Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Statusy opisowe pod kontaktem w oknie konnekta ?
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Stron: 1, 2, 3, 4
bustedx
Uważam ,że Konnekt jest najlepszym polskim komunitatorem smile.gif , ale brakuje mu tylko statusów opisowych umieszczonych pod poszczególnymi kontaktami (tak jak jest to w GG lub Tlen'ie). Kiedy pojawi sie ta opcja ? A może już jest tylko ja o tym nie wiem :wink: ?
lhs
Ta opcja jest tutaj: http://www.konnekt.info/open.php?inc=faq
case
QUOTE
Konnekt nie wyświetla mi opisów na liście kontaktów, gdzie mogę to włączyć??
-----------------------------------------------
Niestety tej opcji jeszcze nie ma, powinna pojawić się w wersji z serii 0.6.19.x, wraz z innymi zmianami w interfejsie.

...a nie 0.7.* ??
werw0e
ciekawa propozycja jeszcze na forum się z taką nie spotkałem.
andrzej247
osobiście przyznam, że przejscia na konnekt nie żałuje, nie mniej jednak te opisy pod kontaktem sa naprawde rzecza, ktorej cholernie mi brakuje.
Acme
ehh.. to wlasnie idea konnektu, który nie podpożądkowuje sie pod inne komuniaktory tylko jest swój oryginalny i jedyny smile.gif
jest przeciez okienko po najechaniu na kontak i wszystko ładnie widać - ze statusami to bym musiał liste kontaktów z 2 minuty przewijac do końca tongue.gif
andrzej247
to troche śmieszne co mówisz, bo jakby tak było to konnekt wyglądał by zupełnie inaczej. moim zdaniem zaletą konnektu jest duża ingerencja w jego wygląd i funkcjonowanie. a tej funkcji akurat mu brak. Fajny motyw z balonikiem, ale jak sie ma 150 kontaktow to nie sposob na kazedego najechać, by pokazał się balonik...
Hayden
A ludzie czasem takie głupoty wpisują że wole ich nie widzieć tongue.gif

Z opisami trzeba walczyc :wink:
andrzej247
zgadza się, ale to już zależy od listy kontaktów i kogo tam na niej masz...
arkadyjczyk
To wyobraź sobie listę kontaktów ze 150 osobami i opisami wielolinijkowymi pod nimi. To już książeczka do nabożeństwa jest krótsza. biggrin.gif Rozdzielczość ekranu musiałaby być chyba w pionie jakieś 10000. Jeżeli już to chyba tylko jako opcja w więcej i tylko dla wybranych kontaktów.
andrzej247
dlatego, gdyby to bylo opcja, mozna by bylo to wlaczac, lub wylaczac...
iSiEk
Opisy pod kontaktami sa potrzebne! Napewno mi i nie tylko by sie przydały! Ale napewno trzeba zrobić tak zeby dało sie to wyłaczyć bo nie każdy to poprostu lubi :roll:
bakerss
hmmm no nie wieże ze masz 150 osób i z zego każdy ma jakiś opis :/
Już lepiej żeby było drzewko :]
QUOTE(andrzej247)
to troche śmieszne co mówisz, bo jakby tak było to konnekt wyglądał by zupełnie inaczej. moim zdaniem zaletą konnektu jest duża ingerencja w jego wygląd i funkcjonowanie. a tej funkcji akurat mu brak. Fajny motyw z balonikiem, ale jak sie ma 150 kontaktow to nie sposob na kazedego najechać, by pokazał się balonik...



to gdy siadasz na kompie i wlanczasz konnekta to patrzysz wszytkich opisy ? mi sie wydawalo ze jak od kogos cos chcesz i jest zaraz wraca/niedostepny/niewidzoczny/dostepny itp to wiesz gdzie jest , a nie z nudow czytasz opisy... Wdlug mnie ta opcja jest zbyteczna...


