Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kMigacz
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4
Flash
QUOTE(Aule @ 21.05.2006 - 11:22) *

A czy po restarcie z nowymi ustawieniami dalej działa tak samo?

Witam
Po kilku testach mogę stwierdzić:
Jeżeli chodzi o miganie nadejścia waidomości to zmiana wartości interwału czasowego nic nie zmienia,
natomiast miganie przy zmianie statusu działą bardzo dobrze - zarówno ilość mignięć jak i ich częstotliwość w pełni kontrolowalne.
Pozdrawiam wink.gif
ar2oor
Pobawie sie na wakacjach...
Davka
Może by ściągnąć wersje 0.5 z centralki bo ciagle mi sie pokazuje a działa mi tylko wersja 0.4
zhvir
Nie wiem czy został rozwiązany problem gdy przy wybieraniu emotikonek z menu migający kMigacz powodował zamknięcie tego okna... chyba nie...
rozwiązaniem może być działanie podpatrzone w aqq: gdy okno rozmowy jest na wierzchu lampka NIE MIGA!! (szukając emotikonki w menu jest chyba focus na oknie rozmowy więc myślę że nie byłoby trudne takie poprawienie wtyczki). W każdym innym przypadku miga

Nie będę ukrywał, że przez ten błąd z menu emotikon przestałem używać kMigacza a szkoda bo to świetna sprawa
Aule
Proponowałbym, żeby kMigacz sprawdzał otwarte okienka i jeżeli jest otwarte i aktywne okno osoby, która miałaby spowodować miganie, niech nie miga wink.gif. Ja obecnie nie mam czasu na zabawy w poprawianie wtyczek kolegów z forum.
blinx
a ja proponuję żeby na panelu z przyciskami dodać opcję 'wyłącz migacz' tak jak jest opcja 'wycisz'
bakerss
QUOTE
Proponowałbym, żeby kMigacz sprawdzał otwarte okienka i jeżeli jest otwarte i aktywne okno osoby, która miałaby spowodować miganie, niech nie miga

QUOTE
a ja proponuję żeby na panelu z przyciskami dodać opcję 'wyłącz migacz' tak jak jest opcja 'wycisz'


oj tak marzenia rolleyes.gif ja przestałem uzywac tej wtyczki, niestety, a bardzo przydatna była, jednak za duzo problemów stwarzała
sid
wtyczka fajna tylko nie jest rozwijana :[
Aule
A co w niej rozwijać? tongue.gif
zimaq
Mi by wystarczyło jakby połączyć najnowsza wersję współgrającą z kA2 i kLockiem z tą ar2oor'a ( wybieranie co ma migać ).
zhvir
zobacz mojego posta #104
jakby to było zrobione to bym korzystał z wtyczki
krys_wm
Witam
sorki ze poza OT , korzystałem z tej wtyczki na stacjonarnym PC, po przesiadce na laptopa , nie mam kontrolki od scrollocka, czy jest taka mozliwośc aby migała kontroloka od innej funkcji , np. num lock albo przycisk funkcyjny???
zhvir
kMigacz zo numlockiem: http://www.konnekt.info/forum/index.php?ac...pe=post&id=2027
Aule
Nowa wersja czeka na zatwierdzenie na centralce. Można sobie migać scroll lockiem, num lockeim i nawet caps lockiem wink.gif Do tego opcja ignorowania wiadomości z aktywnego okna i współpraca z kLockiem.
zhvir
jeśli to prawda i będzie działać to jak przyjedziesz nad morze to dostaniesz ode mnie butelkę domowego winka porzeczkowego; piwa nie daję wink.gif

edit do postu poniżej: a jaki to alkohol tongue.gif
Aule
Heh, tak sie składa, że nie piję alkoholu tongue.gif
zhvir
i co z tymi centralkami? już 4 dni czekamy!
Aule
Na razie jest upgrade kWeba i wtyczki na centralkach nie są zatwierdzane, ale nie płaczcie, bo tutaj udostępnię wink.gif

//edit: Ups, chyba wadliwą wersję dałem, nie sprawdziłem źródeł przed kompilacją. Teraz jest ta co miała być.


