Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: No dobra, wakacje trwają
Konnekt | Forum > Informacje > Dziennik
Stron: 1, 2, 3
shw
QUOTE(MiLKA)
Ja sciagnalem za pomoca kUpdate, wiec Wy takze mozecie ;-)

Wlasnie chodzi o to, ze nie moge. Biore i Konnekt>Aktualizacje>Sprawdz wszystko i Konnekt>Aktualizacje>Nowe aktualizacje i szybciutko miga okienko aktualizacji i znika. nic nie informuje, nic nie sciaga...

domyslam sie, ze problem jest po mojej stronie, a dokladniej mojego provider'a, ktory jak zwykle cos musial naprawic i cos nie dziala, ale ujawnilo to problem kUpdate.
nie kazdy musi miec aktywowana ta wtyczke, nie kazdemu musi dzialac poprawnie (mi nic z aktualizacji nie dziala... widze okienko przez 0.1 sec i znika), a kazdy pewnie chcialby miec najnowsza wersje konnekta, wiec moze wypuscic 0.6.18.99a ?
Lukas77
Mi natomiast wyskakuje komunikat "
'Wystąpił błąd podczas odbierania danych. Zła odpowiedź serwera'
I bądź tu mądry??? Jak jest na forum jakaś dobra duszyczka, to proszę o przesłanie mi nowych plików na maila, ewentualnie udostepnienie jakiegoś linka... Wielkie dzięki.

P.S. Odnośnie tego komunikatu to u mnie jest coś takiego, że mam przekierowane porty, jestem za w sieci lokalnej pod adresem 192.168.x.x ale na zewnątrz widoczny jestem jako 217.97.x.x - porty mam wszystkie przekierowane. Może tu jest problem i dlatego k.update nic nie ściąga???
Olórin
ostatnio serwer staminy tak działa :/ wczoraj to była masakra, teraz to działa bez problemu biggrin.gif


będe dogłębnie testował po szkole ale narazie pare krytycznych błędów było sad.gif
Sija
ojoj... ogolnie co do konferencji nasuwa mi sie konkluzja taka: dobrze, ze sa, ale wymagaja jeszcze mase poprawek...

Spostrzezenia:
- czasami menu sie nie odswieza, i nie widac wogole przycisku "Zacznij konferencje"
- przy zaznaczonych paru kontaktach, gdzie przynajmniej jeden z nich ma maila, od razu pojawia sie przycisk "wyslij email", a po kliknieciu, wysyla tylko do pierwszej zaznaczonej osoby
- nie potrzebnie automatycznie tworzy grupy konferencyjne - powinno to byc mozliwe po przycisnieciu ikonki "wypisz rozmowcow" or sth.
- zupelnie bez sensu jest przycisk "wiecej" dla kontaktu z konferencjami [i tak nie dziala tak jak powinno]
- grupa konferencyjna jest zawsze aktywna
- czesto konnekt sie wywala przy przycisnieciu RMB dla wielu kontaktow

to tak na swiezo, a pewnie jest jeszcze mase...
shw
QUOTE
ostatnio serwer staminy tak działa :/ wczoraj to była masakra, teraz to działa bez problemu

to ja chyba musze trafiac na te zle momenty, bo teraz tez mi nie zaciaga ni nic...
case
QUOTE(shw)
to ja chyba musze trafiac na te zle momenty, bo teraz tez mi nie zaciaga ni nic...

sciagnij mala paczke *.99 :arrow: user posted image i aktualizacja powinna juz dzialac... [byla kiedys o tym mowa na forum i w moim przypadku pomoglo] 8)

QUOTE(BazylisZ)
ojoj... ogolnie co do konferencji nasuwa mi sie konkluzja taka: dobrze, ze sa, ale wymagaja jeszcze mase poprawek...

niestety musze sie zgodzic...
QUOTE(BazylisZ)
- czasami menu sie nie odswieza, i nie widac wogole przycisku \"Zacznij konferencje\"

dokladnie, jesli klikne menu przy jednej osobie, to bez ponownego uruchomienia K moge zapomniec o wlaczeniu konferencji, bo menu sie nie odswierza...

:arrow: skrypt Status Notify wywala mi sie przy wlaczaniu konferencji...

