Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: bramka: Era Omnix
Konnekt | Forum > Dodatki > Bramki SMS
Stron: 1, 2, 3, 4
Q3KinG
QUOTE(mayar @ 6.04.2006 - 21:31) *

Przy nowej wersji skryptu jest problem z podpisem.


POTWIERDZAM.

Zauważyłem jeszcze, ze przy wyslanu MMS'a pisze. Posostalo .... SMS'ow do wykorzystania.

POZDRAWIAM
<<< Q3KinG >>>
Q3KinG
QUOTE(Q3KinG @ 5.04.2006 - 19:41) *

1). Wysylasz SMS'a Potem nie wylaczajac bramki wysylasz takiego samego pod inny numer. Bramka glupieje (sprawdza ciagle ilosc dostepnych sms'ow lub mms'ow, nie wysylajac SMS'a).


Ten blad wystepuje gdy na pierwszej bramce skonczy sie limit dostepnych sms'ow. Wtedy skrypt zmienia bramke i sprawdza ilosc dostepnych sms'ow/mms'ow, potem zmienia bramke i sprawdza ilos dostepnych sms'ow/mms'ow itd.. Ciagle to samo. Nie wysyla wiadomosci.

POZDRAWIAM
<<< Q3KinG >>>
rysi3k
Wersja R7

Lista zmian:
+ poprawa błędu powodujacego brak dodawania podpisu do wiadomości jednoczęściowej
+ literówka po wysłaniu MMSa, pokazywał się napis "Pozostało x SMSów"
+ poprawienie błędu niekończącego się sprawdzania ilości dostępnych SMSów/MMSów [chyba wink.gif]

Wersja z 5 bramkami: Kliknij, aby zobaczyć załącznik (eraomnixR7.zip)
Wersja z 10 bramkami: Kliknij, aby zobaczyć załącznik (eraomnixR7_10_bramek.zip)

Pozdrawiam
rysiek
trawiarz
w heyah pojawily sie nr zaczynajace sie od 78, obecna wersja bramki ich nie obsluguje
rysi3k
Wersja R8 bramki

Lista zmian:
+ dodanie obsługi numerów 78....
+ usuwanie polskich znaków z smsów (jeśli sie pojawiły bramka usuwała znak i czasami ciężko było się połapać smile.gif o co chodziło autorowi)

Wersja dla 5 bramek:Kliknij, aby zobaczyć załącznik (eraomnixR8.zip)

Wersja dla 10 bramek:Kliknij, aby zobaczyć załącznik (eraomnixR8_10bramek.zip)

Chciałem jeszcze jakoś wyeliminować błą skrypt gdy nie może się on połączyć z serwerem Ery ale nie bardzo widzę możliwośc przerwania wykonywania skryptu blink.gif

Pozdrawiam
rysiek
saCOOL
Coś pięknego biggrin.gif dzięki śliczne, za to zastępowanie polskich znaków :>..
Aule
A nie można by zrobić też standardowej jedno bramkowej wersji? Niestety sie jakoś tak złożyło, że mam tylko jedno konto (wstyd) wink.gif
saCOOL
A co Ci przeszkadza wpisać jedno konto do bramki i zostawić cztery puste?
Prosisz o karczowanie dżungli, abyś mógł przejść, chociaż istnieje bardzo szeroka ścieżka biggrin.gif..

P.S.: Powinno być Ci wstyd tongue.gif biggrin.gif.. <rotfl>
Aule
Ja bym to nazwał zasadzeniem nowych drzewek, bo po co mi autostrada przez dżungle, jak ja tylko chce przejść i ścieżka mała wystarczy wink.gif Zrobiłbym sam i pewnie sie tym skończy, ale chce zwrócić uwagę, że owszem niektórzy potrzebują może 5, czy 10 kont, ale większości wystarczy jedno, a takiej opcji niestety nie ma.
lukaszgl
Popieram Aule

Czy będzie wersja z tylko jednym kontem?
Aule
Kazał Pan, zrobił sam...

Dobra, to udostępniam wersję z jednym kontem, na szczęście skrypt jest na tyle elastyczny, że wystarczyło edytować plik xml. W przyszłych wydaniach proponuje wersję z jednym oraz pięcioma kontami i mały tutorial jak można dodać więcej kont.

Załączniki

lukaszgl
Dziękuje smile.gif
rysi3k
Wersja R9:

+ trzy rodzaje bramek: 1 kontowa, 5 kontowa, 10 kontowa
+ brak błędu skryptu w przypadku braku połaczenia
+ usuwanie polskich znaków z pola "Podpis"

Co do wersji 1 bramkowej to nieco później ją odchudzę bo nie ma potrzeby umieszczania w niej tyle kodu.

