Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kilka pytan do konnekta
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
Stron: 1, 2, 3
silver_limp
Witam.Chcialem spytac o pare rzeczy do konnekta/
1.czy konnekt jest dalej rozwijany bo aktualki od lata nie ma zadnej ( i nie mowcie ,ze nie trzeba..kazdy program ma czeste poprawki a tu nic sie nie dzieje.)
2.Czy mozna skutecznie zrobic back up konnekta..zdarza sie ,ze po restarcie traci ustawienia i kontakty ( K+ nie pomaga taksamo export ustawien ) obecnie robie kopie calego katalogu..mam nadzieje ,ze to pomoze w razie awarii
3.Proponuje zmiane wyswietlania emotek...laduja sie za wolno i w ogole nie atrakcyjnie wyglada...lepiej by bylo z boku okienka bo tak czesto przeszkadzaja w trakcie pisania.
4.prosze nie usuwac tematu po 1 dniu do kosza bo to dla mnie wazne wink.gif dzieki i pozdrawiam smile.gif
raben
Ad.1 Mistyczna 0.7 ahhhh kto o niej nie słyszał, ale aktualizacja była wprawdzie już dawno ale nie lata temu smile.gif (dzieje się konnekt opiera się na wtyczkach a nie samych aktualizacjach programu)

ad.2 To wina raczej twojego kompa, a export ustawien i kontaktow dziala wysmienicie

ad.3 Emotki wyswietlaja sie szybko (to znowu twoj komp pewnie) a co do polozenia emotek to kewstia gustu mi to tam nie przeszkadza

ad.4 Yyyy to nie do mnie biggrin.gif
stranded
ja np. emoty w ogole mam wylaczone
Przemekc1
Co do pytania 1 to Konnekt przestał się rozwijać jakiś rok temu, teraz tak człapie do przodu. Ktransfer chyba już 2 czy 3 rok nie jest poprawiony, a wersja 0.7 to już w ogóle jakiś mit, duke nukem forever ^^

BTW. Okienko o programie:
CODE
Stamina
Copyright Š2002,2003,2004,2005 Stamina

silver_limp
czyli uzytkownicy tylko dbaja o konnekta...jak tak dalej bedzie to Konnekt padnie..kazdy komunikator ma nowosci poprawki itp. szkoda ,ze bo fajnie sie zapowiadal program smile.gif
ved
zapowiadal? Przeciez to jest najlepszy komunikator dostepny w tym kraju przynajmniej w tej chwili.

0.7 bedzie jak Pink Floyd wydadza nowa plyte...smile.gif
Lwiczek
No tak - jest najlepszy, ale cały czas brakuje mi kilk rzeczy (przesylanie plikow, obrazkow, natywna obsluga kilku sieci, poprawki w historii). Gdyby to poprawic byloby cudnie...

Ostatnio coraz częściej myśle o przesiadce na mirande, ale jak tylko uruchamiam 'to coś' to nie trafia :/ przede wszystkim, mimo tak rozbudowanych opcji dot. listy kontaktow nie mozna sobie ustawic prostego wyswietlania nazwy kontaktu + obok opisu uzywajac natywnej kontrolki windows a jedynie jakichs graficznych bajerow... a rzeczy ktore w K sa a w Mirandzie mi brakuje jest (nie)stety więcej...

PS. ved - udzielasz się może ostatnio na forum Opery pod odrobine innym nickiem i z odrobinę innym avatarem?
Mucha
QUOTE(ved @ 7.01.2007 - 12:23) *
zapowiadal? Przeciez to jest najlepszy komunikator dostepny w tym kraju przynajmniej w tej chwili.
Chyba żartujesz. Nie obsługuje w pełni żadnej sieci z wyjątkiem AQQ, nawet przy najlepszych skórkach prezentuje się marnie w porównaniu z Tlenem czy Mirandą. Od ponad roku nie było żadnej aktualizacji w kierunku Konnekta i wtyczek sieciowych.
QUOTE
Ostatnio coraz częściej myśle o przesiadce na mirande, ale jak tylko uruchamiam 'to coś' to nie trafia :/
Mnie odrzuciła ogromna ilość opcji i wtyczek, po prostu nie mogłem się w tym połapać, z Konnekta korzystam z przyzwyczajenia i bo nie chce mi się od nowa wszystkiego uczyć.
keeveek
QUOTE(Mucha @ 8.01.2007 - 02:53) *

