Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Statusy opisowe pod kontaktem w oknie konnekta ?
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Stron: 1, 2, 3, 4
Aule
QUOTE(MrMacphisto)
QUOTE(pz16)
Spójrzmy na userów gg. Raczej nie są to szczególnej klasy programiści, jeżeli jacyś wogle są. Ci bardziej wtajemniczenii przechodzą na tlen'a, bądź jabber'a.

Nie no stary rozwaliłeś mnie teraz!! Te wnioski to na jakiej podstawie ??

Małej ilości wtyczek do gg :roll: Może i są, może za daleko sie posunęłem pisząc, że ich nie ma :wink: . Wtyczkopisarzy na gg, praktykujących, prawdopodobnie(podejrzewam, nie znam sie na tym) jest ok tylu ilu i u nas, tylko, że tam jest roche więcej userów..
MrMacphisto
QUOTE(Olórin)
Na 99% trzeba by zmienić kontrolkę listy kontaktów, z tym wiąże się sporo przeróbek żeby to dostosować, i po co to ? Żeby za 2 miesiące przerabiać ? nonsens...

Dobrze... Hao wspomniał kiedyś, że jak wyjdzie nowe UI to trzeba będzie przerobić pozostałe wtyczki, więc dlaczego nie zabierze się za tą niedostępną dla nas wtyczke (czytaj UI), tylko poprawia wtyczkę Jabbera?? Po co dorabiać wtyki do aktualnej wersji, jak później trzeba będzie je przerabiać... nonsens :wink:

QUOTE(pz16)
Małej ilości wtyczek do gg  Może i są, może za daleko sie posunęłem pisząc, że ich nie ma  . Wtyczkopisarzy na gg, praktykujących, prawdopodobnie(podejrzewam, nie znam sie na tym) jest ok tylu ilu i u nas, tylko, że tam jest roche więcej userów.

Wiem, że zbaczamy już trochę z tematu wątku, ale wcześniej nie pisałeś o wtyczkopisarzach tylko o programistach ogólnie:
pz16 >> "Spójrzmy na userów gg. Raczej nie są to szczególnej klasy programiści, jeżeli jacyś wogle są."
Aule
Chodziło mi o wtyczkopisarzy. Przepraszam za niedomówienie :oops:

Co do przeróbek, to nie będa one raczej baardzo duże. Jakieś 15min i wtyka będzie przystosowana do nowego UI. Chyba, że będą to naprawde rewolucyjne zmiany.
lucas_mcs
QUOTE(pz16)
Małej ilości wtyczek do gg :roll: Może i są, może za daleko sie posunęłem pisząc, że ich nie ma :wink: . Wtyczkopisarzy na gg, praktykujących, prawdopodobnie(podejrzewam, nie znam sie na tym) jest ok tylu ilu i u nas, tylko, że tam jest roche więcej userów..


mala ilosc wtyczek? scaignij sobie najnowszy powerproject, nie przygladalem sie temu za bardzo bo zdazylo sie zawiesic bo kumpel nr zmnienil (heheh-co za gg-syf biggrin.gif ) ale wczesneij dzialalno normalnie i mialo chyba wszystkie wtyczki ktore ma konnekt i nawet bardziej rozwinięte i jeszcze kilka innych, nawet takie pierdoly jak gg shock (chociaz pojecia nie mam po co ktos to zrobil i do czego sluzy) masa wtyk
takze nei weim czy gg ma az tak mala ilosc wtyczek..

a na gg siedzą ludzie ktorzy
- maja bardzo male pojecie o kompach i wchodza zeby poczte sprawdzic i pogadac chwile (i dynda im na czym)
- dziewczyny ktore naprawde ciezko namowic zeby przesiadly sie na cokolwiek innego, bo gg znają i mimo ze narzekają to uzywają (mi udalo sie jedną namowic na tlena.. a na konnekta nie sad.gif )
- ludzie ktorym sie poporostu NIE CHCE nic zmnieniac, a znam takich
- ludzie ktorzy mają opisy pod kontaktami na liscie :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: buhhaahah

no nie wiem jezscze mozna cos wymyslic ale akurat to mi wpada do glowy, moim zdaniem spory % gg-userow to płeć pikna smile.gif

ps . re5pect for all girls using konnekt biggrin.gif
MrMacphisto
QUOTE(lucas_mcs)
- ludzie ktorzy mają opisy pod kontaktami na liscie buhhaahah

Niektórzy siedzą na gg właśnie dlatego, bo nie ma tego w Konnekcie. :evil:

Pozatym Lucas, twoja wypowiedz odbiega trochę od tematu tego wątku. Dyskutujemy tutaj o opisach pod kontaktami a nie o tym, kto siedzi na gg. :wink:
Olórin
QUOTE(MrMacphisto)
QUOTE(Olórin)
Na 99% trzeba by zmienić kontrolkę listy kontaktów, z tym wiąże się sporo przeróbek żeby to dostosować, i po co to ? Żeby za 2 miesiące przerabiać ? nonsens...

