Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ftp
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3
Mucha
To samo co KTP ale nie wywala krytykow. Wysyla plik na Twoj serwer FTP, daje link osobie "do ktorej" ten plik wysylasz link. Jak wysylamy obrazek to mamy jego podglad.

FTP 1.0.0.3:
Wtyczka
Więcej informacji na mojej stronie


Screeny:
Ustawienia
Fragment obrazka w oknie wysyłania

Zmiany:
0.0.0.2:
- kilka drobnych poprawek
- proxy
0.0.0.3:
- wspolpraca z ggimage
- to samo net co KTP, te same ustawienia
- poprawiony blad z wysylaniem pustej wiadomosci
0.0.0.4:
- poprawka rownoleglego dzialania z KTP
- laczy sie dopiero po zamknieciu okna wyboru pliku
- zastepuje spacje "_"
- wywalilem proxy, ale jeszce bede nad tym pracowal
0.0.0.5:
- automatycznei dodaje "/" do linku http
- URLEncode
- wyswietla link w oknie
0.0.0.6:
- link wysylany jest "od nas"
0.0.0.7:
- mozliwosc wysylania linku bez nazwy pliku (folder)
0.0.0.8:
- poprawiony blad ze znikajaca historia
0.0.0.9
- pasek postepu
- linki do JPG zamieniane na obrazki
1.0.0.0
- pasek postepu takze dla obrazkow
- gif, png, bmp zamieniane
1.0.0.1
- predkosc srednia
- pozostaly czas
- male poprawki
1.0.0.2
- wiele okien wysylania
- poprawiony zapis do historii
- mozliwosc zapisu transferow
- mozliwosc przerwania transferu
1.0.0.3
- link po wyslaniu obrazka moze zostac usuniety
- maly blad z zapisem do historii

Do zrobienia:
- Bez utraty focusa na okno postępu
- Wysyłanie pliku na serwer, bez konkretnego kontaktu
- Wysyłanie konfiguracji na serwer
- Usuwanie pliku, katalogu, wszystkiego z serwera
- (Nie)nadpisywanie
Andrzej1307
Ehh, ni lepiej dac to jako przerobione KTP? dry.gif
Suchy
Nice, jak wrócę do domu to obadam dogłębnie, narazie zauważyłem, że gdy próbuję wysłać plik i są złe ust. (wtyczka informuje mnie o tym i nie wysła) , zmieniam ust. dalej są źle, metodą prób i błędów robię tak 5 razy to później już nie mogę spróbować nic wysłać gdyż wtyczka informuje mnie o aktualnych 5 połączeniach i opiera się przed opcją "wyślij".
LiTE
Na serwer wysyla, ale nie wyswietla w oknie rozmowy...
Testowalem via Jabber
@ndy
@Mucha czy możesz dorobić wysyłanie na serwery rapidshare.de i sendspace.com ?
BZZ1986
bylbym za pomyslem poprzednika, jesli to mozliwe to rapidshare.de moglby byc mile widziany.
Andrzej1307
a moze cos w stylu nowej wtyczki ktora wysylalaby obrazki/pliki na serwery typu Imageshack rapidshare itp?
dulek000
Całkiem fajne, ale hasło w ustawieniach powinno mieć ACTT_PASSWORD. Do tego fajnie by było, jeśli wtyczka podszywałaby się pod KTP (ten sam net, odłącza się jeśli KTP jest włączone i obsługuje jego API) - dzięki temu działałaby z GGImage.
arct!c
Jak dla mnie dublowanie pomysłów juz zawartych, ktore na dodatek spisuja sie dobrze jak dla mnie nie ma sensu. No niby rywalizacja pozwala szybciej i lepiej rozwijac rozne dziedziny nie tylko programowania ale i zycia.
Ale nie prosciej byloby dogadac sie z Aule'm, zeby kontynułowac jego prace? No chyba ze by sie na to nie zgodzil. Ale pogadac zawsze mozna... smile.gif Dla mnie ta sytulacja to nie klopot ale dla poczatkujacego usera 10 wtyczek do jednej funkcji bedzie robilo duzy zament, zdezorientowanie i na koncu zniechecenie sie do programu (to oczywiscie taki najczarniejszy scenariusz, nie koniecznie tak musi byc smile.gif). Koncze swoj wywod na ten temat, moze nie powinienem w ogole tego pisac, ale cos mnie tchnelo. Kazdy kto poczul sie urazony, niech nie bierze tego do serca.

