Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: bramka: Era Omnix
Konnekt | Forum > Dodatki > Bramki SMS
Stron: 1, 2, 3, 4
saCOOL
Mam pytanie (gdzieś już takie widziałem. Ale znaleźć nie mogę).

Czy istnieje możliwość zrobienia skryptu bramki (Sponsorowany Omnix), która po wyczerpaniu jednego limitu sms (10), zmieniałaby sobie automatycznie numer i hasło? Lub wręcz, żeby przy wpisanych trzech numerach i trzech hasłach, odliczała ilość sms od 30 (a nie trzykrotnie od 10)?

Pozdrowienia..
Q3KinG
QUOTE(saCOOL @ 13.01.2006 - 17:24) *

Czy istnieje możliwość zrobienia skryptu bramki (Sponsorowany Omnix), która po wyczerpaniu jednego limitu sms (10), zmieniałaby sobie automatycznie numer i hasło?


Niestety nie, bo nikt z nas nie potrafi zrobic wylogowywania z nowego serwisu ery omnix. Narazie ja zrobiłem wysyłanie z dwóch kont poprzez zaznaczenie opcji i restart konnekta (przy którym następuje wylogowanie z serwisu ery omnix). Jeśli Ci jest bardzo potrzebne wysyłanie wiadomości z 3 kont, to tez cos takiego mogę zrobić, ale to po mojej sesji, jak bede miał troche wolnego czasu.

POZDRAWIAM
saCOOL
Zastanawiałem się, czy dało by się może zrobić kilku bramek do Sponsorowanego Omnixa..
Skopiowałem bramki, ale to nie zadziałało.. Nie da się przypisać do każdej oddzielnego numeru i hasła (chyba, że źle się wziąłem do tego)..

Aktualnie przydałaby mi się bramka, do której mógłbym wpisać 4 numery i hasła..
saCOOL
No nie! Dla mnie bomba biggrin.gif dzięki wielkie biggrin.gif już mam 4 bramki do Ery biggrin.gif..

Tak w ogóle, to przydałoby się ten temat (o duplikowaniu bramki) umieścić trochę bliżej tego działu..
kedzior
??
kedzior
moge prosic o kod zrodlowy ... bo kiedy dodaje drugie konto ... po restarcie login i haslo z jednej bramki dubluje sie do drugiej dry.gif
saCOOL
dulek000 podał linka do instrukcji obsługi dodawania kolejnych bramek..

Po restarcie u mnie nie następuje żadne Dublowanie..

EDIT: No to koniec sms'owania biggrin.gif.. Chyba jakieś zmiany w bramce nastąpiły.. Zajmie się tym ktoś? biggrin.gif..

EDIT 2:
QUOTE
"Przerwa techniczna"

"Przepraszamy, usługa jest chwilowo niedostępna.
Zapraszamy za 10 minut."
rysi3k
Mam już prawie skończony skrypt pozwalający na używanie dowolnej ilości bramek bez restartowania Konnekta oraz bez konieczności zmian w konfiguracji! Jesli limit się skończy zostanie użyta kolejna.. i kolejna i kolejna wink.gif
Chcę dokładnie przetestować skrypt aby nie było błędów. Dlatego proszę osoby które mogą udostępnić swoje dane do bramki Omnix (na PW) abym mógł przetestować (swój limit skończyłem na dzisiaj sad.gif ) jeśli wszystko pójdzie dobrze to jeszcze dzisaij skrypt ujrzy światło dzienne smile.gif

Liczę na Waszą pomoc!

Pozdrawiam
rysiek
rysi3k
No i mam gotową bramkę smile.gif
mamy do dospozycji 5 pól które można uzupełnić danymi i korzystać z wielu bramek po kolei. Najpierw wykorzystywane jest konto nr 1 potem 2 itd... jeśli stanie się tak, że chcemy wysłać SMSa złożonego z wielu części (np 3) a na koncie zostało nam 2 SMSy to zostanie ten limit wykorzystany, potem zmienione konto i wykorzystane nowe konto wink.gif MMSy też można słać wink.gif czyli w sumie jeśli uzupełnimy 5 pól z kontami to będzie na dobe 5 MMSów smile.gif Wszystko oczywiście bez restartowania K.