Kliknij, aby zobaczyć załącznik (kMigacz.rar)
GuZiK
Chciałem sobie zaznaczyć żeby mi migało scrollem i numlockiem na przemian, jednak sie nie da, a szkoda.
Ale dziękuje.
Aule
Jeszcze może ustalana sekwencja migania, co? Żebym mógł sobie ustawić, żeby namjpierw scroll sobie dwa razy mignął, później raz numlock, a na koniec z cztery razy caps lock...
zimaq
To jeszcze do tego pikanie głośniczkiem systemowym i sobie zrobię disco happy.gif

A tak serio, może checkbox w opcjach, zamiast radio? wink.gif
saCOOL
A ja bym na przykład chciał, żeby wtyczka robiła mi na klawiaturze specjalną diodkę, która by migała na kolorowo w rytm mojego bicia serca.

[serio mode on]
Teraz działa dobrze, wszystko gitez..
Dziwne w sumie trochę, bo jak przełączam okna (F1, F2..), to muszę kliknąć na oknie wpisywania wiadomości, żeby przestała migać. No ale i tak jest świetna. W końcu ma służyć do sprawdzania, czy ktoś pisał do nas, bez potrzeby włączania monitora smile.gif..
[serio mode off]
Aule
Przecież pikanie głośniczkiem jest w K+.
zhvir
Ja też mam propozycję usprawnienia wtyczki... proszę mnie nie besztać bo to już będzie prawie jak toster wink.gif

Wiadomo że najlepiej wtyczka sprawdza się podczas grania w jakieś gry np. Call of Duty smile.gif gdy niepożądane jest aby jakiekolwiek dźwięki przeszkadzały w rozgrywce. Wtedy jedyną akceptowaną przeze mnie informacją, że ktoś coś napisał jest właśnie miganie. Fajnie by było gdyby każdemu kontaktowi dało się przypisać określoną kombinację migania (wykorzystując propozycję GuZiKa, którą tak ładnie opisał potem Aule tongue.gif) Wtedy wiedziałbym czy pisze do mnie ktoś ważny czy mogę sobie darować sprawdzanie.
daroc
Już zrezygnowałem z migacza. Nie działał mi przez dobrych paru miesięcy. Teraz po ostatniej aktualizacji centralek update pobrałem migacza i znowu nic... ^^ Dopiero po pobraniu tej najnowszej wersji z tego wątku zaczął działać.
Irytuje mnie jednak jedna rzecz. Zdarza się, że scroll lock (innych lampek nie próbowałem) po powiadamianiu o przyjściu wiadomości i otwarciu jej, pozostaje włączony (mimo że początkowo był wyłączony).
Moje ustawienia:
[ ] reaguj na wiadomości
[x] nie reaguj na ...
650 interwał
[ ] reaguj na zmiany statusu
[x] nie reaguj na ...
200 interwał
4 ilość
[*] scroll lock

Miganie na przyjście wiadomości i przy zmianie statusu mam ustawione tylko dla jednego kontaktu na tak.

Swoją drogą mimo że mam zaznaczone, aby nie powiadamiać o zmianie statusu w aktwynym oknie, to i tak (dla tego jednego kontaktu) ciągle podczas rozmowy mi miga, gdy kontakt zmieni opis.
I tutaj jeszcze jedna uwaga: w ustawieniach dla kontaktu oprócz opcji powiadamiania o zmianie statusu, powinna być jeszcze opcja dot. zmiany opisu (w sumie to samo dotyczy ogólnych ustawień).
Aule
Na centralce wersja, w której jest to już naprawione, oznaczona 0.6.1
Limak_pl
Witam

