Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: eMail Notifier 1.0.0.6+
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4
piopawlu
Cześć!

Wtyczka sprawdzająca pocztę jest już na takim etapie, że mogłem ją udostępnić. Niestety narazie jest to wersja która nie pozwala na sprawdzanie kont na serwerach SPOP3 (SSL). Ta wersja zostanie udostępniona mam nadzieje w sobotę, bo do tego czasu znajdę chwilę aby uważnie przeczytać licencję użytkowania bibliotek OpenSSL.

Gotowa jest też poprawiona wersja kSpy 1.0.0.0b, link w wątku kSpy.

link usuniety

Piotrek,
PS. Tak jak napisałem w pliku readme... nie modyfikować pliku "emnotifier.ini" ręcznie!!!
konrad
fajnie, ale juz widze ze odrazu po instalce i bez konfiguracji i po kliknieciu, wtyczka sprawdza poczte... i nic wiecej sie nie dzieje. nawet komunikat nie wyskakuje biggrin.gif
piopawlu
grrrr :evil:

Każdy program skonfigurowany działa lepiej...
Czy naprawdę trzeba pisać, żę należy dodać konta w konfiguracji?

Jeżeli kogoś denerwuje <b>nazwa konta</b> to niech usunie te "<b>" z pliku emnotifier.ini.

Piotrek
Matzec
Szkoda, że nie działa powiadamianie przez K.Notify... a może to jakiś podstęp, bo póki co, ta wtyczka nazywa się K.Status? ;)
W każdym razie, czy to MA nie działać, czy u mnie jest coś nie tak?
piopawlu
QUOTE(Matzec)
Szkoda, że nie działa powiadamianie przez K.Notify... K.Status? wink.gif ...
W każdym razie, czy to MA nie działać, czy u mnie jest coś nie tak?


hej!

Tak jak napisałem w readme K.Notify to nie jest K.Status... Niestety K.Status (chyba) nie pozwala na wysyłanie notyfikacji do niej.

Piotrek
Matzec
To ja ślepy jestem, albo mam jakieś lewe readme, bo u mnie tego nie ma.
Puma
QUOTE(Matzec)
To ja ślepy jestem, albo mam jakieś lewe readme, bo u mnie tego nie ma.


Ja też chyba oślepłem smile.gif
piopawlu
hej!

:cry: Znów muszę się przyznać do błędu...
Matzec miał rację... nie ma tego w readme, ale w takim razie sam już nie wiem gdzie to wpisałem, bo napewno to zrobiłem...

Piotrek
torn
Na moim koncie lezy zawsze poczta z ostatnich 30 dni (The Bat ją tam zostawia i później kasuje)... natomiast emNotify pokazuje mi wszystkie wiadomości:
user posted image

Czy możliwe jest żeby emNotify pokazywał tylko nowe wiadomości?

UPDATE:
Jeszcze jedno: dlaczego zamiast nadawcy i tematu jest (null) ?
ferrarius
Torn jak to zrobiles, ze Ci tak ladnie pokazuje, bo mnie to jakies okienko na ekran tylko wyskakuje sad.gif
piopawlu
hej!

Myślałem o tym...chociaż jest to jeszcze nie możliwe... mogę to zrobić tylko na dwa sposoby:

a) Jeżeli serwer pozwala na polecenie UIDL to nie ma problemu zapamietuje ID na dysku i sprawdzam...

cool.gif Jezeli dostępne jest tylko TOP, robię to samo ale muszę zapamientywać całe nagłówki, lub chociaż datę.

c) Jeżeli nie ma ani TOP ani UIDL, to klapa... nic nie zrobię...

Narazie mogę powidzieć tylko to, żeby wyłączyć pobieranie nagłówków.

Piotrek
Bora
niestety mam małe problemy.
Sprawdza poczte jednak nie wyskakuje zaden komunikat.
Konta są prawdopodobnie dobrze (w.pl).
Flind
wiem co ja zle zrobiłem a chyba nic tongue.gif ale gdy chce by mi sprawdził konto tonajpier dostaje wiadomosc ze spawdza poczte a po chwili dostaje

Błąd: (null)
i co ja ma z tym fantem zrobic.
Dla bardziej do ciekliwych podałem dane o swoim koncie w konfiguracji tylko nie wiedzac jaki mam podac port podałem 1550 bo nie ma o tym pojecia a noe dało sie tego ominac
Puma
Mi za cholery to nie działa sad.gif
Flind
ferrarius u torm-a z pewnoscia działa testowa wersja wtyczki kNotifer. Trza ruszyc głowa tongue.gif
Bora
po długin okresie wyskoczyl mi komunikat:
Błąd: (null)
piopawlu
Porty dla usług pocztowych wg. RFC są następujące:

:arrow: 110 - zwykłe konto pocztowe POP3
995 - konto pocztowe SPOP3 (z SSL)

Piotrek
ferrarius
Flind musisz ustawic port 110, a skad mam wziasc kNotifer??? I do czego to sluzy????
Bora
ktos znalazł jakis sposób na ten komunikat "Błąd: (null)"??
hao
Piotrek - okno portów mogłoby być comboboxem, z wyborem 110 - POP3 995 - SSL i z możliwością wpisania własnego oczywiście... Lub przynajmniej jakaś adnotacja.. Nie każdy musi znać taką informację... Ba, sam sprawdziłem sobie na spisie portów smile.gif

Ferrarius - kNotify to kStatus, który współpracuje z innymi wtyczkami (min. z kBotem) i na razie nie jest ogólno dostępny (bo bez kBota nie potrafiłby zachowywać się jak kStatus)...
piopawlu
okay, zrobie std port 110, oraz po zaznaczeniu SSL zmieni sie na 995... Dalej bedzie mozliwosc ustawienia wlasnego.

Mam też pytanie do Wszystkich:

Które z następujących opcji uważasz za najważniejsze:
a) Filtry antyspamowe
cool.gif Wyświetlanie tylko najnowszych wiadomości (gdy zapamiętujesz na serwerze)
c) Lepsze powiadomianie do czasu wejscia k.Notify

Piotrek,
odpowiedzi proszę na email
case
u mnie wtyczka dziala w pozadku. ale od razu nasunelo mi sie - czemu nie ma powiadomienia ikonka w trayu?? to chyba najlepszy sposob...?
Puma
QUOTE(case)
czemu nie ma powiadomienia ikonka w trayu?? to chyba najlepszy sposob...?


to co jest teraz to jest mocno wkurzajace sad.gif
Peper
Obecny sposób komunikacji wtyczki z użytkownikiem jest według mnie bardzo kiepski (pomijam wybrańców z K.Bot + K.Notify).
A już wyskakiwanie za każdym razem "Sprawdzam pocztę" jest nie do zniesienia. Może trochę przesadzam, ale wydaję mi się, że nikogo nie interesuje taka informacja (no chyba, że ktoś sprawdza czy wtyczka w ogóle działa), proponuje albo usunąć albo dać możliwość właczenia/wyłączenia jak pokazywanie wiadomości o pustej skrzynce.

Update:
Dodatkowo znalazłem inny błąd, mianowicie raz na kilka sprawdzeń wyskakuje mi "Błąd: (null)". Może to być problem z moją skrzynką, niestety nie mam jak sprawdzić.

A co do pytania:
u mnie odpowiedź: c
Nie wiem też jaki sens miałby filtr antyspamowy i co on miałby właściwie robić? Kasować wiadomości na serwerze? Takich programów jest aż za dużo ;]

Ogólnie pomysł na wtyczkę bardzo dobry, jest trochę błędów, no ale czego można się spodziewać po pierwszej wersji.
Czekam na update.

Pozdrowienia
redzik
Piotrek jak zwykle wykonał dobra robote. I chwała mu za to.
Mam propozycje - czy mozna zrobic tak, zeby wtyczka pytała czy chcę odebrac maila i zeby po twierdzacej odpowiedzi otwierała domyślnego klienta poczty?
torn
mam jeszcze jedną sugestę: czemu do konfiguracji kont służy oddzielne okno? nie może całość być na jednej stronie w konfiguracji wtyczki?
hao
Fakt, najlepszym sposobem na powiedomienia byłaby ikonka w tray'u. Obsługuje się to tak jak wiadomość od serwera, tylko trzeba stworzyć własny typ wiadomości (a najlepiej do tego celu obsługiwać wiadomość typu MT_SPECIAL_NOL), obsłużyć jego otwarcie i dodać odpowiednią akcję do grupy IMIG_EVENTS i prawidłowo ją obsłużyc. Jak będziesz miał Piotrek z tym problemy to daj znać...
konrad
nie wiem, moze zle to zrobilem, ale usunalem <b> i nadal mi to wyskakuje :roll:
piopawlu
QUOTE(konrad)
nie wiem, moze zle to zrobilem, ale usunalem <b> i nadal mi to wyskakuje

Sprawdz raz jeszcze, jezeli usunales wszystkie "<b>" to napewno sie nie pokaze.

QUOTE(torn)
mam jeszcze jedną sugestę: czemu do konfiguracji kont służy oddzielne okno? nie może całość być na jednej stronie w konfiguracji wtyczki?