Chyba żartujesz. Nie obsługuje w pełni żadnej sieci z wyjątkiem AQQ, nawet przy najlepszych skórkach prezentuje się marnie w porównaniu z Tlenem czy Mirandą. Od ponad roku nie było żadnej aktualizacji w kierunku Konnekta i wtyczek sieciowych.


nareszcie ktoś się odważył napisać prawdę. Konnekt zostaje w tyle za resztą. Posiada opcje, których nie mają inne komunikatory (np Checky) i poza doskonałym kRadio nie ma tutaj nic..
martinii
Uzytkownikiem Konnekta jestem od niedawna i wlasnie zastanawialo mnie ostatnio pisanie czegokolwiek w dziale Propozycje. Pisanie czegos czego chyba nikt nie czyta (z wyjatkiem Nas - uzytkownikow) i zwiazane z tym dyskusje, ktore staja sie bezsensowne...

Rowniez zaluje, ze nie ma jakis aktualizacji programu. Szkoda.
ved
keveek, mucha - to ze czegos mu brakuje, nie zmienia faktu ze to JEST najlepszy komunikator dla mnie i was i calej reszty bo inaczej juz byscie sie przesiedli.

Nie mozna miec wszystkiego, trzeba wybierac...
martinii
Dlaczego nie mozna miec wszystkiego?
Przemekc1
Life is brutal... wink.gif
jiobel.
No ok, ale pełna obsługa sieci to chyba podstawa, prawda? :-s
Przemekc1
Pewnie, podobnie jak wtyczka do przesyłania danych, konnekt jets jedynym komunikatorem jaki znam gdzie to nie działa. Po prostu konnekt zatrzymał się w rozwoju jakiś rok temu.
Life is brutal wink.gif

Ja np aktualnie testuje tlena i powiem, że zrobił duży postęp w porównaniu z tym co było kiedy używałem go ostatni raz jakieś 1,5 roku temu.
Miśka
Jeśli nie mają czasu/nie chcą/nie interesuje ich już konnekt (niepotrzebne skreślić) to może grupa, która stworzyła ten komunikator przekazałaby go niejako dalej, komuś kogo by ów projekt jeszcze interesował?
Nie jest to możliwe?
Nie ma ludzi, którzy chcieliby i potrafili się tym zająć?

Bo na staniu w miejscu nikt nic nie zyska, ani twórcy tego programu, ani tym bardziej użytkownicy.
Ventrue
Ktoś tu miał kiedyś taki podpis: (cytat z pamięci)
"Nowa wersja Konnekta będzie jutro" , czy jakoś tak:)
Więc Miśka: Nowa wersja będzie jutro:)
mac307
1. jak już wyżej zostało napisane pełna obsługa podstawowych sieci to postawa
2. ciągłe gadanie że jakieś sieci można mieć przez transporty to objaw czystej ignorancji... (dream of ICQ)
3. gdyby nie to że miranda na moim sprzęcie się trochę muli to już bym się przesiadł kilka miesięcy temu. chciałem wysłać plik, to wysyłałem (tlen, gg), a nie że ktoś będzie mi wmawiał że w K też mogę przez KTP albo FTP. 4. na szczęście planuję wymianę sprzętu i wtedy jeśli nic się w K nie ruszy, przejdę na mirandę sad.gif Wbrew pozorom jak się forum poczyta to można ją bardzo ładnie skonfigurować
5. mam nadzieję że ten topic przetrwa, bo tego typu tematy dziwnie szybko bywają zamykane...
Mucha
QUOTE(martinii @ 8.01.2007 - 06:57) *
Uzytkownikiem Konnekta jestem od niedawna i wlasnie zastanawialo mnie ostatnio pisanie czegokolwiek w dziale Propozycje. Pisanie czegos czego chyba nikt nie czyta (z wyjatkiem Nas - uzytkownikow) i zwiazane z tym dyskusje, ktore staja sie bezsensowne...
Zgadza się, już od dawna nie pamiętam, żeby jakaś propozycja została spełniona. Tak samo jest z działem Problemy, po co raportować błędy skoro i tak ich nikt nie poprawia?