BTW. sorki za statusy wypisane nie po kolei biggrin.gif
lhs
Nie zaczynajcie nowej wojny!! Czy opisy są potrzebne - to sprawa całkowicie subiektywna, ważne jest natomiast to, ile osób (które chciałyby się przesiąść na Konnekta) się o nie dopomina...
piotr.ek
QUOTE(lhs)
Nie zaczynajcie nowej wojny!! Czy opisy są potrzebne - to sprawa całkowicie subiektywna, ważne jest natomiast to, ile osób (które chciałyby się przesiąść na Konnekta) się o nie dopomina...

...a robi to praktycznie kazdy, kogo namowilem na Konnekta tongue.gif Ostatnio jednak uszczesliwieni zostali ogromnie wtyczka do obrazkow. Dawno nie widzialem, zeby ktos cieszyl sie w ten sposob z czegos tak malego biggrin.gif I pomyslec, jaka wojna byla... zapewne tak samo skonczy sie z opisami pod kontaktami. Acme pisal wyzej o jakiej bzdurnej idei Konnekta. Gdyby rzeczywiscie K mial byc na sile oryginalny, to nawet lista kontaktowa bylaby nie pionowa, a dla jaj - okragla albo 'na stale' pozioma. Nie chodzi przeciez o powielanie pomyslow glupich i nikomu niepotrzebnych. Wszyscy pragniemy teraz metakontaktow czy innego drzewka (a najlepiej obydwu tych rozwiazan jednoczesnie) - kolejne dobre zapozyczenie. Dobre, bo uzywane (na razie gdzie indziej), bo sa ludzie, ktorzy na nie czekaja smile.gif Tak bylo z K.Notify, konferencjami, obrazkami, tlenem i teraz opisami pod kontaktami. Kazda z tych funkcji mozna w dowolnej chwili wylaczyc i to jest wlasnie piekne biggrin.gif

"Rozni ludzie, rozne potrzeby, jeden Konnekt"

8)
MrMacphisto
QUOTE(lhs)
Nie zaczynajcie nowej wojny!! Czy opisy są potrzebne - to sprawa całkowicie subiektywna, ważne jest natomiast to, ile osób (które chciałyby się przesiąść na Konnekta) się o nie dopomina...

Dokładnie !!
Według mnie to właśnie w tym tkwi istota sprawy... Wszystkim znajomym, którym poleciłem konnekta doskwiera brak opisów pod kontaktami.
Co w rezultacie prowadzi do tego, że wiekszość znowu wraca do gg :x.
case
QUOTE(lhs)
ile osób (które chciałyby się przesiąść na Konnekta) się o nie dopomina...

i nie tylko Ci, ktorzy chca przejsc, ale i obecni userzy... :twisted: :wink:
bustedx
Chyba nie potrzebnie wywolalem wojne zaczynajac ten temat :wink: Zgadzam sie w 100% z MrMacphisto i case'a . Ta opcja w Konnekcie jest potrzebna, coraz wiekszej ilosci osob brakuje opisow pod kontaktami i jest to wlasnie powodem dla ktorego szybko rezygnuja z tego komunikatora. A dla Acme i innych uzytkownikow ,ktorzy sa za "bzdurna" idea Konnekta niech ta opcje bedzie mozna wylaczyc. BTW: Czy Konnekt z opisami nie bedzie juz prawdziwym Konnektem ? Projekt ten jest w sam sobie oryginalny i na pewno nie straci swojej duszy ,jezeli doda sie do niego naprawde przydatna funkcje.
no ale konnekt ma byc inny, lepszy od innych tongue.gif ale jezeli tak sie upieracie z tymi opisami pod kontaktem...to niech bedzie :-), tylko zeby mozna bylo wlaczyc/wylaczyc :-) wtedy nie bedzie problemu zadnego biggrin.gif
piotr.ek
QUOTE(arct!c)
no ale konnekt ma byc inny, lepszy od innych tongue.gif ale jezeli tak sie upieracie z tymi opisami pod kontaktem...to niech bedzie :-), tylko zeby mozna bylo wlaczyc/wylaczyc :-) wtedy nie bedzie problemu zadnego biggrin.gif

