Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pisak
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3
keeveek
czas rozpoznawania 3 sekundy to już niezły wynik i nawet by tak mogło być, albo starałbyś sie skracać go nawet o dziesiąte sekundy żeby był coraz to bardziej idealny, w komunikatorze tlen.pl jest to czas bardzo krótki i mam nadzieję, że jeśli uda Ci się wprowadzić sieć tlen do Twojej wtyczki to czas oczekiwania będzie podobny smile.gif
Andrzej1307
testowalem wersje 0.2.0.0 i mam propozycje co do powiadomien przez k.notify.
jest funkcja "powiadamiaj gdy okno zamkniete" ale jak ma sie tabletke to nie widac tego gdy ktos cos do nas pisze, wiec proponuje tez opcje "powiadamiaj gdy okno niekatywne + zamkniete" smile.gif
KoSiarzPL
QUOTE(Andrzej1307 @ 12.04.2006 - 06:49) *

wiec proponuje tez opcje "powiadamiaj gdy okno niekatywne + zamkniete" smile.gif

Z tymi innymi trybami k.notify to ja jeszcze sie pomecze, moze tabletka Olórina jakos pozwala stwierdzic czy dane okno jest otwarte, aktywne itp
Olórin
W poscie w wątku tabletki masz odpowiedni nagłówek z funkcją, której należy użyć... W przypadku braku tabletki przekazuje do UI, w przpadku obecności tabletka zwraca takie same wartości jak komunikat IMI_MSG_WINDOWSTATE (czy jakoś tak).
KoSiarzPL
Zapraszam do testowania nowerj beta wersji.
zimaq
QUOTE(Informacia w ustawieniach)
Aby na stałe wyłączyć powiadomienia dla danego kontaktu użyj konfiguracji w oknie: "Kontakt > Więcej > Pisak"

Albo mi to nie działa, albo to jest niezaimplementowane jeszcze bo ja nic takiego nie mam ( a przydało by się smile.gif ).
lhs
Takie myku jest w TODO dopiero smile.gif
KoSiarzPL
Zgadza się. Zostało to wstawione bym później nie zapomniał. Napewno to będzie w oficjalnej wersji, która już niedługo powinna sie pojawić z nowym kjabberem (mam taką nadzieję).

[edit]
No właśnie lhs, kto czyta ten wie wink.gif
keeveek
obsługa sieci tlen pewnie jest planowana na sam koniec, co? sad.gif
KoSiarzPL
No niestety, napewno w najbliższym oficjalnym wydaniu nie będzie.
chester000
Witam.
W sumie nie wniosę nic nowego do tematu, ale przynajmniej zmotywuję Cię do napisania tego pod tlena.
Wiele osób pewnie by skorzystało, bo tego najbardziej mi brakuje w K.
Swoją drogą wydaje mi się, że w tlenLib tego nie było, ale widziałem na pewno w transportach jabbera tongue.gif
pozdrawiam,
Lisuu
Nowa wersja podoba mi się wiele bardziej, wciąż jednak czekamy na powiadomienia w Tlenie.
Nie testowałem i nie wiem czy wtyczka już działa w rozmowie Konnekt<=>Konnekt
KoSiarzPL
Powiem wam jak ja to widzę.
Osobiście używam jabbera i obsługę tego protokołu chcę poprawić w K. Więc obecna wersja wspiera już całkowicie ten protokół i współpracuje ze wszystkimi komunikatorami jakei testowałem (PSI, Miranda, Spik). W oficjalnej wersji, która powinna się ukazać niebawem dodam jezscze kilka drobnch funkcji (dokładniej to one już są tylko serwer nie działa).
W następnej wersji postaram się dodać to co zostało w TODO, czyli obsługę wielu instancji wtyczki jabber, obsługę metakontaktów, no i obsługę tlena. Ile mi to mi zajmie czasu, nie mam pojęcia. To zależy ile będę go miał wolnegou i jak bardzo są to rzeczy skomplikowane.
lhs
A masz jakieś wiarygodne wieści od hao, czy robi coś z tymi pustymi wiadomościami? Wtyka fajna, ale "dzięki" temu zdyskwalifikowana dla mnie na razie, niestety... - I czy dałoby się w opcjach umożliwić ustawienie dowolnego interwału, po którym wtyczka uznaje, że nasz rozmówca przestał pisać? Te początkowe 16 sekund było nie do przyjęcia, to co jest teraz - dla mnie wciąż zbyt długo...
Olórin
hao miał się za te puste wiadomości zabrać, ale co z tego wyszło trudno powiedzieć...
Lisuu
Zauważyłem drobną literówke.

