Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: eMail Notifier 1.0.0.6+
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4
foxtwo
mam konto na wp.pl i nie wiem jaki serwer i port wpisac... help sad.gif
KOSMOS
Ma może ktoś konto na ONECIE.
Mam problemy z konfiguracją, wyskuje zawsze jakiś błąd.
Olórin
serwer pop3.wp.pl port 110 niedziała z ssl
KOSMOS może wrzuciłeś wersje ssl a niemasz open ssl smile.gif sprawdź czy serwer i inne dane są dobrze podane ja konta na onecie niemam to raczej Ci niepomoge, może być taki bajer że onet nieobsługuje ssl (sprawdź czy go przypadkiem niewłączyłeś) interia ma ssl,a wp, o2 i pf.pl niemają(chyba:P)
case
QUOTE(KOSMOS)
Ma może ktoś konto na ONECIE.
Mam problemy z konfiguracją, wyskuje zawsze jakiś błąd.

...a masz konto nowego typu? [czyli: ***@op.pl]?
jesli tak, jako nazwe uzytkownika musisz podac cala nazwe twojego konta [czyli np: case4u@op.pl], a serwer pop3.poczta.onet.pl. haselka juz Ci nie podpowiem jakie wpisac, bo chyba sam wiesz lepiej tongue.gif heh

pozdr
Bora
ja mam inny problem.
W logu mam wyświetloną poczte.
Wybrany przezemnie dzięk działa jak mam nową wiadomośc.
Jednak nie wyskakuje żadna ikonka.
wersja z ssl (konto bez ssl na o2)
Sija
poszukaj w pasku zadan [kolo zegarka systemowego]
Bora
wole konkretniejsze rady.
A tak na poważnie czy u innych też sie to zdarza??
Sija
to moze, nie masz nowych wiadomosci i nie masz zaznaczonej opcji "Pokazuj informacje o pustej skrzynce" ??
KOSMOS
QUOTE(case)
QUOTE(KOSMOS)
Ma może ktoś konto na ONECIE.
Mam problemy z konfiguracją, wyskuje zawsze jakiś błąd.

...a masz konto nowego typu? [czyli: ***@op.pl]?
jesli tak, jako nazwe uzytkownika musisz podac cala nazwe twojego konta [czyli np: case4u@op.pl], a serwer pop3.poczta.onet.pl. haselka juz Ci nie podpowiem jakie wpisac, bo chyba sam wiesz lepiej tongue.gif heh

pozdr


Dzięki pomogło biggrin.gif
Bora
mam zaznaczone pokazuj pusta skrzynke i to również nie wyskakuje.
W logu widze że ciągle sprawdza.
NNa koncie mam 6 nowych nieprzeczytanych a mimo to nie widze okienka ani ikonki.
W logu wszysto jest wypaśnie pokazane
KOSMOS
O właśnie bom zapomniał.
Nie ma komunikatu ze jeste pusta skrzynka (szkrzynki).
Sija
a macie wylaczona opcje "Korzystaj z kNotify ... ?

polecam wylaczyc dopoki K.Notify nie wyjdzie....
Bora
A jednak działa
tylko że sprawdza bardzo wolno.
Ja ustawiłęm co 2 minuty na próbe i chyba sie nie wyrabiał.
MiLKA
Predkosc sprawdzania poczty zalezy od tego czy pobierasz naglowki, no i od lacza. Predkosc powinna byc na rowni z programem pocztowym ktorego uzywasz ( ale nie dam sobie glowy uciac ;p ).
U mnie sprawdzal dobre 6 minut, jak sie wtyczka dopadla do skrzynki na ktorej mialem przeszlo 360 wiadomosc ;-) Teraz maja po 0 wiadomosci i jest gr8.
piopawlu
Hej!

Dostępna jest kolejna wersja wtyczki!
A w niej:

+ Zmiana i zapamiętywanie wielkości okna powiadomiania
+ Możliwość pełnej zmiany stylu (kolory, czcionka, komunikaty
+ Style w oddzielnych plikach! Jeżeli jakikolwiek zrobisz, proszę prześlij go do mnie
+ Zmiana koloru ikonki podczas sprawdzania
+ Cała konfiguracja teraz w konnekcie! Brak dodatkowych plików*

* - Nie dotyczy zapamiętywania identyfikatorów wiadomości!

