Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: MetaK
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3
Spass
wreszcie ktoś kompetentny wział sie za poprawki.
czekam(y) na rezultaty.

czuję się połechtany tongue.gif

EDIT: Aule, w którym miejscu nazwałem Cię niekompetentnym?
Aule
Skolima: Ty myślisz, że ja tak nie robie?. Nie ustawiam im aktywności, ale lista odświeżana jest przy każdej okazji, bo to na tym polega jej działanie.

Do Spassa: Czy ty rozumiesz co to brak czasu? Mi nie przeszkadzało to, że one nie mają znków zapytania, więc nawet nie próbowałem tego zrobić. I prosze, nie nazywaj mnie niekompetentym...
atol
nie czepiajcie sie chłopaka.
1) Dziś dzień dziecka
2) Bierze sie za coś co nikt nie chciał ruszać, a jak już mu to wyszło to niestety dalej nie rozwijał (mówie tu o metakontaktach w sprzataczce).
Mi na szczeście beta 0.0.1.2 działa jako tako ale działa (nie nażekam brakuje mi tylko możliwości wysłanie sms przez pklik na metakontakcie).
Zrobił kawał dobrej roboty a ktoś na niego najeżdza. Powinniści sie cieszyć że ktoś sie za to wzią i coś wydał co działa (lepiej czy gorzej ale działa).
riddle
Ale chyba już 0.0.1.3 jest na becie pz16ta?
atol
wiem, lecz jak działa stabilnie to po co zmieniać?
Pozatym zoasała naprawiona jedna rzecz której i tak nie używam.

---EDIT---

Wiem już jak "zmusić" Metakontakt do zauważania numeru kom, tak by po kliknieciu ppm otrzymać opcje wysłania SMS-a. Niestety wszystkie kontakty z "wesołej gromadki metakontaktowej" musza posiadac uzupełnone pole z telefonem. Niestety nie wystarczy że sam metakontakt ma ustawiony numer telefonu. Mozna by to naprawić?
Aule
QUOTE(atol @ 1.06.2005 - 23:32)
nie czepiajcie sie chłopaka.
1) Dziś dzień dziecka
*


Nie obchodzę wink.gif Dziękuję za obronę smile.gif

Atol:U mnie działa z samym meta wypełnionym.
atol
własnie tego sie obawiałem, już załaczałem screeny że tak nie działa niestety. Może nie ta wersja wink.gif zrobie update do 0.0.1.3 i dam znać.

wracam do 0.0.1.2 bo ikonki zaczeły wariować, wszystko jest pomieszane :/

--BUG--

Po usunieciu metakontaktu kontakty nie są "wypisywane z indeksu" tego kontaktu. musze zaznaczyć by były podkontakty widoczne bym widział te kontakty. WTF że tak powiem, teraz nie moge dodać kontaktu do metakontaku :/
Spass
QUOTE(Aule)
Osobiście uważam, że dużo waszych kłopotów wynika z nieumiejętności obsługi.
tak więc atol, po prostu nie umiesz obsługiwać tej wtyczki i tyle... wink.gif

daj znać jak Ci ikonki przestaną wariować i napisz jak to naprawiłeś, bo u mnie był ten sam problem i sobie z tym nie poradziłem. wacko.gif u mnie wogóle zaczeło sie dziać niezłe "eldorado" z tą wtyczką. musiałem z niej zrezygnować niestety.
ruszałeś może opcje "Podmieniaj ikonkę na ikonę kontaktu domyślnego"??
riddle
Atol, spróbuj po każdej modyfikacji restartować. Aule się może oburzać, ale tak doszedłem do ładu składu z MetaK.
@ndy
Jeżeli osoba[metakontakt] stanie się niedostępna to na liście widnieje dalej jako dostępna :]. Dopiero restart K. pomaga.
Czy da się przeprowadzić konferencje z dwoma metakontaktami?
arkadyjczyk
Nie jest wymagany restart. W większości przypadków wystarczy zmienić grupę na inną i powrócić. Co do dodawania kontaktów. Jeżeli nie możesz dodać kontaktu to spróbuj włączyć pokazywanie ukrytych. Później wejdź we właściwości tego ukrytego i pod uidem masz checkboxa "kontakt ukryty", odznacz to. Wtedy będziesz mógł dodać dany kontakt do meta.
atol
aby ikonki nie wariowały treba mieć 0.0.1.2 wink.gif

musze zrobić reinstalkę konnekta bo mi coś namieszały te metakontakty :/ ale o tym już pisałem wiec pamiętajcie NIE USUWAJCIE METAKONTAKTU GDY SĄ W "JEGO POSIADANIU" ZWYKŁE KONTAKTY bo robi sie szopka smile.gif

