Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: bramka: Era Omnix
Konnekt | Forum > Dodatki > Bramki SMS
Stron: 1, 2, 3, 4
mls
Bosz, Centralny i pozostali - nie po to w archiwum ze skryptem wrzucam także plik xml, byście go nie kopiowali do folderu bramek sms! A w poście Centralnego wyraźnie widzę, że nie został wykorzystany właściwy plik xml - prawidłowy nie obsługuje dzielenia wiadomości przez konnekta tylko przez sam skrypt...

Sami spójrzcie czym różnią się dwa poniższe obrazki:
user posted image
oraz
user posted image

Wyraźnie widać na tym drugim, że w nawiasie kwadratowym w każdej linijce jest numer części/liczba części, czego nie ma w moim pliku xml...
GieSu
Witam smile.gif jednak sie wypowiem, dziekuje za skrypt smile.gif na ere mimo wszystko z postu wyzej wnioskuje ze mam wszystko ok rowniez wysyla mi smile.gif dzielone wiadomosci itp... wszystko ok gdyby nie to ze na telefon zawsze dochodzi tylko ta ostatnia... i tak caly czas do tej pory sie nic nie zmienilo .. Pozdrawiam i czekam na poprawke
mls
W załączniku do wiadomości umieściłem najnowszą wersję skryptu bramki Omnix Sponsorowana. Podmienić należy oba pliki, czyli "omnixs.lua" oraz "omnixs.xml". Nadal dzielenie wiadomości jest obsługiwane przez skrypt a nie konnekta, zmienił się jednak sposób dostępu do bramki (SMS API Omnixa), przez co wszystko powinno działac dużo szybciej.

Wszelkie uwagi, komentarze, błędy, etc zgłaszajcie w tym temacie... smile.gif
adk
Działa dużo szybciej, nawet dzielenie funkcjonuje poprawnie. Dobra robota.
rysi3k
Witam
Mam problem mały - nie wiem czy to błąd czy tak ma być:
jak mam zaznaczoną opcję Wyślij jako MMS to mogę wysłać tylko 1 MMSa a potem musze odznaczać opcję aby móc wysyłać dalej SMSy zwykłe. Lepiej by było gdyby skrypt sprawdzał czy wiadomośc jest dłuższa niż 250 znaków i wtedy pytał czy wysłać jako 3 SMSy czy jako MMS. Byłoby wygodniej wink.gif

Pozdrawiam
rysiek
mls
QUOTE(rysi3k @ 19.09.2005 - 20:46)
Witam
Mam problem mały - nie wiem czy to błąd czy tak ma być:
jak mam zaznaczoną opcję Wyślij jako MMS to mogę wysłać tylko 1 MMSa a potem musze odznaczać opcję aby móc wysyłać dalej SMSy zwykłe. Lepiej by było gdyby skrypt sprawdzał czy wiadomośc jest dłuższa niż 250 znaków i wtedy pytał  czy wysłać jako 3 SMSy czy jako MMS. Byłoby wygodniej wink.gif

Pozdrawiam
rysiek
*



Jest, ale odwrotnie. Jeśli nie będzie zaznaczone wysyłanie MMSa, wówczas skrypt zapyta czy wysłać MMSem w przypadku dłuższej wiadomości. Po co odwrotnie, skoro MMS jest tylko jeden na dzień? wink.gif
Centralny
Co do moich problemów z bramka Omnix Sponsorowana.
Mam ostatnia wersje Konnekta, ostatnia wersje wtyczki sms, ostatni ksrypt bramki od MLS'a (plik mls i xml) i nadal mi to nie dziala sad.gif Pokombinuje jeszcze, bo co innego zostalo.

PS. MLS - calm down wink.gif


Uzupelnienie: dzis sciagnalem ostatnie uaktualnienia programu, wtyczki sms i bramki omnix i takie cos mi sie pokazuje ...

mls
QUOTE(Centralny @ 21.09.2005 - 15:02)
Co do moich problemów z bramka Omnix Sponsorowana.
Mam ostatnia wersje Konnekta, ostatnia wersje wtyczki sms, ostatni ksrypt bramki od MLS'a (plik mls i xml) i nadal mi to nie dziala sad.gif Pokombinuje jeszcze, bo co innego zostalo.