Zapewne można... prace trwały ale musze to odlozyc do soboty.

Zachęcam do wykasowania tej wtyczki - teraz zaluje ze ja udostepnilem... ale jak co wieczor kilka osob pytalo "kiedy"... to w koncu to wrzucilem.

Wersja poprawiona ukaze sie najwcześniej w Sobotę.

Pozdrawiam,
Piotrek
Flind
ale dobrze ze ja udostepniłes bo przynajmniej zwrocilismy uwage na kilka błeduw i zaproponowalismy zmiany.

A tak w ogole to powinnno byc podobnie z kbotem ktory tez bysy mogli przetestowac i wychwycic błedy tongue.gif
Bora
przynajmniej dzęki postowi torna mogliśmy zobaczyć chociaż screena.
dobre i to.
Może kiedyś i my sie doczekamy k.bota.
piopawlu
Witam!

Gotowe są obydwie wersje wtyczki eMail Notifier!

a) Wersja z obsługą SSL

http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/php/dow...ify&sver=ssl_00

http://www.shininglightpro.com/products/x8...ial/OpenSSL.exe - wymagane biblioteki

cool.gif Wersja bez obsługi SSL

http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/php/dow...y&sver=nossl_00

W obydwu wersjach dodana została możliwość wyświetlania tylko nowych wiadomości. Jeżeli nie zostawiasz wiadomości na serwerze, wyłącz opcję zapamiętywania identyfikatorów. Dodałem także obsługę polskiego kodowania ISO-8859-2 w tematach, oraz nadawcach wiadomości. Przyspieszy to działanie aplikacji. Nowy sposób powiadamiania działa następująco:

1) Migająca ikonka na pasku zadań
2) Po naciśnięciu następujące okno:

user posted image

Piotrek
burcu
Mam pytanko. Czy istnieje szansa, że ta wtyczka obsłuży konto pocztowe typu IMAP :?: No i w dodatku zabezpieczone przez protokół SSL. Mam jedno takie konto i bardzo to ułatwiłoby mi życie :wink:
Matzec
1) Dlaczego nie można samemu wywołać sprawdzenia kont? Żadnej ikonki, nic...
2) Pojawiła mi się ikonka w trayu, już myślałem, że zadziała, a tu zonk, naciskam ją, i nic.
3) Dlaczego w wersji no-ssl jest checkbox "SSL" przy dodawaniu kont?
piopawlu
hej!

Co do IMAPu to istnieje, pracę trwają smile.gif, ale nie będzie to wcześniej niż za dwa tygodnie. Mam dużo do roboty przez następne dni. Koniec semestru się zbliża, a ja mam trochę do nadrobienia.

Piotrek
Olórin
Potwierdzam błędy zauważone przez Matzec'a smile.gif ikonka do sprawdzenia mogła by być na pasku z sieciami (ja mam paski w 2 wierszach w sieciach mam włączone opisy przycisków smile.gif

piopawlu-popraw tego "zonka" jaknajszybciej smile.gif))
piopawlu
QUOTE(Matzec)
1) Dlaczego nie można samemu wywołać sprawdzenia kont? Żadnej ikonki, nic...
2) Pojawiła mi się ikonka w trayu, już myślałem, że zadziała, a tu zonk, naciskam ją, i nic.


Problem jest taki, że ja nie mogę odtworzyć takiej sytuacji...aczkolwiek trwa współpraca z osobą której też to nie działą.

QUOTE(Matzec)
3) Dlaczego w wersji no-ssl jest checkbox \"SSL\" przy dodawaniu kont?


Czy to wielki problem?

Piotrek,
Staram się poprawić te błędy, ale tak jak napisałem nie mogę ich odtworzyć.
burcu
QUOTE(piopawlu)
hej!

Co do IMAPu to istnieje, pracę trwają smile.gif, ale nie będzie to wcześniej niż za dwa tygodnie.

Piotrek


Jestem cierpliwy smile.gif Na takie coś czekam już baaardzo długo, więc dwa tygodnie nie robią żadnej różnicy :wink:
No i powiem jeszcze, że u mnie nie ma także możliwości sprawdzenia konta pocztowego z "ręki" (ikony). Przydałaby się taka możliwość...
Olórin
albo jestem ślepy albo na xpeku niepojawiał sie obok ikonek sieci napis zdarzenia z ikonką maila a w podmenu napis Email notifier......niezmienia to faktu że kliknięcie tam kończy się niczym smile.gif czyli jest to samo co było :9
case
QUOTE(Olórin)
albo jestem ślepy albo na xpeku niepojawiał sie obok ikonek sieci napis zdarzenia z ikonką maila a w podmenu napis Email notifier......niezmienia to faktu że kliknięcie tam kończy się niczym smile.gif czyli jest to samo co było :9

...poczekaj na nowsza wersje emNotifera
szuflad
404 z i bez ssla
torn
QUOTE(szuflad)
404 z i bez ssla
To samo sad.gif
Olórin
QUOTE(szuflad)
404 z i bez ssla


musimy czekać na następną wersje smile.gif teraz przynajmniej wiemy jedno: jest coś na skrzynce smile.gif
piopawlu
hej, jest 404 bo "walczę z wiatrakami" czyli błędami których nie mogę sprawdzić.