Gdybyście jednak zrobili takie coś i usuneli metakontakt to i dalej ukrywało by wam kontakty to jest na to rada. Expimp-em trzeba wyeksportować liste kontaktów potem ją edytować i zaminić
CODE
<cell name="Składowa Metakontaktu">1</cell>

na
CODE
<cell name="Składowa Metakontaktu">0</cell>


i zaimportować tą liste... działa biggrin.gif
arkadyjczyk
Można usunąć, tylko trzeba później powyłączać to ukrywanie dla każdego podkontaktu tak jak opisałem wyżej. Ćwiczyłem to na jednej nie publikowanych wersji.
.nomis
MetaK często (nie zawsze) ucina opisy metakontaktów przy 70 znaku, tak jakby domyślne było gg.
riddle
arkadyjczyk, w tym temacie już było, że wystarczy zmienić grupę, jeśli u mnie by to działało, to nie pisałbym, że w ostateczności można restartować. Jedno jest pewne - z restartowaniem zadziała na 100%, więc jak ktoś ma problem niech popróbuje tego, ok?
2230093
ja zauważyłem że:
- k.dodatki WhoIs nie działa z meta kontaktami choć w tipie widnieje poprawne ip,
- zdaje sie cale k.dodatki nie teges
- status meta kontaktu bierze się z ostatniej akcji z dołączonych kontaktów (czyli jak z 4 dołączonych pod kontaktów jeden sie robi offline, a reszta jest online to cały meta przybiera postać offline,
- wspomne jeszcze o kopiuj uid
-opisy przydało by sie rozpracować w jakiś sposób (bo niektórzy maja 4 różne, a wyświetlany jest ostatnio zmieniony)
- brak możliwości zakładania konferencji
- i to wyślij plik w jednym metakontakcie jest a w drugim nie
- wyślij maila występuje tylko gdy domyślnym kontaktem jest podkontakt z tlena (wpisanie w opcje kontakt jako głównego maila nie działa)
Po pierwszych minutach tyle zauważyłem, nie znam sie i nie chce być źle zrozumianym ale teraz chyba jest juz wspólna praca kilku autorów różnych wtyczek. Może to są detale ale ktoś to musiał napisać.
Cieszy mnie ta wtyczuchna niech się beta pasie a finala się doczekać nie mogę.
mcjaca
Gdzie jest opcja "pokaz ukrytych"? blink.gif
Spass
mcjaca, w ustawieniach wtyczki MetaK, to jest ta pierwsza opcja od góry - Pokazuj podkontakty metakontaktów (czy jakoś tak)
Lwiczek
Przydaloby się, aby dodane kontaty do meta automatycznie miały dodawane "@ sieć" na końcu, bo w oknie rozmowy potem nie widać z której sieci się korzysta... Na razie trzeba to robić ręcznie...
@ndy
Czy prace z tą wtyczką idą do przodu?
Aule
Prace nad wtyczką chwilowo stoją.
Aule
Czy ktoś z obecną betą ma problemy z menu? Co do statusu to jest on pobierany od pierwszego nie offline'owego kontaktu z listy podkontaktów.
bakerss
Ja mam z ta wersja [1.3] taki problem który czasami wystepuje ;] Pisze sobie normalnie wszystko ok, a tu nagle zacyna sie pokazywac tak:

QUOTE
Ja: (21:06)
0tŰ
(21:07)
đuŰ
!&@t
ŘpŰ


głupie nie? ;] ale wystepuje mi to tylko u osob z którymi gadam przez metak ;]
Aule
Chodzi o rozmowę w jedym okienku? Zobacz obecną wersję, czy ikonka nie wariuje, gdy jest zaznaczone podmienianie.
Spass
obecna wersja beta wtyczki (0.0.1.4) gryzie się u mnie z wtyczką funK

user posted image

gdy wyłącze wtyczke MetaK wtyczka funK ładuje się bezproblemowo
Aule
Ja powiem inaczej, to nie jest błąd MetaK, tylko funK'a... U mnie obie wtyczki działają na raz.
@ndy
Witam, wtyczka ma problem z ukrywaniem kontaktów dodanych do metakontaktu. Przy dodaniu do metakontaktu 3 kontaktów jeden z nich nie jest ukrywany na liście. Tak samo się dzieje przy dwóch czy jednym kontakcie. Myśle, że nie za bardzo zamotałem wink.gif

Czy jest możliwość dodać statusy wszystkich podkontaktów metakontaktu do balonika tip. A nie jak jest teraz tylko domyślnego?

