Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kMigacz
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4
Aule
Ej u mnie tez było 0 problemów, tylko jak se zminiłem opis na coś w stylu "Kto chce Windowsa 1.0" to mi wywaliło i dalej nei odpuszcza.
Olórin
a ta wersja co ci podesłałem? spróbój zmienić opis przez wtyke gg, i zerknij na liste ostatnio wprowadzonych, moze tam są jakieś krzaczki. Możesz też spróbować usunąć plik mru.dtb smile.gif
iSiEk
Od ostatniej aktualizacji miga mi cały czas od właczenia K, troszke mnie to drażni i dezorientuje sad.gif
Wersja wtyczki 0.2.0.0 wszytko działało dobrze aż do wczoraj sad.gif
Olórin
przeczyść kolejkę wiadomości...(w histori)
iSiEk
QUOTE
przeczyść kolejkę wiadomości...(w histori)


A jakieś wskazówki jak to zrobić :? bo jakoś sie nie znam na tym wszytkim jeszcze :cry:
Olórin
Włącz historie -> Kolejka -> Wszystkie -> zaznacz wszyskie -> usuń -> ok -> tyle smile.gif
iSiEk
Wielkie Dzieki pomogło smile.gif
Olórin
wersja 0.4 do pobrania tu: http://kplugins.khrone.pl/releases/kMigacz/kmigacz.zip

Zmiany: dodano ikonkę, można nie migać na czyjeś wiadomości, lub wyłączyć miganie dla wszystkich i włączyć dla wybranej osoy
kox
Coś ten link wyrzuca mnie na filmproduction.info zamiast dać plik.

Apropos.. czy udało się zrobić miganie samą diodą a nie poprzez wł/wył. klawisza Scroll? Używam programu dla którego Scroll lock jest ważny i mam niezłe jaja jak ktoś pisze a scroll mruga tongue.gif
MiLKA
QUOTE(Olórin)

raczej http://kplugins.khrone.pl/releases/kMigacz/kmigacz.zip
kox
OK, teraz widzę, że miganie jednak włącza scrolla.. szkoda.
Flind
olórin mam wielką prosbe byś jeszcze raz zerkna na tą wtyczke. Jest to jedna z bardziej przydatnyh według mnie wtyczek ze wzgledu na to ze widze czy mam wiadomość wtdy gdy np oglądam film, gram czy nie ma mnie przy kompie i mam wyłaczony film. Lecz to wciskanie scroll locka jest dobijajace. Nie dosc ze wyłacza ono wygaszacze ekranu to tez dość nie ciekawie działa w połaczeniu z kAwayem.
W kAwajy mam ustawiona synchronizacje z auto-awayem i gdy przychodzi jakas wiadomosc to kmigacz zaczyna migac przez co wyłancza awaya i przez to pozniejsze wiadomosci do mnie nie dostaja odpowiedzi od kaway sad.gif
Olórin
flind - nie ma innego sposobu na zapalanie scroll locka sad.gif Sądzę że najlepiej było by przerobić sposób wykrywania away'a, zeby reagował tylko na alfanumeryczne klawisze(nie jakies tam scroll lock wink.gif))
zamot
wiem, że temat jest stary jak świat, ale muszę go odgrzać.
Skąd moge pobrać kmigacza? Link na stronie konnekta nie działa.
Olórin
Dobrze że piszesz tu zamiast zakładać nowy wątek ;]
http://www.kplugins.net/downloads.kmigacz.22.xml

no i dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawiam smile.gif
Guest
ja w sprawie migania sama dioda, a nie calym klawiszem.
olórin: czy nie da sie tego zrobic pod winda za pomoca wysylania wartosci hex na port klawiatury tak jak w czasach dobrego starego dosa?

(btw nie mam klawiatuty multimedialnej, wiec kazdy klawisz jest na wage zlota, a migacz zabiera jeden z nich, a moglby sama diode).
Olórin
Jak ktoś mi poda adres klawiatury i co należy tam wysłać to spróbuje....
Guest
prosze bardzo:

http://webster.cs.ucr.edu/AoA/DOS/pdf/apndxc.pdf

Ciebie interesuje: Table 95: Keyboard Microcontroller Commands (Port 60h)
komenda: 0EDh

(btw, jesli by ktos znal programik, ktort potrafi odwrocic status leda dla klawiatury numerycznej, tzn. led=ON=numlock=OFF i led=OFF=numlock=ON to bylbym wdzieczny. bo z zasady zawsze mam wlaczona klawiature numeryczna, ale jak ogladam np. film lub gram, to musze ja wylaczac, bo mam bardzo jasna diode i mi przeszkadza, a pozniej juz w windowsie znow musze wlaczac, bo korzystam z cyfr - powinno byc to w systemie, ale jakos gates o tym nie pomyslal - zreszta jak o wielu innych rzeczach biggrin.gif )

