Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pisak
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3
KoSiarzPL
Opis:
Wtyczka powiadamia uzytkownika iz rozmówca do nas pisze.

Uwagi:
- strona wtyczki to http://k-api.prv.pl/wtyczki.html
- wtyczka dziala tylko w sieci jabber
- wtyczka wymaga poprawionej wersji kJabbera

Wersja 0.5
[ Główne funkcje w pierwszym oficjalnym wydaniu ]
- Nowe: Pełna obsługa powiadomień w sieci jabber
- Nowe: Własny mechanizm spradzania czy coś sami piszemy
- Nowe: Powiadamienia o pisaniu w postaci ikony na toolbarze oraz wtyczki k.notify
- Nowe: Możliwość konfigurowania wtyczki dla wybranych kontaktów
[ zmiany w stosunku do wersji Beta 2 ]
- Nowe: Konfiguracja wtyczki dla wybranego kontaktu
- Usprawnienie: Powiadomień k.notify
- Poprawka: Obsługi przycisku na toolbarze
- Poprawka: Kilku drobnych błędów

Jak pobrac? Wtyczka do pobrania z centralki "kplugins" (niedługo) oraz mojej strony.

Załączniki

Olórin
  • Nie działa z dodatkowymi slotami jabbera.
  • Wtyczka pojawia się na pasku filtrów - zły IM_PLUG_TYPE :>
  • Wraz z wiadomością powinien przesyłany być komunikat o skończeniu pisania. (to nie jest wymagane przez JEP-0085)
  • Nie używaj x:event (JEP-0022 ma status Historical), a nowszego i obecnie promowanego JEP-0085
I taka mała uwaga, nie wiem ile ma to się do Ciebie. PSI mimo że jest sztandarowym klientem Jabbera, tak na prawde jest lekko przestarzałe. AFAIR najlepiej protokół obsługje tkabber (ten z dziwnym interfejem).

Ale i tak generalnie to GJ.
KoSiarzPL
QUOTE(Olórin @ 1.04.2006 - 20:34) *
Nie działa z dodatkowymi slotami jabbera.

Nawet o tym nie myślałem. Nigdy tego nie używałem i nawet nie wiem jak używać. Zapewne chodzi o różne obiekty sesji. Może w przyszłości to zostanie naprawione smile.gif
QUOTE
Wtyczka pojawia się na pasku filtrów - zły IM_PLUG_TYPE :>

Nie zwróciłem uwagi. Profilaktycznie ma ustawione ALL i jakoś nie miałem czasu sprawdzać jaki typ jest mu potrzebny bo po opisach człowiek nie dojdzie smile.gif
QUOTE
Wraz z wiadomością powinien przesyłany być komunikat o skończeniu pisania. (to nie jest wymagane przez JEP-0085)

Też tak myślę, tylko obecnie Konnekt
a) wysłał by mi kolejny komunikat zakonczenia pisania
b ) nie wyslal by mi ponownie komunikatu o rozpoczeciu pisania.
Widzę, że będę musiał powrócić do swojego algorytmu, chyba że znacie jakiś sposób na ominięcie tych problemów :/
QUOTE
Nie używaj x:event (JEP-0022 ma status Historical), a nowszego i obecnie promowanego JEP-0085

Przyjrzę się temu. A co ze starymi komunikatorami, które używają starszej wersji? Nie obsługiwać ich, czy próbować je również jakoś obsłużyć?
Olórin
Kolejne sloty jabbera mają inne wartości NET, czyli musiałbyć zrobić tablicę sesji jabberoo i każdą osobno obsługiwać (max 10 slotów).