Dla mnie wazniejszą rzeczą od mitycznej 0.7 jest pełna obsługa GG w jednej wtyczce a nie w 4 różnych jak to jest teraz. Są do tego źródła nawet.

Przydałaby się jakaś konkretna wypowiedź z "góry" co do tego jaki jest plan rozwoju Konnekta i czy wogóle jakiś jest.
Aule
mac307: Co do punktu 5. to pokaż jeszcze które to tematy, bo ja nie za bardzo pamiętam...
Miśka: Konnekta nie stworzyła grupa, a jedynie 2(z czego tylko jeden programista) osoby, co prawdopodobnie jest powodem wolnego rozwoju samego rdzenia programu.
keeveek
ved: używam K tylko ze względu na kRadio i Checky.

Mucha: odpowiedzi z góry się nie spodziewajmy, chyba, że chodziłoby o Actio, albo o gadżety. Poczekamy aż tlen wyjdzie z czymś ciekawym i nie wiem jak reszta, ja się przesiadam

uważam też podobnie jak mucha, że devowie po prostu olewają prośby użytkowników, lub po prostu nie mają czasu na rozwijanie projektu. Ewentualnie już dawno sami używają innego komunikatora. Tak jak np. Spass, który bardzo słusznie zajmuje się tlenem. Dawno nie było żadnych styli okien rozmowy, czy ikon. Po co w ogóle męczyć się nad wdrożeniem obsługi avatarów skoro nikt z tego nie korzysta? albo nowej kontrolki okna rozmowy?

i oczywiście jedyna odpowiedź jakiej można oczekiwać to: jak chcesz to sam sobie zrób.

Konnekt jest martwy jak łacina. mimo że wielu go ponoć używa to tak naprawdę nikt się nim na co dzien nie posługuje.
mariush
K nie stoi w miejscu. Czasem pojawiają się jakieś dodatki, typu nowe opcje w K+, Sprzątaczce, czy też TłoKu. Jednak nie ma co ukrywać, że są to tylko dodatki związane z upiększeniem, a nie z obsługą. A oto przede wszystkim chodzi w komunikatorze. Tego brakuje.. I to niestety już ładny kawał czasu..
Tar
Nie cytować ostatniego posta
Właśnie Konnekt stoi w miejscu, a wtyczki nie jak sam zauważyłeś smile.gif
Aule
keeveek: Style tworzą użytkownicy, nie developerzy, więc nie miej za złe "władzom", że nie ma nowych styli... I prosze mów poprawnie: nie mają czasu na rozwijanie projektów. Konnekt to nie jeden projekt i wbrew pozorom KPlugins Team (poza małymi wyjątkami) nie ma wiele wspólnego z rdzeniem programu, tworzonym właściwie przez samego hao.
Pokażcie mi jakąś ostatnią niezrealizowaną sensowną propozycję, bo często są to rzeczy potrzebne bardzo okrojonej grupie i nie ma sensu tracić czasu na tworzenie nowej wtyczki dla 10 osób, albo wtyczki tak dalece nierealne, że piszący spędziłby nad taka wtyczką kilka tygodni, a po aktualizacji interfejsu, która kiedyś będzie na pewno, i tak będzie nieprzydatna.
Ludzie, K jest tylko programem, poza nim mamy jakieś(?) życie. Ja sam mam maturę, więc także korki, niedawno skończyłem kurs na prawo jazdy, co powoduje, że na komputerze siedzie tylko wieczorami i przez tych kilka godzin wolę się rozerwać, niż 'pracować'.
keeveek
albo żeby chociaż, skoro się ma gdzieś samego konnekta, to może "jeden jedyny pan programista" udostępni źródła, i wtedy grupka ludzi by się mogła tym zająć? (tak zwana grupa trzymająca władzę?)


