Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: MetaK
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3
thade
QUOTE(dulek000 @ 14.08.2006 - 08:54) *

Zmień grupę, żeby odświerzyć listę - to powinno ukrywać.


Tak, ukrywa, ale tak jak pisałem ukrywa też kilkukrotne wciśnięcie przycisku "Pokazuj podkontakty". W każdym razie nie o to chodzi, w końcu nie będę po każdym starcie konnekta zmieniał grupy, żeby kontakty poznikały. Póki co tymczasowo rozwiązałem problem robiąc zakleszczone metakontakty. Władowałem 4 metakontakty (po 4 kontakty w każdym) pod jeden i ten ukryłem.

Mimo wszystko byłbym wdzięczny za wyjaśnienie, czy te 4 kontakty na jeden metakontakt to limit zamierzony, czy też nie i czy wszyscy tak mają.
Aule
Nie mogę wymusić na liście kontaktów całkowitego przeładowania ze strony programowej(niby coś jest, ale nie działa). Jedynym sposobem jest przeładowanie jej zmieniając grupę.
Może masz ustawiony limit w ustawianiach? U siebie nic takiego nie zauważyłem.
thade
//Nie cytować ostatniego posta!!!

W ustawieniach mam tylko 4 opcje i żadna nie dotyczy limitu kontaktów dla metakontaktu. U mnie dzieje się tak: dodaję 5 kontaktów do jednego metakontaktu, klikam na niego prawym przyciskiem myszy, wybieram więcej i konnekt się wykrzacza. Jeśli u Ciebie tak nie jest to się biorę za analizę logów i wyłączanie potencjalnie konfliktowych wtyczek. Potwierdź proszę, że u Ciebie wykonanie powyższych czynności nie powoduje żadnych błędów.

Jeśli poradzę sobie sam z tym problemem, wnioski dam w tym wątku i może się komuś przydadzą.

Dopisane: nie poradziłem sobie sam... dałem temat w dziale problemy, bo tutaj nie mogę dodać załącznika...
smash
czy daloby sie zrobic by metakontakt tworzyl drzewko cos jak grupowanie w tlenie

ze po kliknieciu w metakontakt 2 razy otwieraja sie podkontakty

cos tego typu:

przed kliknieciem

< METAKONTAKT


i po kliknieciu

> METAKONTAKT
  • tlen
  • gg
  • actio
  • aqq

denerwuje mnie tez ze jak przenosze do metakontaktu jakis kontakt przez przeciaganie to owszem dodaje go do metakontaktu ale stary kontakt zostaje i tak mam 2 numery stary i ten sam w metakontakcie... to troche irytujace.
zhvir
odpowiedź jest prosta: jakby się dało to byłoby tak zrobione
trzeba czekać na nową kontrolkę listy kontaktów, która wg krążących plotek zbliża się drobnymi/wielkimi(?) krokami ;)
Aule
To co ma usuwać wszystkie kontakty jak sie nowy chce przeciągnąć, bo nie za bardzo rozumiem po co ma być takie usuwanie...
Akira
A co myślicie o umieszczanie kontaktów w meta w postaci drzewka? cos takiego:

Kontakt meta (bez sieci)
___*GG dsoamsa
___ *Tlen sodmaod
___*Jabber sofmsdaof
___*AQQ sdaidsa
Kontakt meta (bez sieci)
___*GG dsoamsa
___*Tlen sodmaod
___*Jabber sofmsdaof
___*AQQ sdaidsa

Co o tym myslicie?
zhvir
myslimy że takie coś to tylko w erze... tzn w 0.7 wink.gif
ale a miałem ostatnio inny pomysł dot. metakontaktów tylko muszę go zwizualizować co mi troce zajmie ale może sie nim jeszcze dzisiaj podziele
Aule
QUOTE(Akira @ 19.08.2006 - 09:59) *

A co myślicie o umieszczanie kontaktów w meta w postaci drzewka? cos takiego:

Kontakt meta (bez sieci)
___*GG dsoamsa
___ *Tlen sodmaod
___*Jabber sofmsdaof
___*AQQ sdaidsa
Kontakt meta (bez sieci)
___*GG dsoamsa
___*Tlen sodmaod
___*Jabber sofmsdaof
___*AQQ sdaidsa

Co o tym myslicie?

Było tyle razy o tym, że już się nawet nie chce odpowiadać, zobacz, ktoś o to samo dokładnie pytał 3 posty wyżej nad Twoim i dostał odpowiedź....