Należy pamiętać o usunięciu podkatalogu /emnotifier/ !
Teraz wszystko jest w bazie konnekt'a, ewentualnie w katalogu konkretnego profilu. Klucze oraz certyfikaty dla wersji ssl tworzą się automatycznie w katalogu profilu. Jeżeli chcesz go zastąpić innym posiadanym, nadpisz pliki


SSL - http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/php/dow...ify&sver=ssl_02

NoSSL - http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/php/dow...y&sver=nossl_02

Piotrek
MiLKA
Witam,

Widze, ze wtyczka nabiera rozmachu smile.gif) super....
Jak do tej pory znalazlem jeden blad ;( nie wiem dlaczego, ale tło powiadomienia mam zawsze czarne sad.gif nawet jak stworze swój własny styl i ustawie w nim:

<background="ffffff"/>

Pomimo tej jednej małej wady, należą Ci się Piotrek wielke brawa za wspaniałą wtyczkę !!!!!!!!!

ps> proponowałbym, aby "pół"tag XMLowy można było zakończyć " />" (spacja) a nie tylko "/>" (bez spacji) ;p
piopawlu
Cześć!

Rzeczywiście był taki błąd, że się czarno robilo :-) ale juz poprawiono, linki te same... Proszę wszystkie osoby ktore sciągnęły to przed 00:11 aby zrobiły to ponownie.


QUOTE
ps> proponowałbym, aby \"pół\"tag XMLowy można było zakończyć \" />\" (spacja) a nie tylko \"/>\" (bez spacji) ;p


Zrobię tak w następnej wersji :-)

Piotrek
joystick
jak nie czarno to biało. coś background w stylach nie jest poprawnie interpretowany. sad.gif
Sija
moje male zastrzezenia:

1] dlaczego emNotifer zapisuje pliki .uidl z (null) na poczatku [np. (null)sija@sija.net.uidl] ??
2] czy mozna zrobic tak, ze przy edycji/dodwaniu kont przycisniecie [tab] powodowalo przeskoczenie kursora o jedno pole w prawo, a nie od razu do opcji?
3] czy emNotifer nie moglby ladowac styli na biezaco? [a nie dopiero po nacisnieciu "zaladuj"]?
joystick
emNotifier.
sorrki, bo to drobnostka, ale piszę bo też bym wolał kNotifier'a lub jeszcze lepiej K.Notifier'a.
joystick
w wersji 1.0.0.1 był plik log.html
aktualnie takiego pliku juz nie ma, choć w konfiguracji pozostała opcja "Loguj do pliku"
joystick
W pliku emnssl_readme.txt jest napisane:
Proszę zapoznać się z plikiem /doc/style.rtf
Problem w tym iż nie dostarczyłes takiego pliku w paczce z emNotifierem.
piopawlu
cześć!

Poprawiona wersja i odpowiedz na pytania, o godzinie ~13

Piotrek,
Peper
QUOTE(joystick)
W pliku emnssl_readme.txt jest napisane:
Proszę zapoznać się z plikiem /doc/style.rtf
Problem w tym iż nie dostarczyłes takiego pliku w paczce z emNotifierem.

U mnie jest. A tak pozatym możesz edytować swój post, a nie pisać 3 pod rząd.

QUOTE(joystick)
w wersji 1.0.0.1 był plik log.html
aktualnie takiego pliku juz nie ma, choć w konfiguracji pozostała opcja \"Loguj do pliku\"

Teraz plik jest w głównym katalogu konnekta(emNotifier.html).

------------
Wydaję mi się, że usunięcie katalogu było błędem, teraz robi się bałagan.
Puma
wtyczka jest świetna, dużo lepsza niż poprzednie wersje smile.gif
joystick
QUOTE
U mnie jest. A tak pozatym możesz edytować swój post, a nie pisać 3 pod rząd.


sorry. pisałem w pewnych odstępach czasowych. Nawet później chciałem je połączyć, ale sobie z lenistwa odpuściłem

QUOTE
Teraz plik jest w głównym katalogu konnekta(emNotifier.html).


Niestety ja nie mam takiego pliku. (chodzi o emNotifier.html)
A pliku style.rtf nie ma w paczce SSL choć, sprawdzałem, znajduje się on w No SSL (niedopatrzenie Piotra).
W związku z tym podejrzewam, że posiadasz wersję No SSL, która w przeciwieństwie do tej "mocniejszej" być może poprawnie obsługuje logi.
Olórin
Dlaczego pliki z id wiadomości są w głównym katalogu konnekta, a nie np. /konnekt/profiles/olórin/eml ??? to przy kilku kontach robi bałagan w katalogu konnekta smile.gif reszta działa :]
Flind
fajnie jak by mozna jeszcze było odczytywac krótkie maile i kasowac prosto z serwera :] podobnie jak to jest pgg

Ale i tak jest sumer wtyczka z tego i gratuluje smile.gif
Olórin
QUOTE(Flind)
fajnie jak by mozna jeszcze było odczytywac krótkie maile i kasowac prosto z serwera :] podobnie jak to jest pgg


nic dodać nic ująć smile.gif obydwie funkcje przydałyby się smile.gif
Peper
QUOTE(joystick)
Niestety ja nie mam takiego pliku. (chodzi o emNotifier.html)

Okazało się, że jest to log z wersji 1.00 biggrin.gif
Za to teraz mam już pewną informację. Log znajduje się w pliku konnekt/profiles/xxx/emnlog.html
Sorry za poprzednie wprowadzenie w błąd.
piopawlu
Cześć!