Powinno wystarczyć IMT_UI|IMT_CONTACT|IMT_CONFIG wink.gif

Co do ostatniego to powinno dać się wysyłać stare i nowe komunikaty w jednej wiadomości smile.gif
keeveek
jak będzie działać z dwuTlenkiem to może nawet skorzystam [skoro jabbera rozgryzłeś to nie powinno być takie trudne?]
Olórin
Jeżeli się nie znasz to nie mów czy to jest trudne czy nie. Wbrew pozorom banalne sprawy dla usera, dla programisty nie zawsze są takie oczywiste. Chociaż tutaj faktycznie sprawę ułatwia dostępność źródeł wink.gif
bredo
KoSiarzPL: Mi wtyczka (poprawiony kJabber - bez Pisaka jest to samo) nie chce współgrac z dodanym kontaktem na liście - botem joggera bredo@jogger.pl. W statusie wyświetlane jest: "bredo@jogger.pl - błąd.". Rzuc okiem na to wink.gif
keeveek
wtyczka gryzie się z funK
psota
FunK trzeba poprawić, ponieważ funK się często gryzie (mi się gryzie z checky)
Akira
Wtyczka mi nie działa.... Ciągle się świeci te zielone i nic
dulek000
Bredo: Bot Joggera aktualnie wszystkim leży.
atol
dzyndzel nie działa, ciagle jest cielone światełko (testowane miedzy Konnekt - miranda). Pozatym jakieś błedy sie pojawiły przy uruchamianiu jabby
riddle
Zadziwiające że liczba pobrań wtyczek jest różna (16 i 12)… czyżby 4 osoby miały wcześniej poprawionego kJabbera? :>
k3mpa
QUOTE(riddle @ 2.04.2006 - 13:45) *

Zadziwiające że liczba pobrań wtyczek jest różna (16 i 12)… czyżby 4 osoby miały wcześniej poprawionego kJabbera? :>

na stronie Kosiarza była poprawiona wersja kjabbera, ale wtyczka była w starej wersji;]

U mnie też nic się nie świeci testowałem z Tkabber ;]
Olórin
Raczej 4 osoby nie czytają, a potem narzekają że nie działa.
.nomis
Myślę, że raczej 4 osoby nie używają Jabbera wink.gif np. ja. Ściągnąłem, bo nie doczytałem że działą tylko w tej sieci... smile.gif - i jeden przypadek wyjaśniony.
KoSiarzPL
Wtyczka testowana i działa smile.gif Ale winien jestem chyba kilka wyjaśnień mniej obeznanym osobom.

1. Wtyczka działa tylko w sieci jabber, tlen może będzie obsługiwany jeśli dowiem się gdzie można uzyskać dane na temat jego protokołu

2. Wtyczka posiada lampke szarą która określa, że z tym kontaktem w danym momęcie nie mogą być przesyłąne komunikaty o pisaniu. Teraz ten kolor nie zawsze jest używany ale dopracuję to byście mieli świadomość kiedy wtyczka działa.

3. W jakich sytuacjach wtyczka nie zadziała
a) gdy kontakt nie jest z sieci jabber
b ) gdy kontakt jest niedostępny/nie widoczny
c) gdy kontakt używa innego komunikatora, który używa innej formy powiadamiania o pisaniu. Dlatego proszę zgłaszać informacja z jakimi komunikatorami nie działa to będę mógł się bliżej przyjrzeć tej sytuacji. Najlepiej podać również potrzebną wtyczkę/ustawienia w tym komunikatorze by takie powiadomienia w nim działąły

4. Niedługo wydam wersję z dokładnym i czytelnym logowaniem co wtyczka robi i będziecie mogli sami się dowiedzieć czemu wtyczka nie działa.
keeveek
właśnie dlatego, że różne komunikatory wykorzystują różny sposób powiadamiania o pisaniu zajmowanie się jabberem dla mnie nie ma sensu. a tlen jest dla wszystkich taki sam :]
lhs
Totally disagree.
riddle
Lhs +1

Tlen to św. Tomasz wśród Apostołów Jabbera.
k3mpa
heh chyba Judasz tongue.gif bo zamknięty na innych i nastaiony na komercje ;]

// Cytat wyciąłem - prosimy nie cytować całego ostatniego posta w temacie.
KoSiarzPL
QUOTE(keeveek @ 2.04.2006 - 18:40) *

właśnie dlatego, że różne komunikatory wykorzystują różny sposób powiadamiania o pisaniu zajmowanie się jabberem dla mnie nie ma sensu. a tlen jest dla wszystkich taki sam :]