Mianowicie, przy powiadomieniu przez kNotify. Pisze mi np.

"Uztkownik Nazwa pisze wiadomość"

Czy brak literki "y" jest czymś spowodowane czy też to poprostu zwykła literówka ? biggrin.gif
KoSiarzPL
Chyba to nie jest tajemnicą, przynajmniej nie było w temacie TOP SECRET. Więc Hao chce upublicznic kod kjabbera, chce tylko najpeirw go "olicejncjonować". Ma to zrobić po weekendzie, miejmy nadzieje że nie zajmie to mu więcej czasu smile.gif

lhs nie wiem dlaczego obecny czas reakcji jest dla Ciebie za długi. Chcesz, żeby rozmówca był informowany o każdym Twoim kliknięciu w klawiaturę? Tak jest dobrze, jeśli robisz przerwę dłuższą niż 5 sec to znaczy że przerwałęś pisać bo coś ci przeszkodziło a jeśli ten czas jest mniejszy to znaczy że dobierasz słowo lub szukasz literki. Myślę że podział jest dobry. Może Ci się wydawać że czas jest za długi ale musisz wziąc pod uwagę czas przez który ta informacja idzie przez sieć.

Lisuu, oczywiście że ta literówka była zamieżona ale skoro Ci sie to nie podoba to dostawie ją w nowej wersji wink.gif

[edit]
Tak naprawde to nie błąd kjabbera (tak mi się wydaje) powoduje wyswietlenie tych pustych linni w K lecz inny mechanizm, który powoduje wysłanie tej wiadomości do wyświetlenia. Nie znam się tak na K by stwierdzić gdzie dokłądnie leży ten błąd, może problem tkwi w samym rdzeniu K. Tak czy owak zostanie on brutalnie naprawiony przez zmianę kjabbera.
zimaq
No to czekamy.

btw. KoSiarz - nie mżzesz od czasu do czasu wrzucić jedną z wersji beta z Twojej stronki na forum? Albo dodać rss'a do swojej stronki? Byłoby miło wink.gif
cumeel
U mnie ta wtyczka jakoś nie działa prawidłowo. Niestety mogę ją przetestować tylko z jednym kontaktem(użytkownik Gaima). Wtyczka działa tylko w jedną stronę:/ Mój kolega dostaje informacje o pisaniu a ja nie, mimo że on ma włączona tą opcję u siebie. Przychodzą do mnie puste wiadomości ale żadnych informacji w k.notify ani nigdzie indziej nie ma:/
riddle
QUOTE
Albo dodać rss'a do swojej stronki?


http://feed43.com i szablonik sobie napisz (jeśli kosiarz będzie przestrzegał wzoru pisania HTMLa to będzie działać)

Kosiarz - najlepiej daj tyle ile jest w zwyczajnych komunikatorach - na przykład w GTalk powiadomienia są w sam raz - korzystam z tego komunikatora codziennie, więc zaręczam że jeśli zgrałbyś timing z nim, to nie sprawiałoby to kłopotu.
merman
sory ze tu o tym pisze (ale tu o tym przeczytalem).
Jak sie robi dodatkowe sloty jabbera?

RTFM! http://faq.konnekt.info/jabber_klon.php
nediam
ja chyba czegos nie rozumiem...
wlaczylem wszystko.....
na 2 kontach jabbera...
naklonilem znajomych na zainstalowanie wtyczki zeby sprawdzic jak to dziala... ale niestety nadal nie mam zielonego pojecia jak ma to dzialac ?
nic sie nie wyswietla.
KoSiarzPL
zimq ja po prostu wolę wydaćjedną porządną paczkę raz na miesiąc niż codziennie zasypywać was drobnymi zmianami i zmuszać do testowania. Poza tym zrobił by się bałagan poprzez raportowanie nowych drobnych błędów, których nie da się uniknąć podczas takich codziennych wydań. Jeśli ktoś jest naprawdę zainteresowany mją wtyczką i chce być na bierząco wystarczy zaglądać do odpowiedniego działu na mojej stronie. Postaram się jeszcze ją troszkę zmienić byście mieli w jednym miejscu informacje o nowych wersjach.

Nie wiem dokładnie czym jest http://feed43.com podany przez riddla ale jeśli bazuje on na schemacie strony to powinnien działać gdyż nie jest ona często zmieniana. Na stornie jest używana klasa "data_akt", która zawiera ostatnią datę aktualizacji. Jeszcze nie jest wszędzie używana ale postram się to zrobić.