Poza tym, jest nowa beta na centralce.
Akira
sorry nie czytalem poprzednich postów
rav_
Ja mam taki problem, robie nowy Metakontakt, dodaje do tego nowego metakontaktu, 3 kontakty z sieci poczta, OK działa. Klikam na rozmowe z userem jabbera, OK. otwiera sie rozmowa w zakładkach, klikam na metakontakt wybierajac jedna pozycje z sieci poczta, OK, klikam na jeszcze jedną pozycje, OK, robie raz jeszcze to samo i... boom, wywala K.
robi się to jak chce rozmawiac z 3 osobami z tego samego metakontaktu.
Limit pozycji mam na 0.
Problem wystepuje nawet gdy mam odpalone 2 wtyczki, jabber i MetaK

"Grupa 116100 już istnieje!"

Najnowsza beta.
Logi:
Kliknij, aby zobaczyć załącznik (konnekt_live_06_08_20_04_.log)
ze0x
Dokładnie ten sam problem co kolega wyżej wink.gif
Aule
Ja nie wiem, u mnie działa... Ilu kontaktów bym nie włączał, to działa.
Lukas77
U mnie nagle kontakty Metak'a przestały się odświeżać, po zmianie aktywności kontakt wciąż jest na dole listy i nie zmienia się data ostatniej aktywności.
Ktoś spotkał sie już z tym problemem?
SkkF
Buga jakiegoś znalazłem. Najpierw dodałem metakontakt - kontakt z gadu-gadu i jabbera. Był niewidoczny.

Najpierw wysłał mi kilka wiadomości i krytyk. Właczam konnekta i to samo. Potem ja mu coś napisałem też ok 5 wiadomości i też krytyk.

Potem pisze do niego coś w stylu:
coś mi się je*ie
z konnektem
eee?
co jest
bla
gfas
ble

W każdym razie coś takiego, ale rezultat: (screen)


A do niego doszło:
CODE

Ja: (18:27)
super, w jakim to programie?
skkf: (18:28)
cos mi sie je*ie
[18:28] status Niedostępny
[18:29] status Dostępny "Dzisiaj o 22:30 TVN!"
(18:29)
eee
Tomek
Tomek
Ja: (18:29)
CO>>


Po usunięciu metakontaktu wszystko powróciło do normy.
Aule
Tome jest metakontaktem? Z wiadomościami przez "łączone" okienko zawsze był problem.
SkkF
Nie cytujemy ostatniego posta

Tak, Tomek był metakontaktem.
Aule
Jako tymczasowe rozwiązanie proponuje wyłączenie opcji "Pokazuj wiadomości (...)" i "Domyślnie otwieraj wspólne okno".
SkkF
To w takim razie, jeśli wspólne okno nie działa, to jakie jest zastosowanie tej wtyczki?
Spass
To chyba oczywiste. Zamiast 2 (lub więcej) kontaktów tej samej osoby na różnych sieciach, mamy jeden wspólny, który nie zajmuje niepotrzebnie miejsca na liście kontaktów.
Aule
I po to ta wtyczka w ogóle powstała, dla mnie takie rozmowy są tylko dodatkiem. Jest tak jak w komórkach: kontakt może mieć dużo numerów, jak chcemy wysłać sms'a wybieramy na który numer to zrobić, komórka tego za nas nie robi. Rozmowy w łączonym okienku przy obecnej kolejce wiadomości są robione dość okrężna drogą i łatwo się psują.
Varabi
Dla metakontaktów nie działają indywidualne style okna rozmowy. sad.gif
Aule
A i pewnie, że nie działają, bo dotycza tylko okna metakontaktu, a nie okien podkontaktów. Można zrobić ew przestawianie stylu dla podkontaktów.
Varabi
O! Dzięki. smile.gif
Trzeba było kliknąć na więcej dla metakontaktu, potem jeszcze raz na więcej dla każdego podkontaktu i ustawić oddzielnie.