Dobrze... Hao wspomniał kiedyś, że jak wyjdzie nowe UI to trzeba będzie przerobić pozostałe wtyczki, więc dlaczego nie zabierze się za tą niedostępną dla nas wtyczke (czytaj UI), tylko poprawia wtyczkę Jabbera?? Po co dorabiać wtyki do aktualnej wersji, jak później trzeba będzie je przerabiać... nonsens :wink:

To nie będą tylko zmiany w UI, przedewszystkim zmieni się rdzeń (dlatego trzeba będzie przerabiać wtycki). Sądze że zmiany nie bedą aż tak wielkie że trzeba bedzie całe wtyczki przepisać od nowa wink.gif A te 2 wtyczki(jabber i dwutlenek) których przerobienie to już będzie tylko formalność z pewnością zwiększają ilośc użytkowników K.

No i jest jeszcze inna sprawa, Hao zdecydował się dać nam kJabbera i dwutlenka, błędem było by wycofanie sie z tej decyzji i zaprzestanie na jakiś czas rozwoju tych wtyczek. Bądź co bądź przerobienie rdzenia i UI do 0.7 to nie jest kwestia 2 dni czy 2 tygodni, przeróbki potrwały by dość długo, potem jeszcze wyłapywanie bugów
MrMacphisto
QUOTE(Olórin)
No i jest jeszcze inna sprawa, Hao zdecydował się dać nam kJabbera i dwutlenka, błędem było by wycofanie sie z tej decyzji i zaprzestanie na jakiś czas rozwoju tych wtyczek.

Błędem jest według mnie polityka rozwojowa Hao!!
Kto tak naprawdę prosił o Service Directory?? W porównaniu z ilością osób, która chce mieć te opisy, to było i jest ich naprawdę niewielu!!
Sprawa opisów ciągnie się już miniumum rok, jeśli nie więcej!! :evil:
case
QUOTE(MrMacphisto)
QUOTE(lucas_mcs)
- ludzie ktorzy mają opisy pod kontaktami na liscie buhhaahah

Niektórzy siedzą na gg właśnie dlatego, bo nie ma tego w Konnekcie. :evil:

...albo przechodza na Tlen, gdzie ta [bezuzyteczna i przez nikogo niechciana] opcja, jest [zupelnie przypadkowo] defaultowo wlaczona... :roll: :wink:
QUOTE(MrMacphisto)
QUOTE(Olórin)
No i jest jeszcze inna sprawa, Hao zdecydował się dać nam kJabbera i dwutlenka, błędem było by wycofanie sie z tej decyzji i zaprzestanie na jakiś czas rozwoju tych wtyczek.

Błędem jest według mnie polityka rozwojowa Hao!!
Kto tak naprawdę prosił o Service Directory?? W porównaniu z ilością osób, która chce mieć te opisy, to było i jest ich naprawdę niewielu!!
Sprawa opisów ciągnie się już miniumum rok, jeśli nie więcej!! :evil:

w tym wlasnie jest problem, ze "koncert zyczen" nie zawsze jest brany pod uwage... ale nie mowie ze "disko" nie jest potrzebne... trzeba czeeeekac [standardowa odpowiedz :wink:]
KV109
Watek zahaczyl o temat na tyle powazny, ze i ja zdecydowalem sie dorzucic swoje trzy grosze.
Przylaczam sie do zdania MrMacphisto: polityka wzgledem klienta, ktora obral Hao, nie jest najlepsza. Jakiego przecietnego kUsera bedzie obchodzic niepelna implementacja Jabbera przez K, jesli ten sam K:
- nie ma opisow pod kontaktami;
- kUpdate nie pelni dobrze swojej funkcji i program nie aktualizuje sie sam, przez co wiekszosc ludzi, ktorym polecilem K, siedzi na wersji 6.18 i wczesniejszych [kolega, ktory mial 66 miejsce w Polsce w Olimpiadzie Informatycznej dostal szoka, jak zobaczyl, ze jest cos takiego jak kIEWiev - ilu userow, ktorzy w ogole nie maja pojecia o informatyce, tez nie widzialo jeszcze kIEWiev?];
- wymaga, zeby do sprawdzenia czyjegos dluzszego opisu trzeba bylo klikac na ta osobe, dawac 'wiecej', a potem jechac jeszcze na sam dol;
- nie mozna miec jednej osoby w 2 grupach;
- nie ma przycisku: wylacz dzwieki;
- nie ma menu emotikonek;
- nie ma rozmow glosowych.

Ciezko mi wyobrazic sobie kogos, kto, gdy bede mu chcial polecic K, zapyta: A CZY MA ON PELNA IMPLEMENTACJE Z JABBERA? BO JAK NIE TO NIE INSTALUJE! Natomiast brak powyzszych opcji, z opisami pod nickiem na czele, spowodowal, ze juz ladnych kilku moich znajomych zrezygnowalo z K sad.gif
piotr.ek
QUOTE(KV109)
kolega, ktory mial 66 miejsce w Polsce w Olimpiadzie Informatycznej dostal szoka, jak zobaczyl, ze jest cos takiego jak kIEWiev - ilu userow, ktorzy w ogole nie maja pojecia o informatyce, tez nie widzialo jeszcze kIEWiev?

