Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: No dobra, wakacje trwają
Konnekt | Forum > Informacje > Dziennik
Stron: 1, 2, 3
hao
No cóż, jak wiele osób słusznie zauważyło, kod główny programu tworzy jedna osoba - jestem nią ja. Podobnie słuszne są stwierdzenia, że na dzień dzisiejszy nie mamy z tego żadnych dochodów. Osobiście moim jedynym zajęciem nie jest siedzenie przy komputerze, a już na pewno mój charakter nie pozwala mi na siedzenie wciąż nad jednym projektem.
Jeżeli dorzucić do tego, że jestem w trakcie najaktywniejszych wakacji w moim życiu i nie zamierzam tego przegapić, jak również fakt, że powoli zaczynamy zajmować się pracą zarobkową na poważniej - dla Konnekta pozostaje niewiele czasu, ponieważ musi go dzielić z moimi innymi pasjami życiowymi jak chociażby fotografia czy po prostu leżenie do góry brzuchem. O dobrej zabawie w gronie dobrych kobiet nie wspominać chyba nie muszę biggrin.gif

Do zmienienia w K jest ciągle bardzo dużo, głównie w jego podstawach, tak aby kod stał się bardziej czytelny a tym samym mniej błędo-genny. Do przerobienia jest również całe SDK, na modłę C++ - dla zmniejszenia ilości potencjalnych błędów do minimum i maksymalnego wykorzystania systemu podpowiedzi w edytorach kodu smile.gif Nie wspominając już o dokumentacji...
Pomimo tego, aktualny program, jest myślę dosyć stabilny (z wyjątkami), a jego SDK na tyle rozbudowane, że przy odpowiedniej wiedzy można bez najmniejszego problemu pisać rzeczy, które znacznie rozbudują jego możliwości, BEZ otwierania kodu, na które w tej chwili absolutnie nie jest pora. Tak na prawdę, nie ma najmniejszego problemu w tym, żeby np. ktoś napisał wtyczkę dołączającą obsługę emotikon, nie mówiąc już o konferencjach.
Chodzi raczej o to, że funkcje wbudowane w program, zajmują więcej czasu do napisania, ze względu na ich "uniwersalny" charakter. Wtyczka może np. obsługiwać konferencje tylko w GG w uproszczony sposób. Traktujcie to jako wyzwanie smile.gif
nix
QUOTE
Tak na prawdę, nie ma najmniejszego problemu w tym, żeby np. ktoś napisał wtyczkę dołączającą obsługę emotikon, nie mówiąc już o konferencjach.


hmm a mozesz powiedziec jak napisac wtyczke obslugujaca nowe okno rozmowy bez tworzenia od zera calego UI? nic jakos mi do glowy nie przychodzi...

no albo ewentualnie w jaki sposob podmienic okno wyswietlajace tresc rozmowy?
Olórin
ja mam pomysł jak uruchomić konferencje bez zmian w ui, ale to jak wróce ze szkoły tongue.gif
hao
Konferencje można obsługiwać tworząc tymczasowy kontakt na liście (ukryty, lub nie, jak kto woli), najlepiej tylko odpowiednio ukryć okno "więcej" lub przynajmniej część zawartych w nim opcji...

Okno można podmienić przez Windowsowe Sub-Classing. Tekst do okna jak dobrze pamiętam dodawany jest przez EM_REPLACESEL...

Pozdrawiam, miłej zabawy smile.gif
hao
A tak w ogóle... Osoby marudzące że nie jest open-source i że kiepsko się GG łączy - libgadu dla W32 MA udostępnione źródła! ale jakoś jak dotąd nikt chyba tam nie zajrzał... A wystarczy poprawić, skompilować i podmienić sobie .dll. Przecież to takie proste biggrin.gif
hao
Przekompiluje nowe libgadu i postaram się napisać prostą wtyczkę do prowadzenia konferencji, udostępniając jednocześnie jej kod... Może to wam trochę pomoże smile.gif
hao
Nowa wtyczka wchodzi w stadium testów smile.gif
Przy okazji wyjdą trzy inne pliki z uaktualnionymi adresami (w związku z podejrzanymi problemami z domeną stamina.eu.org), oraz UI z poprawką funkcji używanej przez konferencje...