Używałem jakiejś wczesnej wesji tej wtyczki kiedyś, wywalało się wszystko. Wczoraj zainstalowałem 0.0.3.11. Na razie działa stabilnie i nic złego się nie dzieje. Oczywiście po wyłączeniu domyślnie otwieraj wspólne okno i pokazuj wiadomości od metakontaktu w jednym oknie. tongue.gif Ale i tak, Aule, odwaliłeś kawał dobrej roboty! Gratulować. biggrin.gif
ikari
QUOTE(Spass @ 25.12.2006 - 19:11) *
Zamiast 2 (lub więcej) kontaktów tej samej osoby na różnych sieciach, mamy jeden wspólny, który nie zajmuje niepotrzebnie miejsca na liście kontaktów.
Ale próba dotarcia do innej niż domyślna sieci podkontaktu bywa koszmarem. U mnie w 80% przypadków prawoklik na metakontakcie powoduje wysypanie się całego konnekta. Błąd znany od miesięcy, albo i dłużej, ale wtyczka nie jest już chyba aktualizowana...
zhvir
wersja pierwsza: aktualizacje są i będą -> ostatnia beta MetaKa jest z września 2006 więc nie jest tak źle
wersja druga: aktualizacji już nie będzie bo Aule czeka na K 0.7 w którym metakontakty mają być wbudowane wink.gif
dulek000
ikari: To troszkę średnie rozwiązanie, ale można wyszukać potrzebne kontakty SzuKaczem i stamtąd dostać się do ich właściwości albo menu.
Aule
Błąd zazwyczaj ma przyczynę i skoro nie ma aktualizacji znaczy, że autor nie obserwuje tego błędu u siebie. Logi, Logi.
ikari
Aule, ale ten blad byl juz chyba bardzo dawno zglaszany. To ten, gdzie po dwukrotnym kliknieciu metakontaktu prawym przyciskiem wyskakuje Ci, ze grupa już istnieje (lub cos w podobie), zamyka konnekta i sugeruje wylaczenie wtyczki.

było tutaj: poprzednia strona TEGO tematu wink.gif

Błąd nie generował standardowego okienka z logiem - jak sypnie sie nastepnym razem to sprawdze i zerkne, czy w pliku czegos na ten temat wiecej nie ma.
O, blad jest banalnie prosty do powtorzenia. Pierwszy z brzegu metakontakt, tlen + gg, klikam prawym - pokazuje menu, klikam znowu - wywala blad. Załączam początek (lista pluginów) i końcówkę (crash) loga...

link (nie mialem pola do uploadu zalacznika tongue.gif)
Aule
No ja u siebie mogę klikać więcej niż dwa razy na jeden metakontakt bez wywałki, więc takie naprawianie błędu jest dla mnie utrudnione. Poprobujcie sprawdzić, czy kolejność wtyczek nie ma tu znaczenia, albo powyłączajcie niektóre z nich. Bez tego niewiele dam rady zrobić, bo nie dam rady powtórzyć tego u siebie.
ikari
To może w drugą stronę. Co oznacza komunikat "Grupa 116100 już istnieje!" ? Zauważ, że obaj mamy w błędzie ten sam numer grupy... może jakiś znaczący smile.gif
Albo daj src i odpali się jakoś z debuggerem? wink.gif
Aule
Nie, bo tego rodzaju błąd wskazuje raczej nie na pomyłkę stricte programistyczną, a raczej na przeoczenie, które na moje oko nie występuje, bo wszystkie akcje są odpowiednio usuwane, ale ui pomimo tego twierdzi, że dalej istnieją. Jedynym rozwiązaniem z mojej strony jakie widze, to pewne uwstecznienie i robienie tych akcji na sztywno. Innym niezależnym ode mnie jest naprawienie ui, które chyba po przeróbkach związanych z menu ma jakieś małe błędy.

Edytowane: Na becie nowa wersja (0.0.3.12) link
ikari
Wprawdzie jesli mialem '0' w ilosci pozycji to sypal sie nadal, ale zmienilem na 3 (wiecej chyba nie mam) i wydaje sie dzialac...
lukaszgl
U mnie występował problem z usunięciem podkontaktów z metakontaktu.
Jeżeli były dwa to spokojnie jeden dało się usunąć, natomiast ten który zostawał był już nie do usunięcia... cały czas dostawałem krytyka.

Pozwalam sobie wkleić kawałek z logów bo nie widziałem możliwości dodania pliku.

CODE
## [MetaK]         StatCntChange
## [kAQQ]         24011
## [MetaK]         [MK] Wypelnianie
## [MetaK]         Wypełnianie ListView
## [MetaK]         Pobieranie CNT_DISPLAY
## [MetaK]         koniec fcji
## [MetaK]         Koniec wypełniania
## [tabletKa]         Tabs::SubclassProc - WM_SETTEXT: "Starosta gr3, Karola
## [wXP UI]        * fillList Start
## [wXP UI]        * fillList End

Locking...
Lock applied

Critical Structured Exception caught. Preping more info...