Mucha na prawde szacunek dla Ciebie, za takie zaangazowanie w programowanie naszego K. wink.gif
Mucha
Andrzej1307: Nie bo to nie jest przerobione KTP.
Suchy: Sprawdz teraz.
LITE: Powininenes dostac jedynie wiadomosc "Wyslano plik" lub informacje o bledzie
wszystkie rapidshare itp: nie z 3 powodow:
- tam sie wysyla przez HTTP a nie FTP (chyba ze ktos wykupi Premium np na rapid to wtedy moze)
- tych serwerow jest mnostwo i do kazdego trzebaby pisac oddzielny skrypt, w dodatku bardzo czesto sie zmieniaja (np rapid)
- to juz material na inna wtyczke
dulek000: passw poprawilem, API bedzie, ale nie moge znalezc API do KTP, wyszukiwarka nic nie znajduje a w temacie o KTP nic nie ma. Gdzie to lezy?
arct!c: no wlasnie nie spisuja sie dobrze, czesto po zakonczeniu wysylania w KTP jest krytyk, poza tym juz wiele osob probowalo naprawiac KTP i nikomu sie nie udalo (w wielu miejscach jest to napisane choc zadnych konkretow nie znam wink.gif ). Na c++ sie nie znam najlepiej, wiec poprawic nie potrafie, zreszta latwiej jest zrobic cos od poczatku niz po kims poprawiac
Olórin
API KTP nie było omawiane na forum wink.gif
GGImage wysyła komunikat o numerze 729001 do net = 729, p1 = (int)cntId (gdy = 0, wysyła tylko na serwer), p2 = (char*)ścieżka do pliku
Aule
Źródła są dostępne na SVNie. Wg mnie bezsensownym było dublowanie wtyczki, ale to nie mój stracony (w pewnym sensie) czas.
Olórin
Aule - Innemu dev może być na prawdę łatwiej napisać wtykę od nowa, niż szukać błędu, którego nie znalazło kiklu innych dev'ów wink.gif
dulek000
Po naciśnięciu anuluj w okienku wyboru obrazka wysyła się wiadomość z samym adresem, bez nazwy pliku.
Aule
QUOTE(Olórin @ 24.10.2006 - 18:29) *

Aule - Innemu dev może być na prawdę łatwiej napisać wtykę od nowa, niż szukać błędu, którego nie znalazło kiklu innych dev'ów wink.gif

KTP był przepisywany dwa razy, więc coś jest nie tak ;P

Może lepiej nazwać wtyczkę inaczej niż protokół. Z tego się wzięło KTP, to tą wtyczke można przez podobieństwo do KTP nazwać MKTP wink.gif
Andrzej1307
Mucha: Nie chodzi mi o sam fakt, czy ona jest napisana od nowa, czy tez nie. Chodzi mi o to, PO CO <b>DRUGA</b> wtyczka? Nie mozesz uznac tego za <b>przepisanie</b> KTP na nowo? Dwie takie same wtyki...
Mucha
Nowa wersja. Wspolpraca z ggimage oraz nie trzeba przpisywac ustawien z KTP. Wtyczki moga dzialac rownolegle.

Nie jestem fanem wpychania K do nazw wtyczek gdzie tylko sie da, ale trudno. Moze po prostu KTP2, bo MKTP sie z niczym nie kojarzy. Albo KTPDelphi, nie mam pomyslu.
Suchy
Jakich bym ustawień nie wpisał zawsze po kliknięciu "Wyślij" bądź po próbie wysłania screena wyskakuje
CODE

Nie wyslano: Socket Error # 10061
Connection refused.
Mucha
Korzystasz z proxy?
Suchy
Nie.
Andrzej1307
Juz lepsza nazwa KTP2.
zhvir
kFTP tongue.gif
zimaq
No to stestujmy wtykę... happy.gif
KTP Duo? Bo ostatnio jakoś duo w modzie ;P
sasquacz
jakis pasek postepu by sie przydal wink.gif
LiTE
QUOTE(Mucha)
LITE: Powininenes dostac jedynie wiadomosc "Wyslano plik" lub informacje o bledzie