Wczoraj miałem pisać o problemie z ciągle świecącym się scroll lock'iem ale mi sie zapomniało. Dziś tu zajrzałem i widzę że nie tylko ja miałem taki problem a że wyszła poprawiona wersja to ja zainstalowałem...
Początkowo sądziłem, że już jest wszystko ok, ale jednak nadal scroll lock się świeci zamiast zgasnąć... tak jest gdy ustawię interwał 500 albo 250.
Aule
To wraca do stanu sprzed migania(symuluje naciśnięcie przycisku parzysta liczbę razy), więc jeżeli przed miganiem przycisk był włączony, to będzie włączony i po miganiu.
Limak_pl
No właśnie problem polega na tym, że przed miganiem przycisk nie był włączony. Scroll Lock'a zawsze mam wyłączonego.
daroc
Zgadza się, mam tak samo (o czym pisałem parę postów wyżej).
Może jest to spowodowane jednoczesnym miganiem na zmianę statusu i przyjście wiadomości?
Limak_pl
Ta możliwość odpada ponieważ mam wyłączone miganie podczas zmiany statusów. Mam włączoną jedynie opcje migania po przyjściu wiadomości oraz wyłączona opcje z aktywnym oknem.
Abraxas
Potwierdzam. U mnie również nie wraca do stanu przed miganiem. Zarówno Scroll Lock jak i Num Lock.
Aule
Wraca, wraca, ale tylko, jeżeli wiadomość zostanie odebrana gdy lampka ma przeciwny stan.
Heh, teraz już powinno być dobrze(0.6.2)
ar2oor
czy miganie tą nową wersją Caps Lockiem "WyWoŁuJe TaKi EfEkt" ?
dulek000
Mhm, wtyczka symuluje naciśnięcie klawisza.
daroc
Polecam ScrollLock. Szczerze mówąc jeszcze nigdy nie korzystałem z funkcjonalności tego przycisku.
Miganie NumLocka również będzie przeszkadzało, gdy będziesz próbował pisać coś na klawiaturze numerycznej.
zimaq
To jak juz ktoś się zabrał za wtyczkę to może można by było dodać przełącznik Migaj/Nie migaj na toolbarze albo w menu wtyczek ? ;-)
aku
Witam. Milo mnie zaskoczyl fakt, ze nowa wersja migacza dziala wink.gif (ostatnia, ktora u mnie dzialala byla 0.4). Jednak problem opisany wyzej z niewylaczajaca sie dioda nadal istnieje w najnowszej wersji 0.6.2. Zazwyczaj dziala dobrze jednak co jakis czas dioda nie wylacza sie po odebraniu wiadomosci. Nie mozna by tego zrobic tak, by zawsze gasic diode przy odebraniu wiadomosci? Ewentualnie zrobic to jako opcje by nie draznic ludzi uzywajacych scroll-locka (sa tacy?).
bakerss
QUOTE(zimaq @ 8.08.2006 - 16:11) *

To jak juz ktoś się zabrał za wtyczkę to może można by było dodać przełącznik Migaj/Nie migaj na toolbarze albo w menu wtyczek ? ;-)

excl.gif excl.gif excl.gif koniecznie rolleyes.gif
wojbie
tylko z wyborem czy się chce mieć ten przełącznik czy nie
zimaq
W ogóle to jeszcze integracja z kAway2 by się przydała, ale to po stronie kA2 stoi. Generalnie coś takiego, żeby można było ustawić czy ma wyłączać miganie przy ręcznym uruchomieniu i przy auto-away'u ;-)
dulek000
Zimaq: kAway2 udostępnia API, dzięki któremu można to bez problemu zrobić od strony kMigacza. smile.gif
Limak_pl
Mam kolejny problem z wtyczką... tym razem z najnowszą jej odsłoną 0.6.3.

Problem polega na tym, że tym teraz już nie zostaje świecąca się dioda. Teraz w ogóle nie działa gdy przychodzi wiadomość. Próbowałem ją wyłaczyć a następnie włączyc, zmieniać interwał mrygania, opcje mrygania i nadal nic.

Komuś może coś takiego też sie dzieje ? Uaktualniałem ją na wersję 0.6.2
Aule
A może masz włączone wyciszenie? Bo to jedyna zmiana w stosunku do 0.6.2 ...
zimaq
Z tym wyciszeniem to chybiony pomysł jak dal mnie, bo używam kMigacza, właśnie po to, żeby nie używać dźwięków.
Można prosić wyłącznik osobno? ;-)
Limak_pl
Wyciszenie powiadasz... cala wtyczkę kSound mam wyłączoną. Może to być tego wina ?
Aule
To może być tego wina.
Eli
Tak, ja również przychylam się prośby o wyłącznik integracji z wyciszaniem.
wojbie
Ja też, często siedzę na kompie o północy i nie chcę słyszeć dzwięku a widzieć diodę.

PS. Na przykład teraz ok. Północy piszę tego posta.
Muszę iść do Psychologa.
Thufir
Heh, no ja właśnie miałem pisać o tym samym, co napisali przedmówcy. Trochę chybiony pomysł z tym wyłączeniem migania przy wyciszeniu K, bo po to ta wtyczka jest zeby widzeć diodę, a nie słyszeć dźwięków wink.gif Ewentualnie można by ustawić jakiegoś checkboxa czy wyłączać KMigacza przy wyciszeniu...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.