Access Violation
--------------------
Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x01FD1EBD in the main Thread.
Information: can't read 8

inIM: 10117(0x12eb10 , 0x0)(30B) [MetaK->wXP UI]

Stack trace:
.00001EBD  [MetaK_0.0.3.12]
.00001501  [MetaK_0.0.3.12]
.0000CF27  [MetaK_0.0.3.12]
.0000D748  [MetaK_0.0.3.12]
.00013A8A  [konnekt_0.6.22.137]
.0000FA1F  [ui_0.1.22.54]
.00008734 GetDC+0x0000006D [USER32_5.1.2600.2622]
.00008816 GetDC+0x0000014F [USER32_5.1.2600.2622]
.0000C63F IsWindowUnicode+0x000000A1 [USER32_5.1.2600.2622]
.0000E905 CallWindowProcA+0x0000001B [USER32_5.1.2600.2622]
.0000EF0C  [MetaK_0.0.3.12]
.00008734 GetDC+0x0000006D [USER32_5.1.2600.2622]
.00008816 GetDC+0x0000014F [USER32_5.1.2600.2622]
.0000B89B GetParent+0x0000016C [USER32_5.1.2600.2622]
.0000B903 SendMessageW+0x00000049 [USER32_5.1.2600.2622]
.00027344 Ordinal384+0x0000B4A4 [COMCTL32_6.0.2900.2982]
.00027426 Ordinal384+0x0000B586 [COMCTL32_6.0.2900.2982]
.0002972B Ordinal384+0x0000D88B [COMCTL32_6.0.2900.2982]
.00008734 GetDC+0x0000006D [USER32_5.1.2600.2622]
.00008816 GetDC+0x0000014F [USER32_5.1.2600.2622]
.0000C63F IsWindowUnicode+0x000000A1 [USER32_5.1.2600.2622]
.0000E905 CallWindowProcA+0x0000001B [USER32_5.1.2600.2622]
.0004F85F public: static class Stamina::LibInstance & __cdecl Stamina::LibInstance::get(void)+0x00016847 [ui_0.1.22.54]
.00008816 GetDC+0x0000014F [USER32_5.1.2600.2622]
.000089CD GetWindowLongW+0x00000127 [USER32_5.1.2600.2622]
.00008A10 DispatchMessageW+0x0000000F [USER32_5.1.2600.2622]
.0001E097 IsDialogMessageW+0x000000DB [USER32_5.1.2600.2622]
.0002C6AB IsDialogMessageA+0x0000004A [USER32_5.1.2600.2622]
.00014EEA  [konnekt_0.6.22.137]
E83C8025




## [CORE]         Aborting...
Aule
Swoją drogą, po co Ci pusty metakontakt? Zobaczę u siebie.

"0" oznacza, że żadna pozycja nie jest tworzona statycznie, więc wychodzi na to samo co przy starej wersji. Do poprawki ui sugerowałbym używanie tam liczby większej od 0.
lukaszgl
W założeniu nie miał być pusty...
Coś mnie jednak skusiło żeby pobawić się dodawaniem i usuwaniem podkontaktów.
Chciałem sprawdzić czy da się bezproblemowo jeden metakontakt przerobić na inny.
Tak czy inaczej nieźle mnie to zaskoczyło za pierwszym razem, a że problem się powtarzał to i zgłosiłem.

Czy usunięcie metakontaktu zawsze powoduje sytuacje po której nie mogę dodać podkontaku spowrotem?
Pytam dlatego że gdy usunąłem metakontakt z jednym podkontaktem automatycznie wykasowało mi dany podkontakt i co ciekawsze nie mogłem go spowrotem dodać do listy już jako normalnego kontaktu gg. Pomogło dopiero wczytanie listy kontaktów exPIMP-em (zaznaczam że nie restartowałem w międzyczasie konnekta).
.misiek
Metak ustawia flage niewidzialnosci jak jakis kotakt dodasz do metaka wink.gif
I pozniej ja usuniesz metakontakt to podkontakty zostaja na liscie choc ich nie widac sad.gif

Jesli wyexportujesz taka liste z tymi 'niewidocznymi kontaktami' expimp'em to znajdziesz te kontakty ktore 'zniknely' po usunieciu metaka wink.gif
Tylko beda one mialy pole <metak></metak> [czy cos w ten desen] gdzie bedzie ustawiona 1. Jesli ja recznie zmienimy na 0 i zapiszemy oraz taka liste spowrotem wczytamy expimp'em kontakt sie pojawi.