EDIT:
i drobna uwaga: pamietam jak jeszcze sam dlubalem w assemblerze, ze trzeba bylo dac mala petle opozniajaca (do kilkudziesieciu ms) przy pisaniu do klawiatury, bo kontroler mogl zgubic zbyt szybko wysylane bajty, ale nie mam pojecia jak to wyglada w trybie chronionym, bo nie bawilem sie programowanie pod winda. musisz sam potestowac.
Olórin
Zapisywanie na te adresy nic nie daje, może są zablokowane ? Na LPT działa na 100% dobrze smile.gif W załączniku program do testowania, użycie
CODE

InpoutTest write adres wartosc
InpoutTest read adres

Na przykład zapalenie wszystkich 8 bitów na lpt:
CODE

InpoutTest write 888 255
InpoutTest read 888

Komenda read odczytuje z adresu smile.gif I jeszcze jedna ważna sprawa, wszystko podajesz w dziesiętnym systemie, nie heksadecymalnym smile.gif

ps. działa napewno pod xp sp1
ps2. nie działają załączniki więc http://stuff.olorin.info/InpoutTest.rar
skolima
Olórin, pod jakim systemem działasz? Zdarzyło mi się kiedyś robić tester do LPT, ustawiający poszczególne bity LPT za pomocą asma. I problem był taki, że jeszcze pod win98 wszystko działało git, a już pod winXP można było pisać tylko pod niektóre piny. Część (sterujące) była ignorowana.

EDIT: wróć, po[--] mi się. Z LPT działało wszystko. Problem był z pisaniem do rejestrów specjalnych (już nie pamiętam w jakim celu, ale coś tam grzebaliśmy). Windows ignorował te operacje, które uważał za niebezpieczne. Inna sprawa, że np. progs wyłączał w pewnym momencie przerwania - nic dziwnego, że winda się nie zgodziła :twisted:

Zanim ktoś się zapytan - niestety, kod zaginął... biggrin.gif
Guest
u mnie dziala wysmienicie :-]

plik bat z:
InpoutTest.exe write 96 237
InpoutTest.exe write 96 7
- zapala wszystkie diody

bat:
InpoutTest.exe write 96 237
InpoutTest.exe write 96 0
- gasi wszystkie diody.

windows 2000 sp4 eng.

edit:
zgasilem diode na klawiaturze numerycznej, a wpisuja sie cyfry!!!!
to jest to o co mi tez chodzilo tak poza konektem. DZIEKI CI! umieszcze to wywolanie w autostarcie - jesli moge. 8)

inna ciekawa rzecz, ze windows odtwarza status wszystkich diod po przelaczeniu dowolniego klawisza *lock. np. wlaczone diody num+scroll.
- wylaczamy wszystkie diody komendami jak wyzej
- po przelaczeniu numlock >>> dioda scroll automatycznie sie zapala do wczesniejszego stanu mimo nie ruszania tego klawisza.
wiec kmigacz po otwarciu wiadmosci z konnekta chyba musialby synchronizowac stan diody ze stanem scrollocka.
Olórin
Już wiem czego mi nie działa tongue.gif Mam klawiaturę wpiętą przez USB tongue.gif

skolima - używany przezemnie dll'ek pozwala na zapis na dowolne (chronione też) adresy, mam go razem ze źródełkami smile.gif
Guest
QUOTE
Już wiem czego mi nie działa. Mam klawiaturę wpiętą przez USB.


no coz... koszt postepu. biggrin.gif

zatem mam 2 pytania :-)
1. czy bedzie wersja migacza z opcja migania sama diodka (dla posiadaczy PS/2)?
2. czy moznaby prosic o wersje niekonsolowa powyzszego programiku? (a moze da sie uzywac tego dll'a z paramterami za pomocą wywolan rundll32.exe czy cos w tym stylu, zeby nie pojawialo sie okno konsoli???)
Thinker
wlasnie to zainstalowalem i nie dziala przy nadchodzacych wiadomosciach jesli nie ustawimy powiadamiaj dopóki nie przeczytam
do tego nie dziala zmiana interwalu..
keeveek
ja natomiast proponuję, aby mozna było ustawić miganie wybranej lampki, np Num Locka zamiast Scroll Locka albo wszystkich naraz. To nie jest trudne, taka wtyczka istniała np do tlena
Olórin
i ByśMy TaK PiSaLi?

BTW, źródła są dostępne na kplugins - możecie sobie zrobić ;] To tylko kwestia zmiany jednej stałej w kodzie.
Aule
(...) bądź dodania opcji wyboru wink.gif
zimaq
QUOTE(Olórin @ 19.10.2005 - 10:13)
i ByśMy TaK PiSaLi?

Pewnie ShAlOnYm TsHyNaStKoOm by sie spodobało ;P

QUOTE(Olórin @ 19.10.2005 - 10:13)
BTW, źródła są dostępne na kplugins - możecie sobie zrobić ;] To tylko kwestia zmiany jednej stałej w kodzie.
*

Źródła leżą, ale niektórzy ( pewnie znaczna część ) nie mają środowiska do edycji i skompilowania tej wtyczki potem...
Thinker
i musieli by poswiecic X razy czasu wiecej niz np. ktos kto juz w tym siedzi zeby to poprawic ;]
keeveek
.. nie skomentuję waszej inteligencji smile.gif coponiektórych smile.gif mówiłem o możliwości wyboru a poprzez miganie scroll locka piszemy w ttakii sposóbb i niee możeeemy zaaznaaczaaćć. moim zdaniem num lock .
Aule
Chcecie więc załączam wersję z numlockiem.
Hehe, co za zrządzenie losu, najpierw chcą udostępnienia kodu, a jak juz go mają, to i tak z tego nie korzystają...

