Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Statusy opisowe pod kontaktem w oknie konnekta ?
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Stron: 1, 2, 3, 4
MarekGda
QUOTE(arkadyjczyk)
...jaką masz rozdzielczość ekrany, moze masz za małą i dlatego ci zawija. Ustaw sobie na 16000x12000

Jaką rozdzielczość ?? wink.gif
Aule
Dla Arkadyjczyka chyba chodziło o to:
QUOTE(misia)
mam ustawione zeby pokazywalo 1410065407 znakow

No mi tez by sie nie zmiesciło 'tylko' tyle znaków na monitorze.
misia
rzeczw tym, ze niewazne jak duzo ustawisz zeby pokazywalo, takze ucina, czy mam 100, czy 1000 efekt jest taki sam
dulek000
Niestety...za jakiś roczek wyjdzie 0.7 i opisy pod kontaktami!
dzi
proponuje przyklejenie tego threada (w koncu) albo innego wybranego o opisach
shw
albo zrobic podforum forum z propozycjami (i moze dla innych dzialow tez) FAQ (or sth like that) i tam wwalac takie rzeczy.
jareq
QUOTE(pamo)
QUOTE
10. Konnekt nie wyświetla mi opisów na liście kontaktów, gdzie mogę to włączyć??
Niestety tej opcji jeszcze nie ma, powinna pojawić się w wersji z serii 0.6.19.x, wraz z innymi zmianami w interfejsie.


Tylko taka mała sugestia, że skoro już mamy wersję 0.6.20.113 to może w końcu pojawi się ta zmiana w interfejsie, albo chociaż w FAQ zmienicie ten tekst ;P [...]

FAQ na http://konnekt.info/open.php?inc=faq&FAQre...ak_moge_sobie_9 został już poprawiony. Właśnie przed chwilą przeglądałem http://wiadomosc.info/index.php?s=&mod=faq&rid=27#faq_62 i zauważyłem to samo:
QUOTE
8. Olórin :: 08.01.2004 [15:18]

Pytanie: Konnekt nie wyświetla mi opisów na liście kontaktów, gdzie mogę to włączyć??

Odpowiedź: Niestety tej opcji jeszcze nie ma, powinna pojawić się w wersji z serii 0.6.19.x, wraz z innymi zmianami w interfejsie.

Przydało by sie to tam również zmienić bo jak wiadomo http://wiadomosc.info jest największym polskim serwicem o komunikatorach z którego napewno kilkadziesiąt procęt osób dowiaduje sie o Konnekcie (sam sie o nim z tamtąd dowiedziałem). Zwłaszcza iż ta opcja jest drugą najważniejszą po menu emotikonek (lub odwrotnie już nie pamiętam) opcją której sie domagają ludzie przesiadający sie z GG lub Tlena na Konnekta. Więc napewno wprowadza to w błąd - no chyba że Olórin chce przez to przyciągnąć więcej osób do Konnekta, bo jak ktoś to przeczyta i zobaczy że jest już wersja 0.6.20.113 to napwno się ucieszy i odrazu go zainstaluje.... z małym zdziwieniem i pierwszym swoim pytaniem na forum w stylu: http://konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=...=status+opisowy laugh.gif
lhs
Wiesz, co to są TRUIZMY??
To już zaczyna być po prostu NUDNE.
jareq
QUOTE(lhs)
Wiesz, co to są TRUIZMY??
To już zaczyna być po prostu NUDNE.