Pytanie brzmi - czy Konnekt bedzie choc odrobine gorszy z tymi opisami? Odkad pamietam, opcja wyswietlania ich pod kontaktami miala byc jedynie jedna z mozliwosci - nic na sile, wiec w ogole nie wiem, o co to cale zamieszanie. To nie jest tez upor ze strony 'tych na tak', bo nie widze konfliktu interesow. Ci, co nie maja zamiaru uzywac tego typu opisow w ogole nie powinni glosu zabierac, bo i po co? Zeby zaistniec? Blog.pl laugh.gif
case
QUOTE(piotr.ek)
Pytanie brzmi - czy Konnekt bedzie choc odrobine gorszy z tymi opisami? Odkad pamietam, opcja wyswietlania ich pod kontaktami miala byc jedynie jedna z mozliwosci - nic na sile, wiec w ogole nie wiem, o co to cale zamieszanie. To nie jest tez upor ze strony 'tych na tak', bo nie widze konfliktu interesow. Ci, co nie maja zamiaru uzywac tego typu opisow w ogole nie powinni glosu zabierac, bo i po co? Zeby zaistniec? Blog.pl laugh.gif

wooooow! idealna wypowiedz! :twisted: (nie zebym sie podlizywal czy cos tongue.gif, ale) mysle podobnie
nagle z szarego tlumu rozlegaja sie glosy: "NIEEEEEEE! Zadnych opisow pod kontaktami!!! po co to komu!!?!!"
:cry: :cry: :cry: ...przeciez nikt nikomu nie kaze tego wlaczac, a juz na pewno nie wyobrazam sobie, zeby zabraklo mozliwosci wylaczenia tej funkcji (i nie wiem czemu, ale Wy, przeciwnicy opisow chyba tak uwazacie, ze bedziecie na to skazani. zupelnie nie rozumiem tych wypowiedzi :?) juz nawet to GG, majace 3 opcje na krzyz, posiada posrod nich wlasnie mozliwosc wylaczenia wyswietlania opisow na liscie! :?
normalnie slabo sie robi...
mleko
wlasnie opisy fajna rzecz, wlasnie ich brak pod kontaktami jak i brak narzedzia do importu archiwum gg do konnekta ( w zamysle DTableEditor) powoduja ze nie przesiadam sie na konnekta, zreszta mozna zrobic wlaczanie/wylaczanie opisow pod kontaktami wiec komu nie pasi niech sobie je wylaczy!
case
otoz to... dalsza dyskusja nie ma wiekszego sensu :roll:
EOT :-)

P.S z tym blogiem to chodzilo o mnie ? :twisted:
Acme
piotr.ek - o jakiej bzdurnej idei k piszesz - uwazam, /moje osobiste zdanie na ten temat/ ze konnekt jes po prostu oryginalny i nie ma potrzeby nawiązywania do rozwiązań z innych komunikatórów, oczywiście poza podstawowymi funkcjami....
Olórin
QUOTE(Acme)
piotr.ek - o jakiej bzdurnej idei k piszesz - uwazam, /moje osobiste zdanie na ten temat/ ze konnekt jes po prostu oryginalny i nie ma potrzeby nawiązywania do rozwiązań z innych komunikatórów, oczywiście poza podstawowymi funkcjami....

Jednak jak mówi hasło reklamowe- Różni ludzie, różne potrzeby - Jeden Konnekt!. Jeżeli nie mała grupa użytkowników oczekuje na takie rozwiązanie, to czego im tego nie dać ?
Acme
hmm.. dla mnie to zbędne i niepotrzebne - po prostu moje zdanie...
piotr.ek
QUOTE(Acme)
piotr.ek - o jakiej bzdurnej idei k piszesz

"ehh.. to wlasnie idea konnektu, który nie podpożądkowuje sie pod inne komuniaktory tylko jest swój oryginalny i jedyny"

QUOTE(Acme)
uwazam, /moje osobiste zdanie na ten temat/ ze konnekt jes po prostu oryginalny i nie ma potrzeby nawiązywania do rozwiązań z innych komunikatórów, oczywiście poza podstawowymi funkcjami....