Mogą pojawić się jednak problemy w niektórych przypadkach, ponieważ w kodzie głównym zaszło sporo zmian, których na razie nie mam czasu kończyć i musiałem cofnąć się do kodu starszej wersji i nie jestem do końca pewien której wersji jest to kod smile.gif Trzymajcie kciuki biggrin.gif
case
QUOTE(hao)
Nowa wtyczka wchodzi w stadium testów smile.gif[...]

no, przynajmniej cos sie ruszylo...
trzymamy kciuki biggrin.gif biggrin.gif
Olórin
No dobra, wakacje się skończyły biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
hao
Wtyczka jest teoretycznie gotowa... Po wprowadzeniu wszystkich poprawek, jutro jeszcze druga faza testów i być może dopiszę więcej komentarzy do kodu...
Puma
QUOTE(hao)
postaram się napisać prostą wtyczkę do prowadzenia konferencji


żeby tylko to działało :wink:
hao
Wygląda na to, że wtyczka do konferencji działa bez zarzutu. Zanim jednak wrzucę wszystko na serwer, do zrobienia są dwie rzeczy, które już niedługo powinny zaowocować niezłą niespodzianką smile.gif
Olórin
no to czekamy!!!!!
Puma
QUOTE(hao)
Wygląda na to, że wtyczka do konferencji działa bez zarzutu. Zanim jednak wrzucę wszystko na serwer, do zrobienia są dwie rzeczy, które już niedługo powinny zaowocować niezłą niespodzianką smile.gif


Konferencji mi brakowało jak ch... choć bardzo mało tego używałem lecz się przydaje bardzo biggrin.gif
Przemek
Hej!
Fajnie bardzo, że w końcu coś się ruszyło w projekcie biggrin.gif
Czekam z niecierpliwością na niespodzianke biggrin.gif
KOSMOS
To kiedy mozna się spodziewać owych "prduktów"? biggrin.gif
werw0e
Nie chcę nikogo poganiać, ale
...
SZYBCIEJ wink.gif
hao
Ej, przecież mnie znacie. Jak zacznę coś dodawać to nie mogę przestać smile.gif
gosciu
A wiec lepiej dodawaj do oporu, lepiej poczekac teraz kilka dni wiecej niz pozniej znow pare miesiecy :)
UNK
hao nie zebym nie mogl sie doczekac ale nei lepeij by bylo dodac cos i wypuscic to zeby zostalo przetestowane ?? :>
Olórin
QUOTE
 
A wiec lepiej dodawaj do oporu, lepiej poczekac teraz kilka dni wiecej niz pozniej znow pare miesiecy smile.gif

zgadzam się w pełni biggrin.gif lepiej poczekać kilka dni biggrin.gif
Puma
Ja chciałbym już coś mieć 'lepszy wróbel w garści niż gołąbek na dachu' :cry:
hao
Wolę nie wypuszczać do testowania nie sprawdzonego kodu... Np. w wersji która prawie była gotowa do wypuszczenia nagle okazało się, że wiadomości trafiają nie do tych okien co powinny. Usunięcie usterki zajęło mi parę godzin, podczas których większość użytkowników prawdopodobnie przestałaby w ogóle interesować się projektem smile.gif Teraz przetestujemy to sobie sami wewnętrznie, może jeszcze coś dodam i wypuszczę... Obiecuję smile.gif
Olórin
jak bedzie działało to testy nie potrwają długo, a jak by były błędy to i tak musielibyśmy czekać na poprawioną wersję
hao
Zgadnijcie.. są błędy smile.gif
Olórin
poważne?? tongue.gif
hao
Nie, już naprawione smile.gif
Puma
QUOTE(hao)
Nie, już naprawione smile.gif


8) to liczę że dziś lub jutro będzie nowa wersja :wink:
Olórin
mam iść spać i czekać do jutra czy jeszcze chwile czekać??? tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif biggrin.gif
hao
Dzisiaj jeszcze nie będzie proszę państwa...
LooZ^
I tak oto Polska znalazla sie na czele panstw z najwieksza iloscia samobojstw smile.gif
case
QUOTE(LooZ^)
I tak oto Polska znalazla sie na czele panstw z najwieksza iloscia samobojstw  smile.gif

heh, plusik ode mnie za poczucie humoru 8)

nom... wszyscy czekamy na niespodzianki :wink:
KOSMOS
No to może dziś się coś pojawi tongue.gif
Sahasrara
Dziś jest to już wręcz niezbędne. tongue.gif
Puma
QUOTE(Sahasrara)
Dziś jest to już wręcz niezbędne. tongue.gif