Tak wiem.
Dla nas jest to napewno nudne i monotonne ale taka jest prawda (z ang. truism od true oznacza 'prawdziwy' wink.gif) i napewno nie jest truizmem dla nowych, którzy o to pytają - więc sie nie denerwuj a o tym powiedziałem dlatego żeby właśnie nie było takich pytań w stylu "gdzie sie ustawia.... bla bla bla" itp. więc wypadało by to poprawić.
zimaq
dzisiaj z rana miłe zaskoczenie -> konnekt powiadamia o updacie... przegladatm tak pobieżnie - nic szczególnego... zasysa sie... zasysa... instaluje... restarcik -> error ;/ (btw. trze k.birtha poprawic tera ) no to go wywalam z plugins (wam tez radze tongue.gif ) wlanczam k. i cóż moje oczęta ujrzały? statusy obok/pod kontaktami! tadam! brawo wink.gif
lord
Dlaczego Konnekt nie zawija opisów pod kontaktami ??
jareq
A u mnie k.birth nie powoduje żadnych błędów smile.gif a opisy są obok a nie pod troche głupio :? ale najważniejsze że jest już pierwszy krok w tym kierunku biggrin.gif
Edit:
Przepraszam bardzo i zwracam honory wczoraj w nocy aktualizowalem konnekta dzisiaj dopiero niedawno wstalem i nie myslałem ze hao zrobil kolejną zmiankę opisy mogą być pod lub obok lub można je całkowicie wyłączyć wink.gif
Brawo hao zaskakujesz na każdym kroku biggrin.gif
tez bylem rano pod wrazeniem, ale mam pare propozycji co do tych "nieszczesnych" opisow. Po 1 primo: po jakiego grzyba ( ^^ ) jest wolne miejsce pod kontaaktami co nie maja opisu ? tylko liste powieksza. Po 2 primo wprowadzic jedno switne rozwiazanie jakie udalo sie Gadu-Gadu ( tylko 1 !) podam przyklad zeby wszyscy zrozumieli: Mamy goscia o nicku COSIK i on ma opis "Sciagam shrek2 z DUB versja dvd-rip cos...cos...cos...cos....cos...sss" , podczas pomniejszania okna z kontaktami [ w szerz ] to wtedy opis zmienia sie z dugiego <-------------------------------> na krotki ale w kilku linijkach

<---------
-----------
-----------
---------->

chyba wiecie o co chodzi ? :] są to MOJE propozycje ktore WEDLUG mnie by sie przydaly!
lord
Właśnie o takie zawijanie opisów mi chodziło smile.gif)
paveleck
QUOTE(arct!c)
Po 1 primo: po jakiego grzyba ( ^^ ) jest wolne miejsce pod kontaaktami co nie maja opisu ? tylko liste powieksza.


racja, to przydaloby sie zmienic,ale nie naciskajmy,pewnie to sie wkrotce pojawi bo jak juz sie pojawilo to bedzie pewnie rozwijane wink.gif
No naciskac nie naciskamy tylko pospieszamy biggrin.gif to jest beta dopiero wiec mam nadzieje ze to sie zmieni [: trzymam mocno kciuki biggrin.gif
robic update ! zawijanie wierszy juz jest ;]
duch-x
hm.. luzik.. mam ustawione +zawijanie wierszy tylko czemu mi nei zawija? :?
QUOTE(duch-x)
hm.. luzik.. mam ustawione +zawijanie wierszy  tylko czemu mi nei zawija?  :?



dokladnie, pisalo w aktualizacji ze trzeba gdzies wpisac ile ma byc tych linijek, podejrzewam ze w "Formatowanie pól" ale co wpisac? need help


update: zeby sie zawilajo wystarczy dac jeden enter w Formatowanie Pól- opis kontaktu na licie. Lecz to nie rozwiazuje problemu kazdy enter powieksza takze luke w kontaktach ktore nie maja opisu wiec i tak do bani :/
alberht
QUOTE(hao)
Niestety, aktualna kontrolka listy pozwala tylko na elementy o stałej wysokości...