Jest już poprawiona wersja 1.0.0.3:
+ Kolor wczytywany jest juz poprawnie
+ Kolor ustawiany jest dla całego okna, a nie tylko tekstu
+ Nowe zmienne w stylach $(pl1),$(pl2), teraz możliwość wstawiania do nich włąsnych tekstów
+ Zlikwidowany błąd z (null) w nazwie... W założeniu miało to się znajdować w folderze profilu.

Osoby które posiadały wersję 1.0.0.2, powinny załadować styl z katalogu /doc/ ponieważ dwie zmienne mają inne nazwy - styl ten jest ohydny, ale nie mialem czasu

Info:
Style nie są, i nie będą nigdy czystym XML'em, ponieważ wychodząc z tego założenia trzeba by kodować znaczki takie jak '<'. Poza tym procedura wczytywania stylu ma kilkanascie linijek i nie korzysta z żadnej biblioteki parsera xml'u. Z tych samych powodów proszę trzymać się schematu. Nie wolno zostawiać spacji po między nazwą a wartością pola!

Pliki:

SSL - http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/php/dow...ify&sver=ssl_03

NoSSL - http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/php/dow...y&sver=nossl_03

Odpowiedzi: (Wybaczcie ze od konca)

QUOTE
fajnie jak by mozna jeszcze było odczytywac krótkie maile i kasowac prosto z serwera :] podobnie jak to jest pgg


Może kiedyś, ale ja niechciałbym robić z tego programu pocztowego. IMAP ma pierwszeństwo.

QUOTE
Dlaczego pliki z id wiadomości są w głównym katalogu konnekta, a nie np. /konnekt/profiles/olórin/eml ??? to przy kilku kontach robi bałagan w katalogu konnekta  reszta działa :]


To był błąd iniciacji zmiennej. Poprawiono

QUOTE
czy mozna zrobic tak, ze przy edycji/dodwaniu kont przycisniecie [tab] powodowalo przeskoczenie kursora o jedno pole w prawo, a nie od razu do opcji?


Niestety, całe okno dialogowe dotyczące kont jest traktowane jako jedna kontrolka. Nie mówię, że jest to nie do zrobienia, ale musiałbym wszystkie te kontrolki wrzucic jako czyste cfg do konnekt'a co nie ukrywam namieszało by trochę

QUOTE
czy emNotifer nie moglby ladowac styli na biezaco? [a nie dopiero po nacisnieciu \"zaladuj\"]?


Hmm, nie wiem czy o to chodzilo, pewnie nie, ale zrobilem tak, ze jezeli zaznaczymy opcje ladowania przy starcie to on przeladowuje nam ostatnio wybrany styl z pliku... Troche bez sensu bo on i tak jest juz zaladowany, ale jest.

QUOTE
jak nie czarno to biało. coś background w stylach nie jest poprawnie interpretowany.


Naprawiono

Piotrek
Peper
Przydałyby się też zmienne pl, których wartość zależna będzie od wartości $(new).
piopawlu
hej sad.gif

Niestety znów coś pominąłem... Osoby które sciągnęły wtyczkę 1.0.0.3 przed godziną 15, proszone są o ponowne jej pobranie. Jeżeli ktoś ma problem z w3cache mogę podesłać pocztą. Oczywiście zapomnialem o poprawienie jednego miejsca z (null) w nazwie.

QUOTE
Przydałyby się też zmienne pl, których wartość zależna będzie od wartości $(new).


okay, będzie w kolejnej wersji. Jeżeli macie jeszcze jakies pomysly na zmienne, i ew od czego maja zalezec to prosze pisac na maila lub tutaj, aby sie nie dublowac.