Czytaj kilka wypowiedzi wyzej.

QUOTE(Acme)
hmm.. dla mnie to zbędne i niepotrzebne - po prostu moje zdanie...

...no i wracamy do punktu wyjscia :evil: A skoro tak, to EOT z mojej strony, bo powtarzal sie nie bede 8)
^BerZerK^
a ja sobie kopne jeszcze :twisted: uzywasz jabbera? a ja nie - po co to jest w konnekcie, ja nie uzywam wiec jest zbedne i niepotrzebne - po co kopiowac z innych komunikatorow :twisted: heh jabbera domagalo sie chyba mniej osob niz opisow... kompletny bezsens, nie wiem, na sile wykazanie ze ktos jest cool i powazny i nie potrzebuje takich zabawek?
Puma
To jest tak ... jeśli ktoś chce cosik po myśli Hao to jest w miare szybko a jeśli nie to jest wolno, ot i cała filozofia :wink:
case
QUOTE(Puma)
To jest tak ... jeśli ktoś chce cosik po myśli Hao to jest w miare szybko a jeśli nie to jest wolno, ot i cała filozofia  :wink:

w wiekszosci przypadkow po prostu tego nie ma ... :wink:
Raistlin
moglyby byc takie opcje gdzies w ustawieniach:

* pokazuj opisy pod kontaktami
.........- pokazuj opisy tylko u osób on-line
* pokazuj opisy w tipie

a oprocz tego klikajac na "Więcej" takie cos do wyboru:

* zawsze pokazuj opis pod tym kontaktem
* zawsze pokazuj opis w tipie
* korzystaj z domyślnych ustawień

i wtedy kazdy by sobie bral to co lubi, rozwiazalo by to ten glupi problem. wink.gif
MrMacphisto
A ja się zastanawiam nad jednym... dlaczego Hao zajął się obsługą Service Discovery, jeżeli nie ma tak podstawowej funkcji w konnekcie, jak właśnie te opisy... Ile osób tak naprawde używa Jabbera ??
Studiuję informatykę i w mojej grupie jest tych osób aż... dwie (jeden siedzi na WPK :]). Jeżeli nawet osoby które są tak "blisko" kompów, nie są zainteresowani Jabberem, to za przeproszeniem po jaką cholerę robic te rzeczy (można je zostawić na później). Nie lepiej zająć się czymś co jest widoczne praktycznie od razu jak zainstaluje się Konnekta, czyli brak opisów pod kontaktami...

To już sie robi powoli irytujące, przecież taki bajer nie może być trudny do zrobienia...
Poza tym TIP też nie jest bez wad - obcina statusy i uid'y, więc jako takiej dobrze działającej alternatywy nie ma...

PS. Niestety do tego wtyczki nie da sie napisać... laugh.gif
UNK
MrMacphisto
jakbys czytal forum to bys wiedzial ze statusy opisowe znajda sie na 80% w wesji 0.6.20 czy 0.7 (?) nie pamietam dokladnie, masz racje to raczje nie bedzie trudne, ale jak Hao pisal, wymaga przebudowy calego interejsu, to czyz nie lepiej zrobic wg. Ciebie jakas zbedna rzecz (jabber, tlen, rozne poprawki) i od czasu do czasu zajac sie nowym ui czy isc cala para w ui wypuscic jakis "badziew" ktory bedzie mial multum bledow bo tego bedzie sie domagalo k.spolecznstwo, pomysl troche, Hao wg. mnie obral dobra droge, ale teraz chyba sie bedzie musial spieszyc bo duzo osob takich jak Ty zaczyna zalic sie na brak opisow pod kontaktem.
Znam osoby ktore specialnie wylanczaja opisy bo im np przeszkadzaja wiec to nie jest wcale taka rzeczy ktorej konnekt potrzebuje nagle