To mi naprawde humor poprawilo biggrin.gif Znam przypadki ludzi studiujacych informatyke nie potrafiacych zainstalowac Windows z dyskietki startowej... Taki z niego olimpijczyk, jak z mojej siostry webmasterka. Wiedza teoretyczno-techniczna (jak zwal tak zwal - wiemy o co chodzi) nie zwalnia z myslenia i kombinowania. Ja wiem, ze czlowiek przyzwyczajony do GG i Outlooka moze czuc sie troche zagubiony w Konnekcie i The Bat!, ale bez przesady... Wystarczyloby, zeby koles zajrzal do katalogu (spory link na glownej stronie K) i juz by pewnie skojarzyl. kUpdate moim zdaniem dostarcza wystarczajacych informacji, aby zorientowac sie co i jak - kIEview: "Kontrolka IE jako okno rozmowy. Emotikony, rozbudowane style graficzne (CSS), grupowanie czasu i rozmówcy i wiele więcej!" Jesli komus nie chce sie RAZ kliknac na strzalke na glownym toolbarze programu, zeby odkryc napis 'aktualizacje', to niewiele juz mozna zrobic :?
KV109
No wiec posluchaj piotr.ek. Nic nie zwalnia od myslenia, ale uswiadom sobie, ze wiekszosc ludzi w ogole nie zaglada na strone K i jesli K ma byc powaznym programem, nie moze byc tak, zeby user musial co jakis czas wchodzic na stronke sprawdzac, czy cos nowego sie nie pojawilo. Powiedz mi, jaki dobry program, nie mowiac juz nawet o komunikatorach, ale w ogole, nie potrafi zaaktualizowac sie sam! Nawet gg to umie - i wybacz, ale dopoki wszelkie smaczki do K, takie jak k.olewka czy k.Image beda dostepne tylko przez centralke beta lub przez strone - to przecietny user nie dowie sie w ogole o ich istnieniu. Smianie sie z nieporadnosci uzytkownika nie jest najlepsza metoda na zdobycie klienta, tak samo, jak wymaganie od niego jakiejkolwiek samodzielnosci. Gdyby info, ze kIEWiev pojawilo sie chociaz podczas uruchamiania, to uwierz mi, ze ten kolega poradzilby sobie z jego zainstalowaniem.
MiLKA
Zacznijmy od tego, ze kUpdate robi automatyczne sprawdzanie co jest nowe na centralkach (ostatnio instalowalem na drugim komputerze z malej paczki i bez problemu sie uruchomilo kUpdate). Dalej, wtyczki o jakich piszesz nie istnieja! Nie ma k.Image, jak i nie ma k.olewka. Moge sie jedynie domyslac, ze chodzi Ci o GGimage i Olew.k. GGimage, dopoki nie wyjdze z fazy beta nie pojawi sie oficjalnie na zadnej centralce. kIEview, instaluje sie domyslnie, z domyslnym zestawem emotikonek. Jesli ten twoj kolega (boj sie boze jesli tacy maja byc w przyszlosci informatycy) nie potrafi zajrzec do konfiguracji, to jest juz cos nie tak.

Na koniec - jakiego klienta? Hao z tego nie ma pieniedzy jako takich (wyjatek to jest wsparcie) wiec nie mozna mowic o klientach, co najwyzej mozna powiedziec o uzytkownikach (raczej uzyszkodnikach) i dopoki robi to dla satysfakcji (?) nalezy liczyc sie z jego podejsciem do wprowadzania nowych rzeczy!
piotr.ek
QUOTE(KV109)
Smianie sie z nieporadnosci uzytkownika nie jest najlepsza metoda na zdobycie klienta, tak samo, jak wymaganie od niego jakiejkolwiek samodzielnosci.

Zartujesz oczywiscie, prawda? :?