Jeśli pojawią się jakieś problemy to proszę dać znać. Postaram sie porpawić jeśli się będzie dało smile.gif

Pozdrawiam
rysiek
Q3KinG
QUOTE(rysi3k @ 16.02.2006 - 01:02) *

No i mam gotową bramkę smile.gif

Już zabieram się za testy smile.gif

POZDRAWIAM
Q3KinG
1. Przy wyczerpanym limicie bramek i przy wysłaniu sms'a czesciowego pisze "blad skladni" zamiast "wyczerpany limit wszystkich kont".
2. Skopiuj z moich modyfikacji podpisywanie wiadomosci. Tak aby byla mozliwosc wyboru podpisu wiadomosci: przy kazdej wiadomosci wyslanej i tylko przy ostatniej.

POZDRAWIAM
rysi3k
Dodałem te opcje z podpisem, że by można było ustawić czy do każdej wiadomosci czy tylko do ostatniej.
Mi błąd przy wyczerpaniu limitu na wszystkich bramkach nie pojawia się... tylko info ze wyczerpany limit... jak możesz to daj screena smile.gif

Czekam na kolejne propozycje smile.gif

Pozdrawiam
rysiek
Q3KinG
Rabie sie troche ta wtyczka sad.gif Trzeba ja dopracowac.

1. Gdy wysylasz sms'a (107 znakow) i na pierwszym koncie jest wyczerpany lilit, to z drugiego konta chce juz wyslac 2 sms'y.

2. Wczesniej wysylalem Sms'a podwojnego i wyslal tylko druga czesc, przy pierwszej pewnie nie mogl sie polaczyc. Lepiej by bylo zeby odrazu wywalil blad przy pierwszej ze nie moze wyslac(lub moglby powtorzyc wysylanie pierwszej wiadomosci) niz wysylac druga wiadomosc a pierwsza olac.

3. To co wczoraj napisalem jest aktualne tylko nie moge zrobic screna bo mam juz malo sms'ow do wykorzystania.

POZDRAWIAM
rysi3k
QUOTE(Q3KinG @ 16.02.2006 - 15:52) *

2. Wczesniej wysylalem Sms'a podwojnego i wyslal tylko druga czesc, przy pierwszej pewnie nie mogl sie polaczyc. Lepiej by bylo zeby odrazu wywalil blad przy pierwszej ze nie moze wyslac(lub moglby powtorzyc wysylanie pierwszej wiadomosci) niz wysylac druga wiadomosc a pierwsza olac.


A tutaj korzystasz z któego konta? z pierwszego czy drugiego? czy może częśc smsów z pierwszego a częśc z 2?

Pozdrawiam

EDiT:
QUOTE(Q3KinG @ 16.02.2006 - 15:52) *

1. Gdy wysylasz sms'a (107 znakow) i na pierwszym koncie jest wyczerpany lilit, to z drugiego konta chce juz wyslac 2 sms'y.


U mnie nic takiego sie nie pojawia... z 2 konta bierze normalnie 1 SMS... więc może masz jakieś pliki zbędne czy coś? Może ktoś inny sprawdzić czy mu działa?

Punkt 2 - chyba poprawione smile.gif ciężko jest zrobić tak, że nie może się połączyć z serwisem - wyjdzie w praniu wink.gif

Pozdrawiam
rysi3k
Poprawione błędy zgłodzone przez Q3KinGa jako podpunkty: 2 i 3 (z ostatniego posta). Poprawione nieco wyświetlanie informacji o powodzeniu lub nie, a także o zmianach kont.