PS. sorka jesli cos zamotalem albo cos w tym rodzaju ale walsnie zamierzalem isc spac i jzu prawie spie ale zobaczylem ze ktos cos napisal i pomysallm ze tez cos napisze tongue.gif
iSiEk
Hao też pisał ze jak bedzie wersja 0.7 konekta to bedzie trzeba wproawadzić zmiany we wtyczkach tych co są bo poprostu nie bedą działały, wiec na miejscu Hao w tym momencie poprawiałbym tylko takie błedy w konekcie które powodują krytyki i zajał sie wersją 0.7 a nie tworzył coś co bedzie używało mało osób (ale nie mam nic przeciwko, oczywiście niektórym moze być to bardziej potrzebne niż opisy no i dla nich respekt) ale takie jest własnie moje zdanie, moze sie myle ale tak uważam...
Olórin
Moim zdaniem decyzja hao o zrobieniu teraz Service Discovery ma strategiczne znaczenie ;-). Kiedy konnekt stanie się "pełnosprawnym" klientem jabbera z pewnością przybędzie mu użytkowników wśród których znajdzie się jakis programista z nadmiarem czasu smile.gif Pozatym trzeba będzie wprowadzić obsługe wielojęzyczności smile.gif Tak ja to sobie widze


QUOTE
Poza tym TIP też nie jest bez wad - obcina statusy i uid'y, więc jako takiej dobrze działającej alternatywy nie ma...


Zmień rozmiar czcionki/czcionkę, napewno pomoże.

QUOTE
To już sie robi powoli irytujące, przecież taki bajer nie może być trudny do zrobienia...

To kwestia przerobienia całej listy kontaktów...
Aule
A ja wam muszę powiedzieć, że jestem jeszce w gimnazjum, a mam około 20 kontaktów jabberowych(ok 10 to osoby z forum) smile.gif I jeżeli mam alternatywe: gadać przez gg, jabbera, czy tlena to wybieram tlena lub jabbera. GG dla niektórych kontaków mam tylko po to, żeby pliki im przesyłać.
sleesh
A ja mam 22 kontakty jabberowe :] I co, podskoczysz? ;P
MrMacphisto
QUOTE(UNK)
jakbys czytal forum to bys wiedzial ze statusy opisowe znajda sie na 80% w wesji 0.6.20 czy 0.7

No taaak, a kiedy się ona pojawi ?? Teraz przecież dorabia się wtyczkę do Jabbera.
Ja mówie o chwilowym rozwiązaniu, bo już mnie to zaczyna wkurzać jak, większość osób rezygnuje z konnekta, bo nie ma tych statusów!

QUOTE(UNK)
Znam osoby ktore specialnie wylanczaja opisy bo im np przeszkadzaja wiec to nie jest wcale taka rzeczy ktorej konnekt potrzebuje nagle

Fajnie, ale mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawe, że te osoby są w mniejszości !!

QUOTE(Olórin)
Kiedy konnekt stanie się \"pełnosprawnym\" klientem jabbera z pewnością przybędzie mu użytkowników wśród których znajdzie się jakis programista z nadmiarem czasu

Według mnie szybciej znajdzie się taki, po wprowadzeniu opisów pod kontaktami!! O to pyta zdecydowanie więcej osób i nie sądzę, żeby nagle tylko osoby, które używają Jabbera miały robić wtyki!!

QUOTE(Olórin)
Zmień rozmiar czcionki/czcionkę, napewno pomoże.

No naprawdę świetne rozwiązanie!! Ktoś instaluje konnekta i odrazu musi kombinować, żeby coś było widać w Tipie... super!! Pozatym, żeby coś było widać to trzeba dać czcionkę 6pkt (co też nie zawsze pomaga laugh.gif ) ... nie dziękuję !!

QUOTE(pz16)
A ja wam muszę powiedzieć, że jestem jeszce w gimnazjum, a mam około 20 kontaktów jabberowych(ok 10 to osoby z forum)

Myślisz, że wiele jest osób takich jak Ty, które mają znajomych na forum konnektowym i akruat używają Jabbera ??