Riddle, problem jet taki że każdy komunikator ma swoje ustawienia. Ja chyba ustawiłem tak jak jest w PSI. Obiecuję przyjdzieć się jeszcze temu współczynnikowi i dobrać go optymalnie.

Merman, mnie się nie pytaj, ja tego nie używam. Domyślam się, że należy skopiować wtyczkę kJabber i popraostu włączyć te dwie wtyczki w K.

Nedim, jesteś pewny, że Ty i Twój kolega pobraliście najnowszą wersję wtyczki oraz poprawioną wtyczkę kjabber dołączoną na tym forum oraz na mojej stronie? Jeśli tak, to wyłącz u siebie w konfiguracji wtyczki ukrywanie przycisku. Następnie musisz wysłać do rozmówcy wiadomość. Jeśli on ma wtyczkę to po otrzymaniu wiadomości od Ciebie zacznie wysyłąć komunikaty. Pamiętajcie obaj o tym by przycisk na toolbarze był wciśnięty. Odznaczenie tego przycisku powoduje wyłączenie działąnia wtyczki dla tego kontaktu.

Cumeel. Nie sprawdzałem działania z komunikatorem gaim, skoro jednak dostajesz puste wiadomości to ikonka na toolbarze powinna się zmieniać. Ustaw w konfiguracji by zawsze powiadamial cie przez knotify. W najblizsym czasie przujrzę się komunikacji z Gaimem.
Olórin
Nediam - upewnij się że korzystacie z 1. slotu jabbera wink.gif
lhs
Nie wiem, czy to wina nowego kJabbera, ale właśnie zauważyłem, że wysłanie autoryzacji nieautoryzowanemu kontaktowi nie działa - działa natomiast prośba o autoryzację.
Olórin
Bo wysyłanie autoryzacji ma nie działać, tylko niektóre serwery (w sensie oprogramowanie serwerowe) puszcza nieproszone autoryzacje... Czy jakoś tak wink.gif W każdym bądź razie zależy to od serwera wink.gif
cumeel
QUOTE(KoSiarzPL @ 17.04.2006 - 15:13) *

Cumeel. Nie sprawdzałem działania z komunikatorem gaim, skoro jednak dostajesz puste wiadomości to ikonka na toolbarze powinna się zmieniać. Ustaw w konfiguracji by zawsze powiadamial cie przez knotify. W najblizsym czasie przujrzę się komunikacji z Gaimem.

Właśnie specjalnie tak sobie ustawiłem ale to nic nie dało.
KoSiarzPL
Cumeel. Właśnie przyjdzałem się jak gaim obsługuje komunikaty i niestety nie dodaje on znacznika "<id>" do wiadomości a powinien. Pisak dosc restrykcyjnie sprawdza zgodnosc wiadomosci ze standardem i nawet stwierdzajac ze to jest powiadomienie ale powiadomienie to nie jest do konca prawidlowe to je ignoruje.

Chyba że źle rozumiem ten tekst
QUOTE
The extension must also contain an <id/> tag. The contents of this tag MUST be the value of the 'id' attribute of the original message to which this event notification pertains. (If no 'id' attribute was included in the original message, then the <id/> tag must still be included with no CDATA.)
Ryan
Może skoro Pisak jest dodatkiem wyłącznie do sieci Jabber, powinien pojawić się w drzewku konfiguracji jako węzeł podrzędny konfiguracji Jabbera?
zhvir
ale jak w przyszłości będzie obsługiwał również tlena to co wtedy?
Sija
zintegrowanie Pisaka z obiema wtyczkami (dwutlenek, kJabber) ?
riddle
QUOTE(KoSiarzPL @ 17.04.2006 - 22:22) *

Pisak dosc restrykcyjnie sprawdza zgodnosc wiadomosci ze standardem i nawet stwierdzajac ze to jest powiadomienie ale powiadomienie to nie jest do konca prawidlowe to je ignoruje.