Pozdrawiam

Załączniki

Puma
Jak narazie nie zauważyłem błędów. Dzięki za skrypt smile.gif
Q3KinG
Co do mojego pierwszego błędu to bład nadal wystepuje. Gdy skrypt zmienia bramke, to przy drugim koncie wysyla 2 podpisy, dlatego ilosc znakow zmniejsza sie o drugi podpis.
rysi3k
Oto kolejna wersja. Poprawiłem (tak mi się wydaje) skrypt, żeby nie występowały już podwójne podpisy.
Więcej zmian póki co brak wink.gif

Jak będą błędy - pisać smile.gif

Załączniki

luka80
"wyczerpany limit na wszystkich bramkach!" sad.gif

co jest ? założyłem nowe konto wysłałem nowego smsa a tu dalej cos takiego
czym to jest spowodowane ?
Lwiczek
a ja ostantio w ogole nie moge korzystac z bramki, nawet przez strone... Poprzednie hasło nie działało, chciałem wyslas sms o nowe haslo, nie dalo sie. Kilka dni temu udalo mi sie wyslac sms i nowe haslo zostalo przyznane, ale i tak nie moge sie logowac i pisze ze podano nieprawidlowy numer/haslo :/
rysi3k
QUOTE(luka80 @ 12.03.2006 - 12:20) *

co jest ? założyłem nowe konto wysłałem nowego smsa a tu dalej cos takiego
czym to jest spowodowane ?


spróbuj wejść przez stronę na bramkę, być może masz do uzupełniania krótką ankietę, należy podać dane i późnij można słąć już smsy, przez Konnekta też smile.gif

QUOTE(Lwiczek @ 12.03.2006 - 12:43) *

Kilka dni temu udalo mi sie wyslac sms i nowe haslo zostalo przyznane, ale i tak nie moge sie logowac i pisze ze podano nieprawidlowy numer/haslo :/


Hmm napewno podajesz numer w formacie 48xxxyyyzzz ?? i odpowiednie hasło? wielkośc znaków jest ważna!

Pozdrawiam
rysiek
Lwiczek
Nie o to chodziło... najzwyczajniej w świecie nawet przez strone ery nie mogłem się zalogować... o dziwo jak teraz sprawdziłem to poszło bez problemu i... nawet pamiętało mój profil...:/
luka80
QUOTE(rysi3k @ 12.03.2006 - 12:52) *

spróbuj wejść przez stronę na bramkę, być może masz do uzupełniania krótką ankietę, należy podać dane i późnij można słąć już smsy, przez Konnekta też smile.gif



dzieki wielkie biggrin.gif
pomoglo i juz smsy smigaja
rysi3k
Witam
Mogłby ktoś z bardziej wtajemniczonych dodać najnowszą bramkę do centralki aby więcej ludzi miało dostęp do skryptu? smile.gif

Pozdrawiam
rysiek
Q3KinG
Tak sobie pomyślałem, że można by dorobic do wtyczki jedna przydatna rzecz.

Po wysłaniu sms'a pisze ilosc pozostalych sms'ow z jednej bramki. Fajnie by bylo, gdyby zliczal ilość sms'ow ze wszystkich wpisanych bramek w ustawieniach i wyświetlal rzeczywista ilosc pozostalych sms'ow.

POZDRAWIAM
<< Q3KinG >>
rysi3k
Też o tym myślałem ale jest taki problem ze nie ma jak pobrać ilości smsów ile jest na każdej z bramek do wykorzystania... Jedyny możliwy sposób to chyba wysyłanie smsa z każdej przy każdym uruchomieniu konnekta i zapisywanie liczby dostepnych smsow a to mija sie z celem...
Chyba ze ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić?

Pozdrawiam
rysiek
Q3KinG
Przeciez po zalogowaniu sie na era omnix jest pokazywana liczba dostepnych sms'ow.

Wystarczy aby po wyslaniu sms'a konekt polaczyl sie z kazda dostepna (wpisana w ustawieniach) bramka zapisal kazdej bramki limit pozostalych sms'ow do cache i potem zsumowal cache. W rezultacie pozniej moglby wyswietlic ilosc pozostalych sms'ow do wykorzystania.

