Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kMigacz
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4
Olórin
Wtyczka do pobrania tu: kMigacz 0.1

Poszukiwana: ikonka do konfiga smile.gif

Nowa wersja: kMigacz 0.6
MaG
Fajne wink.gif Podoba mi sie nawet !
Olórin
aha, raczej nie będzie działać na Win9x, tylko NT/2000/XP/20003
torn
fajne, ale mógłby migać nie przez chwilę po otrzymaniu wiadomości, ale do momentu jej odczytania, tak jak miga ikonka w trayu.
Olórin
jeżeli ktoś powie mi jak to zrobić to czemu nie.... ;p
nix
tak jak to jest w K.Notify... toworzysz ukryta akcje w oknie lub toolbarze okna rozmowy i odbierasz ACTN_CREATE czy jakos tak mowi Ci ze otworzono okno rozmowy z ta osoba biggrin.gif
Olórin
mhm.....ale to nie będzie migało jak jest otwarte okno rozmowy/zapamiętywanie zawartości, ja mam troche inny pomysł, zobaczymy co z tego wyjdzie smile.gif
ciwir
wielkie dzieki za wtyczkę biggrin.gif biggrin.gif
hao
QUOTE
ale to nie będzie migało jak jest otwarte okno rozmowy/zapamiętywanie zawartości


Będzie, możesz sprawdzić "stopień" otwarcia okna rozmowy. Jeżeli jest zamknięte, migasz aż do otwarcia, jak jest otwarte, migasz krócej, lub czekasz na ACTN_SHOW (o ile pamiętam, jest wysyłane przy zmianie okna), lub sprawdzasz ACTN_SET_CNT (o ile dobrze pamiętam)
Olórin
No odbieram te komunikaty, przy zmianie okna dostaje ACTN_SETCNT, przy tworzeniu ACTN_CREATE. Ale nie wiem jak sprawdzac czy nie ma wiadomosci od kilku osób (nie będe jakichś tablic czy kto wie czego tworzył ;p),ew.to można pominąć smile.gif. Moja wersja to było przeglądanie kolejki odebranych wiadomości, trochę może namieszane smile.gif ale pewnie najskuteczniejsze smile.gif

ps. i jeszcze nie dostałem ani razu ACTN_SHOW (moze dlateog ze akcja jest ukryta smile.gif)

edit: zmieniłem troche koncepcje działania wtyki, teraz bedzie latwiej to zrobic :-]

edit2: mniejsza o to co wyżej ;p problem teraz jest taki że działa, ale jak sprawdzić czy okno danego kontaktu jest teraz AKTYWNE. Cały czas rozwarzam sytuacje z włączonym zapamiętywaniem zawartości okna rozmowy
Olórin
No, zrobione po mojemu biggrin.gif sprawdza kolejke wiadomosci pod kątem tych nie do wysłania, jak są to miga biggrin.gif, prosto, logicznie, bez zbędnych ifów itp. i działa biggrin.gif

ps. nowa wersja pewnie jutro
hao
Wg SDK:
QUOTE
        #define IMI_MSG_WINDOWSTATE IMI_BASE+3003 ///< Zwraca stan okna wiadomości dla kontaktu.
                                                    ///  \p1 Numer kontaktu.
                                                    ///  \return 0 - okno zamknięte.
                                                    ///  \return 1 - okno otwarte , aktywne.
                                                    ///  \return -1 - okno otwarte , nieaktywne.
                                                    ///  \return -2 - okno zminimalizowane.
piotr.ek
Taki duperelek imho powinien trafic raczej do kDodatkow, niz urodzic sie pod postacia osobnej wtyczki...
swistak
QUOTE(piotr.ek)
Taki duperelek imho powinien trafic raczej do kDodatkow, niz urodzic sie pod postacia osobnej wtyczki...


Mi bardzo pasuje jako oddzielna rzecz. Jakos do kDodatkow mnie nie ciagnelo, ale Migacz jest bardzo przydatny.
Olórin
QUOTE(hao)
Wg SDK:
QUOTE

        #define IMI_MSG_WINDOWSTATE IMI_BASE+3003 ///< Zwraca stan okna wiadomości dla kontaktu.
                                                    ///  \p1 Numer kontaktu.
                                                    ///  \return 0 - okno zamknięte.
                                                    ///  \return 1 - okno otwarte , aktywne.
                                                    ///  \return -1 - okno otwarte , nieaktywne.
                                                    ///  \return -2 - okno zminimalizowane.