Piotrek, dam znać jak będzie coś do pobrania
piopawlu
hej!

udalo mi sie odtworzyc problem u siebie, jednakże nie widze w moim kodzie żadnego błędu, który mógłby mieć wpływ na błędne jego działanie. Muszę porozmawiać w tej sprawie z Hao, ale to już raczej nie dzisiaj.

Proszę o cierpliwość,
Piotrek
piopawlu
Cześć!

Udało się poprawić błąd. Wina była niczyja :-) jeżeli mogę tak powiedzieć.

1.0.0.1 SSL http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/php/dow...ify&sver=ssl_01

Biblioteki OpenSSL http://www.shininglightpro.com/products/x8...ial/OpenSSL.exe

1.0.0.1 NoSSL http://www.n4u.krakow.pl/~piopawlu/php/dow...y&sver=nossl_01

Przy okazji dodałem także obsługę ISO-8859-2 base64, oraz możliwośc ustalenia dźwięku odtwarzanego przy nadejściu nowej wiadomość, a także poprawiłem zapamiętywanie identyfikatorów wiadomości.

Jeżeli ktoś chce się pobawić, i pozmieniać trochę format wyświetlania informacji o wiadomościach (dotyczy tylko powiadamiania w osobnym okienku) to może zmodyfikować plik /emnotifier/config.ini:

Komunikaty (Należy pamiętać, że łączna długość komunikatu nie możę przekroczyć 250 znaków, oraz musi znajdować się w cudzysłowiach, zakończone średnikiem ';' dotyczy pliku config.ini; program i tak ją przytnie jak będzie za długa):

notify_01 - wyświetlany gdy są jakiekolwiek wiadomości w skrzynce (nie wybrana opcja zapamiętywania)
notify_02 - wyżwietlany gdy nie ma żadnych wiadomości na koncie, oraz zaznaczona opcja informowania o pustej skrzynce
notify_03 - wyświetlana gdy pobiera nagłówki, i wyświetla info o wiadomości, zmienne $(id),$(sender),$(subject),$(date) są teraz ważne
notify_04 - wyświetlana gdy są nowe wiadomości, lub nie ma nowych, ale zaznaczona opcja info o pustej skrzynce; dotyczy kont z zapamietywaniem UIDL.

Style:

<b> ... </b> - pogrubienie
<u> ... </u> - podkreślenie
<i> ... </i> - pochylenie
<red> ... </red> - kolor czerwony
<green> ... </green> - kolor zielony
<blue> ... </blue> - kolor niebieski
<tab> - wcięcie
<dtab> - podwójne wcięcie
<m> - pogrubiony plusik, taki jak w std

Zmienne:

$(count) - całkowita ilość wiadomości
$(size) - wielkość wszystkich wiadomości
$(id) - numer wiadomości
$(sender) - nadawca
$(subject) - temat
$(date) - data
$(name) - nazwa konta
$(host) - adres serwera
$(port) - port serwera
$(ssl) - 1 ? 0
$(user) - nazwa użytkownika
$(pass) - hasło
$(pl) - "jest" lub "są" zależnie od ilości
$(new) - liczba nowych wiadomości, ustawiana tylko gdy korzystamy z opcji zapamiętywania

Piotrek
case
nom. teraz mozna sciagac, bo dziala pieknie biggrin.gif

kolejny raz brawo dla piotrka!! 8)
Olórin
działa :] wielkie txh za bardzo przydatną wtyczke !!!! smile.gif

ps. tylko konnekt robi się troche szeroki smile.gif
piopawlu
UWAGA!

Należy pamiętać, że w katalogu /plugins/ możę znajdować się tylko jedna wtyczka emnotifier! Szczególnie, że przez moją pomyłke wersja bez ssl teraz zmieniłą nazwę. Proszę więc kasować nie używaną wersje!

Piotrek
case
ogolnie [na razie tongue.gif ] bez zastrzezen, tylko przycisk wlaczajacy domyslnego klienta poczty by sie przydal.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.