:idea: po rozpoczeciu konferencji [utworzeniu grupy] powinna byc mozliwosc dodawanai do niej kolejnych osob [poprzez przeciaganie]
hao
QUOTE
po rozpoczeciu konferencji [utworzeniu grupy] powinna byc mozliwosc dodawanai do niej kolejnych osob [poprzez przeciaganie]

Zapomniałem dodać, że w SDK jest kod źródłowy tej wtyczki. Dodajcie sobie sami smile.gif)) Przeciągania co prawda obsługiwać się nie da, ale może ktoś to inaczej wymyśli

QUOTE
- czasami menu sie nie odswieza, i nie widac wogole przycisku \"Zacznij konferencje\"

Hmmm, faktycznie, trzeba to sprawdzić...

QUOTE
- nie potrzebnie automatycznie tworzy grupy konferencyjne - powinno to byc mozliwe po przycisnieciu ikonki \"wypisz rozmowcow\" or sth.

Musi tworzyć grupy konferencyjne, inaczej wtyczka w ogóle by nie zadziałała... Mogłyby być ewentualnie ukryte, ale w ten sposób pozbawiamy się informowania o nowych wiadomościach...

QUOTE
zupelnie bez sensu jest przycisk \"wiecej\" dla kontaktu z konferencjami [i tak nie dziala tak jak powinno]

Działa, możesz sobie opisać konferencję, np. "Burza muzgów w firmie", dopisać numer kontaktowy do szefa, whatever. Nie ma tylko informacji w podsumowaniu...

QUOTE
grupa konferencyjna jest zawsze aktywna

Tylko gdy GG się połączy, to chyba logiczne

QUOTE
Mi natomiast wyskakuje komunikat \"
'Wystąpił błąd podczas odbierania danych. Zła odpowiedź serwera'

No niestety, nie mam już sił do tego serwera. Raz na jakiś czas wywala 404 z kompletnie bezsensownych powodów. Trzeba próbować do skutku... Paczki na stronie jeszcze będzie, do póki nie zostaną usunięte podstawowe błędy...


A jak wam się łączy GG? Możecie w ustawieniach spróbować włączyć łączenie po SSL, ale zauważyłem, że w ostatnich dniach w ogóle nie działa.

Do tego, czy ktoś zauważył, że K potrafi odbierać (i wysyłać) wiadomości z formatowanym tekstem?
hao
Przy okazji, proponuję wyłączyć wtyczkę KBot bo generuje w tej chwili chyba 80% wszystkich raportowanych błędów. I przy okazji proponuję ponaciskać troche jakubka, żeby w końcu się za to zabrał, bo mnie się nie chce słuchać smile.gif
case
QUOTE(hao)
A jak wam się łączy GG?

tak jakby lepiej [nawet z wlaczonym osiolkiem nie trwa to dlugo] biggrin.gif, ale zobaczymy w roznych porach dnia i przy bardziej zawalonym laczu
QUOTE(hao)
Do tego, czy ktoś zauważył, że K potrafi odbierać (i wysyłać) wiadomości z formatowanym tekstem?

kto czytal changelog, ten wie :wink:
QUOTE(hao)
Przy okazji, proponuję wyłączyć wtyczkę KBot bo generuje w tej chwili chyba 80% wszystkich raportowanych błędów.

u mnie co chwile jakies bledy i wywraca Konnekt'a :evil: :cry: :evil:
hao
Case, wyłącz kBota...
Z twoich raportów:

1: inIM: 10115(0x4dbb718 , 0x0)(30B) [Konnekt Bot->wXP UI]

2: 04F9545E public: __thiscall LuaPlus::LuaStateOutputDebugStringFile::LuaStateOutputDebugStringFile(class LuaPlus::LuaStateOutputDebugStringFile const &)+0x000000BE [LuaPlus_5.0.0.2]

3: inIM: 10115(0x4dbb860 , 0x0)(30B) [Konnekt Bot->wXP UI]
case
QUOTE(hao)
Case, wyłącz kBota...

tak, tak... wylaczylem i jest spokuj, ale mam nadzieje, ze Kuba zajmie sie botem, bo mi sie przydaja nektore skrypty :cry: :cry:
MiLKA
QUOTE(hao)
Przy okazji, proponuję wyłączyć wtyczkę KBot bo generuje w tej chwili chyba 80% wszystkich raportowanych błędów. I przy okazji proponuję ponaciskać troche jakubka, żeby w końcu się za to zabrał, bo mnie się nie chce słuchać smile.gif