Dzięki, ale lepiej to będzie działać przy sprawdzaniu kolejki wiadomości, dlaczego? bo tworze tylko timera i w nim sprawdzam kolejkę i jak coś jest(do odebrania) to migam(miganie jest "zsynchronizowane" z migającą koperą w trayu). Pozatym podobną funkcje wykorzystam w dodatkach w częsci skróty klawiszowe :-]

Aha, i mam pytanie czy ktoś będzie korzystał z migania na zmiane statusu ? ;p
UNK
Olórin, bylo by to dla mnie przydatne jakby mozna bylo przypisac jakas osobe do tego aby migalo wink.gif bo z ta iloscia osob jaka mam na lsicie kontaktow co, w godzinach szczytu co kilka sekund ktos zmienia status i scrool lock nawet by mi nie gas tongue.gif a tak to moznaby bylo sobie przypisac pare waznych osob i by bylo ok wink.gif
torn
QUOTE(UNK)
... nawet by mi nie gas
say what?
Olórin
chodzi mu o to że by mu wogóle nie gasł smile.gif nowa wersja już prawie zrobiona biggrin.gif pare testów i udostępnie ją wam biggrin.gif

update:
Nowa wersja do pobrania tutaj: http://wiadomosc.info/index.php?s=&mod=dow...d=4673&rid=1452

W "Więcej" o kontakcie jest opcja czy ma migać,czy nie, czy też stosować się do globalncyh ustawień smile.gif Wtyczka nie powinna zostawiać włączonego scrolllocka. To chyba tyle.
hao
A katalog konnektowy i upload na forum to co... pies? biggrin.gif
UNK
QUOTE(Olórin)
chodzi mu o to że by mu wogóle nie gasł smile.gif nowa wersja już prawie zrobiona biggrin.gif pare testów i udostępnie ją wam biggrin.gif

update:
Nowa wersja do pobrania tutaj: http://wiadomosc.info/index.php?s=&mod=dow...d=4673&rid=1452

W \"Więcej\" o kontakcie jest opcja czy ma migać,czy nie, czy też stosować się do globalncyh ustawień smile.gif Wtyczka nie powinna zostawiać włączonego scrolllocka. To chyba tyle.
Olórin
QUOTE
Ha! to wy obciążacie tak serwer!  też tak robiłem, ale właśnie się oduczam...
Tu obciąże, tam odciąże ;p
swistak
Hmm... Ogolnie jest bardzo fajnie, wtyczka jak dla mnie naprawde bardzo przydatna, ale jest jeden bardzo znaczacy dla mnie problem: Wraz z mignieciem scrolla budzi sie moj wyswietlacz. Nie daloby sie tego jakos wyeliminowac?
UNK
ja to juz w sumie pominelem tongue.gif

a co do tego migania to Opera wtedy szalaje tongue.gif
chodzi o to ze jak miga scroll lock to nie dzialaja gesty myszy, na innych przegladrkach tez tak macie ?? :>
Olórin
QUOTE(swistak)
Wraz z mignieciem scrolla budzi sie moj wyswietlacz. Nie daloby sie tego jakos wyeliminowac?
W obecnej wersji emuluje przyciskanie na klawiaturze, jeżeli ktoś ma lepsze rozwiązanie to prosze podać.
hao
Gdzieś było na sieci o zapalaniu lampek na klawiaturze... tak mi się przynajmniej wydaje...
Olórin
Te 2 linijki również pochodzily z sieci chyba winapi.pl czy jakos tak smile.gif
UNK
Olórin zawsze jak nie bedize dzialalo zapalanie lampek zeby wygaszacz sie nie wylanczal mozna zrobic takie cos, ze wtyka pobiera jaki czas jest ustawiony kiedy ma sie wlaczyc wygaszacz
ustawic timer we wtyczce
i wtyczka bedzie sprawdzala czy uzytkownik robi jakies ruchy myszka lub na klawiaturze
i po danym czasie (ktory zostal pobrany) scroll lock nie bedzie sie wlanczal bo jest wlaczony wygaszacz (np konnektowy ktory juz informuje o wiadomosciach)