PS. MLS - calm down wink.gif
Uzupelnienie: dzis sciagnalem ostatnie uaktualnienia programu, wtyczki sms i bramki omnix i takie cos mi sie pokazuje ...

-- file is missing --
*



Wrzuć/wyślij mi screena jak wygląda okno wysyłania wiadomości PO wysłaniu (albo próbie wysłania) SMSa. Oczywiście korzystając z najnowszej wersji skryptu, czyli tej z 1.40 z 16.09.2005 smile.gif

Update

...lub spróbuj skorzystać z tej wersji skryptu, co załączam. Jeśli nadal nie będzie działać, zrób tak jak napisałem powyżej.
Centralny
Witam.

Wiec tak, skrypt z 22 wrzesnia w trybie do 110 znakow wysyla jako MMS i to dochodzi. Dla trybu do 800 Pisze ze za dluga wiadomosc. W opcjach nie jest zaznaczone wysylanie jako mms wiec nie wiem dlaczego tak sie stalo.


Tak wyglada screen dla skryptu z 22 wrzesnia, nie idzie wyslac jako SMS sad.gif



W przypadku skryptu z 16 wrzesnia, error ktory wyskakuje dla obu wersji, 110 i 800, jest on powyzej na screenie. Okno wysylania wyglada tak, dla obu wersji:


Rowniez nie idzie wyslac jako SMS.

Wiec tak to wszystko wyglada smile.gif
Besamir
A u mnie jest tak. Przy próbie wysłania wiadomości jako zwykły sms wyskakuje błąd "użytkownik nieautoryzowany". Log i pass są ok. Przez www mogę się normalnie zalogować.
Przy próbie wysłania wiadomości jako mms wywala się ten sam błąd co u Centralnego.
Dzieje się to samo na obydwu wersjach skryptu, zrówno tej z 16.09 jak i tej załączonej przez mls.
mls
OK, teraz powinno działać poprawnie. Źle wyświetlane były niektóre komunikaty błędów - więc informacja o "za długiej wiadomości" oznaczała tak naprawdę "wyczerpany limit" smile.gif
Poprawione.
Centralny
Witam,
ja juz nie chce zanudzac smile.gif, zaczne wysylac eski przez przegladarke ze strony ery smile.gif

Tym razem dla obu bramek (110 i 800) jest taki error:



Opcja "Wyslij jako MMS" jest odznaczona.
Sprawdzilem tez dla wlaczonej opcji "Wyslij jako MMS" i taki sam blad wyskakuje.

Jednak dziala biggrin.gif
Wywalilem wszystkie stare skrypty jeszcze z przed omnix sponsorowanej (era podstawowa i inne) i ruszylo, wyslalo smile.gif
kedzior
mam tak isam komunikat jak kolega powyzej sad.gif
Aule
U mnie też to wyskoczyło, ale tylko za pierwszym razem. Teraz śle juz dobrze.
CJ Grass
a ja mam cos takiego
user posted image

??? co powoduje taki blad? sciagnalem najnowsze skrypty i nadal cos mam nie tak... macie jakis pomysl jak rozwiazac ten problem?
drivex
co to znaczy uzytkownik nieautyrozyowany? mam to, na stronie moge spokojnie wysylac...
Besamir
Właśnie już wcześniej pisałem o tej "autoryzacji". U mnie jest to samo. Próba wysłanie z konnekta kończy się komunikatem: użytkownik nieautoryzowany. Na serwis www da się zalogować i nie ma żadnych problemów z log i pass.
JuniorPoznan
a u mnie jest tak sad.gif

Załączniki

addict
a u mnie od pewnego czasu takie cos pokazuje.
joj_sport
A u mnie nadal 'uzytkownik nieautoryzowany' sad.gif probowalem kazdy skrypt Mls'a i nic:( a dla mnie jest to wazne bo korzystam z kilku kont dziennie...