Co do K.Bota, to jak narazie nie dziala mi jeden skrypt (made by Olórin), wiecej informacji podalem kilka postow wyzej. Hao, juz Ci za niespodzianke podziekowalem wink.gif - niespodzianka to wlasnie bylo to kolorowanie smile.gif
ps> moze potrzebujesz wiecej betatesterow przed wypuszczeniem na swiat, jesli tak, to chetnie moge oferowac swoj wolny czas (niezbyt duzo go jest, ale zawsze jest ;D )
undying
U mnie z laczeniem nie wynikly jak narazie zadne problemy, swietnie dziala, migiem sie laduje sloneczko na zolto. Natomiast nie wiem jak sie odpala te konferencje... czyzbym slepy byl czy cos? Wtyxa niby odpalona ale nie ma efektow... moze jakis help?
Sahasrara
W teorii powinno być tak że zaznaczasz kilka kontaktów (ctrl albo shift), naciskasz je ppm i pojawia ci się pozycja w menu odnośnie konferencji. Raz mi się udało ją wywołać, w innych wypadkach nie chce po prostu wyskakiwać. Dochodzenie trwa. wink.gif
MiLKA
QUOTE(undying)
U mnie z laczeniem nie wynikly jak narazie zadne problemy, swietnie dziala, migiem sie laduje sloneczko na zolto. Natomiast nie wiem jak sie odpala te konferencje... czyzbym slepy byl czy cos? Wtyxa niby odpalona ale nie ma efektow... moze jakis help?

Musisz zaznaczyc przynajmniej dwa kontaktu, musisz ustrzegac sie bledu ktory juz wczesniej zostal dokladniej omowiony. Ponizej screen wink.gif

user posted image
case
QUOTE(undying)
[...]Natomiast nie wiem jak sie odpala te konferencje... czyzbym slepy byl czy cos? Wtyxa niby odpalona ale nie ma efektow... moze jakis help?

normalnie wink.gif ...zaznaczasz 2 [lub wiecej] osoby, i klikasz "Zacznij konferencje", z tym, ze na dzien dzisiejszy, menu sie nie odswierza [wszysko napisane kilka postow wyzej...], wiec po kliknieciu na pojedynczy kontakt, konieczny jest restart konnekta, aby wlaczyc konferencje

PS: uderzylismy w trojke z odpisywaniem i bylem ostatni tongue.gif
undying
Thx za odpowiedz, teraz faktycznie widze :-) Ale dosc szybko trzeba zaznaczac osoby :-) Ladny wygladzik konnekta Milka ;]
nix
co do K.Bota..... to ja go aktualnie tez nie uzywam... i szczerze to zupelnie stracilem entuzjazm do tej wtyczki... moze jakos sie niedlugo wezme za nia ale nie za szybko....
a w miedzy czasie pojawi sie nowy K.Notify... duzo sie w nim zmienilo :)
Sahasrara
I czy ktoś mógłby coś zrobić z tymi dwoma wtyczkami których fukncje wyraźnie się dublują? Myślałem że notify działą tylko z kbotem, ale widzę że mogę równie dobrze używać jednej jak i drugiej.
cRoMo
Pierwsza sprawa, odnosnie konferencji: sprawdzcie, czy w ogole macie wtyczke uruchomiona, ja aktualizowalem przez kUpdate (z domyslnymi "zaznaczeniami") i okazalo sie, ze wtyczki nie zaciagnal.

Druga sprawa: wciaz nie sa poprawnie sortowane kontakty wg. ich statusu, co zreszta widac na screensjocie Milki. Zaczynam sie zastanwiac, czy to tak nie powinno byc wink.gif

Trzecia, do Jakubka: zarzuccie mi tendencyjnosc, ale uwazam, ze skoro straciles entuzjazm do projektu to powienienes go chociaz troszke uporzadkowac i udostepnic na licencji OpenSource - w tym przypadku IMHO mialoby to sens, w przeciwienstwie do OS'gu calego K'a.

Czwarta: moze ktos ze zdolnosciami napisalby plugin, ktory w oknie rozmowy dodalby przyciski formatowania wiadomosci?

Sprawy kosmetyczne:
user posted image

Zauwazcie przyciski przewijania przy instrukcji ustawiania serwerow. (Okno konfiguracji GG)

user posted image

Przycisk Kompaktowania w Historii wciaz "obciety". Inna sprawa, ze kompaktowanie wciaz powoduje wieszanie sie Konnekta...