Dokładniej to są dwa typy powiadamiania stary i nowy. Ja użyłem starego bo takiego też używa PSI. Nowy postaram się dodać jeśli wymyślę jak. Bo wstawianie dwóch typów do jednej wiadomości to lekka przesada :/

Z mojej strony nie widzę sensu rozwijać innych protokołów poza jabberem. Przyczyna jest prosta, jabber jest otwarty. Po co mam wnikać w nie oficjalne protokoły, których opis jest nie pełen i który został stworzony dla kasy.
beosia
(cyt.:) "Po co mam wnikać w nie oficjalne protokoły, których opis jest nie pełen i który został stworzony dla kasy."

Może dlatego, że wielu użytkowników konnekta bardzo o to prosi :)
KoSiarzPL
Hehe, nie no rozwaliła mnie odpowiedź. To był by właśnie jedyny powód wink.gif
atol
ale jaki ważny wink.gif

nie wiem jak to działą ale jak ktoś wejdzie z nedostepnego na dostepny to ten dzyndzel jest szary (dalej miranda)
keeveek
KoSiarzPL, SDK tlena wyciekło przeciez jakiś czas temu..
dulek000
Przecież SDK było dostępne zawsze - powstawały w końcu wtyczki. Masz pewnie na myśli opis protokołu.
Olórin
A jaki jest problem z protokołem? Libtlen na pewno posiada wbudowaną obsługę tej funkcji, tylko doprowadzić do UI K...
zhvir
ta pusta wiadomość jak doszedłem to własnie powiadomienie o rozpoczęciu pisania smile.gif
KoSiarzPL
Nom dokładnie. Skoro zapalało ci się światełko to znaczy że wtyczka działa smile.gif Muszę jeszcze chyba napisać jak to działa bo widze że macie z tym problem.
Jeśli zaczniecie pisać to wtedy wysyłąny jest komunikat do rozmówcy że piszecie i mu sie zapala czerwona lampka. Jeśli będziecie do niego ciągle pisać i wysyłać wiadomości lampka cały czas będzie czerwona. Jeśli przestaniecie pisać na 16 sekund to zostanie wysłany komunikat że przestaliście pisać i zapali się u koleki/koleżanki zielona lampka. Tak wiem, że 16 sekund to dużo ale tak jest to ustawione w K. Na razie nie mam czasu pisać całego mechanizmu od początku.
Te puste wiadomości to włąśnie komunikaty. To że K je wyświetla to wina właśnie K ja nie mam na to żadnego wpływu. Właśnie tdo tych dwóch rzeczy tyczą się te prośby do Hao. Ja nie mogę tego poprawić bez dostępu do odpowiednich kodów źródłowych. możecie ponaciskać na niego wink.gif
zhvir
a czy jest przewidziane coś takiego jak bodajże w mirandzie, czyli że knotify bedzie wyswietlało okienka informujące że użytkownik xxx zaczał pisać/zakończył pisanie?
KoSiarzPL
Taka funkcja już jest wbudowana smile.gif
zhvir
a jakie warunki trzeba spełniać żeby to działało?
KoSiarzPL
Trzeba mieć knotify no i nowsząa wersję wtyczki biggrin.gif
zhvir
noo... teraz widzę biggrin.gif tzn widze nową wtyczkę a potestuję jutro jak będę miał z kim wink.gif

A ciekawe że teraz jest 2 razy więcej pobrań nowego kJaberra niż pisaka, heh ciekawe nie będę starał się tego interpretować smile.gif
@ndy
Witam, wczoraj i dzisiaj testowałem z pewną osobą wtyczke i musze powiedzieć że nie działa. Tzn. kropka pali się cały czas na zielono. Więcej wyczytasz może z loga.

Wersja wtyczki: 0.1.2.0. Kjabber pobrany z twojej stronki.