ale i tak wielkie THNX dla mls'a i Careckiego za skrypty smile.gif

PS. skryptow Careckiego nie probowalem, poniewaz wysylam czasami MMS'y wiec troszke byl mi on nie na reke...

z gory pozdro dla autorow
Carecki
QUOTE(joj_sport @ 3.10.2005 - 22:50)
skryptow Careckiego nie probowalem...
*


To nie byly moje skrypty. Do skrytpu mls'a dodalem tylko dzielenie sms'ow, co sam autor pozniej tez zaimplementowal.
joj_sport
Moze byc i tak...smile.gif

ale tak czy inaczej uzywalem upgradowanych przez Ciebie (Careckiego) i nie dochodza wogole smsy...sad.gif jest ktos kto wie jak zrobic zeby mozna bylo wysylac smsy z kilku kont dziennie? sad.gif((


Added by joj_sport:

Czy wy tez macie taki problem z smsami do ery? prosilbym o odpowiedz... huh.gif
joj_sport
ehhh widze nikt sie nie zainteresowal moja prosba...sad.gif

temat nie jest chyba zamkniety na dobre nie? dry.gif
DeyV
Jedna uwaga.

W komentarzu do bramki Ery są informacje o tym, jak uzyskać hasło do bramki.
Niestety - wysłanie sms'a i otrzymanie odpowiedniego hasła nie wystarcza. Przynajmniej w przypadku użytkowników spoza Ery, którzy muszą dodatkowo wejść na stronę www bramki, i podać swój adres e-mail.

Dopiero wtedy są traktowani jako "autoryzowani".
Warto by było dodać informację do tego opisu.
rysi3k
Przerobiłem najnowszy skrypt MLS'a. U mnie chodzi jak należy smile.gif
Tylko brakuje wylogowywania, tak aby można było używać kliku kont na EraOmnix bez potrzeby restartowania Konnekta.
Małe zmiany wprowadziłem - jeśli będą jakieś błędy to proszę dać znać smile.gif

Pozdrawiam
rysiek

Załączniki

Besamir
Gratulacje. Dzięki Twojemu skryptowi wreszcie u mnie ruszyło.
DrLastContaQt
Super, wkoncu dzial mi braka Ery. Big thx smile.gif
Q3KinG
Przerobiłem najnowszy skrypt MLS'a i rysi3k'a, ponieważ ja (i widze, że nie tylko ja) chce korzystać z dwóch kont do tej bramki (ponieważ jedno konto to tylko 10 smsów, a dla mnie to za mało).

Dodałem opcję drugiego konta, lecz nadal potrzebny jest restart konnekta, aby wysylać sms'y z drugiego konta, lecz nie trzeba ciągle wpisywać loginu i hasla drugiego konta.

Instrukcja obsługi dla cieżko kapujacych:))
1).Wpisujecie drugi login i drugie hasełko.
2).Wysyłacie sobie sms'y z pierwszego konta.
3).Po wyczerpaniu się limitu zaznaczamy opcje: Wysyłaj sms'y z drugiego konta.
4).ROBIMY RESTART KONNEKTA.
5).I wysyłamy sms'y z drugiego konta.

Pliki daja tylko to, że nie trzeba ciągle wpisywać loginu i hasła drugiego konta.

Czekam oczywiście na błędy i uwagi.

Aha w archiwum znajdują się 2 pliki i oby dwa trzeba skopiować do katalogu sms w Konnekcie i oczywiście zrestartować konnekta.
wlodi
QUOTE(mls @ 30.08.2005 - 12:34)
Będzie taka możliwość. Tylko nie wiem, jaki ma sens...

A tymczasem udostępniam poprawione skrypty - teraz powinno ładnie wylogowywać smile.gif Dzięki, Carecki, za podsunięcie pomysłu wyszukania linku wylogowania na innych podstronach Omnixa wink.gif
Ponadto powinny już działać poprawnie numery z "+48". Rozwiązanie polegające na wybraniu z numeru ostatnich 9 cyfr może w przypadku Sponsorowanej by się sprawdziło, ale nie w Multimedialnej - tam można wysyłać także na zagraniczne numery. Ale wystarczy usunąć znak "+" (co skrypt sam już robi) i wszystko będzie śmigać wink.gif
*



Chcialem dodac ze cos nie tak jest z bramka Multimedialna.