O ile pamietam, info o aktualizacji wyskakuje przy kazdej nowej oficjalnej wersji po wlaczeniu Konnekta... Zeby nie byc goloslownym, instalujemy Konnekta (duza paczka) od zera: uruchamiam instalator, ciskam dalej i mam liste komponentow, w tym kIEview wraz z krotkim, znanym juz opisem. Ok, K zainstalowany, pierwsze uruchomienie (w miedzyczasie standardowo otwiera sie strona z pomoca, na ktorej opisane sa podstawowe funkcje, w tym ROWNIEZ jak na dloni widac, gdzie szukac aktualizacji), nazwa profilu, wybieramy wtyczki (podstawowe przeznaczenie znane juz z drugiego kroku instalacji, wiemy wiec, co wybrac) i znowu wywala monit, czy czasem nie mamy ochoty zobaczyc, jak krok po kroku skonfigurowac program... I co teraz?! Zielone "i" (dalbym screena, ale sie nie da) mruga sobie wesolo w trayu i glownym oknie K! Klikamy - wlacza sie kUpdate tongue.gif Start i lecimy... Skomplikowane?
KV109
To jeszcze powiedz mi, jak Ci zasygnalizowal uaktualnienie albo powstanie: kPilota, kImage, kOlewki, MiastaPlusa, Faworkow, kStatusu...
Przeciez to wtyczki, ktore swiadcza o wyjatkowosci K!
KV109
Oczywiscie przyklad z kIEWiev podalem celowo, zeby przejaskrawic sytuacje. Ale pamietajcie, ze po pierwsze - byl to tylko JEDEN z podpuntkow mojego posta, a po drugie faktem jest, ze przez kUpdate NIE ZAINSTALUJECIE wszystkiego, co oferuje nam K - a to jest bardziej niz szkodliwe.
piotr.ek
GG powiedzialo ci o istnieniu PowerGG? Widziales 'gola' Mirande? Czujesz roznice miedzy programem - komunikatorem (akurat tutaj, moze byc kazdy inny), a wtyczkami do niego tworzonymi przez ludzi niekoniecznie zwiazanych scisle z projektem? Czy Photoshop wola po zainstalowaniu o Kai's Power Tools (czy jak to sie zwie)? Nie, bo sam z siebie umozliwia to, do czego zostal stworzony, a z kolei dla chcacego nic trudnego tongue.gif Twoje nastawienie doskonale opisuje druga czesc zdania "smianie sie z nieporadnosci uzytkownika nie jest najlepsza metoda na zdobycie klienta, tak samo, jak wymaganie od niego jakiejkolwiek samodzielnosci".

EOT, koniec bzdur, nauka czeka sad.gif
nix
QUOTE(KV109)
No wiec posluchaj piotr.ek. Nic nie zwalnia od myslenia, ale uswiadom sobie, ze wiekszosc ludzi w ogole nie zaglada na strone K i jesli K ma byc powaznym programem, nie moze byc tak, zeby user musial co jakis czas wchodzic na stronke sprawdzac, czy cos nowego sie nie pojawilo. Powiedz mi, jaki dobry program, nie mowiac juz nawet o komunikatorach, ale w ogole, nie potrafi zaaktualizowac sie sam! Nawet gg to umie - i wybacz, ale dopoki wszelkie smaczki do K, takie jak k.olewka czy k.Image beda dostepne tylko przez centralke beta lub przez strone - to przecietny user nie dowie sie w ogole o ich istnieniu. Smianie sie z nieporadnosci uzytkownika nie jest najlepsza metoda na zdobycie klienta, tak samo, jak wymaganie od niego jakiejkolwiek samodzielnosci. Gdyby info, ze kIEWiev pojawilo sie chociaz podczas uruchamiania, to uwierz mi, ze ten kolega poradzilby sobie z jego zainstalowaniem.

ale kolaborat... nie kIEWiev tylko kIEview!! - denerwuja mnie takie bledy :twisted:


skoro mowa o "wiekszosc ludzi" to moze mala statystyka:
punktem odniesienia sa uzytkownicy ktorzy uruchomili konnekta w ciagu ostatnich 7 dni
[list][*] 75,5 % uzytkownikow posiada najnowsza wersje (0.6.19.111)
[*] 27,4 % uzytkownikow wyslalo conajniej 150 wiadomosci
[*] 17,6 % uzytkownikow posiada najnowsza wersje i wyslalo conajmniej 150 wiadomosci
[*] 84,5 % uzytkownikow ma wlaczona wtyczke kIEview
[*] 92,1 % uzytkownikow posiadajacych najnowsza wersje Konnekta, ktorzy wyslali conajmniej 150 wiadomosci ma wlaczona wtyczke kIEview
[/list:u]

EDIT: byl blad w % wink.gif
KV109
Dobrze, skoro uwazacie, ze kUpdate dziala wysmienicie i nie trzeba nic zmieniac - ok. Wiec:

Watek zahaczyl o temat na tyle powazny, ze i ja zdecydowalem sie dorzucic swoje trzy grosze.
Przylaczam sie do zdania MrMacphisto: polityka wzgledem klienta, ktora obral Hao, nie jest najlepsza. Jakiego przecietnego kUsera bedzie obchodzic niepelna implementacja Jabbera przez K, jesli ten sam K:
- nie ma opisow pod kontaktami;
- wymaga, zeby do sprawdzenia czyjegos dluzszego opisu trzeba bylo klikac na ta osobe, dawac 'wiecej', a potem jechac jeszcze na sam dol;
- nie mozna miec jednej osoby w 2 grupach;
- nie ma przycisku: wylacz dzwieki;
- nie ma menu emotikonek;
- nie ma rozmow glosowych.

