Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: K+
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4
Aule
YY, oknem wiadomości zajmuje się wtyczka TabletKa i to tam takie prośby lepiej kieruj.
inzaghi89
Przeglądnąłem ten wątek tak na szybko, ale nie dopatrzyłem się tego, co mnie ciekawi, a mianowicie mam propozycję.

Skoro wtyka zmienia małe litery na duże, to by nie dałoby się, aby poprawiało "w locie" tobie, na Tobie, ci na Ci itd.? Zwroty grzecznościowe, ale używam ich ciągle.
ciaastek
QUOTE
Zwroty grzecznościowe

Nie zawsze powinny być pisane wielką literą. Jedynie kiedy zwracamy się do drugiej osoby, ale nie gdy np. cytujemy.
keeveek
zwroty grzecznościowe zwyczajowo stosowane są w listach i dokumentach, a w rozmowie na gadu gadu używanie wielkich liter przy "Ci" itp, to oczywiście wyraz szacunku, ale także nadużycie.
inzaghi89
Czyli hm... wypisujemy z listy to do wink.gif.

Niemniej jednak jeśli byłoby to możliwe i komuś chciałoby się to zrobić byłbym wdzięczny smile.gif.
Aule
Co do nadużycia formy grzecznościowej to uważam inaczej, ale wiem, że K+ to nie jest wtyczka do poprawiania błędów i nawet nie proście o takie rzeczy. Z taką propozycją to do Korektorów jakichś.
saif3r
mam pytanko odnośnie K+. ukrywam toolbary klikając 2xLPM i one znikają, ale po resecie konnekta znowu są, można jakoś to ustawić na stałe ?
mariush
A masz włączone Ustawienia > Wtyczki > K+ > Ukrywaj toolbary na starcie?
nitz
po kliknięciu na "zastosuj" w ustawieniach toolbary powracają, no chyba że tak ma być
no i da się wyłączyc scrolla czy nie?
Aule
Nie, nie da się.
pavlito88
Witam,
Czy mógłby ktoś zamieścić inny link do wtyczki K+ niż ten który jest w pierwszym poście? (ten nie działa niestety..sad.gif)
zhvir
masz post wyżej
+ kosz
merman
@Aule: Przypuszczam, że jesteś już po maturze. Mógłbyś to dokończyć? - http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=10551
Aule
K+ 0.0.1.19

Obecnie komenda wygląda tak:
CODE
konnekt.exe -status(chat){opis wszystkich}
konnekt.exe -status[gg,jab1](chat){opis}
konnekt.exe -status[gg](away) -status[jab1](on){opis tylko jabbera}
konnekt.exe -status[gg]{}

Pierwsza linijka zmienia status wszystkich sieci na "free for chat"(gg dostępny) i opis na "opis wszystkich". Druga robi to samo, ale tylko dla gg i pierwszej sieci Jabbera. Trzecia zmienia w gg status na zaraz wracam i nie zmienia opisu, oraz zmienia status pierwszego Jabbera na dostępny i jego opis na "opis tylko jabbera". Ostatnia zmienia tylko opis w gg na pusty.
merman
A można wysyłać różne opisy do sieci? Chodzi mi głownie o gg bo ma dość duże ograniczenie znaków.
saCOOL
Aule, przewidujesz też możliwość zmiany statusu/opisu (jak to już "ktoś gdzieś kiedyś" napisał) zdalnie (z innego komputera, na przykład będąc "w gościach" - to też był cytat :>), wysyłając na przykład zwykłą wiadomość i podając hasło, określone w konfigu wtyczki?
Aule
merman: A wysyłaj ile ich tam chcesz, byle zachowac kolejność tzn:
CODE
-status[siec](status){opis}

