Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: K+
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2, 3, 4
Aule
A to Ramka jest jeszcze rozwijana? To chyba była mała inwencja Kosiarza, gdy zobaczył tajemnicze screeny Olórina, ale czy jeszcze coś robi pewny nie jestem.
Możliwe, że do wtyczek podeszliśmy z różnych stron i dlatego rozwiązanie jednego nie zawiera plusów rozwiązania drugiego. Co mianowicie jest zrobione lepiej w Ramce, niż w K+ ?
KoSiarzPL
To samo pytanie chciałem zadać smile.gif Co jest lepiej zrobione w K+ niż w Ramce wink.gif Aule ma troche racji zastanawiając się czy Ramka będzie rozwijana. W chwili obecnej pracuję nad zupełnie innym projektem nie związanym z K, który zabiera mi cały czas wolny. Na razie numer jeden u mnie to kJabber i Pisak.
dulek000
zimaq: Okno rozmowy, tak to jest jak się nie czyta dokładnie. wink.gif
Konrado
Czyli nie ma usuwania ramek do okna rozmowy? ;>
rysi3k
Ja jeszcze mam taką mała propozycje a raczej pytanie czy to byłoby możliwe.
Czy da się zrobić tak gdy mamy otwartego konnekta na pulpicie i nie ma pod nim żadnego innego okna to ramka jest ukrywana a jeśli jest w tle jakieś okno to jest widoczna?
Lepiej by to wyglądało nawet jeśli mamy ustawione tapetę pulpitu jako tło na liście. bo teraz jeśli jest jakieś okno w tle to wygląda nieco dziwnie smile.gif

Pozdrawiam
ustrYk
moja propozycja to wszystkie (poza przykladowo gg ktore juz jest w trayu) toolbary przeniesione do traya jako opcja. wtedy nie byloby mozliwosci "ruszania" okna konnekta bez uprzednio wylaczonej opcji ukrywania ramek. moim zdaniem wygodniejsze na co dzien;)
Q-BaSh
A mi sie marzy okno rozmowy z przezroczystym tlem (tapeta pulpitu) unsure.gif da sie?
ciaastek
Ostatnio coraz więcej rzeczy się da happy.gif
http://www.konnekt.info/forum/index.php?showtopic=9469
keeveek
czy nie możnaby zrobić tak, żeby wraz z toolbarami po DLPM na liście kontaktów znikały wszystkie ramki a po ponownym były przywracane? bardzo by to było przyjemne i przydatne wink.gif
Aule
Ja mam ramkę na stałe wyłączoną, więc nie wiem, po co potrzebne przywracanie ramki. W końcu listy kontaktów chyba aż tak często nie przesuwasz?
keeveek
no właśnie często, bo jest zawsze na wierzchu a niemożność kliknięcia w krzyżyk irytuje tongue.gif zresztą.. często.. z włączoną opcją ukrywania ramki na stałe nie można tego robić WCALE, a to troszkę przeszkadza?
Aule
Do krawędzi przypinasz i nie ma problemu. Ale zrobić się da.
Andrzej1307
Ja bym proponował żeby wtyczka dawała na osobnym toolbarze (lub na jakimkolwiek innym, do wyboru) guzik, który spełnia to samo zadanie co krzyżyk na liście kontaktów (zamyka główne okno).
dulek000
Ustawcie sobie to jako skrót k.Lawy - "Pokaż/ukryj główne okno" w "dodatkowych akcjach k.Lawy".
Olórin
Klik na ikonce w trayu robi to o czym mówisz.
keeveek
jednak mozliwośc przenoszenia okna bardzo by się przydała. a skoro zrobić się da, to poczekamy aż Aule będzie miał trochę wolnego czasu i ochoty wink.gif


aha, no i może taki mały "bug" , który nie przeszkadza w użytkowaniu raczej. po dwukliku i ukryciu toolbarów scroll nie mieści się w oknie (nie w całości)
Thufir
Może jakieś info co robi ta wtyczka, bo ja się nie doszukałem... :/
Lwiczek
Hmmm... możnaby wprowadzić opcję aby pasek kart grup nie był ukrywany (przełącznik)? Bo wszystko byłoby ok ale przy stosowaniu Tłoka i jakiegoś tła powstaje nieprzyjemne mruganie...