POZDRAWIAM
rysi3k
No w sumie to tak ale pomyśl ile to by trwało!
Musi sie połączyć z bramką nr 1 przez WWW normalne pobierając cały HTML (3 etapy: 1 logwanie, pobranie i wylogowanie) póżniej wyszukać odpowiedni ciąg znaków za pomocą wyrażeń regularnych poźniej bramka nr 2 to samo i nr 3 itp...
To zajmie mnóstwo czasu! przy próbie wysłania 1-ego smsa stracimy około 10 sek. a przy bardziej obciążonym łaczu może nam wywalić skrypt. Próbuje troche poszukać info czy da się to jakoś obejśc ale na ta chwile pomysłów mi brak.

Pozdrawiam
rysiek
Q3KinG
Zawsze taka opcja moglaby byc wlaczana przez ustawienia. Kto chce czekac niech czeka, kto nie chce to nie.

POZDRAWIAM
<<< Q3KinG >>>
rysi3k
Póki co nie zajmowowałem się tym sprawdzaniem limitów tylko zrobiłem coś na czasie. Od dzisiaj wprowadzono limit 80 znaków na SMS sad.gif Zrobiłem zmienną w którą bedize można wstawiać jaki jest obecnie limit. Jeśli wróci do 110 wystarczy zmeinić w jednym miejscu.

Pozdrawiam
rysiek
ishii
Dzięki wielkie za nowy skrypt dla ery :] Rzeczywiscie obcieli limit do 80 znaków? :[

pozdrawiam
Q3KinG
Pomyslalem sobie ze mozna by tez dorobic do skryptu automatyczne zczytywanie ilosci pozostalych znakow (funkcja podobna do funkcji liczenia pozostalych sms'ow). Wtedy nie bylo by problemu z ta iloscia znakow.

Juz drugi badz trzeci raz zmieniaja te znaki.

POZDRAWIAM
mamcar
Witam
jestem nowy na forum choc troche je sledze juz i mialbym taka prosbe co do bramki:
Czy mozna by dodac taka opcje ktora wylaczalaby pytanie czy "wyslac jako mms", troche drazni za kazdym razem klikanie "nie". a to chyba niezbyt duzy problem.
A druga moja prosba , ze wzgledu na ograniczenie do 80 znakow, czy mozna by dodac jeszcze kilka kont (np do 10) bo ostatnio lapie sie na tym ze 5 kont bylo malo wink.gif
z gory dziekuje,
pozdrawiam.
rysi3k
QUOTE(Q3KinG @ 24.03.2006 - 18:54) *
Pomyslalem sobie ze mozna by tez dorobic do skryptu automatyczne zczytywanie ilosci pozostalych znakow (funkcja podobna do funkcji liczenia pozostalych sms'ow). Wtedy nie bylo by problemu z ta iloscia znakow.


To jest bardzo podobne do Twojej propozycji na temat ilości pobierania pozostałych SMSów czyli skrypt musiałby stracić klika chwil na połączenie się i odczytanie... Czy to takie potrzebne?

QUOTE(mamcar @ 24.03.2006 - 23:50) *
Czy mozna by dodac taka opcje ktora wylaczalaby pytanie czy "wyslac jako mms", troche drazni za kazdym razem klikanie "nie". a to chyba niezbyt duzy problem.


Czyli chcesz aby po przekroczeniu 250znaków nadal było tylko pytanie o to czy wysłąć jako X smsów a nie jako MMS? Wysyłanie jako MMS byłby dostępne tylko przez zmianę w konfiguracji


QUOTE(mamcar @ 24.03.2006 - 23:50) *
A druga moja prosba , ze wzgledu na ograniczenie do 80 znakow, czy mozna by dodac jeszcze kilka kont (np do 10) bo ostatnio lapie sie na tym ze 5 kont bylo malo wink.gif


Jak tak bardzo potrzeba to mogę dodać smile.gif

Pozdrawiam
rysiek
mamcar
Dokladnie o takie dwie opcje mi chodzi:) bo przeciez ktos nie musi wpisywac tych 10 numerow, a ktos moze smile.gif
Q3KinG
QUOTE(rysi3k @ 25.03.2006 - 10:34) *

To jest bardzo podobne do Twojej propozycji na temat ilości pobierania pozostałych SMSów czyli skrypt musiałby stracić klika chwil na połączenie się i odczytanie... Czy to takie potrzebne?