Każdy z nawiasów jest opcjonalny i zmiana będzie działać nawet bez żadnego z nich(wtedy nic nie zmieni dla wszystkich sieci ;-)
saCOOL: zobaczymy.
merman
Nie zrozumieliśmy się. Mi chodzi o coś takiego np.
-status[siec](status){opis}[siec2](status2){opis2}
mariush
Aule podał przecież przykład. Wpisz:
-status[siec](status){opis} -status[siec2](status2){opis2}
merman
Dzięki. Jest idealnie biggrin.gif .
Aule
Nowa wersja (.20). Teraz zamiast starej komendy zdalnej ">>cmd" łączymy się poprzez "/connect hasło", a następnie traktujemy to okienko jak nasze własne, tzn na naszym kompie, a więc możemy np. zmienić status wpisując dokładnie to samo co przy parametrze, ew z "/" zamiast "-" na początku, czy użyć /cmd. Aby się rozłączyć trzeba wpisać "/disconnect".
Jest też możliwość (w opcjach, domyślnie wyłączona), by trzeba było wpisywać "/remote " przed zdalnymi komendami po zalogowaniu, żeby nie myliły się z komendami lokalnymi, np. "/remote /status{Jestem u Maćka}".

Przykładowa "sesja":
CODE
/connect xyz
/status[gg]{Nowy opis}
/cmd format a:
/disconnect

Załączniki

ustrYk
byloby pieknie gdyby zmienna {nowy opis} pokrywala sie ze zmienna {status} w kAway2. na mysli mam to ze jesli uruchamiajac kA2 ustawiamy sobie automatycznie opis w postaci NA/ {status}, gdzie " NA/ " to element dodajacy sie wraz z zalaczeniem trybu away, a {status} to opis przed wlaczeniem trybu away.

wtedy zmieniajac zdalnie opis zmienialby sie ten wlasciwy opis. mam nadzieje ze mnie zrozumiano.

mozliwe do zrobienia?
saCOOL
Z tym formatem to poważnie? "format c" też można? :> Więc się niebezpiecznie robi :>.
Aule
ustrYk: Powinny działać wszystkie komendy. Jeśli to co mówisz, jest możliwe lokalnie, to powinno być również możliwe zdalnie. Poza tym nie używam kAway2, więc nie wiem o co chodzi za bardzo wink.gif
saCOOL: Dlatego też przy poziomach niższych niż zaawansowany funkcja jest automatycznie wyłączana. A format to był jakiś przykład ;P
saCOOL
A nie dało by się zrobić możliwości wyłączenia z użytku pewnych komend/fraz użytych w komendach?
ustrYk
Aule: Moze nie wyrazilem sie zbyt precyzyjnie;) Chodzi mi o to, ze ja wlaczajac kA2, tj tryb away zmieniam status (a wlasciwie wtyczka robi to AUTOMATYCZNIE) na zaraz wracam oraz opis na format: NA/ {status}, gdzie {status} to opis przed wlaczeniem trybu away;). moze przyklad:
1. mam opis: "ale dzis ladna pogoda"
2. wlaczam kA2 =>
3. i teraz mam opis "NA/ ale dzis ladna pogoda"
4. wylaczam kA2 =>
5. opis ponownie wyglada tak "ale dzis ladna pogoda"
smile.gif

bylbym rad gdybym dalo sie zmieniac za pomoca k+ zdalnie w ten sposob opis

1. jestem sobie u kolegi i moj opis "NA/ ale dzis ladna pogoda"
2. /connect haslo
"/remote /status{pogoda juz sie zepsula}"
3. moj opis wyglada teraz tak "NA/ pogoda juz sie zepsula"

moze sie to wydawac niepotrzebne, ale dla mnie zwiekszyloby to bardzo funkcjonalnosc i wygode;) pzdr
Aule
Wg mnie to raczej kAway2 powinien takowe próby zmiany opisu wychwytywać, z poziomu K+ jest to trudne, jeśli nie niemożliwe do wykonania.
ustrYk
czy jest na sali Sija?smile.gif
Sija
a i owszem smile.gif