Szefunio lubi robić niespodzianki niespodziewane biggrin.gif więc nie jestem takim opymistą, nowa wersje będzie za tydzień :wink:
Olórin
"Szefunio" pewnie dalej dodaje różne bajery biggrin.gif no a co do terminu wydania nowej wersji to nie wiem tongue.gif napewno poczekamy, może wiecej sad.gif może mniej biggrin.gif
Lukas77
A może uzbroimy się w cierpliwość i poczekamy od razu na wer. 1.0.000.0 ??? Hao w tym czasie zrobi Jabbera, Tlena, ICQ, konferencje, obsługę Direct Connect++, Konnekt Office i KonnektXP_OS?

Żartowałem ;-)
Przemek
W każdym bądź razie ja jestem coraz bardziej zniecierpliwiony. Wersja nowa miała być lada dzień a tu tak bardzo się przeciąga. To jest najgorsze właśnie w tym wszystkim? Hao na jakim etapie jesteś? Będzie coś wogóle w tym tygodniu czy raczej nie? Daj znać wszyscy czekają !
werw0e
mi opcje w nowym konnekcie się już śnią po nocach
mam nadzieję że nie zawiedzie nas Hao tongue.gif
a jak zawiedzie? luz, przecież będą kolejne wersje biggrin.gif
Sahasrara
Argh, już wiemy czego chciał ten terrorysta z Woronicza. tongue.gif
Olórin
no i wiadomo czego sie naćpał biggrin.gif


<edit>a może usługa powiadamiania smsem o nowej wersji konnekta </edit]
hao
Przygotowuję się do wrzucania...
Przemek
No w końcu już zaraz przygotowuję się do ciągnięcia biggrin.gif
werw0e
skoro jestem pierwszym ściągającym konnekta to poskarżę się na 2 rzeczy:

niezbyt intuicyjną obsługę konferencji :/
czerwone kółeczka w rogu biggrin.gif
hao
Jakie znowu czerwone kółeczka???

Obsługa konferencji jest identyczna jak w GG, tyle że trochę mądrzejsza, bo "grupa konferencyjna" jest zapisywana na stałe na liście
MiLKA
Witam o tej pozniej porze... Konferencji jeszcze nie sprawdzalem, ale jak cos innego dziwnego zauwazylem... Jak zaznacze dwie osoby lub wiecej jak są dostępne to pojawia mi się Rozpocznij konferencje. Zas gdy zaznacze dwie osoby niedostepne do rozne rzeczy sie dzieja, nie zmienia sie menu ktore chce wywolac ( na przyklad pokazuje stare menu jednego z kontaktow ) albo wywala calkowicie program.

Dodatkowe info: Problem wystepuje najprawdopodobniej w UI, bo wylaczylem moje wynalazki jak i wtyczke Konferencji i dalej to samo sie dzieje.
shw
fajnie - a ja nie mam...
nie wiem why. na stronie nie ma nic do sciagniecia, ani zadnej wzmianki.
kiedy biore aktualizacje w konnekcie nic nie wyskakuje...
LooZ^
Gdzie te konferencje i gdzie te niespodzianki ? tongue.gif
MiLKA
QUOTE(LooZ^)
Gdzie te konferencje i gdzie te niespodzianki ? tongue.gif

Ja sciagnalem za pomoca kUpdate, wiec Wy takze mozecie ;-)

Jeszcze jeden babol sie ukryl: Przestal mi chodzic skrypt do K.Bota informujacy o zmianie statusu. Podejzewam, ze to moze byc wina skryptu. Tak czy owak pokazuje, ze zmienna info uzyta w funkcji IStatus jest nil i nie mozna jej polaczyc z ciagiem znakow (concat) sad.gif

Dzieki za niespodzianke, brakowalo mi tego troszke :-)
LooZ^
Moze inaczej, wszystko sciagnalem, efektow nie widac wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.