Nie bądź taki kozak, kosiarz. wink.gif Gdyby tak podchodzono do WWW, to większość nowoczesnych stron by była dla IE nie do wyświetlenia. Jeśli dostajesz jakieś alternatywne powiadomienia, to przechwytuj je - zyskają użytkownicy - a Ty sam możesz wysłać maila do deweloperów danego IMa żeby zastanowili się nad zmianą na lepsze. Standardy sieciowe w WWW nie zaczęły być wprowadzane, bo nagle wszyscy wypieli się tyłkiem na Microsoft wink.gif Także zaczęli z nim współpracować. :] (tyle historii ;p)
.misiek
A tu coś z krytyka:

CODE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x20B01BB3 in the "kJabber.cJabberBase::ListenThread" thread.
Information: can't read 4c

lastIM: 201(0x0 , 0x0)(30B) [Pisak->CORE]

Stack trace:
.00001BB3 exeProc+0x00000493 [imon_2.51.8.0]
.0000EDFF [kjabber_0.3.17.0]
.0001939C [kjabber_0.3.17.0]
.0001C012 [konnekt_0.6.22.137]
.00026063 GetModuleFileNameA+0x000000EB [kernel32_5.2.3790.1830]



Nastąpi zamknięcie programu!


Spowodowany po utracie połączenia z internetem, jakieś 2 min po tym, gdy w tym czasie ktoś do mnie pisał [wychodzi na to że jak próbował się kjabber ponownie połączyć z siecią].

---[imon_2.51.8.0] to biblioteka NOD32. Skaner antyvirusowy Internet Monitor.

log za bardzo nie pomoże raczej:
CODE
Konnekt_log ... v 0.6.22.137 | ui 0.1.21.50


_____________________________________________

## [CORE] argv[0]=C:\Program Files\Konnekt\konnekt.exe
## [CORE] appPath=C:\Program Files\Konnekt\
## [CORE] dataPath=C:\Program Files\Konnekt\data\
## [CORE] PATH=C:\Program Files\Konnekt\data\dll;C:\WINDOWS\system32;C:\WINDOWS;C:\WINDOWS\System32\Wbem;D:\utilites\php;C:\Program Files\Common Files\Adobe\AGL;C:\Program Files\Executive Software\Diskeeper\;c:\program files\nmap\;C:\Program Files\Nmap
## [CORE] Statystyka id = 1073755080; uptime = 0; msgSent = 0; msgRecv = 0
## [CORE] --- Beta report saved ---
## [CORE] * plugin - ui.dll
## [CORE] --- UI loaded ---
## [CORE] --- ProfilesDir set ---
## [CORE] --- Profile set ---
## [CORE] profile=michal
## [CORE] profileDir=C:\Program Files\Konnekt\profiles\michal\
## [CORE] tempDir=c:\tmp\Konnekt_michal_79743207
## [CORE] --- restore - sending sz=52 ---
## [CORE] +data 8=C:\Program Files\Konnekt\konnekt.exe
## [CORE] +data 2d=-debug
Olórin
imon_2.51.8.0 to na pewno nie biblioteka Konnekta.
KoSiarzPL
A już wczoraj na stronie pojawiłą się oficjalna wersja i musiała zniknąć po 10 minutach :/

Czyli co, straciłeś połączenie z siecią i przy ponownym łączeniu się K wywalił? Dziwne. Możesz jeszcze raz opisać jak doszło do krytyka?
.misiek
Oto sytuacja:

Rozmawiam sobie z kumplem [on siedział na linuxie i jakiś ichniejszy komunikator miał, kopete afair], straciłem połączenie z internetem [sieć całkiem lokalna siadła] a w między czasie kumpel do mnie pisze, ciach, znika internet i powiadomienie też zniknęło... mówię poczekam, zaraz powinien ruszyć net [nie ruszył przez 5h później tongue.gif], i zostawiłem okienko i wszystko, po chwili zaczyna się łączyć automatycznie, jak to po zerwanym połączeniu i wyskakuje ten krytyk z nikąd, właśnie podczas łączenia...