Ciezko mi wyobrazic sobie kogos, kto, gdy bede mu chcial polecic K, zapyta: A CZY MA ON PELNA IMPLEMENTACJE Z JABBERA? BO JAK NIE TO NIE INSTALUJE! Natomiast brak powyzszych opcji, z opisami pod nickiem na czele, spowodowal, ze juz ladnych kilku moich znajomych zrezygnowalo z K
nix
wydaje mi sie ze podejscie niektorych uzyszkodnikow jest dosc irytujace... chcialbym przypomniec ze cala praca nad K jest zabawa w czasie wolnym... to co Hao czy ktorykolwiek z wtyczkopisarzy bedzie robil zalezy tylko i WYLACZNIE od jego dobrej woli.. a ton niektorych wypowiedzi na forum ZNIECHECA do robienia czegokolwiek w tym kierunku... zapewniam

PS poprawilem statystyki 2 posty wyzej :twisted:

PS2 swoja droga to ja tez bym chcial statusy na liscie kontaktow i menu emotikon... menu jest w drodze... ostatnio pisalem cos 14 kwietnia - mam ostatnio bardzo malo czasu na zabawy w pisanie charytatywne :twisted:
Olórin
QUOTE
- kUpdate nie pelni dobrze swojej funkcji i program nie aktualizuje sie sam, przez co wiekszosc ludzi, ktorym polecilem K, siedzi na wersji 6.18 i wczesniejszych [kolega, ktory mial 66 miejsce w Polsce w Olimpiadzie Informatycznej dostal szoka, jak zobaczyl, ze jest cos takiego jak kIEView ilu userow, ktorzy w ogole nie maja pojecia o informatyce, tez nie widzialo jeszcze kIEView?];

Pełni dobrze, wspomniales jeszcze o aktualizacjach z GG - tam jest dużo prościej - nie ma systemu wtyczek....
OT: widziałem pytania olimpiady informatycznej, pytania były CZYSTO teoretyczne, wiedza książkowa....

QUOTE
- nie mozna miec jednej osoby w 2 grupach;

Heh, przy liscie z zakladkami jeszcze to jakos rozumiem, ale przy drzewku poprostu mi sie nie widzi wink.gif Może mam za słabą wyobraźnie smile.gif)) Niemniej jednak dość przydatny był by Filtr "Z nr. komórki".

QUOTE
- nie ma przycisku: wylacz dzwieki;

To by się przydało

QUOTE
- nie ma rozmow glosowych.

Ciekawe ile % korzysta z rozmów głosowych? jeżeli to ma być na poziomie GG/Tlen'a to lepiej wcale nie robić - strata czasu, chyba że ktoś chce zrobić coś na poziomie Skype, nie mam nic przeciwko.

QUOTE
Ciezko mi wyobrazic sobie kogos, kto, gdy bede mu chcial polecic K, zapyta: A CZY MA ON PELNA IMPLEMENTACJE Z JABBERA? BO JAK NIE TO NIE INSTALUJE! Natomiast brak powyzszych opcji, z opisami pod nickiem na czele, spowodowal, ze juz ladnych kilku moich znajomych zrezygnowalo z K sad.gif

Nie rozumiem jednego, dlaczego nastawiacie się tylko na przejmowanie użytkowników GG ?? Ja tam jestem za ideą Konnekt International :-] Odrazu wyjaśnie: nawet jeśli wprowadzilibyśmy obsługę języków teraz, zaraz to bez pełnej(conajmniej to co jest + ServiceDiscovery + MultiUserChat) obsługi jabbera lub innego międzynarodowego protokołu (czyt. ICQ) to i tak konnekt nie zdobył by wielu użytkowników. Dlaczego ? bo obsługuje jakieś 2 pomniejsze sieci(GG&O2). Konnekta moim zdaniem stać na stanie się znaczącym na rynku....
Sija
QUOTE(KV109)
Dobrze, skoro uwazacie, ze kUpdate dziala wysmienicie i nie trzeba nic zmieniac - ok. Wiec:

Watek zahaczyl o temat na tyle powazny, ze i ja zdecydowalem sie dorzucic swoje trzy grosze.
Przylaczam sie do zdania MrMacphisto: polityka wzgledem klienta, ktora obral Hao, nie jest najlepsza. Jakiego przecietnego kUsera bedzie obchodzic niepelna implementacja Jabbera przez K, jesli ten sam K:
- nie ma opisow pod kontaktami;
- wymaga, zeby do sprawdzenia czyjegos dluzszego opisu trzeba bylo klikac na ta osobe, dawac 'wiecej', a potem jechac jeszcze na sam dol;
- nie mozna miec jednej osoby w 2 grupach;
- nie ma przycisku: wylacz dzwieki;
- nie ma menu emotikonek;
- nie ma rozmow glosowych.

Ciezko mi wyobrazic sobie kogos, kto, gdy bede mu chcial polecic K, zapyta: A CZY MA ON PELNA IMPLEMENTACJE Z JABBERA? BO JAK NIE TO NIE INSTALUJE! Natomiast brak powyzszych opcji, z opisami pod nickiem na czele, spowodowal, ze juz ladnych kilku moich znajomych zrezygnowalo z K


w pewnym sensie masz racje, tylko, ze nie zauwazyles jednej drobnostki: Konnekt nie jest robiony dla szarych mas, ktore boja sie rozpakowac dll'a do katalogu z wtyczkami, ale dla tej mniejszosci, ktora lubuje sie w rzeczach typu "Service Discovery" i czasami uzywa mozgu do czegos innego niz ogladanie golych lasek na xxx.pl

Przyznam, ze ucieszylbym sie rowniez z istnienia rzeczy ktore wymieniles, ale kazda nowosc jest oczekiwana i przewaznie w ten czy inny sposob przydatna.
MiLKA
QUOTE(nix)
wydaje mi sie ze podejscie niektorych uzyszkodnikow jest dosc irytujace... chcialbym przypomniec ze cala praca nad K jest zabawa w czasie wolnym...  to co Hao czy ktorykolwiek z wtyczkopisarzy bedzie robil zalezy tylko i WYLACZNIE od jego dobrej woli.. a ton niektorych wypowiedzi na forum ZNIECHECA do robienia czegokolwiek w tym kierunku... zapewniam

nie mozna nic innego powiedziec jak: zgadzam sie w 100%. Jak dla mnie, pisanie wtyczek jest zajeciem na ktore moge poswiecic resztki wolnego czasu i nie przypuszczam by to sie zmienilo.