Pliki dotyczące wszystkich bramek: Kliknij, aby zobaczyć załącznik (eraomnixR9_skrypt.zip)
Plik do wersji 1 bramkowej: Kliknij, aby zobaczyć załącznik (eraomnixR9_1bramka.zip)
Plik do wersji 5 bramkowej: Kliknij, aby zobaczyć załącznik (eraomnixR9_5bramek.zip)
Plik do wersji 10 bramkowej: Kliknij, aby zobaczyć załącznik (eraomnixR9_10bramek.zip)

Bramka miała być już wczoraj ale nie mogłem się doczekać potwierdzenia aktywacji konta (zmieniałem email).

Pozdrawiam
rysiek
.misiek
U mnie przestala dzialac. Za kazdym razem kiedy cos chce wyslac zglasza mi ze limit wyczerpany. A jak wchodze na stronke i sie loguje to jest napisane ze pozostalo jeszcze 6 sms.
rysi3k
Bramka cały czas działa, nic na w API Ery sie nei zmieniło więc skrypt nadal działa.
Dla nieświadomych teraz jest 6 SMSów i 3 MMSy na każdą bramkę.

PS. Może ktoś udostępnić wersję 5 bramkową na którejś centralce? Najbardziej popularna i funkcjonalna a Ci niekorzystajacy z forum nie mają do niej dostępu.

Pozdrawiam
rysiek
p2tomi
QUOTE(rysi3k @ 14.09.2006 - 23:43) *

Bramka cały czas działa, nic na w API Ery sie nei zmieniło więc skrypt nadal działa.
Dla nieświadomych teraz jest 6 SMSów i 3 MMSy na każdą bramkę.

PS. Może ktoś udostępnić wersję 5 bramkową na którejś centralce? Najbardziej popularna i funkcjonalna a Ci niekorzystajacy z forum nie mają do niej dostępu.

Pozdrawiam
rysiek

a to nie jest tak, ze konnekt "zjada" 4 sms'y?
.misiek
Na pewno nie jest. Wejdz na strone omnixa i poczytaj regulamin.
mamcar
A takie pytanie, czy ktos moze powiedziec co trzeba skopiowac zeby przy nowym systemie, nie trzeba bylo na nowo wpisywac wszystkich kont? Pamietam ze skopiowalem katalog konnekta (profile trzymam w tym katalogu) a potem musialem wpisywac na nowo.
mayar
Nagle przestala mi dzialac bramka Era Omnix Sponsorowana.
Sprawdzalem dla roznych kont, blad ciagle wystepuje. Byc moze zmienili cos na stronie ery. Przy wysylaniu smsa otrzymuje komunikat "Wyczerpany limit na wszystkich bramkach!".

Czy Wy tez macie ten problem?
rysi3k
Potwierdzam, coś w erze zmienili ale chyba nie uaktualnili informacji o API bo wywala ciągle użytkownik nieautoryzowany... mam nadzieje, że wkrótce się pojawi jakaś wiadomość. Tymczasem czekamy...

Edit:
Nie tylko my mamy problem, na tlenie to samo tak wiec pozostaje czekać:

http://ekipa.tlen.pl/forum/index.php?showt...sex&st=1050

Czekamy na poprawę Ery...
rysi3k
Już wydaje się działać bramka smile.gif poprawili na Erze i śmiga wink.gif

Pozdrawiam
KarolP
Witam.

Mam takowy problem:
Podczas wysyłania MMSa na numer z Heyah w konekcie w oknie statusu pojawia się błąd "Błędny adres odbiorcy". Podczas gdy po wejściu na stronę Omnix Sponsorowana piszę MMSa na ten sam numer, klikam wyślij, pokazuje się jeszcze komunikat "Odbiorca nie może odczytywać wiadomości MMS na swoim telefonie. Wysłać mimo to?" ale klikam na wyślij i wysyła a co najważniejsze dochodzi. Można to jakoś naprawić?

Pozdrawiam.
rysi3k
A numer jaki jest? Jaki początek jest? może jakiś nowy nie obsługiwany przez bramkę.
Rafoo
QUOTE(rysi3k @ 12.12.2006 - 22:19) *

Już wydaje się działać bramka smile.gif poprawili na Erze i śmiga wink.gif

Pozdrawiam


No mi też już działa.
Wszystko już ok rolleyes.gif
KarolP
[quote name='rysi3k' date='15.12.2006 - 21:58' post='78558']
A numer jaki jest? Jaki początek jest? może jakiś nowy nie obsługiwany przez bramkę.
[/quote

numer to 886 xxx xxx. Ale jak z bramki era omnix wysyłam to wyśle, a smsy na ten numer jak z konnekta wysyłam to dochodzą bez problemu. Jedynie problem jest z mms-ami.
rysi3k
Tutaj chyba nie poradzę nic. Coś jakby bramka blokował wysyłanie mmsów na ten numer bo zwraca błąd "błędny adres odbiorcy". Masz włączone na tym numerze w Samoobsłudze Heyah usługi MMS i WAP? może jakoś połączone to jest i blokuje? Nie mam pojęcia...
wypalacz
Dzieję się tak dlatego, gdyż do bramki poprzez WWW doszła jeszcze jedna opcja i należy ją zatwierdzić przed wysłaniem MMS-a.
Jest to taki komunikat informujący że odbiorca może nie wyświetlić wysłanego MMS-a. Od momentu pojawienia się tego komunikatu, jest problem z wysłaniem MMS via Konnekt, przynajmniej ja tak mam.
Detaus
W jaki sposób zmusić konnekta do wysłania SMSa na numer 607 xxx xxx przy użyciu bramki Ery?