Bez obrazy Hao, ale mam wrazenie, ze Konnekt idzie w zlym kierunku. Rozumiem potrzebe rozowju, ale nie "po trupach", zostawiajac stare, niedokonczone i niedojrzale rozwiazania z tylu. My tu myslimy o Jabberze, a nawet o wersji finalnej, a w rzeczywistosci tworzy nam sie coraz wiekszy bu.. balagan. Rozumiem Twoj brak czasu, ale IMHO zamiast dodawac konferencje i np. formatowanie tekstu w oknie rozmowy, lepiej byloby w tym wlasnie wolnym czasie popracowac nad dotychczasowymi bledami.
Prawdopodobnie przesadzilem troche z ocena sytuacji, ale to wciaz nie zmienia faktu, ze niektore byki i niedopracowania ciagna sie za nami od kilku wersji...
Sahasrara
Nie zgadzam się odnośnie 'bałaganu': z tego względu że konferencje & formatowanie zostały zrobione 'przy okazji' i z pewnością nie pochłonęły jakieś wielkiej ilości czasu. Tych bugów które pokazujesz nigdy nie widziałem na oczy, może po prostu hao też o nich nie wiedział?

(a odnośnie kbota to mogłoby być rozwiązanie)
Puma
Zasadniczo masz racje cRoMo lecz dodawanie nowych opcji trzeba przyśpieszy innaczej K umrze śmiercią naturalną :cry:

Jedna osoba do projektu takiego jak K to stanowczo za mało :!:
Olórin
nie zawsze pojawia się rozpocznij konferencje sad.gif pozatym jaka kolwiek próba zmienienia konferencji(w "Więcej") zmienia jej sieć i wtedy mamy kontakt bez sieci sad.gif(

Pozatym przy przechodzeniu góra/dół w histori wiadomośći(w oknie rozmowy CTRL+Strazłka w góre w dół) nie jest zapamietywany znak "^" na początku wiadomośći!!!!!

No ale generalnie narazie pozytywnie odbieram tą wtyczke biggrin.gif
cRoMo
QUOTE(Sahasrara)
. Tych bugów które pokazujesz nigdy nie widziałem na oczy, może po prostu hao też o nich nie wiedział?

Na pierwszym "shoocie" pokazalem tylko jeden bug stary bug, zreszta tylko kosmetyczny. Pierwszy shoot dotyczy nowego niedociagniecia (niewielkiego,). Natomiast problem z kompaktowaniem ciagnie sie od kilku wersji i nie tylko ja mam z tym problem. To sa bledy o ktorych wspomnialem a ktore mi najbardziej przeszkadzaja. Istnieja jednak inne (nazwaylbym je raczej niedopracowaniami anizeli bledami), do ktorych sie juz przyzywczailem. Wezmy na przyklad (!) problemy z wyswietlaniem informacji w zadokowanym tooltip'ie...

Jak juz napisalem wyzej, na ta chwile byc moze troche przesadzilem, ale nie chcialbym, aby moje obawy sie spelnialy rowniez w przyszlosci. A co do Twojego postulatu Puma "dodawanie nowych opcji trzeba przyśpieszy innaczej K umrze śmiercią naturalną"... Czy jezdzilbys samochodem z bardzo slabymi hamulacami, ale za to z nojnowoczesniejsza klima i systemem audio? Wolisz auto bezpieczne, czy nabajerowane?
Sahasrara
QUOTE(cRoMo)
Wezmy na przyklad (!) problemy z wyswietlaniem informacji w zadokowanym tooltip'ie...


Tooltip lubi obcinać porty, adresy mailowe, statusy itp. nawet jak nie jest zadokowany... A odnośnie porównania do samochodu to uważam je za nieco przesadzone - przecież od Konnekta nasze życie raczej nie zależy. wink.gif
Puma
Taak, bezpieczno samochodu naturalnie smile.gif
Przez bardzo długi czas było słabo z połączem się K z serwer, teraz podobno ma być lepiej, to dobry przykład że nie daje Hao rady z projektem.
Tylko że rozwój K nie może się zatrzymać i osiąść na laurach, nie rozumiem tylko upartość szefunia żeby K robił tylko on, jeśli nie daje rady to dlaczego nie robić tego w kilka osób bo kasy z tego chwilowo i tak nie ma prawie żadnej :evil:
Sija
Ogolnie popieram cRoMo. Lepiej najpierw zabrac sie za poprawienie wszystkich bug'ow [tych malych i wiekszych - np. przyciski w menu "Konnekt -> Aktualizacje" - oprocz "nowe aktualizacje"], a dopiero potem brac za cos zupelnie nowego - teraz mamy konnekta, w ktorym ani dobrze nie dzialaja konferencje [rozumiem, ze to tylko przyklad - "demo", ale jednak...], ani dopracowanego w 100% interfejsu. O historii juz wogole nie wspominam, bo tam to jest chyba wiecej niedorobek [?], niz w calym konnekcie razem. Ciesze sie, ze wreszcie wtyczka GG zaczela dzialac jak nalezy [i obsluguje SSLa] - to jest zdecydowanie dobra rzecz, ale reszta... [K.Bot chwilowo hibernuje...]... no nic... bedzie dobrze ;]
Olórin
w status notify nie przewidziałem kilku rzeczy (dałem tak że jak siec jest klan to nieodczytuje opisu), ale już pracuje nad poprawioną wersją smile.gif
hao
QUOTE
nie rozumiem tylko upartość szefunia żeby K robił tylko on, jeśli nie daje rady to dlaczego nie robić tego w kilka osób bo kasy z tego chwilowo i tak nie ma prawie żadnej