Aule, przykład: wysyłanie plików do wszystkich sieci.
Aule: kiedy jest okazja tylko wspominasz o tym że K to nie jeden projekt. Wiem, że nie jeden, dlatego uwazam też, że skoro są ludzie, którzy zajmują się odpowiednią jego cześcią (np niektóre wtyczki) to mogliby od czasu do czasu wypuścić nową wersję z poprawionymi błędami.

Takie gadanie, raz w jedną raz w drugą stronę jest dla mnie śmieszne. Skoro w takim razie nie osoba odpowiedzialna w największym stopniu za K jest winna takiemu stanowi rzeczy, to niech się zajmie tym ktoś inny! Ktoś kto potrafi programować i ma obycie w K, a nie tylko jeden biedny mucha.

O tym co się dzieje świadczy choćby opublikowanie nowoczesnego stylu rozmowy przez Riddle'a, którego nikt poza nim samym nie wykorzystał, czy pojawienie się kDuoView, który posiada już (o zgrozo!) jeden styl rozmowy, stworzony na jego podstawie.


Z K źle się dzieje, ale devowie nie chcą się do tego przyznać. To jak za carskiej czy stalinowskiej Rosji. Wszędzie bieda aż piszczy, ale "władza" jest dumna, że tak pięknie i kwiatki rosną w zimie, a ved uległa propagandzie.

QUOTE("Aule")
dla dziesięciu osób

im mniej zmian będzie, tym mniej osób będzie korzystać z konnekta, być może i jeszcze trochę, a i 10 osób to będzie dużo. Wystarczyłoby podpatrzeć jak niektóre sprawy są rozwiązane w innych komunikatorach i czy są popularne i się ustosunkować. Dlaczego projekt skórkowania umarł i nikt go nie przejął? bo pewnie nikt poza ursusem6 się nim nie przejął, a pokazał on, że JEST to możliwe.

do postu poniżej: Ktransfer i dwutlenek to chyba te najczęściej wymieniane
Przemekc1
QUOTE
Pokażcie mi jakąś ostatnią niezrealizowaną sensowną propozycję, bo często są to rzeczy potrzebne bardzo okrojonej grupie i nie ma sensu tracić czasu na tworzenie nowej wtyczki dla 10 osób, której raz jej użyją, albo i nie, a po aktualizacji interfejsu, która kiedyś będzie na pewno, i tak będzie nieprzydatna.

Ktransfer
jiobel.
Spalić Rzym, obalić rząd, blablabla… Ludzie, przede wszystkim więc umiaru w tym co piszecie (keeveek – który to już raz? ręce opadają, człowieku…).

Coś mi mówi, że prace nad Konnektem trwają, tylko nie są opisywane na forum. Po co robić ludziom nadzieję (via. kIEview2 i terminy, które nigdy w życiu nie były spełnione), skoro można powolutku, spokojnie klepać kod, a gdy wszystko gotowe dopiero upublicznić. Wilk cały i owca syta. ;-]

Niech żyje!