Wiekszosc wtyczek powstaje z czystej checi samego autora. Potrzebowalem linki na liscie kontaktow (bo spodobalo mi sie to w mirandzie) to zrobilem FaworKi, mialem dosc narzekania znajomych, ze nie moga mi wyslac zdjecia (zwlaszcza kolega z uczelni ktory wyjechał do Kanady pracować) to postanowilem, ze zrobie GGimage. Nie wspomne juz o K.Notesie, bo to powstawalo tak dlugo (troche kodowania, odstawka na 2, 3 miesiace i tak w kolko), ze juz nawet nie pamietam "co autor mial na mysli". Reasumujac - dopoki projekt jest darmowy (i mam nadzieje ze tak zostanie) nalezy liczyc sie z dobrymi checiami zdolniejszej czesci uzytkownikow Konnekta a zwlaszcza z prywatnymi priorytetami Hao.

Na koniec moge dodac, ze mnie takze zniechecaja takie rozmowy, w ktorych musze sam siebie i innych bronic za gesty dobrej woli.
lhs
A miało nie być nowej wojny...
KV109
Tlumacze jeszcze raz. Nie zamierzalem nikogo zniechecac, ani obrazac, ani wojny zadnej wywolywac. Jedyne, co chcialem powiedziec to to, ze wielu userow od dawna czeka na pare podstawowych rozwiazan i opcji w K, a rezygnacja z realizacji tych oczekiwan nie przyporzy K uzytkownikow i tym samym nie pomoze w jego rozwoju! Jestem pelen szacunku dla pracy Hao i ludzi z nim zwiazanych, wyrazem tego szacunku jest to, ze z owocow tej pracy korzystam niemal codziennie oraz to, ze wyrazam swoja opinie - to przeciez ma byc takze forma pomocy, a w zadnym wypadku rozpoczynanie wojny!

K rzadzi, K radzi, K nigdy was nie zdradzi. Ot i co.
pienio
czyli znów się wszyscy lubimy, studiujemy jakieś c++ i robimy wtyczki.
to tego używamy NKK i rozpylamy (biggrin.gif) go na podatne grunty.
dziekujemy Hao w każdej formie i myślimy.
ech, jaki dziś miły dzień! biggrin.gif
Kane
do K zachecil mnie dzisiejszy pad GG. kumpel mi wspominal o K i postanowilem go wyprobowac.
pracowalo sie fajnie ale po minucie zapytalem sie towarzysza gdzie tu wlaczyc opisy pod numerami.

sprawa jest prosta. bardzo czesto to wlasnie w opisach tkwi najwazniejsza informacja jaka chca nam inni przekazac.
zdecydowanie wole przeczytac w statusie kumpla 'pilnie potrzebuje pomocy z SQLem' niz dostac taka wiadomosc za kazdym razem jak cos mu nie wyjdzie.
aktualny sposob wyswietlania opisow jest szalenie niewygodny, owszem lista zajmuje duzo mniej miejsca, nie mamy klopotow z pionowymi statusami, ale jesli wlaczam komunikator i chce zobaczyc nastroje moich znajomych to przejzenie statusow nawet 50 osob metoda K jest nieco problematyczne.
nie mowie juz o wiekszej ilosci.
IMHO idealnym rozwiazaniem bylo by danie kilku mozliwosci uzytkownikom np. jesli mamy kolege ktory naduzywa pionowych statusow mozna by dac opcje 'nie pokazuj statusu tej osoby'..