Powtarzam to jak mantrę, ale co tam... Powtórzę jeszcze raz... Byłoby mi znacznie łatwiej, gdyby ktoś pisał choćby wtyczki... Mogę sobie poprawiać stare błędy wiedząc, że ktoś właśnie pracuje nad czymś nowym... I pracuje nad tym do końca, a nie zaczyna, wydaje w połowie i mu się to nudzi. Nie widzę powodu, czemu otworzenie kodu miałoby nagle zmienić tą sytuację!

QUOTE
Tooltip lubi obcinać porty, adresy mailowe, statusy itp. nawet jak nie jest zadokowany...

Proponuję zmniejszyć czcionkę. Tooltip powinien być mały, nie może to być wielkie okno na pół ekranu. Dlatego obcina... Tooltip dokowany NIE był moim pomysłem, nie uważam tego ogólnie za dobry pomysł, dlatego wybaczcie, że wolę napisać ciekawsze rzeczy, niż poprawiać tooltip'a... Zwłaszcza, że można to załatwić... uwaga... wtyczką!

QUOTE
Natomiast problem z kompaktowaniem ciagnie sie od kilku wersji i nie tylko ja mam z tym problem.

Hmmmm, dodam trochę info do debugowania, może będzie wiadomo na którym pliku Ci się wiesza... Ja nigdy nie miałem z tym problemu...

QUOTE
Nie zgadzam się odnośnie 'bałaganu': z tego względu że konferencje & formatowanie zostały zrobione 'przy okazji' i z pewnością nie pochłonęły jakieś wielkiej ilości czasu.

Przede wszystkim, podczas dodawania nowych opcji robię ogromne porządki w kodzie zmieniając wszystko powoli i USUWAJĄC liczne stare błędy, niekoniecznie widoczne bo niekoniecznie w interfejsie. Konferencje napisałem w ciągu kilku godzin!

QUOTE
Druga sprawa: wciaz nie sa poprawnie sortowane kontakty wg. ich statusu, co zreszta widac na screensjocie Milki. Zaczynam sie zastanwiac, czy to tak nie powinno byc

Już raz pisałem, że jest to poprawne zachowanie.

Ogólnie pocieszam się faktem, że od kilku miesięcy nie miałem ani jednego problemu z K. Podobnie jak wiele innych osób... Co do konferencji i zaznaczania - przyjrzę się pewnie jutro, bo dzisiaj mam dużo spraw na głowie...
Olórin
hao(albo kto kolwiek inny tongue.gif) przy wyświetlaniu listy ludków biorących udział konferencji mogły by znajdować się przy nich ich statusy, to by było łatwe do zrobienia(pare if'ów w okolicach 123 lini w konferencja.cpp) i IMHO przydatne biggrin.gif

sam bym to zrobił gdyby udało mi się zmusić ten kod do kompilowania się tongue.gif (pewnie problem jest bo mam msvc6 a nie msvs .net smile.gif
Olórin
mój skrypt działałby już gdyby nie to że prawdopowobnie nowe libgadu zwraca status = null kiedy ktos niema opisu a tamto zwracało pusty string biggrin.gif
no i wtedy k sie wykrzacza :/

pozatym wkurzające jest znikające rozpocznij konferencje
case
QUOTE(cRoMo)
[...]do Jakubka: zarzuccie mi tendencyjnosc, ale uwazam, ze skoro straciles entuzjazm do projektu to powienienes go chociaz troszke uporzadkowac i udostepnic na licencji OpenSource  - w tym przypadku IMHO mialoby to sens, w przeciwienstwie do OS'gu calego K'a.

zgodze sie...
QUOTE(cRoMo)
Bez obrazy Hao, ale mam wrazenie, ze Konnekt idzie w zlym kierunku[...]