dodane: Poza tym ciągle pieprz^mówisz o tym, że nie powstają nowe style, etc. Kurna, albo ja żyję w innym Świecie, albo ciągle widzę nowy topic o tym, że coś się tworzy. No i rozumiałbym Cię, gdybyś rzeczywiście coś byś zrobił dla Konnekta. Pokaż mi chociaż jeden swój dodatek. Proszę.
Aule
Po pierwsze, jest tworzony nowy kTransfer, w jakim tempie nie wiem, ale już ktoś go tworzy, więc nie ma sensu się dublować.
Co do udostępnienia źródeł, to i tak nie ma większego sensu. Już są źródła DwutlenKa udostępnione i nie słyszałem jeszcze o tym, żeby ktoś zajął się poprawą i ulepszeniem tej sieci.
Mucha nie jest jedyny, chociażby wspomniane przez kogoś kRadio jest przecież dziełem ciha. Poza tym, rzadko to rzadko, ale też czasem zaglądam do starych wtyczek, obrażasz mnie... Poza tym, po kilku latach i Mucha się znudzi. Problemem projektu zawsze było zbyt mało świeżej krwi wink.gif
keeveek
no właśnie jiobel. który to już raz? i wciąż żadnej odpowiedzi! i jak widać nie jestem jedynym krzyczącym!

a wierząc w takie brednie jak prace nad kIEview i K 0.7 trwają narażasz się na śmieszność, naiwność i łatwowierność. Większość przestała już czekać na Mesjasza i zastanawia się nad zmianami.. a szkoda, bo K BYŁ najlepszym IM'em dostępnym na polskim "rynku"


a co do "rzadko, bo rzadko", to niech chociaż będzie wiadomo, że prace trwają.. by nikt nie musiał się denerwować, że raportuje błędy, daje przydatne propozycje, a poza "może kiedyś" nic się nie dzieje.. i właśnie fakt, że są źródła dwutlenka, a nikt nie chce się tym zajmować świadczy o tym, że być może już nie warto?
Spass
Taka luźna myśl - Konnekt jako czysty program to fundament, na którym budują programiści, czyli tworzą wtyczki. Wszyscy wiemy, że na marnym fundamencie jakość takiego "budownictwa" może być różna, lekko mówiąc.

Konnekt ma wielki potencjał, niestety nie da się ukryć, że jedynie kilka devów od czasu do czasu wprowadzi jakieś usprawnienia do swoich wtyczek. hao i nix tajemniczo milczą. Powstają też oczywiście dodatki graficzne, ale wszyscy wiemy, że to ma niższy priorytet w multikomunikatorze.

Oczywiście Konnekt w dalszym ciągu jest lepszy od wielu innych komunikatorów mimo, iż jego rozwój nie jest już tak prężny jak wcześniej. Ale wybór IM-ów jest duży, Konnekt ma coraz słabsze karty w tej grze. Inne komunikatory oferują mi więcej możliwości.

Generalnie - nie ma sensu narzekać na szybkość rozwoju Konnekta. Jeśli jego funkcjonalność nam nie odpowiada możemy przejść na inny, naszym zdaniem lepszy komunikator. Pozostaje docenić fakt, że Konnekt to niekomercyjny projekt, tworzony w wolnym czasie i z dobrej woli przez twórców wtyczek / dodatków.
Aule
keeveek nie wiesz wszystkiego ale krzyczysz najgłośniej. Ci co wiedzą podchodzą z większą rezerwą.

Źródła DwutlenKa dostępne były od początku, więc co to niby wg Ciebie miało znaczyć? Że nigdy nie było warto?
keeveek
jak widać, według programistów, nigdy. Zgadzam się z opinią Spassa, szkoda, że dwaj najwięksi twórcy Konnekta wolą po prostu przestać istnieć. To też coś znaczy, że dla nich samych IM ten nie jest wiele wart..

a "ci co wiedzą" wolą trzymać wszystko w tajemnicy bądź po prostu olewać co oczywiście ma przyciągnąć jak największą grupę użytkowników i zostawić ich na stałe przy K.

a oto lista rzeczy, dla których raczej nieprędko z K zrezygnuję:

* sposób wyświetlania listy kontaktów (opisy obok kontaktów, zakładki zamiast drzewka)
* kRadio (cih wub.gif )
* sposób wyświetlania zakładek (ukłon dla olórina i jego tabletKi)
* Checky!
* ładne style okien rozmowy, czego brakuje "nawet" w tlenie.
* możliwość ładowania kilku styli emotikon na zasadzie priorytetów
* przejrzysty system informowania o błędach, niemal zawsze wiadomo, która wtyczka "nawala"
* K+ (niedoskonałe [póki co, ale ponoć ma się zmienić wink.gif] ukrywanie ramek)
* PisaK (szkoda, że nie ma tlena, ale może kiedyś?)
* możliwość ustawienia avatarów w oknie rozmowy (choć brak stylu który by to obsługiwał)
jest tego trochę jeszcze trochę i są to rzeczy które przy K mnie trzymają. Tak samo jak sam interfejs, który jest po prostu tak czytelny, że żaden IM tym się pochwalić nie może (choćby tlen z menu kontekstowym na pół ekranu [tylko jeden przycisk od meniusów])
jiobel.
QUOTE
[…]
dodane: Poza tym ciągle pieprz^mówisz o tym, że nie powstają nowe style, etc. Kurna, albo ja żyję w innym Świecie, albo ciągle widzę nowy topic o tym, że coś się tworzy. No i rozumiałbym Cię, gdybyś rzeczywiście coś byś zrobił dla Konnekta. Pokaż mi chociaż jeden swój dodatek. Proszę.


Ponawiam prośbę keeveek.

A co do innych komunikatorów i mojego odczucia na ten temat. Komunikator ma przede wszystkim oferować pełną obsługę sieci. Przede wszystkim do tego jest stworzony – do komunikacji. Tak więc wybrałbym nawet jakiś IM z niedorobionym interfejsem (nazwałbym się wtedy mianem ascety), gdyby tylko oferował wszystko to, co ma do zaoferowania sieć. Wygląd – to tylko dodatki, jak dobrze zauważył to Spass. Fakt, że bardzo ważne, ale tylko dodatki.