QUOTE(sleesh)
A ja mam 22 kontakty jabberowe :] I co, podskoczysz? ;P

Do czego zmierzasz Sleesh?? Jakiś wyścig szczurów czy co ??
Olórin
QUOTE
QUOTE(UNK)
jakbys czytal forum to bys wiedzial ze statusy opisowe znajda sie na 80% w wesji 0.6.20 czy 0.7

No taaak, a kiedy się ona pojawi ?? Teraz przecież dorabia się wtyczkę do Jabbera.
Ja mówie o chwilowym rozwiązaniu, bo już mnie to zaczyna wkurzać jak, większość osób rezygnuje z konnekta, bo nie ma tych statusów!

Rozwiązanie chwilowe jest bez sensu! Jak robić to już raz a dobrze

QUOTE
QUOTE(UNK)

Znam osoby ktore specialnie wylanczaja opisy bo im np przeszkadzaja wiec to nie jest wcale taka rzeczy ktorej konnekt potrzebuje nagle

Fajnie, ale mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawe, że te osoby są w mniejszości !!
Zdziwił byś się smile.gif

QUOTE
Według mnie szybciej znajdzie się taki, po wprowadzeniu opisów pod kontaktami!! O to pyta zdecydowanie więcej osób i nie sądzę, żeby nagle tylko osoby, które używają Jabbera miały robić wtyki!!

Nie mówie tylko, ale jeżeli K będzie pełnosprawnym klienem jabbera wielu ludzi sie na niego przesiądzie (mają gg,tlena, jabbera w jednym). Pozatym to otwiera drogę na świat smile.gif)))

QUOTE
QUOTE(Olórin)
Zmień rozmiar czcionki/czcionkę, napewno pomoże.

No naprawdę świetne rozwiązanie!! Ktoś instaluje konnekta i odrazu musi kombinować, żeby coś było widać w Tipie... super!! Pozatym, żeby coś było widać to trzeba dać czcionkę 6pkt (co też nie zawsze pomaga laugh.gif ) ... nie dziękuję !!

Niekoniecznie zmniejszać! mozesz też powiększyć, poprostu przy niektórych kombinacjach są problemy, ja mam Lucida Sans Unicode 7pt
piotr.ek
Nalezaloby zastanowic sie, do kogo skierowany jest Konnekt. Do 'miszczow' spedzajacych cale dnie dlubiac cos w windowsie i przynajmniej raz dziennie edytujacych jakis plik .cfg w notatniku, czy do zwyklych userow, ktorym przede wszystkim zalezy na wygodzie i skutecznosci komunikowania sie? Ja na liscie mam cale 3 kontakty jabberowe, przy czym jeden z nich to RedFish (dla programu tv czasem), a drugi to chrome.pl. JEDNA tylko osoba ma u mnie zwykle konto jabberowe, z ktorego zreszta skorzystala ze dwa razy i to na moje zyczenie w celu potestowania wtyczki kjabber tongue.gif Furrore robi natomiast dwutlenek i chyba nie musze zbytnio tlumaczyc nikomu, dlaczego... Jest kolosalna roznica miedzy tymi, ktorzy korzystaja z jabbera i tymi, ktorzy leca na gg/tlenie (mam swiadomosc, ze tlen to zakamuflowany jabber, ale to tutaj nieistotne). Tych drugich jest zdecydowanie wiecej. MY nie jestesmy specjalnie reprezentatywni. Wystarczy spojrzec chociazby na to, ile osob zapisalo sie na forum (3547 w tej chwili), a ile stale cos pisze (kilkanascie? kilkadziesiat to za duze slowo)... Jestesmy garstka maniakow, ktora od dluzszego czasu decyduje za tych kilka tysiecy. To, ze ktorys z nas ma 20 kontatkow jabberowych nic nie znaczy. Coraz czesciej wpada ktos nowy na forum tylko po to, zeby spytac o opisy pod kontatkami - wniosek dla mnie jest jeden - lud sie domaga wink.gif O litaniach z prosbami o te opisy w moim archiwum nawet nie wspomne laugh.gif
MrMacphisto
QUOTE(Olórin)
Rozwiązanie chwilowe jest bez sensu! Jak robić to już raz a dobrze

A kto powiedział, że odrazu chwilowe musi być złe ??