ja niestety dopoki K nie bedzie mial opcji pokazywania statusow bezposrednio na liscie zostane przy awaryjnym GG
.nomis
Tuż po zainstalowaniu K też mi to przeszkadzało. Ale chmurki są IMO o wiele wygodniejsze! wystarczy przelecieć się kursorem po liście. W gg też miałem opisy statusów na dole okna gg, bo niepotrzebnie wydłużają listę kontaktów, poza tym gg ucinało statusy pod kontaktami. A teraz? Mam włączone filtrowanie, no i te chmurki... Spoko rokoko maroko smile.gif
UNK
ee no skonczcie juz ta gatke bo to sie po malu wg mnie glupie robi, 50 userow pisze w kolko jedno i to samo tylko w innej formie a wszyscy weidza o co chodzi i kiedys cos sie moze pojawic wiec po co pisac te posty ??
Lukas77
A ja mimo wszystko napiszę posta... wiem nudny już temat, ale się nie zgadzam z kilkoma osobami. Np, przeglądanie statusów 50 osób uważam za stratę czasu, a dlatego nawet że tak naprawdę mnie interesuje status góra 5 osób z mojej listy, a mam na liście około 100 osób. Jesli chcę przeczytać status mojej dziewczyny i mojej byłej dziewczyny to chmurki są absolutnie dużo bardziej wygodne niż lista z GG ze statusami widocznymi pod kontaktem... Nie mówie że jesłi nie miałbym możliwości włączenia tych statusów pod kontaktem to bym ich nie włączył dla mojej dziewczyny i dla byłej dziewczyny :twisted: ale nie chce mi się wierzyć że ktoś siadając przy GG przegląda najpierw statusy 50 osób.
Ja często siadam przy oryginalnym GG mojej aktualnej dziewczyny i szlag mnie trafia jak mam przewijać listę na tym 'komunikatorze' - nie dość że jak się pociągnie za suwak to już nic się nie zobaczy bo kontakty fruwają dosłownie po ekranie to lista ta jest bardzo nieczytelna... Jeśli w konnekcie mają się pojawić takie statusy to niech będą jednolinijkowe chociaż i z ew. z opcją 'zawijaj opis' czy coś takiego dla bardziej GG-wytach użytkowników. :twisted:

Skończyłem
^BerZerK^
ja tez sie odezwe - jak sie nie podoba to nie uzywac.. jestem przeciwny egalitaryzacji czy jak kto woli naplywowi mas luserow czy uzyszkodnikow.. gdzie jest napisane ze to ma byc program dla zwyklego jelopka ktory jedynie potrafi polozyc cegle na enter przy instalacji programu? poza tym jakbyscie nie zauwazyli to konnekt jest beta :-> konnekt jest rzadzony autorytarnie, bo zostal stworzony przez 2 ludzi (przynajmniej na poczatku i jego podstawa) i oni zrobia z nim co chca - wcale nie musza robic z niego os czy dorabiac funkcji dla najwiekszych krzykaczy :->
a jak ktos do tej pory nie zabral glosu to znaczy ze wszystko mu jedno co jak jest, bo przeciez jakby mu zalezalo to by ruszyl makowka i zauwazyl opcje kontaktu, no nie?
tak wiec podumowywujac - jak sie nie podoba to zacznij pisac wtyczki albo sobie idz :->
piotr.ek
Proponuje zakonczyc wreszcie ta rozmowe, bo co moglo byc powiedziane, to juz powiedziane zostalo, a dyskusja od pewnego czasu jest bezproduktywna. Sytuacja zostala rozpoznana i opisana, rozwiazanie zaproponowane, a nasze 'widzimisie' nie bedzie mialo zadnego znaczenia, gdy opisywana funkcja bedzie tylko (albo i az) jedna z opcji (czyli zgodnie z zaproponowanym rozwiazaniem) Finito.
Olórin
QUOTE(^BerZerK^)
poza tym jakbyscie nie zauwazyli to konnekt jest beta :->

chyba się mylisz, warto przeczytać ten komunikat: http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=1424
Misiek82
QUOTE(^BerZerK^)
gdzie jest napisane ze to ma byc program dla zwyklego jelopka ktory jedynie potrafi polozyc cegle na enter przy instalacji programu?


QUOTE(^BerZerK^)
konnekt jest rzadzony autorytarnie, bo zostal stworzony przez 2 ludzi (przynajmniej na poczatku i jego podstawa) i oni zrobia z nim co chca - wcale nie musza robic z niego os czy dorabiac funkcji dla najwiekszych krzykaczy :->


To dlaczego na stronie Konnekta widnieje hasło "Różni ludzie, różne potrzeby, jeden konnekt" ??
^BerZerK^
QUOTE(Olórin)
chyba się mylisz,

heh,ok, zapomnialem tym, ale po prostu, wg mnie, numeracja wersji z zero na poczatku wskazuje ze jednak nie jest do konca skonczone (ale tautologia ;-) )
^BerZerK^
QUOTE(Misiek82)
To dlaczego na stronie Konnekta widnieje hasło \"Różni ludzie, różne potrzeby, jeden konnekt\" ??


heh moznaby odbic ze nie wszyscy ludzie :-) no ale ping-pong nie ma sensu :-) eh mam jakas alergie na sformulowania 'wszyscy chca tego' albo 'ma byc tak jak chce wiekszosc' czy inne odwolania do mas ludzkich..