I jak ma być w cholerę pokemonów, które przeszły na Konnekta dzięki nawracaniu, a teraz robią mu złą opinię, to ja wolę, żeby pozostały przy oryginalnym kliencie GG. Tak będzie lepiej dla wszystkich.
Mucha
.
QUOTE
Dlaczego projekt skórkowania umarł i nikt go nie przejął? bo pewnie nikt poza ursusem6 się nim nie przejął, a pokazał on, że JEST to możliwe.
Dlatego, że ursus zajmuje się AQQ2 oraz kTransferem3 i pewnie robi jeszcze masę rzeczy dla K. Nie zapominajmny, że AQQ jest napisane na czystych socketach (z tego co wiem) i wymaga ogromnego nakładu pracy.
QUOTE(Aule @ 8.01.2007 - 19:25) *
że piszący spędziłby nad taka wtyczką kilka tygodni, a po aktualizacji interfejsu, która kiedyś będzie na pewno, i tak będzie nieprzydatna.
Czy to oznacza że 0.7 nie będzie kompatybilny w dół i wszystkie dotychczasowe wtyki pójdą na marne?
QUOTE
Po pierwsze, jest tworzony nowy kTransfer, w jakim tempie nie wiem, ale już ktoś go tworzy, więc nie ma sensu się dublować.
Z tego co wyczytałem na wiki to tylko okienko transferu, do wykorzystania przez inne wtyczki.
QUOTE
Co do udostępnienia źródeł, to i tak nie ma większego sensu. Już są źródła DwutlenKa udostępnione i nie słyszałem jeszcze o tym, żeby ktoś zajął się poprawą i ulepszeniem tej sieci.
Gdyby to było jakoś bardziej przystępnie udostępnione, tzn z przynajmniej wersjami bibliotek jakie trzeba dociągnąć to by może ktoś poprawił. Ja próbowałem skompilować bo chciałem dodać status startowy, nie udało się.
QUOTE
Generalnie - nie ma sensu narzekać na szybkość rozwoju Konnekta.
Jest, ja liczę na jakieś zmiany na lepsze, choćby dlatego tu jestem.
keeveek
jiobel: zrobiłem kiedyś jeden styl rozmowy, ale został uznany za brzydki i wywalony z forum z hukiem, więcej nie będę próbował, widocznie się nie nadaję, zostawiam to innym. i jest taki moment, w którym prośby przechodzą w krzyk i wołanie z krwią na ustach.
silver_limp
ale sie rozpetala rozmowa jeju tongue.gif dla mnie konnekt jest najbardziej przyjaznym komunikatorem....i chcialbym zeby byl rozwijany bo warto go uzywac wink.gif miejmy nadzieje ,ze ten temat sprawi by autor wzial sie do roboty i wypromowal konnekta na nr.1 w Polsce wink.gif no moze nr.2 bo GG ciezko bedzie przebic tongue.gif
zhvir
jakieś prace nad K trwają, style są tworzone... ktoś tu napisał że nie było dawno żadnych nowych zestawów ikon a to nieprawda, ponadto ja sam wziąłem się za zupełnie nowy, kompletny zestaw ikon od A do Z i w planach mam zamiar udostepnić go w przyszłą niedzielę tongue.gif
co do styli okna rozmowy to pisanie dla kIEv mnie trochę ostatnio zmęczyło (myślę że wyczerpałem swoje możliwości wink.gif) i czekam na kolejne wersje kDuo (czeka mnie ostra nauka smile.gif)
keeveek
zhvir, wiem, że może jestem męczący, ale jakbyś do niektórych styli po prostu dodał avatary, tak jak to zrobił riddle, to faktycznie byś się wyczerpał maksymalnie wink.gif ;p
zhvir
o ile dobrze pamiętam to riddle chyba nie zezwolił jeszcze na wykorzystywanie tej "technologii" o co prosił udostępniając swój kod, więc...
jiobel.
keeveek: a może po prostu trwały (nie jest napisana data dodania artykułu do wiki), gdy się tym projektem zajmował nix. I chyba tak jest.
keeveek
ale artykuł ciągle odnawia Sija od jakiegoś czasu, więc?

zhvir:
QUOTE("riddle")
Styl jest potężną składnicą zasobów do tworzenia innych zaawansowanych stylów.
zhvir
nie mam nic przeciwko modyfikacji moich styli i w ogóle czegokolwiek co udostępniłem na forum... więc bierzcie się ludzie za dodawanie riddlowych gadżetów do czego wam się podoba i udostępniajcie smile.gif
ved
QUOTE
a ved uległa propagandzie.

Ved przetestowala wszystkie inne mozliwe dostepne komunikatory i to nie tylko rodzime i do prostego wniosku doszla - nie ma lepszego(dla mnie). Przeczytaj definicje propaganda w slowniku.
QUOTE
a szkoda, bo K BYŁ najlepszym IM'em dostępnym na polskim "rynku"

Skoro byl to znajdz lepszy i sie przesiadz. Keveek ile ty masz lat? bo zachowujesz sie jak male dziecko ktore placze bo jego ulubiony piesek nie tanczy rock'n'rolla a on chce i koniec i tak musi byc bo on tak chce...
No zalosne.

Przede wszystkim K jest projektem niekomercyjnym a to oznacza ze nie jestes zadnym klientem ktorego trzeba usatysfakcjonowac tylko zwyklym przypadkowym userem. Z wlasnej woli. Nikt cie tu nie trzyma.