...i tu tez popre kolege.
niedokonczonych rzeczy jest cala masa i zupelnie jakby hao [umyslnie lub nie] o nich zapomnial, albo nie zauwazal...
shw
mowicie jakbyscie nie byli ludzmi.
to, ze sa pewne niedokonczone rzeczy, nie oznacza, ze np. (bez urazy dla zdolnosci) moze nie wiedziec jak je naprawic, po prostu nie mogl miec stycznosci nigdy z takim problemem czy tez rozwiazanie tej niedorobki zmuszaloby do calkowitego przepisania duzej czesci konnekta, co oznacza, ze aktualizacji (na ktore tez narzekacie) nie byloby baaardzo dlugo, a po przepisaniu kodu i wydaniu updateu wiekszosc nie zauwazylaby trudu wlozonego.
dlatego hao zajmuje sie roznymi rzeczami, ktore np. pisze tak, aby dzialaly teraz i byly gotowe bez jakistam modyfikacji do przeniesienia na nowa, przepisana wersje konnekta (o ktorej kiedystam hao wspominal).
ja wiem - zaraz posypia sie glosy o opensource, ale skoro hao sie na to nie decyduje (i szczerze mowiac calkowicie go rozumiem i nie dziwie sie mu), to trudno - trzeba sie z tym pogodzic.
Sahasrara
Gdyby byli ludzie którzy naprawdę chcieliby dodać coś nowego do K. - już by pracowali nad emotami lub wtyczką do icq. Wtedy hao mógłby się skupić nad dopracowywaniem kodu - a jak jest każdy widzi. Rozumiem że hao nie chce udostępnic kodu i cieszę sie - dzięki temu nie grozi nam rozdrobnienie i w konsekwencji pad całego projektu. A tak niedoróbki albo zajmują czas, albo są poprawiane przy okazji. Open source nie ma nic do rzeczy.

(ech, chyba papuguję hao, ale nie mogłem sobie odmówić)
vojtek
W sumie ja takze doszedlem do wniosku ze OS duzo by nie zmienil w przypadku Konnekta. Po prostu nie ma ludzi chetnych do robienia wtyczek/poprawek/itd, ktorzy potrafiliby to zrobic. Najpierw trzeba by sie zajac powazniejsza reklama konnekta. Im wiecej byloby uzytkownikow, tym wieksze prawdopodobienstwo ze wsrod z nich znajdzie sie ktos z odpowiednia wiedza i zapalem.. Moze powysylac z okazji dodania konferencji itp jakies informacje prasowe do mediow internetowych i np. do Magazynu Internet, Chipu, Enteru.. Nie wiem czy nowa wersja .100 jest akurat tak wazna by o tym pisac, ale w przyszlosci spokojnie mozna to wykorzystac..
cRoMo
Jezeli reklama, to dopiero przy okazji Jabbera. Wtedy bedzie wystarczajaco upsrawieldiwone rozglaszanie na lewo i prawo o nowym Konnekcie smile.gif

PS. Co do naszej "nieludzkosci" (by SHW). Piszac pierwszy post staralem sie zwrocic uwage na pojawiajacy sie problem nienaprawionych bledow, a nie obrazac Hao i zmuszac do wkladania wiekszego wysilku w swoja prace. Nie robmy z tego jakiejs wielkiej afery, ale pamietajmy, ze rozwoj oprogramowania jest nierozlacznie zwiazany z jego podatnoscia na bledy (po angielsku ladniej brzmi: erronous wink.gif), dodawajac nowe funkcje proporcjonalnie wprowadzamy jakies potencjalne bledy.