QUOTE(Olórin)
Zdziwił byś się

Masz rację, zdziwiłbym się i to bardzo.

QUOTE(Olórin)
Nie mówie tylko, ale jeżeli K będzie pełnosprawnym klienem jabbera wielu ludzi sie na niego przesiądzie (mają gg,tlena, jabbera w jednym)

No tak, ale ilu ich bedzie ?? laugh.gif

QUOTE(Olórin)
Niekoniecznie zmniejszać! mozesz też powiększyć, poprostu przy niektórych kombinacjach są problemy, ja mam Lucida Sans Unicode 7pt

Chyba w takim razie nie masz na swojej liscie UID'u dłuższego niż 20 znaków. smile.gif

Piotr.ek zgadzam się z Tobą całkowicie...
Według mnie w tym momencie dumne hasło "rózni ludzie, rózne potrzeby, jeden konnekt" jest troszeczkę nie na miejscu... Potrzeby w konnekcie to się załatwia... ale narazie w zamkniętej... wzajemnej grupie adoracji... laugh.gif
mefju
Ja mam na liście 2 kontakty Jabbera. W dodatku te 2 osoby używają Jabbera jako koło ratunkowe, jeśli padnie GG.
Zmierzam do tego, że póki co będzie przybywać "pseudo userów", którzy jabbera będą traktowali jako tylne drzwiczki. Jednak gdy te osoby zauważą, że duża liczba ich znajomych ma jabbera, a GG będzie co chwila padać i robić kolejne upgrade'y typu baner nad listą kontaktów - nie będą się długo zastanawiać i zmienią role gg i jabbera. Jedyny problem to długość trwania tego procesu... - jak tak dalej pójdzie to takie przejście na Jabbera nastąpi za jakieś.... - 6 lat, jeżeli wogóle :|

Pozdrawiam:
mefju
Olórin
[off-topik]mefju - słuszna uwaga z gg. widząc to co się z gg dzieje (kolejne bannery, wzrost cen bannerów) sądze że Foltyn zauważył że gg juz długo nie pociągnie i prościej będzie zgarnąć kasę ile sie da niż zatrudnić kilku programistów i przerobić (czyt. przepisać od nowa) całego klienta (i pewnie serwer smile.gif ). Myślę że za najdalej 2 lata głównym komunikatorem na polskiej scenie może stać się tlen (chyba ze doczekamy się wreszcie K0.7 ;-))
[/off-topik]



QUOTE
A kto powiedział, że odrazu chwilowe musi być złe ??

Chodzi mi o to że takie czy inne rozwiązanie wymaga, nie ukrywajmy jakiegoś nakładu czasu. Jak już liste przerabiać to owszem, trzeba zrobić to czego domaga się tłum wink.gif ale trzeba również pomyśleć o mniejszości (?) tongue.gif czyli zrobić metakontakty (u niektórych robi się już bałagan na liście) a z tym wiążą się pewnie kolejne przeróbki smile.gif
UNK
MrMacphisto probowales kiedys programowac, albo moe robiles bardziej zaawansowana strone, to chyba wiesz ile zajmuje zrobienie czegos od podstawy, to ze konnekt jest nie znaczy ze odrazu mozna wszsytko ladnie zmieniac, niektorych rzeczy nie da sie zmienic tak odrazu (Olórin o tym wspomnial ze) lista bedzie robiona dlugo
Aule
Spójrzmy na userów gg. Raczej nie są to szczególnej klasy programiści, jeżeli jacyś wogle są. Ci bardziej wtajemniczenii przechodzą na tlen'a, bądź jabber'a.
Jestem za opisami pod kontaktami, ale jakos mi ich nie brakuje.
Forum jest ogólnodostępne, więc to, że oni nie chcą uczestniczyć w "tworzeniu" konnekta, znaczy, że są neutralni i ufają forumowiczom.
MiLKA
ze niby jak??? o czym ty znowu rozmawiasz? Znam wielu dobrych programistow C, C#, PHP lub Perl, ktorzy ze zwyklego lenistwa albo z niecheci do przerywania sobie pracy rozmowami uzywaja GG. Znam tez takich ktorzy wogole nie maja komunikatora (oczywiscie coraz wiecej ich przerabiam na konnekto-userow, ale sa tez i tacy co nie chce) bo nie chce by im ktos przeszkadzal, albo w firmie nie moga miec.... sa rozne powody. Puenta akapitu: Z pelna smialoscia moge powiedziec, ze takze wsrod uzytkownikow oryginalnego GG sa zdolni ludzie!!