Na zalaczonym screenie widac ze sms nie zostal wyslany ale doszedl od razu.

Czy mozna cos z tym zrobic ??

Załączniki

NerII
Już pare bramek w tył ściągałem i niestety żadna nie chodziła (bramka sponsorowana) :/

rysi3k
Ten błąd zwraca seris EraOmnix więc najprawdopodobniej jest złe hasło. Skrypt nie ma wpływu na to.

Pozdrawiam
rysiek
mayar
Nadal jest problem z wysylaniem SMSow podzielonych na czesci:
- przy ostatnim skrypcie MLSa dochodzi tylko ostatnia czesc
- przy skrypcie z modyfikacjami rysi3ka - tak samo
- przy skrypcie z modyfikacjami Q3KinGa wogole nie chce wyslac dlugiego smsa

Probowalem wysylac smsa 2-czesciowego (okolo 120 znakow).

Czy ktos z Was ma pomysl jak usunac te usterke?


pozdrawiam
mayar

--------
zapomnialem dodac, ze jakis czas temu (nie wiem doklanie, bo dawno nie wysylalem dlugich smsow - powiedzmy pare tygodni) skrypt MLSa dzialal doskonale, problem zauwazylem wczoraj
adk
Nie dziala, bo Era zmniejszyla limit dlugosci SMS na 85 mad.gif
tomektychy
Dokladnie to samo:)sprawdzalem wszystkie skrypty i spostrzezenia takie same jak wyzej. pewnie sie zaraz tym zajma:)oby jak najszybciej:Pi udostepnijcie to na Automatycznych aktualizacjach:)a swoja droga to ta Era zawsze cos namiesza:|
Q3KinG
Proszę bardzo:)

Przerobiony skrypcik MLS'a z moimi dodatkami.

Dziennik zmian:
+ poprawione dzielenie SMS'ów (znalazłem bład w mojej poprzedniej modyfikacji skryptu)
+ dzielenie SMS'ów na części 85 znakowe (zmiana na stronie eraomnix)

Oczywiście pliki trzeba podmienić (katalog "sms").


Czekam na uwagi i błędy oczywiście.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH
tomektychy
Dzieki:)dziala:)wykrylem ze na jednego sms sklada sie 86 znakow:)tyle mozna wyslac zanim sie spyta czy podzielic:)dobra robota pozdrawiam:)
mayar
Q3KinG,

dzieki za skrypt, teraz ladnie smiga! smile.gif

ale, ale... jest jeszcze jedna poprawka do zrobienia:
- skrypt do kazdej czesci smsa (zamiast wylacznie do ostatniej) dodaje na koncu podpis "/Podpis", co jest zupelnie niepotrzebne i marnuje te pare znakow smile.gif.

pozdrawiam
mayar
Q3KinG
QUOTE(tomektychy @ 25.11.2005 - 15:59)
wykrylem ze na jednego sms sklada sie 86 znakow:)

Na stronie eraomnix po zalogowaniu pisze, że max liczba znaków to 85.
Myslę, że to jakieś niedopatrzenie z ich strony te 86 znaków i pewnie niedługo to zauważa i poprawią.
Więc myślę, że nie ma sensu poprawiać skryptu dla jednego znaku, który niedługo pewnie i tak zabiorą.

POZDRAWIAM
Q3KinG
QUOTE(mayar @ 25.11.2005 - 16:17)
ale, ale... jest jeszcze jedna poprawka do zrobienia:
- skrypt do kazdej czesci smsa (zamiast wylacznie do ostatniej) dodaje na koncu podpis "/Podpis", co jest zupelnie niepotrzebne i marnuje te pare znakow smile.gif.


Troche było nad tym roboty, ale właśnie skończyłem.

W archiwum znajdują się 2 pliki i oby dwa trzeba skopiować do katalogu sms w Konnekcie i oczywiście zrestartować Konnekta.