Skrypt moglby zczytywac ilosc znakow przy samym uruchomieniu bramki, wtedy gdy my piszemy sms'a.
Proponuje takowa opcja w ustawieniach. Kto chce to sobie ja wlaczy, kto nie chce to nie wlaczy.

POZDRAWIAM
<<< Q3KinG >>>
tomektychy
Witam...pobrałem już wersję skryptu dla 80ciu znaków....proszę jednak o instrukcje gdzie i co mam zmienić gdy ponownie sie zmieni na 110:P i mam pytanie...podczas wysyłania wiadomości jako mms...wyskakuje błąd: Błąd - błędny adres odbiorcy....co to znaczy? wcześniej mogłem wysyłać jako mms....coś się spipcyło tylko nie wiem co:P prosze o pomoc:)
pozdrawiam
rysi3k
QUOTE(tomektychy @ 26.03.2006 - 00:00) *
Witam...pobrałem już wersję skryptu dla 80ciu znaków....proszę jednak o instrukcje gdzie i co mam zmienić gdy ponownie sie zmieni na 110:P


Otweiramy plik omnixs.lua w notatniku i odnajdujemy ciąg znaków
CODE
znakow = 80;

i zmienamy wg potrzeb smile.gif

QUOTE(tomektychy @ 26.03.2006 - 00:00) *
i mam pytanie...podczas wysyłania wiadomości jako mms...wyskakuje błąd: Błąd - błędny adres odbiorcy....co to znaczy? wcześniej mogłem wysyłać jako mms....coś się spipcyło tylko nie wiem co:


Najprawdopodobniej masz zły numer wpisany smile.gif U mnie wszystko chodzi jak należy. Błąd jest generowany przez serwis EraOmnix więc nie mam na to żadnego wpływu.

Pozdrwiam
rysiek
tomektychy
Heh dzięki za odpowiedź....tyle że z tymi mms`ami zaznaczyłem że wcześniej wszystko chodziło i tak samo z siebie się zepsuło chyba:( nie zmieniałem żadnych numerów etc...

pozdrawiam
rysi3k
QUOTE(tomektychy @ 27.03.2006 - 08:58) *
i tak samo z siebie się zepsuło chyba:( nie zmieniałem żadnych numerów etc...


Błąd generowany jest przez serwis EraOmnix ja nie mam na to wpływu.

Pozdrawiam
rysiek
Q3KinG
QUOTE(Q3KinG @ 16.02.2006 - 17:52) *

1. Gdy wysylasz sms'a (107 znakow) i na pierwszym koncie jest wyczerpany lilit, to z drugiego konta chce juz wyslac 2 sms'y.


Nadal ten blad wystepuje. Dodaje niepotrzebny podpis przez co zmniejsza sie ilosc znakow, gdy wysylasz sms'a z 2 bramki i kolejnych(jezeli na 1 bramce jest wyczerpany limit).
tomektychy
No i ERA szanowna znowu zmieniła limit znaków:[ poradziłem sobie sam...ale po co to wszystko? po co na weekend dają te 80 znaków:/ pozdrawiam wszystkich konnektowiczów:P
rysi3k
Nowa wersja skryptu smile.gif