Piotrek
Matzec
$(mail) wyświetlająca adres nadawcy.
Matzec
Zrobiłem styl do emNotifiera:
user posted image
Do pobrania tutaj: (PPM i 'zapisz jako', lepiej nie otwierać w przeglądarce bo nic ciekawego z tego nie wyjdzie :))
http://comp.tsmail.pl/k/styl_2.xml
konrad
'Na koncie xxx@o2.pl $(pl) 5 wiadomość(i), 40 kB, 0 nowych'

co to jest $(pl) ? jaki bug ? :roll:
Matzec
Załaduj sobie jakiś styl, <kryptoreklama>polecam mój</kryptoreklama> ;)
Peper
Nie ma już $(pl), jest $(pl1) i $(pl2).
Załaduj sobie jeden z nowych stylów [z wesji 03 lub matzeca].
Matzec
Proponuję, aby w nowej wersji była możliwość sprawdzania skrzynek przy starcie programu, bo teraz muszę poczekać minutę, albo sprawdzać ręcznie.
Puma
QUOTE(Matzec)
Proponuję, aby w nowej wersji była możliwość sprawdzania skrzynek przy starcie programu.


To by się bardzo przydało smile.gif
case
QUOTE(Matzec)
Proponuję, aby w nowej wersji była możliwość sprawdzania skrzynek przy starcie programu, bo teraz muszę poczekać minutę, albo sprawdzać ręcznie.

popieram i mam inna propozycje - zeby wszelkie bledy, i komunikaty [np. blad polaczenia z serwerem, albo timeouty] sygnalizowane byly inna ikonka niz koperty, bo troche to mylne biggrin.gif
Sija
QUOTE(case)
QUOTE(Matzec)
Proponuję, aby w nowej wersji była możliwość sprawdzania skrzynek przy starcie programu, bo teraz muszę poczekać minutę, albo sprawdzać ręcznie.

popieram i mam inna propozycje - zeby wszelkie bledy, i komunikaty [np. blad polaczenia z serwerem, albo timeouty] sygnalizowane byly inna ikonka niz koperty, bo troche to mylne biggrin.gif


zgadzam sie z obiema propozycjami... przydalo by sie jeszcze wyswietlanie maili jako listy z mozliwoscia kasowania maili z serwera.
Matzec
... i jeszcze możliwość wyłączenia powiadamiania o błędach.
Peper
Matzec mnie męczył, więc w końcu zamieszczam i mój styl :)
Nie wiem czy ma to jakiś sens, bo każdy może sobie zrobić taki jak mu się akurat podoba, ale może przypadkiem mój się komuś do czegoś przyda.

user posted image

http://peper.iport.pl/em-peper.xml (PPM i zapisz jako)
foxtwo
jakbyscie nie mogli tego w zipie umiescic... 8)
Matzec
W moim stylu (styl_2) jest błąd - w komunikatach dla K.Notify należy zmienić </b> na <b>... albo pobrać plik jeszcze raz, gdyby ktoś nie umiał. ;)
piopawlu
Cześć!

Jest już kolejna wersja, a w zasadzie któraś z kolejnych, ale dopiero teraz ją udostępniam. W nowych wersjach dodałem:
- Style ze skryptami Lua = Koniec sztywnych opisów
- "Przeterminowanie" powiadomienia o nowej poczcie (po 30 sek przestaje migać ikonka, a komunikaty zostaną pokazane przy następnej nowej wiadomości
- "Autowyskakiwanie" okienka z informacją o poczcie
- Możliwośc łatwego podglądu stylu, oraz jego przeładowania
- Kilka nowych zmiennych dla stylów
- i kilka poprawionych błędów

linki w następnym poscie

Piotrek
piopawlu
hej!

Wersja z poprawionym powrotem do standardowego stylu jest do pobrania na mojej stronie oraz w katalogu.

SSL - http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/php/dow...fy&sver=ssl_06a

NoSSL - http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/php/dow...&sver=nossl_06a

Piotrek
SandmmaN
piopawlu: Wtyka jest pierwszej klasy wink.gif ale napotkalem pewna niedogodnosc. Mianowicie przy wpisywaniu danych konta e-mail, z pola Nazwa ciezko jest sie gdziekolwiek dalej dostac operujac klawiszem Tab :/ po nacisnieciu go przechodzi mi kursor do pola gdzie okresla sie interwal pomiedzy poszczegolnymi sprawdzaniami kont. Intuicyjnym byloby poruszanie sie za pomoca w/w klawisza po kolejnych polach konfiguracji... (eg. Nazwa > Serwer..., etc.).
Nie narzekam ale zwracam uwage bo mysle ze to czyste niedopatrzenie wink.gif
Zycze dalszej rownie owocnej pracy smile.gif
Pzdr.
MiLKA
SandmmaN - odpowiedz na twoje pytanie znajdziesz strone wczesniej
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.