troche skomplikowane ale nic nie przyszlo mi do gloy

ps. nie wiem czy idzie jakos sprawdzic czy wygaszacz jest wlaczony czy nie, bo to by ulatwilo sprawe tongue.gif
Olórin
QUOTE(UNK)
Olórin zawsze jak nie bedize dzialalo zapalanie lampek zeby wygaszacz sie nie wylanczal mozna zrobic takie cos, ze wtyka pobiera jaki czas jest ustawiony kiedy ma sie wlaczyc wygaszacz
ustawic timer we wtyczce
i wtyczka bedzie sprawdzala czy uzytkownik robi jakies ruchy myszka lub na klawiaturze
i po danym czasie (ktory zostal pobrany) scroll lock nie bedzie sie wlanczal bo jest wlaczony wygaszacz (np konnektowy ktory juz informuje o wiadomosciach)

troche skomplikowane ale nic nie przyszlo mi do gloy

ps. nie wiem czy idzie jakos sprawdzic czy wygaszacz jest wlaczony czy nie, bo to by ulatwilo sprawe tongue.gif

nom skomplikowane, łatwiej było by wybierać w konfigu nazwe exe z wygaszaczem i sprawdzać czy jest włączony smile.gif

ps. może ktoś pamięta czy problem był w pEx'ie ???
hao
może zapytaj piotrka jak to zrobił...
Olórin
mhm, dobry pomysł :] zapytam się go później, bo teraz pracuje nad dosyć ciekawym bajerkiem smile.gif

Załączniki

case
ciezko bylo by tam zmiescic dluzszy opis...
drivex
ja to bym tam chcial zeby bylo po pokazaniu sie okienka fadein i po kliknieciu w niego fadeout ... smile.gif a w wxp to jakos jest zaimplementowane razem z alphablendingiem
Olórin
drivex - o jakie okienko ci chodziło ? bo to co tam na screenie jest najzwyklejszy rozwinięty combobox,a xp robi różne dla nich efekty smile.gif

Za kontynuacje zabiore się dopiero za tydzień bo jutro wyjeżdżam smile.gif poczekacie troche 8)
drivex
QUOTE(Olórin)
drivex - o jakie okienko ci chodziło ? bo to co tam na screenie jest najzwyklejszy rozwinięty combobox,a xp robi różne dla nich efekty smile.gif

Za kontynuacje zabiore się dopiero za tydzień bo jutro wyjeżdżam smile.gif poczekacie troche  8)

ooops smile.gif to mialo isc do posta z knotify smile.gif zeby byl fadein i fadeout smile.gif hyh sorx smile.gif a co do kMigacza - ja mysle ze powinno byc wlaczanie Migaj / Nie migaj w popupie tak jak ma kDodatki -> Ping/ WhoIs i mozna by sobie bylo checkboxami zaznaczac smile.gif a w Wiecej tez to moze byc
Lukas77
... i nie migaj przy włączonej aplikacji pełnoekranowej, oczywiście jako opcja bo niektórzy pewnie by chcieli oglądając TV lub grając w grę wiedzieć czy ktoś do nich napisał.

W sumie to fajne by było takie rozwiązanie że przypisujemy danemu kontaktowi, np. własnej dziewczynie - migaj aż nie przeczytam a innym osobom migaj 10 razy. Dzięki temu jak oglądamy film innych możemy olać a ze swoją lubą zawsze pogadamy. :-)

Pozdrawiam.
drivex
QUOTE(Lukas77)
... i nie migaj przy włączonej aplikacji pełnoekranowej, oczywiście jako opcja bo niektórzy pewnie by chcieli oglądając TV lub grając w grę wiedzieć czy ktoś do nich napisał.