PS2. Zeby ktos znow nie powiedzial, ze pouczam - ja tylko przypominam smile.gif
shw
QUOTE(cRoMo)
PS. Co do naszej \"nieludzkosci\" (by SHW). Piszac pierwszy post staralem sie zwrocic uwage na pojawiajacy sie problem nienaprawionych bledow, a nie obrazac Hao i zmuszac do wkladania wiekszego wysilku w swoja prace. Nie robmy z tego jakiejs wielkiej afery, ale pamietajmy, ze rozwoj oprogramowania jest nierozlacznie zwiazany z jego podatnoscia na bledy (po angielsku ladniej brzmi: erronous wink.gif), dodawajac nowe funkcje proporcjonalnie wprowadzamy jakies potencjalne bledy.

a windows jest tego najlepszym przykladem wink.gif
w sumie to mysle, ze... no coz - troche masz i racje, ale hao powiedzial - niestety malo jest osob, ktore chca cos pisac dla konnekta, a niestety samo poprawianie bledow nie wystarczy. rzeczywistosc jest okrutna i prawda jest taka, ze ludzie nie zauwaza braku bledow, lecz nowe funkcje, mozliwosci. gdyby byl sztab ludzi zajmujacy sie pisaniem wtyczek, hao zajolby sie konkretnie rdzeniem konnekta i wiele problemow by zniknelo (tak jak jest to np. przy foobarze). niestety - tego sztabu niestety nie ma (ja sam ucze sie dopiero, ale jezeli projekt dozyje do dnia, kiedy bede umial na tyle duzo, zeby pisac wlasne rzeczy, to na pewno bedziecie mieli wtyki by shw smile.gif).
tak wiec nie widze innej opcji, jak po prostu zainteresowanie konnektem wiekszej liczby osob.
dobrym posunieciem byloby wprowadzenie wtyczek do jabbera i icq oraz wprowadzenie mozliwosci tlumaczenia konnekta na rozne jezyki. tym samym, jako jeden np. z komunikatorow jabbera (i to mysle, ze jeden z pozadniejszych) mialby duze szanse na wtyczki nie tylko pisane przez polakow, ale i innych. tym samym trzebaby bylo rozreklamowac konnekta, ale teraz to chwilowo za wczesnie - jezeli zostana wprowadzone w.w. przeze mnie rzeczy - mozna bedzie zaczac dzialac i pewnie kopnie to projekt troche do przodu.

ps. piszac o nieludzkosci mialem na mysli nieumiejetnosc wczucia sie w sytuacje czlowieka zajmujacego sie konnektem (czyli hao). wiem po sobie, ze czesto jak sobie pomysle, ze musze znalezc w tym co napisalem przyczyne i to naprawic i wogole sleczec nad czymstam, to mi sie zupelnie odechciewa programowac. poza tym jest zycie prywatne, ktore ZAWSZE powinno stac na 1 miejscu (chyba, ze powstanie do konnekta plugin, z ktorym bedzie mozna porozmawiac, pocalowac, po...stukac ;P, miec dzieci i sie zestarzec smile.gif)). ja jednak chyba go nie zainstaluje, wiec jak dla mnie nie musicie go pisac :>
ide spac, bo musze rano wstac - dobranoc :*
tongue.gif

ps2. aha - i moja ksywe pisze sie malymi literkami smile.gif
case
QUOTE(cRoMo)
Jezeli reklama, to dopiero przy okazji Jabbera. Wtedy bedzie wystarczajaco upsrawieldiwone rozglaszanie na lewo i prawo o nowym Konnekcie smile.gif

oczywiscie, ze tak...
ikonka K zacznie widniec na serwisach poswieconych Jabberowi, automatycznie ludzie zaczna go testowac [i nie wykluczone, ze przy nim zostana :wink: ], powiekszy sie grono uzytkownikow [tak na marginesie, to pewnie zgodzicie sie, ze wsrod uzytkownikow Jabbera, jest znacznie wieksza liczba zaawansowanych uzytkownikow komputerow, niz wsrod uzytkownikow gg, gdyz z gg kozystaja nawet kilkuletnie dzieci, a po Jabbera siegaja raczej osoby bardziej wymagajace] i moze to byc dobry krok w kierunku osiagniecia sytuacji, o ktorej pisze shw:
QUOTE(shw)
[...]gdyby byl sztab ludzi zajmujacy sie pisaniem wtyczek, hao zajolby sie konkretnie rdzeniem konnekta i wiele problemow by zniknelo (tak jak jest to np. przy foobarze)[...]

wedlug mnie rowniez jest to najlepsze rozwiazanie, poniewaz jesli hao mialby caly czas zajmowac sie kazda czescia konnekta [czyli rdzeniem, wtyczkami...] to predkosc posuwanie sie prac nie przekroczylaby predkosci powstawania autostrad w naszym kraju :wink:
hao
QUOTE
dobrym posunieciem byloby wprowadzenie wtyczek do jabbera i icq oraz wprowadzenie mozliwosci tlumaczenia konnekta na rozne jezyki. tym samym, jako jeden np. z komunikatorow jabbera