Mucha
Suchy: cos musisz zle wpisywac w ustawieniach
LITE: Wpisales adres HTTP? Jesli wysylasz to przez gg to wina moze lezec po stronie serwera gg. Zrob sie dost, niech ta osoba zrobi sie dost, sprawdz w kDodatkach czy ma cie na liscie.
Suchy
Może mój problem ma coś wspólnego z tym, że gdy wpisuje dane w ustawienia, wybieram zastosuj, OK. Wchodzę ponownie w ustawienia i jest czysto, niema żadnych danych, które wprowadzałem. W ogóle się nie zapisują ustawienia.
Mucha
Dziwne, nigdy czegos takiego nie mialem. Jesli masz KTP to sprobuj je wylaczyc i na odwrot.
Olórin
Przydałoby się zrobić wykrywanie czy jest KTP i automatyczne jego odłączanie. Domyślnie powinien być ustawiony tryb binarny, większość przesyłanych plików taka będzie. Do końca ścieżki powinienbyć dodawany slash jeżeli user go nie wpisał. Spacje w nazwach i inne egzotyczne znaczki powinny być kodowane (urlencode). Nie wyswietla się komunikat błędu gdy rozączone zostanie tylko połączenie z danymi (a kontrolne pozostanie). Przydałoby się okno z postępem przesyłania.
Aule
QUOTE(Andrzej1307 @ 24.10.2006 - 21:21) *

Juz lepsza nazwa KTP2.

Nie, bo inny autor... Jeżeli juz ma nie byc K w nazwie to MTP.

Do posta o dwie pozycje wyżej: Już prędzej nie udało się zarejestrować kolumn od konfiguracji, niż to wina KTP.

Do posta wyżej: A ja chciałbym mieć obie wtyczki, bo KTP do testów mi potrzebne. Wtyczki nie powinny konfigurować K za nas, chyba, że takie ich przeznaczenie.
ar2oor
FTP sie najpierw łączy a pozniej pokazuje okno do wyboru pliku ?
bo po kliknięciu musze czekać 12 skeund aż pojawi się okno z wyborem pliku....
Mucha
Nowa wersja, na razie staram sie zeby to wszystko dzialalo.
Aule: Nazwe zostawiam na koniec, to najmiej istotne jak dla mnie.
Olorin: Poprawilem wykrywanie KTP.
Tryb binarny jest/byl domyslnie, zle rejestrowalem kolumny, teraz powinno byc OK.
Slasha na razie nie dodalem, ale mysle ze user po 1-2 wyslanych linkach zauwazy swoj blad.
Testowalem z plikiem o nazwie "ćźąść.txt" i wszystko bylo w porzadku, po co robic URLEncode?
Pasek postepu to musialbym sie na jakies okno transferow szarpnac (to moze dodam juz na samym koncu).
ar2oor: Poprawione
Suchy: Poprawione
Olórin
Braku slasha nie zauwazy, bo link mu sie nie wyswietla, a dodawanie to nie problem. Wyślij spróbuj wysłać plik ze spacjami - klient odbiorcy zamieni na link tylko to co do 1. spacji - więc do pliku przez kliknięcie się nie dostanie. Ponadto jest błąd gdy w nazwie pliku pojawi się znak % (w ogole nie wysyla). Jeżeli w nazwie pliku pojawi się # to przeglądarka traktuje to jako odnośnik do fragmentu strony - i plik również nie jest znaleziony. Zamiana spacji na _ nie jest najlepszym pomysłem - pobierający dostaje zmienioną nazwę pliku, a to nie zawsze jest pożądane. urlencode rozwiązałby ten problem. Zamiast "Wysłano plik" powinno dodawać do okna rozmowy i historii wiadomość z linkiem, tak jakbyśmy my ją wysłali.
Suchy
Działa świetnie, config się zapisuje, a pliki lądują bez jęknięcia na serwerze, jedynym ale jest wysyłanie linku, a raczej nie wysyłanie. Próbowałem adres podawać na różne sposoby:
CODE