Zloszczenie sie na kogos kto z wlasnej inicjatywy, bez zarobkow stworzyl cos i dal ludziom jest po prostu smieszne.


dulek000
Brawo, nic dodać nic ująć.
Miśka
Rzeczywiście wojna prawie wink.gif
Dzięki za info, iż to 2 osoby stworzyły konnekta, ale to nie zmienia mej opinii.
Jeśli owe osoby nie mają możliwości zajmować się swoim projektem z tych lub innych względów, to może powinny pomyśleć o jego przekazaniu w ręce tych, którzy ów zapał mają.
Ktoś pisał o braku "świeżej krwi", ale nie będzie owej świeżej krwi, póki nie będzie po prostu nowych wersji, którymi są przyciągani nowi użytkownicy i, co ważniejsze, również twórcy wtyczek i dodatków. Coś się musi dziać wokół projektu, musi się on pojawiać to tu, to tam, musi być o nim słychać, wtedy nie ma problemu ze świeżą krwią, taka jest niestety prawidłowość.

Cóż, rozumiem, że to komunikator bez reklam, tworzony w wolnym czasie, bez liczenia na jakiekolwiek korzyści.
Ale skoro zrobiono już tak dobry komunikator, to myślę, że wielką stratą byłoby zastopować jego rozwój.
Korzystam, będę zapewne korzystać przez jakiś czas, bo trzymają mnie przy konnekcie jego zalety (może drobiazg, ale np. zakładki grup, ale cóż, gdyby takie zakładki pojawiły się w mirandzie, to chyba by mnie już przy konnekcie nie było, bo np. lista kontaktów konnektowa woła o 'pomstę do nieba') i po prostu szkoda, że twórcy nie idą za ciosem. Być może jakieś prace trwają, ale brak informacji nie jest zachęcający.

To tyle - z perspektywy bardzo zwykłego użytkownika.
Mucha
A konkretów nadal żadnych, nikt za nic nie odpowiada i stoimy w miejscu. kplugins dead, kfaq dead, kforum dead...
ved
Jedyne co mozna to poprosic kogos kto ma kontakt bezposredni z hao - zeby albo poprosil o jasne przedstawienie sytuacji(sa prace, sa prace w tempie zolwia, nie ma prac) albo przynajmniej o to jak widzi sie tworcy przyszlosc K... i czy w ogole sie widzi.
Bedziecie miec prosta odpowiedz.
keeveek
o tym właśnie pisałem, tylko w bardziej sarmacki laugh.gif sposób.

co do propagandy i ved to napisałem to co myślę i uważam, i wydaje mi się, że jej prostackie zaczepki powinny zostać ukarane. ale jak napisał Mucha: kforum dead.


Spass, możesz dopisać kolejną pozycję do czarnej listy ved xD
ved
prostackimi zaczepkami mozna by nazwac twoje posty keveek skierowane w strone tworcow K.
Ja ci probuje uzmyslowic jak brzmisz i wygladasz. Kforum's dead miedzy innymi ze wzgledu na twoje posty, ktore absolutnie nic nie wnosza do dyskusji.
Nikogo naprawde nie obchodzi co ci jest potrzebe do szczescia w K.
stranded
@Aule

QUOTE
Pokażcie mi jakąś ostatnią niezrealizowaną sensowną propozycję, bo często są to rzeczy potrzebne bardzo okrojonej grupie i nie ma sensu tracić czasu na tworzenie nowej wtyczki dla 10 osób


Obsługa sieci (natywna, nie żaden jabber..):

- ICQ
- MSN
- AIM
- Yahoo
- Google Talk

Wtyczki:

- kTransfer (przesyłanie do wszystkich sieci)
- kIEview

Jak już mówiłem kiedyś, ja jestem w stanie zapłacić za konnekta o ile ruszy. Narazie Konnekt mi wystarcza, ale z dnia na dzień przybywa mi znajomych zza granicy i generalnie nie chce mi się używać do tego Mirandy a Konnekt z obsługą większych, znanych sieci wymienionych wyżej byłby OK.

Poza tym po co komu Konnekt Actio? Nie lepiej byłoby napisać wtyczkę pod Skype?

Zobaczcie: była kasa od Actio (a nie wierzę, że nie było) dla autora/ów Konnekta i nagle wtczka VOIP powstała w mgnieniu oka...

Mi się wydaje, że za darmo po prostu się nikomu nie chce robić! O.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.