Nie wiem czy już o tym nie pisałem, jest bardziej zaawansowana wersja niż 18.100, z której musiałem się cofnąć, żeby dopisać konferencje i bajer, z którego najpewniej będziecie całkiem zadowoleni już niebawem. Ta nowsza wersja przewiduje Jabbera i całkiem spore zmiany w rdzeniu. Na tyle duże, że będzie wymagała wszystkich wtyczek w nowych wersjach. Przygotowanie tego może zająć dużo czasu i mam nadzieję, że wystarczy mi chęci. Najpewniej wymienione przez was problemy nie znikną, ale być może uda się trochę przychamować ilość błędów krytycznych, które niestety wciąż dosyć często się zdarzają. Zaczynam się też poważnie zastanawiać nad wielo językową obsługą. Może nie będzie to wprowadzone od razu, ale przy okazji większych zmian w kodzie najpewniej zostawię kilka "furtek" na potem.
Wam niestety pozostaje czekać i wspierać smile.gif Chociaż nadal jestem zdania, że K jako klient GG jest programem dobrym, który nie wymaga nie wiadomo jak palących nowych opcji. Ale Jabber się przyda wink.gif
Olórin
QUOTE(hao)
Wam niestety pozostaje czekać i wspierać smile.gif Chociaż nadal jestem zdania, że K jako klient GG jest programem dobrym, który nie wymaga nie wiadomo jak palących nowych opcji. Ale Jabber się przyda wink.gif

Jedyną palącą opcją jest jabber tongue.gif
cRoMo
Hao, w 100% sie zgadzam z tym, co napisales i popieram.

Oby do Jabbera smile.gif
Olórin
Hao jak byś mógł to popraw to libgadu żeby zwracało info = "" a nie nil bo skryptu nigdy do porządku nie doprowadze, no i w pełni się z tobą zgadzam biggrin.gif

Mam nadzieje że prace nad jabberem będą stale sie posuwać wink.gif
shw
baaa - hao madry chlopiec z ciebie :>
a co do nowej wersji - mam nadzieje, ze sam wpadles na to, zeby przed wydaniem wersji do testow poprzesylac do osob piszacych wtyczki sdk, zeby mogli pozmieniac co tam trzeba, zeby dzialalo na nowym konnekcie.
a ja still learning, zeby w koncu tez cos dac od siebie dla konnekta
hao
QUOTE
Hao jak byś mógł to popraw to libgadu żeby zwracało info = \"\" a nie nil

To już jest wina kBot'a a nie libgadu.. Z resztą, twój skrypt może przecież sprawdzić, czy wartość jest nil, czy nie...

A swoją drogą, na kUpdate dostępne jest ui z poprawionym zaznaczaniem wielu kontaktów...
shw
a mi nadal nie dziala kupdate - nadal to samo - wlaczam, zeby sprawdzil czy jest cos nowego i przez ulame sekundy wyskakuje okienko modalne, a potem znika nic nie reagujac...
hao
Poproszę o wycinek z konnekt.log... Inaczej nie jestem w stanie zdiagnozować problemu...
cRoMo
Apropos dzisiejszego update'u: kompaktowanie dziala juz OK, rzeczywiscie pomoglo usuniecie pliku powodujacego zwieche. Dzieki smile.gif
shw
QUOTE
## [Auto Update]    * Próbuję połączyć...
## [Auto Update]    * Wysyłam zapytanie
## [Auto Update]      Otrzymałem odpowiedź [<!DOCTYPE HTML PUBLIC \"-//IETF//DTD HTML 2.0//EN\">
<html><head>
<title>404 Not Found</title>
</head><body>
<h1>Not Found</h1>
<p>The requested URL /update/central.php was not found on this server.</p>]
## [Auto Update]  !!! Coś się nie powiodło [Zła odpowiedź serwera!]! !!!
## [CORE]      Thread Safe Switch ! W
## [CORE]      ThreadSafe Recaller plugID=0x0 msg_id=30
## [CORE]    * SetConn plug=13 val=1
## [CORE]  --- ConnTimer ON .. in 60000 ms ---

takie cus. jezeli to wina lacza to problemu nie bede mogl dalej opisywac - zabieram kompa do wawy...
Sija
Twoj problem jest zwiazany ze zle dzialajacym serwerem konnekt.info - srednio raz na 3 razy wyskakuje blad 404 :/
Olórin
no już skrypt poprawiam biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.