btw, mam 2 sloty jabbera, jeszcze próbowałem to dziś odtworzyć, ale nie było krytyka już, w zasadzie nie potrafiłem tego odtworzyć w żaden znany mi sposób... nie przeczę że ma to związek z moim systemem, bo ostatnio dużo krytyków mi się zdaża [tabs alfa wink.gif, klawa, kjabber]... Jeśli Ci się nie uda wywołać krytyka to możesz uznać za stabilną wersję.
KoSiarzPL
No niestety wypaliles z tym krytykiem w najmniej odpowiednim momencie, bo mam teraz baaardzo malo czasu. Poczekam jeszcze na odpowiedz od guru K wink.gif i moze wydam nowa wersje wraz z nowym kjabberem. Wiec "premiera" oficjalnej wersji się trochę teraz oddali ale za to może będziecie mieli od razu nowego kjabbera (moze).
Akira
Zrobił ktoś już ikonkę do pisaKa :>? BO tak dziwnie z kwadracikiem tongue.gif
KoSiarzPL
Ikonka już jest w oficjalnej wersji, której wydanie zostało na pewien czas wstrzymane. Gdy wróce z majówki to może będzie dostępna smile.gif
KoSiarzPL
Ukazała się pierwsza oficjalna wersja wtyczki.
Miałem wczoraj chwilę wolnego to popracowałem nad jeszcze jednym projektem. Rezultat tych prac również znajdziecie na mojej stronie.
Olórin
A obsługiwane są dodatkowe sloty jabberowe?
KoSiarzPL
Niestety nie miałem na to czasu.
@ndy
@Kosiarz poprawiony jest już błąd z otrzymywaniem pustych wiadomości ?
KoSiarzPL
To jest w gesti innych wtyczek. Może być to naprawione poprzez wtyczkę kJabber. Mam już jej kod źródłowy i bym to naprawił ale nie otrzymałem innych niezbędnych plików do kompilacji a Hao jest nieobecny.
zhvir
już miesiąc mija a ja niczyja wink.gif
heh.. tzn czy już coś sie ruszyło w sprawie tych pustych wiadomości?

i drugie pytanie niezwiązane zupełnie z tematem dotyczące planowanej wtyczki toolbarek: czy będzie w niej możliwość grupowania tzn jeśli będę chciał wrzucić do jednego menu rozwijalnego wszystkie opcje wyślij (maila, smsa, plik, wiadomość) to czy będzie to możliwe? bo nie ukrywam że bardzo by mi sie to przydało w związku ze znacznym przepełnieniem opcji w menu kontaktu
Lisuu
Puste wiadomości są już naprawione. Wystarczy pobrać wersję nieoficjalną wtyczki kJabber ze strony Kosiarza. Ja zainstalowałem tą wersje i wszystko ładnie działa.

Czekam także na PisaKa obsługującego sieć Tlen.
KoSiarzPL
QUOTE(zhvir @ 2.06.2006 - 14:55) *
i drugie pytanie niezwiązane zupełnie z tematem dotyczące planowanej wtyczki toolbarek: czy będzie w niej możliwość grupowania tzn jeśli będę chciał wrzucić do jednego menu rozwijalnego wszystkie opcje wyślij (maila, smsa, plik, wiadomość) to czy będzie to możliwe? bo nie ukrywam że bardzo by mi sie to przydało w związku ze znacznym przepełnieniem opcji w menu kontaktu

Napewno nie w najblizszej wersji. Wymagało by to wiele pracy. Poza tym nie mam ostatnio czasu siedzieć nad tą wtyczką.
jiobel.
A czy zamiast Użytkownik pisze wiadomość, mogłoby być %nick% pisze wiadomość?
*ofc chodzi o kNotify
ikari
Namiętnie pada kiedy klikam na powiadomienie w trayu
0.5.0.0

//edit:
Error log z takiego incydentu:
CODE
Wystąpił wyjątek krytyczny

Critical structured Exception "Access Violation" occured at adress 0x01CD20BD in the main Thread.
Information: can't read e

inIM: 22200(0x12e470 , 0x0)(30B) [wXP UI->tmsg]

Stack trace:
.000020BD  [temaciK_0.1.2.0]
.000056A5  [temaciK_0.1.2.0]
.00013A8A  [konnekt_0.6.22.137]
.00006015  [Pisak_0.5.0.0]
.00013A8A  [konnekt_0.6.22.137]
.00008734 GetDC+0x0000006D [USER32_5.1.2600.2622]
.00008816 GetDC+0x0000014F [USER32_5.1.2600.2622]
.000089CD GetWindowLongW+0x00000127 [USER32_5.1.2600.2622]
.00008A10 DispatchMessageW+0x0000000F [USER32_5.1.2600.2622]
.0001E097 IsDialogMessageW+0x000000DB [USER32_5.1.2600.2622]
.0002C6AB IsDialogMessageA+0x0000004A [USER32_5.1.2600.2622]
.00014EEA  [konnekt_0.6.22.137]
E83C8026



Nastąpi zamknięcie programu!
saCOOL
Błąd z poprzedniego posta nadal występuje.

Czy można by wzbogacić pisaka o obsługę powiadomień o pisaniu dla sieci AQQ? Przydałoby się też wyeliminować błędy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.