P.S. Logi wysłałem na PM.
Lisuu
Czy mi się zdaje czy wtyczka nie działa z komunikatorem SPIK ?
atol
z miranda dalej nie działa
KoSiarzPL
QUOTE(Lisuu @ 4.04.2006 - 13:34) *
Czy mi się zdaje czy wtyczka nie działa z komunikatorem SPIK ?

Spik jest strasznie restrykcyjny. Już naprawiłem, teraz działa.
QUOTE
z miranda dalej nie działa

Działa, tylko w wersji 0.1.2.0 trzeba mieć szczęście wink.gif Wdarł sie mały błąd, losowy i dla tego go nie zauważyłem.

Uwaga do wszystkich.
W chwili obecnej Konnekt wysyła powiadomienia do pozostałych komunikatorów i one widzą, że my piszemy. Niestety w chwili obecnej one nie wysyłąją tych powiadomień do Konnekta. Drobną poprawkę muszę wprowadzić ale związana jest ona z tematem, którego jeszcze nie ruszałem w K więc muszę zobaczyć jak to się robi.

Nowej wersji wrzucić nie mogę bo serwer nie działa :/ a wtyczka już całkiem przyjemnie śmiga wink.gif
riddle
Błagam, jak już dodasz całą fcjonalność to daj możliwość wyłączenia komunikatów od Konnekta a tylko odbierania ich od kogoś.
KoSiarzPL
Nie rozumiem. Chcesz aby można było wyłączyć wysyłanie komunikatów do rozmówcy ale móc je odbierać? Jeśli tak, to to już jest.
riddle
A to przepraszam, nie doczytałem. smile.gif

thx
KoSiarzPL
Ten 'ficzer' jest dopiero w nowej wersji, której nie mogę umieścić na serwerze więc miłeś prawo nie zauważyć wink.gif.
k3mpa
no mam ta nową wersje 0.1.2.0

ciągle mi wykrzyknik pokazuje ale nic mi nei miga ze pisze


To z konsoli XML tkabbera:

wysłane z tkabbera
CODE

OUT(2,k3mpa@jabber.autocom.pl/TkabberP):
<message to='k3mpa@jabber.aster.pl/Konnekt'
    type='chat'
    xml:lang='pl'>
  <body>1213</body>
  <x xmlns='jabber:x:event'>
    <offline/>
    <delivered/>
    <displayed/>
    <composing/>
  </x>
</message>


wysłane z konnekta
CODE

IN(2,k3mpa@jabber.autocom.pl/TkabberP):
<message from='k3mpa@jabber.aster.pl/Konnekt'
    to='k3mpa@jabber.autocom.pl'
    type='chat'>
  <body>out konnekt</body>
</message>


nie wysyła tego x:event :|
KoSiarzPL
Tak wiem. Na razie nie wysyła nawet w wersji 0.1.3.0. Skupiłem się w tej chwili na wysyłaniu i odbieraniu powiadomień. A to co ty tu pokazałeś ma inne zadanie lae równie ważne. Będzie w 0.1.4.0.
zhvir
wersja 0.1.5.0 - nareszcie działa smile.gif bez żadnych fochów (między dwoma konnektami). Pierwszy raz zauważyłem powiadomienie knotify, nowa ikonka powiadomienia całkiem zgrabna chociaż dobrze by było jakby była animowana. Przyłączam się do prośby do hao w pierwszym poście. Ale ogólnie GJ.

...i o tego tlena się dopytuję wink.gif
arct!c
Gdyby nie te 'lekko wkurzające' puste wiadomości to byłoby super smile.gif
KoSiarzPL
Nom hao obiecał, że naprawi ten błąd smile.gif Mam nadzieje, że się nie będzie ociągał wink.gif
Tlen będzie jeśli dopracuję wersję jabberową.
.misiek
@KoSiarzPL, a da się coś zrobić żeby działał Pisak z dwoma [lub więcej;)] jabberami zamontowanymi do K ?
KoSiarzPL
W przyszlosci może. Teraz chyba popracuję nad własnym systemem rozpoznawania "czy piszę".
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.