Konnekt daje mi możliwośc wybrania tylko bramek Plusa i bramki Orange. Ja musze wysłać SMSa poprzez bramkę Ery. Problem pojawił sie gdy przenieśliśmy się z żoną do Ery zachowując numery Plusa.
Mucha
Musisz dopisać ten numer do skryptu bramki, na forum nawet chyba tutorial jest jak.
olllga
Cześć!
Dostałam linka http://www.eraomnix.pl/pl/login/login
na stronie chcą żeby wysłać sms w celu pobrania hasła.Ciekawi mnie czy ktoś z Was już z tego korzystał i czy ten sms jest jednorazowy a potem można juz eski wysyłać ?
Z góry dziękuję!
rysi3k
Raz wysyłasz i poźniej możesz wysyłać z bramki 6 SMS i 2 MMS na dzień.
virusotron
a ja mam pytania....

1. Czy da sie zrobic zeby bramka wysyłała numery do ery na 784
2. czy działa a k.away 1 albo 2?
bercik
nie mozna wyslac dlugiego smsa, komunikat: wiadomosc zbyt dluga
pompej
Nie cytujemy poprzedniego postu. +Keleos+

No denerwująca jest ta wiadomość :/
Czy ktoś wie jak to ominąć?smile.gif
Platini
Wszystko zostalo juz ze strony Ery poprawione i ustabilizowane, dodatkowo operator zwiekszyl limit bramki.

Testowalem przed chwila wersja skryptu udostepnionego powyzej i smialo moge stwierdzic, iz dziala jak nalezy > wysylanie dluzszej wiadmosci w postaci MMS'a badz jej bezproblemowy podzial na kilka mniejszych.

wink.gif

dreif
Zanim ją przetestuję to czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy ta wersja zamieszczona 3 posty wyżej obsługuje tylko jedno konto czy wiele?

Ja ciągle mam tą gdzie można korzystać z 5 kont co jest bardzo przydatne. 9 sms'ów dziennie, czyli limit jednego konta, to jednak za mało.
Platini
Zamieszczony skrypt bramki, obsługuje do 5 kont.
rafika
QUOTE(Platini @ 21.01.2008 - 11:45) *

Zamieszczony skrypt bramki, obsługuje do 5 kont.


wszystko ładnie wszystko pięknie tylko przestało dzielić mi esmsy i przełączać konta jeśli wiadomość jest dłuższa nisz 90 znaków dlaczego jesli przekroczę te 90 znaków widzę komunikat wiadomość zbyt długa kiedyś tego nie było
KriSLee
Potwierdzam.
Dalej nie chce dzielić na kilka wiadomości tylko przy większej niż 99 wyskakuje komunikat, że za duża wiadomość. unsure.gif
Platini
Opisany wyżej błąd faktycznie występuje i ma miejsce.

Jednak, na chwilę obecną nie ma osób chętnych i gotowych do naprawy bramki, czy to z braku czasu czy też nie posiadania w tym zakresie odpowiednich umiejętności.

Pozostaje jedynie cierpliwie czekać...
rafika
QUOTE(Platini @ 17.02.2008 - 17:02) *

Opisany wyżej błąd faktycznie występuje i ma miejsce.

Jednak, na chwilę obecną nie ma osób chętnych i gotowych do naprawy bramki, czy to z braku czasu czy też nie posiadania w tym zakresie odpowiednich umiejętności.

Pozostaje jedynie cierpliwie czekać...



problem ustąpił w moim przydatku od rana wysyłam prawidłowo smsy do ery i są dzielone nie wiem czym to jest spowodowane widzę trzy rozwiązania ktoś w erze coś poprawił albo zmiana antywirusa na mim kompie i re instalacja systemu miała na to wpływ pozdrawiam wub.gif
Platini
Wygląda na to, że Era dokonała pewnych, korzystnych zmian w swoim systemie, przywracając tym samym pełną użyteczność naszej bramce smile.gif


wysyłanie wiadomośći /358 znaków :




wyświetlenie okna z zapytaniem o podział sms'a na 4 części:





wiadomość została wysłana poprawnie:

GuZiK
Znów nie działa...
Platini
Blad mial charakter kilkunastogodzinny - obecnie wszytsko dziala jak nalezy.

Po prostu Erze od czasu do czasu to sie zdarza i userom zaleca sie cierpliwosc smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.