i: także jestem za wprowadzeniem możliwości przesuwania/zmieniania rozmiaru okna bez ramki, oczywiście o ile byłoby to możliwe smile.gif
keeveek
jak można zmieniać/przesuwać coś, czego nie ma?
Aule
Mruganie? Sam używam Tłoka i nie zauważyłem.
Lwiczek
Ale ja przecież nie chce zmieniać rozmiaru ramki tylko zawartości okna po usunięciu ramki a ta dalej istnieje, bo inaczej jak by się lista wyświetliła - tak więc nie czepiaj się szczegółów :|

A co do mrugania - źle się wyraziłem. Chodziło mi o skokowe przesuwanie sie tła co odrobinę irytowało... zauważyłem jednak, że przy włączeniu przezroczystości listy takowy efekt nie występuje dla paska zakładek grup (dla paska ikon występuje nadal, ale nie przeszkadza bo za często sie go nie używa...). Acha - nie używam opcji przechwytywania tapety pulpitu z tloka...
keeveek
ale w Windowsie okno można zmieniać tylko za pomocą ramki..
Olórin
...i za pomocą SetWindowPos...
Aule
Robiłem coś do przesuwania okna z wyłączona ramką, ale były z tym różne szopki, więc w wypuszczonej wersji tego nie było. Może jak uda mi się udoskonalić, to wprowadzę w którejś z kolejnych wersji.
Aule
Nowa wersja na beta. Jeszcze bez przesuwania, za to można ustawić timeout przy pokazywaniu toolbarów. Jest chyba jeszcze jakaś mała poprawka pozycjonowania listy gdy jest ramka, bo były z tym podobno jakieś problemy.
keeveek
a będzie ukrywanie ramki dwuklikiem? sad.gif

scrollbar znika niestety przy ukrywaniu toolbarów, a tego wolałbym uniknąć. Po najechaniu na pasek zakładek scroll pojawia się na chwilę a potem znowu znika, nie da się więc go używać przy ukryciu toolbarów. Scroll pojawia się także przy zmianie zakładek na liście kontaktów ale nadal jest nieużywalny

Zniknięcie scrolla utrudnia wyłączenie ukrywania toolbarów, zwłaszcza gdy cała lista usiana jest kontaktami.
Olórin
Opóźnienia powinno dać się ustawić w dokladnosci do 1/10 sekundy, nie do całej...
Aule
Olórin, kosmetyczna sprawa...
keeveek, można klikać w nagłówki Sprzątaczki, a przewijanie wałkiem myszki działa. Nie rozumiem, najpierw nie chcą mieć scrolla, a jak znika to też płaczą... Zobaczę co da się zrobić.
lukaszgl
Bardzo dobrze że scroll znika.
Jeszcze tylko taka sprawa, gdy z klawiatury przesunę listę w dół a później w górę scroll nie znika, trzeba na nowo ukryć toolbary lub najechać myszką na jakiś żeby się pokazał i zniknął - wtedy scroll tez znika.
Tak się dzieje jeżeli myszka jest poza listą kontaktów.
Czy dałoby radę to wyeliminować?

Zakręciłem trochę ale mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi wink.gif

P.S. Występuje także problem ze skracaniem opisów, po prostu są ucięte a nie ładnie skracane jak to ma miejsce w przypadku gdy jest widoczny scroll.
mariush
U mnie rolka myszki nie działa [nawet jak mam aktywną listę]. A scrollbar podobnie jak powyżej, znika, a po poruszaniu listy strzałkami na klawiaturze znów się pojawia.
lukaszgl
Rolka także zawodzi, chociaż czasami się zdarzy że zadziała.
Jest jeszcze jedna rzecz, gdy ktoś z mojej listy zmieni status scroll automatycznie się pojawia.
Byłoby miło gdybyś dał radę i to wyeliminować.

Gratuluję, świetna robota, ta wtyczka z małymi dodatkami staje się wtyczką z dużymi możliwościami.
Konrado
A właściwie co jest przyczyną tego, że rolka myszki nie przewija listy ?
Aule
Może najpierw lista musi być aktywna, żeby można było ją przewijać?
Ze scrollem jest taka sprawa, że jeśli nie zostanie to poprawione w samym ui, to mało się da z tym zrobić.
Konrado
Na aktywnej liście, też mi nie przewija. Może są jakieś konflikty miedzy wtyczkami i to z tego wynika ten problem.
mariush
QUOTE
Może najpierw lista musi być aktywna, żeby można było ją przewijać?

