na serwerze, na którym FTP nie działa, jak i na tym co działa sad.gif
Aule
Heh, to nie wiem czemu nie było zgłoszone w wątku o KTP...
Andrzej1307
a ja jestem za NATem i nie moge nic nikomu wyslac, pisze ze nie polaczy sie z moim IP tylko z NATem.
saCOOL
A zaznaczyłeś tryb pasywny w opcjach?
Andrzej1307
Kiedyś patrzyłem i nie działało. Ale teraz jest ok. Dzięki.
saCOOL
Mnie tylko jedna rzecz zastanawia a mianowicie:

Ostatnimi czasy się słyszy coś o kolejnych lukach w IE. Ostatnio było głośno o infekowaniu za pomocą spreparowanych plików JPG. Czyli jak nam ktoś wyśle link do takiego niszczycielskiego obrazka i mamy automatyczne zamienianie adresów, to zostajemy zainfekowani od ręki.. Nie mam pojęcia ile prawdy jest w tym wszystkim, ale czy nie warto by się nad tym zastanowić trochę? Jak z tym walczyć / temu przeciwdziałać?..
zhvir
myślę że dobry antywirus potrafi sprawdzić co jest nam przesyłane i w razie zainfekowanego pliku jpg nie pozwoli na jego zapisanie na dysku/wyświetlenie w oknie rozmowy
Mucha
Wersja 1.0.0.1 poszla na serwer.
Suchy
Przydało by się jeszcze jakieś zamykanie okienka wysyłania, bo gdy chce się zrezygnować z wysyłania jakiegoś większego pliku trzeba resetować K.
Mucha
Suchy: dodalem
Oprocz tego jeszce kilka malych poprawek. Wersja 1.0.0.2 poszla na serwer.
Suchy
Dzięki, teraz jest full wypas :] Dobra robota. Gratuluję wtyczki smile.gif
Mucha
Wersja 1.0.0.3 poszla na serwer.
Komodo
QUOTE(saCOOL @ 11.11.2006 - 15:33) *

Mnie tylko jedna rzecz zastanawia a mianowicie:

Ostatnimi czasy się słyszy coś o kolejnych lukach w IE. Ostatnio było głośno o infekowaniu za pomocą spreparowanych plików JPG. Czyli jak nam ktoś wyśle link do takiego niszczycielskiego obrazka i mamy automatyczne zamienianie adresów, to zostajemy zainfekowani od ręki.. Nie mam pojęcia ile prawdy jest w tym wszystkim, ale czy nie warto by się nad tym zastanowić trochę? Jak z tym walczyć / temu przeciwdziałać?..

1. Mieć zainstalowane wszystkie bieżące aktualizacje.
2. Nie używać konta admina do połączeń z internetem (można to zrobić całkiem prosto: http://xp.net.pl/art/bezp_surf.html)

edit:
co oznacza błąd: "FTP: PORT: Not owner"?
Mucha
Błąd polecenia PORT, masz ustawiony tryb pasywny?
keeveek
mam problem z wtyczką. po kliknięciu na przycisk wyślij plik i wybraniu go nic się nie dzieje. próbowałem wysyłać na serwer ftp lycosa. konfirugacja wygląda w ten sposob

serwer: ftp.members.lycos.co.uk
użytkownik: keeveek
hasło: ************
katalog na serwerze:
adres: http://members.lycos.co.uk/keeveek/
[+ nazwa pliku]

wszystkie checkboxy zacznaczone

gdy klikam jak oszalały i ciągle próbuję dodawać plik to dostaję taki oto komunikat:

FTP: Sorry, the maximum number of clients (5) from your host are already connected.

jednak nic więcej się nie dzieje
Komodo
QUOTE(Mucha @ 29.12.2006 - 16:07) *

Błąd polecenia PORT, masz ustawiony tryb pasywny?

Tak,
takie coś mi wyskakuje ja nie mam wpisanego katalogu na serwerze, gdy jest wpisany jakiś błędny to mam:
FTP: sss: No such file or directory

Nie działa mi odznaczenie trybu pasywnego. Daje zastosuj, ok i jak wracam to dalej jest zaznaczony.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.