http://www.free4all.ovh.org
www.free4all.ovh.org
http://free4all.ovh.org
free4all.ovh.org
http://www.free4all.ovh.org/
www.free4all.ovh.org/
http://free4all.ovh.org/
free4all.ovh.org/

ale nic z tego nie działa.
ar2oor
teraz wtyczka mi wysyła na serwa puste pliki...
Mucha
Olorin:Ok, dodam to
Suchy:Tzn druga osoba nie dostaje linku tak?
ar2oor:Wszystkie pliki czy jakies konkretne?
Suchy
Tak.
ar2oor
Mucha: Konkretnie do wszystkich nie działało, ale nagle zaczęło działać [chyba po restarcie konnekta]
Mucha
Nowa wersja, poprawki w pierwszym poscie. (jeszcze bedzie poprawka tego wyswietlania linku bo teraz jest nie do konca dobrze)

Mam problem z wysylaniem wiadomosci "od siebie" (jak MF_SEND to jest Ok, jak dam MF_HANDLEDBYUI to zle). Jaka nalezy dac flage i co wpisac we from/to?
Olórin
Trzeba to zrobić inaczej (wysłać do okna rozmowy komunikat aby dodalo wpis o wiadomośc), fragment kodu temacika
CODE
if(ICMessage(IMI_MSG_WINDOWSTATE,okna[hWnd])==0)
                    {
                        sUIActionNotify_2params akcja = sUIActionNotify_2params();
                        akcja.act = sUIAction(IMIG_CNT,IMIA_CNT_MSG,okna[hWnd]);
                        akcja.code = ACTN_ACTION;
                        ICMessage(IMI_ACTION_CALL , (int)&akcja , 0);
                    }
                    Konnekt::UI::Notify::_insertMsg aaa (&msg,0,true);
                    aaa.act = sUIAction(IMIG_MSGWND,Konnekt::UI::ACT::msg_ctrlview,okna[hWnd]);
                    ICMessage(IMI_ACTION_CALL ,(int)&aaa,0);
Mucha
Wersja 0.0.0.6 poszla na serwer, link w pierwszym poscie.
Teraz link do pliku jest pokazany jako "od nas". Pozostalo okienko transferow i zapisywanie transferow do historii, ale to niepredko. Podziekowania dla olorina i ursusa.
Suchy
Wtyczka nadal nie wysyła mi nic do rozmówcy.
Mucha
We wszystkich sieciach czy tylko gg?
Suchy
Sprawdzałem czy boty coś odpiszą na jabberze i gg. Cisza...
Mucha
Co do gg, jesli to np Infobot to nie ma cie na liscie i nie mozesz mu przesylac linkow (antyspam gg). W jabberze moze byc tak samo. Musisz sprobowac na jakims prawdziwym kontakcie, najlepiej na sieci innnej niz gg, bo z linkami do zwyklych kontaktow tez roznie bywa. Wlasciwie to ja nic z tym juz nie moge zrobic, ja po prostu dodaje wiadomosc do kolejki, testowalem na roznych sieciach i dzialalo.
Olórin
suchy - loogi wink.gif
Suchy
Stąd wysyłam plik:


A wysyłam go tutaj (bez skutku):


Logi:
klik

EDIT:
Jak wysyłam ręcznie (ctrl+c ^ ctrl+v) do botów te same link, które powinny otrzymać to odpisują (tzn. że link dochodzi). Z kumplem przed chwilą też próbowałem ale nic (sieć GG).
Zajrzałem jeszcze do historia -> kolejka -> wysłane/wszystkie i zastałem coś takiego:
Mucha
Wiadomosc jest dodawana do kolejki ale nie jest wysylana.
Sprobuj link http zamienic na cos co nie jest adresem http np"brak" i zobacz czy sie wysle. Jak to nie podziala to napisz na priv, sprobujemy cos pokombinowac.
Suchy
Wina leży po stronie którejś z wtyczek, które są u mnie w użyciu. Po wyłączeniu większości link się wysyła. Jak dojdę do tego, która wtyczka za to odpowiada to napiszę, ale narazie idę spać bo jestem padnięty.
zimaq
Proponuje sprawdzić kAliasa z kP2
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.