Napisałem, że nawet jak jest aktywna.
Mucha
QUOTE(Aule @ 11.01.2007 - 22:02) *
Ze scrollem jest taka sprawa, że jeśli nie zostanie to poprawione w samym ui, to mało się da z tym zrobić.
A nie możesz założyć hooka na mysz, jak kursor nad listview i wParam = WM_MOUSEWHEEL to ręcznie przesuwać listę?

Ja mam taki problem, że zawsze na dole zostawia mi szary pasek (ok 5px), a przy zmianie rozmiaru okna także po prawej (ok 20px). Po za tym jak się zmieni rozmiar okna, to nie zmienia rozmiaru zakładek tych na górze, i pojawiają się ucięte.
Aule
Mówiąc o scrollu w cytowanym przez ciebie fragmencie chodziło mi o pasek po prawej do przewijania. Tego się nie da z poziomu wtyczki naprawić.
Co do hookowania myszki to chyba lekki przerost formy nad treścią. Jest prostsze "rozwiązanie", po prostu na razie nie będę ukrywał wertykalnego paska.

Na becie nowa wersja(.17) z trochę poprawioną zmianą rozmiaru okna, przy włączonej ramce już nie powinny się dziać takie dziwne rzeczy...
ved
U mnie nie wiedziec czemu nie ukrywa ramek.
Kombinowalam z opcjami i zawsze pomimo wlaczenia UKRYWAJ RAMKI cienkie obramowanie zostaje:/
mariush
Nawet jak masz Wtyczki > Ukryj ramkę zaznaczone?
MSQ
QUOTE
Kombinowalam z opcjami i zawsze pomimo wlaczenia UKRYWAJ RAMKI cienkie obramowanie zostaje:/


Chyba jest wyraźnie napisane? Mi nie chce w żaden sposób chodzić scroll, nawet gdy kliknę na kontakt to kółkiem od myszy i tak nie da się przewijać wink.gif
mariush
QUOTE
UKRYWAJ RAMKI

Jak dla mnie to nie to samo co
QUOTE
Ukryj ramkę

No ale ja się nie znam wink.gif

Ze scrollem są jakieś dziwne problemy.. Raz przewija, raz nie.. Ale da się przyzwyczaić ;P
Aule
YYY, masz starą wersję.
ved
---
OK, wylaczylam w USTAWIENIACH ukrywanie ramki, po czym wlaczylam ta opcje z poziomu toolbara i zadzialalo! Cud:)

Swietna sprawa, zwlaszcza ze osobna wtyczka do tego (ramka) u mnie skutecznie wywalala Konnekta za kazdym razem:)
keeveek
zdaje mi się, że to wina tej wtyczki, otóż, gdy szukam jakiegoś kontaktu na liście używając klawiatury, to kontakt, który wybieram, jeżeli nie jest aktualnie widoczny na liście po jego podświetleniu będzie znajdować się poniżej widoczności listy (jak mi się zdaje POD dolnymi toolbarami), muszę przewijać listę ręcznie aby go ujrzeć.
Aule
Nie obserwuje u Siebie. Jeśli mam widoczne toolbary, to wyszukuje się dobrze, jak ukryte, to wyszukany kontakt jest na samym dole, więc mógłby być pod toolbarami, żeby były, ale ich nie ma.
baael
mam chyba najnowsza wersje k+ (0.0.1.17) i nie mam w ustawieniach ukrywania ramki :/

do tego przydałaby się malutka ikonka na samej gorze lub dole listy do przełączania tego, trudno trafić w puste miejsce i się czasem trzeba naklikać, taki mały kwadracik abo cuś.
MSQ
QUOTE
mam chyba najnowsza wersje k+ (0.0.1.17) i nie mam w ustawieniach ukrywania ramki :/


Musisz mieć wink.gif Poszukaj dobrze.
QUOTE
do tego przydałaby się malutka ikonka na samej gorze lub dole listy do przełączania tego, trudno trafić w puste miejsce i się czasem trzeba naklikać, taki mały kwadracik abo cuś.

-1
mi jest bardzo łatwo trafić wink.gif
keeveek
- 1

nie jest możliwe chyba umieszczenie elementu na liście kontaktów o position:absolute
theraver
jak wykonywac zdalne komendy cmd?
EmiLio
Mam propozycje do k+. Bo jest opcja :"ukryj ramkę okna głównego" a ja proponuję jeszcze opcje:" ukryj ramkę okna wiadomości", było by to świetne ale proponuje o zostawienie w tej opcji guzików: minimalizuj, maksymalizuj, zamknij. Znacznie było by to lepsze i ciekawie by to wyglądało. excl.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.