Jesli chodzi o migracje potencjalnych wtyczkopisarzy, to wydaje mi sie, ze to jest tylko marzenie. Jak sie pojawia (bo to jest pewne ze sie kiedys pojawia) opisy pod kontaktami, metakontakty i drzewko (na te dwa ostatnie czekam, ze az normalnie nie wiem jak bardzo, Hao powiedz jak metakontakty zrobic to moze cos pokombinuje ;p) zwiekszy sie tylko liczba zwyklych szarych uzytkownikow, dla ktorych Konnekt bedzie lepszym klonem GG (nie obrazajac nikogo a zwlaszcza Hao) z lepszymi bajerami i ladniejszym wygladem. To bedzie jedynie zwiekszenie szans na rynku komunikatorow polskich. Zas wprowadzenie Service Discovery i pelniejsza implementacja protokolu Jabberowego stawic moze Konnekta jako pretendenta do trona klientow Jabberowych dostepnych pod windowsa. Nie, nie mowie tego jako "fanatyk". Rynek windowsowych klientow jest opanowany przez dwa (moze trzy) komunikatory: PSI i JAJC (jako trzeci moze byc Rhymbox na wpol z Miranda, celowo pomijam WPK bo to jest komunikator portalowy). Zaden z nich nie jest tak dopracowany jak Konnekt, nie posiada tak rozbudowanego API. Ale kazdy z nich posiada jedna podstawowa ceche powalajac Konnekta obecnie na kolana - prawie-pelna implementacje prokolu Jabbera (jak narazie zaden komunikator nie ma pelnego ;p).
MrMacphisto
QUOTE(UNK)
MrMacphisto probowales kiedys programowac, albo moe robiles bardziej zaawansowana strone, to chyba wiesz ile zajmuje zrobienie czegos od podstawy, to ze konnekt jest nie znaczy ze odrazu mozna wszsytko ladnie zmieniac, niektorych rzeczy nie da sie zmienic tak odrazu (Olórin o tym wspomnial ze) lista bedzie robiona dlugo

UNK chyba mnie nie zrozumiałeś... Ja cały czas mówie o chwilowym rozwiązaniu tego problemu!!
Nie mówie tu o metakontaktach drzewkach i innych bajerach... a programować programuję ale w AS2 aktualnie.

QUOTE(pz16)
Spójrzmy na userów gg. Raczej nie są to szczególnej klasy programiści, jeżeli jacyś wogle są. Ci bardziej wtajemniczenii przechodzą na tlen'a, bądź jabber'a.

Nie no stary rozwaliłeś mnie teraz!! Te wnioski to na jakiej podstawie ??
Olórin
QUOTE(MrMacphisto)
UNK chyba mnie nie zrozumiałeś... Ja cały czas mówie o chwilowym rozwiązaniu tego problemu!!

Na 99% trzeba by zmienić kontrolkę listy kontaktów, z tym wiąże się sporo przeróbek żeby to dostosować, i po co to ? Żeby za 2 miesiące przerabiać ? nonsens...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.