Lista zmian:
+ limit znaków wraca do 110
+ usunięcie błędu polegajacego na próbie wysłania jako 2 SMSy SMSa 105-109 znakowego jeśli na 1 bramce jest wykorzystany już limit
+ dodanie opcji usuwającej możliwośc wysłania jako MMS jeśli jest więcej niż 250 znaków, jedynym wyjściem aby wysłać jako MMS jest zmiana konfiguracji
+ gdy mieliśmy wpisane 251 znaków i brak podpisu to następowała próba wysłania jako SMSy zamiast jako MMS

Zgodnie z prośbami wykonałem poprawki.
Pobierz: Kliknij, aby zobaczyć załącznik (eraomnixR5.zip)

Tutaj dostępna takżę bramka z 10 kontami do wpisania: Kliknij, aby zobaczyć załącznik (eraomnix_10_bramek.zip)

Jeśli chodzi o pobieranie ilości znaków z serwisu EraOmnix oraz ile jest dostęnych jeszcze SMSów/MMSów to zajmę się tym w najbliższym czasie, postaram się coś z tym zrobić smile.gif

czekam na info o kojejnych błędach smile.gif

Pozdrawiam
rysiek
tomektychy
Możecie udostępnić to na centralce aby można było ściągnąć tą nową poproawioną wersję?

Q3KinG
Znalazlem blad:

Gdy wysylasz sms'a z pierwszej bramki i ma on np. 113 znakow, to bramka nie dzieki wiadomosci i wywala blad "Wiadomosc zbyt dluga".

Prawdopodobnie liczy tak: DLUGOSC_SMS_Z_BRAMKI_PIERWSZEJ=110+NAZWA_OPISU
rysi3k
Kolejna wersja, nieco bardziej rozwinięta:

Lista zmian:
+ poprawa błędu w przypadku używnaia pierwszej bramki i wpisania 110 znaków i podpisu: bład - zbyt długa...
+ dodanie opcji pozwalającej na sprawdzanie ilości dostępnych SMSów i MMSów na wszystkich bramkach i odejmowanie po wysłaniu każdego, skrypt sam wykrywa kiedy limit jest odnawiany

Opcja sprawdzania SMSów/MMSów jest do włączenia w konfiguracji, czyli domyślnie wyłączona!!

Rozwiązane w nieco pomysłowy sposób, przy za długiej wiadomości bramka zwraca także ilośc dostępnych SMSów/MMSów więc to wykorzystałem.

Wersja z 5 bramkami: Kliknij, aby zobaczyć załącznik (eraomnixR6.zip)
Wersja z 10 bramkami: Kliknij, aby zobaczyć załącznik (eraomnixR6_10_bramek.zip)

Zgłaszać ewentualne błędy!!

Co do sprawdzania ilości znaków, aby pobierał z serwisu EraOmnix to logowania na stronę nie mogę zrobić sad.gif

Pozdrawiam
rysiek
Q3KinG
Jako częsty wykrywacz blędów:) Zglaszam je:

1). Wysylasz SMS'a Potem nie wylaczajac bramki wysylasz takiego samego pod inny numer. Bramka glupieje (sprawdza ciagle ilosc dostepnych sms'ow lub mms'ow, nie wysylajac SMS'a).

2). Bramka nie dodaje podpisu do wysylanego MMS'a.
rysi3k
QUOTE(Q3KinG @ 5.04.2006 - 19:41) *

1). Wysylasz SMS'a Potem nie wylaczajac bramki wysylasz takiego samego pod inny numer. Bramka glupieje (sprawdza ciagle ilosc dostepnych sms'ow lub mms'ow, nie wysylajac SMS'a).


Próbowałem powtórzyć ale jakoś nie zauwazyłem takiego przypadku... ktoś inny to zaobserował?

Co do błedu nr 2 to od początku nie był dodawany podpis ale teraz tą opcje dodam.

Pozdrawiam
rysiek
mayar
Przy nowej wersji skryptu jest problem z podpisem: nie zostaje dodany do wiadomosci jednoczesciowej (nie wiem jak z wiekszymi). Sprawdzalem to dwa razy przy smsie 107-znakowym. Dlatego wrocilem na chwile do wersji R5.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.