Po uruchomieniu Konnekta wchodzimy w "Ustawienia/Ustawienia/Wtyczki/SMS/Omnix Sponsorowana" i na samym dole widzimy ładny kwadracik, a obok niego pisze: "Dołączaj podpis do każdej wiadomości", gdy odptaszkujecie go podpis bedzie dołączany tylko do ostatniej wiadomości.

Czekam oczywiście na błędy i uwagi.

ZAROBIŁEM PIWO smile.gif
POZDRAWIAM
tomektychy
ehh Ta Era znowu kombinuje:/110 znaków wrocilo:/mozecie udostepnic wersje bramki na 110 znaków z dynamicznym podzialem?podobala mi sie wersja od q3kinga bo byla mozliwosc wysylania z dwoch kont:)nie wiem po co ta Era tak miesza:|
Q3KinG
QUOTE(tomektychy @ 26.11.2005 - 10:28)
ehh Ta Era znowu kombinuje:/110 znaków wrocilo:/mozecie udostepnic wersje bramki na 110 znaków z dynamicznym podzialem?

Nie wiem za bardzo jak zczytać ze strony wiadomość o stanie ilosci pozostałych znaków do wykorzystania, mógłbym zrobić dodatkową opcję. Po zaznaczeniu tej opcji można by wysyłać sms'y 85 znakowe, a po odznaczeniu jej 110 znakowe.
Ale nie wiem czy to ma sens (może wkońcu się ta bramka ustabilizuje - poczekamy zobaczymy).

Narazie udostepniam sktypt 110 znakowy.

POZDRAWIAM
mayar
Q3KinG,

dzieki!
teraz jest elegancko smile.gif

jak jestes z Krakowa, albo w nim zawitasz, to mozemy sie napic smile.gif
tomektychy
Hehehe:)dzieki wielkie za skrypt:)działa jak należy:)mam nadzieje ze juz Era nic nie pozmienia:)

pozdro dla wszystkich:)
luka80
a u mnie nie wysyla co jest ???

huh.gif

Załączniki

rysi3k
Spróbuj ponownie - mi za 2 razem idzie - ten błąd pojawia się chyba gdy połączenie z serwerem jest zbyt wolne.

Pozdrawiam
rysiek
Q3KinG
QUOTE(luka80 @ 30.11.2005 - 19:52)
a u mnie nie wysyla co jest ???

Tak jak napisał rysi3k bład pojawia się, gdy skrypt nie moze połączyć się z serwisem eraomnix.
Spróbuj za chwile wysłac ponownie Twojego sms'a, gdy poprawi się Twoje połączenie z internetem.

POZDRAWIAM
HuNteR
A kombinujecie i kombinujecie a mi dziala caly czas bramka ktora sciagnalem z Kupdate cool.gif
Ymos
Witam! Pewnie moje pytanie bedzie banalne, ale mimo to je zadam. W jaki sposób zainstakowac wtyczke do wysylania SMSów z bramki Omnix Multimedialna i którego pliku uzyc. Postepowalem tak jak opisano instalacje wtyczek w Konekt FAQ, ale tam jest napisane ze koniecznie musi byc plik o rozszerzeniu .dll..... W plikach od MLSa tego nie znalazlem i nie wiem co robic z instalacja. Pomoze ktos?
Ymos
Po probie wyslania mam komunikat "Brak tokena w odpowiedzi serwera"
Q3KinG
Wybierz wtyczke "Omnix Sponsorowana" do wysylania SMS'ow do Ery a nie Orange.


QUOTE(Ymos @ 15.12.2005 - 22:41)
W jaki sposób zainstakowac wtyczke do wysylania SMSów z bramki Omnix Multimedialna i którego pliku uzyc.


Najpierw zainstaluj sobie plugin SMS z k.Plugins. Potem sciągnij pliki udostępnione przeze mnie i wrzuc je do katalogu SMS w twoim konnekcie.
Po restarcie konnekta wszystko powinno dzialać. Do wysylania SMS'ow do Ery uzywasz "Omnix Sponsorowana", po wpisaniu wczesniej ustawien w ustawieniach wtyczki.

POZDRAWIAM

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.