imho jak rozni ludzie chca to niech pisza, ewentualnie odwiedzaja wsparcie :-> to jest bardziej motywujace - jak ja bym pisal, to troche odechcialo by mi sie po czyms takim co sie dzieje na forum, i konnekt zmienilby priorytet na o wiele nizszy
Puma
Temat jest bardzo ... gorący, widać że opcja opisów pod kontaktami jest potrzebna. Chętnie bym widział taką opcje z możliwością wyłączenia opisów dla poszczególnych kontaktów, wtedy by zadowoliło to wszystkich i tych co nie chcą opisów, tych co chcą i jak ja którzy chcą tylko przy niektórych kontaktach.
Taka opcja by się przyczyniła do szerszego korzystania z K !!!
UNK
Puma napewno bylo by to bardzo dobre rozwiazanie wink.gif ale na nie jeszcze poczekamy tongue.gif

haslo "Różni ludzie, różne potrzeby, jeden konnekt" widnieje dlatego ze jest to prawda, no bo przeciez duzo rzeczy ktore byly poruszane na forum wkoncu zostaly wprowadzone w K wiec nei wiem dlaczego haslo by sie mialo zmienic...predzej czy pozniej opisy tez beda wiec nie wiem po co to pytanie tongue.gif
pienio
troszkę cierpliwości. drzewko już zasiane. musi tylko wyrosnąć.
lord
No... tylko że drzewka długo rosną smile.gif
ale lepiej pozno niz wcale :-)
Roots
KOLEGA a - LAT 24
"whether I'm amorous ??? I think so. kis kis kis"
"czym jest miłość....."

KOLEŻANKA b - LAT 26 (waga ok 120 kg)
"Kocham moją myszkę"
"nie wychodzimy z łóżka"

KOLEGA c - LAT 23
"Sznurówki są dobrze pomyślane"

KOLEGA d - LAT 24
"Kochać i być kochanym to mój cel w życiu"

KOLEŻANKA e - LAT 21
"When I need YOU I just close my eyes and ....."


Hehe nie ma nikt chyba wątpliwości, że najchętniej wywaliłbym ich wszystkich z listy no ale kurcze nie mogę, bo czasami są potrzebni. Marzę o tym, aby zablokować ich opisy to było by zbawienie !!! (hehe)

no a z drugiej strony:

kolega f:
"na jutro INDEXY"
------------
używając K nie zawsze przeglądam opisy, a GG takie info rzuca się od razu (starosta grupy np nie dostał by bana na opis smile.gif)))
------------

kolega g:
"będę o 18, sorki za spóźnienie"

------------
normalnie w K, jak widze żółtą kropę to mam to gdzieś, a jednak przydało by się ...
------------

***************************************************
Pozdrawiam wszystkich Konnektowiczów i autorów tego genialnego programiku
***************************************************

:idea:
biggrin.gif
pamo
QUOTE
10. Konnekt nie wyświetla mi opisów na liście kontaktów, gdzie mogę to włączyć??
Niestety tej opcji jeszcze nie ma, powinna pojawić się w wersji z serii 0.6.19.x, wraz z innymi zmianami w interfejsie.


Tylko taka mała sugestia, że skoro już mamy wersję 0.6.20.113 to może w końcu pojawi się ta zmiana w interfejsie, albo chociaż w FAQ zmienicie ten tekst ;P

A tak nawiasem mówiąc to do TIP`ów można się przyzwyczaić ;)
alberht
imo - konnektowy tip jest b. ladny, ale opisy pod kontaktami, rzeczywiscie ulatwiaja ich przegladanie...
piotr.ek
Najlepszym rozwiazaniem byloby pozostawienie TIPa (mozliwie jak najbardziej konfigurowalnego) i dodanie wreszcie tych przekletych opisow pod kontaktami tongue.gif W ogole to mozemy sobie pogadac - temat juz tak dawno sie pojawil (http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.ph...+pod+kontaktami na przyklad) i nic sie nie zmienilo, ze ciagle do niego powracanie robi sie juz nie tyle nudne, co denerwujace.

BTW Przy pisaniu wiadomosci z prawej strony okna wpisywania jest sporo wolnego miejsca (i to w 800x600) - proponuje wrzucic tam ze 3 odpowiedzi na najczesciej pojawiajace sie pytania i tyle.
Lwiczek
Można sobie z tym poradzić półśrodkiem... ale tylko przy właczaniu konnekta... wystarczy właczyc knotify i zostawic na nim kursor myszy i wtedy mozna sobie przeczytac wszystkie opisy... niesteyty sposob ten nie dziala jak ktos zmieni opis jak juz sie polaczymy [bo i jak ma dzialac :/]
Co nie zmienia faktu, ze jest to wygodniejsze od TIPa...
dulek000
QUOTE
Co nie zmienia faktu, ze jest to wygodniejsze od TIPa...


Wygodniejsze? Nie sądzę...a do tipa można się łatwo przyzwyczaić. biggrin.gif
Lwiczek
I to znacznie, bo wszystkie opisy mam na raz i nie musze przeskakiwac od kontaktu do kontaktu z myszka... no i mam wyswietlone cale opisy :P
.nomis
Hmmm, no nie wiem... Jak miałem gg, to nie miałem właśnie tej opcji włączonej, bo większość opisów gg po prostu ucinało. W odróżnieniu od Tipa smile.gif.
misia
ale mi TIP tez ucina
mam ustawione zeby pokazywalo 1410065407 znakow
arkadyjczyk
Ile znaków?? To jako opis wysyłasz Biblie czy jak. Aha i jaką masz rozdzielczość ekrany, moze masz za małą i dlatego ci zawija. Ustaw sobie na 16000x12000
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.