To sa moje spostrzezenia z ok poczatku 2006 roku tongue.gif Teraz nie uzywam metak;a ale z tego co piszesz to widze ze nic sie nie zmienilo :]
Aule
Od początku tamtego roku zmieniło się i to dużo.
Pawu
nie wiem czy to moja wina że coś "spartoliłem" ale jak dodam tlena i GG do jednego metakontaktu to jak napisze w okienku metakontaktu wiadomośc do dochodzi do nadawcy, ale z powrotem już nie otrzymam wiadomości. i też jeśli nie włącze konkretnego kontaktu (tlen czy gg) to nie dowiem się że ktoś coś do mnie pisał..

mam nadzieję że za bardzo nie namieszałem.
Eli
A ja mam takie pytanie:
1. Czy nazwa/adres kontaktu ma jakieś znaczenie? Tzn. tam gdzie w 'więcej' wpisany jest np. numer gg. Gdy tworzę nowy metakontakt z menu zostawiam to pole puste, ale przy tworzeniu przez 'drag&drop' wpisywana jest tam jakaś liczba.

OK, już wiem. Nie było pytania.
ved
To ja mam pytanie zasadnicze - jak zrobic metakontakt bo ni .... nie widze a lukam juz z 5minut, mam metakontakt i co dalej? jak podpiac adresy?
Nigdzie nie mozna tego znalezc no na boga!

Down: probowalam wczesniej i nie szlo, ale dzieki:)
Dexterxx
Przeciągnij jeden kontakt na drugi...
ved
Dobra a co zorbic zeby ikonke wyswietlalo normalna a nie ta domyslna w sensie nie widze statusu (wlaczenie Podmieniaj ikonke w opcjach nie dziala)?
Sad
Nie ustawiało się tego w opcjach MetaK'a czasem? wink.gif
WinterWolf
Ja mam ten sam problem co Pawu... Jego sprawa opisana jest na poprzedniej stronie tego tematu... Od roku nikt nie odpowiadał na ten problem.

Pokrótce:
Gdy pisze do dowolnego podkontaktu pojawia się tylko pierwsza moja wiadomość na ekranie. Reszta jest niewidzialna... U mnie... Bo do nadawcy nie dociera w ogóle. Poza tym co do powiadomień - słyszę, że ktoś do mnie napisał, ale nie wiem kto, bo nic nie miga, a bardzo często póki okienko jest zamknięte nawet nie dochodzi wiadomość... Ktoś wie jak to naprawić?
Aule
Najłatwiej nie ustawiać jednego okienka do wszystkich, a pozostać przy wielu. Może tego nie widać, jak w przypadku TabletKi, ale uzyskanie tego efektu wymaga "hacków", które nie zawsze działają,
T.Z
QUOTE(WinterWolf @ 17.06.2008 - 21:42) *

Ja mam ten sam problem co Pawu... Jego sprawa opisana jest na poprzedniej stronie tego tematu... Od roku nikt nie odpowiadał na ten problem.

Pokrótce:
Gdy pisze do dowolnego podkontaktu pojawia się tylko pierwsza moja wiadomość na ekranie. Reszta jest niewidzialna... U mnie... Bo do nadawcy nie dociera w ogóle. Poza tym co do powiadomień - słyszę, że ktoś do mnie napisał, ale nie wiem kto, bo nic nie miga, a bardzo często póki okienko jest zamknięte nawet nie dochodzi wiadomość... Ktoś wie jak to naprawić?


Miałem to samo. Po prostu zmień "tabletKe" na starszą. Ja wgrałem tą najwcześniejszą i wszystko chodzi cacy.. tongue.gif
damien
Mam problem polegający na tym, że po jakimś czasie ikonka metakontaktu zmienia się na ikonkę "dzieloną" kZmieniacza, lub gorzej ikonkę konnekta, taką czarną oznaczającą "niepołączony" (styl arkcrystal). Nie zaobserwowałem zależności, kiedy te ikonki się włączają. Faktem jest, że np. podczas gdy jeden z podkontaktów (jabber) jest włączony, a drugi (gg) jest niedostępny, włącza się taka ikonka "niepołączony" - przypominam - ikonka konnekta! A powinna przecież Jabbera ew GG.

Ostatnia wersja z jaką miałem takie problemy to beta 0.0.1.3.
Podana w tym temacie 0.0.3.14 w ogóle się nie uruchamia i na pewno nie koliduje z innymi wtyczkami, ponieważ wyłączyłem wszystkie inne.
Dlatego mam prośbę o wrzucenie jakichś innych wersji, wcześniejszych. Niestety 0.0.1.5 nie da się pobrać ze strony Autora. Być może ona ma poprawiony ten błąd.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.