z tego wynika, że póki co tak musi być :/ ale trochę /bardzo/ to denerwuje
case
QUOTE(arct!c)
update: zeby sie zawilajo wystarczy dac jeden enter w Formatowanie Pól- opis kontaktu na licie. Lecz to nie rozwiazuje problemu kazdy enter powieksza takze luke w kontaktach ktore nie maja opisu wiec i tak do bani :/

i niestety przy tej liscie kontaktow nie mozemy liczyc na nic lepszego .. :cry:

dopiero k0.7 ..
male rozwiazanie co "uzupelnia" luki by arctic and sleeshu

OPIS: {info}
UID: {UID}
{Name} alias {display}

Powyzszy kod wklejc opcje->interfejs->Foramtowanie Pól->opis kontaktu na liscie :-)
zimaq
mi sie tam opisy obok kontaktu bardziej podobają niż pod... zwłaszcza że pod wydłużają liste tongue.gif pozatym zawsze jakaś nowość wink.gif
Czaszi
Proponuje sciagnac najnowsza aktualizacje beta. Tam jest umieszczanie opisu pod kontaktem (wprawdzie jak dla mnie sa troche za duze odstepy miedzy opisem a nazwa kontaktu ale dziala)

Jesli ktos bedzie chcial sie wyzbyc opisow w okienku to trzeba to zrobic w nastepujacy sposob:
- wybrac opis obok kontaktow
- i w formatowaniu pol w liscie kontaktow skasowac znacznik {info}
alberht
QUOTE(Czaszi)
Proponuje sciagnac najnowsza aktualizacje beta. Tam jest umieszczanie opisu pod kontaktem (wprawdzie jak dla mnie sa troche za duze odstepy miedzy opisem a nazwa kontaktu ale dziala)

Jesli ktos bedzie chcial sie wyzbyc opisow w okienku to trzeba to zrobic w nastepujacy sposob:
- wybrac opis obok kontaktow
- i w formatowaniu pol w liscie kontaktow skasowac znacznik {info}

ten, co wogóle ameryke odkrył wink.gif przecież my tutaj dokładnie o tym piszemy tongue.gif
Versago
@alberht mialem wlasnie napisac dokladnie to samo, no moze zamiast 'My' mialo byc 'wy' no ale wkoncu Czaszi chcial dobrze i to sie mu chwali smile.gif
lhs
QUOTE
no ale wkoncu Czaszi chcial dobrze i to sie mu chwali smile.gif

A mi to na plagiat wygląda... smile.gif
zenq
QUOTE(Czaszi)
Proponuje sciagnac najnowsza aktualizacje beta. Tam jest umieszczanie opisu pod kontaktem (wprawdzie jak dla mnie sa troche za duze odstepy miedzy opisem a nazwa kontaktu ale dziala)

Jesli ktos bedzie chcial sie wyzbyc opisow w okienku to trzeba to zrobic w nastepujacy sposob:
- wybrac opis obok kontaktow
- i w formatowaniu pol w liscie kontaktow skasowac znacznik {info}

hyh... serio ? laugh.gif :wink: :twisted:
idarek
He.. a jak bym chciał tak:
OPIS: {info}
UID: {UID}
TEL: {Phone}

To co zamiast {Phone} wpisać żebym miał telefon komórkowy a nie stacjonarny?
Olórin
{Cellphone}
idarek
Aha... bo ja wpisywałem {CellPhone} i nie działało, ok, dzieki
stachowiakw
Dobra! Jestem nowy, ale mi powiedzcie czy jest w koncu ta opcja czy nie. Bo jedni pisza ze w nastepnej wersji, inni ze juz jest tylko im cos nie zawija itp itd. Ja mam wersje konnekta 0.6.19.111 i nie mam tych statusów i nie mam czegoś takiego jak opcje->interfejs->Foramtowanie Pól->opis kontaktu. Tzn interfejs mam, ale formatowania pól juz nie. Czy to trzeba jakąs wtyczke sciagnąc? Help.
idarek
Jest, w wersji beta 0.6.20.115 ... dorzuć sobie centralek do aktualizacji i ściągnij najnowszą wersje
alberht
doładniej - przeczytaj to a następnie dokonaj aktualizacji i pobierz konnekta w wersji beta
Przemekc1
QUOTE(idarek)
Jest, w wersji beta 0.6.20.115 ... dorzuć sobie centralek do aktualizacji i ściągnij najnowszą wersje


Na wszelki wypadek dodam, że stąd można pobrać centralki[/url]
alberht
QUOTE(Przemekc1)
QUOTE(idarek)
Jest, w wersji beta 0.6.20.115 ... dorzuć sobie centralek do aktualizacji i ściągnij najnowszą wersje