Załączniki

keeveek
to, że jest udostępniony source, nie oznacza, że każdy potrafi, albo ma ochotę się z tym bawić i kompilować smile.gif nie każdy jest takim h4x00r3m jak Ty rolleyes.gif
Aule
YY, to nie trzeba być haxorem... Podmiana jednej stałej, można skorzystać z 'find and replace'. Razem ze ściągnięciem źródeł i skompilowaniem zajęło mi to koło 5 minut...

Koniec OT.
MOldar
od jakiegos czasu po aktualizacji Konnekta, kMigacz nie miga tylko raz zapali ScrollLocka, zgasi i koniec, a wczesniej mrugal do czasu kiedy nie odebrałem rozmowy,

System Windows 98 SE
Klawiatura PS/2 przez przejscioke na DIN
Interwal migania mam ustawiony na 500 // to sa chyba milisekundy? biggrin.gif

wczesniej tez tak mialem i bylo OK

przez to ze nie mruga troszke ogranicza to jego przydatnosc :]

keeveek
powinna być możliwość zmieniania diod w configu dry.gif
bo np teraz jak mam num locka to wszystko ładnie pieknie ale jakbym chciał np pracować na kalkulatorze.. dry.gif a scroll lock blokuje zaznaczanie, a caps lock, wiadomo..
zimaq
To sobie sciągnij k+ i włącz pikanie głośniczkiem systemowym...
keeveek
głośniczek systemowy piszczy na zbyt wysokiej tonacji, co doprowadza domowników do szału. dry.gif
Paveu
Wtyczka RZĄDZI!!! biggrin.gif
Acha i może mi ktoś powiedzieć jaka jest maksymalna prędkość migania???
Cebix
Nie widzę nigdzie info, ażeby tak wtyczka została porzucona, więc mała wishlista wink.gif:
- opcja, aby scroll migał tylko, gdy działa aplikacja full-screen
- a tu to właściwie tylko mały bug report: gdy ściągnąłęm kmigacza i ustawiłem to, co trzeba w opcjach wtyczki - niektóre kontakty miały ustawione w 'więcej' 'domyślne', a niektóre 'nie'. Czyli w ich wypadku scroll nie miga i muszę całą listę przeglądać, żeby to zmienić ;/.

Pozdrawiam.
Olórin
QUOTE
Nie widzę nigdzie info, ażeby tak wtyczka została porzucona

Została.
.misiek
Pojawiła się jakaś nowa wersja na Centralce Kplugins.

Jakieś sprostowanie/changelog, coś, bo mimo usilnych starań nic nie znalazłem ?
dulek000
Poprawka jakiegoś błędu (Olórin) i uporządkowanie kodu (ja).
cielik
No cos mi ona nie dziala po aktualizacji, wrocilem do wersji 0.4
Pozdro

Juz dziala, dzieki ar2oor smile.gif
ar2oor
QUOTE(keeveek @ 27.10.2005 - 07:35) *

powinna być możliwość zmieniania diod w configu dry.gif
bo np teraz jak mam num locka to wszystko ładnie pieknie ale jakbym chciał np pracować na kalkulatorze.. dry.gif a scroll lock blokuje zaznaczanie, a caps lock, wiadomo..



as you wish


możliwość wybrania sobie czym chce sie migać ;]


kmigacz.zip
dulek000
Jeśli źródła były brane z kPlugins to nie będzie w tej wersji współpracy z kLockiem. wink.gif
zimaq
To może by połączyć te 2 wersje ?
+ jeszcze wybór co ma migać przy statusie, a co przy wiadomości...
Dziękuję wink.gif
ar2oor
QUOTE(dulek000 @ 22.04.2006 - 14:26) *

Jeśli źródła były brane z kPlugins to nie będzie w tej wersji współpracy z kLockiem. wink.gif


Nie mam innych źródeł ;]


Edit:
już mam ,jak zrobię to umieszczę swoją wersje z tym co chcecie ;]
Flash
Witam
Od nośnie tej wtyczki mam 2 spostrzeżenia:
1. w wersji 0.5.0.0 u mnie nie działa,
2. w wersji 0.4.0.0 z poprawkami ar2oor działa - diody migają,
jednakże wartość wpisana jako interwał czasowy nie ma żadnego wpływu na częstotliwość migania.
Próbowałem w zakresie 1-9000 i migają cały czas tak samo.
Jest na to jakiś sposób?
Pozdrawiam wink.gif
Aule
A czy po restarcie z nowymi ustawieniami dalej działa tak samo?
dulek000
Nie polecam mojej wersji z tematu o kLocku - mi działa, ale innym nie chce. tongue.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.