Pozdrawiam
atol
jeśli masz grupy to przeskocz z jednej na 2 a potem pierwotnie do pierwszej, ten bug jest od hohohoho lub jeszcze dłużej (jeśli dobrze rozumiem o co ci chodzi)
@ndy
@atol zależy mi raczej na całkowitym rozwiązaniu problemu. A nie na półśrodkach.
riddle
To jest wersja alfa (developer preview), więc musisz zadowolić się tym co oferujemy. wink.gif
Aule
A jak ja wam powiem, że tego naprawić sie nie da, bo ukrywanie kontaktów i tak robione jest na siłę? Tego bugiem nazwać nie można, po prostu na obecnej kontrolce od listy nic prawie nie da się zrobić. Jedynym sposobem odświerzenia zawartości jest zmiana grupy, czego nie mogę zrobić z poziomu wtyczki, a musi zrobić to sam user.
@ndy
Ehhh szkoda, że nie da się tego zrobić na obecnej kontrolce listy sad.gif Musimy czekać aż hao skończy pisać 0.7...
Aule
W 0.7 metakontakty będa wbudowane chyba.
Olórin
Z tego co pamiętam była możliwość wymuszenia przeładowania całej listy w kontrolce... zdaje sie ze trzebabylo dac w komunikacie od odświerzania listy(IMI_costam) w p1 i/lub p2 1...
Aule
To sie robi przy każdej zmianie, ale nie przeładowuje kontrolki z tablicy zapisanej w pliku, ale z tego co jest obecnie, więc jest bezużyteczne.
.misiek
Jakiś changelog ?? ;>

QUOTE
News RSS Reader: (13:31)
"Pz16 homesite - Beta"
MetaK.dll - 2005.11.29 22:52
http://pz16.alternatywa.info/beta/MetaK.dll



----added----
thx happy.gif
Aule
Hmm, drobna poprawka w kodzie, która powinna zapobiegać wywalaniu sie K przy tworzeniu menusów po raz n'ty, gdzie n>1.
Lukas77
Podmieniłem dll-ka i nadal nic... chciałbym używać metak'a ale u mnie za cholere nie chce działać. Jest dobrze na początku, potem kiedy wysyłam coś do metakontaktu zamiast tego co wpisałem, wysyła się numer metakontaktu (170021255 - jeśli metakontakt ma taki numer) lub pusta wiadomość. Tak kilka razy i konnekt albo się sam zamyka, albo wyskakuje "Runtime Error".
Z tego co widzę to niektórzy używają Metak'a i im działa. Ja nie wiem co jest przyczyną. Specjalnie dla tej wtyczki utworzyłem nowy profil, skopiowałem sobie historie, myślałem że to coś pomoże. Niestety nie... Jakby co to mogę potestować i podesłać logi z tych akcji...
Aule
To możesz przesłać, u mnie działa.
ved
Ja mam dokladnie to samo co Lukas77.
Za kazdym razem gdy pisze do ludzi wyskakuje blad i K sie wyp....la:)
Podpiete kontakty: GG(domyslny), Jabber.
Ryan
Ten sam błąd w obecnej i poprzedniej wersji metaKa przy ładowaniu Konnekta.

Potrzebne dodatkowe informacje do identyfikacji błędu? Jakie?

TIA.
psota
Jakaś inna wtyczka ci się gryzie wink.gif Musisz powyłanczać niektóre i zobaczyć która to
beosia
wyłączyłam wszystkie wtyczki zostawiając jedynie metaKa i dalej ten sam błąd...
Aule
A gdzie masz filtry? Ustaw je jako menu.
T4ndeta
Jak mam zaznaczoną opcje wspolnego okna, nie dochodza wiadomości do kontaktow. Do mnie wszystkie wiadomosci dochodza jak trzeba

T4
Aule
Nowa beta, a nie w niej drag'n'drop na liście kontaktów i dynamiczne tworzenie metakontaktów poprzez upuszczenie jednego kontaktu na drugim. Najlepiej sami sprawdźcie o co mi chodzi. Doszło też kilka poprawek.
Poncio
moj problem z MateK jest opisany http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=8553
Aule
Mam taką małą prośbe. Wyłącz kStatusLoga zamin dasz komukolwiek logi.

Co do tematu, zgłoś się wieczorem na PM'a w sprawie MetaKa ze zwiększoną ilością logów.
thade
Czy tylko ja tak mam, że do metakontaktu mogę dodać maksymalnie 4 kontakty? Jak dodaję więcej to przy używaniu menu tego metakontaktu wyskakuje jakiś błąd i konnekt pada. Logów ani opisu błędu nie załączam, bo może to po prostu jakieś ograniczenie ze strony wtyczki planowane przez autora. Jeśli tak to prosiłbym o zwiększenie limitu.

Poza tym po włączeniu konnekta niektóre kontakty mające w opcjach ustawione "kontakt ukryty" są widoczne na liście kontaktów, dopiero po kilkukrotnym wciśnięciu przycisku "pokazuj podkontakty" znikają. Jednak ten problem będzie nieistotny jeśli uda się coś zrobić z tym akapit wyżej.
dulek000
QUOTE(thade @ 14.08.2006 - 02:00) *
Poza tym po włączeniu konnekta niektóre kontakty mające w opcjach ustawione "kontakt ukryty" są widoczne na liście kontaktów, dopiero po kilkukrotnym wciśnięciu przycisku "pokazuj podkontakty" znikają.

Zmień grupę, żeby odświerzyć listę - to powinno ukrywać.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.