W sumie to fajne by było takie rozwiązanie że przypisujemy danemu kontaktowi, np. własnej dziewczynie - migaj aż nie przeczytam a innym osobom migaj 10 razy. Dzięki temu jak oglądamy film innych możemy olać a ze swoją lubą zawsze pogadamy. :-)

Pozdrawiam.


ja bym chcial zeby mozna bylo zalozmy wylaczyc miganie dla wszystkich a dla swojej dziewczyny np wlaczyc smile.gif wiem ze jest juz dla danego kontaktu ale nie widze zeby mozna bylo wylaczyc miganie dla wszystkich
UNK
drivex w ustawieniach ogolnych wylanczasz, a wlanczasz tylko dla wybranych osob w Wiecej o...
w sumei macie racje ze przydlaby sie mozliwosc wybierania kogo ma migac przy wiadomosciach
misiuzeb
mam pewien problem z migaczem
zawsze po włączeniu konnekta miga mi scroll lock i dopiero po restarcie konnekta działa migacz jak należy
mój system to Win ME i konnect z jabberem
Aule
Dostajesz wiadomości od serwera. Dziwie sie, swoją drogą, dlaczego Olórin nie zrobił migania tylko na wiadmosci od ludzi. Zrobił miganie na kolejkę, tzn sprawdza czy coś tam jest i miga jeśli tak, ale to nie zawsze dobre jest, szczególnie, jeśli masz coś w kolejce, a kLan lubi zostawiać w kolejce wiadomosci. Juz mi sie zdażały sytuację, że ScrollLock mi migal i nic zaznaczyć nie mogłem. Według mnie za wcześnie ją wypuścił.
hao
Najlepiej po prostu sprawdzić co siedzi w kolejce w Historia/Kolejka/Absolutnie wszystkie...
misiuzeb
i to jest to: niewysłany sms

Dzieki i pozdrawiam
Olórin
Wersja 0.3
Zmiany:
- bardziej rozbudowane sprawdzanie kolejki, teraz reaguje tylko na MT_MESSAGE lub MT_CONFERENCE
Binarka: tutaj
Źródła: Do przejrzenia | ZIP
Sahasrara
QUOTE(UNK)
w sumei macie racje ze przydlaby sie mozliwosc wybierania kogo ma migac przy wiadomosciach


Popieram. Olórin: jakie są szansę na taką możliwośc? smile.gif
Lukas77
Co niektórzy na tym forum powinni mieć 'Konnekted people', moderator chyba śpi, albo nowe k.Grafiki tworzy wink.gif

P.S. Sorry za off-top
Olórin
QUOTE(Sahasrara)
QUOTE(UNK)

w sumei macie racje ze przydlaby sie mozliwosc wybierania kogo ma migac przy wiadomosciach


Popieram. Olórin: jakie są szansę na taką możliwośc? smile.gif


duże smile.gif ale najpierw musze zrobic cos z zmieniaczem, bo ludzie piszą że powoduje krytyki :/

edit: nie chce mi sie szukac buga ;p nad tym posiedze
UNK
Olórin jak sie dostosowalem do zmian statsuu i opis przez kDodatki to tez mialem tam bledy, wydaje mi sie ze po prostu tylko cale zrodlo przezuciles do tamtej wtyczki wiec bledow zadnych nie bylo
Olórin
pz16 ma problemy, u mnie żadnych, narazie ustatliliśmy że to nie problem tego toolbara smile.gif a ustawienie praktycznie juz dziala :] potestuje je troche i wrzuce jutro
drivex
QUOTE(Olórin)
pz16 ma problemy, u mnie żadnych, narazie ustatliliśmy że to nie problem tego toolbara smile.gif a ustawienie praktycznie juz dziala :] potestuje je troche i wrzuce jutro



u mnie tez null problemow nigdy nie bylo i nigdy nie bedzie biggrin.gif <lol> hehehe smile.gif kdodatki i kzmieniacz rox tylko przydal by sie hook na entera jak sie status z toolbara zmienia
Olórin
próbowałem to zrobić ale jakoś mi nie wychodziło, może jakieś wskazówki jak to rozwiązać?
drivex
QUOTE(Olórin)
próbowałem to zrobić ale jakoś mi nie wychodziło, może jakieś wskazówki jak to rozwiązać?


w delphi owszem a w cePPie to ja nie wiem nawet jak sie cos na ekran wrzuca biggrin.gif cos tam z count << biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.