najprostszym rozwiazaniem wydaje mi sie dodanie jakiejs komendy do K+ ktora pozwalalaby ustawic nowego away'a - po to wlasnie dostepne jest API ktore na to pozwala smile.gif
Aule
A sam kAway nie udostępnia komend? Zdalna komenda symuluje wysyłanie wiadomości z naszego komputera, więc jeśli kAway2 udostępnia komendę, to można to zrobić, przynajmniej powinno się dać.
Sija
owszem, udostepnia, ale to K+ powinien zajmowac sie przesylaniem ich do kA2.
Aule
A po co? Wolę bardziej uniwersalne rozwiązanie, a nie zajmować się obsługa każdej wtyczki oddzielnie, szczególnie, że nie wszyscy używają kAway'a2.
Pavulon
Brakuje opcji "ukryj scrollbar"... a tak przy okazji... to czy da się schować ten pasek w jakiś inny sposób?

Bo jak widać na screenshocie troche to razi w oczy...

lukaszgl
Jak dobrze pamiętam poprzednia wersja go ukrywała, ale były z tym problemy.
musisz sam wypróbować czy Ci będzie pasowało.
Pavulon
Już sobie poradziłem. Co prawda nie udało mi się go usunąć, ale tak umieściłem okno główne, że pasek jest poza pulpitem. Aha... musiałem zastosować wtyczkę k.lawa i ustawić w niej skrót klawiszowy dla opcji "ukrywaj ramkę okna głównego" gdyż po zmianach w dokowaniu okna coś się rypało (po zastosowaniu skrótu dla tej opcji wszystko działa).

ibanez
Czy działa Wam w tej wtyczce pikanie tylko jeden raz dla kontaktu?
Czyli raz jak coś przyjdzie a potem, podczas rozmowy już nie.
U mnie pika za każdym razem bez względu na wybraną opcje. Jest może jakaś inna wtyczka, która będzie dobrze pikała? wink.gif
Aule
Sprawdzałem najnowszą wersję i wszystko działa dobrze.
ibanez
0.0.0.7?
jiobel.
Na stronie Aulego masz *.18 – ściągnij i powiedz, czy problem występuje.
ibanez
Tak. Jest to samo. Nie da się ustawić żeby podczas rozmowy nie pipało sad.gif
A u ciebie przy której opcji jest ok?
Aule
Chyba wiem o co Ci chodzi. Chodzi Ci o to, żeby pikało tylko przy rozpoczęciu rozmowy i więcej nie pikało, czy może pikało tylko przy nieaktywnych okienkach?
maf2
Witam
Szukam wtyczki k+ ale tej w której jest opcja pikania głościczkiem systemowym. Ściągłem kilka wersji tej wtyczki i nie ma tej opcji a posiadałem taką niestety skasowała mi się :/ prosiłbym o jakiegoś linka
ibanez
QUOTE(Aule @ 30.08.2007 - 14:28) *

Chyba wiem o co Ci chodzi. Chodzi Ci o to, żeby pikało tylko przy rozpoczęciu rozmowy i więcej nie pikało, czy może pikało tylko przy nieaktywnych okienkach?


Żeby pikało przy rozpoczęciu. Potem już nie.
Da się to jakoś zrobić?
Wizard
maf2:
Zmień stopień zaawansowania użytkownika na wyższy. Wówczas będziesz miał taką opcję.
gnoj
Aule mógłbyś jakiś mirror podać do K+ bo ten podany wyżej nie działa sad.gif
zelu
Moglbys zrobic opcje chowania scrolla? smile.gif
Konrado
Była taka warsja wink.gif Niektórzy nadal ją maja biggrin.gif
klops
Miałbym prośbe o wrzucenie gdzieś k+ bo ten link powyżej nie działa... rolleyes.gif
Aule
Domena mi poszła. Mozna pobraz z http://aule.vdl.pl/beta.xml
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.