Na wszelki wypadek dodam, że stąd można pobrać centralki[/url]

dokładnie to samo napisałem ;p tylko do wersji obrazkowej - może by ją umieścić w jakimś faq, albo napisać kilka tutoriali... wink.gif
Przemekc1
QUOTE(Przemekc1)
QUOTE(idarek)
Jest, w wersji beta 0.6.20.115 ... dorzuć sobie centralek do aktualizacji i ściągnij najnowszą wersje


Na wszelki wypadek dodam, że stąd można pobrać centralki[/url]


Kiedy zacząłem pisać (potem byłem w kiblu biggrin.gif ) to postu alberhta jeszcze nie było.
dreif
Jeśli to pytanie sie powtórzyło to sorka ale tu jest 10 stron wiadomości i trudno szukać.. Wiem że w konfiguracji za pomocą opcji formatowanie pól można wyświetlać na liście kontaktów statusy ale są one wyrównane do prawej krawędzi programu i w dodatku w tej samej linii co kontakt. Czy da sie zrobic tak żeby te statusy były POD kontaktem a nie obok niego; przy roździelczości 800x600 trudno jest wygodnie oglądac długie statusy bez przesadnego rozciągania szerokości programu :?
.nomis
Da się... :roll:

QUOTE(Przemekc1)
QUOTE(idarek)
Jest, w wersji beta 0.6.20.115 ... dorzuć sobie centralek do aktualizacji i ściągnij najnowszą wersje


Na wszelki wypadek dodam, że stąd można pobrać centralki[/url]


Dodatm jeszcze tylko, że .20.115 jest już na zwykłej centralce, nie na becie.
dreif
to ja sie bardzo ciesze ze sie da.. sęk w tym że nie wiem jak, a próbowałem smile.gif
case
QUOTE(dreif)
Czy da sie zrobic tak żeby te statusy były POD kontaktem a nie obok niego [..]

Konfiguracja -> Interfejs -> Lista Kontaktow -> Pokazuj opis kontaktu na liscie -> Pod nazwa [ewentualnie "+ zawijanie wierszy"]
dreif
dzięki działa.. tylko szkoda że robi sie linijka przerwy nawet dla tych kontaktów ktore nie maja ustawionego opisu :?
Przemekc1
QUOTE(dreif)
dzięki działa.. tylko szkoda że robi sie linijka przerwy nawet dla tych kontaktów ktore nie maja ustawionego opisu  :?


No właśnie głupio to wygląda... Ale w nowej wersji będzie już możliwe. (0.7)
Rzazi
Siema :!:
Mam pytanko, jak usunac opis z belki, bo teraz skoro uzywam opisow pod statusem, to wyswietla mi fragment opisu i jeszcze go tak brzydko zawija do 2 linijki....jak to wylaczyc, bo belka dobra rzecz ...juz sie do niej przyzwyczailem.
P.S. Kiedy zostanie zmienione, by pod kontaktem bez opisu nie bylo pustej linijki? smile.gif

Pozdrawiam i zniecierpliwiony czekam na odpowiedz :shock:
.nomis
Opcje>Lista kontaktów>(Tip) zadokowany w belce - ma być puste
Rzazi
QUOTE(.nomis)
Opcje>Lista kontaktów>(Tip) zadokowany w belce - ma być puste

Ale jak tak zrobie, to mi belke wylaczy, a ja chce belke, lecz zeby nie pokazywalo w niej opisu kontaktu....
Czekam na rozwiazanie problemu smile.gif
Aule
Pobaw sie formatowaniem pól....... :twisted:
Rzazi
QUOTE(pz16)
Pobaw sie formatowaniem pól....... :twisted:

Nie ma tam nic takiego, ale juz jest ok pobawilem sie innymi opcjami smile.gif
NelQ
A ja jestem za, ale oczywiście jak zawsze z możliwością wyłączenia w opcjach - wilk syty i owca cała.
Aule
Toż opisy już od dawna są dostepne. laugh.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.